Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
450 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 450 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!! Very Happy

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιάννα τέλεια έγιναν !!!

Ελλη για την ερώτηση που έκανες αυτό ακριβώς που σου είπε η Αγγελική έκανα.

Αγγελική τι μας κάνεις Razz
θέλω πρώτα να κάνω την συνταγή που έδωσε η κοπέλα με το γάλα και γιαούρτι και μετά θα κάνω αυτή που έδωσες σήμερα. Τι γλυκά έκανες ;

Τι προκοπή Razz Razz

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:Γιάννα τέλεια έγιναν !!!

Ελλη για την ερώτηση που έκανες αυτό ακριβώς που σου είπε η Αγγελική έκανα.

Αγγελική τι μας κάνεις Razz
θέλω πρώτα να κάνω την συνταγή που έδωσε η κοπέλα με το γάλα και γιαούρτι και μετά θα κάνω αυτή που έδωσες σήμερα. Τι γλυκά έκανες ;

Τι προκοπή Razz Razz


Καλησπερα Λεμονακι!
Κανε την συνταγη με το γιαουρτι να μας πεις πως εγινε να την κανω κι εγω..φανταζομαι οτι θα ειναι τελειο το ψωμακι με το γιαουρτι..
Παντως αυτα με την μερεντα ειναι κολαση...

Τα γλυκα που εκανα θα τα ανεβασω φωτο αργοτερα,οταν γυρισει ο αντρουλης μου απο την μπαλα γιατι τα εχω φωτο στο κινητο του..εγω ειμαι πισω..εχω ενα κινητο προπολεμικο οποτε περιμενω τον Γιωργο για να σου ανεβασω φωτο να τα δεις..

Ναι ναι απο προκοπη αλλο τιποτα..εγω παντως αν μπορουσα να ασχοληθω και επαγγελματικα με την μαγειρικη θα το εκενα..ασε με ολη μερα σε μια κουζινα και δεν θελω τιποτα αλλο!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγγελική τώρα απο βδομάδα, μάλλον τετάρτη που θα γυρίσουμε σπίτι.
Α εσύ είσαι πολύ φαν, εγώ όχι και τόσο απλά που και που έχω αναλαμπές άσε που δεν τα πάω καλά με τα γλυκά, δεν το έχω...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:Αγγελική τώρα απο βδομάδα, μάλλον τετάρτη που θα γυρίσουμε σπίτι.
Α εσύ είσαι πολύ φαν, εγώ όχι και τόσο απλά που και που έχω αναλαμπές άσε που δεν τα πάω καλά με τα γλυκά, δεν το έχω...

Οχι απλως ειμαι φαν,θα ελεγα οτι ειμαι κολλημενη..
Με την μαγειρικη εχω κολλησει απο 10 χρονων..με τα γλυκα εδω και κανα 2 χρονια ασχολουμαι εντατικα..δεν υπαρχει περιπτωση να ερθεις στο σπιτι μου και να μην βρεις γλυκο,πιτα,κεικ..
Κανε το ψωμακι σου οποτε μπορεσεις..εδω θα ειμαστε... Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 417472

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονακι...τα γλυκακια που σου ειπα...


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγγελική νοστιμότατα φαίνονται !!
αυτή η μπλέ τρούφα, τρούφα δεν είναι;
έχει καταπληκτικό χρώμα, αυτό θα φάω Razz
το αστεράκι συγκεκριμένα .

βάφτισες τώρα τον γιο σου ή τα είχες κάνει τότε και τα έκανες και τώρα ;

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:Αγγελική νοστιμότατα φαίνονται !!
αυτή η μπλέ τρούφα, τρούφα δεν είναι;
έχει καταπληκτικό χρώμα, αυτό θα φάω Razz
το αστεράκι συγκεκριμένα .

βάφτισες τώρα τον γιο σου ή τα είχες κάνει τότε και τα έκανες και τώρα ;


Kαλησπερα Λεμονακι...
την βαφτιση την ειχαμε πρι 15 μερες περιπου,συγκεκριμενα 18 Νοεμβριου..δεν τα ειχα ξαναφτιαξει ποτε..απλα βρηκα την συνταγη,εφτιαξα 3-4 μερες πριν την βαφτιση για να φανε δικα μου ατομα να μου πουν την γνωμη τους και αφου τους αρεσαν ειπα να τα φτιαξω και για την βαφτιση.
Ολα τα χρωματα που βλεπεις τρουφα ειναι.

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγγελικη ωραιοτατα τα ψωμακια σου!! εγω εκανα τα ψωμακια μου, αλλα δν πηραν σχεδον καθολου χρωμα..κι ετσι τα αφησα 1μιση ωρα μηπως και παρουν και παλι τζιφος...χαχα Razz Razz Razz ωραια εγιναν..ελπιζω να αντεξουν μεχρι αυριο ετσι μαλακουτσικα..αν και η κορα ηταν σκληρη αρκετα και εβαλα κι εγω πετσετουλα, να δω αν θα κανει δουλεια!!!
αν δν τα πετυχω και αυριο χαλασουν , θα ξανακανω χαχαχαχ

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:Αγγελικη ωραιοτατα τα ψωμακια σου!! εγω εκανα τα ψωμακια μου, αλλα δν πηραν σχεδον καθολου χρωμα..κι ετσι τα αφησα 1μιση ωρα μηπως και παρουν και παλι τζιφος...χαχα Razz Razz Razz ωραια εγιναν..ελπιζω να αντεξουν μεχρι αυριο ετσι μαλακουτσικα..αν και η κορα ηταν σκληρη αρκετα και εβαλα κι εγω πετσετουλα, να δω αν θα κανει δουλεια!!!
αν δν τα πετυχω και αυριο χαλασουν , θα ξανακανω χαχαχαχ


Γιατι βρε κοριτσι δεν σου πηραν χρωμα? ουτε μετααπο 1μιση ωρα? μηπως φταιει ο φουρνος σου?

θα σου κρατησουν μεχρι αυριο..αλλιως αν τα ξανακανεις ανεβασε την θερμοκρασια στο φουρνο..200-220 βαθμους

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφου λεω θα τα βγαλω και οτι γινει οταν περασε τοση ωρα πια (γιατι δν μπορουμε να ανοιξουμε και τον φουρνο πριν χαχα) και ηταν πολυ σκληρα ..ευτυχως το εκοψα το ενα για να δω και ειναι μονο η κορα,μεσα ειναι μια χαρα..και ωραιοτατο!!! τωρα το σκεπασα με μια πετσετα και το εβαλα στο φουρνο μικροκυμάτων γιατι δν εχω ψωμιέρα μη ξεραθεί μεχρι αυριο Laughing Laughing Laughing Laughing

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ενταξει ειναι τα ψωμακια σου αφου τα εκοψες και ειδες μεσα..για την κορα δεν πειραζει αφου την σκεπασες και την εβαλες σε κλειστο σημειο...αντε να φας να μας πεις εντυπωσεις...


Μα τι νοικοκυρες πια που γιναμε ολες!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου αρέσει πολύ να δοκιμάζω διάφορα που δν έχω ξανακάνει!! αν ειχα τον χρόνο νομίζω θα περνούσα πολλές ώρες στην κουζίνα!!

Δοκίμασα κι εγω και ο άντρας μου και του άρεσε και εκείνου!!! πάλι καλα που έχω κι εσάς και μου δίνετε ιδέες γιατι απο φαντασία μηδέν χαχα

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπραβο κοριτσακι μου που σας αρεσαν!

Αντε αν καμια εχει καμια καλη συνταγη για φαγακι ή γλυκακι ας την γραψει..

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα!
Δεν εχω ζυμωσει ποτε στη ζωη μου αλλα μολις αποφασισα να το κανω!Δεν ξερω ποτε αλλα καποια στιγμη θα το επιχειρησω κ θα σας πω αν πετυχε!

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κορτιτσια και καλη εβδομαδα Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109
Αγγελικη να σε ρωτησω στα γλυκακια εβαλες ξυλακια για γλυφιτζουρια? απο που τα πηρες? περσι για πρωτη φορα εκανα μπαλιτσες απο κεικ αλλα εβαλα ξυλακια για σουβλακια θελω να βρω ξυλακια για γλυφιτζουρια να κανω και φετος . θα ανεβασω φωτο και απ τα δικα μου γλυκα μπαλακια Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316
Αγγελικη τα δικα σου ειναι μπαλακια απο κεικ η κατι αλλο?

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτα ειναι τα δικα μου γλυκα μπαλακια Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 215994 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 215994 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 215994 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 215994

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]





[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια μέχρι που γέννησα έφτιαχναν πάντα μόνη ψωμί πότε δεν αγόραζα. Κόλπο για να έχω μαλακή κόρα. Αντικαθιστούσα το μισό η όλο το αλεύρι για όλες τις χρήσεις με το αλεύρι για ψωμί. Το λευκό πορτοκαλί πακέτο των μύλων άγη γεωργίου

http://stardustwork.blogspot.com

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!!!! τελικα η κορα μετα απο τοσο ψησιμο δν μαλακωσε ουτε με την πετσετα Laughing Laughing Laughing Laughing ειναι αρκετα τραγανη Razz Razz αλλα το μεσα ακομη και στο ψωμακι που εκοψα χθες ειναι και σημερα πολυ μαλλακο!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy θα κανω μια ωραιοτατη φασολαδα σημερα να το απολαυσουμε!! Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109

*την επομενη φορα θα το αφησω 1 ωρα για να δουμε αν θα γινει πιο μαλακο..αφου χρωμα δν βλεπω να παιρνει με τον φουρνο που εχω χαχαχα

**Ειρηνακι μιαμ τα μπαλακιααααααα!!

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλημερα!μπορειτε να μου βαλετε την συνταγη για τα μπαλακια γλειφιτζουρια?(αν ειναι καπου εδω συγνωμη,αλλα δεν ειχα πολυ χρονο να ψαξω...) γιατι τα εκανα τον απριλιο σε ενα παρτυ μιας φιλης μου και παρ'ολο που τα εβαλα και στην καταψυξη ακομα μου θρουλαγαν(εσπαγαν..)και τα ειχα βαλει και εγω σε ξυλακι απο σουβλακι και επεφτε δεν μπορουσα να το βουτυξω στην κουβερτουρα γιατι επεφτεμεσα!μιλαμε για παταγωδες αποτυχια!και δεν μπορω να ανακαλυψω ακομα ποιο ηταν το λαθος ενω φενονται τοοοοσο ευκολα!!!!θελω πολυ να τα κανω τωρα στις 19 δεκεμβριου που εχουν τα παιδακια μου γεννεθλια αλλα φοβαμαι!!!(ασχετο....νομιζω οτι πηρε το ματι μου στικακια για γλειφιτζουρια στο τζαμπο...για την κοπελα που ενδιαφεροταν )εχω και εγω τρελα με την μαγειροζαχαροπλαστικη και παντα και σε εμενα υπαρχει κατι στο σπιτι μου ...με ξεκουραζει και με ηρεμη παρα πολυ!!!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eirini31 έγραψε:καλημερα κορτιτσια και καλη εβδομαδα Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109
Αγγελικη να σε ρωτησω στα γλυκακια εβαλες ξυλακια για γλυφιτζουρια? απο που τα πηρες? περσι για πρωτη φορα εκανα μπαλιτσες απο κεικ αλλα εβαλα ξυλακια για σουβλακια θελω να βρω ξυλακια για γλυφιτζουρια να κανω και φετος . θα ανεβασω φωτο και απ τα δικα μου γλυκα μπαλακια Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 654316
Αγγελικη τα δικα σου ειναι μπαλακια απο κεικ η κατι αλλο?

Καλημερα Ειρινακι..τα δικα μου ειναι μπαλακια απο κεικ..τα ξυλακια ειναι για γλυφειτζουρια..εγω ειμαι απο επαρχια και τα πηρα απο ενα μαγαζι εδω που εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ για ζαχαροπλαστικη,παρτυ,γενεθλια κτλ...τα ακριβοπληρωσα ομως..
Εγω γιατι δεν μπορω να δω τα δικα σου?

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:καλημερα!!!!! τελικα η κορα μετα απο τοσο ψησιμο δν μαλακωσε ουτε με την πετσετα Laughing Laughing Laughing Laughing ειναι αρκετα τραγανη Razz Razz αλλα το μεσα ακομη και στο ψωμακι που εκοψα χθες ειναι και σημερα πολυ μαλλακο!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy θα κανω μια ωραιοτατη φασολαδα σημερα να το απολαυσουμε!! Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109 Ψωμάκι - φαγητό και στο τέλος το γλυκό ! !  - Σελίδα 4 328109

*την επομενη φορα θα το αφησω 1 ωρα για να δουμε αν θα γινει πιο μαλακο..αφου χρωμα δν βλεπω να παιρνει με τον φουρνο που εχω χαχαχα

**Ειρηνακι μιαμ τα μπαλακιααααααα!!

Καλοφαγωτο!!!

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
reg reg έγραψε:κοριτσια καλημερα!μπορειτε να μου βαλετε την συνταγη για τα μπαλακια γλειφιτζουρια?(αν ειναι καπου εδω συγνωμη,αλλα δεν ειχα πολυ χρονο να ψαξω...) γιατι τα εκανα τον απριλιο σε ενα παρτυ μιας φιλης μου και παρ'ολο που τα εβαλα και στην καταψυξη ακομα μου θρουλαγαν(εσπαγαν..)και τα ειχα βαλει και εγω σε ξυλακι απο σουβλακι και επεφτε δεν μπορουσα να το βουτυξω στην κουβερτουρα γιατι επεφτεμεσα!μιλαμε για παταγωδες αποτυχια!και δεν μπορω να ανακαλυψω ακομα ποιο ηταν το λαθος ενω φενονται τοοοοσο ευκολα!!!!θελω πολυ να τα κανω τωρα στις 19 δεκεμβριου που εχουν τα παιδακια μου γεννεθλια αλλα φοβαμαι!!!(ασχετο....νομιζω οτι πηρε το ματι μου στικακια για γλειφιτζουρια στο τζαμπο...για την κοπελα που ενδιαφεροταν )εχω και εγω τρελα με την μαγειροζαχαροπλαστικη και παντα και σε εμενα υπαρχει κατι στο σπιτι μου ...με ξεκουραζει και με ηρεμη παρα πολυ!!!

Καλημερα κοριτσι μου.Στα τζαμπο δεν βρηκα ξυλακια για γλυφειτζουρια που εψαχνα πριν 15 μερες περιπου.
Κι εμενα μου εσπασαν πολλα μπαλακια ενω τα ειχα βαλει και στην καταψυξη..αυτο που εγω παρατηρησα ειναι οτι οταν τα βγαζουμε απο την καταψυξη πρεπει να τα βουτηξουμε στην κουβερτουρα χωρις να εχουν ξεπεγωσει εντελως..να ειναι λιγο κρυα δηλαδη ακομη..η συνταγη που εφτιαξα εγω ειναι αυτη..

http://www.modernmoms.gr/2012/05/cake-pops.html

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση!!! Εγω ειχα βάλει μερεντα αντι για γλασσο σοκολάτας γι' αυτο μπορει να μην γίνανε αρκετα συμπαγές για να μπορέσει να αντέξει...θα τα κανω και ετσι και θα σας πω σε λιγες μερες εντυπώσεις!!! Εσυ που εισαι χρυσοχερα μήπως εχεις καμια ιδεα για μπουφε(συνταγή εννοώ..) για γρήγορα και ευκολα; Γιατι θα κανω τα γεννεθλια των παιδιών μου στις 19 και επειδη θα τα κανω ολα μονη μου τούρτες(με το μαγικό γλασσο που μου πρότεινε μια αλλη κοπέλα απο το φόρουμ) μπουφε και ολα για 50 ατομα περιπου... Ψάχνω οσο εχω ακομα χρονο για ιδέες για μπουφε και εσυ σιγουρα θα ξερεις...

eirini31


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αγγελικη μου θα ψαξω και εγω σε μαγαζι με ειδη ζαχαροπλαστικης για τα ξυλακια. εγω περσι ειδα στην Μενεγακη που τα εκανε μια κοπελα και την εκανα απο εκει την συνταγη http://www.alphatv.gr/Microsites/Eleni/WEB-TV/Kouzina/%CE%93%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%86%CE%B9%CF%84%CE%B6%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BA---%CE%A0%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BD%CE%B1-%CE%9A%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B1,-04.aspx?page=2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις