Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 21, 2013 12:48 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ρε κοριτσακι μ ο ερωτας ειναι δυσκολο πραγμα τελικα ...σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ολα ν πανε καλα μ το μικρο σου .
πηγαινε στο σπιτι σ κοριτσακι μ πρεπει ν εισαι ηρεμη κπερασεις μια ευχαριστη ευγκυμοσυνη διοτι τα μωρακια μας νιωθουν τα παντα οποτε δεν αξιζει ν το περασει το μικρο σ αυτο.
ΣΗΚΩ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ .εγω προσωπικα μολις μαθω τι φυλο εχεις θα σου στηλω καποια πραγματακι απο την μικρη μ κ συγουρα πολλες μανουλες απο δω μεσα θα σε στηριξουν οσο μπορουν.ακομα κ για τισ εξετασεις πηγαινε στην προνοια αμα τους πεις οτι ειμαιανεργη κ δεν εχω γ τησ εξετασεις θ σε στηλουν σε γιατρο εννοητε δεν προκειτε ν πληρωσεις τπτ το ξερω διοτι μια φιλη μ τωρα προσφαστα εκανε ετσι τησ εξετασεις που ηθελε .οσο για τον κυριο δυστηχως τα πραγματα θα γινουν χειροτερα

52Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 21, 2013 12:55 pm

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
karlinaki έγραψε:Να το πάρω εγωιστικά εντάξει αλλά πως να μην κλαίω..εγώ ήθελα να κάνω οικογένεια, απο μικρή ονειρευόμουν να κανω μωρό αλλα ποτέ δεν φαντάστηκα πως θα γινόταν μ αυτές τις συνθήκες..Μακάρι να μην ήταν έτσι και να με καταλάβαινε και να με υπολόγιζε λίγο...με ρώτησε κάτι για την δουλειά και για τα φάρμακα μου(σίδηρο,ασβέστιο)γιατί κοντευουν να τελειώσουν και ήθελε να πάει να πάρει, δεν του απάντησα,κλείστηκα στην κρεβατοκάμαρα.


ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ..ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ..!
ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ Ο ΚΑΤΑΛΗΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ..ΠΑΡΤΟ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΨΑΞΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ!
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΑ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ...
ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΥΣΟΥΝ ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΑΝΕΣ..ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ. Wink

53Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 21, 2013 12:58 pm

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπεμπα2012 έγραψε:αχ ρε κοριτσακι μ ο ερωτας ειναι δυσκολο πραγμα τελικα ...σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κ ολα ν πανε καλα μ το μικρο σου .
πηγαινε στο σπιτι σ κοριτσακι μ πρεπει ν εισαι ηρεμη κπερασεις μια ευχαριστη ευγκυμοσυνη διοτι τα μωρακια μας νιωθουν τα παντα οποτε δεν αξιζει ν το περασει το μικρο σ αυτο.
ΣΗΚΩ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ .εγω προσωπικα μολις μαθω τι φυλο εχεις θα σου στηλω καποια πραγματακι απο την μικρη μ κ συγουρα πολλες μανουλες απο δω μεσα θα σε στηριξουν οσο μπορουν.ακομα κ για τισ εξετασεις πηγαινε στην προνοια αμα τους πεις οτι ειμαιανεργη κ δεν εχω γ τησ εξετασεις θ σε στηλουν σε γιατρο εννοητε δεν προκειτε ν πληρωσεις τπτ το ξερω διοτι μια φιλη μ τωρα προσφαστα εκανε ετσι τησ εξετασεις που ηθελε .οσο για τον κυριο δυστηχως τα πραγματα θα γινουν χειροτερα

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΡΙΠΛΑ..ΚΑΛΑΘΑΚΙΑ ΚΛΠ..

54Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 21, 2013 12:59 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η γνωμη μου ειναι να του απαντας ευγενικα διοτι λιγοθελει για να του γυρησειτο ματι κν γινει τοκακο και ποιοσ ξερει τι μπορει να συμβει .

55Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 21, 2013 1:08 pm

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπεμπα2012 έγραψε:η γνωμη μου ειναι να του απαντας ευγενικα διοτι λιγοθελει για να του γυρησειτο ματι κν γινει τοκακο και ποιοσ ξερει τι μπορει να συμβει .

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΜΠΕΜΠΑ....

ΜΗΝ ΤΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΗΡΙΣΕΙΣ,ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...

56Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 21, 2013 6:45 pm

Koproskylo


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν διάβασα όλα τα κατεβατά , αλλά αν θες την άκου και την άποψη ενός άντρα . Πολύ απλά σήκω και φύγε , όσο και να αγαπάς . Το παιδάκι σου θα μεγαλώσει μιά χαρά μαζί σου και εσύ θα βρείς ένα νέο σύντροφο που θα σε εκτιμάει Wink

57Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Παρ Φεβ 22, 2013 12:55 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πως εισαι!!κοιτα να προσεχεις τον εαυτο σου κ το μωρακη σου εχει ο θεος κ αυτος ο <ΑΝΤΡΑΣ> θα τα βρει απο αλλου!!
λοιπον!!
(1)η γονεις του τι λενε για το μωρο,
(2)ποσο χρονον εισαι εσυ κ ο αντρας σου..
(3)το μωρο τα καταλαβενει ολα ηρεμησε κ μν σκευτεσαι ετσι καλυτερα τωρα παρα μετα κ να ειναι κ το μωρο στην μεση οτι χρειαστεις ειμαστε εδω,αν δνε θες να μιλησεις με τη ν μαμα σου μιλα με την αδερφη σου ,κ καλα εινναι να της πεις κ της μαμας σου,μπωρει να νευριασει να το παρει αλλιως αλλα θα σε βοηθησεις να σταθεις στα ποδια σου!!

κ ΜΙΛΑ κ στους γονεις αυτουνου του παλιανθρωπου απορω λιγο ντροπη δεν εχει πανω του να σε χτυπαει εγκυο γυναικα πραγματικα αδειαζψ με κατι τετοια,να μας γραφεις τα νεα σου...κ ελπιζω να παρεις θαρος κ να παρεις τα πανο σου σε φιλω κ τον μπεμπης σου..

58Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Σαβ Φεβ 23, 2013 2:23 am

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΡΛΙΝΑΚΙ.....ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

59Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Δευ Φεβ 25, 2013 12:49 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εισαι καλα κοριτσακι μου!!
πες μας μονο ναι σε εχω στο νου μου συνεχεια..

60Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Δευ Φεβ 25, 2013 3:28 pm

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνησω κ με τις υπολοιπες κοπελες.τρεξε μακρια να σωθεις κ εσυ κ τ μωρο π ερχεται.δν σου αξιζει τετοια συμπεριφορα κ θα ειναι πολυ ασχημο να μεγαλωνει ενα παιδι υπο αυτες τις συνθηκες.τα ιδια κ χειροτερα τραβηξε κ τραβαει η μελλοντικη κουνιαδα μ.πριν το γαμο ο αντρας της ηταν αψογος.μετα μεταλλαχτηκε σ ενα τεπας.μα καλα τι παθαινουν οι αντρες;την χτυπαγε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης,την απατουσε ακουσον ακουσον με τη γυναικα τ αδερφου τ κ γενικα μονο οικογενεια δν ειναι αυτη.τωρα εχουν 3 μικρα παιδια.αυτος συνεχιζει να τη χτυπαει οποτε εχει κεφια.μαλιστα ειχε "απαγαγει"τα παιδια κ την πεταξε κ για 2 μερες εξω απ τ σπιτι να μη μπορει να κανει τιποτα.προσεξε πολυ κοπελα μ.

61Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Σε αδιέξοδο... Δευ Φεβ 25, 2013 11:39 pm

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σε όλες σας.

Karlinaki αν και είμαι μικρή ακόμα θα σου πω τη δικιά μου γνώμη. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις άλλες κοπέλες. Πρέπει να φύγεις όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να μην τον αφήσεις έτσι. Να του ζητήσεις μεσω κάποιου δικηγόρου αν είναι άντρας και μπορεί και σηκώνει χέρι να αναλλάβει τις ευθύνες του απεναντι στο παιδάκι έστω. Σκέψου πολύ και το παιδάκι σου. Πέρα απο το ότι δεν είναι υγιές ένα τέτοιο περιβάλλον μπορεί όπως χτυπάει εσένα να χτυπήσει και εκείνο. Και είμαι σίγουρη ότι κάτι τέτοιο δεν θα το άντεχες.
Όσο για το αν καταλαβαίνει το μωρό σου, (λογικά είσαι στον τρίτο μηνα της εγκυμοσύνης σου; ) δυστυχώς καταλαβαίνει και αυτο θα το νιώθεις πιο έντονα όταν αρχίσεις να το ακούς.

Σου εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση γιατί ένα υγιές μωράκι θέλει μια υγιή μαμά. Να σου πάνε όλα καλά και με το καλό να έρθει ο αγγελός σου που θα σου δώσει και εσένα φτερα να τα καταφέρεις για χάρη του. Very Happy Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 386913

62Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 1:07 am

karlinaki

karlinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον με συγκινήσατε πολύ.Είμαι σπίτι μου πλέον, αλλά δεν έχω ιντερνετ εδώ κ δεν μπαίνω συχνά πια.Μίλησα κ έφυγα, δεν ήθελε να φύγω του είχαν περάσει τα νεύρα,μου είπε πως δεν το εννοούσε αλλά του είπα πως χρειάζομαι χρόνο να σκεφτώ.ετσι σκέφτηκα πως 8α ήταν πιο ανώδυνο να φύγω.Χθές όμως με πήρε τηλ.και με ρώτησε πότε θα γυρίσω,του είπα πως δεν ξέρω ακο΄μα, και τότε μου είπε πως μίλησε με τον δικηγόρο του και τον συμβούλεψε πως καλό θα ήταν,άσχετα με το τι θα κάνουμε μεταξύ μας, να γίνει αναγνώριση του μωρου.Μου ζήτησε αύριο να παρουσιαστώ στον συμβολαιογράφο για να γίνει πράξη αναγνώρισης κυοφορούμενου τέκνου,και να του παραχωρήσω την μισή επιμέλεια του μωρού μας.Του είπα εντάξει και πήρα την δικηγόρο της μάνας μου και μου είπε πως το κανει αυτό γτ μάλλον φοβάται πως θα του στερήσω το μωρό και θέλει να ναικατοχυρωμένος γτ λέει πως αν δεν δεχτώ την αναγνώριση μόνο με τεστ dna μπορεί νααναγνωριστεί το μωρό και μόνο δικαστικός να διεκδικήσει να το βλέπει.και έτσι τον πήρα τηλ και του είπα πως ούτως ή αλλος θα πάω, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να τον ξεκόψω απο το μωρό.Επίσης μου είπε πως θα αναλάβει όλα τα έξοδα του μωρού και τις ανάγκες του σπιτιού και πως αν θέλω να πώ στην δικηγόρο μου να ετοιμάσει ιδιωτικό συμφωνητικό,αλλά μου είπε να το ξανασκεφτώ και να γυρίσω σπίτι μας.Του είπα πως θα το σκεφτώ αλλά να ξέρει πως σε καμία περίπτωση δεν θα του στερήσω το μωρό και πως δεν θα το χρησιμοποιήσω είτε για να τον πικαρω είτε για να τον εκβιάσω.μετά το βράδυ με πήρε τηλ και η πεθερά και μου είπε πως θα έχω οτι χρειαστώ αρκεί να βλέπουν το μωρό.Αυτά κορίτσια μου,είμαι λίγο μπερδεμένη και πολύ εξαντλημένη..τώρα θα δούμε.

63Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 1:21 am

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σκέψου το καλά κοπέλα μου και μετά αποφάσισε. Απλά κοίτα και με τη δικηγόρο σου για αυτό που σου ζήτησε για τη μισή επιμέλεια. Με έναν τέτοιο άνθρωπο πρεπει να προσέχεις πάρα πολύ.

Και πιο πολύ ηρέμησε λιγο για το βλαστάρι σου.

64Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 1:27 am

karlinaki

karlinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Θα έχει τα ίδια δικαιώματα με μένα όσον αφορά το μωρό, όπως αν έίχαμε παντρευτεί. Ρώτησα την δικηγόρο μου και είπε να το κάνω, πως δεν τίθεται καν θέμα να μου πάρει το παιδί, και πως κανένα ελλήνικό δικαστηριο δεν θα βρεθεί και δεν υπάρχει που θα μου το πάρουν.Αλλά εντάξει και αυτός πατέρας είναι,θέλει να έχει το παιδί του.
Εβαλα τον εαυτό μου στην θέση του και είδα πως θα ήταν πολύ άδικξο και για αυτόν αλλά και για το μωρό να του στερήσω τον μπαμπά του.Οσον να ΄ναι όταν μεγαλώσει λίγο δεν θα ψαχτεί λίγο πάνω στο θέμα μπαμπάς???

65Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 1:30 am

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην κάνεις το λάθος και του δώσεις μισή επιμέλεια!Για να σ'εχει στο χέρι πάντα τη ζητάει και να σε ελέγχει.Μπορεί κάλιστα να είναι ένας πατέρας που συμμετέχει εάν και εφόσον κρίνεις ΕΣΥ ότι μπορεί.Με τη μισή επιμέλεια πάντα θα έχει πάτημα να κάνει τα δικά του.

http://shineon-n-on.blogspot.com

66Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 2:13 am

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακαρι να είναι όπως σου τα είπε η δικηγόρος σου αλλα ποτέ δεν ξέρεις γιατι είναι ικανός να κάνει για να σε έχει του χεριού του.

67Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 2:25 am

karlinaki

karlinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Δεν το κάνει γι αυτο..το κατάλαβα χθές στην κουβέντα που είχα με την πεθερά μου, οταν μου είπε: "και εννοείτε πως είσαι καλοδεχούμενη στο νησί,γτ το παιδί πρέπει να έρχεται καθε καλοκαίρι,και για να μην κλείνεται στην τσιμεντούπολη, αλλά και να γνωρίσει τον τόπο του,και να μεγαλώσει στα κτήματα μας,που ΚΑΙ δικά του θα είναι όταν γεννηθεί".
Εχουν τεραστια κτήματα και περιουσία, που αυτόματα με την αναγώριση θα έχει δικαιώματα και το παιδί μου, έχοντας μόνο εγώ την επιμέλεια και σαν κηδεμόνας του μέχρι να κλείσει τα 18,ολα τα δικαιώματα του παιρνάνε σε μένα...και δεν το θέλουν αυτο εφόσον εφυγα και δεν παντρευτηκαμε....

68Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 2:25 am

????????


Επισκέπτης
σκεψου λιγο καλυτερα.......δεν ξερεις με ποια θα ειναι οταν θα βλεπει το παιδι σου........περιμενε.....αφου τα πατε καλα για ποιο λογο η μιση επιμελεια??????

69Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 3:03 am

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοπέλα μου δεν θέλω να σε αποθαρύνω απλά σκέψου καλά τα πράγματα. Η πεθερά σου που ήταν οταν ο γιος της σε χτύπαγε; Θέλω να πώ ότι μπορεί να σου τα λέει και εκείνη και αυτός έτσι μέχρι να πάρουν αυτό που θέλουν και στην προκειμένη περίπτωση τη μισή επιμέλεια και μετά να είναι αλλιώς τα πράγματα.

Όπου ακούς πολλά κεράσια κρατά μικρό καλάθι.

70Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 3:26 am

????????


Επισκέπτης
karlinaki έγραψε:Δεν το κάνει γι αυτο..το κατάλαβα χθές στην κουβέντα που είχα με την πεθερά μου, οταν μου είπε: "και εννοείτε πως είσαι καλοδεχούμενη στο νησί,γτ το παιδί πρέπει να έρχεται καθε καλοκαίρι,και για να μην κλείνεται στην τσιμεντούπολη, αλλά και να γνωρίσει τον τόπο του,και να μεγαλώσει στα κτήματα μας,που ΚΑΙ δικά του θα είναι όταν γεννηθεί".
Εχουν τεραστια κτήματα και περιουσία, που αυτόματα με την αναγώριση θα έχει δικαιώματα και το παιδί μου, έχοντας μόνο εγώ την επιμέλεια και σαν κηδεμόνας του μέχρι να κλείσει τα 18,ολα τα δικαιώματα του παιρνάνε σε μένα...και δεν το θέλουν αυτο εφόσον εφυγα και δεν παντρευτηκαμε....
εμενα συγνωμη κιολας μου φαινονται πολυ καλα ολα αυτα για να ειναι αληθινα.....κατι θελουν να σιγουρεψουν ........

71Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Φεβ 26, 2013 3:35 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρωτα απο ολα σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου!Λυπαμαι για οσα περασες και περνας!Συμφωνω με τα κοριτσια που σου ειπαν να φυγεις και χαιρομαι που τα ακουσες!Δεν ειναι ευκολο να διαλυεις το σπιτικο σου αλλα να ξερεις ο ανθρωπος δεν αλλαζει!Μην εχεις την ψευδαισθηση οτι οπως αλλαξε απο καλος,τρυφερος κι ευγενικος κι εγινε ενα τερας οπως περιγραφεις θα ξαναλλαξει!Γιατι πολυ απλα τοτε κρυβοταν κι εδειξε το αληθινο του προσωπο!Οσο για την επιμελεια καθυστερησε το και ψαξε το καλυτερα!Κι εμενα κατι δε μου αρεσει σε αυτη την ιστορια!Μην σε τουμπαρει ουτε να γυρισεις ουτε να παραχωρησεις δικαιωματα που δεν εχει κερδισει σαν πατερας!Μην σε εντυπωσιαζουν τα λεφτα...και τωρα που το ανεφερα που ηταν η πεθερα και τα κτηματα οταν εσυ πουλουσες τα κοσμηματα σου;Το ξερω κουραστηκες κι απο την κατασταση, ειναι κι οι ορμονες αλλα μην διαλεγεις την ευκολη λυση γιατι ισως καταληξει να ειναι εις βαρος σου και του παιδιου σου!

72Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τετ Φεβ 27, 2013 8:48 am

mama_maria krhth


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KARLINAKIΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ...
ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ...
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ..
ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΓΙΝΕ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΟΛΑ???ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ...ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ!

73Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τετ Φεβ 27, 2013 8:56 am

Anna - mana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια... Δεν υπάρχει λόγος για βιασύνες, ψάξε λίγο καλύτερα το θέμα της επιμέλειας... Καθυστέρησέ το όσο μπορείς για να δεις τις πραγματικές του προθέσεις.

74Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τετ Φεβ 27, 2013 11:18 am

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πως εισαι σιγουρη οτι εκεινος δεν θα χρησιμοποιησει την μιση κηδεμονια εναντιον σου; Γιατι τοση βιασυνη; Προσεχε. Οπως σηκωσε χερι,το ιδιο ευκολα μπορει να χρησιμοποιησει το μωρο και την κηδεμονια. Οσο για το οτι δεν μπορει να παρει το παιδι μην εισαι τοσο σιγουρη. Εσυ δεν εχεις δουλεια. Ενα σπιτι μονο. Εκεινος ειναι με δουλεια,σπιτι και περιουσια οπως λες. Τα δικαστηρια τα κοιτανε αυτα. Και δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το οτι σε χτυπουσε,γιατι ουτε ιατροδικαστικη εκθεση εχεις,ουτε το ειχες καταγγειλει. Μην βιαζεσαι και συμβουλευσου καλυτερα οργανισμους και δικηγορους που ασχολουνται με οικογενειακη βια πριν κανεις οτιδηποτε. Πρεπει να προσεξεις πολυ. Καλη τυχη σου ευχομαι.

75Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 3 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 28, 2013 12:31 am

maria17


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημέρα!!!!καταρχήν με το καλό να δεχτείς το αγγελούδι σου!!!!να είσαι ΗΡΕΜΗ &ΔΥΝΑΤΗ!!!!! Laughing Καλά έκανες & έφυγες...ο άνθρωπος γεννιέται δεν γίνεται!κ εγώ δεν πιστεύω οτι θα αλλάξει.Αν κ δεν είμαι δικηγόρος ξέρω οτι για να σου πάρει το παιδί πρέπει εσύ να μην πληρείς κάποιες προυποθέσεις....πχ.να έχεις ψυχολογικά προβλήματα ή να είσαι ψυχασθενής κ να φοβούντε για την ζωή του παιδιού,να είσαι χρήστης διάφορων επικίνδυνων ουσιών κτλ.Η επιμέλεια δεν πέρνεται εύκολα απο τη μητέρα(πχ αν δεν έχει δουλειά)ΜΗΝ δεχτείς μισή επιμέλεια.η επιμέλεια να είναι δικιά σου.....κ απο εκεί κ πέρα θα συναποφασίσετε για ώρες,ημέρες που θα το βλέπει.ΡΩΤΗΣΕ κ ΑΛΛΟΥ!!!! ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ Η ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ!!!!!!
(συγνώμη αν κάνω λάθος σε αυτά που έγραψα για τα νομικά,αλλά επειδή η νύφη μου ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ το 18 μηνο ανηψιό μου κ άφησε σημείωμα{που την έκαψε}το έχουμε ψάξει το θέμα.στην δικιά μας περίπτωση έχασε η μανα την κηδεμονία γιατί όπως προείπα την έκαψε το χαρτί αλλά είχε παραχορείσει κ την κηδεμονία από τα άλλα της δύο παιδιά.η δικηγόρος μμας ήταν κατηγορηματική κ επιφυλακτική κ μας είχε πει οτι οι δικαστές κοιτάνε αυτά που προανέφερα)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

» Οικονομικό αδιέξοδο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις