Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
169 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 169 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

26ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 5:51 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
voula1980 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
voula1980 έγραψε:Εννοείται, καμάρι αλλο τίποτα..ευχαριστώ πολύ, γερά παιδάκια όλες να έχουμε....

μπραβο κοριτσακι μου μετο καλο ο γιοκας σου
Ευχαριστώ Γραμματική μου με το καλό κι ο δικός σου γιος....Α, τον ρώτησα για το στήθος κι μου είπε είναι φυσιολογικό να μην αγχώνομαι, μου έκανε κι Α τεστ..Εσάς δεν σας έκανε στον τέταρτο μήνα????
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α' ΤΕΣΤ??

27ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 5:54 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mar1987 έγραψε:
voula1980 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
voula1980 έγραψε:Εννοείται, καμάρι αλλο τίποτα..ευχαριστώ πολύ, γερά παιδάκια όλες να έχουμε....

μπραβο κοριτσακι μου μετο καλο ο γιοκας σου
Ευχαριστώ Γραμματική μου με το καλό κι ο δικός σου γιος....Α, τον ρώτησα για το στήθος κι μου είπε είναι φυσιολογικό να μην αγχώνομαι, μου έκανε κι Α τεστ..Εσάς δεν σας έκανε στον τέταρτο μήνα????
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ Α' ΤΕΣΤ??

Αχ κι έγω αυτό ήθελα να ρωτήσω!!!

28ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 6:00 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το Α τεστ είναι κάτι αντίστοιχο με το papp a,δηλαδή αποκλείει κατά ποσοστό βέβαια τρισωμιες 18 κι 21.

29ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 6:28 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι εμενα δε μου εκανε κατι τετοιο

30ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 6:43 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:οχι εμενα δε μου εκανε κατι τετοιο

Οταν έκανες την αυχενική διαφάνεια δεν σου έκαναν και μια εξέταση αίματος; Αν ναι αυτό είναι το τεστ papp A.

31ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 6:51 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:οχι εμενα δε μου εκανε κατι τετοιο

Οταν έκανες την αυχενική διαφάνεια δεν σου έκαναν και μια εξέταση αίματος; Αν ναι αυτό είναι το τεστ papp A.
Όχι το Ατεστ γίνεται στο δεύτερο τρίμηνο ο γιατρός μου δεν το θεωρεί αναγκαίο αν έχει βγει καλή η αυχενικη κι το papp a ,παρ'όλα υτα τη θέλει , την κάνει σε όλες τις εγκυμοσύνες..

32ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 6:52 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε όλες τις εγκυμονουσες εννοούσα..

33ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 6:54 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="voula1980"]
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:οχι εμενα δε μου εκανε κατι τετοιο

Οταν έκανες την αυχενική διαφάνεια δεν σου έκαναν και μια εξέταση αίματος; Αν ναι αυτό είναι το τεστ papp A.
Όχι το Ατεστ γίνεται στο δεύτερο τρίμηνο ο γιατρός μου δεν το θεωρεί αναγκαίο αν έχει βγει καλή η αυχενικη κι το papp a ,παρ'όλα υτα τη θέλει , την κάνει σε όλες τις εγκυμοσύνες..[/quote

Α είναι άσχετο δηλαδή; Νόμιζα οτι ήταν το papp A. Ούτε εμένα πάντως μου έχει γράψει τότε κάτι τέτοιο ο γιατρός μου, για την ώρα περιμένω τη Β επιπέδου, αρχές Ιανουαρίου.

34ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 7:04 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια γεια και παλι.εχω γραψει μια φορα.περιμενω και εγω το τριτο μου παιδακι τον μαιο.
με την στεφυ πριν καιρο ειχαμε μια "διαμαχη" και γι αυτο τελικα δεν θα συμετεχω στην ομαδα.
με το καλο να γεννησουμε ολες και να ειναι γερα τα παιδακια μας.

35ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 7:50 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Voula, συγχαρητήρια που είναι γερό και δυνατό πάνω απ όλα! Και αντε κι εσύ αγοράκι ε/???? Χαμός καλέ, πού θα βρούμε νύφες? Σε μειονότητα τις βλέπω! Αχχχαχαχαχ πλάκα κανω, όλα τα μωρά γερά κι αγόρια και κορίτσια αχ την υγεια τους να χουν παντα!!!!

Τουρτίτσα, με το καλό κι εσύ το μωράκι σου, όλα καλά να σου πάνε! Σεβαστή η απόφασή σου!

Αχ κορίτσια κι εγώ εκεί το κόβω, Γενάρη για Β επιπέδου..! Τη Δευτέρα πάω κι εγώ στο γιατρο... αχχχχχ ανυπομονω αντε να δω καλά το νινί, μονο αυτο θέλω να ναι καλά γερό και δυνατό...!

36ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 8:00 am

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσουδια, να ρωτησω, εσεις πονους εχετε;εχω εναν πονο οταν σηκωνομαι δεξια χαμηλα..σα να νιωθω τη μητρα μου χαλαρη κ χαμηλα..αφου περπατησω λιγο μου περναει..δεν ξερω μηπως ειναι κ απ το εντερο αυτος ο πονος..ή μεγαλωνει η μητρα..ξερω γω;

37ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 8:09 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
Mar1987 έγραψε:ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΒΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ!!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ Κ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΤΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΤΙΣ 8/1 ΓΙΑ ΤΗΝ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ!ΦΑΝΤΑΣΟΥ...ΘΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΝ 6ο!!ΠΩ ΠΩ!!!ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!!!
Ευχαριστώ πολυ Μαράκι μου, περνάει δε λες τίποτα..Άντε με το καλό να περάσει κι η Β επιπέδου να ηρεμήσουμε...
Α! Στεφη κι σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω πάλι πρόσθιο πλακούντα , εσένα σου είπε???


Εμενα τωρα μου ειπε οτι μαλλον τον εχω πισω.... !!!

38ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:10 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Φτου φτου φτου μας μην μας ματιαξω όλα καλά με τα νινακια μπράβο κοριτσακια μου!! Βούλα με το καλό ο γιοκας σου!! Τα ερωτηματικά σου έφυγαν και μείναμε μόνο 3 στο κλαμπ των κίντερ έκπληξη!!! Τετάρτη ξανάέχουμε ραντεβού λέτε να μας κάνει το χατίρι???
Κατά τ αλλά ούτε εμένα μου χει πει για α τεστ στο δεύτερο τρίμηνο εκτός απ την papp-a. Αλλά είπαμε ο κάθε γιατρός έχει την δίκη του τακτική.
Σημέρα γύρισα σε prenatal, jumbo και μουστάκα. Δεν θα σας πω πόσα ξοδεψαμε για δωρακια κ μικροπραγματα αλλά θα παραδεχτώ ότι ξετρελαθηκα με τα μωρουδιακα κι ας μην αγόρασα τίποτα ακόμα!!! Καταληξαμε και σε καρότσι οπότε τον άλλο μήνα θα το παραγγειλουμε κιόλας. Αχ αυτα τα φορμακια.. !!!!

39ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:15 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
GeorgiaM έγραψε:Κοριτσουδια, να ρωτησω, εσεις πονους εχετε;εχω εναν πονο οταν σηκωνομαι δεξια χαμηλα..σα να νιωθω τη μητρα μου χαλαρη κ χαμηλα..αφου περπατησω λιγο μου περναει..δεν ξερω μηπως ειναι κ απ το εντερο αυτος ο πονος..ή μεγαλωνει η μητρα..ξερω γω;

Γεωργία μου, κι εγώ το έχω αυτό, αλλά κυρίως όταν κουραστώ... Χτες φοβήθηκα ότι ειχε κατέβει χαμηλά το νινί, έτσι το ένιωθα, μια πίεση χαμηλα αλλά και στη μέση και ήθελα απαραίτητα να ξαπλώσω στον καναπε. Μολις ξαπλωσα και ξεκουραστηκα με αφησε αυτή η αίσθηση, ένιωσα καλύτερα. Παίζει ρόλο κι η κούραση... Καμια φορά το παρακάνω και φοβήθηκαπου ένιωσα έτσι χτες σαν τραβηγμα, σαν πονο περιοδου, γενικά ήθελα οπωσδήποτε να καθίσω τουλαχιστον ημι-ξαπλωμένη.. Σήμερα είμαι καλύτερα αλλά δεν κουράστηκα κιολας, καθόμουν. Λέτε να επαιξε ρολο χτες που καθομουν 3 ωρες καθιστη στο γραφείο και ζωγράφιζα? Να πίεζα την κοιλιά μου και να πιαστηκε το νινί? Τι να πω, δεν ξέρω, ανησύχησα.

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι μήπως και ξέρετε. Σήμερα έκανα αιματολογικες. Μια ενδειξη εκεί στα αιμοπετάλια απο κάτω γράφει PDW είναι 17,6 με ανωτατο οριο το 17. Είναι κάτ κακό αυτό? Μπας και εχει σε καμια τυχει. Μεχρι τη Δευτερα να παω στη γιατρο εχω ενα αγχος. Μπορει να μην ειναι και τιποτα, αλλά δεν ξερω confused confused

40ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 1:43 pm

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="nantiaf"]Voula, συγχαρητήρια που είναι γερό και δυνατό πάνω απ όλα! Και αντε κι εσύ αγοράκι ε/???? Χαμός καλέ, πού θα βρούμε νύφες? Σε μειονότητα τις βλέπω! Αχχχαχαχαχ πλάκα κανω, όλα τα μωρά γερά κι αγόρια και κορίτσια αχ την υγεια τους να χουν παντα!!!!

Τουρτίτσα, με το καλό κι εσύ το μωράκι σου, όλα καλά να σου πάνε! Σεβαστή η απόφασή σου!

Αχ κορίτσια κι εγώ εκεί το κόβω, Γενάρη για Β επιπέδου..! Τη Δευτέρα πάω κι εγώ στο γιατρο... αχχχχχ ανυπομονω αντε να δω καλά το νινί, μονο αυτο θέλω να ναι καλά γερό και δυνατό...![/quote
Σε ευχαριστώ πολύ Νάντια μου, μην αγχώνεσαι για νύφη, όλη η παρέα μου είναι γεμάτο κορίτσια,.....Είναι το πρώτο αγοράκι κι είμαστε όλη πολύ χαρούμενη....
Τουρτιτσα με το καλό το νινι σου...Τι έχεις????

41ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 1:50 pm

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Φτου φτου φτου μας μην μας ματιαξω όλα καλά με τα νινακια μπράβο κοριτσακια μου!! Βούλα με το καλό ο γιοκας σου!! Τα ερωτηματικά σου έφυγαν και μείναμε μόνο 3 στο κλαμπ των κίντερ έκπληξη!!! Τετάρτη ξανάέχουμε ραντεβού λέτε να μας κάνει το χ
Κατά τ αλλά ούτε εμένα μου χει πει για α τεστ στο δεύτερο τρίμηνο εκτός απ την papp-a. Αλλά είπαμε ο κάθε γιατρός έχει την δίκη του τακτική.
Σημέρα γύρισα σε prenatal, jumbo και μουστάκα. Δεν θα σας πω πόσα ξοδεψαμε για δωρακια κ μικροπραγματα αλλά θα παραδεχτώ ότι ξετρελαθηκα με τα μωρουδιακα κι ας μην αγόρασα τίποτα ακόμα!!! Καταληξαμε και σε καρότσι οπότε τον άλλο μήνα θα το παραγγειλουμε κιόλας. Αχ αυτα τα φορμακια.. !!!!
Γλυκια μου Δέσποινα, σε ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι σύντομα να μάθεις κι εσύ φύλο..
Όσο για το Α τεστ , μου το είπε κι εμένα ότι δεν χρειαζόταν αλλά από την άλλη δεν χάνουμε κι κάτι..Ναι τα μωρουδιακα είναι μια τρέλα...Κι πού να ψωνίσεις για το μωρό σου.Τελικά σε τι καρότσι καταλήξετε???

42ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:24 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:
grammatiki έγραψε:οχι εμενα δε μου εκανε κατι τετοιο

Οταν έκανες την αυχενική διαφάνεια δεν σου έκαναν και μια εξέταση αίματος; Αν ναι αυτό είναι το τεστ papp A.

αυτο το εκανα ναι.γιατι ετσι συγκρινουν αυχενικη με το αιμα που σου παιρνουν και βγαινει το αποτελεσμα μεταξω αυτων των 2.νομιζα οτι ηταν κατι αλλο εκτος απο αυτο

43ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:26 pm

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nantiaf έγραψε:
GeorgiaM έγραψε:Κοριτσουδια, να ρωτησω, εσεις πονους εχετε;εχω εναν πονο οταν σηκωνομαι δεξια χαμηλα..σα να νιωθω τη μητρα μου χαλαρη κ χαμηλα..αφου περπατησω λιγο μου περναει..δεν ξερω μηπως ειναι κ απ το εντερο αυτος ο πονος..ή μεγαλωνει η μητρα..ξερω γω;

Γεωργία μου, κι εγώ το έχω αυτό, αλλά κυρίως όταν κουραστώ... Χτες φοβήθηκα ότι ειχε κατέβει χαμηλά το νινί, έτσι το ένιωθα, μια πίεση χαμηλα αλλά και στη μέση και ήθελα απαραίτητα να ξαπλώσω στον καναπε. Μολις ξαπλωσα και ξεκουραστηκα με αφησε αυτή η αίσθηση, ένιωσα καλύτερα. Παίζει ρόλο κι η κούραση... Καμια φορά το παρακάνω και φοβήθηκαπου ένιωσα έτσι χτες σαν τραβηγμα, σαν πονο περιοδου, γενικά ήθελα οπωσδήποτε να καθίσω τουλαχιστον ημι-ξαπλωμένη.. Σήμερα είμαι καλύτερα αλλά δεν κουράστηκα κιολας, καθόμουν. Λέτε να επαιξε ρολο χτες που καθομουν 3 ωρες καθιστη στο γραφείο και ζωγράφιζα? Να πίεζα την κοιλιά μου και να πιαστηκε το νινί? Τι να πω, δεν ξέρω, ανησύχησα.

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι μήπως και ξέρετε. Σήμερα έκανα αιματολογικες. Μια ενδειξη εκεί στα αιμοπετάλια απο κάτω γράφει PDW είναι 17,6 με ανωτατο οριο το 17. Είναι κάτ κακό αυτό? Μπας και εχει σε καμια τυχει. Μεχρι τη Δευτερα να παω στη γιατρο εχω ενα αγχος. Μπορει να μην ειναι και τιποτα, αλλά δεν ξερω confused confused



ασε τα φυσιολογικα..εμεις δεν ειμαστε σε φυσιολογικη κατασταση τωρα..ο γιατρος σου δεν εχει φαξ να του τα στειλεις..παντως μην αγχωνεσαι οι τιμες μας διαφερουν των φυσιολογικων..εγω σημερα σα να χω μια μονιμη κραμπα αριστερα, ψηλα στο εντερο..τα νευρα μου!

44ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:29 pm

el88tse

el88tse
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια τι μου κανετε κλεισαμε ραντεβου για την β επιπεδου για 20 δεκεμβριου μας ειπε ο γιατρος τι καλα σε λιγες μερες θα το ξαναδουμε το νινι την μπουμπου μας και μετα μας ειπε η γιατρος που μας παρακολουθει να παμε μετα απο 15 μερες σε αυτην με τα αποτελεσματα

45ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:34 pm

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα!!!! Ασε Γεωργια μου κ εγω το ιδιο εχω παθει... Τις τελευταιες δυο μερες με ποναει σπιστευτα το στομαχι μου λες κ εχω φαει ενα γουρουνοπουλο κ νιωθω κ κραμπουλες χαμηλα. Δεν ειναι απο τη μητρα το καταλαβαινω , ειναι απο το πλαι.... Μηπως αλλαζουν θεση τα οργανακια μας λογω αναπτυξης της μητρας;;; Μονο ετσι το εξηγω... Δε ξερω!!!! Απιστευτη δυσπεψια...

46ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Πεμ Δεκ 06, 2012 11:38 pm

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
el88tse έγραψε:καλημερα κοριτσια τι μου κανετε κλεισαμε ραντεβου για την β επιπεδου για 20 δεκεμβριου μας ειπε ο γιατρος τι καλα σε λιγες μερες θα το ξαναδουμε το νινι την μπουμπου μας και μετα μας ειπε η γιατρος που μας παρακολουθει να παμε μετα απο 15 μερες σε αυτην με τα αποτελεσματα
Μπραβο Ελενη μου!!! Με το καλο!!!! Που θα την κανεις κ ποσο θα κοστισει;;;

47ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Παρ Δεκ 07, 2012 12:03 am

el88tse

el88tse
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα την κανω τρικαλα σε εξωτερικο γιατρο που εχει τα μηχανηματα 120ευρω οσο η αυχενικη μαζι με το αιμα

48ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Παρ Δεκ 07, 2012 12:12 am

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mar1987 έγραψε:Καλημερα!!!! Ασε Γεωργια μου κ εγω το ιδιο εχω παθει... Τις τελευταιες δυο μερες με ποναει σπιστευτα το στομαχι μου λες κ εχω φαει ενα γουρουνοπουλο κ νιωθω κ κραμπουλες χαμηλα. Δεν ειναι απο τη μητρα το καταλαβαινω , ειναι απο το πλαι.... Μηπως αλλαζουν θεση τα οργανακια μας λογω αναπτυξης της μητρας;;; Μονο ετσι το εξηγω... Δε ξερω!!!! Απιστευτη δυσπεψια...



Εν τω μεταξυ ακουγονται κ ηχοι διαφοροι..πες πως τον παιρνω τηλ..τι να του πω..;τοσες ιντσες πανω απ τον οφαλο;ειναι κ γελοιο γι αυτο δεν παιρνω..εκοψα κ τις τζουρες απ το τσιγαρο που με βοηθαγαν για την τουαλετα κ καταλαβαινεις τι εχω παθει!Δεν ξερω πρεπει να βρω εναν τροπο να το λυσω το θεμα σημερα,αχ γι αυτο ηθελα εναν γιατρο που να ναι κοντα στο σπιτι μου!για κατι τετοια!τωρα θα παω στο φιλο μας τον χειρουργο να με δει..

49ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Παρ Δεκ 07, 2012 12:14 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GeorgiaM έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Καλημερα!!!! Ασε Γεωργια μου κ εγω το ιδιο εχω παθει... Τις τελευταιες δυο μερες με ποναει σπιστευτα το στομαχι μου λες κ εχω φαει ενα γουρουνοπουλο κ νιωθω κ κραμπουλες χαμηλα. Δεν ειναι απο τη μητρα το καταλαβαινω , ειναι απο το πλαι.... Μηπως αλλαζουν θεση τα οργανακια μας λογω αναπτυξης της μητρας;;; Μονο ετσι το εξηγω... Δε ξερω!!!! Απιστευτη δυσπεψια...



Εν τω μεταξυ ακουγονται κ ηχοι διαφοροι..πες πως τον παιρνω τηλ..τι να του πω..;τοσες ιντσες πανω απ τον οφαλο;ειναι κ γελοιο γι αυτο δεν παιρνω..εκοψα κ τις τζουρες απ το τσιγαρο που με βοηθαγαν για την τουαλετα κ καταλαβαινεις τι εχω παθει!Δεν ξερω πρεπει να βρω εναν τροπο να το λυσω το θεμα σημερα,αχ γι αυτο ηθελα εναν γιατρο που να ναι κοντα στο σπιτι μου!για κατι τετοια!τωρα θα παω στο φιλο μας τον χειρουργο να με δει..

μαλλον ειναι το εντερο σου μην αγχωνεσαι.φαε κατι να σε βοηθησει για την τουαλετα.και εμενα ετσι κανει το εντερο οταν εχω να παω μερες τουαλετα

50ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Παρ Δεκ 07, 2012 12:38 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
GeorgiaM έγραψε:
Mar1987 έγραψε:Καλημερα!!!! Ασε Γεωργια μου κ εγω το ιδιο εχω παθει... Τις τελευταιες δυο μερες με ποναει σπιστευτα το στομαχι μου λες κ εχω φαει ενα γουρουνοπουλο κ νιωθω κ κραμπουλες χαμηλα. Δεν ειναι απο τη μητρα το καταλαβαινω , ειναι απο το πλαι.... Μηπως αλλαζουν θεση τα οργανακια μας λογω αναπτυξης της μητρας;;; Μονο ετσι το εξηγω... Δε ξερω!!!! Απιστευτη δυσπεψια...



Εν τω μεταξυ ακουγονται κ ηχοι διαφοροι..πες πως τον παιρνω τηλ..τι να του πω..;τοσες ιντσες πανω απ τον οφαλο;ειναι κ γελοιο γι αυτο δεν παιρνω..εκοψα κ τις τζουρες απ το τσιγαρο που με βοηθαγαν για την τουαλετα κ καταλαβαινεις τι εχω παθει!Δεν ξερω πρεπει να βρω εναν τροπο να το λυσω το θεμα σημερα,αχ γι αυτο ηθελα εναν γιατρο που να ναι κοντα στο σπιτι μου!για κατι τετοια!τωρα θα παω στο φιλο μας τον χειρουργο να με δει..

μαλλον ειναι το εντερο σου μην αγχωνεσαι.φαε κατι να σε βοηθησει για την τουαλετα.και εμενα ετσι κανει το εντερο οταν εχω να παω μερες τουαλετα
ε

Ναι συμφωνω!! Ο καθε ενας εχει το δικο του κολπο για να παει τουαλετα!!! Γνωριζω περιπτωσεις που τους βοηθαει το μιλκο, το μηλο, ο καφες κτλ. Αν σε βοηθουσε το τσιγαρο κ το κοψες, σιγουρα θα υπαρχει κατι αλλο που θα σε βοηθησει επισης!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις