Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
467 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 467 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aggeliki5579 έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΕΡΧΟΜΑΙ! ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΟ?
σε μισή ώρα θα το βγάλω, αλλά θα το κόψω κατά της 3.30 που θα κάτσουμε να φάμε. Θα σου πω Wink


Αντε να μας πεις εντυπωσεις..
ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΛΗΡΥΝΕΙ Η ΚΟΡΑ.
όχι όχι !! δεν άνοιξα καθόλου το φούρνο μου, η πετσέτα είναι καλή ιδέα ;

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sissympempis έγραψε:eftiaksa xtes to apogeyma thn syntagh ths aggelikis..teleia geysh alla mallon egw para epsisa giati mou egine ligo ksliro apeksw..

Σισσυ μου μηπως επρεπε να το βγαλεις νωριτερα απο την 1 ωρα που εγραψα? ο δικος μου ο φουρνος δεν ειναι τοσο ΄΄δυνατος΄΄ και το αφηνω 1 ωρα..παντως να βαλεις πετσετουλα απο πανω που σου ειπε το Λεμονακι για να μην ξανα ξεραθει..

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΕΡΧΟΜΑΙ! ΓΙΑ ΠΕΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΟ?
σε μισή ώρα θα το βγάλω, αλλά θα το κόψω κατά της 3.30 που θα κάτσουμε να φάμε. Θα σου πω Wink


Αντε να μας πεις εντυπωσεις..
ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΦΟΥΡΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΛΗΡΥΝΕΙ Η ΚΟΡΑ.
όχι όχι !! δεν άνοιξα καθόλου το φούρνο μου, η πετσέτα είναι καλή ιδέα ;

Και βεβαια ειναι πολυ καλη ιδεα αρκει να μην το σκεπασεις ολο το ψωμι και ΄΄ιδρωσει΄΄ και γινει νωπο...να την ριξεις απο πανω ισα ισα να καλυπτει το πανω μερος.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ Very Happy

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ψωμάκι έγινε νοστιμότατο !!
όταν το έβγαλα απο το φούρνο μου φάνηκε σκληρή η κόρα αλλά μόλις έβαλα την πετσέτα μαλάκωσε. Την επόμενη φορά θα βάλω λίγο παραπάνω αλατάκι, το ζήτησε το αγόρι του σπιτιού.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:Το ψωμάκι έγινε νοστιμότατο !!
όταν το έβγαλα απο το φούρνο μου φάνηκε σκληρή η κόρα αλλά μόλις έβαλα την πετσέτα μαλάκωσε. Την επόμενη φορά θα βάλω λίγο παραπάνω αλατάκι, το ζήτησε το αγόρι του σπιτιού.


Mπραβο κοριτσακι μου...και βεβαια να βαλεις αλατακι...εναν τον εχεις...δεν κανει να του χαλας χατηρι...

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΕΓΙΝΕ?
ΤΙ ΑΛΕΥΡΙ ΘΕΛΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ!
ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΕΚΑΝΕΣ?

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΕΓΙΝΕ?
ΤΙ ΑΛΕΥΡΙ ΘΕΛΕΙ?ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ!
ΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΕΚΑΝΕΣ?
ναι της Αγγελικής, εγώ χρησιμοποιώ πάντα Μύλοι Αγίου Γεωργίου και τώρα συγκεκριμένα αυτό που είναι για όλες τις χρίσεις. Να το δοκιμάσεις !
ακόμα έρχεσαι ε ; Razz

Αγγελική έβγαλε στο τραπέζι και το βούτυρο να φανταστείς.. έτσι ζεστούλη που ήταν ακόμα..

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΑΙΖΩ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο κοπελα μου..πολυ χαιρομαι που σας αρεσε..βουτυρο,ε? ελπιζω να ειχες και φασολαδα!!!

Απο αλευρι εγω χρησιμοποιω μισο σκληρο,μισο μαλακο...δηλαδη παιρνω 20κιλο σκληρο και 20κιλο μαλακο,τα ανακατευω και το χρησιμοποιω σε ολα..ψωμι,πιτες ακομη και κεικ..

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω ζηλεψα κοριτσια!! εκανε η μαμα μου ζημωτο ψωμακι χρονια!!! τι μου θυμησατε?? θα κανω κι εγω το ΣΚ!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο βρε κοριτσια! σε μπελαδες με βαζετε παλι! να ζυμωνω. εγω κανω στον αρτοπαρασκευαστη. η αληθεια γινετε πολυ καλο και δεν γινετε αυτο το μακρυ πραγμα γιατι ο δικος μου εχει αλλο ταψακι πιο...''οριζοντιο'' αλλα το μονο κακο ειναι οτι ειναι λιγο το ψωμακι και ετσι φρεσκο το τελειωνουμε εμσως! Αγγελικη ποσο βγαινει το ψωμι? σε μεγεθος.. σαν τα ετοιμα του φουρνου που αγοραζουμε?

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:μπραβο βρε κοριτσια! σε μπελαδες με βαζετε παλι! να ζυμωνω. εγω κανω στον αρτοπαρασκευαστη. η αληθεια γινετε πολυ καλο και δεν γινετε αυτο το μακρυ πραγμα γιατι ο δικος μου εχει αλλο ταψακι πιο...''οριζοντιο'' αλλα το μονο κακο ειναι οτι ειναι λιγο το ψωμακι και ετσι φρεσκο το τελειωνουμε εμσως! Αγγελικη ποσο βγαινει το ψωμι? σε μεγεθος.. σαν τα ετοιμα του φουρνου που αγοραζουμε?

Με τις ποσοτητες που εγραψα παραπανω,βγαινει ενα μεγαλο ψωμι οπως του φουρνου..εγω κανω 2 μικροτερα καρβελακια και ετσι εχω για 2-3 μερες ψωμι,για να μην ζυμωνω συνεχεια

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΗΓΑ ΠΗΡΑ ΑΛΕΥΡΙ ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ!!ΧΑΧΑΧΑ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΦΟΡΜΑ Η ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ?ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΟΡΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΠΙΣΗΣ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ ΠΟΛΥ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ ΩΜΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΨΗΜΕΝΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ?

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιαννα μου με τα χερια το φτιαχνω στο σχημα που θελω..εγω φτιαχνω 2 καρβελακια.Τι εννοεις οτι σου εχει φουσκωσει πολυ? το αφησες μια ωρα και φουσκωσε ή εννοεις κατι αλλο,,

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μάλλον εννοεί η Γιάννα πως αν το βάλει στο φούρνο φουσκώσει κι άλλο,
εμένα ναι φούσκωσε σε μια ώρα όσο φούσκωσε και στο όταν το έβαλα να ψηθεί φούσκωσε λίγο ακόμα.
Εγώ το έκανα όλο ένα, δεν το χώρισα και το έβαλα στο ταψί που έχει ο φούρνος !
έβαλα και λαδόκολλα με πολύ λίγο λαδάκι.
Εγώ το έκανα στρόγγυλο Very Happy

Ελλη να μας πεις αν το κάνεις τελικά !!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι βρε Λεμονακι..δεν ξερω τι επαθα και κολλησα ετσι...μετα που ξαναδιαβασα το μηνυμα της και την απαντηση μου καταλαβα..τι αλλο να εννοουσε η κοπελα!

Φουσκωνει σε λογικα πλαισια η ζυμη,δεν διπλασιαζεται ομως...
Εγω εφτιαξα σημερα για να εχω το Σ/Κ και παλι απο εβδομαδα.

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ.ΡΩΤΑΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ.ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΔΙΠΛΑΣΙΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΩΜΟ ΜΕΣΑ.ΑΛΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΓΗΚΕ.Ο ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ.ΑΡΑ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟΥΣ 160ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ.
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΨΗΘΕΙ,ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΚ Η ΜΑΚΑΚΙΑ ΕΙΠΑ?

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ.ΡΩΤΑΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΤΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑ.ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΔΙΠΛΑΣΙΟ.ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΩΜΟ ΜΕΣΑ.ΑΛΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΟΠΟΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΒΓΗΚΕ.Ο ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ.ΑΡΑ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟΥΣ 160ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ.
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΨΗΘΕΙ,ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΚ Η ΜΑΚΑΚΙΑ ΕΙΠΑ?

η Αγγελική είπε πως αν ανοίξεις το φούρνο η κόρα θα γίνει σκληρή άρα δεν το ανοίγουμε να δούμε !!
εγώ που έχω επίσης δυνατό φούρνο το έβαλα στους 180 μία ώρα με αέρα και αντίστασή απο κάτω, αλλά ! εγώ έκανα όλη την ζύμη !!! εσύ βάλτο λογικά 160. Αν το βάλεις σε φόρμα γνώμη μου είναι να φτάνει το ύψος της μισής και κάτι (φόρμας) για να έχει περιθώριο να φουσκώσει και να μην σου ξεχειλίσει έξω.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιάννα πάω για κούρεμα, όταν γυρίσω θέλω να διαβάσω εντυπώσεις !!
καλή επιτυχία !!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΗ ΤΗ ΖΥΜΗ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΦΟΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΤΑΨΙ ΜΕ ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ.ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΠΙΟ ΑΛΜΥΡΟ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ.ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ.Α!ΤΟ ΖΥΜΩΝΩ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΥΜΩΝΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΟ?ΤΟ ΑΛΟΙΦΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΤΟ ΧΑΡΑΖΩ?ΕΣΤΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ?ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΕΜΑ!ΜΑΡΗ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗ ΜΙΚΡΗ.

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΗ ΤΗ ΖΥΜΗ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΦΟΡΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΤΑΨΙ ΜΕ ΛΑΔΟΚΟΛΛΑ.ΘΑ ΒΑΛΩ Κ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΠΙΟ ΑΛΜΥΡΟ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ.ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ.Α!ΤΟ ΖΥΜΩΝΩ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΥΜΩΝΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΦΟΥΡΝΟ?ΤΟ ΑΛΟΙΦΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΤΟ ΧΑΡΑΖΩ?ΕΣΤΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ?ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Γιαννα μου,ναι το ζυμωνεις,το αφηνεις 1 ωρα,το ξαναζυμωνεις και το πλαθεις στο σχημα που θες..το βαζεις σε λαδοκολλα στο ταψακι σου και αν θες το χαραζεις και του ριχνεις και σουσαμι απο πανω..για να μην ξεραινεται η κορα δεν πρεπει να ανοιγουμε τον φουρνο τουλαχιστον την τελευταια μιση ωρα του ψησιματος.Γνωμη μου ειναι εφοσον εχεις πολυ δυνατο φουρνο,να τον προθερμανεις 5 λεπτα πριν βαλεις το ψωμι, στους 200 βαθμους και μολις το βαλεις να τον κατεβασεις στους 180 αλλα να το αφησεις περιπου 45-50 λεπτα.Μολις δεις το ψωμακι σου να εχει παρει ενα ομοιομορφο χρυσαφενιο χρωμα ειναι ετοιμο.
Επισης,ενα κολπακι για να εχει το ψωμακι σου τραγανιστη κορα αλλα οχι σκληρη,ειναι να το αλειψεις πριν το ψησιμο,με λιγο νερακι..λιγο...να βρεξεις τα χερια σου και να το χαιδεψεις..(καπως ακουστηκε αυτο,ε?) Embarassed

Αντε κοπελα μου,καλη επιτυχια και να μας πεις πως εγινε!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α! ΘΑ ΤΟ ΧΑΙΔΕΨΩ ΤΡΥΦΕΡΑ Embarassed
ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΥΡΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις