Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
384 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 384 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

????????


Επισκέπτης
θα συμφωνησω με φατσουλινι δυστυχως εφακι μου........και θα προσθεσω οτι τα χαρτακια που πηγαινοερχονται εχουν τετοια ορθογραφικα (χρονια στελνω τα παιδια και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο εχουν παει) που αποκλειεται να εχουν τελειωσει και λυκειο οι κοπελες αυτες......και μη μου αρχισετε τωρα ολοι οσοι ειναι ανορθογραφοι εχουν δυσλεξια, δεν το χαφτω.......πολλες φορες ετυχε και τα ελληνικα τους ακομα να ειναι σπαστα και στον δημοσιο και στον ιδιωτικο και το σχολιαζαν οι μαμαδες......εχω δει με τα ματια μου σε γιορτη που πηγα να κερασω τουρτα ενα παιδακι μες τον ηλιο μεσα σε ενα καρεκλακι παρατημενο αρκετη ωρα......ολο χτυπανε και δεν ειδε κανεις, ολο δεν ηταν εκεινη την ωρα κανεις, τα τηλεφωνα τους ομως ολη μερα αναμονη ειναι απ το μπλα μπλα.....καθε μερα το σταυρο μου κανω μην παρουν να μου πουνε για χτυπηματα......σημερα ηρθε ο μεγαλος με ενα τεραστιο σημαδι απο δαγκωνια στο χερι του που του το εκανε ενας συγκεκριμενος ο οποιος ιδιος συγκεκριμενος εσπρωξε και ενα αλλο παιδακι και εσπασε το δοντι του μου ειπε............ας το παραδεχτουμε επιτελους, πολλες κοπελες περασαν τυχαια σ αυτο το ιεκ και αναγκαστικα κανουν αυτο το επαγγελμα....και δε το γουσταρουν κιολας.....γιατι καθε φορα που παμε να πουμε κατι για τις παιδαγωγους δλδ σηκωνεται θυελλα? κι εγω παιδαγωγος ειμαι αλλα δεν ισχυριζομαι οτι ο κλαδος εχει το αμολυντο......ισα ισα ειναι ενας κλαδος που αν δε θες αυτο που κανεις εισαι πραγματικα επικινδυνος.........αμαν καναμε να συνελθουμε στον παιδικο μας πριν κατι μηνες που τους εφυγε στο δρομο το παιδακι αν ακουσατε ειδησεις.......και το χτυπησε διερχομενο.....

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:θα συμφωνησω με φατσουλινι δυστυχως εφακι μου........και θα προσθεσω οτι τα χαρτακια που πηγαινοερχονται εχουν τετοια ορθογραφικα (χρονια στελνω τα παιδια και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο εχουν παει) που αποκλειεται να εχουν τελειωσει και λυκειο οι κοπελες αυτες......και μη μου αρχισετε τωρα ολοι οσοι ειναι ανορθογραφοι εχουν δυσλεξια, δεν το χαφτω.......πολλες φορες ετυχε και τα ελληνικα τους ακομα να ειναι σπαστα και στον δημοσιο και στον ιδιωτικο και το σχολιαζαν οι μαμαδες......εχω δει με τα ματια μου σε γιορτη που πηγα να κερασω τουρτα ενα παιδακι μες τον ηλιο μεσα σε ενα καρεκλακι παρατημενο αρκετη ωρα......ολο χτυπανε και δεν ειδε κανεις, ολο δεν ηταν εκεινη την ωρα κανεις, τα τηλεφωνα τους ομως ολη μερα αναμονη ειναι απ το μπλα μπλα.....καθε μερα το σταυρο μου κανω μην παρουν να μου πουνε για χτυπηματα......σημερα ηρθε ο μεγαλος με ενα τεραστιο σημαδι απο δαγκωνια στο χερι του που του το εκανε ενας συγκεκριμενος ο οποιος ιδιος συγκεκριμενος εσπρωξε και ενα αλλο παιδακι και εσπασε το δοντι του μου ειπε............ας το παραδεχτουμε επιτελους, πολλες κοπελες περασαν τυχαια σ αυτο το ιεκ και αναγκαστικα κανουν αυτο το επαγγελμα....και δε το γουσταρουν κιολας.....γιατι καθε φορα που παμε να πουμε κατι για τις παιδαγωγους δλδ σηκωνεται θυελλα? κι εγω παιδαγωγος ειμαι αλλα δεν ισχυριζομαι οτι ο κλαδος εχει το αμολυντο......ισα ισα ειναι ενας κλαδος που αν δε θες αυτο που κανεις εισαι πραγματικα επικινδυνος.........αμαν καναμε να συνελθουμε στον παιδικο μας πριν κατι μηνες που τους εφυγε στο δρομο το παιδακι αν ακουσατε ειδησεις.......και το χτυπησε διερχομενο.....

αυτο ακριβως προσπαθώ να πω!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σας διαβασα και σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια
ειστε πραγματικες φιλες και με στηριζετε παρα πολυ αυτην την στιγμη
ειδικα τωρα που τα νευρα μου εχουν κλονιστει τοσο πολυ
για να φανταστειτε ποσο...μολις γυρισα απο την νευρολογο μου...μου εδωσε ηρεμιστικα για ενα διαστημα γιατι πραγματικα σας το λεω και μεσα απο την καρδια μου δεν ειμαι καλα

ολο αυτο που εγινε δεν λεω ναι συμβαινει στα παιδια αλλα για μενα ηταν σαν να ξεχυλλησε το ποτηρι
με αυτο το περιστατικο κατερευσα

πραγματικα μεσα μου δεν ξερω πια αν ειμαι καλη μανα
με την ενοια οτι ναι ενταξει τρεχω,σκιζομαι για το παιδι μου
του παρεχω οτι μπορω και δεν μπορω
και το αποτελεσμα ποιο ειναι??

τι καλη μανα ειμαι εγω οταν δεν μπορω να διαμορφωσω εναν καλο χαρακτηρα?
οταν δεν μπορω να κανω το ιδιο μου το παιδι να καταλαβει ποσο κακο ειναι να χτυπαει(για το οποιοδιποτε λογο)
θεωρω ΛΑΘΟΣ μου που δεν δεχτηκα το προβλημα του νωριτερα που δεν ειχα τις κεραιες μου ανοιχτες να το καταλαβω αν ημουν σωστη μανα θα το ειχα δει και θα ειχα δρασει αλλιως

σημερα πηγα στην μαμα μου και τον ειδα
μολις με ειδε χαρουμενος ετρεξε κοντα μου και μου ειπε 'μαμα μπορω να σε παρω αγκαλια και να σε φιλησω?δεν θα ξαναχτυπησω παιδακια'

οσον αφορα τις δασκαλες τις θεωρω επιεικως απαραδεκτες ηταν 3 στον παιδοτοπο και το πρωτο που μου ειπαν πιαστηκαν στα χερια και ο σπυρος τον χτυπησε
και εδω εχω μερικες ενστασεις
1)επρεπε να τα παρουν τα αιματα για να τα χωρισουν? που ηταν εκεινες?

2)η μια που θελει να λεγετε 'δασκαλα' μεχρι στιγμης μου εχει δηλωσει 3 ειδικοτητες(δσακαλα,μαια,νοσοκομα)τι στον κορακα ειναι τελικα εκει???

3)το οτι και ο σπυρος ηταν χτυπημενος δεν το αναφερε καμια και μαλιστα καμια δεν τον επλυνε οπως το αλλοο παιδακι αλλα τα αιματα ηταν ξεραμενα στην μυτολα του
και μετα να μην σκευτομαι οτι οτι και να γινεται εκει μεσα δεν θα τα ριχνουν στον σπυρο ε???

δυστυχως για εμας χθες ελειπαν και οι 2 καλες μας δασκαλες
που οταν ειναι εκεινες εκει τιποτα δεν συμβαινει
ειδικα η δασκαλα του σπυρου τον προσεχει σαν τα ματια της


εγω πηρα σημερα στο σχολειο να μαθω για το παιδακι
ειναι καλα και προλυπτικα για τυχον διασειση εμεινε σημερα σπιτι του
μιλησε η διευθυντρια με την μαμα του και μαζι μου και μου ειπε την τριτη που ερχεται η κυρια μας να τον παω κανονικα στο σχολειο

συγνωμη αν σας κουραζω αλλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου....

????????


Επισκέπτης
α ρε φιλεναδα στο ελεγα προχτες.....δε θα ειναι παντα εκει η καλη δασκαλα.....το παιδι το ξεχωριζουν δεν το βλεπεις? γιατι δλδ εφταιγε ο σπυρος αφου δεν ειδαν τι εγινε? γιατι το αλλο το περιποιηθηκαν και τον σπυρο τον αφησαν με τα αιματα?? ζεις στην ελλαδα, παρτο αποφαση, οσο σκληρο κι αν ειναι, εκπαιδευτικος υπηρξα πολλα χρονια κι εχουν δει πολλα τα ματια μου, το παιδι σου παντα θα φταιει για ολα ......δε μπορεις να προσευχεσαι καθε φορα να πεσεις στην καλη δασκαλα, παρε το παιδι απο κει μεσα, την επομενη σαιζον δε λεω τωρα ηρεμησε, παρτο και ας παει σε ενα σχολειο που δε θα νιωθει διαφορετικο, καταλαβε με σα μανα σου μιλαω δε θελω να σε θιξω....τον σπυρετο τον λατρευω και το ξερεις....αλλα μην του το κανετε αυτο, μην τον αφηνετε να γινεται η λεια στον καθενα που θα του φορτωνει οτι και να συμβαινει.....καθε παιδακι εχει μαλωσει κι εχει χτυπησει, το δικο σου για να ζηταει αγκαλια "αλλα δε θα ξαναχτυπησει παιδακια"παει να πει οτι το φερνει βαρια...........πως ενιωσε ο σπυρος δλδ οταν ετρεξαν ολες οι κλωσσες να σκουπισουν το αλλο παιδακι και αυτον τον αφησαν στην ακρη και θα πεταξαν και κανενα "κοιτα τι εκανες" και τα γνωστα.......(προς θεου δεν εννοω να αφηναν το χτυπημενο παιδακι μην τρελλαθουμε αλλα να φροντιζαν ολους οσους ειχαν χτυπησει- και η μαμα ειμαι αιγουρη απ την τρομαρα της εκανε ετσι κι αυτη!)

πηγαινε το παιδι σε ενα σχολειο που δε θα νιωθει διαφορετικο΄.......καντο ειναι κριμα

και μην ξαναπεις οτι δεν εισαι καλη μανα, μακαρι ολες οι μανες να νοιαζονταν και να ετρεχαν οσο εσυ....το ξερουμε δε σε γνωρισαμε χτες, τωρα εισαι στεναχωρημενη κοιτα να ηρεμησεις και ολα θα στρωσουν[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Πεμ Ιαν 31, 2013 8:14 am, 2 φορές συνολικά

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσι μου πραγματικά όλα όσα θα ήθελα να σου πω στα έγραψαν ήδη τα κορίτσια!

Δεν είσαι κακή μάνα...ούτε μία στο εκατομμύριο! Έχω δεί τί αγώνα δίνεις καθημερινά μαζί με τον Σπυράκο οπότε μην είσαι άδικη ούτε με τον εαυτό σου ούτε με το παιδί σου!

Κ μην τον σταματήσεις από το σχολείο.....είναι κρίμα να περιθωριοποιηθεί το παιδάκι για μία κακή στιγμή! Αυτό που σκέφτομαι συνεχώς από την στιγμή που διάβασα το ποστ σου είναι "μα πού στα κομμάτια ήταν οι δασκάλες???? Γιατί άφησαν να ξεφύγει τόσο η κατάσταση εφόσον έβλεπαν ότι χόντραινε ο καβγάς?" Μπορώ να καταλάβω τον πανικό της άλλης μανούλας όταν θα είδε το παιδί της μέσα στα αίματα.....αυτό όμως δεν κάνει εσένα κακή μάνα!

Ηρέμησε, μίλησε στον Σπυράκο κ συνέχισε να τον στέλνεις κανονικά στο σχολείο του.....Νομίζω ότι θα τρόμαξε ήδη αρκετά σήμερα η ψυχούλα μου με όλο αυτό που πέρασε!!!!!!!!!

????????


Επισκέπτης
να δειτε τι εγινε..........δασκαλες ειχε κι εκει!
http://www.pameevro.gr/epikairothta/articleType/ArticleView/articleId/4949.aspx

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fatsoulini έγραψε:
arco iris έγραψε:θα συμφωνησω με φατσουλινι δυστυχως εφακι μου........και θα προσθεσω οτι τα χαρτακια που πηγαινοερχονται εχουν τετοια ορθογραφικα (χρονια στελνω τα παιδια και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο εχουν παει) που αποκλειεται να εχουν τελειωσει και λυκειο οι κοπελες αυτες......και μη μου αρχισετε τωρα ολοι οσοι ειναι ανορθογραφοι εχουν δυσλεξια, δεν το χαφτω.......πολλες φορες ετυχε και τα ελληνικα τους ακομα να ειναι σπαστα και στον δημοσιο και στον ιδιωτικο και το σχολιαζαν οι μαμαδες......εχω δει με τα ματια μου σε γιορτη που πηγα να κερασω τουρτα ενα παιδακι μες τον ηλιο μεσα σε ενα καρεκλακι παρατημενο αρκετη ωρα......ολο χτυπανε και δεν ειδε κανεις, ολο δεν ηταν εκεινη την ωρα κανεις, τα τηλεφωνα τους ομως ολη μερα αναμονη ειναι απ το μπλα μπλα.....καθε μερα το σταυρο μου κανω μην παρουν να μου πουνε για χτυπηματα......σημερα ηρθε ο μεγαλος με ενα τεραστιο σημαδι απο δαγκωνια στο χερι του που του το εκανε ενας συγκεκριμενος ο οποιος ιδιος συγκεκριμενος εσπρωξε και ενα αλλο παιδακι και εσπασε το δοντι του μου ειπε............ας το παραδεχτουμε επιτελους, πολλες κοπελες περασαν τυχαια σ αυτο το ιεκ και αναγκαστικα κανουν αυτο το επαγγελμα....και δε το γουσταρουν κιολας.....γιατι καθε φορα που παμε να πουμε κατι για τις παιδαγωγους δλδ σηκωνεται θυελλα? κι εγω παιδαγωγος ειμαι αλλα δεν ισχυριζομαι οτι ο κλαδος εχει το αμολυντο......ισα ισα ειναι ενας κλαδος που αν δε θες αυτο που κανεις εισαι πραγματικα επικινδυνος.........αμαν καναμε να συνελθουμε στον παιδικο μας πριν κατι μηνες που τους εφυγε στο δρομο το παιδακι αν ακουσατε ειδησεις.......και το χτυπησε διερχομενο.....

αυτο ακριβως προσπαθώ να πω!!!

Συγνωμη,αλλα νομιζω πωs παρερμηνευτηκαν τα λεγομενα μου ή εγω η ιδια δεν το τοποθετησα σωστα.Δεν σηκωσα καμια θυελλα και δεν ισχυριστηκα ποτε οτι ο κλαδοs εχει το αμολυντο.Ισα ισα που επιστησα την προσοχη των μαναδων στην επιλογη παιδικου σταθμου και ανεφερα και τουs λογουs αποχωρησηs μου!
Αλλα δεν μπορω να κρινω τουs παιδαγωγουs επειδη δεν περασαν στο πανεπιστημιο και επελεξαν να καταρτιστουν σε ενα ΙΕΚ.Υπογραμμιζω το "επελεξαν"γιατι μιλαω για ιδιωτικο ΙΕΚ.Γνωριζω πολλεs συναδελφουs που δεν σταματησαν εκει αλλα καναν και μεταπτυχιακα πανω στην ψυχολογια των παιδιων.Βεβαιωs και υπαρχουν κακοι εκπαιδευτεs.Αυτο εχει να κανει,ομωs,με τι ανθρωποs εισαι και ποσο πολυ αγαπαs τα παιδια.

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το παιδι το ξεχωριζουν και αυτο ειναι κλασσικο, και εγω οσο και αν μεγαλωσα δεν θα ξεχασω ποτε πως με ειχαν γραμμενη οι δασκαλες στο δημοτικο επειδη ειχα δισλεξια, και ποσο ξυλο ειχα φαει οταν αντεδρασα με φωνες στην δασκαλα τοτε επειδη καλεσε την μανα μου της ειπε οτι εχω δισλεξια και με παρουσιασε λες και ειμαι αντε..να μην πω τι...31 χρονων εχω φτασει ολοκληρη γαιδαρα και ακομα δεν εχω ξεχασει...Μια καλη δασκαλα ειχα και δεν θα την ξεχασω ποτε...τριτη γυμνασιου ημουν και μου αφιερωνε προσωπικο χρονο - χρονο δικο της για να με μαθει να γραφω... οι γονεις μου τοτε ακομα ηταν Αμερικλη..τι να σου κανει μια γιαγια..ποσο να βοηθησει...
τελος..υπαρχουν καλες κα κακες δασκαλες...γυναικες που καταλαβαινουν την ευθυνη του εργου τους και αλλες που δεν τους καιγεται καρφι...

μοιραστικα μαζι σου κατι πολύ προσωπικο για να σου πω πως οχι μονο σε καταλαβαινω...σε νιωθω...στασου κοντα στο παιδι σου, οσο πιο κοντα γινεται, βρες την καλή δασκαλά και μιλα μαζι της, και αν μπορεις μην τον πηγαινεις τον μικρουλη τις μερες που εκεινη λειπει..ισως ειναι καλυτερα ετσι...

σε φιλώ

????????


Επισκέπτης
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
fatsoulini έγραψε:
arco iris έγραψε:θα συμφωνησω με φατσουλινι δυστυχως εφακι μου........και θα προσθεσω οτι τα χαρτακια που πηγαινοερχονται εχουν τετοια ορθογραφικα (χρονια στελνω τα παιδια και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο εχουν παει) που αποκλειεται να εχουν τελειωσει και λυκειο οι κοπελες αυτες......και μη μου αρχισετε τωρα ολοι οσοι ειναι ανορθογραφοι εχουν δυσλεξια, δεν το χαφτω.......πολλες φορες ετυχε και τα ελληνικα τους ακομα να ειναι σπαστα και στον δημοσιο και στον ιδιωτικο και το σχολιαζαν οι μαμαδες......εχω δει με τα ματια μου σε γιορτη που πηγα να κερασω τουρτα ενα παιδακι μες τον ηλιο μεσα σε ενα καρεκλακι παρατημενο αρκετη ωρα......ολο χτυπανε και δεν ειδε κανεις, ολο δεν ηταν εκεινη την ωρα κανεις, τα τηλεφωνα τους ομως ολη μερα αναμονη ειναι απ το μπλα μπλα.....καθε μερα το σταυρο μου κανω μην παρουν να μου πουνε για χτυπηματα......σημερα ηρθε ο μεγαλος με ενα τεραστιο σημαδι απο δαγκωνια στο χερι του που του το εκανε ενας συγκεκριμενος ο οποιος ιδιος συγκεκριμενος εσπρωξε και ενα αλλο παιδακι και εσπασε το δοντι του μου ειπε............ας το παραδεχτουμε επιτελους, πολλες κοπελες περασαν τυχαια σ αυτο το ιεκ και αναγκαστικα κανουν αυτο το επαγγελμα....και δε το γουσταρουν κιολας.....γιατι καθε φορα που παμε να πουμε κατι για τις παιδαγωγους δλδ σηκωνεται θυελλα? κι εγω παιδαγωγος ειμαι αλλα δεν ισχυριζομαι οτι ο κλαδος εχει το αμολυντο......ισα ισα ειναι ενας κλαδος που αν δε θες αυτο που κανεις εισαι πραγματικα επικινδυνος.........αμαν καναμε να συνελθουμε στον παιδικο μας πριν κατι μηνες που τους εφυγε στο δρομο το παιδακι αν ακουσατε ειδησεις.......και το χτυπησε διερχομενο.....

αυτο ακριβως προσπαθώ να πω!!!

Συγνωμη,αλλα νομιζω πωs παρερμηνευτηκαν τα λεγομενα μου ή εγω η ιδια δεν το τοποθετησα σωστα.Δεν σηκωσα καμια θυελλα και δεν ισχυριστηκα ποτε οτι ο κλαδοs εχει το αμολυντο.Ισα ισα που επιστησα την προσοχη των μαναδων στην επιλογη παιδικου σταθμου και ανεφερα και τουs λογουs αποχωρησηs μου!
Αλλα δεν μπορω να κρινω τουs παιδαγωγουs επειδη δεν περασαν στο πανεπιστημιο και επελεξαν να καταρτιστουν σε ενα ΙΕΚ.Υπογραμμιζω το "επελεξαν"γιατι μιλαω για ιδιωτικο ΙΕΚ.Γνωριζω πολλεs συναδελφουs που δεν σταματησαν εκει αλλα καναν και μεταπτυχιακα πανω στην ψυχολογια των παιδιων.Βεβαιωs και υπαρχουν κακοι εκπαιδευτεs.Αυτο εχει να κανει,ομωs,με τι ανθρωποs εισαι και ποσο πολυ αγαπαs τα παιδια.

εγω κακως εβαλα το ονομα σου κοπελα μου δεν ηταν ολη η απαντηση μου σε σενα, με πηρε η μπαλα, με συγχωρεις, απλα καθε μα καθε φορα που θα πουμε το παραμικρο που θα υποννοει εστω κατι για δασκαλες ...λες και μιλαμε για ολες......ξερουμε οτι εχει και ευσυνειδητες δασκαλες, απλα στο συγκεκριμενο επαγγελμα δεν πρεπει να υπαρχουν "χλιαροι" αλλα ανθρωποι με διψα για να το κανουν.....οπως και η νοσοκομα, δε μπορει να πας κανεις αυτη τη δουλεια απλα επειδη εκει περασες........αυτο ηθελα να πω......

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Bρε κοριτσια μην φευγετε απο το θεμα! Αν νομίζεις ότι με το να παίρνεις φάρμακα και να ξεσπάς στον ευατό σου με αυτό τον τρόπο θα σε κάνει πιο ''σωστή'' μαμά τότε συνέχισε να αυτοκαταστρέφεσαι και να στερείσαι την χαρά του παιδιού σου που ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ Smile . Συνελθε αυτα συμβαινουν ,μαθε να γινεσαι πιο σκληρη και οχι να σε καταπατουν! Επισης με την σταση σου δείχνεις ότι έχεις κομπλεξ για το παιδάκι σου. Αν συνεχίσεις να φέρεσαι έτσι τότε θα με επιβεβαιώσεις και δεν το θέλω Mad

????????


Επισκέπτης
bublesoaps έγραψε:Bρε κοριτσια μην φευγετε απο το θεμα! Αν νομίζεις ότι με το να παίρνεις φάρμακα και να ξεσπάς στον ευατό σου με αυτό τον τρόπο θα σε κάνει πιο ''σωστή'' μαμά τότε συνέχισε να αυτοκαταστρέφεσαι και να στερείσαι την χαρά του παιδιού σου που ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ Smile . Συνελθε αυτα συμβαινουν ,μαθε να γινεσαι πιο σκληρη και οχι να σε καταπατουν! Επισης με την σταση σου δείχνεις ότι έχεις κομπλεξ για το παιδάκι σου. Αν συνεχίσεις να φέρεσαι έτσι τότε θα με επιβεβαιώσεις και δεν το θέλω Mad

συγνωμη φιλη συμφορουμιτισα αλλα διαφωνω...με το να παρει ενα διαστημα ηρεμιστικα δε θα εθιστει κιολας, κανενα λεξοτανιλ θα της εδωσε και δε νομιζω οτι το θεμα της ειναι ο εαυτος της.......φυσικα καλο ειναι να τα αποφυγει και αυτα αλλα αφου την ειδε εν εξαλλω ο γιατρος δε θα της κανουν κακο, δε νομιζω να αυτοκαταστρεφεται η να χανει τις χαρες του παιδιου της......και δεν τη βρισκω καθολου μα καθολου κομπλεξικη ειλικρινα, απλα στεναχωριεται πολυ που ποσπαθει και δε βλεπει αποτελεσματα...αν ειχε κομπλεξ θα κοιτουσε πως να κουκουλωσει το προβλημα κατι που ποτε δεν εκανε και αυτο την τιμα......

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="arco iris"][font=Arial Black]α ρε φιλεναδα στο ελεγα προχτες.....δε θα ειναι παντα εκει η καλη δασκαλα.....το παιδι το ξεχωριζουν δεν το βλεπεις? γιατι δλδ εφταιγε ο σπυρος αφου δεν ειδαν τι εγινε? γιατι το αλλο το περιποιηθηκαν και τον σπυρο τον αφησαν με τα αιματα?? ζεις στην ελλαδα,

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ!!!!

παρε το παιδι απο κει μεσα, την επομενη σαιζον δε λεω τωρα ηρεμησε, παρτο και ας παει σε ενα σχολειο που δε θα νιωθει διαφορετικο,

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ...
..ηδη του μιλησα του μικρου και του ειπα οτι σε λιγο καιρο θα παμε σε ενα νεο σχολειο οπου κανενας δεν θα σε κοροιδευει και θα εχεις πραγματικους φιλους που θα θελουν να παιξουν μαζι σου θα ειστε αγαπημενοι και ξετρελαθηκε απο την χαρα του.

μην τον αφηνετε να γινεται η λεια στον καθενα που θα του φορτωνει οτι και να συμβαινει.....

ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ


και να σας πω και κατι αλλο κοριτσια μου? δεν εχω κομπλεξ με το προβλημα του παιδιου μου αν ειχα θα το εκρυβα και θα το επαιζα ανετη και χαρωπη μανουλα

το πρβλημα μου ειναι οτι εχω περασει τοοοοοοσα γιαυτο το παιδι απο την εγκυμοσυνη εως τωρα και δεν θελω να μου τον ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπεμπουλη(μα,πως σε λενε??)λοιπον επειδη δεν εχω χρονο θα στα πω στα γρηγορα κ θα σου στειλω κ πμ για οσα μεινουν Wink

εισαι φορτισμενη αυτη την στιγμη...ασε να ξαθυμανει λιγο ολη η κατασταση κ μετα θα τπ δεις πιο χαλαρα....!!
το παιδι θα στο χαρακτηριζουν παντα γιατι ετσι ειναι η νοοτροπια μας...βαζουμε ταμπελες στους ανθρωπους...
χοντρος,κοντος,ψηλος,γυαλακιας,χαζος,φυτο κτλ κτλ...

προσπαθησε να του μιλας οσο περισσοτερο γινετε...σου ειπα ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΤΕ...

ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν,παντα θα εχουν κατι να πουν.... Mad Mad Mad Mad Mad

κ οποιος στο χαρακτηρισει ξανα δωστου να καταλαβει οτι δεν σε ενδιαφερει η γνωμη του..αν την ηθελες θα την ζητουσες....

κοιτα να χαρεις το παιδακι σου κ να ειστε εσεις καλα...ηδη εχει καταλαβει το λαθος του με αυτο που σου ειπε(οτι δεν θα ξανα χτυπησει παιδακι...)

τα υπολοιπα μαλλον αυριο γιατι ζοριζομαι τωρα!!!!φιλιααα!!!

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tης μίλησα σκληρα για να την συνεφέρω Φυσικά και δεν πιστεύω ότι έχεις κομπλεξ απλα ΠΡΟΣΠΑΘΩ να σε συνεφέρω και να σε κανω να καταλάβεις ότι αυτό μπορεί να συμβεί αυριο μεθαύριο και στο δικο σου παιδί ή μπορεί ο μικρούλης σου να επιτεθεί πάλι σε κάποιο άλλο παιδάκι . Αυτο όπως λένε όλα τα κορίτσια συμβαίνουν ανάμεσα στα παιδάκια Τώρα ζητάνε συγνώμη που πιστεύων ότι το εννοούν πραγματικά Smile και μετά μπορεί πάλι να πάνε κλωστήσουν ένα παιδάκι . Εσυ απλά δούλεψε πάνω στην συμπεριφορά του μικρούλη σου όπως θα δουλέω και εγώ και ή άλλη και η κάθε μανούλα. Τώρα όσον αφορά τα φάρμακα σίγουρα κακό δεν κάνουν και ούτε προκειται να εθιστείς , απλά ίσως πρέπει να σκεφτείς ότι στις δυσκολίες δεν πρέπει να καταφεύγουμε σε τέτοιου είδους βοήθεια. Αυτή ειναι η πιο εύκολη και ανώδυνη . Η δύναμη βρίσκεται μέσα σου , φτάνει να την αφήσεις να βγει επιτέλους στην επιφάνεια για να βοηθηθείς και εσύ και το παιδί . ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΟΛΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ και σου μιλαω σκληρα οπως θα μίλαγα και στην ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vetaki..! έγραψε:μπεμπουλη(μα,πως σε λενε??)λοιπον επειδη δεν εχω χρονο θα στα πω στα γρηγορα κ θα σου στειλω κ πμ για οσα μεινουν Wink

εισαι φορτισμενη αυτη την στιγμη...ασε να ξαθυμανει λιγο ολη η κατασταση κ μετα θα τπ δεις πιο χαλαρα....!!
το παιδι θα στο χαρακτηριζουν παντα γιατι ετσι ειναι η νοοτροπια μας...βαζουμε ταμπελες στους ανθρωπους...
χοντρος,κοντος,ψηλος,γυαλακιας,χαζος,φυτο κτλ κτλ...

προσπαθησε να του μιλας οσο περισσοτερο γινετε...σου ειπα ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΤΕ...

ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν,παντα θα εχουν κατι να πουν.... Mad Mad Mad Mad Mad

κ οποιος στο χαρακτηρισει ξανα δωστου να καταλαβει οτι δεν σε ενδιαφερει η γνωμη του..αν την ηθελες θα την ζητουσες....

κοιτα να χαρεις το παιδακι σου κ να ειστε εσεις καλα...ηδη εχει καταλαβει το λαθος του με αυτο που σου ειπε(οτι δεν θα ξανα χτυπησει παιδακι...)

τα υπολοιπα μαλλον αυριο γιατι ζοριζομαι τωρα!!!!φιλιααα!!!



μακαρι να εχω παντα την δυναμη....

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bublesoaps έγραψε:Tης μίλησα σκληρα για να την συνεφέρω Φυσικά και δεν πιστεύω ότι έχεις κομπλεξ απλα ΠΡΟΣΠΑΘΩ να σε συνεφέρω και να σε κανω να καταλάβεις ότι αυτό μπορεί να συμβεί αυριο μεθαύριο και στο δικο σου παιδί ή μπορεί ο μικρούλης σου να επιτεθεί πάλι σε κάποιο άλλο παιδάκι . Αυτο όπως λένε όλα τα κορίτσια συμβαίνουν ανάμεσα στα παιδάκια Τώρα ζητάνε συγνώμη που πιστεύων ότι το εννοούν πραγματικά Smile και μετά μπορεί πάλι να πάνε κλωστήσουν ένα παιδάκι . Εσυ απλά δούλεψε πάνω στην συμπεριφορά του μικρούλη σου όπως θα δουλέω και εγώ και ή άλλη και η κάθε μανούλα. Τώρα όσον αφορά τα φάρμακα σίγουρα κακό δεν κάνουν και ούτε προκειται να εθιστείς , απλά ίσως πρέπει να σκεφτείς ότι στις δυσκολίες δεν πρέπει να καταφεύγουμε σε τέτοιου είδους βοήθεια. Αυτή ειναι η πιο εύκολη και ανώδυνη . Η δύναμη βρίσκεται μέσα σου , φτάνει να την αφήσεις να βγει επιτέλους στην επιφάνεια για να βοηθηθείς και εσύ και το παιδί . ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΟΛΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ και σου μιλαω σκληρα οπως θα μίλαγα και στην ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ.


καταλαβαινω πως μου τα λες
ξερω μεσα μου οτι εχεις δικιο
απλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου
μετα απο τοσο αγωνα και προσπαθειες ειναι σαν να εβλεπα τους κοπους μας να πεφτουν σαν τραπουλοχαρτα

απλα ο φοβος μου αυτην την στιγμη ειναι μην το ξανακανει και χειροτερα
ηδη εχουν παραπονεθει γονεις για την συμπεριφορα του στην δασκαλα αλλα τους εχει κανονισει εκεινη απο οτι μου ειπε
αν τον διωξουν απο το σχολειο? λογω της συμπεριφορας?

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η δυναμη ειναι μεσα μας...αφησε την να βγει κ να την χρησιμοποιεισεις σωστα...εννοω μιλωντας ξανα κ ξανα κ ξανα στον μικρο σου κ κλεινοντας τα αυτια σε αυτους που βαζουν ταμπελες στους ανθρωπους.....
αυτο θελει ο μικρος σου...υπομονη κ επιμονη...

μην τα παρατας για κανεναν κ προς θεου μην βαλεις ποτε ξανα στο μυαλο σου οτι φταις εσυ.....

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ"]
bublesoaps έγραψε:
απλα ο φοβος μου αυτην την στιγμη ειναι μην το ξανακανει και χειροτερα
ηδη εχουν παραπονεθει γονεις για την συμπεριφορα του στην δασκαλα αλλα τους εχει κανονισει εκεινη απο οτι μου ειπε
αν τον διωξουν απο το σχολειο? λογω της συμπεριφορας?


κ να το ξανακανει ειναι λογικο..ολα τα παιδια το κανουν..οχι μονο ο σπυρος..οσο για τους αλλους που εχουν παραπονεθει...δεν το ξερεις?μολις πει καποιος κατι βγαινουν ολοι κ εχουν να πουν κατι.....

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ"]
arco iris έγραψε:[font=Arial Black]α ρε φιλεναδα στο ελεγα προχτες.....δε θα ειναι παντα εκει η καλη δασκαλα.....το παιδι το ξεχωριζουν δεν το βλεπεις? γιατι δλδ εφταιγε ο σπυρος αφου δεν ειδαν τι εγινε? γιατι το αλλο το περιποιηθηκαν και τον σπυρο τον αφησαν με τα αιματα?? ζεις στην ελλαδα,

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ!!!!

παρε το παιδι απο κει μεσα, την επομενη σαιζον δε λεω τωρα ηρεμησε, παρτο και ας παει σε ενα σχολειο που δε θα νιωθει διαφορετικο,

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ...
..ηδη του μιλησα του μικρου και του ειπα οτι σε λιγο καιρο θα παμε σε ενα νεο σχολειο οπου κανενας δεν θα σε κοροιδευει και θα εχεις πραγματικους φιλους που θα θελουν να παιξουν μαζι σου θα ειστε αγαπημενοι και ξετρελαθηκε απο την χαρα του.




μην τον αφηνετε να γινεται η λεια στον καθενα που θα του φορτωνει οτι και να συμβαινει.....

ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ


και να σας πω και κατι αλλο κοριτσια μου? δεν εχω κομπλεξ με το προβλημα του παιδιου μου αν ειχα θα το εκρυβα και θα το επαιζα ανετη και χαρωπη μανουλα

το πρβλημα μου ειναι οτι εχω περασει τοοοοοοσα γιαυτο το παιδι απο την εγκυμοσυνη εως τωρα και δεν θελω να μου τον ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ



Α! ΜΠΡΑΒΟ! αγκαλιασε το παιδακι σου, παρτο απο εκει μέσα και ασε τις στεναχωριες μακρυα σου, μπορει να εχεις περασει πολλά αλλα και εγω τωρα που θελω να γινω μανουλα πιστευω οτι καθε μανα εχει τον γολγοθα της και τα δικα τις προβλήματα, αλλη μια μανα εισαι και εσυ...
δηλαδι να σου πω οι μανουλες που ειναι στον δρομο και δεν εχουν να ζησουν τα παιδια τους τι να πουνε? ποσα χαπια πρεπει να παρει η μανα στη συρια που εχτες αφισαν μισο το παιδι της και αποτελειωσαν τον αντρα της? κρατα γερα, οσα και να εχεις περασει, ασε τα πίσω.... μην στεναχωριεσαι...με χαρακτιρισμους και αλλες βλακειες..εδω ειναι Ελλαδα και αυτο δεν αλλαζει...οπως σε καθε τι υπαρχει το καλο και το κακο ετσι και εδω...

????????


Επισκέπτης
συμφωνω με ολες τις κοπελες μονο να προσθεσω

οποιο αλλο παιδακι κι αν ξαναχτυπησει καποιο αλλο, δε θα γινει το θεμα που θα γινει αν το κανει ο σπυρος... ας μην εθελοτυφλουμε...τον μικρο τον εχουνε βαλει στο ματι αφου ολοι παραπονιουνται μας λεει.......

εγω προσωπικα, και χωρις να θελω να σε πεισω, δε θα τους εκανα τη χαρη να μου πουν να παρω το παιδι μου απο κει...να μου το διωξουν.....οχι ρε φιλε! εχεις λυση για ειδικο σχολειο, τελος.....να ειναι το παιδι με παιδακια που δε θα το στραβοκοιτανε......δε μπορεις παντα να βασιζεσαι σε μια δασκαλα που ετυχε να του εχει αδυναμια, γιατι να εισαι σιγουρη καποια παρακατω δε θα του εχει καθολου.......

στο ειδικο σχολειο λογικα εργαζονται καταρτισμενοι ανθρωποι για την εκαστοτε κατασταση και πιστευω οτι θα ειναι το καλυτερο για τον μικρο......με ολη μου την αγαπη σου μιλαω

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
O άντρας σου τι λέει για όλα αυτά ??? τι γνώμη έχει?

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυστυχως δεν μπορω να τον παρω απο τωρα και να τον παω σε ειδικο σχολειο(δεν το ξερω και σιγουρα αυτο θα το ψαξω ομως και αν γινεται φυγαμεεεεεε)

παραπονα κανουν για τον σπυρο ακομη και το οτι εφτυσε ενα παιδακι η γιατι του πηραξε τα μαλια(οχι τα τραβηξε)
η δασκαλα ειναι μαζι μου και μου τα εχει πει ολα
ενα παραδειγμα σας λεω

ενα κοριτσακι φοβαται πολυ παει ο σπυρος να το αγκαλιασει και αρχιζει να ουρλιαζει η μικρη και να κλαιει
το λεει στον μπαμπα της και εκεινος αμεσως παρατηρηση στην δασκαλα για τον σπυρο
η λεξεις του μπαμπα? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ
η απαντηση της δασκαλας?
ΒΑΛΤΗΝ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟ

και δοξα το θεο τετοιους γονεις ο παιδικος μας εχει πολους και ολοι τα εχουν βαλει με τον σπυρο και η καλη μας η δασκαλα τους κραταει
εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα

οσον αφορα τον αντρα μου η γνωμη του ειναι οτι αυτα συμβαινουν και οτι επρεπε οι 'δασκαλες' να προσεχαν περισσοτερο τα παιδια
ηταν ετοιμος να παει στον παιδικο και να τις αρχιζε στα γαλλικα που επετρεψαν να γινει αυτο αναμεσα στα παιδια
και ηθελε να βρει τους γονεις για να ζητησει συγνωμη για το συμβαν
οσο για το ειδικο σχολειο ειμαστε συμφωνοι και οι 2

????????


Επισκέπτης
μακαρι να βρειτε ακρη συντομα να ησυχασει το παιδακι.........το τρελλανανε.....ακου να τρεχουν τα αιματα και οι αλλες........

bublesoaps

bublesoaps
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπεμπουλι εχεις πμ!

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο Σπυροs δεν εχει προβλημα!Εχει απλα μια ιδιαιτεροτητα,οπωs χιλιαδεs παιδια σε ολο τον κοσμο.Ειμαι και εγω τηs αποψηs οτι θα του κανει καλο το ειδικο σχολειο γιατι εκει θα μπορεσει να ξεδιπλωσει ολα τα θετικα σημεια του χαρακτηρα του.Εκει υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν πωs πρεπει να αντιμετωπισουν την καθε κατασταση.Και ειμαι σιγουρη(εδω θα μαστε και θα τα λεμε),πωs σε λιγο καιρο θα δειs ενα αλλο παιδι μπροστα σου.Πανω απ'ολα χαρουμενο κ δημιουργικο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις