Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μεσημερακι ειπε θα ερθει. Τωρα τι μπορει να της δωσει δεν ξερω, ειδικα αν ειναι ιωση δεν παιρνει τιποτα... Θα δουμε/

NERAIDA_4


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα και απο μένα. Κοιμήθηκαν τα αγόρια μου και βρήκα ευκαιρία!
Ελα βρε Ρινούλα ακόμα την ταλαιπωρεί?
Lia μου με το καλό!! Την άλλη βδομάδα μπαίνω και εγώ!!! Very Happy Very Happy
Σήμερα ήρθε ο άντρας μου απο την δουλειά άρων άρων. Δεν μπορούσα με τιποτα να κάνω καλά τον μικρό Sad
Ειναι λίγο ζωηρός και δεν μπορώ να τον κάνω πάντα καλα. Το δύσκολο ήταν ότι ειχε κάνει κακά και δεν με άφηνε να τον αλλάξω!! Ετρεχε σε όλο το σπίτι και κρυβόταν κάτω απο τραπέζια και κρεββάτια για να μην τον πιασω και τον αλλάξω!!! Που να μπω κατω απο το κρεββάτι?!! Shocked

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας! Ηρθε η παιδιατρος και ειναι συνεχεια της ιωσης ο πυρετος, εχει πολυ κοκκινο λαιμο. Προληπτικα θα κανουμε το απογευμα και ενα τεστ για στρεπτοκοκκο αλλα δε βλεπει να ειναι κατι τετοιο λεει.

Βανα με την κοιλια πώς να τον κουμανταρεις; Κι εμενα το κανει αυτο αλλα τελικα πειθεται να ερθει να πλυθει. Παιζουνε!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Άντε βρε Rinoula να γίνει γρήγορα καλά...περαστικά σας και γρήγοραααα

NERAIDA_4 άντε με το καλό και εσύ...ε ναι η αλήθεια είναι που να καταφέρεις τον μικρό με την κοιλιά...αλλά έριξα γέλιο όταν φαντάστικα το σκηνικό Laughing Laughing Embarassed Embarassed sorry...να σου ζήσει και με το καλό και το επόμενο...

Καλό μεσημέριιιι

NERAIDA_4


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου πω όντως είναι για γέλια τωρα που το λες!! Αλλά ας μας πεις βρε Ρινούλα πως την πείθεις!! Μα δεν είναι τρομερο πράγμα με το άλλαγμα!!

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοπελιές..

Ρινιώ περαστικά σας και πάλι..άντε να γίνει καλά και άλλο τίποτα να μην σας βρει...πολύ ταλαιπωρήθηκε το καημένο με τις παλιοιώσεις..

Εγώ σπίτι παρέα με τα πονάκια μου... τακτοποιώ τα ήδη τακτοποιημένα και περιμένω να έρθει η Τρίτη...άντε να δούμε...ανυπομονώ!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βανα δεν την κυνηγαω, παω στο μπανιο και την περιμενω. Ε αμα δε συνεχιζω το παιχνιδι σταματαει κι αυτη. Συνηθως πιανει.

Ευχαριστω Λια, Κατερινα Smile

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα!!!!

Περαστικά στα παιδάκια σας Ρινούλα και Τόνια. Πολύ ταλαιπωρία τράβηξαν με τις ιώσεις. Όχι τίποτα άλλο, κολλάτε κι εσείς και ταλαιπωρείστε οικογενειακώς.

Τόνια με το καλό να ερθουν όλα και θα βρεις κάποιο τρόπο να μας ενημερώσεις για τα γεννητούρια!!! Έχει δίκιο ο γιατρός, φτάνουν τα δρομολόγια Wink

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΠΩ ΠΩ !!!ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ...
ΠΑΕΙ ΛΙΓΟΣΤΕΨΑΜΕ ....ΣΙΩΠΗ Κ ΠΑΛΙ ΣΙΩΠΗ...
ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ .....ΘΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΜΑΜΑΔΙΣΤΙΚΑ .....
ΤΕΛΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσια. Τελικα η μικρη δεν εχει ιωση, εχει στρεπτοκοκκο! Θα παρει αντιβιωση, πρωτη φορα εκτος του μαιευτηριου. Ανησυχω, παροτι η παδιατρος μας καθησυχασε...

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Περαστικά βρε Ρινούλα, μην ανησυχείς.Μετά το μαιευτήριο γιατί όμως;

Βάνα πέθανα στο γέλιο με την περιγραφή σου..χαχα δε παίζονται τα ζουζούνια!!!

Λία μπήκες και εσύ στο μήνα σου!!! Εγώ μπαίνω σε 12 μέρες!!

Χρύσα όντος λιγοστέψαμε...κανονικά τώρα θα έπρεπε να είχαμε γεμίσει ήδη πέντε σελίδες..και όσο περνάνε οι μέρες θα λιγοστεύουμε όλο και περισσότερο..θα μου λείψει και μενα η περίοδος της εγκυμοσύνης, αλλά πιστεύω μετά θα είναι πολύ καλύτερα όλα!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλεοπατρα της ειχαν δωσει προληπτικα στο μαιευτηριο επειδη ημουν με σπασμενα νερα 24 ωρες. Τελικα δεν ειχε παθει τιποτα, δεν ειχε καμια μολυνση. Απο τοτε δεν εχει ξαναπαρει, μεχρι σημερα.

Χρυσα πραγματι λιγοστεψαμε, ειναι μεχρι να μεγαλωσουν λιγο τα μωρακια και να αρχισουμε να μπαινουμε παλι ολες!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μωρέ Rinoula περαστικά της...πω πω ταλαιπωρία το μικρούλι...ελπίζω να σας αφήσουν οι παλιοαρρώστιες γρήγορααααα

Ναι όντως λιγοστεύουμε σιγά σιγά...σε λίγο θα πέφτουν τα στοιχήματα για την τελευταία των Μοικανών!!!!χιχιχιχι Laughing Laughing

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχα ελα ντε! Ποια θα ειναι αραγε;

NERAIDA_4


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Ρινούλα τι ταλαιπωρία και αυτή. Λιγοστεύουμε όντως....
Αυριο θα έρθει μια κοπέλα που την ξέρω για να δουμε αν μπορεί να με βοηθησει όταν θα γεννήσω τόσο για τις ημέρες του μαιευτηρίου όσο και για μετά. Λίγο με το σπίτι, λιγο με τον μεγάλο μου γιο. Επειδή δεν θα την χρειάζομαι συνέχεια θα την πληρώνω με την ώρα. Πόσα λέτε ότι πρέπει να της δίνω?

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βανα καλη λυση!
Δεν εχω ιδεα ποσα, δυστυχως!

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα γλυκές εγκυούλες και μανούλες!!!Τι κάνετε???Απ όσο πρόλαβα να διαβάσω έχουμε κι άλλα γεννητούρια!!Να σας ζήσουν κοριτσάκια!!Πάντα γερά και καλότυχα!! EΓΚΥΟΥΛΕΣ-ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ Νο 9 !!!!! - Σελίδα 2 50580 EΓΚΥΟΥΛΕΣ-ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ Νο 9 !!!!! - Σελίδα 2 50580
Σήμερα έχω πάλι γιατρό!!Ευτυχώς είμαι μια χαρά....πονάω ελάχιστα πια!!Να κόψουμε και τα ράμματά μας να τελειώνουμε!!Ο ζουζούνος μου αυτές τις μέρες δεν με αφήνει σε υσηχία!!!Το βράδυ κοιμάμαι το πολύ τρεις ώρες!Αρχίσαμε τα ξενύχτια μάλλον!!Έχουμε και ένα θεματάκι με το φαγάκι μας....τρώμε λίγο!Είμαστε λιτοδίαιτοι βλέπετε...γι αυτό και ξυπνάμε συνέχεια για μαμ....αχ τι θα τον κάνω...!!
Κατά τα άλλα τα χω παίξει λίγο με την κλεισούρα...και δεν πειράζει το ότι είμαι σπίτι με τον μικρούλη μου άλλα αυτή η γκρίνια της πεθεράς μου που μένει από κάτω μας δεν αντέχεται!!Το τι έχω ακούσει γι αυτές τις σαράντα μέρες....μη βγεις,μην έρθει κάνεις στο σπίτι αργά,μην έχεις τα παράθυρα ανοιχτά όταν νυχτώσει και διάφορα άλλα τέτοια....ε δεν θέλει και πολύ για να φρικάρεις!!Αμάν πια....γέννησα...τόσο κακό είναι???Δεν είμαι και φυλακισμένη!!!!
Αυτά εν ολίγης τα νέα μου!!!!!Τώρα θα ξαναδιαβάσω νέα σας όταν έρθω ξανά στης μανούλας μου,εκτός και αν μου συνδέσουν το ίντερνετ νωρίτερα!!!Με το καλό στις εγκυούλες που έμειναν!!!!Πολλά φιλιά στις κοιλίτσες και στα μωράκια σας!!!! EΓΚΥΟΥΛΕΣ-ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ Νο 9 !!!!! - Σελίδα 2 417472 EΓΚΥΟΥΛΕΣ-ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ Νο 9 !!!!! - Σελίδα 2 417472 EΓΚΥΟΥΛΕΣ-ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ Νο 9 !!!!! - Σελίδα 2 417472

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα εγκυούλες-μανούλες! Πως είστε σήμερα;; Εγώ δεν κοιμήθηκα πάλι καλά, δε μπορούσα να βολευτώ με τίποτα!!

Αννούλα μια χαρά με το μικρούλη σου ε;; Εντάξει οι πρώτες 40 μέρες θα είναι δύσκολες, αλλά μετά θα βρείτε τους ρυθμούς σας και οι δύο!! Πως σου φαίνεται; Πως νιώθεις;

ΥΓ:όλες οι πεθερές έτσι είναι..και θα ακούσεις πολλά και από τον περίγυρο, όπως και στην εγκυμοσύνη, μη δίνεις και πολύ σημασία,ότι σου πει ο γιατρός σου!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια!

Αννα ειστε κσαλα λοιπον και μεγαλωνετε! Μπραβο σας! Μην ακους την πεθερα, αμαν με αυτες τις προληψεις, όλο σαχλαμαρες! Γενικα εχει δικιο η Κλεοπατρα, θα ακουσεις παααααρα πολλα απο ολες τις κατευθυνσεις!

Κλεοπατρα τι νεα;

katerinalb

katerinalb
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!
Πως είστε σήμερα?

Ρινιώ ο πυρετός σας ακόμα ή έπεσε? Περαστικά και πάλι..

Κλεοπέτρα καλημέρα..κι εγώ άυπνη αφού δεν βολεύομαι κ πονάω..υπομονή..

Αννούλα τέλεια με το μικράκι σου..σε λίγο καιρό θα τρώει περισσότερο..εσύ κοίτα να προσεχεις λιγάκι τώρα με τις ιωσεις και άσε τους υπόλοιπους να τραγουδάνε..

Εδώ ο καιρός χάλασε πάλι...κάτι για χιόνια λένε..αντε να δούμε..και έχει και λαική σήμερα κι έλεγα να πάω μια βόλτα..

Βρε κορίτσια..μήπως ξέρει καμιά σας κανένα κολπάκι να κατεβάσω τον μπέμπη ? scratch

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα Κατερινα!

Ο πυρετος καλυτερα αλλα ποναει ο λαιμος της και ειναι λιωμα η καημενη.

Κολπο για να κατεβει δεν ξερω, λενε για το περπατημα.

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα και από μένα...

Rinoula χαίρομαι που έστωστο θέμα πυρετού πάτε καλύτερα...άντε να φτιάξει και ο λαιμός...

Annoula η κλεισούρα είναι λίγο ζόρι είναι η αλήθεια...υπομονή...όσο για τα πράγματα που ακούς!!! πολύ φοβάμαι ότι είσαι ακόμη στην αρχή!!!αλίμονο σε μας που δεν ξεκινήσαμε ακόμα!!!! affraid affraid affraid

Εγώ σήμερα ετοιμάζω βαλίτσα γιατί έχω γιατρό και μετά θα μείνω στο σπίτι των γονιών μου επειδή είναι πιο κοντά στο νοσοκομείο.Ευτυχώς έχουνε internet οπότε θα τα λέμε...

Εσείς τι άλλα νέα???

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα μεινεις εκει μεχρι να γεννησεις;
Αληθεια, τα πραγματακια τα εχεις ετοιμασει ολα; Καροτσια, κουνιες, φορμακια και τετοια; Εγω οχι ακομα!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κατερίνα ούτε εγώ ξέρω κόλπα για να κατέβει Embarassed όπως δεν ξέρω και κόλπα για να γυρίσει!!! Mad Mad

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λια γιατι δεν εχει γυρισει ακομα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις