Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 28]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρια τι εγινε με το μωρο?
ξυπνα το εσυ. πολλες ωρες. η δικια μου παιδιατρος λεει στις 4αντε 4,5 ωρες να τα ξυπναμε για να μην πεσουν σε ληθαργο.μην σε τρομαζω.απλα χανει γευματα και δεν κανει. ποτε ομως το βραδυ απο τις 12 ως τις 5. εκει τα αφηνουμε να κοιμουνται. μηπως δεν του αρεσει το γαλα?
κυκλοφορει μια ιωση με πρησμενα ματια. καθαρισε του με χαμομηλακι κακο δεν κανει σε καμια περιπτωση.
αρε ελλαδισταν με τα ωραια σου....

περαστικα σας κοριτσι.
ενημερωσε μας για το μωρο και αν χρειαστεις φαρμακα που δεν υπαρχουν εκει πες να στα στειλω με το καραβι.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna_41 έγραψε:Κατ' αρχήν ηρεμία.
Το 36.4 είναι μέσα στα όρια.
σκέπασε το και με μια κουβερτούλα παραπάνω και ξαναπάρε θερμοκρασία αφού τη βγάλεις μετά από καμιά ώρα και αφού περάσει κανένα πεντάλεπτο.
Στη πρώτη ευκαιρία εξέταση αίματος και ειδικά τσανσαμινάσες SGOT,SGPT KAI γSGOT.
ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΧΟΛΕΡΥΘΡΥΝΗ ΟΛΙΚΗ,ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΜΕΣΗ.
Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.
Επίσης πες μου αν είχε ίκτερο έστω και οριακό όταν γεννήθηκε.
Εμείς έχουμε δίδυμα και στις 23 Ιανουαρίου κλείνουν δύο μήνες . Να κάνετε και αλκαλική φωσφατάση.
Και μία γενική ούρων και καλλιέργεια σε περίπτωση που ανιχνευθούν μικροοργανισμοί έστω και λίγοι.
Και οι παθολόγοι ξέρουν από παιδιατρική ,αν έχετε παθολόγο στο νησί σας,πήγαινε ή πάρε τη γνώμη του αμέσως,ακόμα και τώρα.
Σε ποιό νησί είσαι ;

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ ΣΕ ΝΕΟΓΝΑ.


εχει δικιο ο αντωνης για το ικτερο.
αντωνη πολυ ενημερωμενος εισαι.μπραβο σου, ουτε γιατρος!

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioanna_41 έγραψε:Κατ' αρχήν ηρεμία.
Το 36.4 είναι μέσα στα όρια.
σκέπασε το και με μια κουβερτούλα παραπάνω και ξαναπάρε θερμοκρασία αφού τη βγάλεις μετά από καμιά ώρα και αφού περάσει κανένα πεντάλεπτο.
Στη πρώτη ευκαιρία εξέταση αίματος και ειδικά τσανσαμινάσες SGOT,SGPT KAI γSGOT.
ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΧΟΛΕΡΥΘΡΥΝΗ ΟΛΙΚΗ,ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΜΕΣΗ.
Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.
Επίσης πες μου αν είχε ίκτερο έστω και οριακό όταν γεννήθηκε.
Εμείς έχουμε δίδυμα και στις 23 Ιανουαρίου κλείνουν δύο μήνες . Να κάνετε και αλκαλική φωσφατάση.
Και μία γενική ούρων και καλλιέργεια σε περίπτωση που ανιχνευθούν μικροοργανισμοί έστω και λίγοι.
Και οι παθολόγοι ξέρουν από παιδιατρική ,αν έχετε παθολόγο στο νησί σας,πήγαινε ή πάρε τη γνώμη του αμέσως,ακόμα και τώρα.
Σε ποιό νησί είσαι ;

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ ΣΕ ΝΕΟΓΝΑ.


Δεν ειχε ικτερο.8.6 γραφει στο βιβλιαριο φυσιολογικο ς.

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μαμακα μου έγραψε:μαρια τι εγινε με το μωρο?
ξυπνα το εσυ. πολλες ωρες. η δικια μου παιδιατρος λεει στις 4αντε 4,5 ωρες να τα ξυπναμε για να μην πεσουν σε ληθαργο.μην σε τρομαζω.απλα χανει γευματα και δεν κανει. ποτε ομως το βραδυ απο τις 12 ως τις 5. εκει τα αφηνουμε να κοιμουνται. μηπως δεν του αρεσει το γαλα?
κυκλοφορει μια ιωση με πρησμενα ματια. καθαρισε του με χαμομηλακι κακο δεν κανει σε καμια περιπτωση.
αρε ελλαδισταν με τα ωραια σου....

περαστικα σας κοριτσι.
ενημερωσε μας για το μωρο και αν χρειαστεις φαρμακα που δεν υπαρχουν εκει πες να στα στειλω με το καραβι.

Σε ευχαριστω παρα πολυ Smile θα σας ενημερωσω μολις μολις εχω νεα.

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:
ioanna_41 έγραψε:Κατ' αρχήν ηρεμία.
Το 36.4 είναι μέσα στα όρια.
σκέπασε το και με μια κουβερτούλα παραπάνω και ξαναπάρε θερμοκρασία αφού τη βγάλεις μετά από καμιά ώρα και αφού περάσει κανένα πεντάλεπτο.
Στη πρώτη ευκαιρία εξέταση αίματος και ειδικά τσανσαμινάσες SGOT,SGPT KAI γSGOT.
ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΧΟΛΕΡΥΘΡΥΝΗ ΟΛΙΚΗ,ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΜΜΕΣΗ.
Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.
Επίσης πες μου αν είχε ίκτερο έστω και οριακό όταν γεννήθηκε.
Εμείς έχουμε δίδυμα και στις 23 Ιανουαρίου κλείνουν δύο μήνες . Να κάνετε και αλκαλική φωσφατάση.
Και μία γενική ούρων και καλλιέργεια σε περίπτωση που ανιχνευθούν μικροοργανισμοί έστω και λίγοι.
Και οι παθολόγοι ξέρουν από παιδιατρική ,αν έχετε παθολόγο στο νησί σας,πήγαινε ή πάρε τη γνώμη του αμέσως,ακόμα και τώρα.
Σε ποιό νησί είσαι ;

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΜΟΛΗΨΙΑ ΣΕ ΝΕΟΓΝΑ.


εχει δικιο ο αντωνης για το ικτερο.
αντωνη πολυ ενημερωμενος εισαι.μπραβο σου, ουτε γιατρος!


Ευχαριστώ !

θα μπορούσα να είχα γίνει και γιατρός αν δεν είχα Χημεία 03 !
Μαθηματικά 20, Φυσική 20,Έκθεση 19 και Χημεία 3 γιατί είχα ένα ηλίθιο καθηγητή στη χημεία που τα έσπασα μαζί του από την αρχή ,την πρώτη ώρα στο γυμνάσιο που κάναμε και έτσι το θέμα το έχεσα,συγνώμη !

Γι αυτό δεν πήγα 2η δέσμη και πήγα 4η.
Ούτε καν στην 1η δεν πήγα για ΙΚΑΡΩΝ παρόλο που είχα και μόρια ....
αλλά με 3 στη χημεία ...δεν !
Έτσι έγινα Οικονομολόγος ο άτιμος !
Τα ιατρικά μου αρέσουν πολύ και όπως λέει και η γυναικολόγος της Γιάννας που είναι και φίλη της , με θέλει για βοηθό της !!!!!
ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΘΑ ΒΑΡΕΘΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ Μ...Α,ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.

ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ.....ΥΨΙΣΤΟ !

ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΑΣ ΛΕΩ .

ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΑΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ.

Κοπέλα μου κάνε κάτι.
Γύρισε μπρούμυτα το μπέμπη σου και πιάσε με τα δυο δάχτυλα σου τη πλάτη του.
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΦΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΛΑ.

ΤΣΙΜΠΗΣΕ ΤΟΝ ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΙ ΆΣΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΤΟΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΙΚΤΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 7 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΝΕΙ 90ml και υποθέτω και αυτά με δυσκολία, είμαι 101% σίγουρος ότι είναι υπερτρανσαναιμία και ίκτερος.
ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΤΕ,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημακη Ευσταθια παθολογος Λακκι 6972871915
Δε χανεις κατι να ρωτήσεις.

Και συμφωνώ ο Αντώνης είναι σουπερ ενημερωμενος κι εγω αν ημουν γιατρος θα ηθελα ενα τετοιο βοηθο!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να πω δε οτι και η δική μου είχε ικτερο 17 και κοιμόταν ατελείωτα και της ανοιγαμε το στομα με το ζορι για να θηλασει -μετρουσαν δε συνεχεια χολερυθρυνη και γλυκόζη (ειχα διαβητη κυησεως) - δεν επαιρνε και βαρος αλλα πέρασε...Κι εγω πιστευω οτι δεν ειναι κατι σοβαρο, δεν το λεω για να σε εμψυχωσω, το πιστευω ειλικρινα, καλά κανεις ομως και το ψαχνεις κι ετσι πρέπει...

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσι ευχομαι ν μην εχει τπτ.
ν ρωτησω ικτερο δεν ανεβαζουν μονοπαιδια που θυλαζουν? εγωπουεδινα ξενο κοιμοταν ωρεσμ ωρες αλλα μπορει κν μην εχει τπτ εξαλου τον 1 μηνα κοιμουντε πολυ

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.

Very Happy Smile Sad Shocked Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Rolling Eyes Wink

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστω εχω φρικαρει λιγο!Διαβαζω κ διαφορα στο ιντερνετ..Τωρα ξυπνησε δεν ανοιξε τα ματια του κ πινει χαμομήλακι 10 ωρες κανει να πιει 70 ml αλλα πινει σιγα σιγα.Μμμ το εκανα αλλα δεν ειναι κιτρινο

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maria_90 έγραψε:Σε ευχαριστω εχω φρικαρει λιγο!Διαβαζω κ διαφορα στο ιντερνετ..Τωρα ξυπνησε δεν ανοιξε τα ματια του κ πινει χαμομήλακι 10 ωρες κανει να πιει 70 ml αλλα πινει σιγα σιγα.Μμμ το εκανα αλλα δεν ειναι κιτρινο

γιατι δεν ανοιγει ματακια γ ικτερο μηπως???

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία μου δεν κανεις μια προσπαθεια να καλέσεις τη Δημακη στο κινητό, δεν ειναι παρα πολυ αργά ισως σε καθοδηγησει καλυτερα απο μας...

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αν εχει ικτερο τι γινεται?Να ανησυχήσω?Συγνωμη αλλα δεν ξερω απο αυτα τα θεματα κ δεν εχω καποιον να με ενημερωσει εχω ακουσει λιγα γιαυτο το θεμα.

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όχι κοπέλα μου να μην ανησυχησεις με τη σωστη αντιμετωπιση περνάει,καλή διατροφη και πολύ φως και όλα θα πάνε καλά. Γιαυτο σου ειπα για το δικο μου μωρακι-εμενα ειχε αρκετο ικτερο...

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ.
ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.

ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ .

ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ;

Maria_90


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioanna_41 έγραψε:ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ.
ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.

ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ .

ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥ ;

Οχι ενταξει ευχαριστω!!!

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην αγχωνεσαι πρεπει ν τ δει γιατρος μπορει ν μην εχει τπτ .να σεδωσω και τησ δικιας μου λοιπον μηπως ν ανηξουμε θεμα στο fb μηπως πετυχουμε γιατρο τι λετε?νασεδωσω και τησ δικιασ μ παιδιατρο παρτσαλιδου θοδωρα 6972435966 οτι ωρα και να την παρεισ δενυπαρχει προβλημα.εδω στο φορουμ δεν εχουμε παιδιατρο το τηλεφωνο της?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι μου επειδή ειναι ακόμα μικρό το μωρακι σου να το ξυπνας κάθε 3μιση ώρες περιπου κ να του δίνεις λίγο γάλα για να μην του πέσει το ζαχαρο , ο παιδιατρος μου είπε ότι στα μωρά που πέφτει το ζαχαρο κοιμούνται περισσότερες ώρες κ δεν κάνει , δεν θυμάμαι πως ακριβώς το είχε πει για να στο εξηγήσω πάντως εχει να κάνει με την λειτουργεια του παγκρεας ...

ΚΚΝ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα.. Μπορεις να μας πεις αν τα ουρα του στην πανα ειναι σκουρα καθως και τα κακακια του τι χρωμα εχουν; Επισης κοιτα μεσα στα ματια του στο ασπρο αν ειναι κιτρινο. Αν εχει κατι απ αυτα και υποψιαζεστε ικτερο πρεπει να πας στο νοσοκομειο ΤΩΡΑ!!! Κι εγω σε νησι μενω και συχνα πυκνα δεν εχει παιδιατρο αλλα το βλεπει γενικος ιατρος. Πηγαινε και ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!! Καλυτερα να μην ειναι τιποτα και να σε...βρισουν, παρα να αργησεις. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΝΕΟΓΝΟ 1 ΜΗΝΑ......

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΚΝ έγραψε:Καλησπερα.. Μπορεις να μας πεις αν τα ουρα του στην πανα ειναι σκουρα καθως και τα κακακια του τι χρωμα εχουν; Επισης κοιτα μεσα στα ματια του στο ασπρο αν ειναι κιτρινο. Αν εχει κατι απ αυτα και υποψιαζεστε ικτερο πρεπει να πας στο νοσοκομειο ΤΩΡΑ!!! Κι εγω σε νησι μενω και συχνα πυκνα δεν εχει παιδιατρο αλλα το βλεπει γενικος ιατρος. Πηγαινε και ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ!!! Καλυτερα να μην ειναι τιποτα και να σε...βρισουν, παρα να αργησεις. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΝΕΟΓΝΟ 1 ΜΗΝΑ......

δυστηχως θα συμφωνησω με την κοπελα το αυριο ειναι αυριο και τοσημερα ειναισημερα κ αν εχει κατι καλητερα ν τοπρολαβετε

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Μαρακι μου επειδή ειναι ακόμα μικρό το μωρακι σου να το ξυπνας κάθε 3μιση ώρες περιπου κ να του δίνεις λίγο γάλα για να μην του πέσει το ζαχαρο , ο παιδιατρος μου είπε ότι στα μωρά που πέφτει το ζαχαρο κοιμούνται περισσότερες ώρες κ δεν κάνει , δεν θυμάμαι πως ακριβώς το είχε πει για να στο εξηγήσω πάντως εχει να κάνει με την λειτουργεια του παγκρεας ...


ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΑΝΣΑΜΙΝΑΣΕΣ .
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ.
ΑΡΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΧΟΛΕΡΥΡΘΙΝΗ ΟΛΙΚΗ,ΑΜΕΣΗ,ΕΜΜΕΣΗ,ΑΛΚΑΛΙΚΗ ΦΩΣΦΑΤΑΣΗ,SGOT,SGPT,γGT ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.

ΙΚΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΟ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΩΝ ΟΡΜΟΝΩΝ ΣΤΟ ΣΥΚΩΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΕΑΣ.
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΤΡΑΝΣΑΝΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΙΚΤΕΡΟ ΣΑΝ ΚΥΡΙΟ ΑΙΤΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΗΣ ΓΛΥΚΟΖΗΣ(ΖΑΧΑΡΟ) ΚΑΙ ΑΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΥΠΟΓΛΥΚΑΙΜΙΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΙΚΤΕΡΟΥ .

ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΡΙΑ 1984.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καθε 7 ωρες ειναι πολλες ωρες για ενα μηνων μωρο.τρωει λιγο γιαυτο κανει ετσι.ουτε καν 4 γευματα το 24ωρο.πρεπει να το ταιζει ανα 3ωρο ΤΟ πολυ 4ωρο.εστω κ στον υπνο.αν δν τρωει στον υπνο απλα το ξυπναει ξεντυνοντας το.το μωρο μπορει να κινδυνευσει αν συνεχισει ετσι.με ουτε καν 4 γευματα το 24ωρο υποσιτιζεται.

fotini2705


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν εχεις facebook μπες εδω θα σε βοηθησουνε αμεσα https://www.facebook.com/groups/278766877115/
το μωρο θηλαζει?
ποσες πανες βρεχει?

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπεμπα2012 έγραψε:Καθε 7 ωρες ειναι πολλες ωρες για ενα μηνων μωρο.τρωει λιγο γιαυτο κανει ετσι.ουτε καν 4 γευματα το 24ωρο.πρεπει να το ταιζει ανα 3ωρο ΤΟ πολυ 4ωρο.εστω κ στον υπνο.αν δν τρωει στον υπνο απλα το ξυπναει ξεντυνοντας το.το μωρο μπορει να κινδυνευσει αν συνεχισει ετσι.με ουτε καν 4 γευματα το 24ωρο υποσιτιζεται.


Σωστό και αυτό.
Αν συνεχίσει έτσι ..όμως.

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσι φυγε για το νοσοκομειο ΤΩΡΑ απτην στιγμη που υπαρχει γιατρος αυτη η αννα που βρηκε το βετακι μας αυτοι θ εποικινωνησουν εχουν το τροπο .δεν ξερει κανεις στο νησι που μενει να πας απο εκει ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 28]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις