Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
594 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 594 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?
μαιρη βλεπω τις ιδιες ωρες ξυπναμε.ξυπνησα κι εγω στις 4 απο φοβερες καουρες και ξανακοιμηθηκα στις 5.30.ηρθε μετα το αγορακι μου και με ξυπνησε στις 8.15 και τωρα νυσταζω πολυ.
μαρκελλα μπραβο που ειναι ησυχος.τον θηλαζεις?
αθανασια ενταξει το ξυρισμα?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Ειρήνη!
Καλημέρα κ στα υπόλοιπα κορίτσια!

Ηρθε η μαμά μου σήμερα να μείνει 2-3 μερούλες Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 654316 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 654316 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 654316 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 654316

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!

Καλυτέρεψε αρκετά η κατάσταση, από σήμερα τα ξημερώματα τρώει πιο λίγο και κοιμάται περισσότερο, μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί χθες βράδυ μετά από ένα 24ωρο τελείως άυπνη είχα φτάσει στα όριά μου. Αχ, φτύστε τον να μην τον ματιάσουμε!!! Κι ευχαριστώ και πάλι για τη συμπαράσταση!!!

Εγώ σας είχα ρωτήσει παλιότερα για ρηλάξ ή κούνια που ήθελαν να μου κάνουν δώρο οι φίλες μου και τι είναι καλύτερο. Τελικά καταλήξαμε σε αυτό, που το είχε κι η κουμπάρα μου και ήταν πολύ ευχαριστημένη.
http://www.babybjorn.com/us/products/bouncers/babysitter-balance/balance/

Δεν έχει μηχανισμούς και τέτοια, κινείται με την κίνηση του μωρού, κάνει από 0 και είναι πολύ εύκολο να το πάρεις μαζί σου οπουδήποτε αφού είναι πολύ φλατ και ελαφρύ.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα.
Ειρηνη μου, τι κανεις κοριτσακι? Υπομονη θα μου πεις... Με τον θηλασμο τραβαω ζορι, μου το ειχαν πει και ο γιατρος μου και οι μαιες οτι θα δυσκολευτω γιατι το παιδι ηταν ολο μπιμπερο και πιπιλια 12 μερες στη ΜΕΝΝ. Επισης, η παιδιατρος εκει εμμεσως πλην σαφως μου ειπε οτι καλυτερα να πινει με μπιμπερο για να ξερω τι ακριβως τρωει και καθε ποσο. Ομως με το θηλαστρο δεν βγαζω ποσοτητα. Εχω μπλεξει, δεν ξερω πως να το χειριστω. Σημερα που πηγα να βγαλω τα ραμματα, μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχω πολυ περιορισμενη παραγωγη, το καταλαβαινω και εγω αυτο (καταρχην το στηθος μου εχει μαλακωσει πολυ, καμμια σχεση με τις πρωτες μερες). Μου ειπε να το προσπαθησω μεχρι το 40ημερο που θα παω να με δει και να κανω και το τεστ παπ και αν δεν τα καταφερουμε να θηλασουμε αποκλειστικα ως τοτε και δεν αυξησουμε την παραγωγη, να μου δωσει χαπι να το κοψω.

Κλεοπατρα, καλημερα!!!
Ελενη, εκμεταλλευσου την ευκαιρια με τη μανουλα.
Καλημερα σε ολες!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:Καλημερα.
Ειρηνη μου, τι κανεις κοριτσακι? Υπομονη θα μου πεις... Με τον θηλασμο τραβαω ζορι, μου το ειχαν πει και ο γιατρος μου και οι μαιες οτι θα δυσκολευτω γιατι το παιδι ηταν ολο μπιμπερο και πιπιλια 12 μερες στη ΜΕΝΝ. Επισης, η παιδιατρος εκει εμμεσως πλην σαφως μου ειπε οτι καλυτερα να πινει με μπιμπερο για να ξερω τι ακριβως τρωει και καθε ποσο. Ομως με το θηλαστρο δεν βγαζω ποσοτητα. Εχω μπλεξει, δεν ξερω πως να το χειριστω. Σημερα που πηγα να βγαλω τα ραμματα, μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχω πολυ περιορισμενη παραγωγη, το καταλαβαινω και εγω αυτο (καταρχην το στηθος μου εχει μαλακωσει πολυ, καμμια σχεση με τις πρωτες μερες). Μου ειπε να το προσπαθησω μεχρι το 40ημερο που θα παω να με δει και να κανω και το τεστ παπ και αν δεν τα καταφερουμε να θηλασουμε αποκλειστικα ως τοτε και δεν αυξησουμε την παραγωγη, να μου δωσει χαπι να το κοψω.

Κλεοπατρα, καλημερα!!!
Ελενη, εκμεταλλευσου την ευκαιρια με τη μανουλα.
Καλημερα σε ολες!!
πολυ υπομονη.αυτη η πλατη μου με πεθαινει.εχω και τις καουρες.αντε να δουμε ποτε θα βγει το μπεμπε.την παρασκευη ερχεται και η μαμα μου.μην ανησυχεις αν δεν τα καταφερεις με τον θηλασμο.σημασια εχει οτι προσπαθησες.τουλαχιστον με το μπουκαλι θα κανονιζεις την ποσοτητα που πρεπει να τρωει αφου ειναι τετοια η κατασταση τωρα.η παρασκευουλα τον προσεχει?

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα Μαρκέλλα μου,
χωρίς να είμαι ειδική, δεν είναι λογικό να έχεις περιορισμένη παραγωγή αφού δεν το έβαζες στο στήθος τόσες μέρες?
Μήπως να καλούσες μια σύμβουλο θηλασμού να σε κατευθύνει καλύτερα?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρηνη μου, ναι η μικρη μου ειναι θησαυρος. Με βοηθαει πολυ και θελει να συμμετεχει σε οτι εχει σχεση με τον μπεμπη.

Τι να σου πω βρε Ειρηνη μου? Εκτος απο υπομονη? Θα μου πεις "ποση πια?" Λιγο ακομα κοριτσακι μου! Και οπως λες και συ, σε λιγες μερες που θα παρεις το αγγελουδι σου αγκαλια, θα τα ξεχασεις ολα.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella_p έγραψε:Ειρηνη μου, ναι η μικρη μου ειναι θησαυρος. Με βοηθαει πολυ και θελει να συμμετεχει σε οτι εχει σχεση με τον μπεμπη.

Τι να σου πω βρε Ειρηνη μου? Εκτος απο υπομονη? Θα μου πεις "ποση πια?" Λιγο ακομα κοριτσακι μου! Και οπως λες και συ, σε λιγες μερες που θα παρεις το αγγελουδι σου αγκαλια, θα τα ξεχασεις ολα.
μπραβο που εχεις τοσο καλη βοηθο.ο δικος μου να δουμε τι θα κανει.σχεδον 2 βδομαδες εμειναν.ελπιζω να βγει νωριτερα να ειμαστε χριστουγεννα στο σπιτι ολοι μαζι.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Πώς είστε; Ξέρω, οι εγκυούλες ταλαιπωρείστε, αλλά φτάσατε στο τέλος βρε!!!
Οι δε μανούλες ξενυχτάτε, τώρα να σας πω κι εσάς υπομονή;
Εμείς τελικά στολίσαμε χτες και ευτυχώς η ταρζανίτσα μου ήταν καλή με το δέντρο, το λυπήθηκε! Κατά τ' αλλά καλά, τα γνωστά ξενύχτια φυσικά αλλά δεν είχαμε δράματα από τη μεγάλη. Μόνο ότι με το που αρχίζει να κλαίει το μωρό φωνάζει "αγκαλιά" και ξεκαθαρίζει ότι θα πάρει ο μπαμπάς αγκαλιά το μωράκι! Χα..!

Μελινομαρία μου περαστικά στην κορούλα σου!!! Πωπω, πολύ προσοχή και με το μωρό τώρα!
Αθανασία με το καλό κοπέλα μου αύριο!!! Με ένα υγιές και χαρούμενο μωράκι!!!
Κλεοπάτρα μου πολλή υπομονή στις πρώτες μέρες! Εγώ στο μαιευτήριο έτυχε να έχω το μωρό κολλημένο στο ζιζί 3 ώρες, οπότε μη σου κάνει εντύπωση! Επίσης δεν είναι υποχρεωτικό να στάζει γάλα το στήθος. Στη μεγάλη μου έσταζε θυμάμαι αλλά τώρα στο μωρό δε στάζει καθόλου. Παρόλα αυτά αυτό το μωρό παίρνει περισσότερο βάρος μέχρι στιγμής, ίσως πίνει περισσότερο γάλα και δεν αφήνει το στήθος να τιγκάρει, κατάλαβες;
Ελένη και Χριστινάκι κουράγιο, με τους κολικούς είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά ευτυχώς προσωρινά!!!
Μαρκέλλα μου εφόσον δεν έχει τελειώσει το γάλα και θέλεις πολύ να θηλάσεις γίνεται αλλά να ζητήσεις τη βοήθεια συμβούλου θηλασμού καλύτερα. Πάντως θα σου πρότεινα έστω και λίγο αν έχεις να το δίνεις στο μωράκι. Μόνο καλό θα του κάνει. Τέλος, μια απορία, αν στις 40 μέρες δεις ότι το γάλα σου τελειώνει, τότε ποιος ο λόγος να πάρεις το χάπι; Μπορείς να αποθηλάσεις χωρίς το χάπι και τις παρενέργειες του. Εγώ αυτό έκανα όταν σταμάτησα να θηλάζω τη Δανάη. Το χάπι χρησιμεύει μόνο στην περίπτωσή που έχεις αρκετό γάλα και πρέπει να αποθηλάσεις απότομα, πχ λόγω επιστροφής στη δουλειά. Δε θα σε ζαλισω άλλο με αυτά, απόλαυσε το μωράκι σου που είναι και τόσο ήρεμο τυχερούλα!!!

Τι άλλο ξεχνάω βρε κορίτσια;

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπελαρες μο γεια σας!
χαλια η κατασταση!Την Πεμπτη το απογευμα επαεσε κατω ο μικρος μου,δεν ξερω απο που/, μαλλον απο τον καναπε και χτυπησε το κεφαλι του.Αφου τον ψαξαμε απο εδω τον ψαξαμε απο κει, ολα καλα.Μετα απολιγο τον κανω μπανιο και οταν τον βγαλαμε απο την μπανιερα, αρχισε ενα παραξενο τρεμουλο και σαν να ηταν αλλου.Του μιλουσες και αυτος στο κοσμο του.Εγω νομιζω οτι ζαλιστηκε.Απο την οψη του το λεω.Εμενα τι με θες!!!!Χεστηκα πανω μου!Και στο καπακι ανβαζει και πυρετο. μερες αρρωστο με το βρεφος στο σπιτι.Πηρα την γιατρο μου ειπε μονο ο φιλασμος μπορει να την προφυλαξει απο τις ιωσεις.
Κανω διαλλειμα, ξυπνησε το μωρο και σνεχιζω μετα!παω για Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 136747

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι λες βρε Στέλλα μου, ελπίζω να είναι καλά το παιδί!
Ναι, ο θηλασμός προστατεύει αλλά μη φανταστείς κι από τα πάντα! Θέλει προσοχή!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tσα....γυρισα. αποφασισα να μην γεννησω χαχαχαχα πλακα κανω.....

πηγαμε το πρωι, φτιαξανε τα χαρτια, μου καναν καρδιογραφημα και εξετασεις αιματος.ολα οκ.
η αναισθησιολογος θελει 150ε για επισκληριδιο, αλλιως ολικη. δεν γλυτωνω ρε κοριτσια απο πουθενα τελικα. ε τι να κανω θα τα δωσω, και αναγκαστικα θα δωσω και αλλα τοσα στον γιατρο. ....ας μην το σχολιασω αλλο. ειπαμε ελλαδισταν ολε.

ενα φοβο τον εχω. αλλα.... οσο σκεφτομαι οτι απο αυριο το πρωι τελος οι καουρες, η τουαλετα, οι κλωτσιες, οι ναυτιες, ξεπερναω τον φοβο και ειμαι χαρουμενη.μετα σκεφτομαι το ζορι που ερχεται με 2 παιδια, την ζηλια, το τρεξιμο ξενερωνω λιγο.

κοριτσακια σας ευχαριστω για το ομορφο ταξιδι της εγκυμοσυνης. περασαμε πολλα μαζι.χαρηκαμε, στεναχωρεθηκαμε, κλαψαμε, συμβουλευτηκε η μια την αλλη, μαθαμε. αλλα το πιο σημαντικο ειναι οτι γινατε φιλες μου, κομματι μου. σας ευχαριστω οοοοολες. ευχομαι να τα λεμε και να μην χαθουμε κοριτσαρες μου. Very Happy Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Την σημερινή μου είσοδο στο φόρουμ χαχααχαχ θα την αφιερώσω στην Αθανασία που μέσα από μια οθόνη εμένα με ηρεμούσε κ με πρόσεχε από όταν ήταν να κάνω την άμνιο.

Σε ευχαριστώ για τα καλα σου λόγια, τον χαβαλέ, τα σκουπόξυλα και έυχομαι ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ και ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ να πάνε ΟΛΑ ΠΡΙΜΑ, να αποκτήσεις τον 2ο σου θησαυρό σου και να πεις του τα΄ριφα να μου στειλει ένα μήνυμα πως είσαι καλά πες του πως καιεγώ είμαι γάβρος με διαρκείας για να με προτιμήσει.

ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

και σου υποσχέθηκα. Καφέ με τα μπεμπέ μας.

ΣΕ ΦΙΛΩ

γκουντμπαι (αφου δεν μπορείς μαρή χωρίς το αγγλικό σου τι να σε κάνω)

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στελλα περαστικα στον μικρο.
αθανασια με το καλο αυριο.
αλικη υπομονη με την μεγαλη.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία μου με το καλο να έρθει αύριο ο γιος σου!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπουνίτσα ζουληχτή!!!!!!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαιρη απο αυριο μενουμε οι 2 μοναδικες εγκυουλες για λιγο ακομη

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ναι βρε Ειρηνη!!!!!!!!! Wink Wink

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνεχίζω εγώ με τις απορίες μου ακάθεκτη.

ερχεται με το καλό ο ψηλός στο νοσκοκομέιο να μας πάρει.

Το παιζάκι μου το βάζω στην καλαθούνα και μετά στο κάθισμα του αυτοκινητου?
η κατευεθέιαν στον κάθισμα του αυτοκινη΄του?

η καλαθούνα μπαι δε γουει είναι πιο εντυπωσιακή για την έξοδο έχει φρου φρου κτλ..

μην γελάς Αθανασία δεν ξέρω τι να κα΄νω η μάνα ο άλλος αγοράζει οδοντόβουρτσες εχθές το βράδυ έβαζε τις ταινίες του στην σειρά θα τις βλέπω με την κόρη μου λέει ΜΠΑΤΜΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑΡ ΤΡΕΚ ρε άνθρωπε????????????????????????????????

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γκρρρ..τρίτη κ τυχερή ελπίζω,,2 φορές ξεκίνησα να γράφω μήνυμα,και το ιντερνετ είχε άλλη άποψη,μάλιστα όταν τέλειωνα το μήν..Αθανασία γκουντ λάκι τουμόροου στο αγγλικό,να έχεις γερο κ δυνατό μωράκι κ καλή λοχεία..Μαρκέλλα μου κ εγώ ζορίστηκα πολύ με τον θηλασμό,ακόμη μερικά βράδυα της δίνω μπιμπερό,προσπάθησε απλά κ ότι καλύτερο σαν μαμα θα το κρίνεις εσύ..Στέλλα κ Μαρία περαστικά στα παιδάκια,προσοχή στα μωράκια..Μαίρη μου,καθισματάκι στο μαιευτήριο στάνταρ,κ εμένα μ αρέσει η φραμπαλωτή καλαθούνα μπατ η ασφάλεια του μωρού προέχει..εμένα η κυρία που ψηλώνει πολύ δεν θέλει την καλαθούνα,την έβαλα σε αυτήν κ την πήγα στο σαλόνι με την βάση της,κ γκρίνιαζε,θέλουμε άπλες κ τεντώματα.. Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 328109 ο δικός μου ψηλός της διάβαζε την πτυχιάκη του που ετοιμάζει,της λέει θα σε κάνω φιλόλογο,έχει κ κάτι τανκς κ ρομπότ φυλαγμένα για την μικρή Very Happy Very Happy Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 328109 Σίγουρα ξεχνάω κάτι κ κάποιαν,σόρρυ..εμείς πάντως αρχίσαμε ήδη να κοιμόμαστε περισσότερο,που κ για το νινάκι είναι καλό,κ για την μανούλα,είχε συγκαεί αρκετά το ποπούδι μας,αλλά με προσοχή κ φαρμακευτική κρέμα μας πέρασε,κληρονόμησε από μένα την ασπρίλα κ την ευαισθησία στο δέρμα,και η πάνα πάει σύννεφο,θα μου στήσει άγαλμα η πάμπερς και η κίκο..,α ναι,Τζένη έχω κ εγω κίκο αποστειρωτή,αλλά τώρα θα έκανες την δουλειά σου,νωρίς το είδα κ εγω Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 35 328109

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Συνεχίζω εγώ με τις απορίες μου ακάθεκτη.

ερχεται με το καλό ο ψηλός στο νοσκοκομέιο να μας πάρει.

Το παιζάκι μου το βάζω στην καλαθούνα και μετά στο κάθισμα του αυτοκινητου?
η κατευεθέιαν στον κάθισμα του αυτοκινη΄του?

η καλαθούνα μπαι δε γουει είναι πιο εντυπωσιακή για την έξοδο έχει φρου φρου κτλ..

μην γελάς Αθανασία δεν ξέρω τι να κα΄νω η μάνα ο άλλος αγοράζει οδοντόβουρτσες εχθές το βράδυ έβαζε τις ταινίες του στην σειρά θα τις βλέπω με την κόρη μου λέει ΜΠΑΤΜΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑΡ ΤΡΕΚ ρε άνθρωπε????????????????????????????????

μαρη τρελη πως θα βαλεις την καλαθουνα μεσα στο καθισμα? πολυθρονα ειναι? παει στα πηρε τα μυαλα η κορη, που να γεννηθει κιολας. απευθειας το μωρο στο καθισμα. και θα εχεις και την καλαθουνα στο νοσοκομειθο? γιατι? καλε παρε το καθισμα μαζι και βαλτο εκει το μωρο απευθειας. εμεις με την ιωαννα ετσι καναμε εξοδο και απευθειας δεσιμο στο καθισμα-στο πισω και αναποδα εννοειται ε-.

εφυγε η ιωαννιτσα μου πηγε στην πεθερα-συγκεκριμενα στη ναδελφη της πεθερας -να κοιμηθει εκει γιατι θελουν ολοι να ερθουν να δουν τον μπεμπη-λογικο-. ευτυχως η θεια τα παει σουπερ με την μικρη οποτε ειμαι ησυχη για αυτο.
θα με βαλει πρωτο η δευτερο χειρουργειο, οποτε νωρις ξεμπερδευω.
το κινητο μου ειναι απο το παλε ποτε, οποτε μην περιμενετε φωτο αν δεν ερθουμε σπιτι παρασκευη, σαββατο.
σας φιλω ολες γλυκα.σας ευχαριστω για τις ευχες σας! Very Happy Very Happy

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσακια μου γλυκα! Απ οτι ψιλοδιαβασα μεινατε 3εγκυουλες μονο ε; Αθανασια μου αυριο η μεγαλη μερα; Ολα να πανε σουπερ ευχομαι!!! Μαιρουλα κ ειρηνουλα κουραγιο,λιγο σας εμεινε!!!! Φιλακια στα μωρακια σας!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία μου γλυκιά σου ευχομαι όλα κατ´ευχην ν πανε και να πάρεις το μπεμπεκακ ι αγκαλιτσα σου γρήγορα και με υγεία!
Θαπεριμενουμε τα νεα σου!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαίρη εγω τα πήρα αγκαλιτσα ως το αυτοκίνητο και καθισματακι οπωσδήποτε!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπου έγραψε:Κοριτσακια μου γλυκα! Απ οτι ψιλοδιαβασα μεινατε 3εγκυουλες μονο ε; Αθανασια μου αυριο η μεγαλη μερα; Ολα να πανε σουπερ ευχομαι!!! Μαιρουλα κ ειρηνουλα κουραγιο,λιγο σας εμεινε!!!! Φιλακια στα μωρακια σας!!!

Αναστασία μου πολλα φιλια και σε σένα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις