Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θελεις να σου πω την γνωμη μου?την ξερεις την παροιμια ηταν στραβο το κλιμα το εφαγε και ο γαιδαρος...,λοιπον αν θυμαμαι καλα ενα ψιλοθεματακι με τα πεθερικα σου το ειχες απο πριν,του στυλ αυτοι εχουν τα λεφτα και βοηθανε οποτε ειναι και απο πανω!προσθεσε το γεγονος οτι ειναι ανεργος ο αντρας σου,δλδ ειναι συνεχεια σπιτι,το μυαλο και των 2 σας ειναι προφανως απογοητευμενο απο την επαγγελματικη του εξελιξη,εχετε ενα μωρακι το οποιο χρειαζεται ιδιαιτερη φριντιδα και φυσικα το σεξ ειναι κατι που τις περισσοτερς φορες ,τουλαχιστον στις αρχες μπαινει στατιστικα σε δευτερη μοιρα.




ΟΟΟΟΟΟΟλα αυτα σας φερνουν σε σημειο ακραιο και φυσικα τσακωνοσαστε!Θα σου πω μονο οτι αν εξαιρεσεις το θεμα με τα πεθερικα και ο δικος μου αντρας μεχρι πριν 2 μηνες ηταν ανεργος(δεν το περιμεναμε!!),εμαθα την ιδια εποχη οτι ειμαι παλι εγκυος και φυσικα ολο αυτο το στρες εφερε καβγαδακια!δεν μου εκανε εντυπωση ομως....καταλαβαινα οτι προερχεται απο το αγχος,την οικονομικη ανασφαλεια κτλ.




Κατι τετοιο πιστευω περνας εσυ τωρα,το μονο ασχημο ειναι οτι ο αγαπημενος σου κανει πισω σε οτι λενε οι δικοι του,αν εχω καταλαβει σωστα,ενω θα επρεπε να εχει ξεκαθαρισει στο μυαλο του οτι εχει πλεον ΔΙΚΟ ΤΟΥ σπιτικο!Μην απελπιζεσαι αγαπιεστε και το ξερεις!!!!!!!!!το παιδι δεν θα χαλασει τιποτα αν δεν ηταν απο πριν χαλασμενο.

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγγελικη θυμάμαι που ελεγες οτι ήταν δυσκολα τα πραγματα με την δουλειά του αντρα σου, αλλά δεν ήξερα οτι απολύθηκε τελικά. Ελπιζω να βρει γρηγορα κάτι αλλο.

Τωρα σχετικά με το θεματάκι σου... παντα ως τρίτος και εξω απ΄το χορό (αφου δεν έχουμε ακόμα παιδι) ... έχουμε ομως σχέδον ανεργία. Ο αντρας μου εδω και αρκετούς μήνες κουτσοδουλεύει. Απ΄όσο καταλαβαίνω, εκτος από το ουσιαστικό προβλημα, είναι μέγαλο πλήγμα και για τον εγωισμό ένος αντρα να μην έχει δουλειά, γκρίνια, νευρα ...
Τώρα οσον αφορά τα πεθερικά θυμάμαι οτι πάντα είχες προβλημα. Καταλαβαινω οτι αν στηρίζεστε αυτο τον καιρό και στην δική τους βοηθεια είναι δυσκολο να τους χειριστεις αλλά και για τον αντρα σου αν νιώθει υποχρεωμένος απεναντί τους.
Καλά κάνεις παντως κατα την γνώμη μου και του τα χώνεις, για να καταλάβει οτι δεν είναι τρόπος αυτος που συμπεριφέρετε και οτι γονεις ειναι και οι μεν γονεις και οι δε.
Θεωρω οτι δεν υπάρχει λογος ανησυχιας και απο αλλες συζητήσεις έχω καταλάβει οτι είσαστε ένα αγαπημένο ζευγάρι ... απλά σας πέσανε πολλές αλλαγές μαζεμένες. Δωσε λίγο χρόνο και ολα θα τακτοποιηθούν!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
purple έγραψε:Θελεις να σου πω την γνωμη μου?την ξερεις την παροιμια ηταν στραβο το κλιμα το εφαγε και ο γαιδαρος...,

....και φυσικα το σεξ ειναι κατι που τις περισσοτερς φορες ,τουλαχιστον στις αρχες μπαινει στατιστικα σε δευτερη μοιρα.

..... ολο αυτο το στρες εφερε καβγαδακια!δεν μου εκανε εντυπωση ομως....καταλαβαινα οτι προερχεται απο το αγχος,την οικονομικη ανασφαλεια κτλ.

.....το παιδι δεν θα χαλασει τιποτα αν δεν ηταν απο πριν χαλασμενο.

Καλά τα θυμάσαι όλα...
Όμως πέρα από τις γνωστές "διαφορές" μας, ξαναλέω ότι αυτό που με ενοχλεί είναι ότι τσακονώμαστε για χάρη των γονιών μας ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!
Ποιος είναι καλύτερος παππούς/γιαγιά, ποιος έχει κάνει τα περισσότερα δώρα, ποιος το πλένει/αλλάζει καλύτερα, ποιος κρατάει καλύτερα το μπιμπερό και τέτοια.
Η χοντρή φάση ξεκίνησε όταν την Κυριακή πήγαμε σπίτι του για φαγητό και θα αφήναμε και τη μικρή για κάνα δυο ώρες για να πάμε σε κάτι δουλειές, και οι γονείς του ΕΛΕΙΠΑΝ!!! Ναι! Δεν ήταν εκεί! Είχανε πάει για καφεδάκι!
Του είπα λοιπόν ότι κατάλαβα ότι δε μπορώ να βασιστώ σε κανέναν πια, αφού οι δικοί μου είναι μακριά και οι δικοί του είναι "αναξιόπιστοι".
Καταλαβαίνεις τι ακολούθησε...

Το σεξ.... Πονεμένη ιστορία...
Δεν έχω πάει ακόμα στο γιατρό, κι έτσι αν βάλουμε και όλο τον ένατο που δεν κάναμε τίποτα, άστα να πάνε...
Μου την έχει βαρέσει η αγαμία κατακούτελα! Πραγματικά ώρες ώρες είμαι ανυπόφορη! Ούτε εγώ δεν αντέχω τον εαυτό μου! Γκρίνια!

Ο δικός μου πάλι, πέρα βρέχει.
Παρότι δεν έχει δουλειά, θέλει να μετακομίσουμε -οκ κι εγώ θέλω, αλλά μια μετακόμιση θέλει λεφτά, νοίκια μπροστά κτλ - τες πα, άλλη πονεμένη ιστορία.

Στην τελευταία σου φράση έχεις δίκιο.
Οι σχέσεις ήταν ήδη σκατά. Αλλά δυστυχώς όσο κι αν αγαπιόμαστε, όταν υπάρχει φαγωμάρα εξαιτίας τρίτων, μόνο κακό μπορεί να κάνει.
Η μάνα μου γύρισε και μου είπε "Αν μου ξαναπάρει το παιδί μέσα από τα χέρια θα χεστούμε άγρια!"
Πες μου λοιπόν εσύ, ποια είναι η θέση μου... Ποιον να "υπερασπιστώ"???

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria.tst έγραψε:
... Θεωρω οτι δεν υπάρχει λογος ανησυχιας και απο αλλες συζητήσεις έχω καταλάβει οτι είσαστε ένα αγαπημένο ζευγάρι ... απλά σας πέσανε πολλές αλλαγές μαζεμένες. Δωσε λίγο χρόνο και ολα θα τακτοποιηθούν!

Μαράκι μου καιρό ειχαμε να τα πούμε.
Πώς είσαι? Όλα καλά?

Θέλω κι εγώ να πιστεύω πως η τελευταια σου φράση είναι και η πραγματικότητα...
Ελπίζω πως σιγά σιγά θα τους βρούμε ξανά τους ρυθμούς μας...

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sophia έγραψε:Αλλαζουν προς το καλυτερο!Ο ερχομος ενος παιδιου μας γεμιζει απιστευτα συναισθηματα και δημιουργει ενα απιστευτο δεσιμο!!!
Ενταξει τις πρωτες μερες που ημουν με το μεμε εξω ΟΛΗ μερα και ο καλος μου κοιμοταν ειχα καποιες ασχημες σκεψεις bom bom bom αλλα κρατηθηκα...ειχε να παει στη δουλεια αλλωστε!
εμενα αυτη η δικαιολογια τυπου δουλευω το πρωι δεν με συγκινει..γιατι εγω ως μητερα και συζυγος (οπως ολες σας κιολας)δουλευουμε ολο το24ωρο σσχεδον ενω αυτοι δουλευουν εξω απ΄το σπιτι γυρνουν και αυτο ηταν.καμμια αλλη σκοτουρα στο κεφαλι τους.μετα το παιδι ακομα δοκιμαζεται η σχεση μου η αληθεια ειναι γιατι δεν ενεχομαι να αφηνει ολη την ευθυνη πανω μου.ειμαι ενας ανθρωπος και δεν θελω να γινω 1000 κομματια.δεν θελω να παριστανω τη σουπερμαμα που τα καταφερνει ολα και ειναι τελεια σε ολα.λυγιζω ποναω νοιωθω.οι πιο πολλοι δεν το καταλαβαινουν.ισως ειμαι υπερβολικη αλλα ετσι τα βλεπω.ισοτητα καταννοηση σεβασμος και αγαπη.αυτα χρειαζομαι και απαιτω.

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:
maria.tst έγραψε:
... Θεωρω οτι δεν υπάρχει λογος ανησυχιας και απο αλλες συζητήσεις έχω καταλάβει οτι είσαστε ένα αγαπημένο ζευγάρι ... απλά σας πέσανε πολλές αλλαγές μαζεμένες. Δωσε λίγο χρόνο και ολα θα τακτοποιηθούν!

Μαράκι μου καιρό ειχαμε να τα πούμε.
Πώς είσαι? Όλα καλά?

Θέλω κι εγώ να πιστεύω πως η τελευταια σου φράση είναι και η πραγματικότητα...
Ελπίζω πως σιγά σιγά θα τους βρούμε ξανά τους ρυθμούς μας...
Καλημέρα!
Μια χαρούλα είμαι, λίγο πιεσμένη με προβλήματα και γκρίνια στην δουλειά αλλά εντάξει ... το παλέυω!
Θετική σκέψη ... και υπομονή (οσο μπορεί βεβαια ο καθένας μας) και ολα θα φτιάξουν ... δεν ζητάμε και πολλά αλλωστε Smile

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
έχεις δίκιο ΜΕΓΑΛΟ lolalu...από αυτά που διαβάζω πρέπει να είσαι στο σπίτι σαν
και μένα και να φροντίζεις το παιδί, ενώ ο άντρας δουλεύει...σε
καταλαβαίνω..πολλές φορές έχω λυγίσει κι εγώ, αλλά του το
δείχνω...ξεσπάω πολλές φορές σε κείνον για να ηρεμίσω, αλλά εκείνος
κάνει ακόμη χειρότερα την όλη κατάσταση....είμαι σίγουρη ότι οι άντρες
αργούν να συνειδητοποιήσουν ότι πατέρες...το καταλαβαίνουν όταν...δεν
ξέρω πότε...ειλικρινά...
προχθές πήγα βόλτα με το μωρό στο MALL και αγόρασα κάτι που δεν ήταν τις
παρούσης να πάρω -για το παιδί πάντα- και το τι άκουσα δεν
λέγεται..."εγώ δουλεύω και εσύ βολτάρεις" ένιωσα ότι μου έμπηγε μαχαίρι
πισώπλατα...δεν μίλησα..κλείστηκα στο δωμάτιο του μωρού, γιατί ήμουν
σίγουρη πως αν συνέχιζα την κουβέντα θα τσακωνόμασταν....το ότι δε δουλεύω, γιατί είμαι σε άδεια, δεν σημαίνει ότι "κωλοβαράω"...είμαι άνθρωπος...έχω ανάγκη να βγω μια βόλτα, να δω κόσμο...α άντρας μου πάει στη δουλειά..οκ δουλεύει ώρες, αλλά τι να κάνω γι'αυτό...? να παρατήσω το παιδί στην πεθερά -άλλος λόγος που τσακωνόμαστε συχνά- να κόψω τον θηλασμό και να γυρίσω στο σχολείο για να του δείξω ότι δουλεύω και ότι δεν "βολτάρω"??? δλδ το ότι είμαιστο σπίτι και είμαι συνέχεια με το παιδί δεν του φτάνει?

μετά τον ερχομό του παιδιού...ναι οι σχέσεις άλλαξαν...δεν ξέρω αν βελτιώθηκαν...δεν χειροτέρεψαν, αλλά είναι σε ένα flat επίπεδο...πιστεύω ότι χρειάζεται να υποχωρεί και ο ένας και ο άλλος...και φυσικά οι τρίτοι να μην ανακατεύονται...οι γονείς μου είναι 323 χλμ μακριά και έχω τα πεθερικά 3 χλμ κόντα....που το παίζουν και καλά διακριτικοί, αλλά μόνο αυτό δεν είναι....

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
adeline έγραψε:έχεις δίκιο ΜΕΓΑΛΟ lolalu...από αυτά που διαβάζω πρέπει να είσαι στο σπίτι σαν
και μένα και να φροντίζεις το παιδί, ενώ ο άντρας δουλεύει...σε
καταλαβαίνω..πολλές φορές έχω λυγίσει κι εγώ, αλλά του το
δείχνω...ξεσπάω πολλές φορές σε κείνον για να ηρεμίσω, αλλά εκείνος
κάνει ακόμη χειρότερα την όλη κατάσταση....είμαι σίγουρη ότι οι άντρες
αργούν να συνειδητοποιήσουν ότι πατέρες...το καταλαβαίνουν όταν...δεν
ξέρω πότε...ειλικρινά...
προχθές πήγα βόλτα με το μωρό στο MALL και αγόρασα κάτι που δεν ήταν τις
παρούσης να πάρω -για το παιδί πάντα- και το τι άκουσα δεν
λέγεται..."εγώ δουλεύω και εσύ βολτάρεις" ένιωσα ότι μου έμπηγε μαχαίρι
πισώπλατα...δεν μίλησα..κλείστηκα στο δωμάτιο του μωρού, γιατί ήμουν
σίγουρη πως αν συνέχιζα την κουβέντα θα τσακωνόμασταν....το ότι δε δουλεύω, γιατί είμαι σε άδεια, δεν σημαίνει ότι "κωλοβαράω"...είμαι άνθρωπος...έχω ανάγκη να βγω μια βόλτα, να δω κόσμο...α άντρας μου πάει στη δουλειά..οκ δουλεύει ώρες, αλλά τι να κάνω γι'αυτό...? να παρατήσω το παιδί στην πεθερά -άλλος λόγος που τσακωνόμαστε συχνά- να κόψω τον θηλασμό και να γυρίσω στο σχολείο για να του δείξω ότι δουλεύω και ότι δεν "βολτάρω"??? δλδ το ότι είμαιστο σπίτι και είμαι συνέχεια με το παιδί δεν του φτάνει?

μετά τον ερχομό του παιδιού...ναι οι σχέσεις άλλαξαν...δεν ξέρω αν βελτιώθηκαν...δεν χειροτέρεψαν, αλλά είναι σε ένα flat επίπεδο...πιστεύω ότι χρειάζεται να υποχωρεί και ο ένας και ο άλλος...και φυσικά οι τρίτοι να μην ανακατεύονται...οι γονείς μου είναι 323 χλμ μακριά και έχω τα πεθερικά 3 χλμ κόντα....που το παίζουν και καλά διακριτικοί, αλλά μόνο αυτό δεν είναι....
a!!!!koritsia den mporo na ta akouo afta.mou fenete prepei na erthoun oi adres sas na tous kanei ena mathimataki o dikos mou.akou ekei aftos doulevei kai esi voltareis?emena o dikos mou otan stamatisa tin douleia molis emeina egios kai eimoun psixologika xalia giati skeftomoun to oikonomiko mou ksekatharise oti protereotita exoume ego kai to moro.alla kai tora pou gennisa kai eimai spiti pada otan erxete me voithaei ektos apo to pedi me tis douleies tou spitioiu tha mou mageirepsei to vradi kai o monimos kavgas mas einai giati den perno ta liga edaksei lefta pou mou afinei sto spiti na pao mia volta na paro kati gia mena gia to pedi.kai an tolmiso na ksestomiso tin frasi thelo afto alla asto otan ksanapiaso douleia vlepoume ginete tourkos.ta lefta einai kai ton dio mou leei esi apla douleveis sto spiti kai kaneis tin pio simadiki douleia megaloneis to pedi mas.nomizo pos den einai sosti simperifora na theoroun to spiti kathisio.

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
a!!!!koritsia den mporo na ta akouo afta.mou fenete prepei na erthoun oi adres sas na tous kanei ena mathimataki o dikos mou.akou ekei aftos doulevei kai esi voltareis?emena o dikos mou otan stamatisa tin douleia molis emeina egios kai eimoun psixologika xalia giati skeftomoun to oikonomiko mou ksekatharise oti protereotita exoume ego kai to moro.alla kai tora pou gennisa kai eimai spiti pada otan erxete me voithaei ektos apo to pedi me tis douleies tou spitioiu tha mou mageirepsei to vradi kai o monimos kavgas mas einai giati den perno ta liga edaksei lefta pou mou afinei sto spiti na pao mia volta na paro kati gia mena gia to pedi.kai an tolmiso na ksestomiso tin frasi thelo afto alla asto otan ksanapiaso douleia vlepoume ginete tourkos.ta lefta einai kai ton dio mou leei esi apla douleveis sto spiti kai kaneis tin pio simadiki douleia megaloneis to pedi mas.nomizo pos den einai sosti simperifora na theoroun to spiti kathisio.[/quote]

για πες του άντρα σου να έρθει προς Ραφήνα καμιά βόλτα να μιλήσει με τον δικό μου, γιατί νομίζω ότι έχει ξεφύγει Rolling Eyes τις τελευταίες μέρες Crying or Very sad

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΞΩΓΕΝΗΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΗΡΕΑΣΑΝ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΟΝΤΑΙ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΠΑΡΓΚΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ( Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΑΜΟΑ ΜΟΥ ΜΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΘΟΥΜΕ...

ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ Ο ΧΑΡΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΓΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΔΕΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
adeline έγραψε:a!!!!koritsia den mporo na ta akouo afta.mou fenete prepei na erthoun oi adres sas na tous kanei ena mathimataki o dikos mou.akou ekei aftos doulevei kai esi voltareis?emena o dikos mou otan stamatisa tin douleia molis emeina egios kai eimoun psixologika xalia giati skeftomoun to oikonomiko mou ksekatharise oti protereotita exoume ego kai to moro.alla kai tora pou gennisa kai eimai spiti pada otan erxete me voithaei ektos apo to pedi me tis douleies tou spitioiu tha mou mageirepsei to vradi kai o monimos kavgas mas einai giati den perno ta liga edaksei lefta pou mou afinei sto spiti na pao mia volta na paro kati gia mena gia to pedi.kai an tolmiso na ksestomiso tin frasi thelo afto alla asto otan ksanapiaso douleia vlepoume ginete tourkos.ta lefta einai kai ton dio mou leei esi apla douleveis sto spiti kai kaneis tin pio simadiki douleia megaloneis to pedi mas.nomizo pos den einai sosti simperifora na theoroun to spiti kathisio.

για πες του άντρα σου να έρθει προς Ραφήνα καμιά βόλτα να μιλήσει με τον δικό μου, γιατί νομίζω ότι έχει ξεφύγει Rolling Eyes τις τελευταίες μέρες Crying or Very sad[/quote]
efxaristos na kanoume kai kamia volta.toulaiston na di kai to allo akro kai na paei kapou stin mesi.xa xa

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ Ο ΧΑΡΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΓΩ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΔΕΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ[/quote]

bravo!!!otan einai demeno to zevgari adimetopizei ta pada kai oi diskolies to kanoun pio gero kai agapimeno.

vasso

vasso
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΣΣΙΑΝΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΑΓΗ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΕ ΖΟΡΙΣΕ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΟΛΑ ΣΤΡΩΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ Smile

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[/quote] esi apla douleveis sto spiti kai kaneis tin pio simadiki douleia megaloneis to pedi mas.nomizo pos den einai sosti simperifora na theoroun to spiti kathisio.[/quote]


σε ζηλεύω που ο άντρας σου έχει τέτοιες απόψεις μπράβο του....
και εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τον άντρα μου ....μονίμως για βλακείες τσακωνόμαστε ποτέ δεν έχουμε μαλώσει για κάτι σοβαρό...αλλά δεν είναι και σαν το δικό σου έτσι όπως τον περιγράφεις μπράβο σας παιδιά



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ntina στις Τετ Ιαν 26, 2011 3:31 am, 1 φορά

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ζηλεύω που ο άντρας έχει τέτοιες απόψεις μπράβο του....
και εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τον άντρα μου ....μονίμως για βλακείες τσακωνόμαστε ποτέ δεν έχουμε μαλώσει για κάτι σοβαρό...αλλά δεν είναι και σαν το δικό σου έτσι όπως τον περιγράφεις μπράβο σας παιδιά[/quote]
nai eimai tixeri kai maresei pou ton "egrafa" tosa xronia pou me "poliorkouse" xaxa.argisa na do to aftonoito oti itan to allo mou miso.eftixos pou den ton exasa.tha xtipaga to kefali mou ston toixo.

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
cassiani έγραψε:σε ζηλεύω που ο άντρας έχει τέτοιες απόψεις μπράβο του....
και εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τον άντρα μου ....μονίμως για βλακείες τσακωνόμαστε ποτέ δεν έχουμε μαλώσει για κάτι σοβαρό...αλλά δεν είναι και σαν το δικό σου έτσι όπως τον περιγράφεις μπράβο σας παιδιά
nai eimai tixeri kai maresei pou ton "egrafa" tosa xronia pou me "poliorkouse" xaxa.argisa na do to aftonoito oti itan to allo mou miso.eftixos pou den ton exasa.tha xtipaga to kefali mou ston toixo.[/quote]

μπράβο Cassiani να τον προσέχεις και να σας προσέχει Wink και μεις που θα πάει βρούμε την μέση όδο

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
adeline έγραψε:
cassiani έγραψε:σε ζηλεύω που ο άντρας έχει τέτοιες απόψεις μπράβο του....
και εγώ δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα με τον άντρα μου ....μονίμως για βλακείες τσακωνόμαστε ποτέ δεν έχουμε μαλώσει για κάτι σοβαρό...αλλά δεν είναι και σαν το δικό σου έτσι όπως τον περιγράφεις μπράβο σας παιδιά
nai eimai tixeri kai maresei pou ton "egrafa" tosa xronia pou me "poliorkouse" xaxa.argisa na do to aftonoito oti itan to allo mou miso.eftixos pou den ton exasa.tha xtipaga to kefali mou ston toixo.

μπράβο Cassiani να τον προσέχεις και να σας προσέχει Wink και μεις που θα πάει βρούμε την μέση όδο[/quote]
nai more ola ftiaxnoun arkei na to themoume.oloi oi andres mas einai kali allios den tha tous erotevomastan kai den tha tous agapousame kai den tha kaname pedia mazi tous.ola kala koritsia.

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κι από μένα.....
εγώ βρε κορίτσια πιστεύω πως στην αρχή εγώ είχα το πρόβλημα και όχι ο άντρας μου....επειδή ο μικρός είχε κάποια προβληματάκια είχα προσκολληθεί επάνω του και δεν έδινα καμία μα καμία σημασία στον άντρα μου...βέβαια σιγά σιγά τα ξεπεράσαμε όλα αυτά, γενικά είμαστε δεμένο ζευγάρι και νομίζω πως το να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας ήταν θέμα χρόνου καθαρά....με αυτούς που έχω πρόβλημα είναι με τα πεθερικά μου που προσπαθούν μονίμως να δημιουργήσουν προβλήματα ""χωρίς να το θέλουν και καλά πάντα"" και πάντα έχει σχέση με το μεγάλωμα του μικρού μας, αλλά ο άντρας το μόνο που λέει πάντα είναι να μην τους ακούω και ότι μου λένε να του το λέω και θα το κανονίζει εκείνος.φυσικά δεν πάυει να είναι ένα πρόβλημα όλο αυτό και να με επηρεάζει θέλω δεν θέλω.
γενικά πιστεύω πως με τον ερχομό ενός μωρού στο σπίτι αλλάζουν πολλά πράγματα, η κάθε περίπτωση διαφέρει, για μένα όλα άλλαξαν προς το καλύτερο (στις αρχές ήταν λίγο δύσκολα αλλά όλα καλά), με το σεξ ο άντρας μου με βοήθησε πολύ γιατί το πρόβλημα ήμουν πάλι εγώ που απέκτησα κόμπλεξ με το σώμα μου (25 κιλά είχα πάρει στην εγκυμοσύνη), όμως κι αυτό κράτησε μόνο τον πρώτο καιρό γιατί τα έχω ήδη χάσει όλα οπότε και όσο αναφορά το θέμα "σεξ" όλα καλά!!!!!!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλλά ο άντρας το μόνο που λέει πάντα είναι να μην τους ακούω και ότι μου λένε να του το λέω και θα το κανονίζει εκείνος.φυσικά δεν πάυει να είναι ένα πρόβλημα όλο αυτό και να με επηρεάζει θέλω δεν θέλω.
sostos o adras sou.etsi prepei ta provlimata pou exoume me tous dikous tous na to leme se aftous kai na kanonizoun aftoi kai na pernoun meros.to diko mas fisika xa xa

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...
ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ Κ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΑΣ!! Very Happy
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΔΕΘΗΚΑΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!
(ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΗ@ έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΛΥ!!!!!!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...
ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΞΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ Κ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΑΣ!! Very Happy
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΔΕΘΗΚΑΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!
(ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ!!!!
bravoooooooo.!!!!!!!!tetoia thelo na akouo Very Happy

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΚΑΡΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΟΣ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ... ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ Κ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ..ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ Very Happy

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
adeline έγραψε:έχεις δίκιο ΜΕΓΑΛΟ lolalu...από αυτά που διαβάζω πρέπει να είσαι στο σπίτι σαν
και μένα και να φροντίζεις το παιδί, ενώ ο άντρας δουλεύει...σε
καταλαβαίνω..πολλές φορές έχω λυγίσει κι εγώ, αλλά του το
δείχνω...ξεσπάω πολλές φορές σε κείνον για να ηρεμίσω, αλλά εκείνος
κάνει ακόμη χειρότερα την όλη κατάσταση....είμαι σίγουρη ότι οι άντρες
αργούν να συνειδητοποιήσουν ότι πατέρες...το καταλαβαίνουν όταν...δεν
ξέρω πότε...ειλικρινά...
προχθές πήγα βόλτα με το μωρό στο MALL και αγόρασα κάτι που δεν ήταν τις
παρούσης να πάρω -για το παιδί πάντα- και το τι άκουσα δεν
λέγεται..."εγώ δουλεύω και εσύ βολτάρεις" ένιωσα ότι μου έμπηγε μαχαίρι
πισώπλατα...δεν μίλησα..κλείστηκα στο δωμάτιο του μωρού, γιατί ήμουν
σίγουρη πως αν συνέχιζα την κουβέντα θα τσακωνόμασταν....το ότι δε δουλεύω, γιατί είμαι σε άδεια, δεν σημαίνει ότι "κωλοβαράω"...είμαι άνθρωπος...έχω ανάγκη να βγω μια βόλτα, να δω κόσμο...α άντρας μου πάει στη δουλειά..οκ δουλεύει ώρες, αλλά τι να κάνω γι'αυτό...? να παρατήσω το παιδί στην πεθερά -άλλος λόγος που τσακωνόμαστε συχνά- να κόψω τον θηλασμό και να γυρίσω στο σχολείο για να του δείξω ότι δουλεύω και ότι δεν "βολτάρω"??? δλδ το ότι είμαιστο σπίτι και είμαι συνέχεια με το παιδί δεν του φτάνει?

μετά τον ερχομό του παιδιού...ναι οι σχέσεις άλλαξαν...δεν ξέρω αν βελτιώθηκαν...δεν χειροτέρεψαν, αλλά είναι σε ένα flat επίπεδο...πιστεύω ότι χρειάζεται να υποχωρεί και ο ένας και ο άλλος...και φυσικά οι τρίτοι να μην ανακατεύονται...οι γονείς μου είναι 323 χλμ μακριά και έχω τα πεθερικά 3 χλμ κόντα....που το παίζουν και καλά διακριτικοί, αλλά μόνο αυτό δεν είναι....
q
koykla moy μερικοι αντρες για να σε εχουν του χεριου τους σε ριχνουν ψυχολογικα σε κανουν να νοιωσεις οτι δεν προσφερεις αρκετα οτι αυτοι φερνουν τα λεφτα και κουραζονται.οταν μου λεει εμενα ο αντρας μου εγω δουλευω και τετοια του απανταω.ναι εσυ εργαζεσαι εξω 8 ωρες εγω ομως 24ωρες.θες να αλλαξουμε θεση?του τονιζω τις δουλειες που εχω και τις δικες του και αν τολμησει να πει κατι πολυ απλα την αλλη μερα δεν εχει σπιτι καθαρο ουτε φαγητο και ας μου πει οτι θελει.το πιανει το νοημα.και εγω ξεσπαω πανω του γιατι εν μερει φταιει αυτος.εσυ εισαι μια γυναικα με μια σταθερη δουλεια ανεξαρτητη μην επιτρεπεις να σε προσβαλει ετσι.ουτε αυτος ουτε κανενας.απο την οικογενεια του αντρα μου απαιτω το σεβασμο.με θεωρουν προφανως κατωτερη αλλα δεν τους δινω την ευχαριστηση να νοιωσω ετσι.πρεπει να θεσεις ορια.θα γινεται αυτο που θελεις εσυ.ειδικα με το θεμα του παιδιου.οι αλλοι σου κανουν αυτα που τους επιτρεπεις εσυ να σου κανουν.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cassiani έγραψε:otan stamatisa tin douleia molis emeina egios kai eimoun psixologika xalia ...ksekatharise oti protereotita exoume ego kai to moro
cassiani έγραψε:o monimos kavgas mas einai giati den perno ta liga edaksei lefta pou mou afinei sto spiti na pao mia volta na paro kati gia mena gia to pedi.
cassiani έγραψε:kai an tolmiso na ksestomiso tin frasi thelo afto alla asto otan ksanapiaso douleia vlepoume ginete tourkos.

Ακριβώς έτσι γίνεται και με εμάς.
Η μόνη διαφορά είναι οτι δεν κάνει δουλειές στο σπίτι,γιατί δεν θέλω εγώ να ανακατεύεται και δεν μαγειρεύει γιατί δεν έχει ιδέα.
Αλλά τη σπόντα του οτι είναι κουρασμένος την πετάει όταν θέλω να απασχολήσει το παιδί για να κάνω κάτι άλλο και τότε γίνεται μάχη.
Δεν είναι μόνο θέμα κούρασης.Είναι ψυχολογικό.Αυτός θα μιλήσει με 10 ανθρώπους.Θα συζητήσει,θα γελάσει,θα θυμώσει,θα στεναχωρεθεί,θα..θα..θα..Εμείς στο σπίτι τι κάνουμε;Εντάξει παίζω με το παιδί,το πάω βόλτες εδω κοντά τώρα που περπατάει (γιατί με το καρότσι ούτε λόγος) αλλά πόσο πια μπορείς να το κάνεις αυτό σε μια μέρα;
Εδώ όποτε του λέω πάω να σιδερώσω μου λέει άστο μωρέ αύριο.Δε μου φτάνει που το σκυλοβαριέμαι και το σκέφτομαι 5 ώρες μέχρι να το ξεκινήσω έχω κι αυτόν να μου "συμπαραστέκεται" και "κρατάω το παιδί" για αυτόν σημαίνει το κρατάω στον καναπέ για να βλέπουμε μαζί τηλεόραση.Και ας τσιρίζει η τρελή ΟΧΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!
ΟΥΦ τα ξαναπα!!! Very Happy

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="lolalu"]
adeline έγραψε:
koykla moy μερικοι αντρες για να σε εχουν του χεριου τους σε ριχνουν ψυχολογικα σε κανουν να νοιωσεις οτι δεν προσφερεις αρκετα οτι αυτοι φερνουν τα λεφτα και κουραζονται.οταν μου λεει εμενα ο αντρας μου εγω δουλευω και τετοια του απανταω.ναι εσυ εργαζεσαι εξω 8 ωρες εγω ομως 24ωρες.θες να αλλαξουμε θεση?του τονιζω τις δουλειες που εχω και τις δικες του και αν τολμησει να πει κατι πολυ απλα την αλλη μερα δεν εχει σπιτι καθαρο ουτε φαγητο και ας μου πει οτι θελει.το πιανει το νοημα.και εγω ξεσπαω πανω του γιατι εν μερει φταιει αυτος.εσυ εισαι μια γυναικα με μια σταθερη δουλεια ανεξαρτητη μην επιτρεπεις να σε προσβαλει ετσι.ουτε αυτος ουτε κανενας.απο την οικογενεια του αντρα μου απαιτω το σεβασμο.με θεωρουν προφανως κατωτερη αλλα δεν τους δινω την ευχαριστηση να νοιωσω ετσι.πρεπει να θεσεις ορια.θα γινεται αυτο που θελεις εσυ.ειδικα με το θεμα του παιδιου.οι αλλοι σου κανουν αυτα που τους επιτρεπεις εσυ να σου κανουν.

αυτό που έγινε με τον άντρα μου θα επαναληφθεί όσο κάθομαι...δεν ξέρω
γιατί μου επιτίθεται με αυτόν τον τρόπο, ενώ ξέρει ότι κάνω πολλά για
κείνον και για το παιδί φυσικά...ίσως να είναι αυτό που λες lolalu, αλλά
δυστυχώς δεν μπορώ να το αλλάξω...τώρα είναι λίγο αργά να κάνω κάτι...πιστεύω ότι από την αρχή έπρεπε να μπούν όρια...και δεν τα έβαλα γιατί ήμουν ηλίθια...πολλές φορές σκέφτομαι ότι ίσως βιάστηκα για πολλά, άλλες πάλι λέω ότι καλώς τα έκανα...οι δικοί του -μπροστά μου τουλάχιστον- δείχνουν ότι με σέβονται...-τώρα πίσω από την πλάτη μου θα ακούω σίγουρα πολλά όπως όλες οι νύφες.
ώρες ώρες θέλω να είχα το μαγικό φίλτρο να γινόμουν αόρατη και να τους άκουγα τι λένε...-καλά όχι μόνο για κείνους αλλά και για άλλους Very Happy -

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις