Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love4 έγραψε: Catty ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ ??? αλλιως εμενα θα μου κακοφαινοταν

 Ναι η μια μένει σε χωριό και είναι 74 χρόνων και η άλλη μένει στα 500 χιλιόμετρα και έχει πάθει γεροντική άνοια, μπορεί να αφήσει το μάτι ανοιχτό και να τσιρίζει ότι το έκλεισε και ότι το ξέχασε κάποιος άλλος. Τι να πω; έτσι θέλησε ο Θεός

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love4 έγραψε:περιστερακι και συ του ΠΝ???
ναι ρε γμτ! ο αντρας μου εννοω! ευτυχως δεν ειναι σε Φ/Γ γιατι δεν μπορω τα ξεμαλλιασματα!!!!! χεχε

καττυ, δεν εννοουσα ''λ''ουτσος! οποτε στην εφεραααα
σορυ για την παρεμβαση αλλα ηθελα να πω τον πονο μου!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεις απο ολα εχουμε περασει αλλα αυτο τον καιρο ειμαστε στεριαWink καλη υπομονη να εχουμε ολες γιατι απ οτι βλεπω και αλλοι αντρες που δεν ειναι στρατιωτικοι μπορει να λειπουν περισσοτερο..

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Catty έγραψε:Εγώ αγάπη για να περιγράψω την έλλειψη βοήθειας μπορώ να σου πω ότι από τη στιγμη που γέννησα το δεύτερο (δηλαδή 2 μήνες) ούτε η πεθερά μου,ούτε η μαμά μου ήρθαν να το δουν ακομα.


Καττυ αστο καταλαβαίνω!εμενα η μάνα μου ειναι στην κοσμαρα της ουτε καν ενα τηλ να δει τι σκατα κανω ζω πέθανα!ενταξει την Πεθερα δεν ειναι οτι δεν την νοιάζει βλέπει το παιδι τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα αλλα για να το κρατήσει ουτε λόγος!ενταξει εδω η μάνα μου δεν νοιάζεται παλι καλα που η Πεθερα κατι κανει!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου λέει η μαμά μου να έρθω να σε βοηθησω οπότε με χρειαστείς αλλα οταν έρχεται έχω ένα τρίτο κακομαθημένο παιδί. Μια μέρα π.χ εβαλε να τηγανισει λουκάνικο για τον άντρα μου δεν πρόλαβε να ζεσταθεί το λάδι και το έβγαλε,ήταν ροζ μέσα. Λέω και εγώ (ακομα το πάλευα τότε) μαμά ήθελε λίγο ακομα το λουκάνικο να τηγανιστει. Τα παίρνει στην κρανα και λέει μια χαρά είναι!!! Και το έφαγε ώμο!!!ένα απλό χαζό παράδειγμα που όμως δείχνει ότι δεν πρέπει να της εμπιστευτώ παιδιά.
Καμμία φορα πάει να με πάρει από κατω που ουσιαστικά δεν έχω μανα, αλλα σκέφτομαι ότι πολλοί ανθρωποι είναι σαν και εμένα δεν θα μας αφήσει έτσι ο θεος.
Συγνώμη για τα πολλά και βαριά

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ μωρε καττυ σε καταλαβαίνω πίστεψε με!και εγω αυτο σκέφτομαι οταν με παίρνει απο κάτω!δεν μπορω να διανοηθω ρε κορίτσια οτι υπαρχουν μάνες που συμπεριφέρονται ετσι στα παιδια τους!!με πληγώνει αφάνταστα γιατί ειναι κατι το οποίο το βιώνω και εγω ίσως γι αυτο καποια θέματα μου φαίνονται αστεία!!!ασχετο τι φαγητό έχετε σήμερα!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες! Τα διάβασα τα νέα σας. Ποτέ προλάβετε κ γεμίσαμε 3-4 σελίδες?
Καλα απο βοήθεια ειμαι κ εγώ πολυ καμένη. Να φανταστείτε ότι το Σεπτέμβρη που γύρισα στη δουλεια, ο άντρας μου αναγκάστηκε να αφήσει τη δική του για να μείνει με το παιδί μιας κ δεν έχουμε παιδικό σταθμό.
Καταλαβαίνετε ζόρια που περνάμε με ενα μισθό των650€!
Αυτό όμως που με σόκαρε ήταν η κλοπή των παιδιών. Το φοβάμαι συνέχεια κ ειδικά στο σούπερ μάρκετ! Δεν ξέρω γιατί!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamagoriou29 έγραψε:Καλησπέρα σε όλες! Τα διάβασα τα νέα σας. Ποτέ προλάβετε κ γεμίσαμε 3-4 σελίδες?
Καλα απο βοήθεια ειμαι κ εγώ πολυ καμένη. Να φανταστείτε ότι το Σεπτέμβρη που γύρισα στη δουλεια, ο άντρας μου αναγκάστηκε να αφήσει τη δική του για να μείνει με το παιδί μιας κ δεν έχουμε παιδικό σταθμό.
Καταλαβαίνετε ζόρια που περνάμε με ενα μισθό των650€!
Αυτό όμως που με σόκαρε ήταν η κλοπή των παιδιών. Το φοβάμαι συνέχεια κ ειδικά στο σούπερ μάρκετ! Δεν ξέρω γιατί!
.


Ειναι να μην φοβάσαι με τόσα που ακούς ;παιδια η κρίση μας εχει τσακισει όλους εγω δούλευα στην εταιρία του ξαδερφου μου αλλα δυστυχώς σκατα και εκεί!ο Αντρας μου είχε ΜΕΣΙΤΙΚο το οποίο και έκλεισε λόγω κρίσης και τωρα δουλεύει σε ΜΕΣΙΤΙΚο παλι αλλα ως υπάλληλος!εγω ειμαι πολιτικός μηχανικός και που να βρω δουλεια με τέτοια κρίση!!σκατα σκατα και παλι σκατα!!ευτυχως εχουμε δικό μας ΣΠΙΤΙ και προς το παρών απλώς βγαίνουμε!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια απο τα ίδια κ εμείς απλώς βγάζουμε το μήνα με δικό μας σπίτι ευτυχώς!
Αλλά όταν ξεκινάς αλλιώς τα περιμένεις. Για τη πεθερά το λέω που υποτίθεται θα βοηθούσε με το μωρό κ μετά την έκανε με ελαφρά ......

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamagoriou29 έγραψε:Μια απο τα ίδια κ εμείς απλώς βγάζουμε το μήνα με δικό μας σπίτι ευτυχώς!
Αλλά όταν ξεκινάς αλλιώς τα περιμένεις. Για τη πεθερά το λέω που υποτίθεται θα βοηθούσε με το μωρό κ μετά την έκανε με ελαφρά ......

Κοιτά εγω δεν ξεκίνησα με την προϋπόθεση οτι θα έχω βοήθεια!αλλα έστω για να πετάγομαι σούπερ η τωρα για εξετάσεις περίμενα οτι καποια θα βοηθούσε!αλλα τζίφος!!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ακριβώς. Δεν ήθελα σπουδαία πράγματα κ δεν τα ζήτησα κιόλας. Μονή της τα έλεγε αλλά.....στα λόγια ειναι όλα ωραία. Οταν είδε ότι το παιδι της άφηνε τη δουλειά του σε τέτοιες εποχές, δεν έκανε τίποτα. Κ μη φανταστείς εγώ σαν δασκάλα μέχρι τη μια ειμαι σπίτι. Το όλο θεμα ήταν για 4 ώρες το πρωί!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εκεί έφτασαν το μισθό στην πρωτοβάθμια και έχουν απαίτηση να παίρνουμε μεταθέσεις, να πληρώνουμε ενοίκια και να μαθαίνουμε και γλώσσες και υπολογιστές;;;;
Τελικά είμαστε πολλές οι καμμενες αλλα όπως λέει και η πεθερά μου στο χωριό "το παιδί μου να ν' καλα και ας ψοφισουν χίλια αρνιά"!!!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καττυ ειναι το γαμωτο!τοσα χρόνια σπουδών τόσα λεφτά πεταμένα !να το κανω τι που απουδασα;;άνεργη ειμαι και ειδικά στον δικό μου τομέα τα πράγματα πανε απο το κακό στο χειρότερο!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για την ακρίβεια παίρνω 800€ αλλά κάθε μήνα δίνω 150€ στη βενζίνη γιατί τι σχολείο ειναι 40 χλμ μακριά (80 πηγαινελα) κ πάλι λέω κ ευχαριστώ που δεν ειμαι σε κανένα ξερονήσι!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το παιχνίδι παίζεται ακομα αγαπητή και στα επαγγελματικά και στα οικογενειακά, θα γυρίσει ο τροχός, που θα πάει. Δες τι έγινε στην ερτ μου λένε να κλάψω για συμπαράσταση σορρυ αλλα φοράω μασκαρα...

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Catty έγραψε:το παιχνίδι παίζεται ακομα αγαπητή και στα επαγγελματικά και στα οικογενειακά, θα γυρίσει ο τροχός, που θα πάει. Δες τι έγινε στην ερτ μου λένε να κλάψω για συμπαράσταση σορρυ αλλα φοράω μασκαρα...

Μη τυχόν και κλαψεις και δεν μας περισσεύουν τωρα για μασκαρα!!Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 25 585182 

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ eyeliner μη σου πω!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamagoriou29 έγραψε:Για την ακρίβεια παίρνω 800€ αλλά κάθε μήνα δίνω 150€ στη βενζίνη γιατί τι σχολείο ειναι 40 χλμ μακριά (80 πηγαινελα) κ πάλι λέω κ ευχαριστώ που δεν ειμαι σε κανένα ξερονήσι!

 εμένα γιαυτά τα λεφτά ήθελαν να με στείλουν σε νησί ΕΓΚΥΟ επειδή φυσικά δεν είχα μέσο τον "αιρετό"

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλλη πονεμένη ιστορία με τους αιρετούς, τιςτοποθετήσεις κ τις αποσπάσεις!

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ βοήθεια δεν είχα εκ των πραγμάτων από κανέναν, αλλά δεν την ήθελα κιόλας. Μάλλον επειδή βοηθούσε ο άντρας μου ΠΟΛΥ με το μωρό, όποτε μπορούσε, δεν ένιωσα ότι χρειάζομαι κάποιον. Θυμάμαι όταν πηγαίναμε Θεσσαλονίκη να δώσω μαθήματα που με χαιρετούσε απ την πόρτα της αίθουσας.... Smile  (εγώ να μην πω πόσο γλυκό παιδί έχω?????????????????????? Wink  )
Η πεθερά μου είναι δασκάλα και κάθε καλοκαίρι είναι μέσα στο άγχος και στη λαχτάρα για αυτές τις αποσπάσεις.
Αγάπη πόσο μηνών είσαι?

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Catty πες μου ότι όλα τα πιάτα τα στολίζεις έτσι για να φάει η μικρή σου!!!!!!!!!!!!!!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ τι καλά! Τον πήρε ο πατέρας του τον μεγάλο...ηρεμία!! Ανασκουμπωνομαι για φασινα.βέβαια την ξέρω την τύχη μου.θα ξυπνήσει το μωρό κ θα θέλει βυζι.

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kaatrin μια απ τα ίδια!!!!! (χωρίς το βυζί βέβαια....)

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συνονόματη πως πας? Εμένα η ώρα του μαμ για τον μικρό έφθασε οπότε Σταμάτησα ότι έκανα κ θηλάζω.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια τι κάνετε ;;εμένα τα νεύρα μου ειναι χάλια!!Twisted Evil 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις