Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
22 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 22 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 6:05 am

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συνφωνω με τη ρινουλα απολυτα...ο καθε ενας υποστιριζει αυτα που πιστευει..το τι ειναι καλο κ τη κακο για την ιδια η το παιδι της ειναι προσωπικο...

77Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 6:06 am

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συνφωνω με τη ρινουλα απολυτα...ο καθε ενας υποστιριζει αυτα που πιστευει..το τι ειναι καλο κ τη κακο για την ιδια η το παιδι της ειναι προσωπικο...

78Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 8:24 am

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια. Κάπνιζα από το 2001. Είχα ακούσει κ εγώ οτι ο οργανισμός θέλει 2 χρόνια για να καθαρίσει κ έτσι πρίν 3 χρόνια αποφάσισα να το κοψω. Τα κατάφερα για 9 περίπου μήνες κ μετά το ξανα άρχισα αλλά κάπνιζα πολύ λίγο. Ενα καπνό 3-4 μέρες. Οταν πήρα τη θετική χωριακή στα χέρια μου, έδωσα τον καπνό που είχα πάνω μου στην ξαδέρφη μου ( είμασταν μαζί τότε) κ δεν το ξαναέβαλα στο στόμα μου. Βέβαια μετά από λίγο άρχισαν οι ναυτίες οπότε δεν μου μύριζε κι όλας. Ισα ίσα, που με ανακάτευε. Το έκοψε κ ο άντρας μου οταν ήμουν περίπου στον 5 κ έτσι είπαμε για τη μπεμπούλα να μην ξανα καπνίσει κανένας απο τους 2 μας.
Βέβαια δεν λέω οτι είμαι τέλεια γιατί έκανα κάποια dont's, πχ νευρίαζα πολύ στη δουλειά, δεν έκανα κ την πιο τέλεια διατροφή κ ανέβαινα μέχρι τη μέρα που γέννησα στο μηχανάκι. Απλά το θέμα τσιγάρο ήταν για μένα sos. Δεν θα το ρίσκαρα ποτέ, χωρίς να κατηγορώ τις εγκυούλες που καπνίζουν (σε λογικά πλαίσια, 3-4 τη μέρα).

Σόρυ για το σεντόνι...

79Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 8:28 am

Faith33


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν απολογούμαστε σε κανέναν και καμία.
Απλά στο συγκεκριμένο θέμα, έχουμε "ανοίξει" συζήτηση και μιλάμε και εκτός καπνίσματος.
Εσείς αφού δεν καπνίζετε γιατί σχολιάζετε και παρακολουθείτε το συγκεκριμένο θέμα ???
Δεν σας αφορά.

80Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 8:56 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
....ΠΡΩΗΝ ΚΑΠΝΗΣΤΡΙΑ....ΓΙΑ 11 ΧΡΟΝΙΑ....ΕΚΟΨΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ 30/9/2009 ΚΑΙ 16/10/2009 ΕΓΙΝΕ Η ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΜΑΝΟΥΛΑ.....

ΟΜΩΣ ΕΤΥΧΕ.....ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΧΕΔΙΑΖΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ....ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ!!!
ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ..ΑΗΔΙΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΟΨΑ...ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ...ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΠΙΖΑ ΠΟΤΕ......

ΠΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΗΜΟΥΝ...ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΚΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΠΙΑΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ...ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΟ....ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ....ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΔΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ..

ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΒΟΥΝ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΟΥΝ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑΡΧΙΖΟΥΝ....γιατι καλο μου????αφου τα καταφερες εστω 9 μηνες>>>>??!!!!????οχι πειτε μου δεν ειναι χαζο???

81Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 9:06 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Faith33 έγραψε:Δεν απολογούμαστε σε κανέναν και καμία.
Απλά στο συγκεκριμένο θέμα, έχουμε "ανοίξει" συζήτηση και μιλάμε και εκτός καπνίσματος.
Εσείς αφού δεν καπνίζετε γιατί σχολιάζετε και παρακολουθείτε το συγκεκριμένο θέμα ???
Δεν σας αφορά.

Πρωτα πρωτα ειναι ανοιχτο φορουμ και γραφουμε οπου θελουμε.
Δευτερον το θεμα λεγεται εγκυμοσυνη και καπνισμα, όχι "μαμαδες που καπνιζουν"
Τριτον, όταν γραφει καποιος 5 μηνυματα οπου εξηγει ξανα και ξανα γιατι καπνιζει, εγω το εκλαμβανω ως απολογια. Μπορει να κανω λαθος, αλλα ετσι παντως δειχνει. Καθενας κανει τις επιλογες του και τις στηριζει, και ετσι πρεπει. Κανεις ομως δε ζητησε ομως το λογο απο εσας που καπνιζατε... Αποψεις λεμε, μη θεωρειτε ότι πρεπει να απολογειστε, αυτο λεω.

82Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 10:28 am

Faith33


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εσύ μπορείς να νομίζεις ότι θέλεις.
Δεν σημαίνει όμως πως ισχύει κιόλας.
Το φόρουμ είναι ανοιχτό σε θέματα που μας ΑΦΟΡΟΥΝ.
Απο εκεί και πέρα, όποιος παίρνει θέση σε θέματα που δεν τον αγγίζουν, που δεν τον αφορούν, το κάνει για εμφανής λόγους...
Δηλαδή για να δείξει με το δάχτυλο, για να κρίνει.

83Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 10:07 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Faith33 έγραψε:Εσύ μπορείς να νομίζεις ότι θέλεις.
Δεν σημαίνει όμως πως ισχύει κιόλας.
Το φόρουμ είναι ανοιχτό σε θέματα που μας ΑΦΟΡΟΥΝ.
Απο εκεί και πέρα, όποιος παίρνει θέση σε θέματα που δεν τον αγγίζουν, που δεν τον αφορούν, το κάνει για εμφανής λόγους...
Δηλαδή για να δείξει με το δάχτυλο, για να κρίνει.

Κανεις λαθος. Καταρχην με αφορα γιατι οπως γραψα κι εγω καπνιζα πριν μεινω εγκυος.
Αλλα εν πασει περιπτωσει, κι εσυ μπορεις να πιστευεις ό,τι θελεις. Καλημερα.

84Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 10:13 pm

Faith33


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλες !!!!!!!!!!!!
Άς μη τσακωνόμαστε.
Η κάθε μανούλα είναι διαφορετική.
Cool

85Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 08, 2013 10:20 pm

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Faith33 έγραψε:Καλημέρα σε όλες !!!!!!!!!!!!
Άς μη τσακωνόμαστε.
Η κάθε μανούλα είναι διαφορετική.
Cool

sunny

86Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Μαρ 10, 2013 3:03 pm

sofia 23/12/10

sofia 23/12/10
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ego kapniza kai den mporite na fantastite pos to metanoiosa 20 meres meta tin genna mou
oxi den sinevei kati sto paidi ola pigan kai pane kala
alla meta tin genna diavasa polla meta tin genna endiaferthika poli gia pola omos pano apo ola meta tin genna siniditopihsa ta perissotera
to ferno vareos kai euxaristo ton theo ou pigan ola kala!
den krin kanenan i sxedon kanenan giati meta tin genna mou kai osa ematha kai siniditopoihsa iparxoun pragmata pou me enoxloun se mamades egies ou kapnizoun den tha mo se leptomeries omos giati tha graftoun diafora meta apo emena kai tha xathei to thema

87Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Δευ Μαρ 11, 2013 5:48 am

mariketi

mariketi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω καπνιζα απο τα 13 μεχρι που εμεινα εγκυος στην πρωτη μου κορη, οποτε και το εκοψα. Η αληθεια ειναι οτι δεν το εκοψα μαχαιρι αλλα με το πουαναβα ενα τσιγαρο στις δυο ρουφιξιες το εσβηνα γιατι με ετρωγαν οι τυψεις. Οταν γεννησα δεν το ξαναρχισα κανονικα αλλα εντελως περιστασιακα. Στη δευτερη εγκυμοσυνη δεν το εβαλα στο στομα μου και τωρα που ειμαι εγκυος για τριτη φορα με ενοχλει αφανταστα η μυρωδια. Φυσικα βοηθησε και το γεγονος οτι ο αντρας μου δεν καπνιζει. Παντως κοριτσια, αξιζει να προσπαθησετε οσο μπορειτε να μην καπνιζετε οσο κυοφορητε και θηλαζετε. Σκεφτειτε οτι ειναι το πρωτο δωρο που κανετε στο παιδακι σας.

88Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 22, 2013 11:45 am

konstantina!!!!

konstantina!!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΚΑΝΑ 4-5 ΤΣΙΓΑΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!!!

89Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 22, 2013 11:56 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xmm megalo deilima gia polles manoules .. ego prosopika kapniza prin meino egkios alla pio poli kapniza me tn kafe mou .. ( epina polous kafedes ) kai ade me tn adra mou to vradi an piname kana krasaki kamia biritsa . meta omos pou ematha oti imun egkios thn proti evdomAda pou to matha sinexiza alla ekana 2-3 tn imera me ena kafe , meta arxisan anagules ktl opote kopike maxeri kai tora oute na to miriso den thelo .. otan geniso den ksero ti tha ginei

90Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 22, 2013 12:23 pm

louloudaki mou

louloudaki mou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα!Ειναι ενα περιπλοκο θεμα.αλλοι γιατροι το απαγορευουν, αλλοι επιτρεπουν μεχρι πεντε.προσωπικη μου αποψη ειναι το αυτονοητο.εφοσον κανει κακο σε εμας κανει κακο και στο παιδι μας.
εγω καπνιζα για πολλα χρονια.ενα χρονο πριν μεινω εγκυος αρρωστησα με εντονους πονους στο στομαχι.δεν εφταιγε το καπνισμα για αυτο αλλα εγω αποφασισα να το κοψω πριν με κοψει εκεινο.δεν μετανιωσα ουτε δευτερολεπτο.δεν το ζητησα ποτε( κι ο αντρας μου καπνιζει).θελω να πω οτι οταν η θεληση ειναι πολυ ισχυρη τοτε ολα ειναι μια ιδεα.κι αυτο το λεω με καθε σεβασμο στις μανουλες που καπνιζουν.αποψη μου ειναι παντα. Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα - Σελίδα 4 417472 Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα - Σελίδα 4 417472

91Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Παρ Μαρ 22, 2013 12:48 pm

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα,
εγώ κάπνιζα πολλά χρόνια πριν μείνω έγκυος & αρκετά μεγάλο αριθμό τσιγάρων...ειδικότερα φοιτήτρια
Όταν έμεινα έγκυος το έκοψα μαχαίρι, αλλά αυτό βγήκε από μέσα μου.
Βέβαια ίσως να με βοήθησε το γεγονός ότι δεν κάπνιζε ο άντρας μου & ότι δούλευα πολλές ώρες.
Μόλις γέννησα, αφού δεν κατάφερα να θηλάσω το ξαναρχισα αλλά με μέτρο αυτή τη φορά. Φυσικά καπνίζω έξω από το σπίτι, στην αυλή! (ευτυχώς δεν είχε βαρύ χειμώνα φέτος)
Καλό είναι να προσπαθήσεις να μη καπνίζεις. Αν δεν τα καταφέρνεις με τίποτα, πάρε ένα πολύ ελαφρυ τσιγάρο & μη κατεβάζεις το καπνό! Φυσικά προσπάθησε να μην υπερβείς τα 3 τσιγάρα τη μέρα. Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι.. Κάνε κάτι για να απασχολείς το μυαλό σου Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα - Σελίδα 4 93981 Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα - Σελίδα 4 517142
Είμαι σίγουρη ότι δεν θέλεις από μια αδυναμία να προκαλέσεις κακό στο μωράκι σου... Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα - Σελίδα 4 215994

92Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Σαβ Απρ 20, 2013 11:57 pm

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχχχχχχχχχχχχχχχχ.......προσεχω τοσο πολυ σε ολα τα θεματα αλλα το παλιοτσιγαρο το ζηταω τοοοοοσο πολυ!!!!!εχω κοψει τον νες καφε,δεν τρωω γλυκα και καθολου ζαχαρη.κανω σωστη και ισορροπημένη διατροφη αλλα αυτο το τσιγαρο..... Sad Sad .καπνιζω απο τα 14 και ειμαι 27!ημουν καπνιστρια των 30 τσιγαρων ημερησιως.ο γιατρος μου ειπε να κανω 3 την ημερα αλλα ξεφευγω και μπορει να φτασω και τα 6!ποσο με βασανιζει αυτο....παρακαλω να με πιασουν αναγουλες και εμετοι για να το σιχαθω αλλα τπτ!ο αντρας μου δεν καπνιζει μπροστα μου,ουτε αγοραζω καπνο μονο απο τρακες!θελω να το πεταξω τελειωωωωως!!!!!

93Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 12:32 am

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κι απο μενα κοριτσια...Δυστυχως κι εγω δεν εχω καταφερει να το κοψω ακομα εντελως το καπνισμα...Το παλευω πολυ αλλα...!!! Το ζηταω πολυ ρε γαμωτο...!!! Sad Sad

94Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 12:55 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="
Και για να κλεισω, ενας απο τους λογους που το εκοψα ηταν οτι η μεγαλη μου κορη μου ειπε οτι δεν της αρεσει να με βλεπει να καπνιζω!!!
Αυτα το λογια της ηταν μαχαιρια στην καρδια!!![/quote]η δικη μου κορη που ειναι 4 χρονων μου λεει καθε φορα που καπνηζω"κοβουμε το καπνισμα για να μην γινει η ζωη μας καπνος.ειναι ζητημα καρδιας"οταν το ακουω να το λεει μαχαιρια μου ερχετε.την πρωτη φορα εμεινα με ανοιχττο το στομα κ με ματια διαπλατα.παντως η αληθεια ειναι οτο κ εγω στις προηγουμενες εγκυμ δεν καπνηζα σε αυτην μου ειναι δυσκολο μα το κοψω..

95Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 2:05 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ βρε κοριτσια προσπαθηστε το! εγω οταν εμαθα οτι ημουν εγγυος εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο και μετα δεν ξανακαπνισα μεχρι και οσο θηλαζα. απλα σκεφτομουν οτι εστω και το ενα τσιγαρο μπορει να επιβαρυνει ελαχιστα το μωρακι μου οποτε απλα δεν το ηθελα. και γενικα ειχα καλη εγγυμοσυνη χωρις ιδιαιτερες αναγουλες κλπ....

96Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 2:50 am

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχεις απολυτο δικιο ΑνναΜαρια μου...Κι εγω νιωθω τυψεις συνεχεια...!!! Με πιανε μανια ομως και το ζηταω...Τι να πω...μαλλον δεν ειμαι πολυ δυνατη ωστε να το κοψω..!!!

97Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 2:59 am

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
JuliaG έγραψε:Εχεις απολυτο δικιο ΑνναΜαρια μου...Κι εγω νιωθω τυψεις συνεχεια...!!! Με πιανε μανια ομως και το ζηταω...Τι να πω...μαλλον δεν ειμαι πολυ δυνατη ωστε να το κοψω..!!!

σε νιωθω απολυτα!!!!ρε γμτ πιστευω πως αν μπορουσα να φαω οποτε θελω και οτι θελω θα το εκοβα πολυ πιο ευκολα!

98Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 3:03 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τζουλια μου κ εσυ καπνιζεις θα σε δειρω!!!!μην κανετε χαζα...σκεφτειτε το μωρακι σας!τοσο καιρο προσπαθουσες τζουλια μου για αυτο το μωρακι κ τωρα καπνιζεις?ελα προσπαθησε κ ειμαι σιγουρη θα το καταφερεις κ εσυ κ ολα τα κοριτσια που καπνιζουν.σκεφτειτε τα μωρακια σας!!!

99Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 3:39 am

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:τζουλια μου κ εσυ καπνιζεις θα σε δειρω!!!!μην κανετε χαζα...σκεφτειτε το μωρακι σας!τοσο καιρο προσπαθουσες τζουλια μου για αυτο το μωρακι κ τωρα καπνιζεις?ελα προσπαθησε κ ειμαι σιγουρη θα το καταφερεις κ εσυ κ ολα τα κοριτσια που καπνιζουν.σκεφτειτε τα μωρακια σας!!!

Ναι βρε Αλεξανδρα μου, το ξερω...εχεις απολυτο δικιο σε ολα...!!! Νομιζεις οτι εγω το θελω...!!! Νομιζω οτι με ξεαγχωνει...οτι με ξεκουραζει..!!! Τι να πω??

100Σημαντικό! Απ: Εγκυμοσύνη Και Κάπνισμα Κυρ Απρ 21, 2013 3:44 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν υπαρχει δεν μπορω αλλα δεν θελω!κ εγω καπνιστρια ημουν.του ενος πακετου την ημερα.αλλα δεν ξερω σκεφτομαι το κοριτσακι μου κ δεν μου παει η καρδια ουτε μια τζουρα να κανω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις