Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πραγματικά πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις ένα θρησκευτικό γάμο χωρίς πολλά έξοδα. Και από προσωπική εμπειρία, όταν ήμουν μικρότερη το θέμα γάμος υπερπαραγωγή δεν μπορώ να πω, με συγκινούσε. Όταν όμως πέρασαν κάποια χρονάκια και κυρίως όταν γνώρισα τον άνθρωπό μου, δε σκεφτόμουν πλέον τίποτα από τα συμπαρομαρτούντα, νυφικά, δεξιώσεις κλπ, το μόνο που ήθελα -και θέλω- σαν τρελή ήταν να ζήσω μαζί του κι αφού θέλει περισσότερο από εμένα εκείνος να παντρευτούμε, να γίνει όσο το δυνατόν πιο σύντομα και πιο απλά. Δεν τον πείθω με καμία δύναμη για Δημαρχείο, μια φορά λέει παντρεύεται, θέλει εκκλησία. Οκ, μέσα κι εγώ. Αλλά τα υπόλοιπα δεν τα θέλω πανηγύρι. Λίγοι και καλοί. Ελπίζω κι εύχομαι να βρεις τον δρόμο και να γίνουν όλα με τέτοιον τρόπο που να τα θυμάσαι μια ζωή και να ζεσταίνεται η ψυχούλα σου κοριτσάκι! Με το καλό!

Νινα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και τις συμβουλες! Αυτο που λες, να ζεσταθει η ψυχουλα μου θα ηθελα, με εναν γαμο απλο και ζεστο, με ανθρωπους που μας αγαπανε! Καλη και η ιδεα για μπαρακι! Smile

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νίνα καλησπέρα!
Εγώ με τον άντρα μου κάναμε πολιτικό γάμο, με περίπου 50 καλεσμένους. Στο δημαρχείο εγώ φόρεσα νυφικό (όχι υπερπαραγωγη), και εκείνος ό, τι του αρεσε, δλδ παντελόνι και πουκάμισο μαύρο (όχι κουστούμι).
Την ίδια μέρα το βράδυ, γιορτάσαμε το συμβάν σε ένα κτήμα, όπου ήταν τα πάντα στημένα από όλους μας: Τη διακόσμηση την κάναμε μόνοι μας, άλλος έκανε το ένα φαγητό, άλλος το άλλο, και όλα υπήρχαν αραδιασμένα σε μπουφέ.
Σε όλη τη διάρκεια του γλεντιού ψήναμε, πίναμε, χορεύαμε παιζαμε μουσική και γενικώς γουσταραμε πολυ!!
Πιστεύω πως ικανοποιήσαμε όλα τα γούστα, και η γιορτή μας είχε λιγο απ όλα.
Αν υπάρχει δυνατότητα να βρεθεί κάποιο κτήμα, θα σου πρότεινα το ίδιο, γιατί ήταν πραγματικά από εμάς και τους ανθρώπους μας, για εμας και τους ανθρώπους μας.


Το κοστος πρέπει να ήταν συνολικα γύρω στα 1000 ευρώ μαζί με νυφικά, φαγητά, ποτα, κτλ

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
JELLYFISH έγραψε:Νίνα καλησπέρα!
Εγώ με τον άντρα μου κάναμε πολιτικό γάμο, με περίπου 50 καλεσμένους. Στο δημαρχείο εγώ φόρεσα νυφικό (όχι υπερπαραγωγη), και εκείνος ό, τι του αρεσε, δλδ παντελόνι και πουκάμισο μαύρο (όχι κουστούμι).
Την ίδια μέρα το βράδυ, γιορτάσαμε το συμβάν σε ένα κτήμα, όπου ήταν τα πάντα στημένα από όλους μας: Τη διακόσμηση την κάναμε μόνοι μας, άλλος έκανε το ένα φαγητό, άλλος το άλλο, και όλα υπήρχαν αραδιασμένα σε μπουφέ.
Σε όλη τη διάρκεια του γλεντιού ψήναμε, πίναμε, χορεύαμε παιζαμε μουσική και γενικώς γουσταραμε πολυ!!
Πιστεύω πως ικανοποιήσαμε όλα τα γούστα, και η γιορτή μας είχε λιγο απ όλα.
Αν υπάρχει δυνατότητα να βρεθεί κάποιο κτήμα, θα σου πρότεινα το ίδιο, γιατί ήταν πραγματικά από εμάς και τους ανθρώπους μας, για εμας και τους ανθρώπους μας.


Το κοστος πρέπει να ήταν συνολικα γύρω στα 1000 ευρώ μαζί με νυφικά, φαγητά, ποτα, κτλ

Κι εμείς κάπως έτσι, κάναμε πολιτικό γάμο με τις οικογένειές μας και λίγους φίλους και καλούς (με δαχτυλίδια, κλάμματα από τις μαμάδες, μέχρι και το πόδι του πάτησα του Ντομάτου) και δύο μέρες μετά κάναμε ένα γλέντι όπως το θέλαμε εμείς. Και νυφικό έβαλα (και μάλιστα αυτό που πάντα ήθελα) και φωτογράφο είχαμε, και ανθοδέσμη κρατούσα και απ' όλα.Μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις χωρίς περιορισμούς και να μη δώσεις λογαριασμό σε κανέναν.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mamma Tomato στις Τετ Απρ 24, 2013 2:10 pm, 1 φορά

zoim

zoim
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το 2010 μας κόστισε περίπου 12.000 ευρώ με τραπέζι με 200 άτομα περίπου όλα τα έξοδα ακόμα και το κρεβάτι(φαγητά,γλυκά,ποτά).Αν θέλεις να σου στείλω πμ με διευθύνσεις των μαγαζιών.Το νυφικό μου να φανταστείς το αγόρασα μόνο 1200 ευρώ.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω οτι δεν εχει καμια σχεση ο πολιτικος με τον θρησκευτκο. δεν τιθεται δλδ θεμα συγκρισης κατα την γνωμη μου. αν βεβαια το κριτιριο ειναι μονο το οικονομικο και οχι η ιδεολογια εκει αλλαζει. εγω εκανα και τα 2 και τα ευχαριστηθηκα παρα πολυ. ειχα συγκεκριμενα ατομα καλεσμενους και τις 2 φορες και καναμε ωραιοτατο παρτυ παρα πανηγυρι. ειναι θεμα αποψης και στυλ.

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νινα εμεις καναμε εναν γαμο το 2012. Νυφικο 1600€ Pronovias, λουλουδια 1100€ (!!!! Εκει δεν τσιγγουνευτηκαμε τιποτα γιατι αυτα μενουν στις φωτο κ δινουν ατμοσφαιρα), κοστουμι καπου στα 500-800, φωτογραφος 1400 (γιατι εχουν ταριφα βλεπεις κ δεν πεφτει κανενας παρακατω), βερες 600€ κ οι δυο πλατινα, τραπεζι περιπου 3000 για 110 ατομα σε κτημα πανεμορφο, κ προσκλητηρια 1.0€ κ μπομπονιερες 1.20€ ειχαμε κλασσικα κ απλα πραγματα,με γαλλικο μαλακο τουλι κ μεσα ειχαμε 15 κουφετα Χατζηγιαννακη!!!.. Μονο στα λουλουδια καναμε "ο,τι γουσταραμε" κ στο φαγητο δωσαμε καλη ποιοτητα στους καλεσμενους-μεχρι κ αρνια κ γουρουνοπουλα στη σουβλα βαλαμε..στα υπολοιπα ομως παντα σκεφτομαστε το οικονομικο σαν παραγοντα κ δεν ξεφευγαμε. Περιπου νομιζω μας βγηκε στις 10,000€.
Αν ειχαμε "στερηθει" κ κατι θα ηταν λιγοτερο.
Εμεις αφενος μεν δεν ειχαμε τα απειρα χρηματα, αφετερου δε δεν θελαμε να τελειωσει ο γαμος κ να ειμαστε "χρεωμενοι" κ μες στη γκρηνια..
Φυσικα εξαρταται που μενεις. Υπαρχουν φανταστικα νυφικα πιο φτηνα. Υπαρχουν κοσμηματοπωλεια που σου κανουν σκοντο 50% κ εχουν απειρα σχεδια να διαλεξεις. Υπαρχουν ομορφες αιθουσες η κτηματα που απο μονα τους φαινονται στολισμενα κ περιποιημενα κ δεν θα ξοδευεις για στολισμο. Κ φυσικα τα ατομα- οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα. Νομιζω γυρω στα 100 που ειχαμε εμεις ηταν αρκετοι γιανα νιωθεις σαν παρτυ κ οχι σαν τραπεζι στο σπιτι..
Αν το ψαξεις αρκετα θα βρεις τροπο κ θα εισαι κ εσυ κ ο αντρας σου ευχαριστημενοι..
Ααα κ για την αρχικη σο ερωτηση- χιλιες φορες θρησκευτικο!!!!!!!! Μονο κ μονο μια φωτογραφια σας με τα στεφανα κ τα κεφαλια ακουμπισμενα θα σε κανει να λιωνεις..........!!!!!!!

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ τα λουλούδια δεν τα ήθελα καθόλου, χώρια που ο γάμος ήταν μες στα Χριστούγεννα, οπότε δεν ταίριαζαν και καθόλου. Το μαγαζί ήταν στολισμένο με Χριστουγεννιάτικα, είχα δύο συνθέσεις με έλατο και κουκουνάρες στο τραπέζι και ήμασταν μια χαρά. Και η ανθοδέσμη μου Χριστουγεννιάτικη ηταν.
rl]

την έφτιαξε ένας γνωστός μου ανθοπώλης.

Θέλω να πω, πως ό,τι και να αποφασίσεις, δε χρειάζεται να ξεπουληθείς για να κάνεις αυτό που σ'αρέσει!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mamma Tomato στις Πεμ Φεβ 21, 2013 2:29 am, 2 φορές συνολικά

34ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 Empty ''ΛΙΧΟΥΔΙΕΣ ΑΠΟ ΣΠΙΤΙ'' Πεμ Φεβ 21, 2013 1:14 am

DODOULI

DODOULI
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΣΤΟ
https://www.facebook.com/pages/%CE%9B%CE%B9%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9/617995224882469
ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ !!!

http://lixoudies-apo-to-spiti.webnode.gr/

bebaboubou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όλα τα υποκατάστατα ενός Θρησκευτικού γάμου,είναι τρίχες κατσαρές.Προφανώς δεν έχετε κατανοήσει τι σημαίνει Θρησκευτικός γάμος ούτε έχετε καταλάβει τι σημαίνει πραγματικά το "μυστήριο" του γάμου και την ευλογία του Θεού που λαμβάνουν όσοι παντρεύονται κάτω από τη Σκέπη του Αγίου Πνεύματος.
Θεωρείτε το γάμο ως μια συνένωση που δεν χρίζει την ευλογία του Θεού και που απλά είναι περάστε-σκουπίστε -τελειώσατε με συμβόλαια ή δημαρχιακές ρήτρες λες και αγοράζετε κρέας,πατάτες ή σπίτι.Σας έχουν ρίξει αναισθητικό και κοιμάστε ύπνον βαθύ όλες και μαζί συμπαρασύρετε και άλλους. Πόσο χαίρομαι που μετά χωρίζετε ....! Από έρευνες, στα 10 ζευγάρια που παντρεύονται με πολιτικό γάμο ,τα 6 χωρίζουν.Με συμβόλαια από τα 10 ζευγάρια τα 7 χωρίζουν και με θρησκευτικό γάμο από τα 10 ζευγάρια χωρίζουν τα 2.
Όσο πιο ισχυρός είναι ο δεσμός και όσο πιο "δεμένος" από παντού,τόσο δυσκολότερο είναι να χωρίσει κάποιος.
Περνάτε λάθος μηνύματα ειδικά στα κοριτσόπουλα που μπαίνουν εδώ μέσα και που είναι σε πολύ ευαίσθητη ηλικία για να καθορίσουν τι είναι και τι δεν είναι σωστό.
Την ιδεολογία να τη κρατήσει η κάθεμια για τον εαυτό της γιατί η ιδεολογία αυτή ταυτίζεται με την αθεία και την απαξίωση του θρησκευτικού γάμου .
Έχετε ισοπεδώσει τα πάντα επειδή το μόνο που βλέπετε είναι το δάσος και όχι τα δέντρα σε ένα κρεσέντο προοδευτισμού επειδή προβάλετε δικαιολογίες του τύπου "δεν έχουμε πολλά λεφτά για θρησκευτικό γάμο" ή το έτερον μας ήμισυ είναι αλβανός ή γενικά αλλοδαπός ή είμαι έγκυος και δεν θέλω να φαίνεται η κοιλιά μου και διάφορα άλλα αστεία επιχειρήματα.
Αν δεν έχετε πολλά λεφτά να μην κάνετε δεξιώσεις και να πάτε να παντρευτείτε στην εκκλησία.
Χωρίς φανφάρες,υπερβολές και πολυτέλειες ,μπορείτε να παντρευτείτε με ελάχιστα χρήματα στην εκκλησία.Αλλά "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
"Μαγαζάκι" αποκαλεί μια την εκκλησία σαν δε ντρέπεται και μετά ζητάει και συγνώμη.
Δεν υπάρχουν λόγια για να απαντήσει κανείς.
Αν δεν θες κυρά μου να περνάς και απ έξω από την εκκλησία δικαίωμα σου επειδή την θεωρείς super market αλλά κράτα το για τον εαυτό σου ,άντε γιατί δεν ξέρουμε και αν είσαι ορθόδοξη ή μάρτυρας του ιεχωβά ή μουσουλμάνα,ή άθεη ή αριστεροπροοδευτικός μπαγλαμάς ή ότι άλλο,μπαίνει η καθεμιά και λέει μια κοτσάνα και οι άλλες την ακούτε και συμφωνείτε.Προσέξτε μη χάσετε τους άντρες σας αν δεν κάνετε πολιτικό γάμο ή συμβόλαιο ,τόσο @@@@@@ είναι και αυτοί που προκειμένω να χάσουν τις τρομερές νύφες ,υποχωρούν ή αντίστοιχα οι άντρες το κάνουν και υποχωρείτε εσείς.
Όπα ρε , γενιές ολόκληρες που παντρεύονταν με θρησκευτικό γάμο είτε ορθόδοξο είτε καθολικό είτε διαμαρτυρόμενο είτε αγγλικανικό είτε ήταν κόπτες είτε ιουδαιστές είτε βουδιστές είτε ταοϊστές ,ήταν όλοι τους μ@@#@#$$ς και ήρθατε τώρα εσείς για να μας κάνετε μάθημα περί πολιτικού ή θρησκευτικού γάμου και κατήχηση υπέρ του πρώτου.Δε πάτε να σας μάθει η μαμά σας κανένα οικοκυρικό πριν παντρευτείτε που ακόμα δεν έχετε βγει από το αυγό όλες θέλετε και γάμο και πουρνάρια και μωρά.Νομίζετε ότι όλα αυτά είναι ένα πανηγυράκι που θα βάλει σε τάξη τη ζωή σας.
Δεν ξέρετε τι σας περιμένει ,τι εστί γάμος και τι εστί παιδιά.
Δεν ξέρετε ούτε καν τι πρόκειται να αντιμετωπίσετε και στη πρώτη αναποδιά φταίνε οι πεθερές,οι πεθεροί, οι άντρες σας ή οι γυναίκες σας αν πρόκειται για άντρες.Νομίζετε ότι είναι μια εύκολη υπόθεση ένας γάμος και ειδικά με παιδί ή με παιδιά και γι αυτό προσγειώνεστε μετά ανώμαλα και πολλές και πολλοί από εσάς "τρώτε τα μούτρα σας".Παρακολουθώ εδώ και καιρό όλα αυτά που γράφονται και δεν μιλάω αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τα γράψω.
Και σε όποια αρέσει ....σε όποια δεν αρέσει στα παλαιά μου τα παπούτσια,όπως λέτε εσείς τα δικά σας λέω και εγώ τα δικά μου.Άντε γιατί η ανοχή εδώ μέσα έχει καταντήσει και κουραστική και επικίνδυνη όχι μόνο γι αυτό το θέμα αλλά και για πολλά άλλα θέματα.
Εδώ είναι Ελλάδα και αν σας αρέσει,αν δεν σας αρέσει το πούλο,να σηκωθείτε και να τσακιστείτε να φύγετε από εδώ.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bebaboubou έγραψε:Όλα τα υποκατάστατα ενός Θρησκευτικού γάμου,είναι τρίχες κατσαρές.Προφανώς δεν έχετε κατανοήσει τι σημαίνει Θρησκευτικός γάμος ούτε έχετε καταλάβει τι σημαίνει πραγματικά το "μυστήριο" του γάμου και την ευλογία του Θεού που λαμβάνουν όσοι παντρεύονται κάτω από τη Σκέπη του Αγίου Πνεύματος.
Θεωρείτε το γάμο ως μια συνένωση που δεν χρίζει την ευλογία του Θεού και που απλά είναι περάστε-σκουπίστε -τελειώσατε με συμβόλαια ή δημαρχιακές ρήτρες λες και αγοράζετε κρέας,πατάτες ή σπίτι.Σας έχουν ρίξει αναισθητικό και κοιμάστε ύπνον βαθύ όλες και μαζί συμπαρασύρετε και άλλους. Πόσο χαίρομαι που μετά χωρίζετε ....! Από έρευνες, στα 10 ζευγάρια που παντρεύονται με πολιτικό γάμο ,τα 6 χωρίζουν.Με συμβόλαια από τα 10 ζευγάρια τα 7 χωρίζουν και με θρησκευτικό γάμο από τα 10 ζευγάρια χωρίζουν τα 2.
Όσο πιο ισχυρός είναι ο δεσμός και όσο πιο "δεμένος" από παντού,τόσο δυσκολότερο είναι να χωρίσει κάποιος.
Περνάτε λάθος μηνύματα ειδικά στα κοριτσόπουλα που μπαίνουν εδώ μέσα και που είναι σε πολύ ευαίσθητη ηλικία για να καθορίσουν τι είναι και τι δεν είναι σωστό.
Την ιδεολογία να τη κρατήσει η κάθεμια για τον εαυτό της γιατί η ιδεολογία αυτή ταυτίζεται με την αθεία και την απαξίωση του θρησκευτικού γάμου .
Έχετε ισοπεδώσει τα πάντα επειδή το μόνο που βλέπετε είναι το δάσος και όχι τα δέντρα σε ένα κρεσέντο προοδευτισμού επειδή προβάλετε δικαιολογίες του τύπου "δεν έχουμε πολλά λεφτά για θρησκευτικό γάμο" ή το έτερον μας ήμισυ είναι αλβανός ή γενικά αλλοδαπός ή είμαι έγκυος και δεν θέλω να φαίνεται η κοιλιά μου και διάφορα άλλα αστεία επιχειρήματα.
Αν δεν έχετε πολλά λεφτά να μην κάνετε δεξιώσεις και να πάτε να παντρευτείτε στην εκκλησία.
Χωρίς φανφάρες,υπερβολές και πολυτέλειες ,μπορείτε να παντρευτείτε με ελάχιστα χρήματα στην εκκλησία.Αλλά "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
"Μαγαζάκι" αποκαλεί μια την εκκλησία σαν δε ντρέπεται και μετά ζητάει και συγνώμη.
Δεν υπάρχουν λόγια για να απαντήσει κανείς.
Αν δεν θες κυρά μου να περνάς και απ έξω από την εκκλησία δικαίωμα σου επειδή την θεωρείς super market αλλά κράτα το για τον εαυτό σου ,άντε γιατί δεν ξέρουμε και αν είσαι ορθόδοξη ή μάρτυρας του ιεχωβά ή μουσουλμάνα,ή άθεη ή αριστεροπροοδευτικός μπαγλαμάς ή ότι άλλο,μπαίνει η καθεμιά και λέει μια κοτσάνα και οι άλλες την ακούτε και συμφωνείτε.Προσέξτε μη χάσετε τους άντρες σας αν δεν κάνετε πολιτικό γάμο ή συμβόλαιο ,τόσο @@@@@@ είναι και αυτοί που προκειμένω να χάσουν τις τρομερές νύφες ,υποχωρούν ή αντίστοιχα οι άντρες το κάνουν και υποχωρείτε εσείς.
Όπα ρε , γενιές ολόκληρες που παντρεύονταν με θρησκευτικό γάμο είτε ορθόδοξο είτε καθολικό είτε διαμαρτυρόμενο είτε αγγλικανικό είτε ήταν κόπτες είτε ιουδαιστές είτε βουδιστές είτε ταοϊστές ,ήταν όλοι τους μ@@#@#$$ς και ήρθατε τώρα εσείς για να μας κάνετε μάθημα περί πολιτικού ή θρησκευτικού γάμου και κατήχηση υπέρ του πρώτου.Δε πάτε να σας μάθει η μαμά σας κανένα οικοκυρικό πριν παντρευτείτε που ακόμα δεν έχετε βγει από το αυγό όλες θέλετε και γάμο και πουρνάρια και μωρά.Νομίζετε ότι όλα αυτά είναι ένα πανηγυράκι που θα βάλει σε τάξη τη ζωή σας.
Δεν ξέρετε τι σας περιμένει ,τι εστί γάμος και τι εστί παιδιά.
Δεν ξέρετε ούτε καν τι πρόκειται να αντιμετωπίσετε και στη πρώτη αναποδιά φταίνε οι πεθερές,οι πεθεροί, οι άντρες σας ή οι γυναίκες σας αν πρόκειται για άντρες.Νομίζετε ότι είναι μια εύκολη υπόθεση ένας γάμος και ειδικά με παιδί ή με παιδιά και γι αυτό προσγειώνεστε μετά ανώμαλα και πολλές και πολλοί από εσάς "τρώτε τα μούτρα σας".Παρακολουθώ εδώ και καιρό όλα αυτά που γράφονται και δεν μιλάω αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τα γράψω.
Και σε όποια αρέσει ....σε όποια δεν αρέσει στα παλαιά μου τα παπούτσια,όπως λέτε εσείς τα δικά σας λέω και εγώ τα δικά μου.Άντε γιατί η ανοχή εδώ μέσα έχει καταντήσει και κουραστική και επικίνδυνη όχι μόνο γι αυτό το θέμα αλλά και για πολλά άλλα θέματα.
Εδώ είναι Ελλάδα και αν σας αρέσει,αν δεν σας αρέσει το πούλο,να σηκωθείτε και να τσακιστείτε να φύγετε από εδώ.

Παραλλήρημα!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bebaboubou έγραψε:..![b] Από έρευνες, στα 10 ζευγάρια που παντρεύονται με πολιτικό γάμο ,τα 6 χωρίζουν.Με συμβόλαια από τα 10 ζευγάρια τα 7 χωρίζουν και με θρησκευτικό γάμο από τα 10 ζευγάρια χωρίζουν τα 2.
Όσο πιο ισχυρός είναι ο δεσμός και όσο πιο "δεμένος" από παντού,τόσο δυσκολότερο είναι να χωρίσει κάποιος.
[/b]

Respect Respect Respect Respect

bebaboubou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mamma Tomato έγραψε:
bebaboubou έγραψε:Όλα τα υποκατάστατα ενός Θρησκευτικού γάμου,είναι τρίχες κατσαρές.Προφανώς δεν έχετε κατανοήσει τι σημαίνει Θρησκευτικός γάμος ούτε έχετε καταλάβει τι σημαίνει πραγματικά το "μυστήριο" του γάμου και την ευλογία του Θεού που λαμβάνουν όσοι παντρεύονται κάτω από τη Σκέπη του Αγίου Πνεύματος.
Θεωρείτε το γάμο ως μια συνένωση που δεν χρίζει την ευλογία του Θεού και που απλά είναι περάστε-σκουπίστε -τελειώσατε με συμβόλαια ή δημαρχιακές ρήτρες λες και αγοράζετε κρέας,πατάτες ή σπίτι.Σας έχουν ρίξει αναισθητικό και κοιμάστε ύπνον βαθύ όλες και μαζί συμπαρασύρετε και άλλους. Πόσο χαίρομαι που μετά χωρίζετε ....! Από έρευνες, στα 10 ζευγάρια που παντρεύονται με πολιτικό γάμο ,τα 6 χωρίζουν.Με συμβόλαια από τα 10 ζευγάρια τα 7 χωρίζουν και με θρησκευτικό γάμο από τα 10 ζευγάρια χωρίζουν τα 2.
Όσο πιο ισχυρός είναι ο δεσμός και όσο πιο "δεμένος" από παντού,τόσο δυσκολότερο είναι να χωρίσει κάποιος.
Περνάτε λάθος μηνύματα ειδικά στα κοριτσόπουλα που μπαίνουν εδώ μέσα και που είναι σε πολύ ευαίσθητη ηλικία για να καθορίσουν τι είναι και τι δεν είναι σωστό.
Την ιδεολογία να τη κρατήσει η κάθεμια για τον εαυτό της γιατί η ιδεολογία αυτή ταυτίζεται με την αθεία και την απαξίωση του θρησκευτικού γάμου .
Έχετε ισοπεδώσει τα πάντα επειδή το μόνο που βλέπετε είναι το δάσος και όχι τα δέντρα σε ένα κρεσέντο προοδευτισμού επειδή προβάλετε δικαιολογίες του τύπου "δεν έχουμε πολλά λεφτά για θρησκευτικό γάμο" ή το έτερον μας ήμισυ είναι αλβανός ή γενικά αλλοδαπός ή είμαι έγκυος και δεν θέλω να φαίνεται η κοιλιά μου και διάφορα άλλα αστεία επιχειρήματα.
Αν δεν έχετε πολλά λεφτά να μην κάνετε δεξιώσεις και να πάτε να παντρευτείτε στην εκκλησία.
Χωρίς φανφάρες,υπερβολές και πολυτέλειες ,μπορείτε να παντρευτείτε με ελάχιστα χρήματα στην εκκλησία.Αλλά "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
"Μαγαζάκι" αποκαλεί μια την εκκλησία σαν δε ντρέπεται και μετά ζητάει και συγνώμη.
Δεν υπάρχουν λόγια για να απαντήσει κανείς.
Αν δεν θες κυρά μου να περνάς και απ έξω από την εκκλησία δικαίωμα σου επειδή την θεωρείς super market αλλά κράτα το για τον εαυτό σου ,άντε γιατί δεν ξέρουμε και αν είσαι ορθόδοξη ή μάρτυρας του ιεχωβά ή μουσουλμάνα,ή άθεη ή αριστεροπροοδευτικός μπαγλαμάς ή ότι άλλο,μπαίνει η καθεμιά και λέει μια κοτσάνα και οι άλλες την ακούτε και συμφωνείτε.Προσέξτε μη χάσετε τους άντρες σας αν δεν κάνετε πολιτικό γάμο ή συμβόλαιο ,τόσο @@@@@@ είναι και αυτοί που προκειμένω να χάσουν τις τρομερές νύφες ,υποχωρούν ή αντίστοιχα οι άντρες το κάνουν και υποχωρείτε εσείς.
Όπα ρε , γενιές ολόκληρες που παντρεύονταν με θρησκευτικό γάμο είτε ορθόδοξο είτε καθολικό είτε διαμαρτυρόμενο είτε αγγλικανικό είτε ήταν κόπτες είτε ιουδαιστές είτε βουδιστές είτε ταοϊστές ,ήταν όλοι τους μ@@#@#$$ς και ήρθατε τώρα εσείς για να μας κάνετε μάθημα περί πολιτικού ή θρησκευτικού γάμου και κατήχηση υπέρ του πρώτου.Δε πάτε να σας μάθει η μαμά σας κανένα οικοκυρικό πριν παντρευτείτε που ακόμα δεν έχετε βγει από το αυγό όλες θέλετε και γάμο και πουρνάρια και μωρά.Νομίζετε ότι όλα αυτά είναι ένα πανηγυράκι που θα βάλει σε τάξη τη ζωή σας.
Δεν ξέρετε τι σας περιμένει ,τι εστί γάμος και τι εστί παιδιά.
Δεν ξέρετε ούτε καν τι πρόκειται να αντιμετωπίσετε και στη πρώτη αναποδιά φταίνε οι πεθερές,οι πεθεροί, οι άντρες σας ή οι γυναίκες σας αν πρόκειται για άντρες.Νομίζετε ότι είναι μια εύκολη υπόθεση ένας γάμος και ειδικά με παιδί ή με παιδιά και γι αυτό προσγειώνεστε μετά ανώμαλα και πολλές και πολλοί από εσάς "τρώτε τα μούτρα σας".Παρακολουθώ εδώ και καιρό όλα αυτά που γράφονται και δεν μιλάω αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τα γράψω.
Και σε όποια αρέσει ....σε όποια δεν αρέσει στα παλαιά μου τα παπούτσια,όπως λέτε εσείς τα δικά σας λέω και εγώ τα δικά μου.Άντε γιατί η ανοχή εδώ μέσα έχει καταντήσει και κουραστική και επικίνδυνη όχι μόνο γι αυτό το θέμα αλλά και για πολλά άλλα θέματα.
Εδώ είναι Ελλάδα και αν σας αρέσει,αν δεν σας αρέσει το πούλο,να σηκωθείτε και να τσακιστείτε να φύγετε από εδώ.

Παραλλήρημα!


ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ. ΤΟΜΑΤΟΜΑΜΑ ΑΝΤΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΜΑΤΟΖΟΥΜΟ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΟ ΜΑΖΙ ,ΤΟ ΛΥΚΟΠΕΝΙΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΤΟΜΑΤΑΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ
"Η ΜΑΤΩΜΕΝΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΝΤΟΜΑΤΑΣ"ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΑ FESTIVAL ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗ ΠΟΛΗ BUNOL ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ,ΠΡΟΣΕΛΚΛΥΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
bebaboubou έγραψε:..![b] Από έρευνες, στα 10 ζευγάρια που παντρεύονται με πολιτικό γάμο ,τα 6 χωρίζουν.Με συμβόλαια από τα 10 ζευγάρια τα 7 χωρίζουν και με θρησκευτικό γάμο από τα 10 ζευγάρια χωρίζουν τα 2.
Όσο πιο ισχυρός είναι ο δεσμός και όσο πιο "δεμένος" από παντού,τόσο δυσκολότερο είναι να χωρίσει κάποιος.
[/b]

Respect Respect Respect Respect
αυτό που τους κρατάει είναι δλδ ο θρησκευτικός και δεν χωρίζουν ;

μέσα σε αυτούς τους γάμους είναι και των παπάδων, πόσοι είναι οι παπάδες ; δεν είναι μέσα στην λίστα των ερευνών; είναι...
γενικά οι έρευνες τέτοιου τύπου για μένα είναι άτυπες.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σχιζοφρένεια!

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bebaboubou έγραψε:Όλα τα υποκατάστατα ενός Θρησκευτικού γάμου,είναι τρίχες κατσαρές.Προφανώς δεν έχετε κατανοήσει τι σημαίνει Θρησκευτικός γάμος ούτε έχετε καταλάβει τι σημαίνει πραγματικά το "μυστήριο" του γάμου και την ευλογία του Θεού που λαμβάνουν όσοι παντρεύονται κάτω από τη Σκέπη του Αγίου Πνεύματος.
Θεωρείτε το γάμο ως μια συνένωση που δεν χρίζει την ευλογία του Θεού και που απλά είναι περάστε-σκουπίστε -τελειώσατε με συμβόλαια ή δημαρχιακές ρήτρες λες και αγοράζετε κρέας,πατάτες ή σπίτι.Σας έχουν ρίξει αναισθητικό και κοιμάστε ύπνον βαθύ όλες και μαζί συμπαρασύρετε και άλλους. Πόσο χαίρομαι που μετά χωρίζετε ....! Από έρευνες, στα 10 ζευγάρια που παντρεύονται με πολιτικό γάμο ,τα 6 χωρίζουν.Με συμβόλαια από τα 10 ζευγάρια τα 7 χωρίζουν και με θρησκευτικό γάμο από τα 10 ζευγάρια χωρίζουν τα 2.
Όσο πιο ισχυρός είναι ο δεσμός και όσο πιο "δεμένος" από παντού,τόσο δυσκολότερο είναι να χωρίσει κάποιος.
Περνάτε λάθος μηνύματα ειδικά στα κοριτσόπουλα που μπαίνουν εδώ μέσα και που είναι σε πολύ ευαίσθητη ηλικία για να καθορίσουν τι είναι και τι δεν είναι σωστό.
Την ιδεολογία να τη κρατήσει η κάθεμια για τον εαυτό της γιατί η ιδεολογία αυτή ταυτίζεται με την αθεία και την απαξίωση του θρησκευτικού γάμου .
Έχετε ισοπεδώσει τα πάντα επειδή το μόνο που βλέπετε είναι το δάσος και όχι τα δέντρα σε ένα κρεσέντο προοδευτισμού επειδή προβάλετε δικαιολογίες του τύπου "δεν έχουμε πολλά λεφτά για θρησκευτικό γάμο" ή το έτερον μας ήμισυ είναι αλβανός ή γενικά αλλοδαπός ή είμαι έγκυος και δεν θέλω να φαίνεται η κοιλιά μου και διάφορα άλλα αστεία επιχειρήματα.
Αν δεν έχετε πολλά λεφτά να μην κάνετε δεξιώσεις και να πάτε να παντρευτείτε στην εκκλησία.
Χωρίς φανφάρες,υπερβολές και πολυτέλειες ,μπορείτε να παντρευτείτε με ελάχιστα χρήματα στην εκκλησία.Αλλά "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
"Μαγαζάκι" αποκαλεί μια την εκκλησία σαν δε ντρέπεται και μετά ζητάει και συγνώμη.
Δεν υπάρχουν λόγια για να απαντήσει κανείς.
Αν δεν θες κυρά μου να περνάς και απ έξω από την εκκλησία δικαίωμα σου επειδή την θεωρείς super market αλλά κράτα το για τον εαυτό σου ,άντε γιατί δεν ξέρουμε και αν είσαι ορθόδοξη ή μάρτυρας του ιεχωβά ή μουσουλμάνα,ή άθεη ή αριστεροπροοδευτικός μπαγλαμάς ή ότι άλλο,μπαίνει η καθεμιά και λέει μια κοτσάνα και οι άλλες την ακούτε και συμφωνείτε.Προσέξτε μη χάσετε τους άντρες σας αν δεν κάνετε πολιτικό γάμο ή συμβόλαιο ,τόσο @@@@@@ είναι και αυτοί που προκειμένω να χάσουν τις τρομερές νύφες ,υποχωρούν ή αντίστοιχα οι άντρες το κάνουν και υποχωρείτε εσείς.
Όπα ρε , γενιές ολόκληρες που παντρεύονταν με θρησκευτικό γάμο είτε ορθόδοξο είτε καθολικό είτε διαμαρτυρόμενο είτε αγγλικανικό είτε ήταν κόπτες είτε ιουδαιστές είτε βουδιστές είτε ταοϊστές ,ήταν όλοι τους μ@@#@#$$ς και ήρθατε τώρα εσείς για να μας κάνετε μάθημα περί πολιτικού ή θρησκευτικού γάμου και κατήχηση υπέρ του πρώτου.Δε πάτε να σας μάθει η μαμά σας κανένα οικοκυρικό πριν παντρευτείτε που ακόμα δεν έχετε βγει από το αυγό όλες θέλετε και γάμο και πουρνάρια και μωρά.Νομίζετε ότι όλα αυτά είναι ένα πανηγυράκι που θα βάλει σε τάξη τη ζωή σας.
Δεν ξέρετε τι σας περιμένει ,τι εστί γάμος και τι εστί παιδιά.
Δεν ξέρετε ούτε καν τι πρόκειται να αντιμετωπίσετε και στη πρώτη αναποδιά φταίνε οι πεθερές,οι πεθεροί, οι άντρες σας ή οι γυναίκες σας αν πρόκειται για άντρες.Νομίζετε ότι είναι μια εύκολη υπόθεση ένας γάμος και ειδικά με παιδί ή με παιδιά και γι αυτό προσγειώνεστε μετά ανώμαλα και πολλές και πολλοί από εσάς "τρώτε τα μούτρα σας".Παρακολουθώ εδώ και καιρό όλα αυτά που γράφονται και δεν μιλάω αλλά τώρα ήρθε η ώρα να τα γράψω.
Και σε όποια αρέσει ....σε όποια δεν αρέσει στα παλαιά μου τα παπούτσια,όπως λέτε εσείς τα δικά σας λέω και εγώ τα δικά μου.Άντε γιατί η ανοχή εδώ μέσα έχει καταντήσει και κουραστική και επικίνδυνη όχι μόνο γι αυτό το θέμα αλλά και για πολλά άλλα θέματα.
Εδώ είναι Ελλάδα και αν σας αρέσει,αν δεν σας αρέσει το πούλο,να σηκωθείτε και να τσακιστείτε να φύγετε από εδώ.
are you fucking crazy???? ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 679259 Πως μιλάς έτσι????

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια, διαβάστε τα μηνύματα Νο. 7, 12,14 και συγκρίνετέ το με αυτό (το 35 νομίζω είναι) και θα καταλάβετε...
Άλλωστε η "bebaboubou" ήταν που προχθές ανέβασε θέμα - ανάθεμα που διεγράφη.

Αν θέλετε τη γνώμη μου...

ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ!!!!!

Και εμένα με τρώει το χέρι μου αλλά θα προσπαθήσω να το αγνοήσω...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κάνει καρα μπαμ !!!!!!!!
να φύγετε να πάτε αλλού, να πάτε στην Τουρκία να κάνετε μουσουλμανικό γάμο, δεν θα μπορέσετε να χωρίσετε ποτέ !!

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamma Tomato έγραψε:Σχιζοφρένεια!

Ε οχι και σχιζοφρενεια!
Μαθαμε και κατι χρησιμο σημερα!
Μαζι θα καουμε εμεις στα καζανια mamma tomato!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Anna - mana έγραψε:Κορίτσια, διαβάστε τα μηνύματα Νο. 7, 12,14 και συγκρίνετέ το με αυτό (το 35 νομίζω είναι) και θα καταλάβετε...
Άλλωστε η "bebaboubou" ήταν που προχθές ανέβασε θέμα - ανάθεμα που διεγράφη.

Αν θέλετε τη γνώμη μου...

ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ!!!!!

Και εμένα με τρώει το χέρι μου αλλά θα προσπαθήσω να το αγνοήσω...

ειναι τρολ??..καλά που το ΄λεσ γιατι εχω καιρο να μπω...

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mpravo bebaboubou, kala ta eipes! Ante mpravo twra pou teleiwses ton monologo, na koitaxteis ston kathrefth kai na xeirokrothseis ton eafto sou!

Koritsia sto thema mas Smile

Emeis pantreftikame kai me politiko, kai thriskeftiko...

Politiko giati o antras mou eixe tote mono thn germanikh yphkoothta, opote an pantrevomastan mono thriskeftika, ( pou den anagnwrizei to germaniko kratos)
egw tha hmoun pantremenh kai aftos anypantros... zhtw h grafeiokrateia...

Phgame loipon se ena dhamrxeio, me peripou 30 atoma, kai meta gia faghto se mia taverna....vgalame kai 10 fwtografeies, kopsame kai tourta kai ola kala...

Vevaia, mia kai eixame skopo gia thriskeftiko gamo, den tou dwsame ektash.... opote vghkan ola mazi kana 500-700e

Sto thriskeftiko twra....
Thelame na kanoume thriskeftiko gia ideologikous logous kai logous pisths, alla emas tha mas eftane kai enas gamos kapou se ena kswklisi konta se paralia kai tetoio romantika...

Alla gia tous goneis mas kai mono, afhsame afta ta sxedia kai kaname kati megalytero
Vasika otan ksekinhsa thn organwsh, den to goustara katholou...pios dialegei nyfika twra, kai kordeles, kai toulia kai rodopetala...

Omws...sthn poreia epatha metalaksi! Apolafsa kathe lepto afths ths organwshs, kai ta toulia kai tis kordeles kai ola! Kaname kai ena gamo paradosiako, me strwsimo krevatiou, giorth sto xwrio thn paramonh tou gamou, phga kai me organa perpatwntas sthn ekklhsia, ta ekana ola leme...

Kai sthn telikh to goustara trela! To mono pou tha allaza, einai oti tha ekana polla perissotera pragmata monh mou, kai tha patousa ligo podi sto poious tha kalesoume, mia kai kalesan oi goneis mas, kai tous misous den tous hksera...

Eseis koukla mou, valte ta katw, skefteite ti thelete na kanete, kai ti budget exete.... Molis sygkrineis to budget me to ti theleis... tha deis poly grhgora ti mporeis na kaneis me ta xrhmata pou exeis, kai poies enallaktikes mporeis na vreis...

Psakse poly poly sto internet... tha se voh8hsei na eksoikonomhseis xrhmata...
Kai an theleis idees, eimai sigourh oti tha vreis kai edw sto forum polles... oles tha exoume na riksoume apo kamia idea!





????????


Επισκέπτης
τρελα κεφια παλι... ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 215994 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 215994 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 215994 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 654316 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 654316 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 654316 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 875502 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 875502 ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 875502

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Petrini έγραψε:

Koritsia sto thema mas Smile



Ακριβώς!!!!!

ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ Ή ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ;;; - Σελίδα 2 587529

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπαμπουμπου εισαι πολυ ακυρωτικΟΣ. χαλαρωσε κομματι ..

????????


Επισκέπτης
Petrini έγραψε:

Koritsia sto thema mas Smile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις