Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
338 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 338 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 8:19 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σαφώς και έχεις δικιο και συμφωνω, ότι αν ειναι αναγκη να βγαζεις συστηματικα πρεπει να νοικιασεις νοσοκομειακό θηλαστρο! Αλλά εδώ δεν έχουμε τέτοια περίπτωση!
Τα πράσινα κακά τα θυμαμαι καλά γιατί ειχαμε κι εμείς πρόβλημα υπερπαραγωγής...

Έχουμε ένα μωρό που θέλει να θηλάζει πολλές φορές μέσα στη μέρα όπως τα πιο πολλά. γιατί να δώσουμε μπουκάλι όταν μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων και να μπουμε σε περιπέτειες; Θα περάσουν τα δύσκολα. Εμάς κράτησαν 2 μηνες. Στα άλματα ανάπτυξης είναι πάλι κάπως έτσι το σκηνικό, αλλά για 2-3 μέρες. Αν εξαιρεσεις αυτό, ο θηλασμός μετά είναι πολύ εύκολος και βολικός... και σε αποζημιώνει.

27thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 8:25 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικά θυμάμαι την μικρή μου που θήλαζε 24ωρα ολόκληρα και μου έλεγαν όλοι δεν έχεις καλό γάλα κλπ
Μέχρι κακούργα μάνα με είπαν που αφήνω το παιδί μου νηστικό !!!!!

Η μικρή ήταν 2800 και κοιμόταν πριν χορτάσει και έτσι έτρωγε συνέχεια!!!!
Μετά τον σαραντισμό αλλάξαν όλα
Άλλο παιδί!!!
Οπότε μην απογοητεύεστε ξέρουν αυτά Very Happy

28thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 8:27 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όσο για την αποζημίωση τώρα που περιμένω το 2ο , ανυπομονώ να νιώσω πάλι αυτό το τέλειο συναίσθημα που όμοιό του δεν υπάρχει I love you I love you

29thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 8:36 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εσυ το δευτερο; Κι εγώ. Πόσο είναι το μεγάλο σου; Εμένα 32 μηνων

30thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:02 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είναι 4 ετών κοριτσάκι

31thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:03 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
letitsa έγραψε:ρε μηπως εχει και κολικους και πρεπει να δωσεις χαμομιλακι η μαραθο?????????????

oxi den einai kolikoi!k opws leei k i rinoula me to thilastro vgazw ligoteri posotita!sto stithos posi wra na tin afinw?kapoia stigmi arxizei k mou travaei ti thili k me ponaei!!mallon nomizei oti exei tin pipila sto stoma k arxizei k tentwnei to kefali!

32thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:05 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Άργησα να το πάρω απόφαση αλλά ένα αδερφάκι το χρειαζόταν.

33thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:08 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
art25kar έγραψε:κορίτσια καλησπέρα
Έχω ένα κοριτσάκι 4 ετών και θηλάσαμε μέχρι 2 ετών.
Στην αρχή νόμιζα και εγώ οτι κάτι δεν πάει καλά και οτι το μωράκι μου δεν χορταίνει.

1. εως τον 40 ντισμό υπάρχουν ειδικά θήλαστρα για να μην κοπεί ο θηλασμός τα οποία μόνο τα νοικιάζεις Crying or Very sad
2. όταν το γάλα βγαίνει στην μπλούζα μπορεί να υπάρχει πρόβλημα υπερπαραγωγής που σημαίνει οτι το μωρό πίνει μόνο πρωτόγαλα ( γι αυτό και ίσως πεινάει) σε αυτή την περίπτωση θέλει διπλό θηλασμό σε κάθε στήθος Very Happy

Εγώ μέχρι να ΣΑΡΑΝΤΊΣΩ θήλαζα 24 ώρες το 24ωρο. μόλις σαραντίσαμε άλλο παιδί.
Επίσης δεν κάνει μέχρι 6 μηνών δεν κάνει νερό χαμομήλι κλπ γιατί τα νεφρά δεν είναι τόσο καλά σχηματισμένα για την αποβολή τους.

Εύχομαι να βοήθησα και οτι άλλο θελήσετε και γνωρίζω ....

( συμβουλεύτηκα ειδική σύμβουλο θηλασμού και είμαι νοσηλεύτρια δεν τα λέω απο μόνη μου)

les apo vdomada pou 40ntizoume na strwsei?to thilastro pou exw einai tis medela polu kalo ekane 90 euro egrafe to sunistoun k oi giatroi k to exoun k sta nosokomeia!to vradu vgazw ligo k tis to dinw san simplirwma gia na min argoume polu!(2 wres thilasmos kathe fora)auto einai to kourastiko!tin taizw 2 wres k sta 10-15 lepta peinaei pali!!exw trelathei!!!

34thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:09 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελεωνόρα τις πρώτες 40 μερες τουλαχιστον δε δινουμε πιπίλα γιατί το μωρό μπορεί να ξεχνιέται και να χάνει γευματα. Επίσης, κι αυτή το μπερδεύει και γι'αυτο σε τραβολογάει.
Να το αφήνεις όσο θέλει αυτο. Αν αρχιζει και σε τραβαει δοκιμάζεις να αλλάξεις στήθος εκείνη την ώρα;

35thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:09 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleonoraki ασε τα ρολόγια στην άκρη και απόλαυσέ το
Δεν υπάρχει σωστή ώρα για να το αφήσεις.
Αν νομίζεις ότι παίζει και δεν τρώει άλλαξε στήθος μπορεί να βαρέθηκε Very Happy
και μετά δώσε πάλι από το ίδιο κλπ

Εγώ θυμάμαι ( το είπα και πριν) η μικρή μου θήλαζε 24 ωρα!!!!!
Μόλις σαραντίσεις και εδραιωθεί ο θηλασμός θα αλλάξουν όλα!!!

36thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:10 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sofki έγραψε:Ρινουλα μου μπραβο εισαι πολυ σωστα ενημερωμενη!!!Συμφωνω απολυτ με οσα λες...και ισως οντως αν δινεις ενα γευμα απο καθε στηθος να σου χορταινει περισσοτερο γιατι στην αρχη ειναι πολυ "νερουλο" και ξεδιψαστικο μετα οσο περναει η ωρα του θηλασμου ερχεται το πολυ λιπαρο γαλα....οποτε δινε ενα στηθος την φορα για να παιρνει οσο το δυνατον πιο παχυ γαλα!!!και το πιο πιθανο ειναι να χρειαζεται αγκαλιτσες και να θελει να ρυθμισει την παραγωγη σου..μην του το στερεις αυτο!!!και φυσικα καθολου συμπληρωμα.θα κοιμαται με αυτο αλλα οχι επειδη χορταινει αλλα επειδη βαρυστομαχιαζει και θα πεφτει σε ληθαργο...το γαλα της μαμακας ειναι πολυ πιο ευπεπτο γι αυτο ξυπναν πιο γρηγορα....αλλα σκεψου οτι ειναι οτι καλυτερο...

ma den xortainei k tin vazw k sta 2 stithi k gia polu wra!ama tin vazw mono apo to 1 tha xortainei?

37thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:11 am

letitsa

letitsa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμενα δε περνει καθολου πιπιλα προτιμα το δαχτυλο χαχαχα ασχημο αυτο αλλα αρχισαν τα ουλα να πριζοντε

38thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:12 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι 40 μερες δεν είναι στανταρ, είναι το διαστημα που συνηθως χρειάζεται για την εδραίωση της γαλουχιας, γα να προσαρμοστεί δηλαδή στη ζήτηση του μωρού σου. Αν θελει να θηλαζει 2 ώρες, το αφηνεις. Αν θελει 3, επίσης. Δεν το κανει από πεινα, αλλά και από πεινα να το έκανε, με το να δίνεις συμπλήρωμα δεν αφήνεις το στήθος σου να παραγει περισσότερο εκείνη την ώρα... Δε χρειάζεται αυτό που κάνεις.
Η τιμη του θηλαστρου δεν παιζει ρόλο, τα θηλαστρα αυτα είναι για περιστασιακη χρηση και τα αποφευγπυμε στην αρχή. Το νοσοκομειακό είναι πιο δυνατο, τραβαει και από τα δυο στηθη και δεν πωλείται, μόνο ενοικιάζεται.

39thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:12 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rinoula έγραψε:Ελεωνόρα τις πρώτες 40 μερες τουλαχιστον δε δινουμε πιπίλα γιατί το μωρό μπορεί να ξεχνιέται και να χάνει γευματα. Επίσης, κι αυτή το μπερδεύει και γι'αυτο σε τραβολογάει.
Να το αφήνεις όσο θέλει αυτο. Αν αρχιζει και σε τραβαει δοκιμάζεις να αλλάξεις στήθος εκείνη την ώρα;

dustuxws tis edwsa pipila k mallon mperdeuetai k nomizei oti exei tin pipila!!!tis teleutaies meres arxise na me travaei k ponaw vevaia k tin vgazw apo to stithos tin afinw ligo na xalarwsei k na xupnisei k tin vazw apoto allo!

40thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:14 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γνώμη μου είναι να μην το βαζεις στο ένα στηθος αλλά αντιθετα να κάνεις εναλλαγες, όταν το αφήσει ή δις και σταματαει να πιπιλάει το αλλάζεις, και πάλι μετά στο πρώτο, και πάλι στ δευτερο... Το ένα στηθος ανα γευμα είναι για πιο μετά.

41thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:15 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eleonoraki έγραψε:
Sofki έγραψε:Ρινουλα μου μπραβο εισαι πολυ σωστα ενημερωμενη!!!Συμφωνω απολυτ με οσα λες...και ισως οντως αν δινεις ενα γευμα απο καθε στηθος να σου χορταινει περισσοτερο γιατι στην αρχη ειναι πολυ "νερουλο" και ξεδιψαστικο μετα οσο περναει η ωρα του θηλασμου ερχεται το πολυ λιπαρο γαλα....οποτε δινε ενα στηθος την φορα για να παιρνει οσο το δυνατον πιο παχυ γαλα!!!και το πιο πιθανο ειναι να χρειαζεται αγκαλιτσες και να θελει να ρυθμισει την παραγωγη σου..μην του το στερεις αυτο!!!και φυσικα καθολου συμπληρωμα.θα κοιμαται με αυτο αλλα οχι επειδη χορταινει αλλα επειδη βαρυστομαχιαζει και θα πεφτει σε ληθαργο...το γαλα της μαμακας ειναι πολυ πιο ευπεπτο γι αυτο ξυπναν πιο γρηγορα....αλλα σκεψου οτι ειναι οτι καλυτερο...

ma den xortainei k tin vazw k sta 2 stithi k gia polu wra!ama tin vazw mono apo to 1 tha xortainei?

Δεν είναι ότι δε χορταινει, αυτο σου εξηγω. Εφόσον βρεχει τις πάνες και παίρνει βαρος μια χαρα πάει το ότι ξαναζηταει αμεσως δε σημαινει ότι δε χορταινει. Άφηνέ το να αποφασισει αυτό ποτε θα σταματησει κάθε γευμα

42thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:15 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν κάνει το θηλαστρό σου μέχρι να σαραντίσεις.
Θα παιδεύεσαι και θα μειωθεί και το γάλα σου. Crying or Very sad
Υπομονή λίγες μέρες. Να κοιμάσε όταν κοιμάται για να ξεκουράζεσαι.
Μετά θα δεις τι εύκολα που θα είναι
Ούτε αποστειρωτές, ούτε ζεστό νερό ότε κουβάλα γάλατα θερμός κλπ τπτ
Πεινάει ταίζεις τόσο απλό Very Happy

Με είχε ξεκουράσει πολύ το sling ( ένα σεντονάκι που βάζεις μέσα το μωρό) όπου το έβαζα εκεί και είχα τα χέρια ελεύθερα όταν καθόμουν.
Έτσι τρώγαμε ταυτόχρονα Razz

43thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:16 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Rinoula έγραψε:Σαφώς και έχεις δικιο και συμφωνω, ότι αν ειναι αναγκη να βγαζεις συστηματικα πρεπει να νοικιασεις νοσοκομειακό θηλαστρο! Αλλά εδώ δεν έχουμε τέτοια περίπτωση!
Τα πράσινα κακά τα θυμαμαι καλά γιατί ειχαμε κι εμείς πρόβλημα υπερπαραγωγής...

Έχουμε ένα μωρό που θέλει να θηλάζει πολλές φορές μέσα στη μέρα όπως τα πιο πολλά. γιατί να δώσουμε μπουκάλι όταν μπορεί να πάθει σύγχυση θηλων και να μπουμε σε περιπέτειες; Θα περάσουν τα δύσκολα. Εμάς κράτησαν 2 μηνες. Στα άλματα ανάπτυξης είναι πάλι κάπως έτσι το σκηνικό, αλλά για 2-3 μέρες. Αν εξαιρεσεις αυτό, ο θηλασμός μετά είναι πολύ εύκολος και βολικός... και σε αποζημιώνει.


opote stamataw na vgazw me to thilastro k perimenw na strwsei apo mono tou to thema?ta kakakia mas einai normal xrwma k oxi prasina!!

44thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:17 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
art25kar έγραψε:Δεν κάνει το θηλαστρό σου μέχρι να σαραντίσεις.
Θα παιδεύεσαι και θα μειωθεί και το γάλα σου. Crying or Very sad
Υπομονή λίγες μέρες. Να κοιμάσε όταν κοιμάται για να ξεκουράζεσαι.
Μετά θα δεις τι εύκολα που θα είναι
Ούτε αποστειρωτές, ούτε ζεστό νερό ότε κουβάλα γάλατα θερμός κλπ τπτ
Πεινάει ταίζεις τόσο απλό Very Happy

Με είχε ξεκουράσει πολύ το sling ( ένα σεντονάκι που βάζεις μέσα το μωρό) όπου το έβαζα εκεί και είχα τα χέρια ελεύθερα όταν καθόμουν.
Έτσι τρώγαμε ταυτόχρονα Razz

a den ixera oti uparxei kati tetoio!!!!tha to psaxw na parw k egw ena tetoio!!!

45thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:21 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελεοναρακι όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου
Θυμάμαι που ζύγιζατην μικρή κάθε 3 ώρες να δω άν έπαιρνε βάρος Embarassed Embarassed

Μέχρι που ο άντρας μου μου έκρυψε ζυγαριά και ρολόγια και ηρέμησα Shocked

Τα μωράκια ξέρουν τι θέλουν από μόνα τους και το ζητάνε αρκει να ηρεμήσουμε και αν τα αφουγκραστούμε...

46thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 9:23 am

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!


a den ixera oti uparxei kati tetoio!!!!tha to psaxw na parw k egw ena tetoio!!![/quote]

Απλά πρόσεχε μόνο να κάθεσαι δεν είναι ασφαλές για βόλτες....

Υπάρχουν σε ποικιλία χρωμάτων γι ανα ταιριάζει με τα ρούχα σου
Εγώ το έπαιρνα μαζί παντου και θήλαζα επιτόπου χωρίς να με καταλαβαίνουν ( αφου το μωρό ήταν κρυμμένο και έτρωγε )
και δεν έχανα και την παρέα Wink

47thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Σαβ Ιαν 05, 2013 10:40 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το sling μια χαρα ασφαλες είναι το χρησιμοποιουν πολλές μαμάδες για τις εξοδους τους.
Εγω είχα ένα καλυμματάκι και έριχνα απο πάνω. Κι εγώ θηλαζα παντού!

48thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Κυρ Ιαν 06, 2013 5:00 am

eleonoraki

eleonoraki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
art25kar έγραψε:Ελεοναρακι όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου
Θυμάμαι που ζύγιζατην μικρή κάθε 3 ώρες να δω άν έπαιρνε βάρος Embarassed Embarassed

Μέχρι που ο άντρας μου μου έκρυψε ζυγαριά και ρολόγια και ηρέμησα Shocked

Τα μωράκια ξέρουν τι θέλουν από μόνα τους και το ζητάνε αρκει να ηρεμήσουμε και αν τα αφουγκραστούμε...

o dikos mou antras einai uper na dwsoume sumplirwma!nomizei oti tin afinw k peinaei k oti tha arrwstisei k diafora tetoia k thelei na tin zugizoume!!k oti den exw gala k kala!!!xtes thilazame apo tis 21:30 mexri tis 3:30 k pige k tis eftiaxe k 30 ml sumplirwma gia na koimithoume!tou exigw alla den katalavainei!egw ti na lew pou eimai toses wres me to stithos eksw k autos apogoiteuetai!!eleos!!

49thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Κυρ Ιαν 06, 2013 5:27 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι δεν του δινεις να διαβασει τα λινκ που σου εβαλα; Ίσως ετσι να πειστει. χρειαζεσαι τη συμπαρασταση του.

50thilasmos-provlima - Σελίδα 2 Empty Απ: thilasmos-provlima Κυρ Ιαν 06, 2013 5:28 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο βαρος πώς πάτε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις