Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

51εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 17, 2013 3:04 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς είχαμε δυο αλλά το ένα "έφυγε" πέρυσι και μείναμε με το κανίς.
Το αποβιώσας ήταν γκριφόν.
Τώρα λέμε να πάρουμε και δεύτερο αλλά το ψάχνουμε το θέμα για να μην λερώνει με τρίχες.
Και το γκριφόν κα το κανισάκι μας δεν λερώνουν με τρίχες καθόλου .
Φυσικά ούτε λόγος για να κάνουν τις ανάγκες τους σπίτι,τα κάνουν έξω και μετα από κάθε βολτα Dettol antisept στα πόδια κάθε φορά.

Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΥΛΟΣ,ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ.

ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ,είναι εξοικειωμένος και δεν έχει κανένα πρόβλημα . Βλέπουμε μαμάδες στα δέκα μέτρα μακρυά που με παιδιά κάνουν σαν υστερικές όταν βλέπουν ένα σκυλάκι ,ακόμα και κανισάκι και μας κάνει εντύπωση.
Δεν φταίνε τα παιδάκια μετά που φοβούνται και τα δαγκώνουν κάποια αδέσποτα αλλά οι γονείς που δεν τα μαθαίνουν ότι και τα σκυλάκια είναι μέλη του ζωϊκού μας βασιλείου.

52εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 17, 2013 11:10 pm

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις εχουμε ενα ημιαιμο...αγνωστης ρατσας μικροσωμο 5 κιλα που ειναι στην αυλη στο σπιτακι του και στον δικο του χωρο
ειναι 1.5 χρονων και ειναι γλυκας και θεοτρελος

τωρα πριν 10 μερες γεννησε το πινσερ μιας γνωστης μας και θελω να παρω ενα κουταβακι να το εχουμε μεσα στο σπιτι

δεν προβληματιζομαι ουτε στα εμβολια,ουτε στην καθαριοτιτα
μιας και αυτα ειναι δεδομενα εφοσον θα ειναι μεσα στο σπιτι(εδω ειναι δεδομενα στον μπιλι που ειναι εξω)

προβληματιζομαι πρωτον με τον γιο μου που ειναι ζωηρος και παρολο που καθε μερα ζηταει το σκυλακι φοβαμαι μην το 'ταλαιπωρησει'και δεν το αφηνει σε ησυχια Rolling Eyes

και δευτερον δεν εχω ιδεα πως γινεται η εκπαιδευση για τα κακα και τα τσισακια

53εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Πεμ Ιαν 17, 2013 11:35 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="ioanna_41"
Βλέπουμε μαμάδες στα δέκα μέτρα μακρυά που με παιδιά κάνουν σαν υστερικές όταν βλέπουν ένα σκυλάκι ,ακόμα και κανισάκι και μας κάνει εντύπωση.
Δεν φταίνε τα παιδάκια μετά που φοβούνται και τα δαγκώνουν κάποια αδέσποτα αλλά οι γονείς που δεν τα μαθαίνουν ότι και τα σκυλάκια είναι μέλη του ζωϊκού μας βασιλείου. [/quote]

Συμφωνώ! Κι εμεις κανις εχουμε, το μεσαιο, 4 κιλα. Κανει τσισα στο μπαλκονι.

54εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 12:11 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maria_90 έγραψε:Εχω κ εγω ενα σκυλακι τζακ ρασελ 2 ετων τον εχω μαθει μεσα στο σπιτι δεν τα κανει μεσα περιμενει να ανοιξω την πορτα να βγει μονος κ γυριζει..τον κανω καθε 3 μερες μπανιο κ οποτε γυριζει απο εξω τον καθαριζω εχω κ ενα μωρακι ειναι 1 μηνων δεν ερχονται σε επαφη ο καθενας εχει το δικο του χωρο ομως ο αντρας μου επιμενει ο σκυλος να φυγει,δεν μπορω βρε κοριτσια να τον διωξω ουτε να τον στειλω στην μανα μου..τον εχω 2 χρονια εχω περασει πολλα μαζι του δεν μπορω χωρις αυτον κ δεν ξερω τι να κανω.
προσωπικά σου λέω να εξηγήσεις στον άντρα σου πόσο καλό θα κάνει στο παιδί να μεγαλώσει με ζωάκι στο σπίτι. αν ψάξεις στο internet θα βρείς πολλά άρθρα που το αποδεικνύουν αυτό. και θα πρέπει να καταλάβει οτί εκτός απο την δική σου ψυχολογία που θα είναι χάλια αν το σκυλάκι σας δεν ζεί μαζί σας, ότι και το σκυλί δεν θα είναι καλά. τα ζώα δεν είναι αντικείμενα που με την πρώτη ευκαιρία τα δίνουμε κάπου αλλού και όλα καλά, καλώς ή κακώς δένονται με τους ανθρώπους που τα φροντίζουν και κάποιες φορές δένονται παραπάνω απ'ότι νομίζουμε. εγώ πρίν καν μείνω έγκυος είχα εξηγήσει στον περίγυρώ μου (γονείς, πεθερές, κτλ) οτι τα γατία μου δεν πάνε ΠΟΥΘΕΝΑ με τον ερχομό ενός μωρού και αυτό θα πρέπει να κάνεις κι εσύ αφού βλέπω οτι πραγματικά δεν θές να το αποχωριστείς. για μένα η αποφάση να αποκτήσω κατοικίδιο είναι τόσο σημαντική όσο και το να κάνω ένα παιδί. το ξερω οτι είμαι ακραία αλλά αν το βλέπαμε όλοι κάπως έτσι δεν θα είχαν γεμίσει οι δρόμοι αδέσποτα!! Crying or Very sad

55εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 12:37 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι να το διωξετε; Καλο θα κανει στο παιδι να εχει το σκυλακι. Κι εμεις την είχαμε οταν γεννηθηκε η κορη μου και όλα καλα, μονο που φρικαρε λιγακι αλλά το ξεπερασε, χεχε!

56εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 1:04 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΙΣ ΡΟΔΑΚΙΝΙ , 7 ΚΙΛΑ !
ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΡΑΤΣΑ Ή ΗΜΙΑΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΣΚΥΛΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ.

57εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 1:07 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna_41 έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΙΣ ΡΟΔΑΚΙΝΙ , 7 ΚΙΛΑ !
ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΡΑΤΣΑ Ή ΗΜΙΑΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΣΚΥΛΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ.
Το ροδακινι είναι τέλειο! Εμας είναι μαυρη.

Ψαχναμε κι εμεις για υιοθεσια, αλλά δε βρισκαμε μικροσωμο που θελαμε. Τελικά μας βρηκαν ένα που δεν ηταν μικρο, ηταν 15 κιλά αλλά πολύ καλο σκυλάκι, το γνωρίσαμε, ετοιμαστήκαμε να το παρουμε και τελικά αυτή που το φιλοξενουσε άλλαξε γνώμη... Έτσι αγοράσαμε. Πάντως η υιοθεσία είναι το καλύτερο πράγμα!

58εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 1:34 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maria_90 έγραψε:Εχω κ εγω ενα σκυλακι τζακ ρασελ 2 ετων τον εχω μαθει μεσα στο σπιτι δεν τα κανει μεσα περιμενει να ανοιξω την πορτα να βγει μονος κ γυριζει..τον κανω καθε 3 μερες μπανιο κ οποτε γυριζει απο εξω τον καθαριζω εχω κ ενα μωρακι ειναι 1 μηνων δεν ερχονται σε επαφη ο καθενας εχει το δικο του χωρο ομως ο αντρας μου επιμενει ο σκυλος να φυγει,δεν μπορω βρε κοριτσια να τον διωξω ουτε να τον στειλω στην μανα μου..τον εχω 2 χρονια εχω περασει πολλα μαζι του δεν μπορω χωρις αυτον κ δεν ξερω τι να κανω.

Οταν γεννησα ειχα και εγω ενα σκυλακι.Δυστυχωs δεν πηρε καλα τον ερχομο του μωρου,ζηλευε και ειχε αγριεψει μαζι μου.Φταιω και εγω γιατι το ειχα παραμελησει.Τελοσπαντων,αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι τελικα το εδωσα,παρολο,που το ειχα 3 χρονια και το λατρευα.Δεν υπαρχει μερα απο τοτε που να μην το σκεφτομαι.Επρεπε να ειμαι πιο υπομονετικη μαζι του και να καταλαβω και αυτο πωs αισθανεται.Μην κανειs το λαθοs να το δωσειs!Θα το μετανιωσειs μετα.

59εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 1:41 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κορίτσια μου ΔΕΝ αγοράζουμε κατοικίδια και ιδικά απο πετ σοπ !!!!!

60εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 1:42 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna_41 έγραψε:ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΙΣ ΡΟΔΑΚΙΝΙ , 7 ΚΙΛΑ !
ΛΕΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΡΑΤΣΑ Ή ΗΜΙΑΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΣΚΥΛΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ.
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

61εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:10 am

sissympempis

sissympempis
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια τι γνωμη εχετε για τα pit-bull???εχοθμε ενα αντρακι 9 μηνςν και λεμε σε λιγοθσ μηνεσ να παροθμε ενα πιτ-βθλλ κουταωι..η μαμα ειναι πολυ καλη και ησυχη..αν καποια pit-bull και παιδι ας μου πει τι σχεση εχουν..!!ευχαριστω..!!

62εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:19 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sissympempis έγραψε:κοριτσια τι γνωμη εχετε για τα pit-bull???εχοθμε ενα αντρακι 9 μηνςν και λεμε σε λιγοθσ μηνεσ να παροθμε ενα πιτ-βθλλ κουταωι..η μαμα ειναι πολυ καλη και ησυχη..αν καποια pit-bull και παιδι ας μου πει τι σχεση εχουν..!!ευχαριστω..!!
το σκυλί είναι όπως το μάθεις, αν του συμπεριφέρεσαι γλυκά, ευγενικά θα πάρεις το ίδιο. Είναι καλά σκυλάκια και φιλικά απλά το μέγεθος και τα δυνατά σαγόνια του εκμεταλλεύονται απο άχρηστους ιδιοκτήτες και έχει γίνει όλο αυτό το θέμα γύρο απο τα μπιτ. Όπως και να χει όμως οποιαδήποτε και αν είναι η ράτσα του σκύλου ποτέ δεν αφήνουμε στον ίδιο χώρο μόνο του το παιδί με το σκύλο.

https://www.youtube.com/watch?v=lGmTJueGX2w

63εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:19 am

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sissympempis έγραψε:κοριτσια τι γνωμη εχετε για τα pit-bull???εχοθμε ενα αντρακι 9 μηνςν και λεμε σε λιγοθσ μηνεσ να παροθμε ενα πιτ-βθλλ κουταωι..η μαμα ειναι πολυ καλη και ησυχη..αν καποια pit-bull και παιδι ας μου πει τι σχεση εχουν..!!ευχαριστω..!!


αυτο ακριβως ηθελα να ρωτησω κ εγω!ο αντρας μ θελει να τον παρει τ γιου μ π ειναι 4χρονων αλλα εχουμε κ μια μπουμπου 7,5 μηνων!!!οπτε κοριτσια για πειτε μας την γνωμη σας!!

64εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:24 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγώ σας την είπα ήδη, να δείτε και το βίντεο !!!!!!!

65εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:27 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια μην ξεχνάτε !!

δεν αγοράζουμε κατοικίδια απο πετ σοπ, ποτέ !! μόνο απο καταφύγια και απο ιδιώτες που τα χαρίζουν
εκτός και αν τα αγοράσετε απο ιδιώτη που έχει άδεια να εκτρέφει και να πουλάει βάση νόμου !

66εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:33 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προσωπικα δε θα επιαρνα πιτ μπουλ. Υπαρχουν άλλες ρατσες που τα πανε πολύ καλύτερα με τα παιδια, όπως τα λαμπραντορ, τα πιο καλά και αγαθιαρικα σκυλιά.

67εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:41 am

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωπ!!!Να και ενα θεμα που μιλαει για το παθος μου!!!Τα κατοικιδια και ιδιαιτερα τα σκυλακια!!!Ειχα μποξερ αλλα πεθανε απο νεφρικη ανεπαρκεια πριν 2 χρονια.Οσον αφορα τα πιτ μπουλ σιγουρα θα χρειαστητε ανθρωπο να τα εκπαιδευσει.Ειναι υπερκινητικα σκυλια θελουν πολλα παιχνιαδια και πολυ περπατημα η τρεξιμο ακομα καλητερα για να ειναι υπαρχει καποια ηρεμια στο σπιτι αν δε βγαζουν την ενεργεια τους το αποτελεσμα θα ειναι μασημενα μαξιλαρια παπουτσια επιπλα τα παντα.Το στομα τους οταν επιτηθοντε κλεινει με δυναμη πανω απο 200 κιλα δε το συστηνω για παιδακια πολυ μικρα καλητερα για εφηβους.Δεν ειναι τυχαιο που βλεπετε στην τηλεοραση λυκοσκυλα η λαμπραντορ η γκολτεν ριτριβερ διπλα σε μωρα ειναι τα πιο ακινδυνα και προστατευτικα και οτι πρεπει για οικογενεια.Υπ οψην οτι τα σκυλακια με περιορισμενο υψος συνηθως ειναι λιγο πιο επιθετικα.Φανταστειτε να ειστε στη θεση τους μοναχα 30 ποντους απ το εδαφος ολη μερα και κατι να σας τραβηξει την προσοχη νομιζοντας οτι ειναι επερχομενη απειλη.Την αντιδραση τη ξερετε.Εχω φιλους εκπαιδευτες σκυλων και οσοι εχουν οικογενεια πανε με τις ρατσεςπου προανεφερα για εκπαιδευση στο θεμα υπακοης ειναι καλοι φυλακες απο τη φυση τους και προστατευτικοι προς την οικογενεια τους και περισσοτερο στα μικρα μελη της οικογενειας.Οπως και να χει να ξερετε οτι ενα σκυλακι θελει δουλεια θα πρεπει να το μαθετε να κανει την αναγκη του εξω απ το σπιτι να ξερετε πως θα σας μασησουν πραγματα γιατι κ αυτα οπως τα μωρα εχουν τα δοντακια τους θα πρεπει να φροντιζετε το τριχωμα τους και να κανετε υπομονη μεχρι να περασουν το νηπιακο σταδιο.Μη νομιζετε οτι ενα κοντοτριχο σκυλι θα σας γλυτωσει απ το κοπο της τριχας μαδανε καυτα οσο ενα μακρυτριχο ισως λιγοτερο και συνηθως εχουν σκληρη τριχα.Οπως και για ενα παιδι ετσι και για ενα σκυλι πρεπει να υπαρχει γιατρος και τακτικος ελενχος της υγειας του.Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθησα καπως.

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

68εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:41 am

Marina P.

Marina P.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας και από εμένα!
Είμαι έγκυος στο 1ο μου μωράκι και έχω εδώ και 4,5- 5 χρόνια μια γατούλα! Επίσης, από μικρή στο σπίτι είχαμε γάτες και είχα πολλές επαφές με αδέσποτα. Έκανα εξετάση και δεν είμαι΄ούτε καν φορέας τοξοπλάσματος.
Ειδικά, οι γάτες είναι πολύ καθαρά ζώα. Το μόνο που ελπίζω να μη ζηλέψει πολύ με το μωρό. Την έχω και αυτή καλομαθημένη και είναι δεμένη μαζί μας. Δεν έχει δείξει ποτέ σημάδια επιθετικότητας αλλά θέλει πολύ την προσοχή μας.

69εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:44 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Προσωπικα δε θα επιαρνα πιτ μπουλ. Υπαρχουν άλλες ρατσες που τα πανε πολύ καλύτερα με τα παιδια, όπως τα λαμπραντορ, τα πιο καλά και αγαθιαρικα σκυλιά.

τα μπιτ ευθύνονται όπως θα δεις και στο βίντεο μόλις 1,89% των συνολικών επιθέσεων.
Το βίντεο είναι του 2006 και εγώ σου λέω άντε να πήγε 2%.

Τα λαμπραντόρ και τα κοκερ σπάνιελ έρχονται πρώτα !!! και τέταρτο μπιτ Wink

οπότε είναι αυτό που έγραψα ποιο πάνω, έχετε όλοι λανθασμένη άποψη γιατί κάποιοι φρόντισαν για αυτό!!!

70εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:48 am

????????


Επισκέπτης
Καλημέρα σας
Όλα όσα λέει η ΛΕΜΟΝΑΚΙ συμφωνώ 100%, πιο πολύ δεν γίνεται!!! .... Επειδή βαριέμαι να λέω και εγώ τα ίδια.

71εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:52 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DimiKgianni έγραψε:Καλημέρα σας
Όλα όσα λέει η ΛΕΜΟΝΑΚΙ συμφωνώ 100%, πιο πολύ δεν γίνεται!!! .... Επειδή βαριέμαι να λέω και εγώ τα ίδια.
αχ ξέρεις και εγώ καμιά φορά λέω δεν θα μιλήσω αλλά είναι μεγάλη αδικία να βάζουν ταμπέλες σε ράτσες συγκεκριμένες.

72εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 2:52 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
Rinoula έγραψε:Προσωπικα δε θα επιαρνα πιτ μπουλ. Υπαρχουν άλλες ρατσες που τα πανε πολύ καλύτερα με τα παιδια, όπως τα λαμπραντορ, τα πιο καλά και αγαθιαρικα σκυλιά.

τα μπιτ ευθύνονται όπως θα δεις και στο βίντεο μόλις 1,89% των συνολικών επιθέσεων.
Το βίντεο είναι του 2006 και εγώ σου λέω άντε να πήγε 2%.

Τα λαμπραντόρ και τα κοκερ σπάνιελ έρχονται πρώτα !!! και τέταρτο μπιτ Wink

οπότε είναι αυτό που έγραψα ποιο πάνω, έχετε όλοι λανθασμένη άποψη γιατί κάποιοι φρόντισαν για αυτό!!!
Εδω http://en.wikipedia.org/wiki/Pit_bull μπορεις να διαβασεις τα αποτελεσματα τουλαχιστον 7-8 ερευνων στην Αμερική όπου τα πιτ μπουλ εμπλέκονται σε ποσοστα 40% και παραπανω σε επιθεσεις. Επισης στη Βρετανια απαγορευονται.
https://www.gov.uk/control-dog-public/banned-dogs
Όχι μονο για αποτροπη των κυνομαχιών αλλά και λόγω επιθεσεων.
Ειναι και πολύ δυνατά σκυλιά οποτε οι επιθεσεις τους ειναι πάρα πολύ επικινδυνες. Δε λέω ότι όλα τα πιτ μπουλ είναι επικινδυνα, σαφως και όχι. Αλλά πιστευω ότι υπαρχουν ένα σωρο άλλες ράτσες πιο κατάλληλες για οικογένεια.

73εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty ΑΝΤΙΟ DOREZ Παρ Ιαν 18, 2013 2:52 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ TROMAKTIKO

http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2011/09/dorez.html

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΑΚΡΥΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ , Ο "ΔΥΝΑΤΟΣ"ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΛΙ ΔΑΚΡΥΣΕ ΤΩΡΑ.

ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΙΣ.


ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ ΚΑΤΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ, ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΚΥΛΟ.
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ "ΧΩΡΑΦΑ" ΓΙΝΑΜΕ,ΤΙ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΑΚΟΣ ΑΚΟΜΑ,ΤΙ ΔΥΟ !

ΟΥΦ !

74εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 3:03 am

Euxoula

Euxoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι παιδια δε μιλησα αποκλειστικα για επιθεσεις και τα νουμερα ειναι νουμερα και στατιστηκες μιλησα για ευκολη εκπαιδευση και το τι χρειαζετε στο καθε σκυλι!Βοηθουσα στις εκπαιδευσεις σκυλων στα εκπαιδευτηρια δεν γραφω οτι να 'ναι αν παρετε πιτ μπουλ ειναι πιο δυσκολο στην εκπαιδευση δεν ειπα οτι ειναι παλιο χαρακτηρες και μιλησα για γενικα πιο κοντα σε υψος σκυλια!Μη τρελαθουμε τελειως!!!Αν δεν εκπαιδευτει σωστα ενα σκυλι που ειναι αθλητης εκτος οτι θα του δημιουργησετε προβληματα υγειας αν δε το τρεχετε και δε κανει γυμναστικη θα δυσανασχετησετε και εσεις απο την υπερκινητικοτητα που θα ξεσπαει στο σπιτι!Ειχα μποξερ και πιο μικρη μεγαλωσα με Ντοπερμαν 1 κουνελι 1 παπια 3 γατες σιαμ ειχαμε μεγαλο σπιτι στην επαρχια πολλα ζωακια εξου και το ενδιαφερον μου για τα ζωα και η δυκτιωση μου με εκπαιδευτες!!!Μη μενετε στις στατιστικες εδω δε προκειτε για τη ΔΙΚΗ σας αναγκη αλλα για τις αναγκες του ζωντανου που θα υιοθετησετε τη χρειαζετε καθε ρατσα τα υπερ και τα κατα!Εχετε μικρα παιδια οπως και γω σκεφτητε με σοφια και οχι με το αν ειναι δυναμικο το σκυλι η εχει ωραια φατσα καθε ρατσα ειναι διαφορετικη οπως και καθε σκυλος περα της ρατσας εχει την προσωπικοτητα του!!!

http://Cash4Visits.com/ref.php?refId=301433

75εχετε κατοικιδιο σπιτι; - Σελίδα 3 Empty Απ: εχετε κατοικιδιο σπιτι; Παρ Ιαν 18, 2013 3:05 am

????????


Επισκέπτης
πριν λιγα χρονια δουλευα σε ενα γραφειο μαραθονοδρομων (παναθεμα με χαχαχα γραμματεας καλε, σιγα μην ετρεχα!)

το αφεντικο μου ειχε 5 γιγαντια rottweiler 100 κιλα το καθενα, μεσα στο γραφειο μου! εγω να δουλευω και αυτα να τρεχουνε τα σαλια τους παντου και να βρωμαει το συμπαν!

τα δυο ηταν και αρρωστα ελεγε οτι ειχαν aids τα ειχε αλλου........δεν ξερω δεν επεκτεινομαι

αυτο που θελω να πω, ειναι οτι αυτα τα αγρια ζωα που και καλα πολλες φορες εχουν απαγορευτει και διπλα εχει παιδικο σταθμο κι εχει φαει ΤΙΣ καταγγελιες ο ιδιοκτητης των σκυλιων, ε ρε παιδια, να τα δειτε πως τρωνε με τις γατες απ το ιδιο πιατο και πως παιζουν με τα κουνελια και τα γαλοπουλα............να τρελλαθειτε!

να λεω "εξω Αρη!" - δωδεκαθειστης ο αφεντικος γαρ και τα ονοματα αυτων εκ του πατρος Δια.........και ο Αρης να κατεβαζει κεφαλι και να την κανει με ελαφρα.........αφου απ την πρωτη βδομαδα εφευγε με το που εμπαινα........μην πειτε τιποτα να πατε εσεις να δουλευετε σε κλειστο χωρο με 5 θηρια........κι αμα πεινουσανε εγω τι θα γινομουνα λουκουμας? σαμπως με ξερανε κι απο χτες?

παντως ακομα το λεω, ποσο ησυχα ρε παιδι μου μονο η ταμπελα ηταν που φοβιζε τον κοσμο, κατα τα αλλα αυτα και τα 5 ηταν, οριστε περαστε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις