Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
91 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 91 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ετρωγε επί μιάμιση ώρα το παιδί μου.....δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου...

Μαρίαννα μου με το καλό κορίτσι μου

Σας φιλώ όλες

Αθανασία πως είσαι?? χχχ

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χελοου εβριουαν
χαου αρ γιου?
εγω δεν ειμαι καλα. καταρρεω. νυσταζω, ποναει η μεση μου, η πλατη μου. Μεχρι και οι πατουσες μου πονανε. Δυσκολα παιδια τα αγορια μου φαινεται. Το κοριτσακι μου ηταν Παναγια. ο τυροπιτουλης ειναι αλητακος. με ταλαιπωρει. σαραντισαμε σημερα, αμε! και βεβαια η γκαντεμω, ακομα δεν σαραντισα, καλα καλα δεν ειχα ξεμπερδεψει με τα λοχεια και τσουπ! μου ηρθε περιοδος. Και στην Ευη μου το ιδιο ακριβως ειχε συμβει.
εχω διαβασει τοσα πολλα αλλα ξανα δεν θυμαμαι τιποτα. δεν ειμαι να χανω μερες εγω απο δω μεσα. χανω τη μπαλα εντελως. αλλα δεν προλαβαινω γμτ. εχω βαλει και εναν εξωτερικο σκληρο να κανει defragment και δεν πολυχρησιμοποιω τον υπολογιστη μεχρι να τελειωσει. δυο μερες τωρα αυτο κανει και δεν λεει να τελειωσει. τελος παντων.
εμεις παραμονη πρωτοχρονιας φαγαμε εδω, σπιτακι με τους γονεις μου εξτραδακια. ανημερα παλι εδω αλλα ηρθαν και ο αδερφος μου με τα γυναικοπαιδα. περασα πολυ ωραια, αλλα τρελη κουραση. φλουρι φετος μοιραστηκαν ο Χριστουλης με το σπιτακι μας. μια χαρα.
σημερα πηγαμε και βολτιτσα γιατι ειχε υπεροχη μερα. μαζεψαμε ηλιο, ωραια ηταν.
νονο-νονα ουτε εμεις εχουμε. καταντια. μια προταση ειχα ολη κι ολη, ενω στην Ευη μου ειχα 500 ατομα που την ζητουσαν. με βλεπω να φωναζω την κυρα ποπη τη γειτονισα να μου το βαφτισει. παει που παει (η κυρα ποπη) καθε κυριακη στην εκκλησια, θα τα ετοιμασω ολα χωρις να της πω τιποτα και θα τη σβερκωσω να μου βαφτισει το παιδι.
εχω και τον ανηψιο μου εδω. παω να βαλω τα μεγαλα για υπνο. ο μπεμπης κοιμαται.
πωπω ουτε να κατσω σε καρεκλα δεν μπορω. καιει η πλατη μου. σαν βλακας γραφω σημερα μου φαινεται. ελπιζω να βγαινει κανενα νοημα γιατι νομιζω πως δεν υπαρχει καμμια συνοχη. αυτα για την ωρα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ κοντεύει 2 μήνες που έχω γεννήσει κ ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος, μου είχε πει ο γιατρός ότι ο θυλασμο στην καθυστερεί αλλα εγω σταμάτησα να θυλαζω... Σήμερα είμαι χαρούμενη γιατι βρήκαμε νονα για την μπεμπα , την καλύτερη μου φίλη που δεν ήθελα όμως να της το πω εγω γιατι ξέρω ότι τα οικονομικά της δεν πανε καλα, ευτυχώς όμως μου το είπε μονη της κ έτσι κλείσαμε. Τώρα μονο μου μένει να βρω κουμπάρο για τον γάμο μου.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ καλορίζικο το νέο θεματάκι!!!
Μαριάννα μου Καλή χρονιά να έχεις, με ενα θετικό τεστ κ με ενα υγιές μωράκι του χρόνου!

Μου ήρθε κ εμένα το πακετάκι της Libero αλλά τα Νο 2 δεν της κάνουν (στα pampers το 2 της κάνουν Shocked ), ασε που δεν ξαναπαίρνουμε αυτή τη μάρκα γιατί κάνει περισσότερες διαρροές, τα μωρομάντηλα που είχε μέσα είναι της johnson τα οποία έχουν βενζόλιο κ δεν τα βάζω στη μπέμπα, κάτι σερβιέτες για τα λόχεια των πρώτων ημερών μετά τη γέννα (θα τα δώσω στην ξαδέρφη μου που είναι έγκυος) κ ενα πακετάκι χαρτομάντηλα. Το τελευταίο είναι χρήσιμο Smile Smile Smile

Χθες έκανα το τραγικό λάθος να φτιάξω φασολάδα...τη συνέχεια τη φαντάζεστε. Δεν σταμάτησε το κλάμα το μικρό μου, όλο το απόγευμα κ επίσης ανάμεσα στα γεύματα τη νύχτα. Τέλος οι φασόλες για μένα.
Επίσης χθες έγραψαν τον άντρα μου για κράνος (180Ε). Το πιο σοβαρό όμως είναι οτι έχει δίπλωμα για 50άρι κ το μηχανάκι είναι 100αρι. Χθες δεν κρατούσε το δίπλωμα μαζί κ το πάει στην τροχαία τώρα για να του αφαιρέσουν βαθμούς. Το θέμα είναι οτι δεν ξέρω τι θα του κάνουν οταν δουν οτι δεν έχει δίπλωμα. Οπότε περιμένω να γυρίσει.....

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρεςςς..απανταχού μαμάδες και μωράκια..Πως τα πάτε?Εμείς μια χαρά,μας φτάνει το γάλα της μανούλας και κοιμόμαστε κ 5μισι ώρες σερί το βράδυ,φτου να μην το ματιάξω Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 2 328109 Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 2 328109 Ελένη μου το ίδιο έκανα εγώ πριν κανα μήνα με τα φασόλια κ είχα τα ίδια επεισόδια,ο χαμός.. Shocked Όσο το δυνατόν πιο αναίμακτα να σας έρθει με την τροχαία Very Happy κ εγώ έλεγα γιατί ψιλοκοκκινίζει η μικρή μου με τα johnson's ,δεν είχε ιδιαίτερο ζόρι,αλλά θα βάλω αυτά που της ταίριαξαν περισσότερο..μια που δυστυχώς δεν μπορώ να έχω ζεστό νερό όποτε θέλω και πλενόμαστε μερικές φορές με νερό βραστήρα..σε αυτό το σπίτι υπάρχει η σοφή πατέντα να ε΄χει θερμοσίφωνο συνδεδεμένο με το πετρέλαιο και όχι ηλεκτρικό,οπότε αν θες μην βάζεις πετρέλαιο..μην ακούγομαι κ γκρινιάρα αλλα σουπερ συστήματα σκέφτηκαν οι άνθρωποι.Σήμερα η μικρή μου παίρνει στα χαρτιά το όνομα της,έκανα εξουσιοδότηση στον άντρα μου κ πήγε να το δηλώσει..δεν μου βάρεζε τόσο να την φωνλαζω μπέμπα ώσου να γίνει η βάφτιση,οπότε πρώτα ο Θεός από εδω και σήμερα,Ζωή-Άρτεμις Very Happy Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ζωή Αρτεμισ τι ωραίο όνομα!!!! Μπράβο!! Ακούω κάτι Λεμονιά και Παρθένα και με πιάνει η ψυχή μου!!


Εμείς δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου!! μακαρόνια έφαγα τι να την πείραξε??

Ξεστόλισα και έχω ένα σπίτι ΔΡΑΜΑ. Εν τω μεταξύ εμένα η καισαρική ακόμα με ενοχλεί. Πιο κατά από την καισαρική άνθρωπος δεν πρέπει να υπάρχει από εμένα μετά από όλα αυτά. Συγγνώμη αλλά ταλαιπωρήθηκα και δεν μπορώ άλλο!!!

Δουλειά θα πάω αρχές Φεβρουαρίου τελικά και κλάιω από τώρα αλλά δεν υπάρχει ευρω μιλάμε...

Μόλις ξυπνήσει θα την πάω βόλτα να περπατήσω κιόλας μπας και συνέλθω!!!

Ο ψηλός είναι σαν την μεγάλη Παρασκευή με την δουλεία και την κρίση. Εγώ σκασίλα μου. Ε΄χω το παιδάκι μου Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 2 215994

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σωστή σε βρίσκω Μαίρη,έχεις το παιδάκι σου,είναι υγίης,οπότε ζαμανφού και 3 αυγά Τουρκίας Very Happy Very Happy Μωρέ δύσκολο να την αφήσεις αλλά ελέω καταστάσεων δεν γινεται αλλιώς,για το καλό της ππάς κ εσύ..ευτυχώς πλέον το μόνο καλό του δημοσίου που έχω είναι πως αφού χρονίσει και μετά θα πάω δουλειά,βέβαια εγώ έχω άλλο ζόρι αλλά θα δώ τι θα κάνω ως τότε..ναι ρε συ είναι καλός ο καιρός λέει για καμιά βόλτα..θα την έβγαζα κ εγώ αλλά κοιμάται του καλού καιρού η κούκλα μου Very Happy Very Happy Όχι κ Λεμονιά,μανταρινιά ,πορτοκαλιά,παιδί κάναμε όχι μανάβικο Laughing Laughing Εσείς Έμιλυ-Λούσυ, θυμάμαι καλά ? Εγώ ρε συ δεν ζορίστηκα τόσο με την καισαρική.καμιά 10αρια μέρες ήταν τα δυσκολα,μετά λαιτ καταστάσεις..ααα είχα ξεχάσει να σχολιάσω κ εγώ για το σεχ της υπόθεσης,παρόλο το επίσης χάλι μου εμφανισιάκο ο δικός μου ψηλός με κυνηγούσε και μόλις έδωσε το οκ ο ντοκ κ κοιμόταν το μωρό δεν χαμπάριασε μια..δεν παραπονιέμαι Wink αλλά τότε κ εμένα ο ύπνος μου έλειπε περισσότερο Very Happy

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωτεινη, Μαιρη, Ελενη καλημερα.Μαιρη και γω κατα της καισαρικης οσο δεν παει λεμε!!!!!
Ελενη, μηπως δεν το προσεξουν μωρε!! (Μην κραζετε, δεν το εννοω). Ευχομαι να τον παρουν με το μαλακο και να μην τον σφαξουν στο γονατο.
Εγω παλι, δεν ξερω ποτε θα γυρισω στη δουλεια. Δεν ξερω καν αν θα γυρισω. Δεν ξερω καν αν θα υπαρχει ακομα.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα! Σηκώθηκα από το πρωί, νυστάζω ελεινά πάλι και το γατί κοιμάται μια χαρά.. αλλά μόνο στην αγκαλιά μου! Εντωμεταξύ σήμερα θα ήθελα να ξεκουραστώ γιατί το απόγευμα περιμένουμε επισκέψεις. Ευσεβείς πόθοι.. Τουλάχιστον πλέον η σκατουλίτσα μου μου γελάει πολύ συχνά! Χτες κάναμε το μπανάκι μας μέσα στα γέλια για 1η φορά. Γελούσε δηλαδή και μετά Λο μπάνιο, όταν τη σκουπιζα - συνήθως τότε κλαίει..

Μαριάννα μου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη χρονιά, μ' ένα υγιέστατο σποράκι στην κοιλίτσα! Δεν ξεχνώ τι πέρασες, αυτό όμως ανήκει στο παρελθόν, όλα θα πάνε καλά από εδώ και στο εξής! Να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σου! Περιμένουμε την αναγγελία της εγκυμοσύνης σου!!!

Μαρία μου μπράβο που βρήκατε νονά, εύχομαι μια καλή βάφτιση λοιπόν! Τι πράγμα κι αυτό να έχεις φίλους αλλά κανείς να μην προτείνει να βαφτίσει λόγω οικονομικών!

Φωτεινή μου μεγεια το ονοματάκι! Και τα 2 είναι υπέροχα. Ζωή μάλιστα λένε και τη μανούλα μου, αλλά δε θα το δώσουμε δυστυχώς γιατί θα έχουμε ιστορίες από τα πεθερικά.. Και το Άρτεμις πανέμορφο. Εγώ περιμένω τον άνδρα να καταλήξει, αυτός είναι ο δύσκολος της υπόθεσης!

Μαίρη μου υπομονή με τους πόνους, πού θα πάει, θα περάσουν! Την επόμενη φορά να δοκιμάσεις φυσιολογικά (vbac), μπορείς αρκεί να βρεις γιατρό που να το κάνει εδώ στο Ελλάντα (στο εξωτερικό είναι πολύ σύνηθες) και να περιμένεις να περάσει λίγος καιρός να κλείσει καλά η τομή.
Έχω ακούσει ότι και τα μακαρόνια μπορεί να πειράξουν, δε βγάζεις άκρη. Μπορεί να ήταν τυχαίο αλλά αν ξαναφας και δεις ότι πάλι τα ίδια τότε να τα κόψεις. Ελένη κι εσύ την πάτησες με τη φασολάδα; Απαπα!!!

Όσο για τη δουλειά, ευτυχώς που υπάρχει το 6μηνο του ΟΑΕΔ στον ιδιωτικό τομέα γιατί αλλιώς θα έπρεπε να γυρίσω στα μέσα του μήνα! Θα ζοριστούμε βέβαια λιγάκι οικονομικά (μετά και το τελευταίο τσεκούρωμα μισθού του συζύγου) αλλά τουλάχιστον θα είμαι κοντά στο γατάκι μου και θα μπορέσουμε να συνεχίσουμε ομαλά το θηλασμό..

Αθανασία ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα. Κι εγώ θα σου έλεγα να μη φοράς τη μάσκα στον ύπνο. Αλλά οταν τον κρατάς κοντά σου οπωσδήποτε αφού δε θηλάζει. Ελπίζω να μην κολλήσει!

Μαρκέλλα εσύ είπες ότι τα κοριτσάκια είναι πιο ήσυχα; Μετά την εμπειρία της Δανάης σε διαβεβαιώ πως ήταν τυχαίο! Απλά στο κοριτσάκι σου ήσουν τυχερή!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικη μου καλημερα. Εχεις δικιο οτι μαλλον ειναι θεμα τυχης. Το μονο μου προβλημα με την Ευη μου ηταν οι κολικοι μεχρι που εγινε 2 μηνων. Κατα τα αλλα? Παιδι ειχα και παιδι δεν ειχα. Μαμ κακα και νανι. Αυτο ηταν. Απο 2 μηνων κοιμοταν το βραδυ 8ωρο. Δοντια? Χαμπαρι δεν πηραμε. Ξυπνουσε και βλεπαμε δοντακια ξαφνικα. Το κοριτσακι μου!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:Αλικη μου καλημερα. Εχεις δικιο οτι μαλλον ειναι θεμα τυχης. Το μονο μου προβλημα με την Ευη μου ηταν οι κολικοι μεχρι που εγινε 2 μηνων. Κατα τα αλλα? Παιδι ειχα και παιδι δεν ειχα. Μαμ κακα και νανι. Αυτο ηταν. Απο 2 μηνων κοιμοταν το βραδυ 8ωρο. Δοντια? Χαμπαρι δεν πηραμε. Ξυπνουσε και βλεπαμε δοντακια ξαφνικα. Το κοριτσακι μου!!!!

Μωρέ πάλι καλά να λες που είχες κι ένα παιδάκι ήσυχο! Πάντως ποτέ δεν ξέρεις. μπορεί να ηρεμήσει ξαφνικά, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!
Πάντως για να μην αδικώ και τη Δανάη, μπορεί τους πρώτους μήνες να ήταν πολύ δύσκολη και απαιτητική, αλλά στη συνέχεια έστρωσε και σε σχέση με αλλά παιδάκια είναι αρκετά καλούλα και ήρεμη..

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τελικά μάλλον πέσαμε στα μαλακά. Δεν του έκαναν μήνυση για ψευδή στοιχεία, απλά τον άλλαξαν την κλίση κ θα έχουμε δικαστήριο του χρόνου. Κ λέω έχουμε γιατί θα πρέπει να παρουσιαστώ κ εγώ κ να πώ οτι του έδωσα το μηχανακι γιατί είναι ο άντρας μου (είναι στο όνομα μου). Οπότε θα πάω κ εγω στο δικαστήριο...τέλεια Mad
180 ευρουλάκια για το κράνος κ είμαστε κομπλέ!

Εγώ στη δουλειά θα γυρίσω μάλλον τον Μάιο. Δουλεύω σε ξενοδοχείο κ ανοίγουμε συνήθως Απρίλιο, θα τους πω να με πάρουν όσο πιο αργά γίνεται, κ μετά θα πρέπει να βρώ κοπέλα να έρχεται σπίτι να μου την κρατάει.

Μαίρη βόλτα ακούω, τι καιρό κάνει εκεί? Γιατί εδώ βρέχει από το πρωί Sad

Φωτεινή να την χαίρεστε λοιπόν την κο΄υκλα...πάω κλαίει

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελένη νομίζω ότι αν τα πληρώσεις τις 10 πρώτες μέρες γλιτωνεις τα μισά, για ρώτησε το αυτο ...Μαρκελλα μ αρέσει πολύ η φωτο που έβαλες .

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμενα ευτυχως ο μικρος ηρεμησε.αλλαξαμε το γαλα και τα κανει μαλακα τα κακακια του.του δινω το απταμιλ που εδινα και του μεγαλου.ετσι ηταν κι αυτος.ειχαμε αλλαξει 3 γαλατα μεχρι να μπορει να κανει τα κακα του χωρις να ζοριζεται.χτες βραδυ κοιμηθηκε απο τις 12 μεχρι τις 6 το πρωι.ειναι ησυχος γενικα.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Ελένη νομίζω ότι αν τα πληρώσεις τις 10 πρώτες μέρες γλιτωνεις τα μισά, για ρώτησε το αυτο ...Μαρκελλα μ αρέσει πολύ η φωτο που έβαλες .

τα μισά είναι 180 Crying or Very sad

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Merjana έγραψε:Κοριτσάκια μου γλυκά, μανουλίτσες μου!

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια ΤΕΛΕΙΑ ΧΡΟΝΙΑ με υγεία για σας και τις οικογένειες σας!
Ας είναι τούτη η χρονιά σαν ρόδι γεμισμένο, με σπόρους κόκκινους γλυκούς και με φλουρί δεμένο! Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 2 654316

Καλορίζικο και το νέο θεματάκι! Να είστε πάντα καλά!

μαριαννα περιμενουμε συντομα νεα ανακοινωνσης της εγκυμοσυνης σου. να μπαινεις να μας λες τα νεα σου.

χαλια..........
κολλησε ο μπεμπης.ναι σιγα μην την γλυτωνα.γαμω την γκαντεμια μου. με ορο συνεχεια και καθε μισαωρο παιρνω θερμοκρασια μην κανει πυρετο. υπνος? γουατ ις δις? και εκει που με επαιρνε ο υπνος το μεσημερι, με ξυπνησε η ιωαννα. φτου.... της εβαλα και τις φωνες αδικα. απο την κουραση μου. κριμα μωρε.
ελπιζω αυριο να ειναι καλα. απο σημερα το πρωι ειναι καλυτερα. εντωμεταξυ ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκε, και κοιμαται απο το μεσημερι και ακομα δεν εχει ξυπνησει-εννοειται οτι ο πειναλας ξυπνησε να φαει-
αλλαξαμε και το γαλα μηπως και τον βοηθησουμε λιγο. χιουμανα υποαλλεργικο.στην ιωαννα ηταν σουπερ, για να δουμε τι θα δουμε τωρα....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ ρε συ ελενη....κριμα....
για να τον δω τωρα θα το φοραει το κρανος ο καλος σου?-και εγω δεν φορουσα ζωνη μεχρι που τρακαρα και χτυπησα μυτη και φωναζοντας την αστυνομια για καταγραφη ατυχηματος εφαγα και την καμπανα μου. απο τοτε κυρια...πρωτα ζωνη και μετα ραδιοφωνο.

μαιρη τι κανεις?
μαρκελα μην ανησυχεις για την δουλεια ρε συ.θα ανοιξουμε μαζι σουπερ εταιρεια.... οχι τιποτα αλλο δεν περναει και η μπογια μου κωλογρια εγινα....ουτε για ποπη δεν....

43Μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 (Νο1) - Σελίδα 2 Empty Kαλησπέρα ! Να μας ζήσουν! Παρ Ιαν 04, 2013 9:40 am

markonst

markonst
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες και στα μπεμπακια μας! Κι εγω ειμαι καινουρια μαμα. Η κορουλα μου ειναι σημερα 13 ημερων! Κοριτσια δυσκολη η καλογερικη. Μπραβο σε ολες τις μανουλες και καλο κουραγιο. Εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα και προσπαθουμε να κοιμομαστε τη νυχτα κανα 5 ωρο. Ερωτηση χαζη: Βλεπω στιε πανες της κιτρινα κακκακια με κατι σαν σπορακια και νερουλα. Ειναι φυσιολογικο? Τα φωτα σας μαμαδες!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλόχα

Θα μιλήσει η Ιρλανδέζα τώρα..ρε σεις είναι δυνατόν να μην φοράτε ζώνη και κράνος??? εγώ δεν έχω μπει ΠΟΤΕ σε αυτοκίνητο χωρίς ζώνη. Μέχρι και οι ταξιτζήδες φοράνε στην Ιρλανδία. Σας μάλωσα και συνεχίζω χι χι χι !!!


Ελένη μου εδώ είχε πάρα πολύ ήλιο σήμερα!!! Την πήγα αρκετή ώρα όπυ πάω μου λένε αααα δεν έχεις σαραν΄τισει ακόμα που πας? ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΝΑ Π¨ΑΡΕΙ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΟΞΥΓΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ


Αθανασία μου καλά είμαι άυπνη αλλά καλά. Κουρασμένη είσαι μην στενοχωριέσαι μια χαρά θα είναι η μικρή και ας την φώναξες λιγάκι !

Ρε κορίτσια χίλια συγγνώμη κιόλας η κοπέλα που γράφει είναι η δική μας η Μαρίαννα? εγώ νόμιζα πως είναι άλλη κοπέλα !

Αχ δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε πάω να ξαναδώ

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markonst έγραψε:
Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες και στα μπεμπακια μας! Κι εγω ειμαι καινουρια μαμα. Η κορουλα μου ειναι σημερα 13 ημερων! Κοριτσια δυσκολη η καλογερικη. Μπραβο σε ολες τις μανουλες και καλο κουραγιο. Εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα και προσπαθουμε να κοιμομαστε τη νυχτα κανα 5 ωρο. Ερωτηση χαζη: Βλεπω στιε πανες της κιτρινα κακκακια με κατι σαν σπορακια και νερουλα. Ειναι φυσιολογικο? Τα φωτα σας μαμαδες!

Kαλωσήρθες καινούργια μανούλα στην παρέα μας(μια που δεν γνωρίζω όνομα,το μανούλα μου ακούγεται γλυκο Very Happy )Να σου ζήσει η μικρούλα και καλόν κουράγιο,κ εγώ κορούλα έχω,2 μηνών και 14 ημερών (γέννησα λίγο πιο νωρίς,είχα πητ 7/11 )Ναι είναι φυσιολογικό,μην ανησυχείς,υδαρείς(υγρές)είναι αοι κενώσεις των νεογνών,και αυτό το χρώμα και τα σποράκια που βλέπεις είναι απο το μητρικό γάλα,ειδικά όταν θηλα΄ζει λίγη ώρα και πίνει κ το λίγο πιο παχύ γάλα. Laughing

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Fotini77 έγραψε:Σωστή σε βρίσκω Μαίρη,έχεις το παιδάκι σου,είναι υγίης,οπότε ζαμανφού και 3 αυγά Τουρκίας Very Happy Very Happy Μωρέ δύσκολο να την αφήσεις αλλά ελέω καταστάσεων δεν γινεται αλλιώς,για το καλό της ππάς κ εσύ..ευτυχώς πλέον το μόνο καλό του δημοσίου που έχω είναι πως αφού χρονίσει και μετά θα πάω δουλειά,βέβαια εγώ έχω άλλο ζόρι αλλά θα δώ τι θα κάνω ως τότε..ναι ρε συ είναι καλός ο καιρός λέει για καμιά βόλτα..θα την έβγαζα κ εγώ αλλά κοιμάται του καλού καιρού η κούκλα μου Very Happy Very Happy Όχι κ Λεμονιά,μανταρινιά ,πορτοκαλιά,παιδί κάναμε όχι μανάβικο Laughing Laughing Εσείς Έμιλυ-Λούσυ, θυμάμαι καλά ? Εγώ ρε συ δεν ζορίστηκα τόσο με την καισαρική.καμιά 10αρια μέρες ήταν τα δυσκολα,μετά λαιτ καταστάσεις..ααα είχα ξεχάσει να σχολιάσω κ εγώ για το σεχ της υπόθεσης,παρόλο το επίσης χάλι μου εμφανισιάκο ο δικός μου ψηλός με κυνηγούσε και μόλις έδωσε το οκ ο ντοκ κ κοιμόταν το μωρό δεν χαμπάριασε μια..δεν παραπονιέμαι Wink αλλά τότε κ εμένα ο ύπνος μου έλειπε περισσότερο Very Happy


Παιδί λέει οχι μανάβικο αχαχαχααχ ναι εμιλυ την λέμε εμείς εγώ την φωνάζω Μίλυ (είναι Ιρλανδεζικο) ! Λούσυ λένε την πεθερά μου !Το Εμιλυ απλά μου άρεσε!

Εγώ βόλτα την βγάζω και κοιμισμένη!!!

Εμβόλιο ρε κορίτσια κάνουμε στον 1ο μήνα ή στον 2ο? δεν θυμάμαι τι μου είχε πει η γιατρός!

ΚΑλά κάνετε και κάνετε σεξ. εγώ ΔΕΝ ΘΕΛΩ!!!!χαχα


Εμένα η καισαρική μου κάθισε ΠΑΡΑ ΠΟΛΫ ΣΤΡΑΒΑ δεν θέλω να ξανακάνω ποτέ ευτυχώς ο γιατρός μου είναι υπέρ του φυσιολογικού!

Η κρίση με έχει κουράσει. Οτι λεφτά βγάζουμε πάνε σε λογαριασμούς. Ε καταντάει αηδία αλλά τι να κάνουμε!!
Πάω να παραγγείλω σουβλάκι νιαμ νιαμ νιαμι!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααα να σας πω ΟΤΙ μα ότι ερώτηση έχετε το καλύτερο σαιτ που έχω βρει είναι πραγματικά εκλπηκτικό είναι το babycenter.com

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maryanastasia έγραψε:αααα να σας πω ΟΤΙ μα ότι ερώτηση έχετε το καλύτερο σαιτ που έχω βρει είναι πραγματικά εκλπηκτικό είναι το babycenter.com
Θα το ψάξω Μαιρούλα,κ εμάς το διπλό όνομα είναι το Ζωή της μάνας μου,το Άρτεμις άρεζε και σ εμένα και στον άντρα μου κ το βάλαμε πρώτο πρώτο Wink Για ζώνη που είδα παραπάνω συμφωνώ μαζί σου Μαίρη,γιατι έχει καεί η γούνα μου πολλάκις (όχι απο γράψιμο τροχαίας )αλλά και λόγω δουλείας βλέπω τα αποτελέσματα απο την ελληνική νοοτροπία "δεν βαριέσαι " Μην λες για σουβλάκια μου ανοίγεις την όρεξη της χοντρήςςςς Very Happy Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινή μου δες το!!! Ειχε κάνει μια μέρα πράσινα κακάκια και έχει μέχρι και φώτο από λερωμένες πάνες και σου λέει τι είναι νορμάλ και τι όχι. Δεν υπάρχει τίποτα που να μην έχει βίντεο ή απάντηση!!

παρήγγειλα. και πατάτες. δεν μου κάνανε οι κανονικές πατάτες και τις πήρα με τσένταρ και μπεικον... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θελω και γω πατατες με τσενταρ και μπεικον!!!!!!!!!!!

Κρανος και ζωνη και γω παντα!!

Ο τυροπιτουλης θα βγει Ιωαννης (του πεθερου) - αν βρουμε ανθρωπο να το βαφτισει βεβαια.

Μαρακι, ειδες η κρητικοπουλα μου?

Πειναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις