Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

426ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 3:10 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:
grammatiki έγραψε:
peristeraki έγραψε:μπααα δε βιάζομαι να το ετοιμάσω κιόλας να σου πω την αλήθεια! για τα χρώματα παντως λεμε να τα κάνουμε κάτι σε λιλά με λεμονί! ε; τι λετε;

κοριτσακι εχουμε πει εσυ ε;μια χαρα χρωματα ειναι ομορφα χαρουμενα και ξεκουραστα
κοριτσαρος! οχι και κοριτσάκι! χαχαχαχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχ
με βλέπω να κοιμάμαι εγώ στο παιδικό και ο άντρας μου με το μωρό! έχει πάθει έρωτα μιλάμε!

ουπς συγγνωμη.κοριτσαρος φυσικα.λες να σε εκτοπισει ο αντρας;χαχαχαχαχα

427ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 3:17 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι ρε από μόνη μου θα πάω γιατί νομίζω θα γίνει πολύ ωραίο! χαχαχαχα

428ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 3:29 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια! Τζενικο μου περαστικα κοριτσακι μου... Ταλαιπωρηθηκες καημενουλα...

Ακουστε τι φλασια εφαγα σημερα. Καθισα και διαβασα ολο το θεμα που ειχα ανοιξει εγω οταν ημουν εγκυος στην κορη μου .. το "Μανουλες Μαιου 2011"! Διαβαζοντας το διαπιστωσα λοιπον οτι ειναι σαν ενα πολυ γλυκο και λεπτομερες ημερολογιο (αφου εχει και ημερομηνιες ακομη και ωρες πανω απο καθε δημοσιευση) οπου εγραφα τις ανησυχιες μου σαν πρωτομανουλα, τις σκεψεις μου, τα συναισθηματα μου.. Τι εκανα λοιπον? Συνεθεσα ενα εγγραφο με ολες τις δημοσιευσεις μου και το εκτυπωσα... Εβαλα ολες τις σελιδες μεσα σε ενα κλασερ και εγινε τελειο...Ειναι σαν ημερολογιο... Θα το κρατησω να το δωσω στην κορη μου να το διαβασει οταν με το καλο μεινει εγκυος και θα εχει κι εκεινη τις ιδιες ανησυχιες...

Α ΝΑ ΧΑΘΩ! ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ...

Μαλιστα το ημερολογιο κλεινει με αυτην την δημοσιευση λιγες μερες αφοτου ειχα γεννησει την Στελιτσα μου...

"Οι μπαμπάδες ετσι είναι... Κι ο δικός μου που ειναι λίγο χαχας Razz Razz Μου λεει οτι θα την κάνει μεγαλο ψαρα!!! Ονειρα που τα εχει αυτος ο ανθρωπος για την κορούλα μας.... Πρεπει να του κάνω κ ενα γιο να την αφήσει ήσυχη την καημενούλα!!! "

...

Πολυ εχω συγκινηθει...

429ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 3:36 am

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ, πολύ ωραία η σκέψη σου Στέφη μου! μπραβο!

430ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 3:55 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στεφυ φοβερή ιδέα!! Μπράβο!!! Κι εγώ ξεκινησα να του γράφω ημερολόγιό σ ένα χοντρουλι τετράδιο μ έναν ελεφαντακο κι εχω σκοπό να το.κρατήσω μέχρι.να γεμίσει.και μετά να του το κάνω δώρο!!! Ε να μόνο που το σκεφτομαι λιωνω...
Νάντια σ ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου! Κι εμένα ο άντρας μου δεν το ξερε καν το βεραμαν κ νόμιζε ότι θα γίνει τσίρκο το δωμάτιο αλλά τώρα μόνο τους τοίχους που δεν φιλάει! Στ αυτοκόλλητα θ ακούσω την γνώμη του όμως! χαχαχα!!! Είμαι πολύ υπέρ του χειροποιητου απ την μανούλα παντως,να τα χρησιμοποιήσεις οπωσδηποτε αυτα τα σχέδια που του δροσίσει!
Λεμόνι με λίλα μ αρέσει κι εμένα!!! Ψηφίζω ναι!!!
Νανσυ κι εγώ τα χω πάρει όλα σβάρνα και ζητάω δωρεάν δειγματα. Ε δεν εχω να χάσω και. κάτι!!! Αν ανταποκριθει κάποιοσ θα σας ενημερώσω να το κάνετε κι εσείς!!

431ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 4:13 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια πολύ ωραία η ιδέα σας. Εμένα μου είχε πάρει δώρο ο άντρας μου ένα ημερολόγιο εγκυμοσύνης (νομίζω ότι κάπου το είχα αναφέρει ξανά) και γράφω εκεί και όταν μεγαλώσει η μπέμπα θα της το δώσω. Με όλες τις σκέψεις μοας, φώτος και τα υπερηχογραφήματα.
Αχ Δεσποινά μου ευτυχώς που κάνεις κι εσύ το ίδιο να μην νιώθει τρελή μόνο εγώ! Wink

432ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 4:34 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα δεν μου ρθε ακόμα το βαλιτσακι της care direct αλλά μου ρθε χθες η υφασματινη σακούλα απ την nutricia για τις πρώτες εξετασεις του μωρό! Ένας μπλε με αρκουδακια! Εμείς επειδή είχαμε ήδη ντοσιέ γι αυτα τον χρησιμοποιησαμε για τις αποδειξεις σε οτι έχει σχέση με το μωρό! Έτσι στο δεύτερο θα χουμε έτοιμο τον προυπολογισμο! :-)

433ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 4:37 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχχχχ, Στεφυ τι γλυκό!!! Μπράβο, πολύ ωραια και συγκιντική ιδέα... I love you

Πωλίνα, τέλειο το λιλο-λεμονί, το ψηφίζω κάργα κι εγώ!

Ναι, Δεσποινάκι, σίγουρα θα τα κρεμασω τα κινούμενα σχεδια, να τα δειτε κιολας, βασικά με ξυλομπογιά τα εχω κανει δυστυχως... Τον τομ δεν τον τελειωσα ακομα, δεν εχω γκρι ξυλομπογιά Mad ... πώς σας φαίνονται??

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/534/dsc00372c.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/268/dsc00374no.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/401/dsc00375b.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/515/dsc00373nr.jpg/

Μωρε τι να κανω να το πλακωσω απο πανω με μαρκαδόρο? Με τεμπερα? Πφφφ, δε φαινεται ωραια η ξυλομπογιά... :-(



Έχει επεξεργασθεί από τον/την nantiaf στις Πεμ Ιαν 31, 2013 4:41 am, 1 φορά

434ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 4:40 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναντιάκι τέλεια τα σχέδια! Χρυσοχέρα έτσι; Πιάνουν τα χέρια σου! Τι πιο γλυκό από το να διασκομήσεις το δωμάτιο του μωρού με πράγματα που έχεις φτιάξει εσύ!!! Φανταστικά είναι!

435ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 6:08 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναντιακι φοβερες οι δημιουργιες σου!!!Μπραβο!!!Μακαρι να επιανε κ εμενα το χερι μου να εκανα κ εγω διαφορα!!!
Στεφυ πολυ ωραια ιδεα!!!!αχ καπως ετσι κ εμεις θα διαβαζουμε αυτα που γραφουμε τωρα κ θα συγκινουμαστε!!αληθεια..ποσα θεματακια ειχατε ανοιξει τοτε?κ ποτε σταματησατε να γραφετε?
αχχχ μακαρι να μη σταματησουμε εμεις να λεμε τα νεα μας..ισως να ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα θα ηταν ωραια να μπαινουμε οποτε μπορουμε να τα λεμε!!!
κοριτσια μαλλον αποφασισα για το δωματιο τελικα!!ευχαριστω για τη βοηθεια κ τις γνωμες σας...θα το βαψουμε τελικα μπεζ με γαλαζιο κ για λεπτομερειες τελικα δε θα βαλω μπορντουρα που δεσμευει, αλλα θα επιλεξω αυτοκολλητα που θα τα ανανεωνω αναλογα με την εξελιξη του παιδιου!!!
ενα πολυ ωραιο site με ωραιες ιδεες για αυτοκολλητα ειναι το ακολουθο...εχει κ αυτοκολλητα μαυροπινακα που γραφεις με κιμωλια κανονικα..ειναι βεβαια για πιο μετα αλλα εχει κ εκπαιδευτικο χαρακτηρα κ μου αρεσει..ετσι να παρουμε μια ιδεα!!!
http://www.polychromo.gr/categories.asp?catid=1&refid=1
συγκεκριμενα μου αρεσε αυτο!! :
http://www.polychromo.gr/product.asp?catid=4653&refid=1
αλλα ειναι για μεγαλυτερες ηλικιες!!!!

436ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 6:13 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
Mar1987 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Mar1987 έγραψε:γραμματικη μου ειχες γραψει καποια στιγμη(αν θυμαμαι καλα)οτι μενεις σε μεζονετα..επειδη κ εγω σε μεζονετα μενω θελω να με διαφωτισεις σε καποια θεματακια διαδικαστικα κ ασφαλειας..τον πρωτο καιρο το μωρο το εχεις παντα μαζι σου σωστα?οπου κ να εισαι...δεν το αφηνεις καθολου στο δωματιο του κ εσυ να εισαι κατω??
χρειαζεται ενδοεπικοινωνια με καμερα?για πιο μετα που θα κοιμαται στο δωματιο του κ εσυ θα εισαι στο σαλονι?
με τις σκαλες πορτακια σφαλειας απαραιτητως ε?εσυ ποια εχεις βαλει?τα μονιμα ή τα αλλα που σφηνωνουν απο τοιχο σε τοιχο?
με εχει αγχωσει πολυ αυτο το θεμα(της μεζονετας)..οτι αλλο νομιζεις οτι πρεπει να ξερω κ να προετοιμαστω θα με βοηθουσε πολυυυυυ!!!!!!!


ενδοεπικοινωνια δε πηρα ποτε τελικα.απλα την ειχα κατω στο παρκοκρεβατο μεχρι να χρονισει.το μεσημερι παλι κατω κοιμοταν.πορτακια εχω βαλει και πανω και κατω.τα ειχα παρει απο το λιντλ καποια στιγμη που ειχε βγαλει με 25 ευρω το ενα.πολυ φτηνα δηλαδη.αυτο καρφωνει απο τη μια ακρη της ξυλινης σκαλας στην αλλη.και στο επανω μερος απο τη μια ακρη της σκαλας στον τοιχο.αναλογα τωρα βεβαια πως ειναι η εσωτερικη σκαλα του καθε σπιτιου.τωρα αν δε θες να το εχεις συνεχεια κατω το μωρο μια ενδοεπικοινωνια με καμερα θα σε σωσει.

θεωρητικα παντα(γιατι δε ξερω)σκεφτομουν μετα πο καποιους μηνες να μενει κ στο δωματιο του λιγο μη μαθει συνεχεια μαζι μου..αλλα αυτο θεωρητικα γιατι πρακτικα δε ξερω...οποτε μια ενδοεπικοινωνια νομιζω θα με βολευε..(ισως να μου την παρει κ κανενας δωρο...που ξερεις?χεχε!!!)κ παρκοκρεβατο κατω...μμμ...βασικα σκεφτομουν παρκο κανονικο(σαν αυτο που μεγαλωσα εγω)αλλα κ παλι δε ξερω...
κ κατω δε πρεπει να εχεις ενα ντουλαπι για πανες κτλ?ή την αλλαζες πανω στο δωματιο της?
ειμαι πολυ μπερδεμενη...ελπιζω να τα βαλω σε μια σειρα στο μυαλο μου!!

την αλλαξιερα της την εχω κατω στο wc.επανω δεν ειχα τιποτα ποτε.ειχα παρει και ενα βαλιτσακι απο τα τζαμπο που εκει της εβαζα φανελακια και 2-3 αλλαξιες για να μην ανεβοκατεβαινω.παρκοκρεβατο το λεω γιατι εχει το στρωματακι και κοιμαται ανετα το μωρο απο πολυ μικρη ηλικια

οκ σε ευχαριστω γραμματικουλα μου!!!πιστευω να βρω την ακρη μου..θα βολευτουμε που θα παει?!!!χαχα!!! Very Happy ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 536304

437ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 6:41 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nantiaf έγραψε:Αχχχχ, Στεφυ τι γλυκό!!! Μπράβο, πολύ ωραια και συγκιντική ιδέα... I love you

Πωλίνα, τέλειο το λιλο-λεμονί, το ψηφίζω κάργα κι εγώ!

Ναι, Δεσποινάκι, σίγουρα θα τα κρεμασω τα κινούμενα σχεδια, να τα δειτε κιολας, βασικά με ξυλομπογιά τα εχω κανει δυστυχως... Τον τομ δεν τον τελειωσα ακομα, δεν εχω γκρι ξυλομπογιά Mad ... πώς σας φαίνονται??

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/534/dsc00372c.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/268/dsc00374no.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/401/dsc00375b.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/515/dsc00373nr.jpg/

Μωρε τι να κανω να το πλακωσω απο πανω με μαρκαδόρο? Με τεμπερα? Πφφφ, δε φαινεται ωραια η ξυλομπογιά... :-(

ειναι ολα τελεια απλα πρεπει να τα περασεις με κατι απο πανω.ισως με τεμπερα δε ξερω απο αυτα κιολας

438ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 6:42 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Mar1987 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
Mar1987 έγραψε:γραμματικη μου ειχες γραψει καποια στιγμη(αν θυμαμαι καλα)οτι μενεις σε μεζονετα..επειδη κ εγω σε μεζονετα μενω θελω να με διαφωτισεις σε καποια θεματακια διαδικαστικα κ ασφαλειας..τον πρωτο καιρο το μωρο το εχεις παντα μαζι σου σωστα?οπου κ να εισαι...δεν το αφηνεις καθολου στο δωματιο του κ εσυ να εισαι κατω??
χρειαζεται ενδοεπικοινωνια με καμερα?για πιο μετα που θα κοιμαται στο δωματιο του κ εσυ θα εισαι στο σαλονι?
με τις σκαλες πορτακια σφαλειας απαραιτητως ε?εσυ ποια εχεις βαλει?τα μονιμα ή τα αλλα που σφηνωνουν απο τοιχο σε τοιχο?
με εχει αγχωσει πολυ αυτο το θεμα(της μεζονετας)..οτι αλλο νομιζεις οτι πρεπει να ξερω κ να προετοιμαστω θα με βοηθουσε πολυυυυυ!!!!!!!


ενδοεπικοινωνια δε πηρα ποτε τελικα.απλα την ειχα κατω στο παρκοκρεβατο μεχρι να χρονισει.το μεσημερι παλι κατω κοιμοταν.πορτακια εχω βαλει και πανω και κατω.τα ειχα παρει απο το λιντλ καποια στιγμη που ειχε βγαλει με 25 ευρω το ενα.πολυ φτηνα δηλαδη.αυτο καρφωνει απο τη μια ακρη της ξυλινης σκαλας στην αλλη.και στο επανω μερος απο τη μια ακρη της σκαλας στον τοιχο.αναλογα τωρα βεβαια πως ειναι η εσωτερικη σκαλα του καθε σπιτιου.τωρα αν δε θες να το εχεις συνεχεια κατω το μωρο μια ενδοεπικοινωνια με καμερα θα σε σωσει.

θεωρητικα παντα(γιατι δε ξερω)σκεφτομουν μετα πο καποιους μηνες να μενει κ στο δωματιο του λιγο μη μαθει συνεχεια μαζι μου..αλλα αυτο θεωρητικα γιατι πρακτικα δε ξερω...οποτε μια ενδοεπικοινωνια νομιζω θα με βολευε..(ισως να μου την παρει κ κανενας δωρο...που ξερεις?χεχε!!!)κ παρκοκρεβατο κατω...μμμ...βασικα σκεφτομουν παρκο κανονικο(σαν αυτο που μεγαλωσα εγω)αλλα κ παλι δε ξερω...
κ κατω δε πρεπει να εχεις ενα ντουλαπι για πανες κτλ?ή την αλλαζες πανω στο δωματιο της?
ειμαι πολυ μπερδεμενη...ελπιζω να τα βαλω σε μια σειρα στο μυαλο μου!!

την αλλαξιερα της την εχω κατω στο wc.επανω δεν ειχα τιποτα ποτε.ειχα παρει και ενα βαλιτσακι απο τα τζαμπο που εκει της εβαζα φανελακια και 2-3 αλλαξιες για να μην ανεβοκατεβαινω.παρκοκρεβατο το λεω γιατι εχει το στρωματακι και κοιμαται ανετα το μωρο απο πολυ μικρη ηλικια

οκ σε ευχαριστω γραμματικουλα μου!!!πιστευω να βρω την ακρη μου..θα βολευτουμε που θα παει?!!!χαχα!!! Very Happy ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 536304

ναι βρε μην ανησυχεις η πρωτη βδομαδα θα ειναι καπως.μετα ολα θα βρουν τον ρυθμο τους

439ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 6:58 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Mar1987"]Ναντιακι φοβερες οι δημιουργιες σου!!!Μπραβο!!!Μακαρι να επιανε κ εμενα το χερι μου να εκανα κ εγω διαφορα!!!
Στεφυ πολυ ωραια ιδεα!!!!αχ καπως ετσι κ εμεις θα διαβαζουμε αυτα που γραφουμε τωρα κ θα συγκινουμαστε!!αληθεια..ποσα θεματακια ειχατε ανοιξει τοτε?κ ποτε σταματησατε να γραφετε?
αχχχ μακαρι να μη σταματησουμε εμεις να λεμε τα νεα μας..ισως να ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα θα ηταν ωραια να μπαινουμε οποτε μπορουμε να τα λεμε!!!
κοριτσια μαλλον αποφασισα για το δωματιο τελικα!!ευχαριστω για τη βοηθεια κ τις γνωμες σας...θα το βαψουμε τελικα μπεζ με γαλαζιο κ για λεπτομερειες τελικα δε θα βαλω μπορντουρα που δεσμευει, αλλα θα επιλεξω αυτοκολλητα που θα τα ανανεωνω αναλογα με την εξελιξη του παιδιου!!!
ενα πολυ ωραιο site με ωραιες ιδεες για αυτοκολλητα ειναι το ακολουθο...εχει κ αυτοκολλητα μαυροπινακα που γραφεις με κιμωλια κανονικα..ειναι βεβαια για πιο μετα αλλα εχει κ εκπαιδευτικο χαρακτηρα κ μου αρεσει..ετσι να παρουμε μια ιδεα!!!
http://www.polychromo.gr/categories.asp?catid=1&refid=1
συγκεκριμενα μου αρεσε αυτο!! :
http://www.polychromo.gr/product.asp?catid=4653&refid=1
αλλα ειναι για μεγαλυτερες ηλικιες!!!![/quote

Ένα θεματακι ειχαμε ανοιξει ολο κι ολο... Καμια σχεση με εμας εδω τις πολυλογουδες!!! Βεβαια να πω οτι απο εκεινη την ομαδα απεκτησα 2 καλες φιλες που εχουμε βρεθει κιολας απο κοντα... Τηγ Blackrose και τη mama Katerina.



Ναντιακι οντως πολυ ομορφες οι δημιουργιες σου!

440ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 6:58 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="stefy"]
Mar1987 έγραψε:Ναντιακι φοβερες οι δημιουργιες σου!!!Μπραβο!!!Μακαρι να επιανε κ εμενα το χερι μου να εκανα κ εγω διαφορα!!!
Στεφυ πολυ ωραια ιδεα!!!!αχ καπως ετσι κ εμεις θα διαβαζουμε αυτα που γραφουμε τωρα κ θα συγκινουμαστε!!αληθεια..ποσα θεματακια ειχατε ανοιξει τοτε?κ ποτε σταματησατε να γραφετε?
αχχχ μακαρι να μη σταματησουμε εμεις να λεμε τα νεα μας..ισως να ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα θα ηταν ωραια να μπαινουμε οποτε μπορουμε να τα λεμε!!!
κοριτσια μαλλον αποφασισα για το δωματιο τελικα!!ευχαριστω για τη βοηθεια κ τις γνωμες σας...θα το βαψουμε τελικα μπεζ με γαλαζιο κ για λεπτομερειες τελικα δε θα βαλω μπορντουρα που δεσμευει, αλλα θα επιλεξω αυτοκολλητα που θα τα ανανεωνω αναλογα με την εξελιξη του παιδιου!!!
ενα πολυ ωραιο site με ωραιες ιδεες για αυτοκολλητα ειναι το ακολουθο...εχει κ αυτοκολλητα μαυροπινακα που γραφεις με κιμωλια κανονικα..ειναι βεβαια για πιο μετα αλλα εχει κ εκπαιδευτικο χαρακτηρα κ μου αρεσει..ετσι να παρουμε μια ιδεα!!!
http://www.polychromo.gr/categories.asp?catid=1&refid=1
συγκεκριμενα μου αρεσε αυτο!! :
http://www.polychromo.gr/product.asp?catid=4653&refid=1
αλλα ειναι για μεγαλυτερες ηλικιες!!!![/quote

Ένα θεματακι ειχαμε ανοιξει ολο κι ολο... Καμια σχεση με εμας εδω τις πολυλογουδες!!! Βεβαια να πω οτι απο εκεινη την ομαδα απεκτησα 2 καλες φιλες που εχουμε βρεθει κιολας απο κοντα... Τηγ Blackrose και τη mama Katerina.



Ναντιακι οντως πολυ ομορφες οι δημιουργιες σου!

τι κανει η κλειω αληθεια στεφυ;ειχαμε μιλησει καποιες φορες τοτε

441ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 7:02 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι τρισευτυχισμενη με την κουκλιτσα της και ανυπομωνει να βαλει μπροστα για το επομενο μωρακι!!! Οσο για το μικρο Ραφαηλ που τον εχασε ...τον θυμαται παντα και ειναι για εκεινη ο φυλακας αγγελος της. Ευτυχως ο Θεος τους αξιωσε γρηγορα με το 2ο παιδακι τους ...

442ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 7:05 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ειναι τρισευτυχισμενη με την κουκλιτσα της και ανυπομωνει να βαλει μπροστα για το επομενο μωρακι!!! Οσο για το μικρο Ραφαηλ που τον εχασε ...τον θυμαται παντα και ειναι για εκεινη ο φυλακας αγγελος της. Ευτυχως ο Θεος τους αξιωσε γρηγορα με το 2ο παιδακι τους ...


μπραβο το κοριτσακι μωρε μπραβο.ο θεουλης της εδωσε αμεσα ενα μωρακι και μακαρι να της δωσει και αλλο συντομα.της αξιζει με αυτο που εζησε

443ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 7:21 am

fmg 75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γραμματικη...το ονομα σου αν ειναι το αληθινο σου ειναι απο καποιο νησι σωστα????γιατι και η κορη μου εχει το ιδιο ονομα...

444ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 7:47 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάρες είχαμε κάνει συζήτηση για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου γιατί δεν θυμάμαι. Κι αν ναι θυμάται καμία αν ήταν στο 1, στο 2 ή στο 3; Να μην τα ψάχνω όλα!

445ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 7:52 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειχαμε κανει... αλλα δεν θυμαμαι ποτε... Παντως εχω αυτην την λιστα...

Η βαλίτσα της μαμας:

2-3 Νυχτικάκια

2-3 Στηθόδεσμους θηλασμού

Εσώρουχα

1 ελαφριά ρόμπα

Παντόφλες (καλύτερα να μην ειναι υφασματινες γιατι συνήθως το μπανιο θα είναι γεμάτο νερα)

Πετσέτες

Σεσουαρ

Νεσεσερ με: καλλυντικα,σαμπουαν,σαπούνι,αφρόλουτρο,σφουγγαρι,οδοντόκρεμα,οδοντόβουρτσα,λαστιχακια για μαλλια,βούρτσα.

Επιθέματα στήθους

Εγω θα πάρω και δικές μου σερβιέτες γιατί αυτές που δίνουν εκεί είναι χάλια

Μια κρέμα για τις θηλες από 100% αγνή λανολίνη

Ρουχα και παππούτσια για την μερα εξόδου


Η βαλίτσα του μωρού

Κορμάκι
Φορμακι
Ζακετάκι
Καλτσακια
Σκουφακι
Γαντακια
Κουβερτούλα
Πάνες αγκαλιάς
Γουλόπανο
Οινόπνευμα για τα χέρια των επισκεπτών!

Καθισμα αυτοκινήτου (πλεον ειναι ο πιο ενδεδειγμενος τρόπος για να μεταφέρεις το μωρό σπίτι. Το πορτ μπεμπε δεν ενδείκνυται καθώς δεν κρατάει σταθερό το κεφαλάκι του μωρου)!!!!! Προσοχη σε αυτό κορίτσια!!!
Αν το ταξίδι της επιστροφής είναι μεγάλο θα πρέπει ακόμη να έχετε μαζί σας πάνες, μωρομάντηλα, και σελτεδάκι για πιθανή αλλαγή. Σε αυτή την περίπτωση κι αν δεν θηλάζετε θα χρειαστείτε ακόμη ενα μπιμπερό που θα το δώσετε για αποστείρωση στο θάλαμο νεογνών λίγο πριν την έξοδο σας, ένα μικρό θερμός που επίσης θα το δώσετε να σας το γεμίσουν νερο και ένα κουτί γαλα σκόνης.

Aλλα προαιρετικά και χρήσιμα

Φωτογραφική μηχανή και φιλμ
Βιντεοκάμερα
Γουόκμαν και μπαταρίες
Κινητό, φορτιστής

Σημειωματάριο και στυλό για να σημειώνετε τις σκέψεις σας ή τις απορίες σας που θέλετε να ρωτήσετε τους γιατρούς

Επίσης την ταυτότητα τη δική σας και του συζύγου σας καθώς και την ληξιαρχική πράξη γάμου (και φωτοτυπίες όλων αυτών) για να δηλώσετε τη γέννηση του μωρού στο ληξιαρχείο πριν φύγετε.

Καλό θα ήταν να έχουμε μαζί μας και τις εξετάσεις που έχουμε κάνει. Ειδικά τη Β επιπέδου.

Χρήματα

446ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 7:53 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και τα βιβλιαρια υγειας και των δυο!

447ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 8:10 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στέφη σ ευχαριστώ. Από εχθές κάθομαι και καταγράφω για το τι θα χρειαστώ! Νομίζω ήρθε η ώρα να ξέρω τι χρειάζομαι! Και κάτι άλλο. Γεννάμε τέλη Απρίλη- αρχές Μάη. Οι νυχτικιές να είναι κοντομάνικες ή μακρυμάνικες λεπτές; Εγώ έλεγα να πάρω και μία πυτζάμα βασικά. Είμαι πιο πολύ της πυτζάμας από τη νυχτικιά αλλά διάβασα ότι τις πρώτες μέρες είναι πιο πρακτική η νυχτικιά! Ριξ τε καμία ιδέα που να κοιτάξω για νυχτικές; Να μην είναι και πολύ ακριβές!

448ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 8:14 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nancy82 έγραψε:Στέφη σ ευχαριστώ. Από εχθές κάθομαι και καταγράφω για το τι θα χρειαστώ! Νομίζω ήρθε η ώρα να ξέρω τι χρειάζομαι! Και κάτι άλλο. Γεννάμε τέλη Απρίλη- αρχές Μάη. Οι νυχτικιές να είναι κοντομάνικες ή μακρυμάνικες λεπτές; Εγώ έλεγα να πάρω και μία πυτζάμα βασικά. Είμαι πιο πολύ της πυτζάμας από τη νυχτικιά αλλά διάβασα ότι τις πρώτες μέρες είναι πιο πρακτική η νυχτικιά! Ριξ τε καμία ιδέα που να κοιτάξω για νυχτικές; Να μην είναι και πολύ ακριβές!

Εγω προσωπικα που εκανα καισαρικη σκεψου οτι απο κατω δεν φοραγα τιποτα γαιτι ερχοντουσαν και με αλλαζαν οι κοπελες πολυ συχνα. Οποτε πυζαμα δεν μπορουσα να βαλω. Νυχτικα κοντομανικα ειχα παρει και υπηρχαν στογμες που ζεστενομουν κιολας. Ειχα παρει βεβαια και μια ελεφρια ρομπιτσα να υπαρχει... Στο φυσιολογικο τοκετο που εισαι καλα πολυ πιο γρηγορα ισως να βολεψουν και οι πυζαμες... Αλλα καλυτερα να εχεις κι απο τα δυο καλου κακου.

449ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 8:15 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επισης κοριτσια οταν μπουμε στο μηνα μας πρεπει να κανουμε εξουσιοδοτησεις στους αντρες μας για να κανουν εκεινοι μετα οτι διαδικασιες χρειαστουν σε σχεση με τα ταμεια μας...

450ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 - Σελίδα 18 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! # 4 Πεμ Ιαν 31, 2013 8:24 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nantiaf έγραψε:Αχχχχ, Στεφυ τι γλυκό!!! Μπράβο, πολύ ωραια και συγκιντική ιδέα... I love you

Πωλίνα, τέλειο το λιλο-λεμονί, το ψηφίζω κάργα κι εγώ!

Ναι, Δεσποινάκι, σίγουρα θα τα κρεμασω τα κινούμενα σχεδια, να τα δειτε κιολας, βασικά με ξυλομπογιά τα εχω κανει δυστυχως... Τον τομ δεν τον τελειωσα ακομα, δεν εχω γκρι ξυλομπογιά Mad ... πώς σας φαίνονται??

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/534/dsc00372c.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/268/dsc00374no.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/401/dsc00375b.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/515/dsc00373nr.jpg/

Μωρε τι να κανω να το πλακωσω απο πανω με μαρκαδόρο? Με τεμπερα? Πφφφ, δε φαινεται ωραια η ξυλομπογιά... :-(

Μπράβο Ναντιακι πολύ όμορφα! Αγαπάω τομ και τζερυ είναι απ τ αγαπημένα μου! Μήπως να τα κανες και με νερομπογια για να γίνουν πιο παιχνιδιαρικα? Επίσης υπάρχει κι άλλη λύση!! Για πιο παλ αποτέλεσμα μπορείς μ ένα λεπιδακι μικρό η μ ένα μαχαιρακι να ξυσεις την μύτη της. ξυλομπογιας και με το ξύσμα αυτό κι ένα κομματάκι βαμβάκι να περάσεις τις επιφάνειες!! Βγαίνει πολύ όμορφο και soft αποτέλεσμα! Δοκίμασε το!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις