Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
237 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 237 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 19]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:τσιγαρακι διαβασα κ μου τρεχουν τα σαλια Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

ελα ελα αστα τα πολλα και ασχολησου με την κορακλα σου παρακαλω....
μαιρη μου να χαιρεσαι τον ψηλεα σου και την κορη σου. να ειστε παντα μα παντα ευτυχισμενοι.

τρελη επιτυχια το ραβανι λεμε....κερναω φιλεναδες.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ ραβανι χτυπουσα ανετα. κοιμηθηκε το παιδι μου πανω μου I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you


κλοουν τι καλα!!!!!!!!!!!!!! τι ωραια δουλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κι εσυ φιλεναδα να τους χαιρεσαι ολους!!! με το νεο ετος καφες κ μπεμπε!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω θα κανω γαλοπουλα αλλα ιρλανδια να φαμε με τον ψηλο μου οταν γυρισει απο την δουλεια!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ναι με το νεο ετος δεν γλυτωνεις.
χμ γαλοπουλα γιαμ γιαμ. εμεις παλι του κλασσικου. κατσικακι, χοιρινο και δεν ξερω τι αλλο σκαρωσαν οι συμπεθερες.
ας μαζεψω τον κακο χαμο στην κουζινα μου. λεω μεχρι να φυγουμε να ριξω και ενα σιδερωμα. δεν προλαβαινω τα ρουχα του μπεμπη.πολυ κατουρημα τα αγορακια. και οπως λεει και η φιλη μαρκελα αγορομανες εμπειρες για πειτε το κολπο.δεν μπορει κατι θα ξερετε.ε ναι δεν λεει καθε καθε φορα που ξυπναει να αλλαζω σελτεδακι, φορμακι μεσα και εξω...λυπηθειτε με καλε και πειτε.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
paw nani filiaaaaaaaaa

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ονειρα γλυκα φιλεναδα.....και απονηρευτα μερα που ειναι σημερα χαχαχαχα

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεραααααααααααααααααααααααααααααααααα
Χρονια πολλαααααααααααααααααααααααααααααα

Τι ομορφη μέρα που ειναι σημερα!!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!
Χρόνια πολλά σε ολες τις μανούλες κ τα νινάκια μας!!!
Αναστασία μου, εύχομαι με το νέο έτος να ρθει κ ενα μωράκι κ το μόνο δάκρυ που θα τρέξει από τα μάτια σου, να είναι από χαρά!
Αλίκη μου περαστικά κοπέλα μου....το καημένο το γατί σου, τυρανιέται κ αυτό.
Κ εμείς για να ρευτούμε ρίχνουμε τέτοιο κλάμα, λες κ θα σκάσει.
Οι κολικοί επιμένουν τα βράδια, οπότε δεν σκεφτόμαστε τις βόλτες μετά τις 5 το απόγευμα γιατί θα είναι τραγικά.
Αφού σκέφτομαι τι θα κάνω τώρα που θα αρχίσουν οι επισκέψεις με το μωρό να χτυπιέται από το κλάμα...

Αυτά τα συγκινητικά που γράφετε, δεν τα σχολιάζω, γιατί θα αρχίσει να τρέχει το δάκρυ, κ δεν μπορώ. Κ χθες κοίταζα τη μικρή μου, κ δως του κλάμα...Δεν το πιστεύω πόσο πολύ την αγαπάω κ πόσο ευτυχισμένη είμαι....στοπ (τα ζουμιά).

Καλά να περασετε κοριτσάρες μου!!!!!
Φιλάκια πολλά!!!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα Ελενη μου. Χρονια πολλα και σε σενα, να εισαι παντα ευτυχισμενη και γερη, και εσυ και η οικογενεια σου!

Εγω κλαιω ολη νυχτα και συνεχιζω. Ματι δεν εκλεισα με το να χαζευω τα παιδακια-δωρακια μου! Το πνευμα των Χριστουγεννων με κανει ευσυγκινητη! Πλακα πλακα, θα το δειτε στην πορεια και οι first time mommies, απο τη στιγμη που εκανα το πρωτο μου παιδι εχω γινει πολυ κλαψιαρα! Συγκινουμαι με το παραμικρο. Δεν ημουν ετσι εγω!!!

Χθες εβλεπα το dvd απο τη γιορτη του νηπιαγωγειου της Ευουλας μου και ναααααααα τα ζουμια!!

Ο τυροπιτουλης μου κοιμαται. Ο μπαμπας μας επισης. Η Ευη μου βλεπει παιδικα και εγω μολις εβαψα νυχι η γυναικα η μοιραια. Σε λιγο θα τους ετοιμασω να παμε στον αδερφο μου. Ααααχχχχ βολτααααααααααα!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρααααα
Τελευταία (σχεδόν) κ καταιδρωμένη.
Χρόνια Πολλά
Καλές Γιορτές
Υγεία σε όλες τις μανούλες, παιδάκια κ μπεμπάκια αλλά κ στους μπαμπάδες μας που είναι κ αυτοί οι αφανείς ήρωες.
Χρόνια πολλά κ στις/στους εορτάζοντες.
Περαστικά σε όσους ταλαιπωρούνται.

Από ζουμιά κ γω άλλο τίποτα. Βλέπω τον μεγάλο, σκέφτομαι τι πέρασα να τον αποκτήσω κ κλαίω. Βλέπω τον μικρό, νιώθω τόοοσο μα τόοοσο τυχερή κ κλαίω. Τους βλέπω κ τους δυο μαζί κ -μεντέψτε!- κλαίω. Μετά βλέπω κ τη φωτό του μπαμπά μου κ πάλι κλαίω. Η Μάρθα Βούρτση θα με ζήλευε...

Προχθές έκανα σοκολατομελένιο τσιζκεικ, συνταγη από σεφ στον αέρα. Χθες πιτα-σφολιατα με μπεικον, μανιταρια-τυρια κ σήμερα κοτα γεμιστή. Θα φαμε στης κουνιαδας μου, στον πανω οροφο. Μόνο εμείς, πεθερικά κ κουνιάδες(3 έχω, οι 2 ανύπαντρες) μαζευόμαστε 13 άτομα(μαζί με το μπέμπη). Από παιδιά θα είναι τα δικά μου κ οι 13χρονες δίδυμες της κουνιάδας μου, οπότε μια χαρά.

Καλά να περάσετε, να χαίρεστε τις οικογένειές σας.
Φιλάκια πολλά

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΓΑΠΕΣ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!Μου λείπετε πολύ!Σήμερα σαραντίσαμε και ευελπιστώ να στρώσουμε σιγά σιγά με τα πονάκια μας!Εμείς δεν έχουμε ίντερνετ στον όροφό μας και δεν μπορούσα να μπω!Είμαι και με την μπέμπα όλη μέρα και όταν βρίσκω χρόνο ή κοιμάμαι ή κάνω μπάνιο ή τρώω.Δεν προλαβαίνω τίποτα άλλο!!!Θαυμάζω όλες σας,που τα καταφέρνετε και κρατάτε και νοικοκυριό και δεν έχετε και βοήθεια από μαμάδες-πεθερές κλπ...Πού θα πάει,θα βρω το ρυθμό μου!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ!!!!Να έχουμε όλες μας υγεία πάνω απ όλα και να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας,με τα μπεμπάκια μας!Να είμαστε αισιόδοξες σε αυτό το κωλοκράτος που ζούμε και να μας έρθει καλύτερα το νέο έτος.Καλή όρεξη και καλές γιορτές σε όλους!!!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστίνες Χρόνια σας Πολλά! Χρόνια Πολλά κορίτσια μου! Εύχομαι να μεγαλώσουμε γερά και ευτυχισμένα παιδάκια!Να περνάτε όμορφα!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy29 έγραψε:Χριστίνες Χρόνια σας Πολλά! Χρόνια Πολλά κορίτσια μου! Εύχομαι να μεγαλώσουμε γερά και ευτυχισμένα παιδάκια!Να περνάτε όμορφα!
Φιλάκια στην Τοσοδούλα μας με τα όμορφα πατούσια!!!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρες κορίτσια μου!Να δώσω κι εγώ τις πιο ζεστές και ειλικρινείς μου ευχές,για υγεία,αγάπη,χαμ'ογελο,δύναμη σε εσάς,τις οικογένειες σας και τα μπεμπάκια!!!Από ευσυγκινησία άλλο τίποτα,από τότε που έμεινα έγκυος και τ΄πωρα περισσότερο,το δάκρυ κορόμηλό!Σκεφτόμουν πως ήταν τα Χριστούγεννα μου πέρσυ(16ωρο στην δουλειά) και πώς είναι φέτος,και δεν το πιστεύω..΄\εχω το κοριτσάκι μου στο ρηλάξ της,δίπλα στο δέντρο,τώρα που σας γράφω,και ακόμη δυσκολεύομαι να χωνέψω πως ήρθε αυτό το αγγελούδι στην ζωή μου Very Happy Very Happy Άντε,πάλι drama queen έγινα Very Happy Έχω και τον πατέρα μου που γιορτάζει σήμερα,και του ευχήθηκε το μεσημέρι η μικρούλα με τα ουααααα της..περιττό να πω κ άλλο μελόδραμα.. Laughing Περίμενα να γίνει το χοιρινό ρολό στον φούρνο,από γλυκά γεμίσαμε αφού έφεραν μανα και πεθερά,ειδικά η πεθερά είναι μάστερ σε αυτά Wink Μην λές για ραβανί Αθανσία θα στο φάει όολο ο άντρας μου (ναι μπορει!)τρελαίνεται γι αυτό κι έιναι απίστευτος γλυκατζής αλλά δεν παχαίνει Cool tongue Εμένα πάλι μου έρχεταινα φαώ την κορούλα μου!Καλά χριστούγεννα και πάλι κορίτσια μου,να είστε καλά για την παρεούλα κ επικοινωνία όλο αυτόν τον καιρό,ελπίζω να συνεχίσει! santa santa

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:ηρθαμε.....
καλο το χειρουργειο, καλη η αποθεραπεια ανευ πονων, πρηστηκαν σαν να μην πω τι τα ποδια μου, τα χερια μου και το προσωπο μου.
ο μπεμπης ειναι καλος.κοιμαται συνεχεια, τοσο που λεω αμαν να τον ξυπνησω την ημερα.δεν πολυ ακουγεται.εκτος αν πειναει....δεν κρατιεται ο γιωργης λεμε.
η ιωαννα μου δοξα το θεο, σημερα ηταν αψογη. τον υποδεχθηκε με μεγαλη χαρα.με εκανε και εκλαιγα 2 ωρες η πριγκιπισα μου.
και ακομα κλαιω.....ορμονες λεμε....
ο θηλασμος παει χαλια.πιο χαλια δεν γινεται. υπερπαραγωγη με πετρωματα και χωρις θηλη. μεχρι και η αλως εχει πετρωματα. με πληγωσε ο μπεμπης και το θηλαστρο-δεν ξερω ακριβως τι εγινε αλλα εγω ποναω φοβερα. παω για καραμπινατη μαστιτιδα. πφ ηθελα τοσο να τον θηλασω, αλλα δεν το βλεπω.
αυτος εντωμεταξυ με το που θα μπει στο στηθος μετα απο 2 λεπτα κοιμαται. 3ωρους θηλασμους εκανα στο νοσοκομειο μπας και σωθει η κατασταση αλλα δεν το βλεπω. κουραστηκα και ακομα δεν αρχισα.
ειμαι πολυ απογοητευμενη απο εμενα. δεν μου φταιει ομως σε τιποτα η ιωαννα, ο μπεμπης και ο ταριφακος να πληρωνουν αυτοι τα δικα μου απωθημενα περι θηλασμου. θα δω δεν ξερω.....
σας ψυχοπλακωσα βρε κοριτσια συγνωμη, αλλα ειμαι πολυ χαλια. ποια εγω με τα σκουποξυλα.
σας ευχαριστω οοοοολες για τις ευχες σας. να ειμαστε καλα οι μαμαδες, οι μπαμπαδες και τα παιδακια μας. και πρωτιστως ευτυχισμενοι και γελαστοι.

2 fores epa8a mastitida me 39 pureto se diasthma 2 evdomadwn!MH MASAS!!!!!!!kai oi 8hles mou sthn arxh htane plake teleiws kai den epiane to mwro ki anagkastika thn edina apo to bibero (diko m gala apo 8hlastro) gia na xortainei.Oi 8hles kai to sth8os estrwse mono twra prosfata,exei kamia evdomada.Prin eklaiga apo ton pono otan thn evaza na 8hlasei!YPOMONH! (sugnwmh gia ta greeklish,den eimai sto pc!!! Sad alla se katalavainw apoluta!!!) Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 10 315810

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χρόνια πολλα!
Υγειακαι ευτυχία σε όλους!

Τζένη χρόνια πολλα για χθες και Χριστινες για σήμερα!

Γεμίσαμε παιχνίδια!θα ξυπνησω και θα βρω καμία μπαρμπι δίπλα μου!Κάτσε να έρθουν και τα αυτοκινητακια!
Μ´αρεσουν πολυ αλλα έχουμε άπειρα!

Φιλακια σε όλες!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Μαρία μου.
Εμείς πήραμε προς το παρόν δώρα από τη θεία : ντραμς για τον μεγάλο(θα του'παιρνε το μικρόφωνο αλλά εξαντλήθηκε) κ πάνινη κουδουνίστρα μελισσούλα για μπέμπη από elc. Έχουμε κ μια κιθάρα με ενσωματωμένο μικρόφωνο, οπότε άνετα κάνουμε γκρουπάκι.
Κοιμάται αγκαλιά τώρα αλλά ανήσυχα κ κάνει κ κάνα προυτς. Κοιμήθηκε βέβαια ένα 4ωράκι, εγώ πρόλαβα τις 3.
Φιλάκια

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:Ευχαριστώ Μαρία μου.
Εμείς πήραμε προς το παρόν δώρα από τη θεία : ντραμς για τον μεγάλο(θα του'παιρνε το μικρόφωνο αλλά εξαντλήθηκε) κ πάνινη κουδουνίστρα μελισσούλα για μπέμπη από elc. Έχουμε κ μια κιθάρα με ενσωματωμένο μικρόφωνο, οπότε άνετα κάνουμε γκρουπάκι.
Κοιμάται αγκαλιά τώρα αλλά ανήσυχα κ κάνει κ κάνα προυτς. Κοιμήθηκε βέβαια ένα 4ωράκι, εγώ πρόλαβα τις 3.
Φιλάκια

Τζενάκι μουυυυυυ χρόνια πολλά και αλά για προχτές!Ξέχασα ότι είναι του Ευγένιου και να φανταστείς έχω και θείο και ξάδερφο Ευγένιο και θα έχω γκρίνιες!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Καλησπέρα κόσμε!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Χριστινάκ. Χρόνια πολλά κ για τη δική σου γιορτή. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες τι κάνετε;;; Εμείς σήμερα κάναμε την πρώτη μας μεγάλη βόλτα με το καρότσι ... Ευτυχώς κάνει πολλή ζεστη ... Τζενη να χαίρεσαι τ όνομα σου κ ότι επιθυμείς!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ Μαρία. Να χαίρεσαι τη μπουμπού σοιυ.
Κ μεις βγήκαμε με το καρότσι για κάμποση ώρα. Βρήκαμε στην παιδική και τον μεγάλο με τη θεία, μας βρήκε μετά κ ο μπαμπάς μας κ καθήσαμε κοντά μισάωρο έξω.
Σήμερα σηκώθηκα απ'το κρεβάτι στις 11μιση παρακαλώ. Ανέλαβε ο μπαμπάς τον μεγάλο, μου'κανε τη χάρη κ ο μικρός να κοιμηθεί κάτι ωραία 3ωράκια κ αν κ με κάμποσα διαλείματα μπορώ να πω ότι έλιωσα στον ύπνο.
Μόλις έβαλα στο μικρό λίγο baby oil στο κεφάλι γιατί μου φάνηκε κάτι σαν ξηροδερμία κ λέω μήπως είναι αρχή νινίδας.
Αυτά για την ώρα. Πολλή ησυχία από χθες, μάλλον καλοπερνάτε με φαγοπότια. Το απόγευμα ίσως πάω σε στρώσιμο κρεβατιού αν βολέψει κ το Σάββατο είναι η γαμοβάφτιση που αν πάω θα πάρω μόνο τον μεγάλο, ο μικρός με τη γιαγιά, ο μπαμπάς θα δουλεύει.
Φιλάκια για την ώρα

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου που αρμέγεστε, πόσα μλ πίνουν τώρα σε κάθε γεύμα; κάνω τώρα την πρώτη μου άντληση κ έφτασα τα 100. θα σταματήσω όμως. τώρα που δεν κρέμεται από το στήθος όοολη μέρα είναι ευκαιρία να κάνω την τράπεζά μου σιγά σιγά για όοοταν χρειαστεί(για δουλειά χλωμο το βλέπω, αλλά για καμιά βόλτα άνευ μωρού να βρίσκεται λίγο γαλατάκι)

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:Κορίτσια μου που αρμέγεστε, πόσα μλ πίνουν τώρα σε κάθε γεύμα; κάνω τώρα την πρώτη μου άντληση κ έφτασα τα 100. θα σταματήσω όμως. τώρα που δεν κρέμεται από το στήθος όοολη μέρα είναι ευκαιρία να κάνω την τράπεζά μου σιγά σιγά για όοοταν χρειαστεί(για δουλειά χλωμο το βλέπω, αλλά για καμιά βόλτα άνευ μωρού να βρίσκεται λίγο γαλατάκι)

Καλησπέραααα!!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 10 868444 Εμένα που είναι φαγανή, έχει αρχίσει και τρώει πολύ!Μπορεί να φάει και 110 μλ τη φορά και μετά να θέλει κι άλλο μετά από καμιά ώρα!Αλλά έχει τύχει να έχει φάει και 60 μλ και να είναι χορτάτη για 3ωρο.Συνήθως τρώει γύρω στα 80 μλ,αλλά δεν είναι στάνταρ γιατί δεν της δίνω με το μπιμπερό και πολύ,οπότε δεν μπορώ να το μετρήσω ακριβώς!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! Χρόνια πολλά εις διπλούν στα Χριστινάκια μας και στο Τζενάκι (κι από εδώ)!!! Εύχομαι κάθε χαρά, υγεία και να χαίρεστε τις οικογένειές σας!!!

Κάναμε τα τραπεζώματά μας (σε πεθερά και γονείς) αλλά εγώ συνεχίζω ακάθεκτη με την αρρώστειά.. Έχω μπει στην 7η μέρα και ο βήχας έχει γίνει ένας βαθύς γαιδουρόβηχας, χώρια το συνάχι. Δεν αντέχω άλλο χρονιάρες μέρες. Θα πάρω τηλ το ντοκτ να κλείσω ραντεβού να με δει μιας και σαραντήσαμε, και λέω να τον ρωτήσω αν και τι μπορώ να πάρω λόγω του ότι θηλάζω. Αν και τη θυμάμαι την άποψή του για το βήχα, δεν τον πειράζουμε για να βγει το φλέμα. Πόση υπομονή όμως, και είχα σκοπό να δω όλες τις φίλες μου που ήρθαν από εξωτερικό για λίγες μέρες και δεν μπορώ! Αφήστε που μάλλον κόλλησα και τη μεγάλη (βήχει τις τελευταίες μέρες) και σήμερα ο άντρας μου έχει τα πρώτα συμπτώματα! Γκρρρ!!!

Αθανασία μου μετά είδα ότι έγραψες για τον κλόουν, πολύ ενδιαφέρον αν και θέλει τρελές αντοχές!!!

Δωράκια πήραμε κι εμείς τα πρώτα - η επόμενη μεγάλη δόση την Πρωτοχρονιά, όπου με την ευκαιρία να σας πω ότι η Δανάη ζήτησε από τον Αη-Βασίλη δώρο.. πορτοκαλί(!!!) αφού το πορτοκαλί είναι το αγαπημένο της χρώμα, χαχαχα!

Στην ευχή το γατί είχε ξεραθεί στον ύπνο, με τα χέρια απλωμένα ήταν σαν εσταυρωμένη, αχαχαχ! Τώρα της μιλάμε και μας χαρίζει γελάκια και φωνούλες!
Μελινομαρία (και ποια άλλη μανούλα, μου ξέφυγε) εσείς έχετε τους ποντικούληδες σας, χιχιχι!

Ραβανί διαβάζω, μμμ! Εμείς στα τραπέζια είχαμε πολλά γλυκά, μεταξύ των οποίων και μια σοκολατόπιτα την οποία προσπαθούσαν να ταισουν τα πεθερικά τη Δανάη και με εκνευρισάν. Δεν εννοουν να καταλάβουν ότι δεν κάνει λόγω χοληστερίνης, ειδικά ο πεθερός που μου απάντησε "σιγά, τι θα πάθει το παιδί", τα νεύρα μου σας λέω!

Αυτά, κατά τ' αλλά μεγάλη η συγκίνηση και ακόμα μεγαλύτερη λόγω και των ημερών! Όσα παιδάκια και να κανείς, όσος καιρός και να περάσει κάθεσαι και τα χαζεύεις όταν κοιμούνται.. αδυνατείς να το χωνέψεις ότι αυτά τα γλυκά και αθώα πλάσματάκια είναι δικά σου, είναι τα παιδάκια σου!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.βγηκαμε σημερα απο το νοσοκομειο τελικα.ολα πηγαν καλα με την γεννα οπως σας ειπα.λεπτομερειες καποια αλλη μερα.ο μικρουλης ειναι ιδιος ο μπαμπας του ξανθος με αρκετο μαλλι.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειρήνη μου να σου ζήσει και πάλι! Και ο,τι αναρρωτιομουν τι να κανείς! Κάνατε Χριστούγεννα στο μαιευτήριο; Ο μεγάλος πώς το πήρε τώρα που γύρισατέ; Καλά κουράγια από εδώ και μπρος!!!

Τζενάκι έχει ξαναπιεί από μπουκάλι το μωρό; Ρωτάω γιατί μ' ενδιαφέρει κι εμένα! Θα χρειαστεί να λείψω σε γιατρούς προσεχώς και κάπως θα πρέπει να βρω μια λύση για το μωρό..! Εμένα δεν έχει πιει καθόλου από μπουκάλι μέχρι στιγμής!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις