Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
lolalu έγραψε:
koykla moy μερικοι αντρες για να σε εχουν του χεριου τους σε ριχνουν ψυχολογικα σε κανουν να νοιωσεις οτι δεν προσφερεις αρκετα οτι αυτοι φερνουν τα λεφτα και κουραζονται.οταν μου λεει εμενα ο αντρας μου εγω δουλευω και τετοια του απανταω.ναι εσυ εργαζεσαι εξω 8 ωρες εγω ομως 24ωρες.θες να αλλαξουμε θεση?του τονιζω τις δουλειες που εχω και τις δικες του και αν τολμησει να πει κατι πολυ απλα την αλλη μερα δεν εχει σπιτι καθαρο ουτε φαγητο και ας μου πει οτι θελει.το πιανει το νοημα.και εγω ξεσπαω πανω του γιατι εν μερει φταιει αυτος.εσυ εισαι μια γυναικα με μια σταθερη δουλεια ανεξαρτητη μην επιτρεπεις να σε προσβαλει ετσι.ουτε αυτος ουτε κανενας.απο την οικογενεια του αντρα μου απαιτω το σεβασμο.με θεωρουν προφανως κατωτερη αλλα δεν τους δινω την ευχαριστηση να νοιωσω ετσι.πρεπει να θεσεις ορια.θα γινεται αυτο που θελεις εσυ.ειδικα με το θεμα του παιδιου.οι αλλοι σου κανουν αυτα που τους επιτρεπεις εσυ να σου κανουν.

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Respect Respect Respect

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="adeline"]
adeline έγραψε:


αυτό που έγινε με τον άντρα μου θα επαναληφθεί όσο κάθομαι...δεν ξέρω
γιατί μου επιτίθεται με αυτόν τον τρόπο, ενώ ξέρει ότι κάνω πολλά για
κείνον και για το παιδί φυσικά...ίσως να είναι αυτό που λες lolalu, αλλά
δυστυχώς δεν μπορώ να το αλλάξω...τώρα είναι λίγο αργά να κάνω κάτι...πιστεύω ότι από την αρχή έπρεπε να μπούν όρια...και δεν τα έβαλα γιατί ήμουν ηλίθια...πολλές φορές σκέφτομαι ότι ίσως βιάστηκα για πολλά, άλλες πάλι λέω ότι καλώς τα έκανα...οι δικοί του -μπροστά μου τουλάχιστον- δείχνουν ότι με σέβονται...-τώρα πίσω από την πλάτη μου θα ακούω σίγουρα πολλά όπως όλες οι νύφες.
ώρες ώρες θέλω να είχα το μαγικό φίλτρο να γινόμουν αόρατη και να τους άκουγα τι λένε...-καλά όχι μόνο για κείνους αλλά και για άλλους Very Happy -

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ,ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ!ΟΣΟ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ,ΤΟΣΟ ΘΑ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΜ!ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙ!ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Kalliopi"]
adeline έγραψε:
adeline έγραψε:


αυτό που έγινε με τον άντρα μου θα επαναληφθεί όσο κάθομαι...δεν ξέρω
γιατί μου επιτίθεται με αυτόν τον τρόπο, ενώ ξέρει ότι κάνω πολλά για
κείνον και για το παιδί φυσικά...ίσως να είναι αυτό που λες lolalu, αλλά
δυστυχώς δεν μπορώ να το αλλάξω...τώρα είναι λίγο αργά να κάνω κάτι...πιστεύω ότι από την αρχή έπρεπε να μπούν όρια...και δεν τα έβαλα γιατί ήμουν ηλίθια...πολλές φορές σκέφτομαι ότι ίσως βιάστηκα για πολλά, άλλες πάλι λέω ότι καλώς τα έκανα...οι δικοί του -μπροστά μου τουλάχιστον- δείχνουν ότι με σέβονται...-τώρα πίσω από την πλάτη μου θα ακούω σίγουρα πολλά όπως όλες οι νύφες.
ώρες ώρες θέλω να είχα το μαγικό φίλτρο να γινόμουν αόρατη και να τους άκουγα τι λένε...-καλά όχι μόνο για κείνους αλλά και για άλλους Very Happy -

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ!ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ,ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ!ΟΣΟ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ,ΤΟΣΟ ΘΑ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΜ!ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙ!ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!

Σ'ευχαριστώ πολύ Καλλιόπη για την συμβουλή. Μακάρι να το καταφέρω. Θέλει τρόπο...Είμαι και εγώ μερικές φορές ωμή..Χρειάζεται τρόπο ο άντρας μου. Ελπίζω να το πετύχω.
Έχεις δίκιο. Κι εγώ σαν εκπαιδευτικός αυτό πιστεύω ότι ο γονιός επιτελεί μεγάλο έργο με το μεγάλωμα των παιδιών του, καθώς αποτελεί το πρώτο πρότυπο για τα παιδιά....γιατί μετά, όταν αρχίσουν σχολείο, προστίθενται και άλλα -πρότυπα-

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ,ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΙΟΥΝΤΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΣ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ! Very Happy

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αγαπητή μου adeline...αυτό που περογράφεις το είχα περάσει και εγώ(σε κάποια προηγούμενη σχέση), οπότε σε καταλαβαίνω κατά κάποιον τρόπο.Κανένας δεν θα δέχεσαι να υποβιβάζει το έργο σου ως μανούλα για κανένα λόγο.Δεν έχω ακόμη παιδιά αλλά ο άντρας μου είναι προφανώς ο "δίδυμος αδερφός" του άντρα τις Cassianis.οπότε δεν αμφιβάλλω πως θα γίνει πολύ καλός πατέρας.Επίσης με κυνηγούσε και τον "έφτυνα" η χαζή...χαχαχα
θέλω όμως να σας πω για τους δικούς μου γονείς.Όταν γεννήθηκα εγώ ήρθαν τα πάνω κάτω στη μεταξύ τους σχέση.Ζούσανε απ'οτι μου είπανε όλοι μαζί με τον πατέρα μου να έχει ιδιαίτερη αδυναμία στη μητέρα του.Η μαμά φρόντηζε εμένα τη γιαγιά και μαζί τους ζούσε και η αδερφή του μπαμπά μου...Το αποτέλεσμα διαλυθήκανε οι δυό τους.Η μητέρα μου ξαναπαντρεύτικε, και ο πατέρας μου το ίδιο.Εγώ όμως τον πατέρα μου τον γνώρισα πριν 2 χρόνια(ναι ναι ναι)Μέχρι πριν 2 χρόνια δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ για εμένα.Πολλές φορές ένοιωθα πως έφταιγα εγώ.Πάντα τα πράγματα είναι δύσκολα.Έρχεται ένα νεό μέλος στην οικογένειά μας.Πρέπει να υποχωρούμε, να ξεσπάμε δεν λέω...αλλά ποτέ βιαστικές κινήσεις.Γιατί δεν είναι ωραίο να σου λείπει η μισή σου οικογένεια(μιλώ για εμένα).Ευχαριστώ που με διαβάσατε.Συγγνώμη εαν σας κούρασα!

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχω ακόμη παιδιά αλλά ο άντρας μου είναι προφανώς ο "δίδυμος αδερφός" του άντρα τις Cassianis.οπότε δεν αμφιβάλλω πως θα γίνει πολύ καλός πατέρας.Επίσης με κυνηγούσε και τον "έφτυνα" η χαζή...χαχαχα
petixes to tzoker kai esi.xa xa afto pou ta kala pedia ta paidevoume eno opoion allonn malaka trexoume apo piso tou pos to eksigeis?pali kala pou den tous xasame kai anoisame ta matia mas noris.

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cassiani έγραψε:Δεν έχω ακόμη παιδιά αλλά ο άντρας μου είναι προφανώς ο "δίδυμος αδερφός" του άντρα τις Cassianis.οπότε δεν αμφιβάλλω πως θα γίνει πολύ καλός πατέρας.Επίσης με κυνηγούσε και τον "έφτυνα" η χαζή...χαχαχα
petixes to tzoker kai esi.xa xa afto pou ta kala pedia ta paidevoume eno opoion allonn malaka trexoume apo piso tou pos to eksigeis?pali kala pou den tous xasame kai anoisame ta matia mas noris.

Πές το ψέμματα Cassiani μου!!!εγώ η χαζή τον παίδευα απο το 2004...(μιλάμε παίρνει βραβείο υπομονής)χαχαχα

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="adeline"]
lolalu έγραψε:
adeline έγραψε:
koykla moy μερικοι αντρες για να σε εχουν του χεριου τους σε ριχνουν ψυχολογικα σε κανουν να νοιωσεις οτι δεν προσφερεις αρκετα οτι αυτοι φερνουν τα λεφτα και κουραζονται.οταν μου λεει εμενα ο αντρας μου εγω δουλευω και τετοια του απανταω.ναι εσυ εργαζεσαι εξω 8 ωρες εγω ομως 24ωρες.θες να αλλαξουμε θεση?του τονιζω τις δουλειες που εχω και τις δικες του και αν τολμησει να πει κατι πολυ απλα την αλλη μερα δεν εχει σπιτι καθαρο ουτε φαγητο και ας μου πει οτι θελει.το πιανει το νοημα.και εγω ξεσπαω πανω του γιατι εν μερει φταιει αυτος.εσυ εισαι μια γυναικα με μια σταθερη δουλεια ανεξαρτητη μην επιτρεπεις να σε προσβαλει ετσι.ουτε αυτος ουτε κανενας.απο την οικογενεια του αντρα μου απαιτω το σεβασμο.με θεωρουν προφανως κατωτερη αλλα δεν τους δινω την ευχαριστηση να νοιωσω ετσι.πρεπει να θεσεις ορια.θα γινεται αυτο που θελεις εσυ.ειδικα με το θεμα του παιδιου.οι αλλοι σου κανουν αυτα που τους επιτρεπεις εσυ να σου κανουν.

αυτό που έγινε με τον άντρα μου θα επαναληφθεί όσο κάθομαι...δεν ξέρω
γιατί μου επιτίθεται με αυτόν τον τρόπο, ενώ ξέρει ότι κάνω πολλά για
κείνον και για το παιδί φυσικά...ίσως να είναι αυτό που λες lolalu, αλλά
δυστυχώς δεν μπορώ να το αλλάξω...τώρα είναι λίγο αργά να κάνω κάτι...πιστεύω ότι από την αρχή έπρεπε να μπούν όρια...και δεν τα έβαλα γιατί ήμουν ηλίθια...πολλές φορές σκέφτομαι ότι ίσως βιάστηκα για πολλά, άλλες πάλι λέω ότι καλώς τα έκανα...οι δικοί του -μπροστά μου τουλάχιστον- δείχνουν ότι με σέβονται...-τώρα πίσω από την πλάτη μου θα ακούω σίγουρα πολλά όπως όλες οι νύφες.
ώρες ώρες θέλω να είχα το μαγικό φίλτρο να γινόμουν αόρατη και να τους άκουγα τι λένε...-καλά όχι μόνο για κείνους αλλά και για άλλους Very Happy -
q
δεν νομιζω.παντα μπορουν νσ αλλαξουν τα πραγματα αρκει να ειμαστε ετοιμοι να τα αντιμετωπισουμε.ποτε δεν ειναι αργα.αν δεν σ'αρεσει μια κατασταση αλλαξε την.τιποτα δεν ειναι ευκολο.ολα θελουν προσπαθεια συγνωμη που θα σου μιλησω ετσι"σταματα να λυπασαι τον εαυτο σου"εισαι γυναικα και μια γυναικα ειναι ικανη για τα παντα.δεν υπαρχει κατι που να μην το καταφερνει μια γυναικα οταν το θελει.λιγο πολυ ολες μας σχεδον εχουμε σκεφτει αν βιαστηκαμε.το θεμα ειναι τι κανουμε.για να ειμαστε εμεις καλα και πανω απ΄'ολα το παιδι μας.δεν θελω να εχω μια εικονα για καμμια γυναικα ταπεινης νοικοκυρουλας υπαταγμενη σ'εναν αντρα.με βρισκεται υπερβολικη?οσο για το τι λενε οι αλλοι απο πισω σου?γιατι εχει τοση σημασια για σενα?παρε τα πανω σου και αδιαφορησε για τους αρνητικους σχολιασμους που μονο αρνητικα σε επηρρεαζουν.μηπως σου αρεσει να εισαι το θυμα?αστους να λενε.εσυ να εισαι καλα.σε οποιον αρεσεις...επιτρεπεται που κσι που να κοιτας την παρτυ σου.. Wink

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aylin έγραψε:Αγαπητή μου adeline...αυτό που περογράφεις το είχα περάσει και εγώ(σε κάποια προηγούμενη σχέση), οπότε σε καταλαβαίνω κατά κάποιον τρόπο.Κανένας δεν θα δέχεσαι να υποβιβάζει το έργο σου ως μανούλα για κανένα λόγο.Δεν έχω ακόμη παιδιά αλλά ο άντρας μου είναι προφανώς ο "δίδυμος αδερφός" του άντρα τις Cassianis.οπότε δεν αμφιβάλλω πως θα γίνει πολύ καλός πατέρας.Επίσης με κυνηγούσε και τον "έφτυνα" η χαζή...χαχαχα
θέλω όμως να σας πω για τους δικούς μου γονείς.Όταν γεννήθηκα εγώ ήρθαν τα πάνω κάτω στη μεταξύ τους σχέση.Ζούσανε απ'οτι μου είπανε όλοι μαζί με τον πατέρα μου να έχει ιδιαίτερη αδυναμία στη μητέρα του.Η μαμά φρόντηζε εμένα τη γιαγιά και μαζί τους ζούσε και η αδερφή του μπαμπά μου...Το αποτέλεσμα διαλυθήκανε οι δυό τους.Η μητέρα μου ξαναπαντρεύτικε, και ο πατέρας μου το ίδιο.Εγώ όμως τον πατέρα μου τον γνώρισα πριν 2 χρόνια(ναι ναι ναι)Μέχρι πριν 2 χρόνια δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ για εμένα.Πολλές φορές ένοιωθα πως έφταιγα εγώ.Πάντα τα πράγματα είναι δύσκολα.Έρχεται ένα νεό μέλος στην οικογένειά μας.Πρέπει να υποχωρούμε, να ξεσπάμε δεν λέω...αλλά ποτέ βιαστικές κινήσεις.Γιατί δεν είναι ωραίο να σου λείπει η μισή σου οικογένεια(μιλώ για εμένα).Ευχαριστώ που με διαβάσατε.Συγγνώμη εαν σας κούρασα!

δεν μας κούρασες...ίσα ίσα μοιράστικες μαζί μας την εμπειρία σου. λυπάμαι πολύ για ό,τι σου συνέβη όταν ήσουν μικρή, αλλά όπως είδες, η ζωή έχει μεγάλη φαντασία και σου έστειλε τον πιο καλό σύντροφο δίπλα σου. σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και με το καλό να έρθει και το παιδάκι για να ολοκληρωθεί η ευτυχία. Wink

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
adeline έγραψε:

δεν μας κούρασες...ίσα ίσα μοιράστικες μαζί μας την εμπειρία σου. λυπάμαι πολύ για ό,τι σου συνέβη όταν ήσουν μικρή, αλλά όπως είδες, η ζωή έχει μεγάλη φαντασία και σου έστειλε τον πιο καλό σύντροφο δίπλα σου. σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και με το καλό να έρθει και το παιδάκι για να ολοκληρωθεί η ευτυχία. Wink

Ευχαριστώ πάρα πολύ!Ναι είμαι τυχερή!Εύχομαι και σε σένα όλα να πάνε καλά, αλλά μη ξεχνάς πως το να αλλάζει η ζωή σου πάντα μας κάνει να νοιώθουμε "κάπως".Όταν υπάρχει αγάπη όλα τα προβλήματα λύνονται!!!Φιλιά πολλά και σ'ευχαριστώ και πάλι!!!Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και την όμορφή σου οικογένεια!!! Smile Smile Smile

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν νομιζω.παντα μπορουν νσ αλλαξουν τα πραγματα αρκει να ειμαστε ετοιμοι να τα αντιμετωπισουμε.ποτε δεν ειναι αργα.αν δεν σ'αρεσει μια κατασταση αλλαξε την.τιποτα δεν ειναι ευκολο.ολα θελουν προσπαθεια συγνωμη που θα σου μιλησω ετσι"σταματα να λυπασαι τον εαυτο σου"εισαι γυναικα και μια γυναικα ειναι ικανη για τα παντα.δεν υπαρχει κατι που να μην το καταφερνει μια γυναικα οταν το θελει.λιγο πολυ ολες μας σχεδον εχουμε σκεφτει αν βιαστηκαμε.το θεμα ειναι τι κανουμε.για να ειμαστε εμεις καλα και πανω απ΄'ολα το παιδι μας.δεν θελω να εχω μια εικονα για καμμια γυναικα ταπεινης νοικοκυρουλας υπαταγμενη σ'εναν αντρα.με βρισκεται υπερβολικη?οσο για το τι λενε οι αλλοι απο πισω σου?γιατι εχει τοση σημασια για σενα?παρε τα πανω σου και αδιαφορησε για τους αρνητικους σχολιασμους που μονο αρνητικα σε επηρρεαζουν.μηπως σου αρεσει να εισαι το θυμα?αστους να λενε.εσυ να εισαι καλα.σε οποιον αρεσεις...επιτρεπεται που κσι που να κοιτας την παρτυ σου.. Wink [/quote]

δεν σε βρίσκω υπερβολική και καλά κάνεις και τα γράφεις...η άποψή σου είναι σεβαστή Smile ...πρέπει να αρχίσω να τους γράφω και να κοιτάω εμένα....ξέρεις όμως τι δεν καταλανβαίνω; γιατί όταν γεννάμε μετά συμβαίνουν όλα αυτά; δλδ οκ έρχεται ένα νέο μέλος στην οικογένεια και αλλάζουν οι ευθύνες και οι προτεραιότητες, αλλά τι παθαίνουν οι άντρες, οι πεθερές, κουνιάδες κλπ και αλλάζουν συμπεριφορά; Παναγιά μου δλδ προβληματίζομαι...αντί να υπάρχει στην ατμόσφαιρα μία ευφορία...κυριαρχεί το δηλητήριο...τεσπά έχεις δίκιο σε όσα λες Wink φιλιά πολλά

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalliopi έγραψε:ΑΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ,ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΙΟΥΝΤΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΣ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ! Very Happy

Μακάρι..σ'ευχαριστώ πολύ Smile Embarassed

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aylin έγραψε:
adeline έγραψε:

δεν μας κούρασες...ίσα ίσα μοιράστικες μαζί μας την εμπειρία σου. λυπάμαι πολύ για ό,τι σου συνέβη όταν ήσουν μικρή, αλλά όπως είδες, η ζωή έχει μεγάλη φαντασία και σου έστειλε τον πιο καλό σύντροφο δίπλα σου. σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και με το καλό να έρθει και το παιδάκι για να ολοκληρωθεί η ευτυχία. Wink

Ευχαριστώ πάρα πολύ!Ναι είμαι τυχερή!Εύχομαι και σε σένα όλα να πάνε καλά, αλλά μη ξεχνάς πως το να αλλάζει η ζωή σου πάντα μας κάνει να νοιώθουμε "κάπως".Όταν υπάρχει αγάπη όλα τα προβλήματα λύνονται!!!Φιλιά πολλά και σ'ευχαριστώ και πάλι!!!Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και την όμορφή σου οικογένεια!!! Smile Smile Smile

Embarassed Embarassed Embarassed να είσαι καλά...ό,τι καλύτερο σου εύχομαι Wink

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα παιδικα μου και εφηβικά μου χρόνια ήταν οτι χειρότερο, μέσα σε προβλήματα που οταν ξεπεράστηκαν έτυχε την ίδια περίοδο να γνωρίσω τον άντρα μου που ακόμα μέχρι σημερα 10 ετη μετά συνεχίζω να πιστεύω πως αυτός δεν είναι ένας νορμάλ και κοινός άνθρωπος αλλά ένας άγγελος.
Ουτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν πιστευα πως θα ζούσα αυτό το μαγικό παραμυθι το να βρεθεί στο δρόμο μου αυτός ο άνθρωπος.
¨ Αγάπη μου ο Θεός με έστειλε στη γή για να βρώ εσένα ¨ αυτη ηταν η φράση του την στιγμή που χορεύαμε στο γάμο μας.
Δυστηχως προέκυψαν κάποια σοβαρά προβλήματα (οχι δικά μας αλλά δικων μας ανθρωπων) που η ζωή όλων μας έγινε άνω κάτω αλλά ευτυχώς δεν επισκίασαν την ομορφη και υγιεινή μας σχέση, αντίθετα μας έκαναν πιο δυνατους και αγαπημένους απο ποτε.
Οταν μαθαμε πως είμαι έγκυος βγήκε στο μπαλκόνι και ούρλιαζε ρεζίλι γίναμε.
Στο μόνο που τσακωνόμασταν πάρα πολύ και μιλάμε για καβγά οχι αστεία ήταν που ήθελε να σταματήσω την δουλειά κι εγώ δεν τον άκουγα η χαζή και τράβηξα όσα τράβηξα μετα με συσπάσεις και τα λοιπά.
Είδα το βιντεο που περίμεναν απέξω την ώρα που ήμουν για γέννα, εκείνος μόλις άνοιξε η πόρτα και του πήγαν το μωρό είπε ¨ σε ευχαριστώ Βασούλα μου σε ευχαριστώ¨
Καθώς κοιτάζω το μωράκι μας στα ματια το μυαλο μου πηγαίνει σε εκείνον και τότε τον ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου. Εχουμε κάτι κοινό, αυτό το μωρό είναι απο εκείνον, δυο άνθρωποι συνδεθηκαν και δημιουργησαν αυτή την ζωούλα, είναι μεγάλο πράγμα αυτό και όσο περισσότερο το συνηδητοποιείς τόσο πιο πολύ αγαπάς τον άνθρωπο σου, δεν ξέρω αν αυτό είναι αγάπη που νιώθω για εκείνον ή ακόμα κάτι πιο δυνατό, δεν ξέρω ακόμα ποσο πιο πολύ ερωτευμένοι θα είμαστε ξερω μόνο πως η αγάπη που υπάρχει μεταξύ μας είναι πολή καλή για να είναι αληθινή τόσο που νομίζω πως ζω κάποιο όνειρο και θα ξυπνησω.
Αν τελικά είναι όνειρο δεν πειράζει ας είναι, μόνο να κρατησει κι άλλο να μην ξυπνησω ποτε και αν κάποτε ξυπνησω θα κινήσω γή και ουρανό για να τον βρώ και αν δεν τον βρώ δεν θα μπορέσω να δώσω ποτε σε κάποιον άλλον τόση αγάπη.

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε:
Αν τελικά είναι όνειρο δεν πειράζει ας είναι, μόνο να κρατησει κι άλλο να μην ξυπνησω ποτε και αν κάποτε ξυπνησω θα κινήσω γή και ουρανό για να τον βρώ και αν δεν τον βρώ δεν θα μπορέσω να δώσω ποτε σε κάποιον άλλον τόση αγάπη.

vasoula με συγκίνησες αλήθεια!Με εκφράζεις απόλυτα!!!Μπράβο σου και ό'τι καλύτερο μέσα απο την καρδιά μου!!! Smile Smile Smile

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Τα παιδικα μου και εφηβικά μου χρόνια ήταν οτι χειρότερο, μέσα σε προβλήματα που οταν ξεπεράστηκαν έτυχε την ίδια περίοδο να γνωρίσω τον άντρα μου που ακόμα μέχρι σημερα 10 ετη μετά συνεχίζω να πιστεύω πως αυτός δεν είναι ένας νορμάλ και κοινός άνθρωπος αλλά ένας άγγελος.
Ουτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν πιστευα πως θα ζούσα αυτό το μαγικό παραμυθι το να βρεθεί στο δρόμο μου αυτός ο άνθρωπος.
¨ Αγάπη μου ο Θεός με έστειλε στη γή για να βρώ εσένα ¨ αυτη ηταν η φράση του την στιγμή που χορεύαμε στο γάμο μας.
Δυστηχως προέκυψαν κάποια σοβαρά προβλήματα (οχι δικά μας αλλά δικων μας ανθρωπων) που η ζωή όλων μας έγινε άνω κάτω αλλά ευτυχώς δεν επισκίασαν την ομορφη και υγιεινή μας σχέση, αντίθετα μας έκαναν πιο δυνατους και αγαπημένους απο ποτε.
Οταν μαθαμε πως είμαι έγκυος βγήκε στο μπαλκόνι και ούρλιαζε ρεζίλι γίναμε.
Στο μόνο που τσακωνόμασταν πάρα πολύ και μιλάμε για καβγά οχι αστεία ήταν που ήθελε να σταματήσω την δουλειά κι εγώ δεν τον άκουγα η χαζή και τράβηξα όσα τράβηξα μετα με συσπάσεις και τα λοιπά.
Είδα το βιντεο που περίμεναν απέξω την ώρα που ήμουν για γέννα, εκείνος μόλις άνοιξε η πόρτα και του πήγαν το μωρό είπε ¨ σε ευχαριστώ Βασούλα μου σε ευχαριστώ¨
Καθώς κοιτάζω το μωράκι μας στα ματια το μυαλο μου πηγαίνει σε εκείνον και τότε τον ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου. Εχουμε κάτι κοινό, αυτό το μωρό είναι απο εκείνον, δυο άνθρωποι συνδεθηκαν και δημιουργησαν αυτή την ζωούλα, είναι μεγάλο πράγμα αυτό και όσο περισσότερο το συνηδητοποιείς τόσο πιο πολύ αγαπάς τον άνθρωπο σου, δεν ξέρω αν αυτό είναι αγάπη που νιώθω για εκείνον ή ακόμα κάτι πιο δυνατό, δεν ξέρω ακόμα ποσο πιο πολύ ερωτευμένοι θα είμαστε ξερω μόνο πως η αγάπη που υπάρχει μεταξύ μας είναι πολή καλή για να είναι αληθινή τόσο που νομίζω πως ζω κάποιο όνειρο και θα ξυπνησω.
Αν τελικά είναι όνειρο δεν πειράζει ας είναι, μόνο να κρατησει κι άλλο να μην ξυπνησω ποτε και αν κάποτε ξυπνησω θα κινήσω γή και ουρανό για να τον βρώ και αν δεν τον βρώ δεν θα μπορέσω να δώσω ποτε σε κάποιον άλλον τόση αγάπη.


με εκανες και δακρυσα να στε παντα γεροι και ευτυχισμενοι και να χαιρεστε το παιδακι σας!!!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
vasoula έγραψε: Τα παιδικα μου και εφηβικά μου χρόνια ήταν οτι χειρότερο, μέσα σε προβλήματα που οταν ξεπεράστηκαν έτυχε την ίδια περίοδο να γνωρίσω τον άντρα μου που ακόμα μέχρι σημερα 10 ετη μετά συνεχίζω να πιστεύω πως αυτός δεν είναι ένας νορμάλ και κοινός άνθρωπος αλλά ένας άγγελος.
Ουτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν πιστευα πως θα ζούσα αυτό το μαγικό παραμυθι το να βρεθεί στο δρόμο μου αυτός ο άνθρωπος.
¨ Αγάπη μου ο Θεός με έστειλε στη γή για να βρώ εσένα ¨ αυτη ηταν η φράση του την στιγμή που χορεύαμε στο γάμο μας.
Δυστηχως προέκυψαν κάποια σοβαρά προβλήματα (οχι δικά μας αλλά δικων μας ανθρωπων) που η ζωή όλων μας έγινε άνω κάτω αλλά ευτυχώς δεν επισκίασαν την ομορφη και υγιεινή μας σχέση, αντίθετα μας έκαναν πιο δυνατους και αγαπημένους απο ποτε.
Οταν μαθαμε πως είμαι έγκυος βγήκε στο μπαλκόνι και ούρλιαζε ρεζίλι γίναμε.
Στο μόνο που τσακωνόμασταν πάρα πολύ και μιλάμε για καβγά οχι αστεία ήταν που ήθελε να σταματήσω την δουλειά κι εγώ δεν τον άκουγα η χαζή και τράβηξα όσα τράβηξα μετα με συσπάσεις και τα λοιπά.
Είδα το βιντεο που περίμεναν απέξω την ώρα που ήμουν για γέννα, εκείνος μόλις άνοιξε η πόρτα και του πήγαν το μωρό είπε ¨ σε ευχαριστώ Βασούλα μου σε ευχαριστώ¨
Καθώς κοιτάζω το μωράκι μας στα ματια το μυαλο μου πηγαίνει σε εκείνον και τότε τον ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου. Εχουμε κάτι κοινό, αυτό το μωρό είναι απο εκείνον, δυο άνθρωποι συνδεθηκαν και δημιουργησαν αυτή την ζωούλα, είναι μεγάλο πράγμα αυτό και όσο περισσότερο το συνηδητοποιείς τόσο πιο πολύ αγαπάς τον άνθρωπο σου, δεν ξέρω αν αυτό είναι αγάπη που νιώθω για εκείνον ή ακόμα κάτι πιο δυνατό, δεν ξέρω ακόμα ποσο πιο πολύ ερωτευμένοι θα είμαστε ξερω μόνο πως η αγάπη που υπάρχει μεταξύ μας είναι πολή καλή για να είναι αληθινή τόσο που νομίζω πως ζω κάποιο όνειρο και θα ξυπνησω.
Αν τελικά είναι όνειρο δεν πειράζει ας είναι, μόνο να κρατησει κι άλλο να μην ξυπνησω ποτε και αν κάποτε ξυπνησω θα κινήσω γή και ουρανό για να τον βρώ και αν δεν τον βρώ δεν θα μπορέσω να δώσω ποτε σε κάποιον άλλον τόση αγάπη.
ΒΡΕ ΒΑΣΟΥΛΑ ,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΛΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΖΩΟΥΛΑ ΜΟΥ,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!
ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ,ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ,ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι να πω,ωρες ωρες δν ξερω,αν μενουμε μαζι μονο επειδη εχουμε παιδι και οι 2 συμβιμβαζομαστε,αλλες ωρες λεω οχι αγαπιομαστε.ενα χαος.παντως ο γαμος σκοτωσε τον ερωτα απο μεριας μου,σιγουρα τν αγαπαω,σαν πατερα του παιδιου μου,αλλα πλεο δν ειμαι ερωτευμενη.Ισως φταιει που παντρευτηκα στα 20,κ πολλαισως φταινε,παντως σιγουρα αλλαξανε.πολλες φορες σκεφτομαι οτι οταν θα μεγαλωσει η μικρη σιγουρα θα χωρισουμε.Ηδη μεχρι τωρα παραλιγο να γινει μια.το προβλημα μου δν ειναι οτ δν μαφηνει ουτε να βγω και τετοια,σαυτα δν εχουμε προβλημα κ οπου θελω παω,και πολλες φορες μαλιστυα αν δουλευει ουτε καν του το λεω,το μαθαινει την επομενη,του το ανακοινωνω απλα.το προβλημα μας ειναι η συμβιωση εντος σπιτιου.του εχω ξεκαθαρισει οτι εφοσον δν δουλευω δν θελω βοηθεια να μ καθαριζει κτλ.(εκτος απο τα μπαλκονια και σκουπιδια που ειναι δικες του αρμοδιοτητες)Αυτο που θελω ειναι να ειναι πιο τακτικος σε μερικα θεματα μες το σπιτι,και καθημερινα γιαυτο τσακωνομαστε.τι να πω...ο θεος να μας ηρεμησει γτ δν μας βλεπω καλα.

πχ αν δν του κανω εγω να φαει,θα κοιμηθει πεινασμενος,αλλα δν θα σηκωθει ουτε ενα τοστ να ψησει,το πολυ να πιασει τη μερεντα με το κουταλι.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την manoula_24xr στις Πεμ Ιαν 27, 2011 12:16 am, 1 φορά

adeline


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoula έγραψε: Τα παιδικα μου και εφηβικά μου χρόνια ήταν οτι χειρότερο, μέσα σε προβλήματα που οταν ξεπεράστηκαν έτυχε την ίδια περίοδο να γνωρίσω τον άντρα μου που ακόμα μέχρι σημερα 10 ετη μετά συνεχίζω να πιστεύω πως αυτός δεν είναι ένας νορμάλ και κοινός άνθρωπος αλλά ένας άγγελος.
Ουτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν πιστευα πως θα ζούσα αυτό το μαγικό παραμυθι το να βρεθεί στο δρόμο μου αυτός ο άνθρωπος.
¨ Αγάπη μου ο Θεός με έστειλε στη γή για να βρώ εσένα ¨ αυτη ηταν η φράση του την στιγμή που χορεύαμε στο γάμο μας.
Δυστηχως προέκυψαν κάποια σοβαρά προβλήματα (οχι δικά μας αλλά δικων μας ανθρωπων) που η ζωή όλων μας έγινε άνω κάτω αλλά ευτυχώς δεν επισκίασαν την ομορφη και υγιεινή μας σχέση, αντίθετα μας έκαναν πιο δυνατους και αγαπημένους απο ποτε.
Οταν μαθαμε πως είμαι έγκυος βγήκε στο μπαλκόνι και ούρλιαζε ρεζίλι γίναμε.
Στο μόνο που τσακωνόμασταν πάρα πολύ και μιλάμε για καβγά οχι αστεία ήταν που ήθελε να σταματήσω την δουλειά κι εγώ δεν τον άκουγα η χαζή και τράβηξα όσα τράβηξα μετα με συσπάσεις και τα λοιπά.
Είδα το βιντεο που περίμεναν απέξω την ώρα που ήμουν για γέννα, εκείνος μόλις άνοιξε η πόρτα και του πήγαν το μωρό είπε ¨ σε ευχαριστώ Βασούλα μου σε ευχαριστώ¨
Καθώς κοιτάζω το μωράκι μας στα ματια το μυαλο μου πηγαίνει σε εκείνον και τότε τον ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου. Εχουμε κάτι κοινό, αυτό το μωρό είναι απο εκείνον, δυο άνθρωποι συνδεθηκαν και δημιουργησαν αυτή την ζωούλα, είναι μεγάλο πράγμα αυτό και όσο περισσότερο το συνηδητοποιείς τόσο πιο πολύ αγαπάς τον άνθρωπο σου, δεν ξέρω αν αυτό είναι αγάπη που νιώθω για εκείνον ή ακόμα κάτι πιο δυνατό, δεν ξέρω ακόμα ποσο πιο πολύ ερωτευμένοι θα είμαστε ξερω μόνο πως η αγάπη που υπάρχει μεταξύ μας είναι πολή καλή για να είναι αληθινή τόσο που νομίζω πως ζω κάποιο όνειρο και θα ξυπνησω.
Αν τελικά είναι όνειρο δεν πειράζει ας είναι, μόνο να κρατησει κι άλλο να μην ξυπνησω ποτε και αν κάποτε ξυπνησω θα κινήσω γή και ουρανό για να τον βρώ και αν δεν τον βρώ δεν θα μπορέσω να δώσω ποτε σε κάποιον άλλον τόση αγάπη.

Βασούλα συγκινήθηκα πραγματικά με την ιστορία σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Embarassed . Ειλικρινά σου εύχομαι να μην τελειώσει ποτέ αυτό το όνειρο που ζεις. Να είσαι γερή -και ο άντρας σου το ίδιο- και να είστε πάντα μα πάντα ευτυχισμένοι με το παιδάκι σας. 'Ο,τι καλύτερο!! Smile

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια και ηθενα να ανοιξω σημερα νεο θεμα. ειμαι χαλαι ψυχολογικα χθες ειχαμε εναν απιστευτο καυγα με τον αντρα μου και δεν μιλαμε κιολας. βασικα αυτος δεν μου μιλαει εγω ειπα ας δωσω τοπο στην οργη και ας μην το τραβηξω!!!!!!! και οι δυο δουλευουμε μαζευομαστε στο σπιτι σχεδον την ιδια ωρα, εγω πρεπει να εχω κανονισει για το φαγητο εγω να μαζεψω το τραπεζι εγω το μωρο εγω το πλυσιμο εγω ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και αν του πεις κατι λεει οτι εγω ολη μερα κολοβαραω στη δουλεια ενω αυτος κουραζεται παρα πολυ. οκ το δεχομαι οτι εγω δεν κουραζομαι στη δουλεια οσο αυτος ομως εχω και ολα τα αλλα να κανω. το απογευμα εχει μια δραστηριοτητα οποτε καθε απογευμα λυπει αρα λυπει σχεδον ολη μερα. οποτε εγω εχω αναλαβει τα παντα ομως οταν ειναι σπιτι κοιταει ή τηλεοραση ή παιζει play station και αυτο κανει και τα σαβ/κα. ουτε τα σκουπιδια ρε κοριτσια δεν βγαζει που ο καδος ειναι διπλα απο το αυτοκινητο του. με το μωρο μια χαρα τον παιζει δεν εχω προβλημα και αν τυχει θα τον αλλαξει κιολας ομως ελεος δεν μπορω να κανω τα παντα και παντα να ειμαι λαθος. χθες τσακωθηκαμε γιατι το σαβατο εχω τα γενεθλια του μωρου θα ερθει η πεθερα μου επισης αυριο να την φιλοξενησουμε για μια βδομαδα οποτε πρεεπι το σπιτι να ειναι καθαρο και ολα να ειναι μια χαρα γιατι θα εχω και αυτη!!!! και του λεω παρε απο το μπαλκονι το χριστ. δεντρο και πηγαινε το κατω στην αποθηκη!!! του το λεω απο το τελος των γιορτων!!!!! μου λεει αυριο καθε μερα αυτο μου λεει και κοιτουσε τηλεοραση!!! ε και γω φρικαρα απο την στιγμη που γυρισα σπιτι δεν ειχα σταματησει και αυτος ο και καλα κουρασμενος κοιμηθηκε και κοιτουσε τηλεοραση ε δεν θα τρελαθεις!!!! και ηξερα οτι σημερα θα αναγκαζομουν εγω να το παω!!! δεν ειναι το θεμα οτι θα εκανα κατι αλαλ νιωθω οτι δνε με σεβεται και δεν με αγαπαει γιατι αν με αγαπουσε θα με βοθηθουσε!! βεβαια ετσι ηταν παντα αλλα παντα ελεγε οταν ερθει το μωρο θα αλλαξω!!!! και τοτε δεν ειχα τοσο στο κεφαλκι μου!!! εγινε ο τσακωμος!!!!!!!!!!!!!!! πραγαματικα νιωθω οτι ειμαι μονη μου πλεον εχουμε απομακρινθει αφανταστα και δεν τον αντεχω αλλο πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου ποτε θα τον πεταξω εξω απο το σπιτι γιατι η υπομονη μου νιωθω να λιγοστευει!!! και μου ειπε πανω στον καβγα οτι δεν τον σεβομαι!!!!!!!!!!!!! εγω ρε κοριτσια μου ερχεται να κλαψω!!! ποιος ειναι ο σεβασμος απο την πλευρα του!!! που κανω τα παντα και παλια δεν ειναι ευχδαριστημενος!!!! και ακομη και τα σαβ/κα το αποαγευμα θα θελει να παει μια βολτα για να δει ποδοσφαιρο ενω εγω ΠΟΥΘΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. αντε τα σκεφτηκα παλι και φουντωσα. οποτε το μωρο φερνει αλλαγες παρα πολλες το μονο ευχαριστο ειναι οτι εχεις αυτο το πλασματακι. το οποιο χθες φωβηθηκε απο τις αγριοφωναρες του και εκλαιγε και ακομη δεν μπορω να το συγχωρησω στον εαυτο μου που τσακωθηκαμε μπροστα του

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ,ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ.ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ.ΔΕΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ 1 ΧΡΟΝΟ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΕΝΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΩΛΟΒΑΡΟΥΣΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΠΡΩΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑ.ΕΣΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ???ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ???ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ .ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΝΕΤΕ!!!

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοιτα δεν μιλαμε απο χθες το βραδυ εγω μιλαω δηλαδη αλλα αυτος μου κανει τον καμποσο και ειναι μεσα στα νευρα. ειχε μερικες μερες αδεια μετα τα χριστουγεννα και μετα που εφευγα εγω για τη δουλεια το πηγαινε το μωρο στη μαμα μου γιατι λεει μονος δεν μπορει να το εχει και ολη μερα ελιωνε στο playstation. αντε να μαζευε το σπιτι αλλα μην φανταστεις πολλα πραγματα.κοιταει το μωρο 30 λεπτα καθε απογευμα της κυριακης και στην αρχη ηταν μεσα στα νευρα γιαυτο. και οτι και να του πω μου λεει ε πια εσυ μιλας κιολας που καθεσαι ολη μερα στη δουλεια. που οκ ειναι δουλεια γραφειου αλλα εγω χιλια πραγματα στο κεφαλι μου γιατι ειναι υπευθυνη θεση. και οσο για τη βοηθεια απο τα πεθερικα που αναφερθηκε παραπανω απο την tζιζ ειναι να εισαι σωστος ανθρωπος. εμενα η βοηθεια των γονιων μου προς εμας ειναι τρομερη το σπιτι ειναι απο τους γονεις μου, στο αυτοκινητο μας βοηθησαν , στο γαμο τα πληρωσαν ολα αυτοι στο σπιτι την επιπλωση και ολα τα υπολοιπα τα εδωσαν οι γονεις μου η πεθερα μου απουσα απο ολα και η συμπεριφορα της χαλια ομως τεσπα αλλο θεμα αυτο. θα επρεπε να ειναι πιο σωστος σε καποια και να με σεβεται διπλα ας μην πω αλλα γιατι θα νευριασω παλια και θα γινω κακια

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:, Αλλά αυτό που με πείραζει πιο πολύ από όλα είναι ότι τσακωνόμαστε για τους γονείς μας.
Προχθές, τσακωθήκαμε άσχημα για χάρη τους και μου πέταξε στα μούτρα το γεγονός ότι οι δικοί του πλήρωσαν το νοσοκομείο.
?
προσπαθησε να μην τσακωνεσαι αγαπη μου γιαυτα τα θεματα ειχαμε και μεις παρα πολλα προβληματα με το θεμα πεθερα ομως το συμπερασμα ειναι οτι χαλαω μονο τη ζαχαρενια μου εμενα που οι γονεις μου μας βοηθησαν στα παντα παλι ειναι γαιδουρι και μου ανοιγει ενα στομα μεχρι την αλλη ακρη οποτε οπως ειπα και πριν ειναι να εισαι σωστος ανθρωπος. και ειτε σε βοηθα καποιος ειτε οχι πρεπει να εισαι σωστος εγω αυτο κανω με την πεθερα μου που η γαιδουρια της δεν εχει οριο ομως λεω ειναι γονιος αλλα και ο αντρας πρεπει να ειναι λιγο ανθρωπος ελεος

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΕΝΑΣ ΓΟΝΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ.ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΑΜΟΣ ΑΛΛΑ ΣΠΙΤΙ ΠΗΡΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙΘΑ ΤΟ ΞΕΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 30 ΧΡΟΝΙΑ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΛΙ,ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.ΝΑ ΤΟΥΣ ΄΄ΤΥΧΕΙ ΄΄ ΚΑΤΙ.ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΛΟΥΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ
Α!!!ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ: ΚΡΥΨΕ ΤΟ PLAYSTATION Ή ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΝΤΟ ΄΄ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ΄΄!!!!

ntina

ntina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία Σ. έγραψε:κοιτα δεν μιλαμε απο χθες το βραδυ εγω μιλαω δηλαδη αλλα αυτος μου κανει τον καμποσο και ειναι μεσα στα νευρα. ειχε μερικες μερες αδεια μετα τα χριστουγεννα και μετα που εφευγα εγω για τη δουλεια το πηγαινε το μωρο στη μαμα μου γιατι λεει μονος δεν μπορει να το εχει και ολη μερα ελιωνε στο playstation. αντε να μαζευε το σπιτι αλλα μην φανταστεις πολλα πραγματα.κοιταει το μωρο 30 λεπτα καθε απογευμα της κυριακης και στην αρχη ηταν μεσα στα νευρα γιαυτο. και οτι και να του πω μου λεει ε πια εσυ μιλας κιολας που καθεσαι ολη μερα στη δουλεια. που οκ ειναι δουλεια γραφειου αλλα εγω χιλια πραγματα στο κεφαλι μου γιατι ειναι υπευθυνη θεση. και οσο για τη βοηθεια απο τα πεθερικα που αναφερθηκε παραπανω απο την tζιζ ειναι να εισαι σωστος ανθρωπος. εμενα η βοηθεια των γονιων μου προς εμας ειναι τρομερη το σπιτι ειναι απο τους γονεις μου, στο αυτοκινητο μας βοηθησαν , στο γαμο τα πληρωσαν ολα αυτοι στο σπιτι την επιπλωση και ολα τα υπολοιπα τα εδωσαν οι γονεις μου η πεθερα μου απουσα απο ολα και η συμπεριφορα της χαλια ομως τεσπα αλλο θεμα αυτο. θα επρεπε να ειναι πιο σωστος σε καποια και να με σεβεται διπλα ας μην πω αλλα γιατι θα νευριασω παλια και θα γινω κακια

μαράκι μου, και μόνο το γεγονός ότι δουλεύεις ενώ θα έπρεπε να είσαι σπίτι σου με το παιδάκι σου θα έπρεπε να το είχε σεβαστεί ο άντρας σου και όχι να σε κρίνει και για τον τρόπο που κάνεις τη δουλειά σου!όλοι τσακωνόμαστε και όλοι λέμε βαριές κουβέντες, αυτό όσο και να θέλουμε δεν μπορούμε να το αποφύγουμε. το μόνο που έχω να σου πω είναι να κάνεις υπομονή γιατί νομίζω πως σιγά σιγά θα φτιάξουν όλα...αυτό που θα σου έλεγα εγώ να κάνεις είναι το εξής:
1.κάνε μόνο όσες δουλειές μπορείς τις άλλες άστες (να μαζεύονται) δεν πειράζει
2.ασχολήσου με τον εαυτό σου λίγο παραπάνω για να νοιώσεις καλά
3.δώσε σημασία στο παιδάκι σου μόνο και τον άντρα σου άστον...όταν το παιδί θα θέλει μόνο έσένα και όχι τον πατέρα του θα δεις πόσο θα τον πονέσει και θα κάνει προσπάθειες για να διορθωθεί
4.ότι σου λέει ο άντρας σου, από το ένα αυτί να μπαίνουν κι από το άλλο να βγαίνουν όσο και άν τον αγαπάς κάνε λίγο την αδιάφορη δεν θα πάθει τιποτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις