Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat_laz έγραψε:Catty πες μου ότι όλα τα πιάτα τα στολίζεις έτσι για να φάει η μικρή σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Μονή της το στολισε εγω δεν έχω χρόνο να πλυθω καλά καλά Embarassed κοτουλες θα βάλω;

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια ήρθα! Σιδέρωσα, έβαλα πλυντήριο πιάτων και ρούχων, έκανα μπάνιο τον μικρό, τον τάισα, τον έβαλα για ύπνο, έβαλα κάτι κατσαρόλες στις κούτες, έκανα μπάνιο και έσκασα μύτη!!!!!
Kaatrin το μωρό ήθελε να μυρίσει μανούλα!
Catty μα την Παναγία νόμιζα πως ήταν λεμόνια και πορτοκάλια κομμένα και συναρμολογημένα σε κοτούλες! Δεν κατάλαβα ότι ήταν παιχνίδια... (μην βαράτε... ο μπαμπάς μου ήταν Πόντιος....μετά σκέφτηκα τέτοια εποχή πορτοκάλια????? )

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγαπη 25 έγραψε:Κορίτσια τι κάνετε ;;εμένα τα νεύρα μου ειναι χάλια!!Twisted Evil 


εισπνοήηηηηηηηηη
εκπνοήηηηηηηηηηηη
τι έπαθες...?

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να ´μαι κ εγω. Ηρθαν οι γονείς μου για σαββατοκύριακο κ τον είχε ο πατέρας μου όλο το απόγευμα κ εγω κυριιιιιιιιιιααααα χάλαρωνα.
Τον μπανιαρισα, τον Τάισμα κ τώρα κοιμάτε πτώμα γιατί ο πατέρας μου τον ξεθεωσε.
Τι κάνετε? αγάπη γιατί έχεις νεύρα?

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαμα Γιώργου εκμεταλευσου το κ ξεκουρασου.αγαπη εδω ειμαστε η απολυτη ψυχοθεραπεια κ εξομολογοι πες τα όλα και θα νιώσεις άλλος άνθρωπος.

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιατί αυτό το παιδί πρέπει να ξυπνήσει και να ξεσηκώσει τον κόσμο με κλάματα για ένα τρακτέρ ενώ είναι πτώμα δεν μπορώ να καταλάβω... δεν μπορώ!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ που είσαι ακόμα!!! Έχουν να μας κάνουν πολλά γυμνάσια

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι μερικά βράδια!!!! Παναγιά μου βοηθα!!! Πότε να μαλώνουν με το μπαμπα του (ενώ κοιμούνται και οι δύο!!!!!!!!!!) Πότε να ψάχνει τα παιχνίδια του! Πότε να με ρωτάει τι ώρα είναι (!!!!!!!!!) Την προηγούμενη βδομάδα με ρωτούσε ποιο playmobil θα πάρουμε στα επόμενα γενέθλια του!! (δλδ τον Ιούνιο του 14)... εεεεε Ήμαρτον!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπομονή να περάσει αυτή η δύσκολη ηλικία.είναι πραγματικά δύσκολη!

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και μέσα σ'όλο το μπάχαλο του σπιτιού έχουμε και τον κύριο που δεν μας αφήνει να πετάξουμε τα κουτιά απ τα παιχνίδια του... σηκώνεται κάθε πρωί και τρέχει να δει αν είναι στη "θέση" τους.. σήμερα βούτηξε και το πόδι του μέσα στην μπογιά και μόλις το είδε κάτασπρο του πήγε να! τέλος πάντων...
τα δικά σου κοιμούνται??

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kaatrin Θα το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο γιατι απο Δευτέρα πάλι τα ίδια. 
Kat_ laz σήμερα το πρωί ο δικός μου είχε τέτοια φαγωμάρα με τον πατέρα του που μου ηρθε να τους χαστούκισω κ τους δυο.
Ο μεγάλος πιο μωρο κ απο το μωρο. Ελεος!

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πόσο δίκιο έχεις!!!!!!!!!!!!!!! Π Ο Σ Ο!!!!!!!!! μια μέρα συζητούσαμε με τον άντρα μου και του λέω
Κ-Πάντως αγάπη μου, μου συμπληρώνεις ένα σημαντικό κενό.
μου απαντά με ύφος λάγνο
Σ-ναι??? ποιο???
Κ-αυτό του δεύτερου παιδιού!!!!! Δύο μεγαλώνω δεν θέλω άλλο!!!!!!!!!!

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η catty που ειναι? ώρα έχω να δώ μήνυμα.
Συγνώμη για τα λάθη αλλά το παλιοiPad  κάνει ότι του καπνίσει!affraid 
Θα την πεσω μικρές μου. Καλη ξεκούραση κ καλη συνέχεια στις ξενυχτισσες της παρέας!Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 26 850933 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 26 850933 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 26 850933 Sleep Sleep Sleep

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φαγωμαρα με Τον πατέρα του, ε; Δε μπορώ να το φανταστώ! σ εμάς Συνήθως η φαγωμαρα μαζί μου είναι.
Κορίτσια ως προς τον ύπνο πως τα πάνε τα δικά σας; Τους έχετε πρόγραμμα; Ο δικός μου είναι υπναρας γενικά.κοιμάται σερί όλη νύχτα τελευταία ξυπνά κ μας έρχεται στο κρεβάτι αλλα ξέρω πως αντιδρά που έχουμε στο δωμάτιο τον μπέμπη.αλλα το πρόβλημα μου κ γι'αυτό ρωτάω είναι πως αργεί πολύ τη νύχτα να κοιμηθεί.Απόψε κοιμήθηκε πριν μισή ώρα.βέβαια είχαμε επισκέψεις κ ξεσηκώθηκε.
Μεσημέρι προσπαθώ να τον κοιμιζω νωρίς κ ως τις 4 το πολύ να έχει ξυπνήσει( τον ξυπνάω γιατί αν τον αφήσω θα το πάει ως τις 7) .
Αν δω ότι περνά η ώρα δε τον κοιμιζω καθόλου κ κοιμάται νωρίς το βράδυ.
Εσάς πως πάνε με το πρόγραμμα ύπνου τους;
Η καττυ σήμερα θα το γλεντησει με 2 φίλες της.τώρα πρέπει ήδη να πίνουν τα ποτά τους!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κατ_λαζ υποκλίνομαι! Πολύ καλή ατάκα.

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έριξες αλάτι στην πληγή...
Ο μικρός δυστυχώς έρχεται και κοιμάται μαζί μας και μάλιστα να τον έχω αγκαλιά και να μου ξύνει τον αγκώνα (σας μιλάω για εκνευριστικό χούι και με πολύ πόνο! μέχρι και αίμα έχει τρέξει!)
Το ξέρω φταίω αλλά επειδή τον θήλαζα (δεν θα σας πω μέχρι πότε γιατί θα με κοροϊδέψετε) ήθελα να κοιμηθώ και εγώ και έμενε στο κρεβάτι και τώρα δεν φεύγει...
Επίσης ο δικός μου όσο και αν κοιμηθεί το μεσημέρι έστω και για μισή ώρα το βράδυ γίνεται της τρελής!!! Οπότε τον κρατάω ξύπνιο όλη μέρα και το βράδυ δεν βλέπει μπροστά του! Ιδίως όταν είμαστε οι δυο μας μπορεί και να κοιμηθεί απ τις 8 30. (γενικά είναι άλλο παιδί όταν λείπει ο μπαμπάς του...)

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα ώρες ώρες θέλει περισσότερο ντάντεμα απ το Λάζαρο!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαλιστα! Κι άλλος κολλημένος με το διπλό κρεβάτι.σε πληροφορώ πως το δωμάτιο του το φτιάξαμε Για συγκεκριμένους λόγους ,που βαριέμαι να αναλύσω ,φέτος το Πάσχα. Δηλαδή ήταν 19 μηνών.ως τότε κοιμόταν στο δικό μας δωμάτιο στη κούνια που μόνο κούνια δε το λες γιατί συχνότερα την έβγαζε στο κρεβάτι μας μέχρι που το καθιέρωσε.μιλάμε για ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ του αιώνα.εγώ με την κοιλιάΜαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 26 990599  κ ο Γιώργος μαζί μας.ώσπου πήρα τη μεγάλη απόφαση. Σε 20 μέρες θα γεννουσα κ τον έμαθα το κρεβάτι του.
όλα καλά ! Όταν ήρθαμε από το μαιευτήριο διεκδίκησε τα χαμένα εδάφη.υπέκυψα για να μην νιώσει απόρριψη κλπ αλλα εδώ κ μια εβδομάδα ξανάπήγε στο δωμάτιο του.γίνεται μια μάχη τύπου : όχι εδώ -εκεί μέσα... Αλλα νενικηκαμεν! Μόνο που αργεί...όταν κοιμάται μεσημέρι.κ φυσικά με ζητά δίπλα του για να κοιμηθεί κάτι που τώρα το δουλεύω να το αποβάλει.

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!!!!!!
Τώρα που θα μετακομίσουμε λέμε μήπως του φτιάξουμε το δωμάτιο του και τον προσελκύσει... Θα δούμε. Πήραμε και κούνια που παίζει μουσική τρομάρα μας! Που να ξερα!!!!!! Σήμερα πρωί πρωί σηκώθηκε με τον μπαμπά του και του έλεγε "μην πας στη δουλειάααααααααααααα! πάρε με κ εμένααααααα" Αφού ξεπέρασε τον αποχωρισμό μου κάνει τα νεύρα κρόσσια με το πουλάκι τσίου!!!!!!!!!!!!!!

(κοιτάξτε τι χαζομάρες έβλεπα χτες και με πήρε το ξημέρωμα!!!!!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=ENzH9hAUpVs)

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ από τριών μηνών την εβαλα μόνη στο κρεββάτι στι δωμάτιο της και δεν είχα θέμα. Νομίζω όμως ότι τα αγοράκια είναι πιο ευαίσθητα στο θέμα μαμά.

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λες να με βρίζουν αύριο μεθαύριο τα κοριτσάκια του κόσμου?????????
Catty πως πέρασες χτες???? Σε ζήλεψα λιγάκι... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Να σε ρωτήσω οι μικρές δεν σε έψαξαν καθόλου...? (sorry αν γίνομαι αδιάκριτη απλά θέλω να δω αν μόνο εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε βήμα...)

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καμμιά αδιακρισια οι μικρές δεν με ζήτησαν γιατί έφυγα από το σπίτι 12.30 υπήρχε ησυχία στο ζωτικό βασίλειο και γύρισα πριν ξυπνήσουν ούτε που κατάλαβαν ότι ελειπα. Τι να ζηλεψεις; Μια φορά τον χρόνο βγαίνω πια Μονή μου γιαυτο και το μοιραστηκα

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω να βγω βράδυ....... Νομίζω απ τον αρραβώνα μου.... (2009)

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλημερα!
Εμεις στον υπνο τα εχουμε αφησει χαλαρα τα πραγματα...το μονο που μας ενδιαφερει ειναι να μας αφηνουν να κοιμομαστε..αυτη την περιοδο σε γενικες γραμμες φιλοξενουμε μονο το γιαννη (2,5) στο δικο μας...καμια φορα μπορει να ερθει και η μεγαλη (5)..καπου εκει αρχιζουμε να ψιλοστριμογνωμαστεRolling Eyes δεν αγχωνομαστε ομως γιατι ξερουμε οτι καποια στιγμη θα βαρεθει και αυτος οποτε θα μας αφησει..αυτος ο καημενουλης εχει και τη ζηλια του για τη μικρη (11 μηνων)...οποτε περναει τα ψυχολογικα του..Crying or Very sad 

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ θέλω να πάω το μωρό ,στο δωμάτιο τους αλλα φοβάμαι μηπως ο μεγάλος θα μπει μεσα κανενα βράδυ στην κούνια κ Χαθήκαμε!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις