Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 1:38 pm

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ηθελα να σας ρωτησω εαν εχετε καποιο κατοικιδιο στο σπιτι οπως γατα ή σκυλο.Αλλα μεσα στο σπιτι ή στο μπαλκονι.Πως πατε με την υγιεινη σε σχεση με τα παιδια;;

2εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 2:00 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
έχω ένα σκύλο μέσα στο σπίτι, τρώει μαζί μας κοιμάται μαζί μας και γενικά όλα σε ''μαζί μας'' έξω έχω έναν Ελληνικό ημίαιμο ποιμενικό και την κόρη της, τα άλλα δυο τα χαρίσαμε Crying or Very sad επίσης στην πόρτα της αυλής έχω κάνει τρύπα για να μπαινοβγαίνει ένα μικρόσωμο αδέσποτο για να τρώει και να κοιμάται, έξω στο δρόμο έχω άλλα 2 αδέσποτα μεγάλου μεγέθους. Μην ξεχάσω και την γάτα, αυτή κοιμάται στην αποθήκη που έχει πρόσβαση μόνο για αυτήν και μπαίνει επίσης στο σπίτι μέσα όποτε το θελήσει.
Παιδιά δεν έχω αλλά στο σπίτι μου μπαινοβγαίνουν αρκετά και κάποια απο αυτά έχουν μοιραστεί και βουκιές απο ψωμί ή κουλουράκια.
Απο μικρή έχω μεγαλώσει με ζώα συντροφιάς και μη, τα αγκαλιάζω όλα, εμβολιασμένα και μη !!
με έχουν δαγκώσει 2 αδέσποτα και είμαι μια χαρά.
Τα ζώα δεν μας κολλάνε καλή μου αρρώστιες και εμβολιασμοί γίνονται για την δική τους υγεία, όχι για δική μας.
Το μόνο που πρέπει κάποιος να προσέχει είναι τα κόπρανα τους και μόνο, αυτό είναι στο δικό σου χέρι Wink

αν το τολμήσεις θα με θυμηθείς, η αγάπη που παίρνεις είναι ασύλληπτη!

και μην ξεχάσει ποτέ πως το να εγκαταλείψεις ένα κατοικίδιο είναι σαν να εγκαταλείπεις ένα 3χρονο παιδί, επίσης μην ξεχνάς πως δεν είναι παιχνίδι για τα παιδιά !!



3εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 2:56 pm

Mirja


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειμαι εγκυος στο 1ο μου παιδακι και εχω 5 γατουλες μεσα στο σπιτι!Εχω μεγαλωσει με ζωα και ακομα και τωρα ασχολουμαι πολυ με τα αδεσποτα!Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για κατι...οσο για τα κοπρανα θα συμφωνησω,ειναι τα μονα που μπορει να κρυβουν κατι αλλα μονο στην περιπτωση καταποσης!Η δικη μου γνωμη ειναι οτι τα παιδια πρεπει να μεγαλωνουν με ζωακια γυρω τους,μαθαινουν ετσι πολλα πραγματα...

4εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 4:37 pm

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εχω σκύλο κ γάτα μέσα στο σπίτι εννοειται τα ζωάκια δεν ειναι για το μπαλκόνι!!!!!

5εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 6:57 pm

????????


Επισκέπτης
Λεμονάκι έγραψε:έχω ένα σκύλο μέσα στο σπίτι, τρώει μαζί μας κοιμάται μαζί μας και γενικά όλα σε ''μαζί μας'' έξω έχω έναν Ελληνικό ημίαιμο ποιμενικό και την κόρη της, τα άλλα δυο τα χαρίσαμε Crying or Very sad επίσης στην πόρτα της αυλής έχω κάνει τρύπα για να μπαινοβγαίνει ένα μικρόσωμο αδέσποτο για να τρώει και να κοιμάται, έξω στο δρόμο έχω άλλα 2 αδέσποτα μεγάλου μεγέθους. Μην ξεχάσω και την γάτα, αυτή κοιμάται στην αποθήκη που έχει πρόσβαση μόνο για αυτήν και μπαίνει επίσης στο σπίτι μέσα όποτε το θελήσει.
Παιδιά δεν έχω αλλά στο σπίτι μου μπαινοβγαίνουν αρκετά και κάποια απο αυτά έχουν μοιραστεί και βουκιές απο ψωμί ή κουλουράκια.
Απο μικρή έχω μεγαλώσει με ζώα συντροφιάς και μη, τα αγκαλιάζω όλα, εμβολιασμένα και μη !!
με έχουν δαγκώσει 2 αδέσποτα και είμαι μια χαρά.
Τα ζώα δεν μας κολλάνε καλή μου αρρώστιες και εμβολιασμοί γίνονται για την δική τους υγεία, όχι για δική μας.
Το μόνο που πρέπει κάποιος να προσέχει είναι τα κόπρανα τους και μόνο, αυτό είναι στο δικό σου χέρι Wink

αν το τολμήσεις θα με θυμηθείς, η αγάπη που παίρνεις είναι ασύλληπτη!

και μην ξεχάσει ποτέ πως το να εγκαταλείψεις ένα κατοικίδιο είναι σαν να εγκαταλείπεις ένα 3χρονο παιδί, επίσης μην ξεχνάς πως δεν είναι παιχνίδι για τα παιδιά !!



Δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω, με κάλυψε πλήρως το Λεμονάκι. Αυτό που εισπράττει η 11μηνη κόρη μου απο τα 2 σκυλιά που έχουμε (45κιλα το καθένα) δεν περιγράφετε με λόγια.

6εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 9:27 pm

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
DimiKgianni έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:έχω ένα σκύλο μέσα στο σπίτι, τρώει μαζί μας κοιμάται μαζί μας και γενικά όλα σε ''μαζί μας'' έξω έχω έναν Ελληνικό ημίαιμο ποιμενικό και την κόρη της, τα άλλα δυο τα χαρίσαμε Crying or Very sad επίσης στην πόρτα της αυλής έχω κάνει τρύπα για να μπαινοβγαίνει ένα μικρόσωμο αδέσποτο για να τρώει και να κοιμάται, έξω στο δρόμο έχω άλλα 2 αδέσποτα μεγάλου μεγέθους. Μην ξεχάσω και την γάτα, αυτή κοιμάται στην αποθήκη που έχει πρόσβαση μόνο για αυτήν και μπαίνει επίσης στο σπίτι μέσα όποτε το θελήσει.
Παιδιά δεν έχω αλλά στο σπίτι μου μπαινοβγαίνουν αρκετά και κάποια απο αυτά έχουν μοιραστεί και βουκιές απο ψωμί ή κουλουράκια.
Απο μικρή έχω μεγαλώσει με ζώα συντροφιάς και μη, τα αγκαλιάζω όλα, εμβολιασμένα και μη !!
με έχουν δαγκώσει 2 αδέσποτα και είμαι μια χαρά.
Τα ζώα δεν μας κολλάνε καλή μου αρρώστιες και εμβολιασμοί γίνονται για την δική τους υγεία, όχι για δική μας.
Το μόνο που πρέπει κάποιος να προσέχει είναι τα κόπρανα τους και μόνο, αυτό είναι στο δικό σου χέρι Wink

αν το τολμήσεις θα με θυμηθείς, η αγάπη που παίρνεις είναι ασύλληπτη!

και μην ξεχάσει ποτέ πως το να εγκαταλείψεις ένα κατοικίδιο είναι σαν να εγκαταλείπεις ένα 3χρονο παιδί, επίσης μην ξεχνάς πως δεν είναι παιχνίδι για τα παιδιά !!



Δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω, με κάλυψε πλήρως το Λεμονάκι. Αυτό που εισπράττει η 11μηνη κόρη μου απο τα 2 σκυλιά που έχουμε (45κιλα το καθένα) δεν περιγράφετε με λόγια.


Σαφέστατα!! τα παιδιά ΠΡΕΠΕΙ να μεγαλώνουν με ζώα

7εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 10:38 pm

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω σκυλάκι μέσα στο σπιτι κ μέχρι να γεννησω κοιμομασταν αγκαλια στο κρεβάτι , τώρα κοιμάται απλα στο καλάθι της γιατι στο κρεβάτι έχουμε το μωρο ... Του δείχνει απίστευτη αγάπη συνέχεια στα ποδαρακια του ειναι κ μόλις κλέψει σηκώνεται κ το κοιτάει κ μου γαυγιζει για να πάω στο μωρο ...

8εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 10:58 pm

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Έχω σκυλάκι μέσα στο σπιτι κ μέχρι να γεννησω κοιμομασταν αγκαλια στο κρεβάτι , τώρα κοιμάται απλα στο καλάθι της γιατι στο κρεβάτι έχουμε το μωρο ... Του δείχνει απίστευτη αγάπη συνέχεια στα ποδαρακια του ειναι κ μόλις κλέψει σηκώνεται κ το κοιτάει κ μου γαυγιζει για να πάω στο μωρο ...


χαχαχα κ εμένα με τραβαει κιολας για να πάω!!! τι καλα που ειναι τα ζωάκια!!!

9εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 03, 2013 11:33 pm

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα!! κι εγώ έχω 3 γατούλες μέσα στο σπίτι. δεν βγαίνουν έξω γιατί μένουμε στον 6ο όροφο πολυκατοικίας, μόνο μέχρι το μπαλκόνι. κατά καιρούς έχω φιλοξενήσει και πολλά αδέσποτα μωρά.. με τη μικρή μου τα πηγαίνουν τέλεια!! Very Happy επιδή κι εγώ μεγάλωσα στην επαρχεία με διάφορα ζώα είμαι της άποψης οτι κάνει πολύ καλό σε ένα παιδί να μεγαλώνει με ζώα.

10εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 12:12 am

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:
maria1984 έγραψε:Έχω σκυλάκι μέσα στο σπιτι κ μέχρι να γεννησω κοιμομασταν αγκαλια στο κρεβάτι , τώρα κοιμάται απλα στο καλάθι της γιατι στο κρεβάτι έχουμε το μωρο ... Του δείχνει απίστευτη αγάπη συνέχεια στα ποδαρακια του ειναι κ μόλις κλέψει σηκώνεται κ το κοιτάει κ μου γαυγιζει για να πάω στο μωρο ...


χαχαχα κ εμένα με τραβαει κιολας για να πάω!!! τι καλα που ειναι τα ζωάκια!!!

Γλυκα ειναι τα ζωακια μας, αφού ανυπομονω να μεγαλώσει η μπεμπα να παίζουν μαζι, απο τώρα την φαντάζομαι να κρατάει το σκυλάκι με το λουρακι κ να το βγάζει βόλτα .

11εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 1:47 pm

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΖΩΑ...ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ,..

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΤΡΙΧΕΣ ΑΝ ΦΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΑΝ ΛΕΡΩΣΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕ ΛΑΣΠΕΣ ΔΕΝ ΣΥΧΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΧΑΛΙΑ ΕΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ;;;
ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ;;;

12εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 2:45 pm

marialat

marialat
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα συμφωνησω με Λεμονακι και με τις υπολοιπες!!!
Εχουμε ενα Chow chow στο σπιτι και ταιζουμε πολλα αδεσποτα. Η δικια μας εχει ΤΗΝ τριχα!!! Αλλα σκουπιζουμε καθε μερα, την χτενιζουμε καθε μερα και της πλενουμε τα ποδια με βρεγμενο πανακι μετα την εξοδο της 2 φορες την μερα. Οταν βγαινει στην αυλη δεν την σκουπιζω,γιατι εχει πλακακι.. Δεν της στερουμε την εξοδο, απλα φροντιζουμε την καθαριοτητα της... Και να σου πω και το αλλο. Στο σπιτι δεν τυχαινει να μπει κανεις με τα παπουτσια? Εγω το προσεχω πολυ αυτο και παλι ολο και καποιος θα μου ξεφυγει... Πιο πολυ φοβαμαι αυτο, παρα τα πατουσια του σκυλου μου. Και οσον αφορα την τριχα, νομιζεις πως δεν θα φαει καμια δικια σας? Ο γιος μου, παντως εχει φαει απειρες δικες μου και καμια της Σαντυς. Δεν χρειαζεται τοση υπερβολη... Εν τελει, τα οφελη απο τη συμβιωση με ζωα ειναι πολυ περισσοτερα!!!

Η πεθερα μου ειχε αγκαλια τον 3 μηνων γιο μου (6 σημερα) και τον εκανε βολτες στο σπιτι. Η Σαντυ την ακολουθουσε οπου πηγαινε, λες και δεν ηθελε να πειραξει το μωρο μας. Ο γιος μου γελασε για πρωτη φορα δυνατα οταν η Σαντυ του γαβγισε στα μουτρα, θελοντας να παιξει και απο τοτε γελαει ολη μεραμαζι της και καθε πρωι την ψαχνει... Τους χαιρομαι τοσο πολυ!!!!!!

13εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 3:28 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kateuro έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΖΩΑ...ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ,..

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΤΡΙΧΕΣ ΑΝ ΦΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΑΝ ΛΕΡΩΣΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕ ΛΑΣΠΕΣ ΔΕΝ ΣΥΧΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΧΑΛΙΑ ΕΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ;;;
ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ;;;
αχ δεν θέλω να ακούω τέτοια...
ξέρεις πόσες τρίχες έχω φάει απο
μωρό ; αν μπορούσα να τις ενόσω τώρα, αυτή την στιγμή θα μπορούσα να κάνω ένα καυκάσιο !!! τίποτα δεν πεθαίνεις καλή μου, ούτε το μωρό σου ούτε κανένας. Οι δικές μας τρίχες είναι ποιο επικίνδυνες.
Τα ποδαράκια του τα σκουπίζεις με βρεγμένη πετσέτα ή με χαρτομάντιλα ή όπως κάνω εγώ, στην μπανιέρα και πλένουμε τα παπά μας.
Εσείς με τα δικά σας παπούτσια και ρούχα ξέρετε τι κουβαλάτε μέσα στο σπίτι ; ξέρεις ποιος έχει κάτσει πριν στην καφετέρια που καθόσουν και τώρα κάθεσαι στο σαλόνι σου και αργότερα θα ξαπλώσει το μωρό σου ή ξέρεις οι επισκέπτες σου που ήταν πριν ; Laughing

Αλλά θα σου απαντήσω ειλικρινά, αν σκέφτεσαι τις λάσπες και τις τρίχες τότε μάλλον δεν είσαι έτοιμη για κατοικίδιο. Να το σκεφτείς πολύ
καλά !!!! είναι έγκλημα να το εγκαταλείψεις μετά.

Και ένα παράδειγμα: μια απο τις κολλητές μου έκανε 1 φορά εγχείρηση όταν ήταν έφηβη και μία αργότερα όταν είχε ήδη το πρώτο της παιδί λόγο εχινόκοκκου. Ποτέ δεν είχε σχέση με ζώα, ποτέ ! κόλλησε απο όχι καλά πλυμένα λαχανικά, ευτυχώς έχει ενημερωθεί σωστά και τώρα σκέφτεται να πάρει ένα πλασματάκι για την κόρη της που της το ζητά εδώ και καιρό.

14εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 3:30 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marialat έγραψε:Θα συμφωνησω με Λεμονακι και με τις υπολοιπες!!!
Εχουμε ενα Chow chow στο σπιτι και ταιζουμε πολλα αδεσποτα. Η δικια μας εχει ΤΗΝ τριχα!!! Αλλα σκουπιζουμε καθε μερα, την χτενιζουμε καθε μερα και της πλενουμε τα ποδια με βρεγμενο πανακι μετα την εξοδο της 2 φορες την μερα. Οταν βγαινει στην αυλη δεν την σκουπιζω,γιατι εχει πλακακι.. Δεν της στερουμε την εξοδο, απλα φροντιζουμε την καθαριοτητα της... Και να σου πω και το αλλο. Στο σπιτι δεν τυχαινει να μπει κανεις με τα παπουτσια? Εγω το προσεχω πολυ αυτο και παλι ολο και καποιος θα μου ξεφυγει... Πιο πολυ φοβαμαι αυτο, παρα τα πατουσια του σκυλου μου. Και οσον αφορα την τριχα, νομιζεις πως δεν θα φαει καμια δικια σας? Ο γιος μου, παντως εχει φαει απειρες δικες μου και καμια της Σαντυς. Δεν χρειαζεται τοση υπερβολη... Εν τελει, τα οφελη απο τη συμβιωση με ζωα ειναι πολυ περισσοτερα!!!

Η πεθερα μου ειχε αγκαλια τον 3 μηνων γιο μου (6 σημερα) και τον εκανε βολτες στο σπιτι. Η Σαντυ την ακολουθουσε οπου πηγαινε, λες και δεν ηθελε να πειραξει το μωρο μας. Ο γιος μου γελασε για πρωτη φορα δυνατα οταν η Σαντυ του γαβγισε στα μουτρα, θελοντας να παιξει και απο τοτε γελαει ολη μεραμαζι της και καθε πρωι την ψαχνει... Τους χαιρομαι τοσο πολυ!!!!!!
ώρε μάνα μου τρίχα που θα έχεις Razz εγώ αγόρασα σκούπα ιδική για κατοικίδια γιατί δεν την πάλευα πριν με την άλλη που είχα.

15εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 3:59 pm

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν το σκεφτομουν για να πω την αληθεια μεχρι που εφερε προχθες η αδερφη μου τοδικο τους και το αφησανε εξω στο μπαλκονι γιατι ειχαμε και αλλους ξενους και γαυγιζε...αυτολοιπον κατουρησε εξω και δεν το πηραμε χαμπαρι για να τα πλυνουμε...ετσι την ωρα που πηγε να το περει για να φυγουν η αδερφη μου πατησε τα τσισα και φυσικα και το σκυλακι...
ετσι με το που μπηκαν μεσα αφησαν πατημασιες απο τσισα και πατησαν και πανω στα χαλια...
και στο συγκεκριμενο σημειο ο μικρος μου παιζει ολη μερα...σε λιγο σκεφτομαι που θα μπουσουλαει και η μικρη...
αν γινει κανενα συμβαν τετοιο και τα φαει;;;
αυτο με απασχολει...
εχετε δικιο που λετε για τα παπουτσια...
εμενα οποιος και να ερθει δεν θα τα βγαλει...και για τον καναπε..

16εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 10:59 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kateuro έγραψε:δεν το σκεφτομουν για να πω την αληθεια μεχρι που εφερε προχθες η αδερφη μου τοδικο τους και το αφησανε εξω στο μπαλκονι γιατι ειχαμε και αλλους ξενους και γαυγιζε...αυτολοιπον κατουρησε εξω και δεν το πηραμε χαμπαρι για να τα πλυνουμε...ετσι την ωρα που πηγε να το περει για να φυγουν η αδερφη μου πατησε τα τσισα και φυσικα και το σκυλακι...
ετσι με το που μπηκαν μεσα αφησαν πατημασιες απο τσισα και πατησαν και πανω στα χαλια...
και στο συγκεκριμενο σημειο ο μικρος μου παιζει ολη μερα...σε λιγο σκεφτομαι που θα μπουσουλαει και η μικρη...
αν γινει κανενα συμβαν τετοιο και τα φαει;;;
αυτο με απασχολει...
εχετε δικιο που λετε για τα παπουτσια...
εμενα οποιος και να ερθει δεν θα τα βγαλει...και για τον καναπε..


άστο kateuro, δεν είναι καλή ιδέα να πάρεις κατοικίδιο.

17εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 04, 2013 11:12 pm

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kateuro έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΖΩΑ...ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ,..

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΤΡΙΧΕΣ ΑΝ ΦΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΑΝ ΛΕΡΩΣΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΕ ΛΑΣΠΕΣ ΔΕΝ ΣΥΧΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΧΑΛΙΑ ΕΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ;;;
ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ;;;

Εχω ένα ημίαιμο πεκινουά, κ καθέ φορά μετά τη βόλτα, μπαίνουμε κατευθείαν στη μπανιέρα κ πλένουμε τις πατούσες. Επίσης έχει δικιά της πετσέτα για το σκούπισμα.

18εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 12:06 am

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν ερθεις σπιτι μου επικρατει ο πανικος!ο μικρος μου 13 μηνων ξεκινησε να περπαταει και η σκυλιτσα μου 35 κιλα τρεχει να σωθει!!!!
κατα τα αλλα μαζι κοιμουνται και πολλες φορες τρωνε το ιδιο μπισκοτο.για οσους δεν εχουν ζωα ακουγεται αηδια αλλα και εγω ετσι μεγαλωσα και ειμαι μια χαρα!

http://stefxon@gmail.com

19εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 12:11 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:
kateuro έγραψε:δεν το σκεφτομουν για να πω την αληθεια μεχρι που εφερε προχθες η αδερφη μου τοδικο τους και το αφησανε εξω στο μπαλκονι γιατι ειχαμε και αλλους ξενους και γαυγιζε...αυτολοιπον κατουρησε εξω και δεν το πηραμε χαμπαρι για να τα πλυνουμε...ετσι την ωρα που πηγε να το περει για να φυγουν η αδερφη μου πατησε τα τσισα και φυσικα και το σκυλακι...
ετσι με το που μπηκαν μεσα αφησαν πατημασιες απο τσισα και πατησαν και πανω στα χαλια...
και στο συγκεκριμενο σημειο ο μικρος μου παιζει ολη μερα...σε λιγο σκεφτομαι που θα μπουσουλαει και η μικρη...
αν γινει κανενα συμβαν τετοιο και τα φαει;;;
αυτο με απασχολει...
εχετε δικιο που λετε για τα παπουτσια...
εμενα οποιος και να ερθει δεν θα τα βγαλει...και για τον καναπε..


άστο kateuro, δεν είναι καλή ιδέα να πάρεις κατοικίδιο.


ΤΟ να αποκτήσει κανείς κατοικίδιο χρειάζεται την ωριμότητα να συνειδητοποιήσει πως είναι σαν να έχεις παιδί.
Τα μωρά δεν κολλάνε κάτι από Εμβολιασμένα ζωάκια. Αυτές οι πεποιθήσεις επικρατούν στην Ελλάδα δυστυχώς. Σαφέστατα και ε΄να ζωάκι θέλει φροντιδα αλλά καλό είναι να γνωρίζουμε πόσο μεγάλη ευθύνη είναι!
Εμένα τα ζωάκια μου είναι μέλη της οικογένειάς μου. Χρειάζονται πάρα πολυ φροντίδα και αγάπη. Τρίχες έχουμε κ εμείς. Εγώ ειδικά είμαι αφάνα με μπούκλα. Την συγκεκριμένη στιγμή που μιλάμε εγώ δεν εχω λουστεί. Ο σκύλος μου μοσχομυρίζει βανίλια αχαχχαχ!!

20εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 12:47 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λεμονάκι θα συμφωνήσω μαζί σου.. με κάλυψες απόλυτα με αυτά που έγραψες. το καλό είναι οτί και ο παιδίατρός μου έχει ακριβώς τις ίδιες απόψης γιατί αλλιώς δεν θα τα πηγαίναμε καθόλου καλά!!!

τρελαίνομαι όταν η μικρή ενώ παίζει στον καναπέ καταλαβαίνει οτι δίπλα της κοιμάται η γάτα και ξαφνικά κανένα παιχνίδι δεν την ενδιαφέρει εκτός απο τη δόλια τη γάτα φυσικά... τις λυπάμαι όταν θα έρθει η ώρα να περπατήσει..(το καλό είναι οτί οι γάτες ανεβαίνουν ψηλά οπότε θα βρίσκουν ησυχία). αλλά και οι τρείς έχουν δείξει απίστευτο χαρακτήρα στη μικρή. καμία δεν έχει κάνει κίνηση να την πειράξει παρόλο που η μικρή τους έχει ρίξει άθελα της φάπες!!

21εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 1:48 am

marialat

marialat
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:
marialat έγραψε:Θα συμφωνησω με Λεμονακι και με τις υπολοιπες!!!
Εχουμε ενα Chow chow στο σπιτι και ταιζουμε πολλα αδεσποτα. Η δικια μας εχει ΤΗΝ τριχα!!! Αλλα σκουπιζουμε καθε μερα, την χτενιζουμε καθε μερα και της πλενουμε τα ποδια με βρεγμενο πανακι μετα την εξοδο της 2 φορες την μερα. Οταν βγαινει στην αυλη δεν την σκουπιζω,γιατι εχει πλακακι.. Δεν της στερουμε την εξοδο, απλα φροντιζουμε την καθαριοτητα της... Και να σου πω και το αλλο. Στο σπιτι δεν τυχαινει να μπει κανεις με τα παπουτσια? Εγω το προσεχω πολυ αυτο και παλι ολο και καποιος θα μου ξεφυγει... Πιο πολυ φοβαμαι αυτο, παρα τα πατουσια του σκυλου μου. Και οσον αφορα την τριχα, νομιζεις πως δεν θα φαει καμια δικια σας? Ο γιος μου, παντως εχει φαει απειρες δικες μου και καμια της Σαντυς. Δεν χρειαζεται τοση υπερβολη... Εν τελει, τα οφελη απο τη συμβιωση με ζωα ειναι πολυ περισσοτερα!!!

Η πεθερα μου ειχε αγκαλια τον 3 μηνων γιο μου (6 σημερα) και τον εκανε βολτες στο σπιτι. Η Σαντυ την ακολουθουσε οπου πηγαινε, λες και δεν ηθελε να πειραξει το μωρο μας. Ο γιος μου γελασε για πρωτη φορα δυνατα οταν η Σαντυ του γαβγισε στα μουτρα, θελοντας να παιξει και απο τοτε γελαει ολη μεραμαζι της και καθε πρωι την ψαχνει... Τους χαιρομαι τοσο πολυ!!!!!!
ώρε μάνα μου τρίχα που θα έχεις Razz εγώ αγόρασα σκούπα ιδική για κατοικίδια γιατί δεν την πάλευα πριν με την άλλη που είχα.

ΟΥΟΥΟΥ!!!! Από τρίχα άλλο τιποτα!!! Κι εμείς με ειδική σκούπα είμαστε και τρεις και λίγο κάνουμε και με ατμοκαθαριστή... ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ σκούπισμα και χτένισμα τη μικρή μας... Και ευτυχώς στο σπίτι δεν μένουν τρίχες... Καλό κουράγιο και σε σένα με το ποιμενικό σου, γιατί κι αυτό πρέπει να έχει πολύ τρίχα!

22εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 1:51 am

marialat

marialat
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συμφωνώ με τακορίτσια... Μάλλον δεν είσαι έτοιμη να συγκατοικήσεις με κάποιο ζωάκι...

23εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 2:15 am

????????


Επισκέπτης
δεν προλάβαινω να τα διαβασω ολα

δεν εχω κατοικιδιο

σαν παιδι μεγαλωσα σε πολυκατοικια αλλα ειχαμε αυλη και ταιζαμε ολα τα ζωα

ειχαμε και ενα σκυλακο αδεσποτο περιμαζεψει εμεις αλλα κοιμοταν στην εισοδο και ολοι το φροντιζαμε - 50 μετρα σπιτι που να το βαζαμε- ηταν λοιπον ολωνων και ολοι τον λατρευαν, ερχοταν μαζι μας οπου πηγαιναμε και μας περιμενε απ εξω, ο ΑΛΗΤΗΣ μας......

στο χωριο ειχαμε λυκοσκυλα αλλα κατι γειτονες μας τα σκοτωσαν.....

εχω τα εξης ερωτηματα

τα παιδια παρακαλανε για ζωακι αλλα θελουν γατα

εχω θεμα με τις γατες, πρωτον δεν τις θεωρω αρκετα φιλικες οπως τα σκυλια, δευτερον ξερω οτι η τριχα τους ειναι απιστευτα επικινδυνη (ισχυει?) και τριτον ειχαμε μια κυρια παλια στην πολυκατοικια που ειχε 12 γατες και οταν πεθανε εκανε το σπιτι της 10 χρονια να ξεμυρισει ρε παιδια!!!!

επισης το αλλο θεμα μου ειναι οτι μου αρεσουν τα μεγαλα σκυλια, τυπου λυκοσκυλο, ποιμενικος κλπ και αυτα δεν ειναι για μεσα στο σπιτι

εχουμε μεγαλη αυλη αλλα το χειμωνα δε θα κρυωνει το ζωο???? δεν ξερω τι να κανω,,,,,,

και το κυριοτερο

οταν καποια μερα το ζωακι φυγει, τι κανουμε με τα παιδια που θα βιωσουν κατι τετοιο??? δεν ειναι τρομερο πληγμα?????? εγω 14 ημουν οταν εφυγε ο σκυλος μας κι ακομα κλαιω οταν τον θυμαμαι.......

αλλα θελω τοσο πολυ να μεγαλωσουν με παρεα ενα ζωακι και να μαθουν να το αγαπουν και να το φροντιζουν..........

24εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 2:36 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πάντα είχα ζώα, πρώτα καναρινάκια, μετά δύο γερμανικούς ποιμενικούς, τώρα έχω γατούλες.
Συμφωνώ με τα κορίτσια, η απόφαση να πάρει κανείς ζωάκι, πρέπει να είναι απόλυτα συνειδητή επιλογή, αν είναι να το πάρει κανείς και να μη το φροντίζει (σημειωτέον θελουν πολλή φροντίδα) ή να το εγκαταλείψει είναι ό,τι χειρότερο.
Συνεπώς φίλη μου, νομίζω ότι μαλλον δεν είσαι ακόμη ετοιμη για κατοικίδιο.
Όσο για το αν μυρίζουν τα ζώα, η απάντηση είναι όχι εάν καθαρίζουμε τα ζωάκια και το σπίτι, τακτικά. Η κυρία που αναφέρει η arco μάλλον ήταν συλλέκτης ήτοι μάζευε τα ζωάκια χωρίς να καθαρίζει αρκετά τα ίδια και το χώρο τους (δυστυχως υπάρχουν πολλοί συλλέκτες ζώων- δεν είναι και ό,τι καλύτερο). Όσο για το θάνατο, αντίθετα, ο θάνατος του ζωου, εξοικοιώνει το παιδί με την απώλεια και αυτό είναι θετικό. Το παιδί βοηθιέται ν' αναπτύξει υο συναισθηματικό του κόσμο, να γινεται υπευθυνο με τη φροντίδα του ζωου κ.λ.π Γενικά θεωρώ ότι τα υπέρ είναι πολύ περισσότερα από τα κατα γιαυτο και εχουν ζωάκια πολλες φορες σε θεραπευτηρια για παιδιά (ιδίως σκυλάκια). Ψάξτε το στο διαδίκτυο κοριτσια γιατι δεν τα λεω μονο εγω. Αλλά χρειάζεται να ειμαστε απόλυτα ετοιμοι, γιατι μετα τα προβλήματα γινονται πολλά και τ' αποτελεσματα είναι τ' αντιθετα!

25εχετε κατοικιδιο σπιτι; Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Σαβ Ιαν 05, 2013 5:56 am

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Για το αν ειμαι ετοιμη αυτο ειναι αλλο θεμα...Ειχα κι εγω σκυλακι που δυστυχως πεθανε απο σκουλικι καρδιας..Το εκανα μπανιο στην μπανιερα..το στεγνωνα με το σεσουαρ...το ειχα σαν μωρο...
δεν ειπα ποτε οτι θα μυριζει το σπιτι οπως πρεοανεφερε καποια κοπελα..
Απλα λεω σε σχεση με τα παιδια πως τα εχετε στο χωρο..
εγω εχω 2 παιδια και δυστυχως το σκυλακι μου πεθανε οταν ημουν εγκυος στο πρωτο...
ξερω πως ειναι να εχεις κατοικιδιο αλλα δεν ξερω πως ειναι να εχεις κατοικιδιο μαζι με τα παιδια...
δηλαδη αν κανει τα κακα του και παει και τα πιασει το παιδακι και τα βαλει στο στομα ειστε της αποψης ενταξει και τι εγινε;
δεν μιλαω για μυρωδιες ζωων ή τριχες...μιλαω για τα τσισα και τα κακα τους..δεν ειναι το θεμα αν λερωνουν που θα πρεπει να καθαριζω...το θεμα ειναι τι κανετε σε περιπτωση που ο σκυλος κανει την αναγκη του μεσα;;
μπορει να εχετε εκπαιδευμενο σκυλι ή να το εκπαιδευσατε εσεις να κανει παντα εξω την αναγκη του αλλα σε ενα κουταβι ή σε καποιο που αργει να μαθει;;;
μην μου πειτε πως ποτε δεν ειχατε ατυχηματα;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις