Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
608 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 608 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:Εν τω μεταξύ σου λέω συνέχεια πως πονάω γιατί πραγματικά υποφέρω. Στα πλάγια, τα πόδια μου, το στήθος μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα και λέω αα οκκαι η Ειρήνη έτσι είναι χι χι χι
υπομονη μαιρη.θα περασουν ολα μολις γεννησουμε

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ούτε κατάλαβα τι έκανα πιο πάνω. Ναι η μπέμπα μεν μεγαλώνει αλλά λέει αν πχ την Τετάρτη που θα ξαναπάω είναι 4 κιλά (λέμε τώρα) ε θα πρέπει να κάνουμε πρόκληση.

Ειρηνη μου και εγώ ότι μου λένε κάνω...μην ξεχνάς το παιδάκι μου έχει μονήρη και μου λέγανε πως μαξιμουν θα γεννηθεί τον 8ο και μάξιμουμ θα έιναι 2 κιλά.....................

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:ούτε κατάλαβα τι έκανα πιο πάνω. Ναι η μπέμπα μεν μεγαλώνει αλλά λέει αν πχ την Τετάρτη που θα ξαναπάω είναι 4 κιλά (λέμε τώρα) ε θα πρέπει να κάνουμε πρόκληση.

Ειρηνη μου και εγώ ότι μου λένε κάνω...μην ξεχνάς το παιδάκι μου έχει μονήρη και μου λέγανε πως μαξιμουν θα γεννηθεί τον 8ο και μάξιμουμ θα έιναι 2 κιλά.....................
τι να πεις.κανε ο,τι σου λενε και ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην εχει παρει παρα πολυ βαρος μεχρι την τεταρτη.εγω απο δευτερα ξεκιναω εντατικο περπατημα γιατι δεν τον βλεπω τον μικρο να βγαινει συντομα.περπαταω και τωρα αλλα θα περπαταω ακομη πιο πολυ.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχει πάρει θέση ο μικρούλης σου? εμένα ναι!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:εχει πάρει θέση ο μικρούλης σου? εμένα ναι!!
ειναι με το κεφαλι προς τα κατω και καθε βραδυ που ξαπλωνω σμπρωχνει απο κατω κλωτσαει απο πανω.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπομονή κορίτσια θα γεννησετε κ θα περάσουν όλοι οι πόνοι , κι εγω έτσι ήμουν πονουσα παντού... Μετα έχει μόνο τρελό ξενυχτι !!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Υπομονή κορίτσια θα γεννησετε κ θα περάσουν όλοι οι πόνοι , κι εγω έτσι ήμουν πονουσα παντού... Μετα έχει μόνο τρελό ξενυχτι !!!
αχ μαρια μου εγω τα εχω ξαναπερασει αυτα.τωρα θα εχω κι ενα πιο μεγαλο παιδι στο σπιτι.ελπιζω να τα καταφερουμε

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια χαρα θα τα καταφέρεις Ειρήνη μου, θέλει λίγο υπομονή την αρχή αλλα όλα θα πανε καλα μετα...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε θα το πω θα σκασω....η ιωαννα κοιμοταν απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 2,30.της εδινα μπουκαλι και μετα ξυπνουσε παλι στις 8....θεικο? και ολα αυτα πριν σαραντησει. μετα τους 3 μηνες εκοψε το βραδυνο ξυπνημα εντελως. δεν ξενυχτυσα με αυτο το παιδι. αχ μακαρι να της μοιαζει και ο αδελφος της.
εκανε παλι ενα ξεσπασμα το μεσημερι...ηταν και ο ταριφας εδω και το χειριστηκε πολυ λαθος.δεν μιλησα, πηγε μεσα η μικρη και μετα του ειπα-και τι δεν ειπα δηλ-
παω να ξακλωσω λιγο.νυσταζω αλλα δεν προβλεπεται να με αφησιε να κοιμηθω.

μαιρη, ειρηνη, μαριαρο εμεις μειναμε μονο. και εμενα με ποναει απο κατω ο μπεμπης. ολο του λεω κανε υπομονη μπεμπη.την τριτη θα σε εχουμε αγκαλιτσα....και δεν εχω κινητο τεχνολογιας να σας στειλω μην ή φωτο απο το νοσοκομειο. μετα που θα γυρισουμε.
μαρκελλα ειναι θεος ο κολλητος καλε...

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!!
βλέπω πως όλες οι δευτερομανουλες τα παιρνάμε δυσκολα... και εμείς μια απ'τα ίδια... δεν προλαβαίνω τίποτα!!! ειδικά το πρωί που λείπει ο αντρας μου στη δουλειά τα βρίσκω παλούκια!!! δεν ξέρω με ποιον να πρωτασχοληθώ και δυστυχώς γινομαι αυτο που δε θέλω, μια υστερική μάνα που φωνάζει και γκαρίζει. Α όσον αφορα το κλάμα και εγω μια απ'τα ίδια, ειδικά αν είμαι κουρασμένη και άυπνη.
Δε μπορώ να πω οτι ο Θάνος ζηλεύει το ίδιο το μωρό, αλλα με διεκδικέι εμενα πιο πολύ και έχει κάτι περιεργα ξεσπάσματα. Που θα πάει όμως θα βρούμε τους ρυθμούς μας, όλες μας!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να μαι πάλι!
Μαρκελλα κουκλος ο γιος σου!
Εγκυουλες λίγο έμεινε σε λιγάκι θα είμαστε μανούλες όλες
Αλικακι δεν μπορω το θηλαστρο!
Ξεκινησα όμως block feeding και θηλαζω πολλές ώρες απο το ίδιο στήθος ..έτσι μειωνω την παραγωγή στο άλλο και κάποτε το μωρο φτάνει στο πιο παχύ γαλα και βγάζει κίτρινα κακάκια!είπα μεγαλύτερο βάσανο είναι η μειωμένη παραγωγή αλλα και η υπέρ πολυ ζόρι!
Αύριο θα στολισουμε δεντράκι!
Αθανασία τυχερουλα!
Η Μελίνα ακόμα ξυπνάει τη νύχτα!Όχι για φαγητο αλλα για αγκαλια !
Ζωη ζήτω η υστερία Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 31 654655
Φιλακια σε όλες!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Παρ Δεκ 07, 2012 2:05 pm, 1 φορά

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πω πω μοναξιές είστε όλες μανούλες και δεν προλαβαίνετε....

και οι 2 εγκουούλες που μου κάνανε παρέα έχουν και αλλο πιτσιρίκια που να προλάβουν και αυτές!!

πάω να δω τις σειρές μου γιατί μάλλον και εγώ την άλλη εβδομα΄δα τέτοια ωρα μάλλον δεν θα προλαβαίνω να δω τις σειρες μου Wink

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα μωρακια μου! καλημερα εγκυουλες, και μανουλιτσες.
εχθες το βραδυ νομιζα οτι θα γεννησω.πιεζει ο μπεμπης κατω.δεν αντεχω αλλο. υπομονη κανω μεχρι την δευτερα που θα παω μηπως του πω να τον παρει δευτερα και οχι τριτη. ποια παπια? καλε απο το κρεβατι μεχρι την τουαλετα και παω σαν την κοτα με το αυγο στον απο αυτο της....ηθελα κια βολτα εχθες το απογευμα η τρομαρα μου. πηρα την ιωαννα και πηγαμε στο ριβερ γουεστ. ωραια ηταν, αλλα ειχε πολυυυυ κοσμο λεμε. φυσικα η ιωαννα το ευχαριστηθηκε.το πουλακι μου ηρεμησε... ηταν και ο αγιος βασιλης.πηγε αγκαλια του, κατι ειπανε αλλα δεν μου λεει το πουτ@νακι μου.'μαμα ειναι μυστικο τι ειπαμε, ειναι για παιδακια αυτα.' , ζητησε και μπαλονι για τον αδελφο της....
ειδα μια μαμα εκει με μει ται. πιασαμε την κουβεντα και μου ειπε ποσο βολικο ειναι.αλλα.... φοβαμαι οτι αν το παρω θα παει τζαμπα, θα με αφηνει η ιωαννα να εχω τον μπεμπη επανω μου και αυτη να περπαταει????μπα δεν το βλεπω.....
ηθελα να την παω σκ και σε αλλα χριστουγεννιατικα αλλα αν παμε βλεπω να γενναω εκει, οποτε μαλλον μεσα μας βλεπω Twisted Evil
εχω να βαλω αυριο ενα τελευταιο πλυντηριο-μην αφησωαπλυτα πισω και ας τα σιδερωσει η μαμα μου. α της κοψαν την αδεια τελικα λογο εορτων.μονο την τριτη της δωσαν ρεπο. της ειπα δεν πειραζει, τι να κανουμε.και να τσακωθει παλι ακρη δεν θα βρει, οποτε. η αληθεια ειναι οτι στο νοσοκομειο δεν την θελω παρα μονο την πρωτη μερα.ευτυχως την ιωαννα θα την κρατησει η αδελφη μου με την πεθερα μου.αντε να μην ειχα αυτες.....θα την ετρωγα την μεγαλη-παραξενη κουβεντα αυτη-.
λογοδιαροια πρωι πρωι με επιασε πααααλι Very Happy Very Happy

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαιιιιιιιιιιιιιιιρη που εισαι οεο?
ειρηνη, μαριαρο??????
οι αλλες αλλαχτε καμια πανα χαχαχαχα Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 31 417472 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 31 417472

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθανασια τι κανεις ρε συ? Και μενα η Ευη μου κοιμοταν απο 2 μηνων 11 τοι βραδυ με 8 το πρωι. Μαγικο ε? Και γω αυτο ευχομαι. Να της μοιασει ο αδερφος της.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!!! Βρε τι είναι αυτά που λέτε για 8ωρο ύπνο, τσ τσ τσ, σα δεν ντρέπεστε, είστε προκλητικές! Razz Το γατί και απόψε ξυπνούσε ανά 2ωρο και σήμερα που πόνταρα στο να σηκωθεί αργά η Δανάη (τόσες μέρες παλεύουμε να την ξυπνήσουμε το πρωί για τον παιδικό) η κυρία σηκώθηκε μόνη της στην ώρα της!!! Shocked Τελικά την έφερα στο κρεβάτι δίπλα μου για να κοιμηθούμε όλες μαζί (το γατί στο πορτ-μπεμπέ εννοείται!).

Κατά τ' άλλα δεν ξέρω ακόμα αν θα στολίσουμε αυτό το σ/κ, αν είναι θα το αφήσουμε για αύριο που ο καιρός θα χαλάσει κι άλλο. Αλλιώς το επόμενο σ/κ.

Μαρκέλλα μου τι φατσούλα και η κόρη σου!!!
Μελινομαρία, για άλλη μια φορά κουκλάκι ο γιος! Καλά κάνεις και δίνεις από κάθε στήθος μέχρι να τελειώσει, έτσι πρέπει. Το θέμα είναι να μην πρηστεί στο μεταξύ πολύ το άλλο στήθος σου και κάνεις καμιά μαστίτιδα. Γι' αυτό σου πρότεινα το θήλαστρο. Αν δε το χωνεύεις, τότε μπορείς να... αρμέξεις μόνη σου το στήθος, χιχιχι! Εγώ πάντως το είχα κάνει αυτό για τη Δανάη (γιατί δεν είχα αγοράσει ακόμα θήλαστρο) και έβγαζα και ποσότητα παρακαλώ! Very Happy

Αθανασία μου με μέτρο οι βόλτες καλέεεε! Είπαμε μην έχουμε κανένα έκτακτο δελτίο μέσα στο σ/κ! Very Happy Άντε, σχεδόν τελείωσες κι εσύ!

Οι υπόλοιπες υπομονή! Εγκυούλες είστε στο τέλος. Φρεσκομανούλες καλή δύναμη, σε λίγο καιρό θα έχετε συνηθίσει και τα ξενύχτια, αχαχαχ!

Οι 2μανούλες κουράγιο!!! Τελικά αναρρωτιέμαι υπάρχει 2μανούλα στην ομάδα μας που το μεγάλο της παιδάκι να το έχει πάρει καλά; Rolling Eyes

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρκελα πως παει ο μπεμπης? εγω παντως νομιζω οτι μοιαζει ο μπεμπης με την ομορφη παρασκευουλα. αλλα ρε φιλη μας εταξες φωτο και με τα 2 παιδια...δεν ξεχνω χαχαχαχα
αλικη νομιζω οτι εχουμε μεγαλο παιδι που το πηρε πολυ καλα. η παρασκευουλα της μαρκελας. μια χαρα τα παει.ενταξει οαλ τελεια καννενα μην τρελαθουμε τωρα, λεμε για γενικες γραμμες. αχ τα κακομαθημενα μας.

κοιμηθηκα για λιγο-τι να κανω η γυναικα- και ειδα ονειρο οτι ειχαμε γενεθλια λεει του μπεμπη μαζι με την μαρκελα...κανονιζαμε να τα κανουμε μαζι σε παιδοτοπο αλλα δεν βρισκαμε γιατι ειχαν κλεισμενες ημερομηνιες χαχαχαχα ακομα δεν τον ειδα εγω, εφτασα και στα πρωτα του γενεθλια.ορμονες.........

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:μαρκελα πως παει ο μπεμπης? εγω παντως νομιζω οτι μοιαζει ο μπεμπης με την ομορφη παρασκευουλα. αλλα ρε φιλη μας εταξες φωτο και με τα 2 παιδια...δεν ξεχνω χαχαχαχα
αλικη νομιζω οτι εχουμε μεγαλο παιδι που το πηρε πολυ καλα. η παρασκευουλα της μαρκελας. μια χαρα τα παει.ενταξει οαλ τελεια καννενα μην τρελαθουμε τωρα, λεμε για γενικες γραμμες. αχ τα κακομαθημενα μας.

κοιμηθηκα για λιγο-τι να κανω η γυναικα- και ειδα ονειρο οτι ειχαμε γενεθλια λεει του μπεμπη μαζι με την μαρκελα...κανονιζαμε να τα κανουμε μαζι σε παιδοτοπο αλλα δεν βρισκαμε γιατι ειχαν κλεισμενες ημερομηνιες χαχαχαχα ακομα δεν τον ειδα εγω, εφτασα και στα πρωτα του γενεθλια.ορμονες.........

Άγχος είναι αυτό με το όνειρο Αθανασία μου! Καλά, λογικό βέβαια...! Όταν πας προγραμματισμένα πάντα έχεις λίγο παραπάνω άγχος νομίζω!

Ναι, σωστά, της Μαρκέλλας το κορίτσι το πήρε καλύτερα, φτου-φτου μην τη ματιάσω αν και δεν είμαι γαλανομάτα, αχαχαχ (μόνο το γατί προς το παρόν έχει αυτό το βαθύ μπλε που όμως δεν το βλέπω να μένει... κρίμα). Αλλά όπως είπες είναι και μεγαλύτερη, σίγουρα παίζει ρόλο κι αυτό!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όχι στην ομαδούλα μας, στον πλανήτη όλο δεν νομίζω να υπάρχει πρωτότοκο παιδί που να πέταξε τη σκούφια του με το νέο μέλος. βέβαια όσο μεγαλύτερο το παιδί τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες να το πάρει καλά. μια φίλη με 2 αγόρια με 2 χρόνια διαφορά μου είπε ότι περνούσε ακριβώς τα ίδια.τώρα ο μικρός της είναι 9 μηνών κ είναι καλύτερη η κατάσταση. μια άλλη φίλη με 2 κόρες με 2,5 χρόνια διαφορά πάλι τα ίδια. η μικρή της είναι 7 μηνών κ τώρα ψιλοηρέμησαν τα πράγματα. νομίζω όταν μπουν οι στέρεες τροφές κ μετά θα δούμε λίγη διαφορά γιατί όταν είναι όλη μέρα στο βυζί/αγκαλιά λογικό είναι να ζηλεύει περισσότερο

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου κανει κατι περιεργα σχολια που και που ε! Αλλα γενικα τα παμε μια χαρα. Θελει να βοηθαει, στο αλλαγμα, στο μπανακι του, σε ολα. Αυτο, που νιωθει πως συνεισφερει, την κανει να το παιρνει καλυτερα. Η ηλικια παιζει σαφως ρολο. Αλλες απαιτησεις εχεις απο ενα 5χρονο, αλλες απο ενα 2χρονο. Μου το ελεγε και ο ντοκ. "Η καλυτερη ηλικια για αδερφακι ειναι αυτη, η χειροτερη ειναι 2-3,5".

Φωτο θα βγαλουμε ρε. Δεν εχω προλαβει. Σαββατο σημερα γμτ. Τις καθημερινες που η μεγαλη μου (περιεργο μου φαινεται που τη λεω μεγαλη) εχει σχολειο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και ναι, συμφωνώ, μη λετε για 5ωρους κ βάλε ύπνους βρέφους. ο μεγάλος μου άρχισε να κοιμάται όοολο το βράδυ πριν 1-2 μήνες. μέχρι τη βάφτισή του, 5μιση μηνών, δεν είχε κοιμηθεί πάνω από 3-4, εκείνες τις μέρες έκανε 2 μέρες σερί 6ωρο ύπνο κ το ξαναγύρισε στα 2ωρα,3ωρα. χθες κοιμήθηκα 11-2, 2:30-5:30 κ 6-8 και πετάει η ομάδα σήμερα(αν μου το'λεγες αυτό προ παιδιών θα σου απαντούσα : καλόοο, το άλλο με τον Τοτό το ξέρειςWink

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παω να ψησω κεμπαπ, πιτουλες και να τηγανισω πατατουλες. Θα φτιαξουμε σουβλακια να φαμε σημερα!!!!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 31 654316 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 31 654316

Ωρε μανα μου, θα την κανουμε ταρατσα!!!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κάνουν οι μανουλες κ οι εγκυουλες ;;; Πως ειναι τα μωράκια σας;;; Εμείς εχθές περάσαμε ένα φρικτό βράδυ . Είχε ξυπνήσει η μπεμπα απο τις 6 το απόγευμα κ πήγε 3 τα ξημερώματα να κοιμηθεί κ απο τις 10 μέχρι τις 2 έκλαιγε... Δεν ήξερα τι να της κάνω την λυπηθηκα τόσο πολύ που κατα τις 2 με έπιασαν κ εμένα τα κλάματα κ λέτε κ το κατάλαβε το μωρο μου ότι δεν ήμουν κ εγω καλα κ σταμάτησε τα κλάματα μόνο με κοιτούσε για καμμια ώρα κ μετα την πήρε ο ύπνος ...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρια κολοικους εχει και κλαιει το μωρο? κριιιιιιμα τα περισοτερα παιδακια εχουν. τσεκαρε λιγο και τι εφαγες αυτες τις μερες. μηπως την πειραξε κατι.
δεν θα ξεχασω ποτε το πρωτο απογευμα που μας εκανε κολοικους η ιωαννα. 6 με 8 το απογευμα-ουτε ρολοι να ειχε. την ειχα αγκαλια και να πηγαινοερχομαι, να την παιρνει ο ταριφας και να πηγαινοερχεται και αυτος. στο τελος τσακωθηκαμε-για λιγο καλε- μεταξυ μας απ οτην ενταση. την επομενη μερα τον εδιωξα για να ειμαι πιο χαλαρη...
σημερα νιωθω λες και πηρα αλλα 100 κιλα στην κοιλια. μακαρι να βγω ψευτρα αλλα δεν βλεπω να αντεχει μεχρι την τριτη. πονεσε και η μεση απο την πολυ ξαπλα. πφ υπομονη κανω

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κι από μένα!!! Τι κάνετε; Εγώ κοιμήθηκα λίγο! Δεν άντεχα άλλο!!! Κολικοί ε; Χθες κάτι σε πονάκι αντιλήφθηκα κι εγώ! Την πήρα αγκαλίτσα και της χάιδευα την κοιλίτσα! Τι να κάνουμε;;; Θα μεγαλώσουν τα μωράκια μας! Φιλάκια πολλά! Εγκυούλες κοιμηθείτε!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις