Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 14]

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ωχχχχ!!!Κι εμένα ο γιατρός δεν μου είπε να κάνω εξετάσεις βρε κορίτσια(μόνο καλλιέργεια κολπικού υγρού) και τον άλλο μήνα θα κάνουμε την 1η προσπάθεια σπερματέγχυσης...
Ο θυροειδής είναι πολύ σημαντικός,έχετε δίκιο!Αυτό τουλάχιστον μου το είπε...όσο για σαλπιγγογραφία όμως ούτε κουβέντα...χμμμμ.... ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 534787

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κορίτσια χωρίς σαλπιγγογραφία κάποιες ορμονικές και σπερμοδιάγραμμα είναι σαν να πηγαίνετε στον πόλεμο δίχως όπλα ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 186566

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να ρωτήσω κάτι αν κάποια κοπέλα ξέρει...Το σκιαγραφικό που βάζουν για να κάνουν τη σαλπιγγογραφία είναι ιωδιούχο???
Αναρωτιέμαι μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω,καθώς έχω θεματάκι με τον θυροειδή...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melimpa έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αν κάποια κοπέλα ξέρει...Το σκιαγραφικό που βάζουν για να κάνουν τη σαλπιγγογραφία είναι ιωδιούχο???
Αναρωτιέμαι μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω,καθώς έχω θεματάκι με τον θυροειδή...
εγώ έχω θυρεοειδή και έχω κάνει σαλπιγγογραφία, δεν νομίζω να έχει καμιά σχέση. Πρέπει να τον ρωτήσεις γιατί δεν σου είπε να κάνεις αν και ο λόγος είναι καθαρά για δικό του συμφέρων μάλλον...

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:
melimpa έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αν κάποια κοπέλα ξέρει...Το σκιαγραφικό που βάζουν για να κάνουν τη σαλπιγγογραφία είναι ιωδιούχο???
Αναρωτιέμαι μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω,καθώς έχω θεματάκι με τον θυροειδή...
εγώ έχω θυρεοειδή και έχω κάνει σαλπιγγογραφία, δεν νομίζω να έχει καμιά σχέση. Πρέπει να τον ρωτήσεις γιατί δεν σου είπε να κάνεις αν και ο λόγος είναι καθαρά για δικό του συμφέρων μάλλον...



Λες εεε????
Δεν τον έχω για τέτοιο όμως ...Να φανταστεις μου είπε αυτός δεν θέλει χρήματα,μόνο 100-150€ θα πάρει το νοσοκομείο για τον καθαρισμό του σπέρματος!!!
Οπότε αυτός πιο μεγάλο συμφέρον έχει αν μείνω έγκυος παρα τώρα....
Θα τον ρωτήσω πάντως,αλλιως θα σκασω!

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λεμονάκι έγραψε:κορίτσια χωρίς σαλπιγγογραφία κάποιες ορμονικές και σπερμοδιάγραμμα είναι σαν να πηγαίνετε στον πόλεμο δίχως όπλα ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 186566

Κι εγώ ακριβώς αυτές τις τρεις εξετάσεις έκανα πριν αρχίσουμε προσπάθειες, ούτε περισσότερες ούτε λιγότερες!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melimpa έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
melimpa έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αν κάποια κοπέλα ξέρει...Το σκιαγραφικό που βάζουν για να κάνουν τη σαλπιγγογραφία είναι ιωδιούχο???
Αναρωτιέμαι μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω,καθώς έχω θεματάκι με τον θυροειδή...
εγώ έχω θυρεοειδή και έχω κάνει σαλπιγγογραφία, δεν νομίζω να έχει καμιά σχέση. Πρέπει να τον ρωτήσεις γιατί δεν σου είπε να κάνεις αν και ο λόγος είναι καθαρά για δικό του συμφέρων μάλλον...



Λες εεε????
Δεν τον έχω για τέτοιο όμως ...Να φανταστεις μου είπε αυτός δεν θέλει χρήματα,μόνο 100-150€ θα πάρει το νοσοκομείο για τον καθαρισμό του σπέρματος!!!
Οπότε αυτός πιο μεγάλο συμφέρον έχει αν μείνω έγκυος παρα τώρα....
Θα τον ρωτήσω πάντως,αλλιως θα σκασω!
να τον έχεις, πάντα να είσαι προσεκτική !! τα λεφτά θα τα δώσεις στον ίδιο για το δώσει αυτός στο νοσοκομείο ;
και 100 - 150 ευρώ μου φαίνονται πολλά, εγώ σε ιδιώτη έδινα 150 για όλη την διαδικασία + τα φάρμακα μου που ήταν 100. Και αφού πας σε νοσοκομείο (δημόσιο ? ) λογικά είναι δωρεάν γιατί τα καλύπτει η ασφάλεια σου.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melimpa κάτι ακόμα, φυσικά και δεν θα πάρει χρήματα ( δημόσιο νοσοκομείο δεν εννοείς ; ) αφού πληρώνετε ήδη...
τι λεφτά να θέλει ; φακελάκι ;
εκτός και αν πας σε απογευματινά ραντεβού που και εκεί πρέπει να σου κόψουν παραστατικό για την επίσκεψη.

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:melimpa κάτι ακόμα, φυσικά και δεν θα πάρει χρήματα ( δημόσιο νοσοκομείο δεν εννοείς ; ) αφού πληρώνετε ήδη...
τι λεφτά να θέλει ; φακελάκι ;
εκτός και αν πας σε απογευματινά ραντεβού που και εκεί πρέπει να σου κόψουν παραστατικό για την επίσκεψη.
΄

Λεμονάκι,όχι σε δημόσιο νοσοκομείο...Στο Μητέρα θα πάμε,με αυτό συνεργάζεται.Αυτήν την λεπτομέρεια για το αν θα πάρει αυτός τα 150 για να πληρώσει το νοσοκομείο ή οχι,δεν την έχω διευκρινήσει ακόμα η αλήθεια είναι...χμμμμ.... Rolling Eyes
Εμενα ούτε για φάρμακα μου έχει πει ακόμα... Shocked

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melimpa τι να σου πω ;
ίσως να σκέφτεται να κάνεις την πρώτη σου σπερμ. (πρώτη φορά δεν θα κάνεις Wink
σε φυσικό κύκλο.
Πότε ξεκινάς, μάλλον καλύτερα πότε περιμένεις περίοδο γιατί αν πάρεις φάρμακα ξεκινάς την 2ρη μέρα του κύκλου.
Βρε να σου πω κάτι ; δεύτερη γνώμη σκέφτηκες να πάρεις γιατί να κάνεις σπερμ. χωρίς να έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις δεν είναι καλή ιδέα.

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:melimpa τι να σου πω ;
ίσως να σκέφτεται να κάνεις την πρώτη σου σπερμ. (πρώτη φορά δεν θα κάνεις Wink
σε φυσικό κύκλο.
Πότε ξεκινάς, μάλλον καλύτερα πότε περιμένεις περίοδο γιατί αν πάρεις φάρμακα ξεκινάς την 2ρη μέρα του κύκλου.
Βρε να σου πω κάτι ; δεύτερη γνώμη σκέφτηκες να πάρεις γιατί να κάνεις σπερμ. χωρίς να έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις δεν είναι καλή ιδέα.
Πρώτη φορά θα κάνω,ναι...
Περίοδο περιμένω 28/02 και μου είπε να παω 10 ημερες μετα για να αρχισουμε υπέρηχους...

Λεμονακι μου,εκλεισα ηδη για δευτερη
γνωμη,Δευτερα απόγευμα.
Για να δουμε...
Παντως μου φαινεται οτι εχεις καει απ τους γιατρους κοριτσι,ε???

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
melimpaκι νομιζω οτι ο γιατρος σου ή δεν εχει εμπειρια σε εξωσωματικες μεθοδους ή δεν εχει ορεξη να ασχοληθει μαζι σου.νομιζω το οτι θα παρεις μια δευτερη γνωμη ειναι το πιο σωστο πραγμα.η γνωμη μου ειναι να μην παρεις καμια αποφαση για σπερματεγχυση χωρις να εισαι σιγουρη οτι εχετε εξαντλησει ολες τις πιθανοτητες και κυριως χωρις να εχετε βρει την αιτια για την οποια δεν μενεις εγκυος.γιαυτο κοριτσακι μου ψαξτο και μην αφηνεσαι σε κανενος ανιδεου τα χερια...σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
melimpa έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αν κάποια κοπέλα ξέρει...Το σκιαγραφικό που βάζουν για να κάνουν τη σαλπιγγογραφία είναι ιωδιούχο???
Αναρωτιέμαι μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω,καθώς έχω θεματάκι με τον θυροειδή...
το υγρο που σου βαζουν στη σαλπιγγογραφια δεν ειναι ιωδιουχο!! δεν επηρεαζει καθολου τον θηροειδη. και αν ξερεις ηδη οτι εχεις προβλημα με το θηροειδη ειναι μια απο τις αιτιες για τις οποιες δυσκολευομαστε να μεινουμε εγκυουλες!!!γιαυτο ψαξτο!!!!!!

katerina 28

katerina 28
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
melimpa θα συμφωνησω κ εγω με το λεμονακι...σε λιγες μερες θα κανω κ εγω την 1η σπερματεγχυση Wink
αλλα εχω κανει και σαλπιγγογραφια οπου βρεθηκε η αριστερη σαλπιγγα κλειστη, επομενως δωρο αδωρον να κανεις σπερματεγχυση, και ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα ο συζυγος μου...
θεωρω οτι ειναι απαραιτητες...
δεν σου εδωσε φαρμακα προφανως γιατι θελει να κανετε την προσπαθεια σε φυσικο κυκλο φανταζομαι κ εγω...
οπως και να΄χει παντως καλη επιτυχια ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 και μια δευτερη γνωμη ποτε δεν ειναι κακη...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melimpa έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:melimpa τι να σου πω ;
ίσως να σκέφτεται να κάνεις την πρώτη σου σπερμ. (πρώτη φορά δεν θα κάνεις Wink
σε φυσικό κύκλο.
Πότε ξεκινάς, μάλλον καλύτερα πότε περιμένεις περίοδο γιατί αν πάρεις φάρμακα ξεκινάς την 2ρη μέρα του κύκλου.
Βρε να σου πω κάτι ; δεύτερη γνώμη σκέφτηκες να πάρεις γιατί να κάνεις σπερμ. χωρίς να έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις δεν είναι καλή ιδέα.
Πρώτη φορά θα κάνω,ναι...
Περίοδο περιμένω 28/02 και μου είπε να παω 10 ημερες μετα για να αρχισουμε υπέρηχους...

Λεμονακι μου,εκλεισα ηδη για δευτερη
γνωμη,Δευτερα απόγευμα.
Για να δουμε...
Παντως μου φαινεται οτι εχεις καει απ τους γιατρους κοριτσι,ε???

άρα θα κάνεις σε φυσικό κύκλο και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο, καταρχήν να σου πω πως το σπερμοδιάγραμμα είναι απο τις πρώτες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν όταν ένα ζευγάρι ξεκινάει να ψάχνει το λόγο που το μωρό δεν έρχεται και σίγουρα χρειάζεται ακόμα και στην προσπάθεια με φυσικό κύκλο. Θα σε στεναχωρήσω αλλά ο γιατρό σου δεν είναι και απο τους καλύτερους.
Πραγματικά κοπέλα νομίζω πως τα λεφτά σου θα τα πετάξεις και αν με το καλό μείνεις έγκυος με την σπερματ. δεν θα είναι οτι σε βοήθησε ο γιατρός σου αλλά γιατί θα είναι ο τυχερός σου μήνας.
Πάρε την δεύτερη γνώμη σου και ρώτα τον τώρα γιατρό σου γιατί δεν έχετε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις, είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα σου πει.
Ρώτα !! να μην νομίζει πως έχεις μαύρα μεσάνυχτα Wink

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατερίνα28 καλή επιτυχία Very Happy

Μαρία - εστελιτσα πότε περιμένεις εσύ ;

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maria.estetista έγραψε:
melimpa έγραψε:Να ρωτήσω κάτι αν κάποια κοπέλα ξέρει...Το σκιαγραφικό που βάζουν για να κάνουν τη σαλπιγγογραφία είναι ιωδιούχο???
Αναρωτιέμαι μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω,καθώς έχω θεματάκι με τον θυροειδή...
το υγρο που σου βαζουν στη σαλπιγγογραφια δεν ειναι ιωδιουχο!! δεν επηρεαζει καθολου τον θηροειδη. και αν ξερεις ηδη οτι εχεις προβλημα με το θηροειδη ειναι μια απο τις αιτιες για τις οποιες δυσκολευομαστε να μεινουμε εγκυουλες!!!γιαυτο ψαξτο!!!!!!

Kαταρχην ΧΙΛΙΑ ευχαριστω για τις απαντησεις!
Κατα δευτερον σ'ευχαριστω ΠΟΛΥΠΟΛΥΥΥΥΥ για τις ευχες σου!!!!Και σε σενα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και συντομα να εχεις το πιο ομορφο και υγιες μωρακι του κοσμου αγκαλιτσα!!! ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 35468
Εχεις δικιο για το θυροειδη,το εχουμε βρει το προβληματακι μου,ειναι η υψηλη tsh την οποια ομως βαζουμε σιγα σιγα στον ισιο δρομο....
Αχχ,δυστυχως (ή ευτυχως?)εμεις ξερουμε γιατι δεν μενω εγκυος...ειναι κυριως γιατι δεν μπορουμε να εχουμε ελευθερες επαφες λογω μικροβιου στον συζυγο εδω και ενα χρονο...οσο για πριν,ειχαμε μια παλινδρομη απο τρισωμια.... Crying or Very sad

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:
melimpa έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:melimpa τι να σου πω ;
ίσως να σκέφτεται να κάνεις την πρώτη σου σπερμ. (πρώτη φορά δεν θα κάνεις Wink
σε φυσικό κύκλο.
Πότε ξεκινάς, μάλλον καλύτερα πότε περιμένεις περίοδο γιατί αν πάρεις φάρμακα ξεκινάς την 2ρη μέρα του κύκλου.
Βρε να σου πω κάτι ; δεύτερη γνώμη σκέφτηκες να πάρεις γιατί να κάνεις σπερμ. χωρίς να έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις δεν είναι καλή ιδέα.
Πρώτη φορά θα κάνω,ναι...
Περίοδο περιμένω 28/02 και μου είπε να παω 10 ημερες μετα για να αρχισουμε υπέρηχους...

Λεμονακι μου,εκλεισα ηδη για δευτερη
γνωμη,Δευτερα απόγευμα.
Για να δουμε...
Παντως μου φαινεται οτι εχεις καει απ τους γιατρους κοριτσι,ε???

άρα θα κάνεις σε φυσικό κύκλο και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο, καταρχήν να σου πω πως το σπερμοδιάγραμμα είναι απο τις πρώτες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν όταν ένα ζευγάρι ξεκινάει να ψάχνει το λόγο που το μωρό δεν έρχεται και σίγουρα χρειάζεται ακόμα και στην προσπάθεια με φυσικό κύκλο. Θα σε στεναχωρήσω αλλά ο γιατρό σου δεν είναι και απο τους καλύτερους.
Πραγματικά κοπέλα νομίζω πως τα λεφτά σου θα τα πετάξεις και αν με το καλό μείνεις έγκυος με την σπερματ. δεν θα είναι οτι σε βοήθησε ο γιατρός σου αλλά γιατί θα είναι ο τυχερός σου μήνας.
Πάρε την δεύτερη γνώμη σου και ρώτα τον τώρα γιατρό σου γιατί δεν έχετε κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις, είμαι πολύ περίεργη να δω τι θα σου πει.
Ρώτα !! να μην νομίζει πως έχεις μαύρα μεσάνυχτα Wink

Λεμονακι μου,σ'ευχαριστω πολυ που προσπαθεις να μου ανοιξεις τα ματια γιατι ειλικρινα ειμαστε πελαγομενοι!!!
Απο σπερμοδιαγραμματα ειμαστε πληρεις!!!Σχεδον καθε μηνα εκανε γιατι μετα τις αντιβιωσεις που επαιρνε,καναμε εξετασεις για να δουμε αν εφυγε το μικροβιο,αλλα εκεινο ακομα εκει ειναι!!!! Crying or Very sad
Μπορει να εχεις δικιο ...μπορει να μην ειναι και ο καλυτερος...Ελπιζω οπως λες ομως να εναι αυτος ο τυχερος μου μηνας!!!
Μακαρι αυτος να ειναι ο τυχερος μηνας για ΟΛΕΣ τις γυναικες του κοσμου που θελουν τοσο πολυ οσο εγω ενα μωρακι!!!!!Παντως το ραντεβου της Δευτερας για δευτερη γνωμη ισχυει...για να δουμε....

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katerina 28 έγραψε:melimpa θα συμφωνησω κ εγω με το λεμονακι...σε λιγες μερες θα κανω κ εγω την 1η σπερματεγχυση Wink
αλλα εχω κανει και σαλπιγγογραφια οπου βρεθηκε η αριστερη σαλπιγγα κλειστη, επομενως δωρο αδωρον να κανεις σπερματεγχυση, και ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα ο συζυγος μου...
θεωρω οτι ειναι απαραιτητες...
δεν σου εδωσε φαρμακα προφανως γιατι θελει να κανετε την προσπαθεια σε φυσικο κυκλο φανταζομαι κ εγω...
οπως και να΄χει παντως καλη επιτυχια ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 και μια δευτερη γνωμη ποτε δεν ειναι κακη...

Βρε Κατερινακι μπερδευτηκα.....αφου λες οτι σου βρηκε τη μια σαλπιγγα κλειστη και ειναι δωρο αδωρον να κανω σπερματεγχυση....εσυ τελικα πως και το προχωρας?
Παντως σε καθε περιπτωση σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου καλη επιτυχια να εχεις και να ερθουν ΟΛΑ οπως τα θες!!!!

katerina 28

katerina 28
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
melimpa έγραψε:
katerina 28 έγραψε:melimpa θα συμφωνησω κ εγω με το λεμονακι...σε λιγες μερες θα κανω κ εγω την 1η σπερματεγχυση Wink
αλλα εχω κανει και σαλπιγγογραφια οπου βρεθηκε η αριστερη σαλπιγγα κλειστη, επομενως δωρο αδωρον να κανεις σπερματεγχυση, και ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα ο συζυγος μου...
θεωρω οτι ειναι απαραιτητες...
δεν σου εδωσε φαρμακα προφανως γιατι θελει να κανετε την προσπαθεια σε φυσικο κυκλο φανταζομαι κ εγω...
οπως και να΄χει παντως καλη επιτυχια ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 και μια δευτερη γνωμη ποτε δεν ειναι κακη...

Βρε Κατερινακι μπερδευτηκα.....αφου λες οτι σου βρηκε τη μια σαλπιγγα κλειστη και ειναι δωρο αδωρον να κανω σπερματεγχυση....εσυ τελικα πως και το προχωρας?
Παντως σε καθε περιπτωση σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου καλη επιτυχια να εχεις και να ερθουν ΟΛΑ οπως τα θες!!!!



Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ...
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ, ΟΠΟΥ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗ Smile
ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΗΜΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ...

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katerina 28 έγραψε:
melimpa έγραψε:
katerina 28 έγραψε:melimpa θα συμφωνησω κ εγω με το λεμονακι...σε λιγες μερες θα κανω κ εγω την 1η σπερματεγχυση Wink
αλλα εχω κανει και σαλπιγγογραφια οπου βρεθηκε η αριστερη σαλπιγγα κλειστη, επομενως δωρο αδωρον να κανεις σπερματεγχυση, και ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα ο συζυγος μου...
θεωρω οτι ειναι απαραιτητες...
δεν σου εδωσε φαρμακα προφανως γιατι θελει να κανετε την προσπαθεια σε φυσικο κυκλο φανταζομαι κ εγω...
οπως και να΄χει παντως καλη επιτυχια ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 και μια δευτερη γνωμη ποτε δεν ειναι κακη...

Βρε Κατερινακι μπερδευτηκα.....αφου λες οτι σου βρηκε τη μια σαλπιγγα κλειστη και ειναι δωρο αδωρον να κανω σπερματεγχυση....εσυ τελικα πως και το προχωρας?
Παντως σε καθε περιπτωση σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου καλη επιτυχια να εχεις και να ερθουν ΟΛΑ οπως τα θες!!!!



Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ...
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ, ΟΠΟΥ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗ Smile
ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΗΜΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ...

Αααα μάλιστα!!!
Πως πήγε ο υπέρηχος?Πότε κάνεις την σπερματέγχυση με το καλό?? ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:κατερίνα28 καλή επιτυχία Very Happy

Μαρία - εστελιτσα πότε περιμένεις εσύ ;

εμενα σημερα μου ηρθε και μεθαυριο ξεκιναω σερπαφαρ.θα δουμε αν προλαβω να κανω αυτο το μηνα μιας και θα επιστρεψω Αθηνα στις 6 Μαρτιου.Θα κανω υπερηχο μολις γυρισω και αν δεν εχει γινει ωορηξια θα κανουμε σπερματεγχυση(αν ολα παν καλα βεβαια!!!)

maria.estetista

maria.estetista
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κατερινα 28 και εμενα η αριστερη μου σαλπιγγα ειναι η ''καθυστερημενη''!!! και ευτυχως αυτο το μηνα θα εχω στη ''καλη'' τη δεξια!!! καλη μας επιτυχια και παλι!!!!!

STELLA1982

STELLA1982
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΛΟΓΩ ΦΟΡΤΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΨΙΛΟΔΙΑΒΑΖΑ.ΤΩΡΑ ΧΑΘΗΚΑ ΟΜΩΣ ΛΙΓΟ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΓΧΥΣΗ.ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΠΟ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΞΑΞΑΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΕ ΑΞΟΝΙΚΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΝΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΦΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΩΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ.ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΤΕ;ΤΙ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΙΣ ΖΗΤΗΣΕ;

katerina 28

katerina 28
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
melimpa έγραψε:
katerina 28 έγραψε:
melimpa έγραψε:
katerina 28 έγραψε:melimpa θα συμφωνησω κ εγω με το λεμονακι...σε λιγες μερες θα κανω κ εγω την 1η σπερματεγχυση Wink
αλλα εχω κανει και σαλπιγγογραφια οπου βρεθηκε η αριστερη σαλπιγγα κλειστη, επομενως δωρο αδωρον να κανεις σπερματεγχυση, και ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα ο συζυγος μου...
θεωρω οτι ειναι απαραιτητες...
δεν σου εδωσε φαρμακα προφανως γιατι θελει να κανετε την προσπαθεια σε φυσικο κυκλο φανταζομαι κ εγω...
οπως και να΄χει παντως καλη επιτυχια ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 και μια δευτερη γνωμη ποτε δεν ειναι κακη...

Βρε Κατερινακι μπερδευτηκα.....αφου λες οτι σου βρηκε τη μια σαλπιγγα κλειστη και ειναι δωρο αδωρον να κανω σπερματεγχυση....εσυ τελικα πως και το προχωρας?
Παντως σε καθε περιπτωση σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου καλη επιτυχια να εχεις και να ερθουν ΟΛΑ οπως τα θες!!!!



Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ...
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ, ΟΠΟΥ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗ Smile
ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΗΜΑ....ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ...

Αααα μάλιστα!!!
Πως πήγε ο υπέρηχος?Πότε κάνεις την σπερματέγχυση με το καλό?? ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994 ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 215994

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3 ΩΑΡΙΑ, ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ, ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ.ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ!!!
ΜΑΛΛΟΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Ή ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ! Razz
ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ!!!!! - Σελίδα 2 328109

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 14]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις