Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 19]

zizi23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τα συλληπητηρια μου...εχω να μπω πολλουσ μηνες στο φορουμ μαλλον δεν με θυμαται κ καμμια...τα χω παρει πολυ ασχημα με τισ κατηγοριες προσ τη μαμα....ωραια κ πες οτι ειχε σημαδια γιατι δεν τον αλλαζε συχνα ε τι να κανουμε δεν ηξερε ρε π...τη!!ελεος!!κατι τετοια με κανουν να σιχαινομαι κ να αηδιαζω...κουραγιο κ ευχομαι δυναμη πολυ δυναμη!!!

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και στο κατω κατω της γραφής όσες ρίχνουμε φταίξιμο στη μαμα του βρεφους μιλαμε με γεγονότα, δηλαδη βασιζόμαστε σε μηνυματα που η ιδια έγραψε, σε αντιφάσεις που μονη της επεσε... Οι υπόλοιπες πώς την υπερασπίζεστε; Με ποια δικαιολογία; Με τη δικαιολογία της μανας που εχασε το μωρο της;;; Ε, οχι λοιπον, αυτό μας τελειωσε! Η μανα που εχασε το μωρο της δεν ειναι αμοιρη ευθυνων, ουτε έχει το ακαταλογιστο οτι κι αν κανει. Αντιθετως εχει τεραστια ευθυνη για την ψυχουλα που εφερε στον κοσμο και το σιγουρο ειναι οτι θα λογοδοτήσει και στους δικαστες και στο Θεο...

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
zizi23 έγραψε:Τα συλληπητηρια μου...εχω να μπω πολλουσ μηνες στο φορουμ μαλλον δεν με θυμαται κ καμμια...τα χω παρει πολυ ασχημα με τισ κατηγοριες προσ τη μαμα....ωραια κ πες οτι ειχε σημαδια γιατι δεν τον αλλαζε συχνα ε τι να κανουμε δεν ηξερε ρε π...τη!!ελεος!!κατι τετοια με κανουν να σιχαινομαι κ να αηδιαζω...κουραγιο κ ευχομαι δυναμη πολυ δυναμη!!!
Κανεις δεν μιλησε εδω μεσα για το τυχον συγκαμα..ολες ξερουμε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο απο μονο του και πως λιγο πολυ ολα τα μωρακια το παθαινουν καποια στιγμη. Ναι μπορεί να μην ήξερε, αν και πάλι απανταει το "δεν ηξερες, δεν ρωταγες", αλλα τελοσπαντων... Για το ταισμα πάλι δεν ήξερε;;; Εγω με αυτο αηδιάζω αν θες να ξερεις...

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenimama έγραψε:Και στο κατω κατω της γραφής όσες ρίχνουμε φταίξιμο στη μαμα του βρεφους μιλαμε με γεγονότα, δηλαδη βασιζόμαστε σε μηνυματα που η ιδια έγραψε, σε αντιφάσεις που μονη της επεσε... Οι υπόλοιπες πώς την υπερασπίζεστε; Με ποια δικαιολογία; Με τη δικαιολογία της μανας που εχασε το μωρο της;;; Ε, οχι λοιπον, αυτό μας τελειωσε! Η μανα που εχασε το μωρο της δεν ειναι αμοιρη ευθυνων, ουτε έχει το ακαταλογιστο οτι κι αν κανει. Αντιθετως εχει τεραστια ευθυνη για την ψυχουλα που εφερε στον κοσμο και το σιγουρο ειναι οτι θα λογοδοτήσει και στους δικαστες και στο Θεο...

Καταρχην ειναι πολυ ενοχλητικο να γραφεις με τοσο μεγαλα και εντονα γραμματα..σεβασου τον χωρο που σε φιλοξενει και τα μελη αυτου τα οποια μετρουν χρονια εδω μεσα και δεν γραφτηκαν χθες..
Δευτερον το μισος σου απεναντι στην μαμα ειναι τοσο μεγαλο που ακομη και δικιο να εχεις σε αυτα που γραφεις,θα το χασεις με τον τροπο σου..
Τριτον ενταξει το καταλαβαμε...πιστευεις οτι η μαμα εχει φταιξει και μας παραθετεις τα επιχειρηματα σου απο τις ανακριβειες που λες οτι εγραψε..
Για να στοιχειοθετησεις ομως την αποψη σου να μας πεις και για τα επιχειρηματα σου που αθωωνουν τους γιατρους και το νοσοκομειο...
Εφοσον εισαι τοσο σιγουρη για την ενοχη της μανας αλλα τοσο σιγουρη θα εισαι και για την αθωωοτητα των υπολοιπων..
Τα επιχειρηματα σου ομως με στοιχεια τα οποια εσυ η ιδια γνωριζεις και εχεις διασταυρωσει..οχι τι ειπε η νοσοκομα,ο δημαρχος,ο γιατρος,ο καθε δημοσιογραφισκος..

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenimama έγραψε:
EleniAd έγραψε:
mercury44 έγραψε:το δεύτερο μήνυμα έχει ώρα 10.07 το πρωί του Σαββάτου όπου δήθεν πήγε σπίτι να πάρει πράγματα του μωρού , 10.30 δε λένε στα κανάλια ότι πήγε η κοπέλα νοσοκομείο ?ε άρα το δεύτερο μήνυμα είναι λίγο πριν πάει για πρώτη φορά και καθόταν κι έλεγε ψέματα πως τον παρακολουθούνε , έλεγε ψέματα σε αγνώστους που ξενύχτησαν για το δικό της παιδί ενώ εκείνη έπεσε για ύπνο ... τι να πω , να σαι καλα όπου κι αν είσαι μικρή ψυχούλα ..........

ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια quotes παρεθεσα πιο πανω Mercury!!
Επεσε και κοιμηθηκε...
Acro Iris πως μπορεις να μην το θυμασαι;; Ως τη 1 και κατι που ειπε οτι φευγει της μιλουσες.. και εμεινες ξυπνια συζητωντας, ΠΟΛΥ μετα, και ενω εκεινη ειχε πεσει για υπνο...!
Πως μου παραθετεις οτι το ΜΟΝΟ που γνωριζεις για την Παρασκευη το βραδυ ειναι οτι της ειπαν στις 10 (!!!) να παει το ΠΡΩΙ να το δει παθολογος;
Για ξαναδιαβασε το κλειδωμενο....
Κορίτσια μην χανετε το σάλιο σας, μερικες εδω ειναι στο πλευρο της μαριας κλεινοντας τα ματια σε ολες τις ανακριβιες και τα ψεματα που ελεγε...
Για μενα ένα ειναι το βεβαιο... Δεν μπορεί ένα μωρό μεσα σε δύο μερες να πρηστουν τα ματακια του, να ειναι παγωμενο και τα οργανα του να υπολειτουργουν ηδη!!! Δεν πεθαινει απο ασιτια αν δεν φαει καλα για 2 μερες. Όλα τα αλλα τα ακουω βερεσε... Ο καθενας ας εχει την αποψη του... Η αληθεια δεν θα αργησει να ερθει στο φως και προσωπικα δεν με συγκινει καμια κλαιουσα μανουλα που αφηνει το μωρο της να σκελετωθεί!!! Το γραφω και ανατριχιαζω...



ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ !
Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΑΝΩΜΑΛΟΣ ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΒΡΙΣΙΔΙ ΟΣΟ ΙΣΩΣ ΚΑΝΕΙΣ,ΑΝΤΕ ΚΑΙ Ο ΓΑΠ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΖΙ !
ΟΙ ΣΟΒΑΡΕΣ ΦΩΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΚΟΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΗ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΙΖΟΥΝ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΑΞΙΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΚΤΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ.

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΧΩΡΙΟ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ .
ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.
ΚΑΘΑΡΑ,ΞΑΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΘΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ.

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ!Γιατι ρε κοριτσια πρεπει να γινομαστε δικαστεs του ενοs ή του αλλου, πανω απο το νεκρο σωματακι ενοs μωρου?
Σαs παρακαλω, δεν ειναι δικη μαs δουλεια να αποδωσουμε ευθυνεs.
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΕΙ.
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΧΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΑΘΩΑ ΨΥΧΟΥΛΑ.
Οποιοs ευθυνεται θα πληρωσει,αλλα δεν ειμαστε εμειs αυτοι που θα βγαλουμε το πορισμα.
Ελεοs πια σταματηστε το δημοσιο δικαστηριο.
Υπαρχουν αλλοι που μπορουν να το κανουν με μεγαλυτερη υπευθυνοτητα απο εμαs!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariolita έγραψε:
Vivian έγραψε:
mariolita έγραψε:συμφωνώ με όλες της άποψης αλλα δεν μπορώ να δεχτω οτι αυτο το αγγελούδι πεθανε απο ασιτία και υποθερμία αφτα δεν τα δημιούργησαν ουτε οι γιατροί ουτε το νησί ουτε το νοσοκομειο.και η κατακλισεις που ειχε στο δερματακι του δεν βγηκαν απο την φροντίδα της μαμας μαλών το αντίθετο......

Στο κορμακι του μωρού δεν υπήρχε ίχνος αμέλειας και κακοποίησης αλλα αφυδατωση! Εσείς ωσ τι μιλάτε; Μιλήσατε με το πανεπιστήμιακο νοσοκομείο της Κρήτης! Σας παρακαλω πολυ λοιπόν!


επειδή διακρίνω μια ηρονια στην ερώτηση σας θα σας απαντησω οτ τηχενει να μενω στο νησι και μιλησα με νοσοκομες που το ειδαν το μωρακι.γιαυτο σας παρακαλω εγω λυπον..........

Και εγω μίλησα με το νοσοκομείο όπου το ΜΩΡΟ άφησε την τελευταία το πνοουλα! Δεν υπήρχαν ίχνη παραμελησεις αυτα είναι ψέμματα!

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΕΣ ,ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΑΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ " Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ" ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki5579 έγραψε:
Elenimama έγραψε:Και στο κατω κατω της γραφής όσες ρίχνουμε φταίξιμο στη μαμα του βρεφους μιλαμε με γεγονότα, δηλαδη βασιζόμαστε σε μηνυματα που η ιδια έγραψε, σε αντιφάσεις που μονη της επεσε... Οι υπόλοιπες πώς την υπερασπίζεστε; Με ποια δικαιολογία; Με τη δικαιολογία της μανας που εχασε το μωρο της;;; Ε, οχι λοιπον, αυτό μας τελειωσε! Η μανα που εχασε το μωρο της δεν ειναι αμοιρη ευθυνων, ουτε έχει το ακαταλογιστο οτι κι αν κανει. Αντιθετως εχει τεραστια ευθυνη για την ψυχουλα που εφερε στον κοσμο και το σιγουρο ειναι οτι θα λογοδοτήσει και στους δικαστες και στο Θεο...

Καταρχην ειναι πολυ ενοχλητικο να γραφεις με τοσο μεγαλα και εντονα γραμματα..σεβασου τον χωρο που σε φιλοξενει και τα μελη αυτου τα οποια μετρουν χρονια εδω μεσα και δεν γραφτηκαν χθες..
Δευτερον το μισος σου απεναντι στην μαμα ειναι τοσο μεγαλο που ακομη και δικιο να εχεις σε αυτα που γραφεις,θα το χασεις με τον τροπο σου..
Τριτον ενταξει το καταλαβαμε...πιστευεις οτι η μαμα εχει φταιξει και μας παραθετεις τα επιχειρηματα σου απο τις ανακριβειες που λες οτι εγραψε..
Για να στοιχειοθετησεις ομως την αποψη σου να μας πεις και για τα επιχειρηματα σου που αθωωνουν τους γιατρους και το νοσοκομειο...
Εφοσον εισαι τοσο σιγουρη για την ενοχη της μανας αλλα τοσο σιγουρη θα εισαι και για την αθωωοτητα των υπολοιπων..
Τα επιχειρηματα σου ομως με στοιχεια τα οποια εσυ η ιδια γνωριζεις και εχεις διασταυρωσει..οχι τι ειπε η νοσοκομα,ο δημαρχος,ο γιατρος,ο καθε δημοσιογραφισκος..

Πρώτον, σχετικα με τη γραμματοσειρα, γι αυτο υπαρχουν οι επιλογες σε χρωματα και μεγεθη γραμματων, για να τα επιλεγουμε και δεν καταλαβα...τι ακριβως να σεβαστω προς τα παλια μελη; Ενοχλησα τα ματακια τους; Εχουν περισσοτερα διακιωματα όσες εχουν πολλα ποστ στο ενεργητικό τους;; scratch Το ακουσαμε και αυτο!
Δευτερον, προσωπικα απο την πρωτη στιγμη που εμαθα το γεγονος απο την ιδια τη μανα την παρασκευη, ημουν στον υπολογιστη συνεχως και με αγωνια παρακολουθουσα τα οσας ελεγε...ουτε κατα διανοια δεν σκεφτηκα οτι κατι δεν παει καλα με τη ιδια και αυτο ισχυε μεχρι πριν 2 ωρες που εκετσα και διαβασα τα μηνυματα της και πηρα αναποδες απο αυτα που εγραφε... Η παρανοια στο μεγαλειο της και αυτο μου φτανει... Δεν χρειαζεται να διασταυρωσω καμια πληροφορια απο γιατρους. Συντομα θα αποφανθουν για τα αιτια...
Και τελος, δεν γραφω ξανα και ξανα το τι πιστευω γιανα κουρασω, ουτε γιανα πεισω, αλλά γιατι κανουμε κουβεντα εδω μεσα και απλα απανταω...

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna_41 έγραψε:ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΕΣ ,ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΑΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ " Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ" ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Κ Αντώνη σε μας το λέτε; Που σας παρακαλαμε απο το πρωι να σεβαστειτε επιτέλους το φόρουμ αλλα και το θέμα; Εσείς επιλέξατε να ξεφτιλησετε και αυτο το θέμα! Άρα μην μου ζητάτε τα ρέστα!

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:
mariolita έγραψε:
Vivian έγραψε:
mariolita έγραψε:συμφωνώ με όλες της άποψης αλλα δεν μπορώ να δεχτω οτι αυτο το αγγελούδι πεθανε απο ασιτία και υποθερμία αφτα δεν τα δημιούργησαν ουτε οι γιατροί ουτε το νησί ουτε το νοσοκομειο.και η κατακλισεις που ειχε στο δερματακι του δεν βγηκαν απο την φροντίδα της μαμας μαλών το αντίθετο......

Στο κορμακι του μωρού δεν υπήρχε ίχνος αμέλειας και κακοποίησης αλλα αφυδατωση! Εσείς ωσ τι μιλάτε; Μιλήσατε με το πανεπιστήμιακο νοσοκομείο της Κρήτης! Σας παρακαλω πολυ λοιπόν!


επειδή διακρίνω μια ηρονια στην ερώτηση σας θα σας απαντησω οτ τηχενει να μενω στο νησι και μιλησα με νοσοκομες που το ειδαν το μωρακι.γιαυτο σας παρακαλω εγω λυπον..........

Και εγω μίλησα με το νοσοκομείο όπου το ΜΩΡΟ άφησε την τελευταία το πνοουλα! Δεν υπήρχαν ίχνη παραμελησεις αυτα είναι ψέμματα!


ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ.......ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ,ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ,ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ "ΑΛΛΑ" ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΛΕΠΑ ΣΚΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ, ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΜΕ ΤΑ ΑΦΤΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΠΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ "ΑΛΛΑ" ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΟΡΕΙΣ(ΦΟΡΕΙΣ...ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΩ)...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ....ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΝΑ ΛΕΤΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ.

ΟΙ ΓΡΑΦΙΚΟΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ,ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΓΩ "Ο ΑΝΩΜΑΛΟΣ ,ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ,ΑΝΤΩΝΗΣ" ΠΟΥ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΥΡΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙΝΕΣ,ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΧΑΔΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ ΟΥΤΕ ΤΥΠΟΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΤ' ΟΥΣΙΑΝ .

marialat

marialat
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μικρακι μου, καλό παράδεισο!!! Έγινες ένα αγγελάκι τόσο ομορφο! Προστάτεψε τους γονεις σου απο κει πάνω! Τόσο πολυ πονούν για σένα...
Κρίμα κι άδικο...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μερες τωρα διαβαζω.... διαβαζω.... παρατηρω....
Βλεπω ανθρωπους να ριχνουν ευθυνες εδω και εκει.... ανθρωπους να υπερασπιζονται τη μια ή την αλλη ή την παραλλη πλευρα. Εγω τη δικη μου γνωμη την εχω σχηματισει απο νωρις, αλλα ελεγα να την κρατησω για τον εαυτο μου. Πολλες απο εσας κατηγορειτε την μητερα. Καποιες αλλες το θεωρειτε αυτο απαραδεκτο, λετε στα αλλα κοριτσια οτι μιλουν ετσι για να υπερισπιστουν "το νησι, το νοσοκομειο, τον γιατρο", κλπ. Λετε "δεν εισασταν παροντες, στο σπιτι να δειτε αν ταιζε ή προσεχε η μητερα το μωρο". Συμφωνω απολυτα. Ομως ουτε εσεις ησασταν παροντες για να γνωριζετε οτι οντως το φροντιζε οπως θα επρεπε. Αληθεια, αναρρωτιεμαι, τι ακριβως σας κανει να υπερασπιζεστε με τετοιο ζηλο την μια πλευρα? Αναρρωτηθειτε λοιπον και εσεις τι λογο εχει αραγε καθενας απο μας να πασχισει να δωσει δικιο στο νοσοκομειο ή στους γιατρους?
Πριν λιγους μηνες ενα αλλο αγγελουδι, ενος αλλου "δικου μας" κοριτσιου εφυγε αδικα απο τη ζωη. Γιατι αραγε τοτε δεν δημιουργηθηκε το ιδιο σαλος, ο ιδιος ντορος? Μηπως γιατι σε εκεινη την περιπτωση ηταν απο την πρωτη στιγμη πασιφανες που επεφταν οι ευθυνες? Ποιος θα τολμουσε ποτε να πει το παραμικρο για την Αναστασια μας? Μηπως τελικα ολο αυτο το θεμα εχει παρει τετοιες διαστασεις εδω μεσα επειδη δεν μπορει να ειναι ξεκαθαρο το ποιοι ειναι οι υπαιτιοι? Αν ολοι συμφωνουσαμε πως εφταιγε το νοσοκομειο πχ, δεν θα συνεχιζοταν ολο αυτο το θεμα με τετοιο τροπο. Θελω να πω οτι συνηθως "οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια".
Ενα τελευταιο σχολιο για την ωρα.... η μητερα μας ελεγε οτι το μωρο πριν απο αυτες τις δυο τελευταιες μερες το μωρο της επινε 190ml γαλα καθε 4 ωρες. Αφηστε το μυαλο σας να δουλεψει.

Να πω επισης οτι θελω πολυ να μαθω ποιος και τι εφταιξε τελικα. Και πιστεψτε μεδεν ειμαι ουτε ανθρωπομορφο τερας ουτε κουτσομπολα. Ομως χαθηκε ενα βρεφος στις μερες μας υπο αυτες τις συνθηκες. Ως μανα λοιπον, ως γυναικα, ως ανθρωπος θελω, απαιτω να μαθω ολη την αληθεια. Και ναι, θελω οι υπαιτιοι να βρεθουν, να δικαστουν, να καταδικαστουν και να τιμωρηθουν παραδειγματικα!!! Οποιοι και αν ειναι αυτοι.

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki5579 έγραψε:
Καταρχην ειναι πολυ ενοχλητικο να γραφεις με τοσο μεγαλα και εντονα γραμματα..σεβασου τον χωρο που σε φιλοξενει και τα μελη αυτου τα οποια μετρουν χρονια εδω μεσα και δεν γραφτηκαν χθες..
Δευτερον το μισος σου απεναντι στην μαμα ειναι τοσο μεγαλο που ακομη και δικιο να εχεις σε αυτα που γραφεις,θα το χασεις με τον τροπο σου..
Τριτον ενταξει το καταλαβαμε...πιστευεις οτι η μαμα εχει φταιξει και μας παραθετεις τα επιχειρηματα σου απο τις ανακριβειες που λες οτι εγραψε..
Για να στοιχειοθετησεις ομως την αποψη σου να μας πεις και για τα επιχειρηματα σου που αθωωνουν τους γιατρους και το νοσοκομειο...
Εφοσον εισαι τοσο σιγουρη για την ενοχη της μανας αλλα τοσο σιγουρη θα εισαι και για την αθωωοτητα των υπολοιπων..
Τα επιχειρηματα σου ομως με στοιχεια τα οποια εσυ η ιδια γνωριζεις και εχεις διασταυρωσει..οχι τι ειπε η νοσοκομα,ο δημαρχος,ο γιατρος,ο καθε δημοσιογραφισκος..
Οπως φιλοξενει εμενα τοσο φιλοξενει κι εσενα... Και ολες μας... Δεν επιασα το υπεροπτικό υφακι...

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:
ioanna_41 έγραψε:ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΕΣ ,ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΑΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ " Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ" ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Κ Αντώνη σε μας το λέτε; Που σας παρακαλαμε απο το πρωι να σεβαστειτε επιτέλους το φόρουμ αλλα και το θέμα; Εσείς επιλέξατε να ξεφτιλησετε και αυτο το θέμα! Άρα μην μου ζητάτε τα ρέστα!

ΟΧΙ.....ΔΕΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ,ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΙΛΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΤΥΧΗΜΑ
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣΘΕΝΕΙΑ
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ.

ΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟΤΕ ;

ΕΒΙΤΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Elenimama έγραψε:
ΕΒΙΤΑ έγραψε:ΚΡΙΜΑ κ ΑΔΙΚΟ
ΚΡΙΜΑ γιατι το θεμα εχει ξεφυγει τελειως κ
ΑΔΙΚΟ για το μωρακι που ο θεος επελεξε να το πάρει τόσο γρήγορα απο την αγκαλια αυτων που το αγαπούσαν..... Crying or Very sad Crying or Very sad
ειναι τραγικό.ειμαι κ εγω μανουλα 2 παιδιών κ μάλιστα το ένα μικρούλι..περασαμε κ εμεις 15 εφιαλτικες μερες-νυχτες στο νσκ με μόλις 40 ημερών βρέφος...δεν ήξερα που βρισκομουν κ τι εκανα...πιστευα οτι ημουν εκει χωρις να μπορω να βοηθησω...εβλεπα που το τριπαγαν κ ραγιζε η καρδια μου....εριχνα ευθυνες στον ευατο μου οτι κατι δεν εκανα καλα....αυτο που με ανακουφιζε ηταν οταν μου τον εδιναν αγκαλια κ ενω σπαραζε στο κλαμα αυτοματως ηρεμουσε...επρεπε να περασει απο πολλες εξετασεις λόγο βρεφους για να καταληξουμε στην ουρολημωξη...μεχρι να βγουν ολες οι εξετασεις εκλαιγα κ παρακαλαγα την παναγια μας...οταν άκουσα ουρολημωξη παλι ευθυνες στον ευατο μου εριξα...ισως να μην τον σκουπισα καλα...ισως οι πανες που χρησιμοποιουσα...ισως τα μαντηλακια...ισως...ισως...ισως....ολοι προσπαθουσαν να με [πεισουν οτι ηταν καθαρα τυχαιο γεγονος αλλα εγω στον κοσμο μου...θα μου πειτε γιατι τα λεει τωρα;;;;ετσι απλα μου ηρθαν στο μυαλο Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad εμενα το παιδακι μου ομως ειναι ΜΑΖΙ μου,με τον μπαμπα του με την αδερφή του....
δεν μπορω καθολου να σκεφτω αυτη τη μανουλα Crying or Very sad Crying or Very sad
κ να τελειωσω με αυτο
ΓΙΑΤΙ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ...


υ.γ.νομιζα οτι ειχα ξαναδημοσιευσει αλλα δεν βρισκω πουθενα το μνμ..ζηταω συγνωμη αν το δει καποια-ος σε αλλο θεμα...ψαχνω κ δεν το βρισκω

Ο Θεός δεν το άφησε να ζησει οι καποιοι ασυνειδητοι;;; Ιδου το ερωτημα!!!

πραγματικα στην παρουσα φαση δεν με πηραζει ποιος φταιει εμενα προσωπικα...
δεν αποδιδω ευθυνες στον θεο αντιθετως αυτον παρακαλαω οταν συμβει κατι κ αυτον ευλογω που μας εχει καλα!!!!
θα συμφωνησω ομως με τις περισσοτερες να μην δινουμε τροφη για σχολια εις μνημη του μικρουλη.....
ΙΣΩΣ Κ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ...(ανεφερα στο μηνυμα μου οτι ύαν νοσηλευτηκαμε κ εμεις με το μολις 40 ημερων μωρο μου ενω σπαραζε στο κλαμα με το που μου το εδιναν οι γιατροι λιγο ηρεμουσε κ ηταν λες κ δεν συμβαινει τιποτα...για μενα λεει πολλα
ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ...όλα τα αλλα εινα στην δικαιοσυνη

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenimama έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:
Elenimama έγραψε:Και στο κατω κατω της γραφής όσες ρίχνουμε φταίξιμο στη μαμα του βρεφους μιλαμε με γεγονότα, δηλαδη βασιζόμαστε σε μηνυματα που η ιδια έγραψε, σε αντιφάσεις που μονη της επεσε... Οι υπόλοιπες πώς την υπερασπίζεστε; Με ποια δικαιολογία; Με τη δικαιολογία της μανας που εχασε το μωρο της;;; Ε, οχι λοιπον, αυτό μας τελειωσε! Η μανα που εχασε το μωρο της δεν ειναι αμοιρη ευθυνων, ουτε έχει το ακαταλογιστο οτι κι αν κανει. Αντιθετως εχει τεραστια ευθυνη για την ψυχουλα που εφερε στον κοσμο και το σιγουρο ειναι οτι θα λογοδοτήσει και στους δικαστες και στο Θεο...

Καταρχην ειναι πολυ ενοχλητικο να γραφεις με τοσο μεγαλα και εντονα γραμματα..σεβασου τον χωρο που σε φιλοξενει και τα μελη αυτου τα οποια μετρουν χρονια εδω μεσα και δεν γραφτηκαν χθες..
Δευτερον το μισος σου απεναντι στην μαμα ειναι τοσο μεγαλο που ακομη και δικιο να εχεις σε αυτα που γραφεις,θα το χασεις με τον τροπο σου..
Τριτον ενταξει το καταλαβαμε...πιστευεις οτι η μαμα εχει φταιξει και μας παραθετεις τα επιχειρηματα σου απο τις ανακριβειες που λες οτι εγραψε..
Για να στοιχειοθετησεις ομως την αποψη σου να μας πεις και για τα επιχειρηματα σου που αθωωνουν τους γιατρους και το νοσοκομειο...
Εφοσον εισαι τοσο σιγουρη για την ενοχη της μανας αλλα τοσο σιγουρη θα εισαι και για την αθωωοτητα των υπολοιπων..
Τα επιχειρηματα σου ομως με στοιχεια τα οποια εσυ η ιδια γνωριζεις και εχεις διασταυρωσει..οχι τι ειπε η νοσοκομα,ο δημαρχος,ο γιατρος,ο καθε δημοσιογραφισκος..

Πρώτον, σχετικα με τη γραμματοσειρα, γι αυτο υπαρχουν οι επιλογες σε χρωματα και μεγεθη γραμματων, για να τα επιλεγουμε και δεν καταλαβα...τι ακριβως να σεβαστω προς τα παλια μελη; Ενοχλησα τα ματακια τους; Εχουν περισσοτερα διακιωματα όσες εχουν πολλα ποστ στο ενεργητικό τους;; scratch Το ακουσαμε και αυτο!
Δευτερον, προσωπικα απο την πρωτη στιγμη που εμαθα το γεγονος απο την ιδια τη μανα την παρασκευη, ημουν στον υπολογιστη συνεχως και με αγωνια παρακολουθουσα τα οσας ελεγε...ουτε κατα διανοια δεν σκεφτηκα οτι κατι δεν παει καλα με τη ιδια και αυτο ισχυε ,εχρι πριν 2 ωρες που εκετσα και διαβασα τα μηνυματα της και πηρα αναποδες απο αυτα που εγραφε... Η παρανοια στο μεγαλειο της και αυτο μου φτανει... Δεν χρειαζεται να διασταυρωσω καμια πληροφορια απο γιατρους. Συντομα θα αποφανθουν για τα αιτια...
Και τελος, δεν γραφω ξανα και ξανα το τι πιστευω γιανα κουρασω, ουτε γιανα πεισω, αλλά γιατι κανουμε κουβεντα εδω μεσα και απλα απανταω...


Σου εχουν κανει κι αλλες παρατηρησεις για τον τροπο γραφης σου..αλλα απο την στιγμη που δεν καταλαβαινεις γιατι πρεπει να σεβεσαι τα μελη που συνομιλεις,τι να πουμε απο δω και κατω...
Η κουβεντα σου οτι συντομα θα αποφανθουν ειναι η πιο λογικη και σωστη που εγραψες εως τωρα...αφου το πιστευεις αυτο γιατι δεν περιμενεις να αποφανθουν λοιπον παρα συκοφαντεις τοσο πολυ μια γυναικα(γιατι περι συκοφαντησης προκειτε οταν δεν υπαρχει επισημο πορισμα απο ιατροδικαστη και εισαγγελια)και μαλιστα ειρωνευεσαι κοπελες που θελουν εστω με ενα μυνημα τους να της συμπαρασταθουν?
Καλα κανεις και γραφεις την αποψη σου αλλα αν ηθελες να εισαι αντικειμενικη θα επρεπε να ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ Η ΙΔΙΑ πως εγιναν τα πραγματα και απο τις 2 πλευρες και μετα να δικαζες την μια ή την αλλη..
Ας περιμενουμε λοιπον να δωθει απαντηση απο τους αρμοδιους και μετα οι ευθυνες θα αποδωθουν εκει που χρειαζεται και απο τους ειδικους...ουτε απο μενα..ουτε απο σενα..ουτε απο κανεναν εδω μεσα...

Κι οσο για το ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ αν γνωριζες τους διαδυκτιακους κανονες και ποσο μαλλον τους κανονες ενος φορουμ,θα καταλαβαινες οτι ναι..φιλοξενουμενη εισαι οπως ολοι μας εδω..
Τωρα για το υπεροπτικο υφακι..ετσι θελησες να το δεις εσυ..επισης δικο σου θεμα κι αυτο...

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella_p έγραψε:Μερες τωρα διαβαζω.... διαβαζω.... παρατηρω....
Βλεπω ανθρωπους να ριχνουν ευθυνες εδω και εκει.... ανθρωπους να υπερασπιζονται τη μια ή την αλλη ή την παραλλη πλευρα. Εγω τη δικη μου γνωμη την εχω σχηματισει απο νωρις, αλλα ελεγα να την κρατησω για τον εαυτο μου. Πολλες απο εσας κατηγορειτε την μητερα. Καποιες αλλες το θεωρειτε αυτο απαραδεκτο, λετε στα αλλα κοριτσια οτι μιλουν ετσι για να υπερισπιστουν "το νησι, το νοσοκομειο, τον γιατρο", κλπ. Λετε "δεν εισασταν παροντες, στο σπιτι να δειτε αν ταιζε ή προσεχε η μητερα το μωρο". Συμφωνω απολυτα. Ομως ουτε εσεις ησασταν παροντες για να γνωριζετε οτι οντως το φροντιζε οπως θα επρεπε. Αληθεια, αναρρωτιεμαι, τι ακριβως σας κανει να υπερασπιζεστε με τετοιο ζηλο την μια πλευρα? Αναρρωτηθειτε λοιπον και εσεις τι λογο εχει αραγε καθενας απο μας να πασχισει να δωσει δικιο στο νοσοκομειο ή στους γιατρους?
Πριν λιγους μηνες ενα αλλο αγγελουδι, ενος αλλου "δικου μας" κοριτσιου εφυγε αδικα απο τη ζωη. Γιατι αραγε τοτε δεν δημιουργηθηκε το ιδιο σαλος, ο ιδιος ντορος? Μηπως γιατι σε εκεινη την περιπτωση ηταν απο την πρωτη στιγμη πασιφανες που επεφταν οι ευθυνες? Ποιος θα τολμουσε ποτε να πει το παραμικρο για την Αναστασια μας? Μηπως τελικα ολο αυτο το θεμα εχει παρει τετοιες διαστασεις εδω μεσα επειδη δεν μπορει να ειναι ξεκαθαρο το ποιοι ειναι οι υπαιτιοι? Αν ολοι συμφωνουσαμε πως εφταιγε το νοσοκομειο πχ, δεν θα συνεχιζοταν ολο αυτο το θεμα με τετοιο τροπο. Θελω να πω οτι συνηθως "οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια".
Ενα τελευταιο σχολιο για την ωρα.... η μητερα μας ελεγε οτι το μωρο πριν απο αυτες τις δυο τελευταιες μερες το μωρο της επινε 190ml γαλα καθε 4 ωρες. Αφηστε το μυαλο σας να δουλεψει.

Να πω επισης οτι θελω πολυ να μαθω ποιος και τι εφταιξε τελικα. Και πιστεψτε μεδεν ειμαι ουτε ανθρωπομορφο τερας ουτε κουτσομπολα. Ομως χαθηκε ενα βρεφος στις μερες μας υπο αυτες τις συνθηκες. Ως μανα λοιπον, ως γυναικα, ως ανθρωπος θελω, απαιτω να μαθω ολη την αληθεια. Και ναι, θελω οι υπαιτιοι να βρεθουν, να δικαστουν, να καταδικαστουν και να τιμωρηθουν παραδειγματικα!!! Οποιοι και αν ειναι αυτοι.


ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΣΩΣΤΑ.

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
markella_p έγραψε:Μερες τωρα διαβαζω.... διαβαζω.... παρατηρω....
Βλεπω ανθρωπους να ριχνουν ευθυνες εδω και εκει.... ανθρωπους να υπερασπιζονται τη μια ή την αλλη ή την παραλλη πλευρα. Εγω τη δικη μου γνωμη την εχω σχηματισει απο νωρις, αλλα ελεγα να την κρατησω για τον εαυτο μου. Πολλες απο εσας κατηγορειτε την μητερα. Καποιες αλλες το θεωρειτε αυτο απαραδεκτο, λετε στα αλλα κοριτσια οτι μιλουν ετσι για να υπερισπιστουν "το νησι, το νοσοκομειο, τον γιατρο", κλπ. Λετε "δεν εισασταν παροντες, στο σπιτι να δειτε αν ταιζε ή προσεχε η μητερα το μωρο". Συμφωνω απολυτα. Ομως ουτε εσεις ησασταν παροντες για να γνωριζετε οτι οντως το φροντιζε οπως θα επρεπε. Αληθεια, αναρρωτιεμαι, τι ακριβως σας κανει να υπερασπιζεστε με τετοιο ζηλο την μια πλευρα? Αναρρωτηθειτε λοιπον και εσεις τι λογο εχει αραγε καθενας απο μας να πασχισει να δωσει δικιο στο νοσοκομειο ή στους γιατρους?
Πριν λιγους μηνες ενα αλλο αγγελουδι, ενος αλλου "δικου μας" κοριτσιου εφυγε αδικα απο τη ζωη. Γιατι αραγε τοτε δεν δημιουργηθηκε το ιδιο σαλος, ο ιδιος ντορος? Μηπως γιατι σε εκεινη την περιπτωση ηταν απο την πρωτη στιγμη πασιφανες που επεφταν οι ευθυνες? Ποιος θα τολμουσε ποτε να πει το παραμικρο για την Αναστασια μας? Μηπως τελικα ολο αυτο το θεμα εχει παρει τετοιες διαστασεις εδω μεσα επειδη δεν μπορει να ειναι ξεκαθαρο το ποιοι ειναι οι υπαιτιοι? Αν ολοι συμφωνουσαμε πως εφταιγε το νοσοκομειο πχ, δεν θα συνεχιζοταν ολο αυτο το θεμα με τετοιο τροπο. Θελω να πω οτι συνηθως "οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια".
Ενα τελευταιο σχολιο για την ωρα.... η μητερα μας ελεγε οτι το μωρο πριν απο αυτες τις δυο τελευταιες μερες το μωρο της επινε 190ml γαλα καθε 4 ωρες. Αφηστε το μυαλο σας να δουλεψει.

Να πω επισης οτι θελω πολυ να μαθω ποιος και τι εφταιξε τελικα. Και πιστεψτε μεδεν ειμαι ουτε ανθρωπομορφο τερας ουτε κουτσομπολα. Ομως χαθηκε ενα βρεφος στις μερες μας υπο αυτες τις συνθηκες. Ως μανα λοιπον, ως γυναικα, ως ανθρωπος θελω, απαιτω να μαθω ολη την αληθεια. Και ναι, θελω οι υπαιτιοι να βρεθουν, να δικαστουν, να καταδικαστουν και να τιμωρηθουν παραδειγματικα!!! Οποιοι και αν ειναι αυτοι.

Πες τα κοπελα μου, συμφωνω απολυτα μαζι σου!!! Και επαυξανω!!! Αχχχ...

Υ.Γ. Ελα ντε;; Τα 190 μλ που τα πας για 1 μηνος βρεφος;;;

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna_41 έγραψε:
Vivian έγραψε:
ioanna_41 έγραψε:ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΘΕΡΜΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΡΙΕΣ ,ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΑΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ " Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ" ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΧΗΤΗ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Κ Αντώνη σε μας το λέτε; Που σας παρακαλαμε απο το πρωι να σεβαστειτε επιτέλους το φόρουμ αλλα και το θέμα; Εσείς επιλέξατε να ξεφτιλησετε και αυτο το θέμα! Άρα μην μου ζητάτε τα ρέστα!

ΟΧΙ.....ΔΕΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ,ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΙΛΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΤΥΧΗΜΑ
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣΘΕΝΕΙΑ
ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ.

ΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΤΟΤΕ ;


Το τι υπήρχε δεν θα το κρίνετε ούτε εσείς ούτε φυσικα εγω! Με τα πολλα λόγια και τις άσκοπες αναλύσεις σας δεν θα με πείσετε! Είναι δημοσιογράφος και κάνω καλα την δουλεια μου!! Μόνο ο εισαγγελέας καλε μου κ Αντώνη θα κρίνει! Οι αρχές του τόπου! Όμως τα ψέμματα δεν τα ανέχομαι! Το παιδι κακοποίηση δεν είχε! Είχε αμιχες λόγο αφυδατωσης! Τα υπόλοιπα καλε μου άνθρωπε θα τα δείξει η νεκροψία που ακόμα δεν εχει βγει εκτός και εάν εσυ την ξέρεις ήδη!

xrusaee


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalo taksidi sto aggeloudaki....
alla kamia mana den afhnei to moro ths abohthito..an ithele auth h mana tha eixe kanei kati noritera mhn trelathoume.eimai mana k eimai mono 21 xronon kai h mikrh m einai 13 mhnon.den einai dunaton ena brefos na pathei asitia se 2 meres kai na gemisei plhges olo t to soma.eleos einai dunaton na mhn hksere???otan ferneis mia zoh ston kosmo matheneis k kaneis ta panta.para pou egrafe sto forum giati den zhtouse bohtheia apo enan koino giatro???den dikailogonte ta adikaiologita

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:Αχ!Γιατι ρε κοριτσια πρεπει να γινομαστε δικαστεs του ενοs ή του αλλου, πανω απο το νεκρο σωματακι ενοs μωρου?
Σαs παρακαλω, δεν ειναι δικη μαs δουλεια να αποδωσουμε ευθυνεs.
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΕΙ.
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΧΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΑΘΩΑ ΨΥΧΟΥΛΑ.
Οποιοs ευθυνεται θα πληρωσει,αλλα δεν ειμαστε εμειs αυτοι που θα βγαλουμε το πορισμα.
Ελεοs πια σταματηστε το δημοσιο δικαστηριο.
Υπαρχουν αλλοι που μπορουν να το κανουν με μεγαλυτερη υπευθυνοτητα απο εμαs
!

Μη χαλάς το σάλιο σου κορίτσι μου όπως έγραψε και κάποια συμφορουμίστρια πιο πάνω!
Η απόφαση βγήκε όχι από το φυσικό δικαστή του άρθρου 8 του Συντάγματος, αλλά από τους αυτόκλητους δικαστές του φόρουμ, που έχουν όλα τα αποδεικτικά στοιχεία που συγκέντρωσαν από το διαδίκτυο, τα μηνύματα της μαμάς, τις δηλώσεις του δημάρχου, τα κουτσομπολιά από τις νοσοκόμες, τα σχόλια των δημοσιογράφων, την εκπομπή του Ευαγγελάτου... Ποιός ασχολείται με τα στοιχεία της δικογραφίας, τις καταθέσεις των ιατρών και των 2 νοσοκομείων, την ιατροδικαστική έκθεση, τη μυστικότητα της προδικασίας... Σιγά τα ωά! Απόφαση τσακ μπαμ! Προτείνω μάλιστα να το θέσουμε υπόψη του Ρουπακιώτη να μην αναθέτει σε επιστημονικές ομάδες σχέδια για ταχύτερη απονομη της δικαιοσύνης. Οι δικαστες του φορουμ Ειμαι Μαμά, θα βγαλουν την ετυμηγορια σε 2 ώρες και δωρεάν παρακαλώ!

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
είναι πολύ ενοχλητικά όντως τα μεγάλα γράμματα λυπάμαι πρώτον και δεύτερον απο όσα έχω διαβάσει κα μέσα στο φόρουμ αλλά κα απο όσα άκουσα στην τηλεόραση θεωρώ πως και οι δύο πλευρές έχουν πολύ μεγάλες ευθύνες και η μαμά γιατί δεν έδωσε την πρέπουσα σημασία στο θέμα αλλά επέμενε να ζητάει συμβουλές απο ένα forum(όχι οτι είναι κακό προς θεου και εγώ έχω ζητήσει άπειρες φορές την γνώμη των κοριτσιών) αλλά όπως και να το κάνουμε δεν είμαστε γιατροί και το μωρό έπραιπε να πάει σε ένα νοσοκομείο αλλά και απο τον παιδίατρο της λέρου που μπορεί να είναι άριστος επιστήμονας αλλά δυστηχώς εδώ έπαιξε με την ζωή του μικρούλη και έχασε κυριολεκτικά όμως.
λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη των πραγμάτων και κυρίως για το μωράκι αυτό που δεν έφταιγε σε τίποτα

Elenimama

Elenimama
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
aggeliki5579 έγραψε:

Σου εχουν κανει κι αλλες παρατηρησεις για τον τροπο γραφης σου..αλλα απο την στιγμη που δεν καταλαβαινεις γιατι πρεπει να σεβεσαι τα μελη που συνομιλεις,τι να πουμε απο δω και κατω...
Η κουβεντα σου οτι συντομα θα αποφανθουν ειναι η πιο λογικη και σωστη που εγραψες εως τωρα...αφου το πιστευεις αυτο γιατι δεν περιμενεις να αποφανθουν λοιπον παρα συκοφαντεις τοσο πολυ μια γυναικα(γιατι περι συκοφαντησης προκειτε οταν δεν υπαρχει επισημο πορισμα απο ιατροδικαστη και εισαγγελια)και μαλιστα ειρωνευεσαι κοπελες που θελουν εστω με ενα μυνημα τους να της συμπαρασταθουν?
Καλα κανεις και γραφεις την αποψη σου αλλα αν ηθελες να εισαι αντικειμενικη θα επρεπε να ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ Η ΙΔΙΑ πως εγιναν τα πραγματα και απο τις 2 πλευρες και μετα να δικαζες την μια ή την αλλη..
Ας περιμενουμε λοιπον να δωθει απαντηση απο τους αρμοδιους και μετα οι ευθυνες θα αποδωθουν εκει που χρειαζεται και απο τους ειδικους...ουτε απο μενα..ουτε απο σενα..ουτε απο κανεναν εδω μεσα...

Κι οσο για το ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ αν γνωριζες τους διαδυκτιακους κανονες και ποσο μαλλον τους κανονες ενος φορουμ,θα καταλαβαινες οτι ναι..φιλοξενουμενη εισαι οπως ολοι μας εδω..
Τωρα για το υπεροπτικο υφακι..ετσι θελησες να το δεις εσυ..επισης δικο σου θεμα κι αυτο...
Το οτι μου εχουν κανει και αλλες κοπελες παρατηρηση, συγγνωμη, αλλά μου διέφυγε... Νομιζα πως ησουν η μονη...Γι αυτο αλλαζω τωρα τον τροπο που γραφω.
Δεν συκοφαντησα κανεναν, μην λες βαριες κουβεντες! Εσυ μαλλον βαριεσαι να διαβασεις τις ασυναρτησίες που εχει γραψει η "χαροκαμμενη" μανουλα... Αν τις διαβαζες, δεν θα μιλουσες για συκοφαντιες, μονη της χαντακωθηκε και επαιται συνεχεια... Τελος, δεν εχω σκοπο να συνεχιζω την επι προσωπικου αντιπαραθεση μαζι σου, δεν σε ξερω, δεν ειμαι η μονη με αυτη την αποψη, μην ασχολεισαι μαζί ζου... Αγνοησε με αφου εισαι αντιθετης αποψης..

athinaaa

athinaaa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βράζω μέσα μου τόσο πολύ με όλα αυτά που γράφονται σήμερα όλη μέρα παντού... Αντώνη πραγματικά είσαι ο κλασικός ξερόλας από την αρχή το έπαιζες γιατρός περίμενες υπομονετικά τα μπράβο σου και χαιρόσουν, μετά έγινες μάντης και τώρα δικαστής???θα έπρεπε να ντρέπεσαι για αυτά που λες... έχεις καταδικάσει ήδη χωρίς καν να ξέρει κανένας τι έγινε ακριβώς..και στο κάτω κάτω ποιος σου έδωσε αυτό το δικαίωμα?! μαζεύτηκαν πολλοί βλέπω δικαστές στο συγκεκριμένο θέμα!!! γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν διά να έχουν γνώμην έχουν? αυτό κρατήστε μόνο!!! χίλια συγνώμη που τα γράφω εδώ αλλά μπούχτισα....για το τέλος άφησα το πιο σημαντικό.. ΑΝΤΙΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΗΛΑ!!!ΚΟΥΡΑΓΙΟ! Sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις