Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
94 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 94 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

76Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 28, 2013 2:32 am

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ενα χαρτί ήοποίο χαρτί δεν καθορίζει την αγαπη των γονιών σε καμία περίπτωση .θυμωνω πράγματικα με ολα αυτα ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΜΕΝΟΥΝ ΜΑΖΙ Η ΟΧΙ .το οτι εμείς σαν ενήλικες δεν θελουμε για οποίους λόγους και αν ειναι αυτοί δεν σημαίνει οτι το παιδι το έχουμε μπαλάκι .ουτε βέβαια σημαίνει οτι ο μπαμπάς ειναι μονο για μια διατροφή μια Δευτέρα η μια Τετάρτη που θα ορίσει το δικαστήριο και ένα σκ ανά 15 .( ακόμα και να δίνει και 1000€ τον μηνα τι σημαίνει πληρώνετε ήδη αγαπη ;;;;; Η η δεν λείπει απ το παιδι ο μπαμπάς;;;; )
Ναι συμφωνώ ο τύπος και μονο που σήκωσε χέρι ειναι απαράδεκτος
Δείχνει όμως την διάθεση για το παιδι του να ειναι παρών και στο θέμα αναγνώρισης και στο θέμα οικονομική στηρίξη.

Οταν δυο άνθρωποι αγαπήθηκαν και καρπός του έρωτα τους ειναι μια νεα ζωη ας αφήνουμε τα δικαστήρια και ολη αυτήν της ψυχοφθόρα διαδικασία .και να σκεφτόμαστε και οι δυο πλευρές την ψυχή και την ανάγκη που έχει για αγαπη απ τους δυο γονείς το παιδι .και τα χρήματα που χαλάνε σε δικές δικηγόρους κλπ να τα προσφέρουμε ια το μέλλον του παιδιου μας .( και πριν με κραξετε να σας πω οτι ούτε έχω βιώσει ούτε ζω τέτοια κατάσταση απαντώ με βάση το πως θα αντιμετωπιζα εγω όλο αυτο αν το βίωνα ) !!!! Το παν ήταν οτι έφυγε και ειναι ασφαλές με ηρεμία απο δω και πέρα θα σκεφτεί τι νιώθει και πως θελει να συνεχίσει .

77Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 28, 2013 3:57 am

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κι εγώ είμαι της άποψης οτι τα παιδιά χωρισμένων γονιών θα πρέπει να βλέπουν τους γονείς τους το ίδιο. δεν συμφωνώ με το να πέρνει ο ένας απο τους δύο γονείς την επιμέλεια και ο άλλος απλά να εχει κάποιες μέρες. το θέμα είναι να βρείτε μία μέση λύση γιατί το ότι δεν τα βρήκατε μεταξύ σας δεν έχει να κάνει με το παιδί και δεν φταίει σε κάτι να του λέιπει ο ένας απο τους δυό σας.

78Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 28, 2013 4:00 am

maria17


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
οταν στο χαρτι γραφεις οτι αφηνω το παιδι σε καλα χερια(στη γιαγια που το εχει απο 40ημερων ετσι και αλλιως)και οτι θα γυρισεις να παρεις τα πραγματα σου τοτε ναι δειχνεις την αγαπη σου.αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια τωρα οσο αναφορα την ιστορια της φιλης εχω να πω οτι το παιδακι θα δεχτει περισσοτερη αγαπη οταν οι γονεις θα ειναι χωρια παρα οταν οι γονεις θα ειναι μαζι και ο μπαμπας θα χειροδικει στην μαμα...η κοπελα ζητησε την συμβουλη μας και απλα της ειπαμε την γνωμη μας..!!!!!

79Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 28, 2013 4:48 am

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria17 έγραψε:οταν στο χαρτι γραφεις οτι αφηνω το παιδι σε καλα χερια(στη γιαγια που το εχει απο 40ημερων ετσι και αλλιως)και οτι θα γυρισεις να παρεις τα πραγματα σου τοτε ναι δειχνεις την αγαπη σου.αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια τωρα οσο αναφορα την ιστορια της φιλης εχω να πω οτι το παιδακι θα δεχτει περισσοτερη αγαπη οταν οι γονεις θα ειναι χωρια παρα οταν οι γονεις θα ειναι μαζι και ο μπαμπας θα χειροδικει στην μαμα...η κοπελα ζητησε την συμβουλη μας και απλα της ειπαμε την γνωμη μας..!!!!!

Η περίπτωση η δική σας διαφέρει κατα πολυ σαφώς .το αν ειναι καλύτερα να μείνουν χωριά απ το παιδι να βλέπει ξύλο εννοητε οτι συμφωνώ .αλλα δεν συμφωνω οταν κάτω απο καποιοεσ συνθήκες έρχεται ο χωρισμός ( είτε αυτο λέγεται ασυμφωνια - γκομενα - ρουτίνα - βαρεμαρα - συνήθεια κλπ κλπ ) να χωρίζεται ένα παιδι στα δυο γιατι το παιδι δεν ειναι ούτε μπαλάκι ούτε ήταν δική του επιλογή να γεννηθεί .και κανείς δεν είπε να μην λέμε την γνώμη μας άλλωστε γιαυτο υπάρχει το θέμα

80Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Σε αδιέξοδο... Πεμ Φεβ 28, 2013 11:08 am

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα. Εγώ είμαι της λογικής ( δεν λέω ότι είναι απόλυτα σωστή ) ότι όταν υπάρχει ένα παιδί στη μέση οι γονείς και οι δύο πρέπει να βάζουν πρώτα το παιδί και τελευταίο το εγώ τους. Όταν όμως υπάρχουν σκηνές βίας τότε τα πράγματα αλλάζουν. Πόσο μάλλον όταν ο μπαμπάς χτυπάει τη μαμά. Ποιος μας εγγυάται ότι ένας άνθρωπος σε μια δύσκολη φάση του χτυπάει έναν άνθρωπο που μπορεί να συννενοηθεί μαζί του δεν θα κάνει το ίδιο και στο μωρό.

Απο την στιγμή που χωρίζουν τότε σίγουρα πρέπει να είναι και να του αφήνεις να είναι παρόν στη ζωή του παιδιού ανεξάρτητα με το τι λέει το δικαστήριο.

Αυτή την εντυπωση έχω εγώ. confused

81Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Σαβ Μαρ 02, 2013 12:54 am

karlinaki

karlinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσάκια μου καλημέρα!Δεν μπαίνω πια συχνά γτ δν έχω ιντερνετ αλλα αναμένω να μου βάλουν.Διάβασα αυτά που μου γράψατε και ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Τελικά κάναμε την αναγνώριση του μωρού και υπογράψαμε την απο κοινού επιμέλεια...γτ όσο και αν θέλω να τον πατήσω κάτω, άλλο τόσο θέλω να είμαι δίκαιη με το παιδάκι μου και να μην του στερήσω τον μπαμπά του.Τι να κανω...ενα μωρό χρειάζεται και τους δύο να μεγαλώσει.Τώρα αν πάρει καμία άλλη που δν θα την χωνεύω ή θα μου φαίνεται κάπως η αλήθεια είναι πως δν μπορώ να κάνω κ πολλά,ούτε βέβαια κ αυτός σε ανάλογη περίπτωση.Σ έναν χωρισ΄μο όταν υπάρχει παιδί στην μέση δν υπάρχει ιδανική λύση.Πρέπει να κάνεις συμβιβασμούς,για να μεγαλώσει σωστα το παιδί σου.Οπως ούτε εγώ θα ήθελα να βλέπω το μωρό μου ενα Σ/Κ για μερικές ώρες έτσι δν θέλει κ ο πατέρας του.Οπότε αγνόησα την παρόρμηση να τον πατήσω με τ αμάξι(χαχαχχα πλακα κάνω) και συμφώνησα να έρχεται μαζί μου σε υπέρηχους, γιατρούς,ψώνια για το μικρό και φυσικά στην γέννα.
Έχω ηρεμήσει αρκετά, πήρα και την φίλη μου να μείνει μαζί μου να εχω παρέα.Της λεω να την κάνω ταίρι μου,με κούρασαν οι αντρες...χαχαχχα

82Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Σε αδιέξοδο... Κυρ Μαρ 03, 2013 4:57 am

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σε όλες. Karlinaki εύχομαι όλα να πάνε καλά και αυτή σου η απόφαση να είναι η σωστή.

83Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Κυρ Μαρ 03, 2013 9:50 am

Grace!

Grace!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοπελια μακαρι να πηρες τη σωστη αποφαση,ευχομαι να μη γυρισει μπουμερανγκ αυτη η κατασταση.το οτι θελει να συμμετεχει ειναι πολυ καλο βεβαια αλλα προσσεχε μην εμπιστευεσαι τη μανα του γιατι αυτη δε κοιταει το δικο σου συμφερον αλλα του γιοκα της.

84Σε αδιέξοδο... - Σελίδα 4 Empty Απ: Σε αδιέξοδο... Τρι Μαρ 05, 2013 4:49 am

maria17


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
karlinaki σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα!!!!μακαρι τα πραγματα (κ ο πρωην συντροφος σου)να ηταν αλλιως κ να μην ειχες περασει ασχημες καταστασεις!ευχομαι ολα να αλλαξουν κ να ξεχασεις γρηγορα τις ασχημες στιγμες που εζησες.εκανες κ θα κανεις το καλυτερο για την ψυχουλα που κουβαλας...απο τωρα κ στο εξης να κοιτας μπροστα!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Παρόμοια θέματα

-

» Οικονομικό αδιέξοδο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις