Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Goofy-mom

Goofy-mom
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλέε κοριτσούδια μου που είστε??? Ελενάκι όλα καλά??? Εμείς πήγαμε την Κυριακή και κάναμε το πρώτο μας μπάνιο για φέτος!!!Ήταν τέλεια και άρεσε πολύ στον μικρό!!! Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 328109

sofia_p

sofia_p
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λοιποννννν!!!!αν και εχω πητ 9 φεβρουαριου,ηρθα και εγω και σας βρηκα Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 654316 ,που ξερεται μπορει στο τελος να γεννησω και εγω ιανουαριο!!!!καλως σας βρηκα,και ελενακι μου γλυκο σε τσακωσααααα Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 893968

Goofy-mom

Goofy-mom
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
sofia_p έγραψε:λοιποννννν!!!!αν και εχω πητ 9 φεβρουαριου,ηρθα και εγω και σας βρηκα Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 654316 ,που ξερεται μπορει στο τελος να γεννησω και εγω ιανουαριο!!!!καλως σας βρηκα,και ελενακι μου γλυκο σε τσακωσααααα Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 893968

Καλωσόρισες καλό μου κοριτσάκι!!! Με τσάκωσες με τσάκωσες!!! Εσύ μπορεί να γεννήσεις Γενάρη και εγώ Δεκέμβρη!! Πάντως τα νινάκια μας θα έχουν μικρή διαφορά!! Και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να έχουν και πάααρα πολυ μικρή διαφορά!! χαχαχαχα Φιλάκια αγαπάκι μου!! flower

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσακια μου!

Τι κανετε?

Σοφια καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!
Με το καλο το νινι σου!

Με τρεχει η μικρη μου και δεν προλαβαινω να σας γραφω οσο συχνα θελω..
Εγω ειμαι καλυτερα ψυχολογικα..
Πηγαμε γιατρο την προιγουμενη Τεταρτη και ολα πανε πολυ καλα ειπε!
Το μικρουλι μου ηταν ηδη 3,6 εκατ.!!
Στης 14.07 θα κανω την αυχενικη.

Εσεις ποτε Θα την κανετε?

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια καλημέρα!

εγω εχω ημερομηνια για Φεβρουαριο..να έρθω εδώ η να πάω σε άλλη συζητηση...??

με το καλο για όλες σας κορίτσια!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...κι εγώ κι εγώ θα γίνω μανούλα αρχές Ιανουαρίου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δόξα το θεό έχω μια καλή εγκυμοσύνη χωρίς ζαλάδες, εμετούς και όλες τις ενοχλήσεις μόνο κάπου κάπου νιώθω πονάκια χαμηλά και ο γιατρός μου είπε πως οφείλεται στο οτι μεγαλώνει η μήτρα.
Εκανα και την αυχενική την προηγούμενη Τρίτη και μου βγήκε 1.3 πάρα πολύ καλή και πιθανοτητες για κάτι άσχημο 1:14000 και αυτό επίσης καλό!!!
Εύχομαι σε όλες μας η εγκυμοσύνη να κυλήσει όμορφα και με το καλό να πάρουμε τα μωρούλια μας αγκαλίτσααααααααα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Goofy-mom

Goofy-mom
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bou-boukitsa έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!

εγω εχω ημερομηνια για Φεβρουαριο..να έρθω εδώ η να πάω σε άλλη συζητηση...??

με το καλο για όλες σας κορίτσια!!

vasoula έγραψε:...κι εγώ κι εγώ θα γίνω μανούλα αρχές Ιανουαρίου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Δόξα το θεό έχω μια καλή εγκυμοσύνη χωρίς ζαλάδες, εμετούς και όλες τις ενοχλήσεις μόνο κάπου κάπου νιώθω πονάκια χαμηλά και ο γιατρός μου είπε πως οφείλεται στο οτι μεγαλώνει η μήτρα.
Εκανα και την αυχενική την προηγούμενη Τρίτη και μου βγήκε 1.3 πάρα πολύ καλή και πιθανοτητες για κάτι άσχημο 1:14000 και αυτό επίσης καλό!!!
Εύχομαι σε όλες μας η εγκυμοσύνη να κυλήσει όμορφα και με το καλό να πάρουμε τα μωρούλια μας αγκαλίτσααααααααα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Κορίτσια καλωσήρθατε!! Με το καΛΌ τα νινάκια μας!! Είστε ευπρόσδεκτες φυσικά!!! Τα πρώτα σας μωράκια είναι ????

33Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 Empty Καλησπέρα! Σαβ Ιουλ 17, 2010 3:30 am

afro84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πώς είστε μέλλουσες μαμάδες; Είμαι κι εγώ νέο μέλος στην όμορφη παρεούλα σας! Είμαι 13 εβδομάδων, στο πρώτο μου παιδάκι και έχω ΠΗΤ 24 Ιανουαρίου.
Διαβάζοντας κάποια από τα σχόλιά σας γενικά στο forum μου έφυγαν μερικές απορίες που είχα σχετικά με τους τρεις πρώτους μήνες και μπορώ να πω ότι ηρέμησα λιγάκι. Εύχομαι να έχουμε όλες μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και να χαρούμε όσο γίνεται αυτή τη μοναδική εμπειρία!

Γεια σας!

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσακια μου!!!!

Τι κανετε;;;;

Να καλοσωρισω και τα νεα μας κοριτσακια! Με το καλο τα μωρακια σας!!


Τα νεα μου..

Εκανα προχτες την αυχενικη και βγηκε 2,07.Ο γιατρος δεν ανησυχισε γιατι λεει μπορει να ειναι ανεβασμενη επειδη εχω ακομα το αλλο μωρακι μεσα μου και συμβαλλει στο να βγουν λαθος αποτελεσματα.Μου πηρε και αιμα για την ΠΑΠ Α αλλα και εκει τα ιδια μου ειπε γιατι το αιμα ειναι και απο τα δυο μωρακια και δεν θα βγει κατι εκατο της εκατο σιγουρο.

Την Πεμπτη εχω παλι ραντεβου για τα νεοτερα...

Αφρο εσυ εκανες αυχενικη;;

Γκουφι μου ολα καλα;;

afro84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ναι έκανα πριν μια βδομάδα και μου είπε ότι έιναι καλή. Ωστόσο, δεν κρύβω πως μέσα μου πάντα υπάρχει μια ανησυχία γενικότερα και περιμένω με αγωνία τα επόμενα ραντεβού..
Προσπαθώ όμως να είμαι όσο πιο ήρεμη γίνεται και να μην υπερβάλλω..

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσακια!!!

Που χαθηκατε;;

Ολα καλα;; τι κανετε;;

Βγηκαν και τα αποτελεσματα απο την ΠΑΠ Α και ειναι ολα τελεια κοριτσια!!!
Η αυχενικη ηταν 2.7 αλλα στο τελος ολα καλα!!! Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 328109

Προχτες που πηγα μου ειπε πως μαλλον εχω αγορακι!!!! Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 654316 Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 654316

Σε 2 εβδομαδες θα σιγουρευτουμε ομως πιο καλα!!!

Τα νεα σας;;

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας...
Με λένε Ελεύθερνα και έχω (και εγω!) ΠΗΤ 18 Ιανουαρίου!
Είμαι καινούρια στο forum, αλλά χαίρομαι πολύ να διαβάζω τα post σας και νιώθω πολύ ευχάριστη τη συντροφιά σας...
Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και περιμένω αγοράκι...

Αυτή είναι η περίοδος που υποτίθεται πως πρέπει να "ακούσουμε" τα παιδάκια μας. Εγώ η κουφή τίποτα!!!Sad
Εσείς, τα έχετε νιώσει?

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλώς ήρθες Ελευθερία και με το καλό το αγοράκι σου, θα το ακούσεις σύντομα κι εγώ μια εβδομάδα τώρα το νιώθω κανονικά τις προηγούμενες μέρες κατι γρου γρού ένιωθα!!!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια η goofymom που είναι; Εχω καιρό να την δώ εδώ!!

Eftihia

Eftihia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια και από μένα! Θέλω να ρωτήσω αν ενδιαφέρεστε να λάβετε μέρος στην έρευνα που κάνω για το διδακτορικό μου.Είμαι ψυχολόγος και σε όσες θα συμμετέχετε θα σας χορηγηθεί ένα ερωτηματολόγιο που στο εξωτερικό χρησιμοποιείται σαν εργαλείο για την ανίχνευση πιθανών δυσκολιών-κινδύνων για τη μητέρα και το παιδί. Στην ουσία μελετώντας τη συναισθηματική κατάσταση της γυναίκας στη διάρκεια της εγκυμοσύνης προσπαθεί να προβλέψει την εμφάνιση π.χ. πρόωρου τοκετού, επιλόχειας κατάθλιψης, είδος δεσμού μητέρας-βρέφους κτλ. Στο εξωτερικό το συμπληρώνουν όλες οι μέλλουσες μητέρες και το δίνουν οι γυναικολόγοι-μαιευτήρες. Όσες από εσάς ενδιαφέρεστε στείλτε μου το e-mail σας στο efisim@yahoo.gr ή στο estamati@psy.auth.gr. Ακόμα για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε τα αντίστοιχα θέματα σετο φορουμ για το α΄ και β΄ τρίμηνο εγκυμοσύνης ή τη σελίδα στο
https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=155772267767258&ref=mf

θα χαρώ πολύ να τα πούμε!

ioannasani

ioannasani
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2010 ΜΕ ΠΗΤ 8/1/2011 καλως σας βρηκα!!!

annia

annia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα σας,γκουφιτσα σε βρηκα εδω...αχ κα εγω ειμαι μανουλα ιανουαριου αλλα 2/1/2010 Smile

babalina

babalina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
geia sas koritsia !!! kai ego th agino mama ton ianouario sths 22 Laughing
einai to proto mou paidi kai xairomai afantasta. efxomai n amin einai prowlima pou den grafo thn elliniki grammatiki alla erxomai apo germania kai to pliktrologio mou distixos den exei ellinika Sad sas efxomai mia panermorfi egimosini Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 417472

afro84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλώς ήρθες babalin! Εγώ έχω 24 Ιανουαρίου! Συμφωνώ, είναι εκπληκτικό το συναίσθημα να νιώθεις να μεγαλώνει μέσα σου το μωρό σου. Μοναδικό!!
Προσωπικά περνάω μία από τις καλύτερες ή μάλλον την καλύτερη περίοδο της ζωής μου.
Το μόνο που με ανησυχεί λιγάκι είναι ότι κουράζομαι στη δουλειά αλλά που θα πάει, θα έρθει ο Οκτώβρης και θα τελειώσω...
Καλή συνέχεια σε όλες τις εγκυμοσύνες και με το καλό να γνωρίσουμε τα μωράκια μας!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θέλω να εξομολογηθώ κάτι:
Όλοι μου λένε οτι η εγκυμοσύνη θα είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου.
Από όλες σας ακούω πόσο ευτυχισμένες είσαστε.
Εγώ όμως δε νιώθω κάτι τέτοιο!!! Ούτε φυσικά αισθάνομαι δυσφορία, ή οτι καταπιέζομαι!!! Απλά νιώθω καλά όπως συνήθως... Δεν με έχει επηρεάσει η εγκυμοσύνη σχεδόν καθόλου. Δε λέω, ανυπομονώ να έρθει ο μπέμπης, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας...
Μήπως είμαι αναίσθητη τελικά;;; Πότε θα δράσει το περιβόητο μητρικό φίλτρο;;;

afro84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eleftherna έγραψε:Θέλω να εξομολογηθώ κάτι:
Όλοι μου λένε οτι η εγκυμοσύνη θα είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου.
Από όλες σας ακούω πόσο ευτυχισμένες είσαστε.
Εγώ όμως δε νιώθω κάτι τέτοιο!!! Ούτε φυσικά αισθάνομαι δυσφορία, ή οτι καταπιέζομαι!!! Απλά νιώθω καλά όπως συνήθως... Δεν με έχει επηρεάσει η εγκυμοσύνη σχεδόν καθόλου. Δε λέω, ανυπομονώ να έρθει ο μπέμπης, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας...
Μήπως είμαι αναίσθητη τελικά;;; Πότε θα δράσει το περιβόητο μητρικό φίλτρο;;;


'Οσον αφορά εμένα τουλάχιστον eleftherna δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω λέγεται μητρικό φίλτρο ή κάπως αλλιώς... Νιώθω πολύ χαρούμενη όμως που το ζω παρόλο που είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στη γη.

Αυτό που κυρίως άλλαξε είναι στον τρόπο που βλέπω τα πράγματα. Ό,τι με απασχολούσε πιο πριν μου φαίνεται μικρό και ανούσιο και έπαψα να χαλιέμαι για μικροπράγματα. Συν ότι επειδή φροντίζω να τρέφομαι και να κοιμάμαι πιο σωστά αισθάνομαι και σωματικά πολύ καλύτερα (και το θέμα της διατροφής σκέφτομαι να το υιοθετήσω και μετά τη γέννα με το καλό).

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας και απο εμενα μελλουσες μανουλες.... εγω ειμαι του Γεναρη 2011..... εχω τελευταια ημερομηνια 19 Γεναρη!!!
Με θελετε στην παρεα σας??? χι χιιι
Ειμαι σχεδον 28 εβδομαδων στο πρωτο μου μωρακι και η μπεμπουλα μου πριν δυο ημερες που πηγα στον γιατρο ηταν 1.110gr και περιπου 38cm, σε ορθια θεση!!!!!!!
Ειμαι πραγματικα (οπως και ολες σας φανταζομαι) καταενθουσιασμενη!!
Οι κινησεις της ειναι συνεχεις... εχω αρχισει να καταλαβαινω ποτε κοιμαται, ποτε ενοχληται και τι τις αρεσει!!! χε χεεεεε..... ειναι εκπληκτικο συναισθημα!!
Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 654316

afro84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="mariza"]Γεια σας και απο εμενα μελλουσες μανουλες.... εγω ειμαι του Γεναρη 2011..... εχω τελευταια ημερομηνια 19 Γεναρη!!!
Με θελετε στην παρεα σας??? χι χιιι
Ειμαι σχεδον 28 εβδομαδων στο πρωτο μου μωρακι και η μπεμπουλα μου πριν δυο ημερες που πηγα στον γιατρο ηταν 1.110gr και περιπου 38cm, σε ορθια θεση!!!!!!!
Ειμαι πραγματικα (οπως και ολες σας φανταζομαι) καταενθουσιασμενη!!
Οι κινησεις της ειναι συνεχεις... εχω αρχισει να καταλαβαινω ποτε κοιμαται, ποτε ενοχληται και τι τις αρεσει!!! χε χεεεεε..... ειναι εκπληκτικο συναισθημα!!

Καλωσήρθες mariza! Έχουμε 5 μέρες διαφορά. Εγώ εχω ΠΗΤ στις 24 αν επαληθευθούν τα προγνωστικά Smile.
Μπεμπούλα περιμένουμε κ εμείς Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 875502
Νέο ραντεβού με το γιατρό έχω σε δυο βδομάδες για να μάθουμε νέα..
Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!!

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
afro84 έγραψε:
eleftherna έγραψε:Θέλω να εξομολογηθώ κάτι:
Όλοι μου λένε οτι η εγκυμοσύνη θα είναι η καλύτερη περίοδος της ζωής μου.
Από όλες σας ακούω πόσο ευτυχισμένες είσαστε.
Εγώ όμως δε νιώθω κάτι τέτοιο!!! Ούτε φυσικά αισθάνομαι δυσφορία, ή οτι καταπιέζομαι!!! Απλά νιώθω καλά όπως συνήθως... Δεν με έχει επηρεάσει η εγκυμοσύνη σχεδόν καθόλου. Δε λέω, ανυπομονώ να έρθει ο μπέμπης, αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας...
Μήπως είμαι αναίσθητη τελικά;;; Πότε θα δράσει το περιβόητο μητρικό φίλτρο;;;


'Οσον αφορά εμένα τουλάχιστον eleftherna δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω λέγεται μητρικό φίλτρο ή κάπως αλλιώς... Νιώθω πολύ χαρούμενη όμως που το ζω παρόλο που είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στη γη.

Αυτό που κυρίως άλλαξε είναι στον τρόπο που βλέπω τα πράγματα. Ό,τι με απασχολούσε πιο πριν μου φαίνεται μικρό και ανούσιο και έπαψα να χαλιέμαι για μικροπράγματα. Συν ότι επειδή φροντίζω να τρέφομαι και να κοιμάμαι πιο σωστά αισθάνομαι και σωματικά πολύ καλύτερα (και το θέμα της διατροφής σκέφτομαι να το υιοθετήσω και μετά τη γέννα με το καλό).


Συμφωνω απολυτα afro84....
eleftherna δεν υπαρχει συγκεκριμενη συμπεριφορα και ψυχολογια στην εγκυμοσυνη, η καθε μια απο εμας σιγουρα το βιωνει διαφορετικα... δεν υπαρχει ανωτερο ή κατωτερο συναισθημα!! και φυσικα σιγουρα δεν τιθεται θεμα αναισθησιας επειδη δεν εισαι υπερενθουσιασμενη με αυτη τη φαση της ζωης σου!!
Εγω για παραδειγμα ειμαι σε μια φαση που βλεπω τα ρουχαλακια της μικρης μου και ετοιμαζω τα συρταρακια της και βαζω τα κλαματα απο συγκινηση!! ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ... οταν σκεφτομαι οτι θα την κραταω στην αγκαλια μου σε λιγες εβδομαδες βουρκωνω και κραταω πολυ τον εαυτο μου για να μη κανω σαν υστερικη!! Αλλα για ολο αυτο εχω δυο εξηγησεις: Πρωτον οι ρημαδες οι ορμονες που με εχουν τσακισει και δευτερον το οτι πριν κανα δυο χρονια σχεδον μου ειχαν ξεγραψει το οτι θα μπορουσα και μαλλιστα με απολυτα φυσιολογικο τροπο, το οτι θα γινομουν μανουλα!!
Ηταν κατι το οποιο το ηθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και οσο μεγαλωνα χωρις να εχω καν συντροφο και εχοντας αρκετα σοβαρα γυναικολογικα προβληματα, οπου ευλογα, καταλαβαινεις τι επαθα οταν μεσα σε λιγους μηνες με βρηκε ο παραφορος ερωτας και αμεσως, με την πρωτη, η πολυποθητη εγκυμοσυνη!!! ΣΟΚ!!!!! Θα γίνουμε Μανούλες Ιανουαρίου 2011!! - Σελίδα 2 328109

afro84


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mariza αν και σύντομη η διήγηση της ιστορίας σου, όμως είναι συγκινητική και σε κάνει να συνειδητοποιείς τι έχει μεγαλύτερη σημασία στη ζωή και από που αντλεί κανείς την περισσότερη χαρά!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις