Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
451 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 451 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 35]

dmarina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
HAPPY MAMA Ναι δίνουν ακόμα yutopar έπαιρνα 1/2 xάπι ανά 6 ώρες,2 μαγνήσια και 3 utrogestan.Ευτυχώς τώρα που ηρέμησαν λίγο οι συσπάσεις παίρνω 1/2 yutopar ανα 8 ώρες και ένα λιγότερο utrogestan.
yianna76 μένω Ηράκλειο Κρήτης και δε λίγες μέρες θα μετακομίσω στον Άγιο Νικόλαο μόνιμα. Όσο για τις δουλειές κάνε μόνο τα άκρως απαραίτητα. Ας μην είναι και πεντακάθαρο το σπίτι τώρα που περιμένουμε μωράκια..
Evelin ευχαριστώ και με το καλό και το δικό σου μπεμπάκι!

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κι απο μενα, καλως ηρθαν τα καινουρια κοριτσια στη παρεα μας,με το καλο τα μωρακια.
Εγω μαλλον αυτοματιαστηκα ελεγα οτι κοιμαμαι σαν pig , ε σημερα εκανα το χεοροτερο υπνο ever, δε ξερω αν ειναι κρυωμα αλλα πονανε ολα μου τα κοκκαλα και ιδιαιτερα ολη η αριστερη πλευρα,η μηπως επειδη κοιμαμαι απο κει συνεχεια.Με επιαναν και δυνατοι νευροπονοι απτη μπροστινη μερια μες στη νυχτα,οποτε γυρνουσα απο αυτο το πλευρο και αναγκαστικα την εβγαλα απτο δεξι πλευρο ολο το βραδυ που δε με βολευει.(Γκρινιαζω οταν δε κοιμαμαι καλα σας το ειπα?)

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευα φαντασου οτι σαν τη πατουσα 6 εκ.ηταν καποια στιγμη ολο το μωρο,νομιζω στο 3ο μηνα.Εμενα η μαμα μου μενει Κρητη και οταν ερχεται με βοηθαει και κανουμε γενικο,μετα που θα γεννησω θα κατσει πολυ λιγο γιατι ανοιγει το ξενοδοχειο κ πρεπει να γυρισει στη δουλεια,η πεθερα μενει ουτε 5 λεπτα απο μενα αλλα δεν εχουμε σχεσεις οποτε ο αντρας μου θα με βοηθαει οσο μπορει γιατι δε τοχει με τις δουλειες,μπορει κανενα μαγειρεμα και το μωρο φυσικα που δε θα ξεκολλαει.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλωσήρθες κι εσύ Jasmin!

Maria-Eva, μετά από αντιβίωση κι εγώ κάποτε είχα ταλαιπωρηθεί παααααρα πολύ! Τελικά μετά από συμβουλή συνταξιούχου γυναικολόγου, έτρωγα 1 γιαουρτάκι την ημέρα και τα παράτησα, δεν ασχολήθηκα άλλο. Μετά από λίγο καιρό (1,5 μήνα περίπου) έκανα εξετάσεις και δεν είχα τίποτα. Μου είχε πει τότε «μην τα κυνηγάς αυτά, άσε στον οργανισμό σου λίγο χρόνο να τα ξεπαστρέψει» Από τότε δεν έχω ξαναπάθει.

Ε+G. ε, ημικαθιστή πες. Βάζω 4 μαξιλάρια στην πλάτη, είμαι ανάσκελα με ελαφριά κλίση στο ένα πλευρό. Δεξιά συνήθως, γιατί αριστερά έχω αρρυθμίες. Σήμερα την έβγαλα στον καναπέ. Τελικά ίσως το καθιερώσω, βουλιάζει τόσο όμορφα που δεν πονάω καθόλου!!

Αννούλα, μπορεί να μην έχεις πολλές σχέσεις με την πεθερά… αλλά θα αποκτήσεις!!! Very Happy Very Happy Γενικά όταν γεννάμε κάθε παρεξήγηση ξεχνιέται και όλοι σπεύδουν να μας βοηθήσουν και να χαρούν το νέο μωράκι!!

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Καλωσήρθες κι εσύ Jasmin!

Maria-Eva, μετά από αντιβίωση κι εγώ κάποτε είχα ταλαιπωρηθεί παααααρα πολύ! Τελικά μετά από συμβουλή συνταξιούχου γυναικολόγου, έτρωγα 1 γιαουρτάκι την ημέρα και τα παράτησα, δεν ασχολήθηκα άλλο. Μετά από λίγο καιρό (1,5 μήνα περίπου) έκανα εξετάσεις και δεν είχα τίποτα. Μου είχε πει τότε «μην τα κυνηγάς αυτά, άσε στον οργανισμό σου λίγο χρόνο να τα ξεπαστρέψει» Από τότε δεν έχω ξαναπάθει.

Ε+G. ε, ημικαθιστή πες. Βάζω 4 μαξιλάρια στην πλάτη, είμαι ανάσκελα με ελαφριά κλίση στο ένα πλευρό. Δεξιά συνήθως, γιατί αριστερά έχω αρρυθμίες. Σήμερα την έβγαλα στον καναπέ. Τελικά ίσως το καθιερώσω, βουλιάζει τόσο όμορφα που δεν πονάω καθόλου!!

Αννούλα, μπορεί να μην έχεις πολλές σχέσεις με την πεθερά… αλλά θα αποκτήσεις!!! Very Happy Very Happy Γενικά όταν γεννάμε κάθε παρεξήγηση ξεχνιέται και όλοι σπεύδουν να μας βοηθήσουν και να χαρούν το νέο μωράκι!!

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση,η δικια μας ιστορια ειχε φτασει στα ακρα,κοντεψα να χωρισω με τον αντρα μου για να φταιει αυτη,δημιουργουσε προβληματα και φασαριες απτο πουθενα κι επαιρνε και τους γονεις μου η μπαλα,μεχρι τελευταια φορα που εκανε κατι πολυ χοντρο και την καναμε στην ακρη και βρηκαμε την ησυχια μας στη κυριολεξια.Ουτε στο γαμο μας δεν ηρθαν,οποτε τωρα με το παιδι ενα παραπανω,για να το προστατεψουμε ειναι η καλυτερη λυση

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα!!
Και ναι τα καταφερα!Ειμαι αρρωστουλα!! Embarassed
Ολο το χειμωνα την γλίτωσα και σημερα ειμαι κρεβατωμένη..
Δεν εχω κουραγιο ουτε νερακι να πιω.. Crying or Very sad
Λετε να το νιωθει και η μπεμπα?

Ηαρρυ μαμα βολικος ακουγεται ο καναπες!

Κ γω νομιζω στον 3ο ηταν ολο το μωρο 6 εκατοστα..

Καλα,αυτο με την πεθερα Αννα πως σε καταλαβαινω δεν φανταζεσαι!!!Μια απ τα ιδια κ με εμας με τη διαφορα οτι πριν 2 μερες αρχισαν εν οψη οτι πλησιαζει η μερα της γεννας να προσπαθουν να τα βρουμε..Θα ξερασω και ειμαι κα χαλια η καημενη!Σιγα μην αφησω το παιδακι μ να ζησει λαϊβ τετοια σκηνικα..!Μακρια κ αγαπημενοι π λενε!!

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
E+G=N έγραψε:Καλημερα!!
Και ναι τα καταφερα!Ειμαι αρρωστουλα!! Embarassed
Ολο το χειμωνα την γλίτωσα και σημερα ειμαι κρεβατωμένη..
Δεν εχω κουραγιο ουτε νερακι να πιω.. Crying or Very sad
Λετε να το νιωθει και η μπεμπα?

Ηαρρυ μαμα βολικος ακουγεται ο καναπες!

Κ γω νομιζω στον 3ο ηταν ολο το μωρο 6 εκατοστα..

Καλα,αυτο με την πεθερα Αννα πως σε καταλαβαινω δεν φανταζεσαι!!!Μια απ τα ιδια κ με εμας με τη διαφορα οτι πριν 2 μερες αρχισαν εν οψη οτι πλησιαζει η μερα της γεννας να προσπαθουν να τα βρουμε..Θα ξερασω και ειμαι κα χαλια η καημενη!Σιγα μην αφησω το παιδακι μ να ζησει λαϊβ τετοια σκηνικα..!Μακρια κ αγαπημενοι π λενε!!

Χαχαχα,εγω θα ξερασω και ας μην ειχα καθολου αναγουλες μεχρι τωρα.Εμενα με ειχε δει στο δρομο πριν λιγο καιρο και ηρθε και με φιλησε(ενω εμεις ουτε καν χαιρετιομαστε) και λεω απο μεσα μου το φιλι του Ιουδα.Μακριαααααα,τωρα για το αγαπημενοι δε σου ταζω..... Rolling Eyes

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χμμμ... χωρίς να θέλω να σας προβληματίσω... είναι 99% σίγουρο πως θα επιστρέψουν "μετανιωμένες" και έτοιμες για κάθε "υποχώρηση" παρακαλώντας τον γιόκα τους κλπ κλπ. (για το όνομα περισσότερο).

Τα ζήσαμε κι εμείς με την αδελφή μου αυτά που περιγράφετε. Τρελές καταστάσεις. Από τότε που γέννησε έγινε και καλά η παραπάνω υποχώρηση αλλά από πίσω "δουλεύει" η πεθερούλα της γερά ακόμη...

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:χμμμ... χωρίς να θέλω να σας προβληματίσω... είναι 99% σίγουρο πως θα επιστρέψουν "μετανιωμένες" και έτοιμες για κάθε "υποχώρηση" παρακαλώντας τον γιόκα τους κλπ κλπ. (για το όνομα περισσότερο).

Τα ζήσαμε κι εμείς με την αδελφή μου αυτά που περιγράφετε. Τρελές καταστάσεις. Από τότε που γέννησε έγινε και καλά η παραπάνω υποχώρηση αλλά από πίσω "δουλεύει" η πεθερούλα της γερά ακόμη...


Ας μετανοιωνει,δεν με απασχολει,αυτο κανει εξαλλου εδω κι ενα χρονο περιπου,αλλα 4 χρονια περασαν τωρα το θυμηθηκε?Και εκτος αυτο σε μια συζητηση που ειχε με τον αντρα μου παλι τα ιδια τα παλια ελεγε,εχουμε καταλαβει οτι ο ανθρωπος δεν αλλαζει.Ο αντρας μου τα περναει αυτα απο παιδι, περασε και βαριας μορφης καταθλιψη κι εκανε θεραπεια 1,5 χρονο,εμεις και ο Θεος μονο ξερουμε τι περασαμε,αλλα ευτυχως το ξεπερασε και τωρα ευχαριστουμε δε θα ξαναπαρουμε.Βρηκαμε την ησυχια μας,ξερουμε τι θα εχουμε αν τα ξαναβρουμε.Αυτη η τρελη ηθελε να με αποκοψει και απτους γονεις μου και αν ηθελαν να με δουν επρεπε να της παιρνουν την αδεια,μεχρι που ο πατερας μου που ηρθε ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ "απροσκλητος"πηγε και τον εβρισε. Και αλλα τετοια "χοντρα"

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχα Κάθε πεθερά και τα δικά της. Όλες καμένες είμαστε ρε κορίτσια? χαχαχα Εννείτε πως δουεύουν από πίσω....

Αιμιλία περαστικά σου!!

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα και απο μενα.εχω χασει τον μπουσουλα απο δω απο φβ.happy τι κανεις ολα καλα?my angels εσυ?δεν σας εχω διαβασει ακομα και γω δουλειες κανω αυτες τις μερες κ δεν προλαβαινω αλλα ειπα να σας γραψω τωρα.σε λιγο θα κατσω να σας διαβασω να δω τι κανετε. Laughing

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sorry για το υφος,αλλα οποτε τα θυμαμαι συγχυζομαι,δε βγαζεις ακρη με παρανοικους ανθρωπους,οποτε τη ζωη τους και τη ζωη μας,κοντεψε να καταστρεψει το ιδιο της το παιδι,δε θα κανει το ιδιο με μενα και το παιδι μου. Γιαυτο λεω "Κανε μας τη χαρη κουκλιτσα μου" χαχαχα.Τεσπα μη σας ζαλιζω με τα δικα μου.

Σημερα εχουμε γιατρο ειμαι πολυ χαρουμενη,θα δουμε τη μπεμπουλα μας...Σημερα μπαινω στον 8ο,πλησιαζει ο καιρος.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια είμαι απ' τις τυχερές, η δική μου πεθερούλα είναι πιο καλή κι απ' τη μαμά μου.
Αλλά σας λέω ξέρω τι λέτε απ' την αδελφή μου.. φτου φτου φτου

Αν γράφετε στο fb τίποτα χρήσιμο, πχ που ενδιαφέρει όλες, όπως πληροφορίες για διάφορα, γράψτε το βρε κοριτσάκια κι εδώ να το βλέπω κι εγώ!!!

Αννα, πότε πέρασε ο καιρός;;; πωπωπωωωωω!!! στον 8οοοο!!!!! Shocked

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ασε την Τεταρτη του Πασχα μπαινω στο μηνα μου,αρχιζει η αντιστροφη μετρηση,μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας,μεσα απο την καρδια μου το ευχομαι!!!!!

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Κορίτσια είμαι απ' τις τυχερές, η δική μου πεθερούλα είναι πιο καλή κι απ' τη μαμά μου.
Αλλά σας λέω ξέρω τι λέτε απ' την αδελφή μου.. φτου φτου φτου

Αν γράφετε στο fb τίποτα χρήσιμο, πχ που ενδιαφέρει όλες, όπως πληροφορίες για διάφορα, γράψτε το βρε κοριτσάκια κι εδώ να το βλέπω κι εγώ!!!

Αννα, πότε πέρασε ο καιρός;;; πωπωπωωωωω!!! στον 8οοοο!!!!! Shocked

Εισαι μακρια απο Αθηνα?

http://networkedblogs.com/K7gev

Διαβαστε το εχει πολλη πλακα

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Κορίτσια είμαι απ' τις τυχερές, η δική μου πεθερούλα είναι πιο καλή κι απ' τη μαμά μου.
Αλλά σας λέω ξέρω τι λέτε απ' την αδελφή μου.. φτου φτου φτου

Αν γράφετε στο fb τίποτα χρήσιμο, πχ που ενδιαφέρει όλες, όπως πληροφορίες για διάφορα, γράψτε το βρε κοριτσάκια κι εδώ να το βλέπω κι εγώ!!!

Αννα, πότε πέρασε ο καιρός;;; πωπωπωωωωω!!! στον 8οοοο!!!!! Shocked


http://www.doctorvasiliadis.gr/iatrika/vasiliadis/menumainktg.html

http://www.thilasmos.com/?p=4669

http://www.yeskid.gr/egkymosyni/frontida/progennitikos-elegxos/yperixografima-anaptyksis-doppler-g-triminoy

http://www.lactation.gr/usefulinformationjaundicegreek

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200595782192406&set=o.603324736362125&type=1&relevant_count=1&ref=nf

http://www.happyparenting.gr/mvro/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/uhlasmos-mvro/1408-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C.html

http://www.happyparenting.gr/mvro/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/uhlasmos-mvro/1561-%CE%98%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D.html

http://www.happyparenting.gr/egkymosynh/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/toketos-egkymoshnh/383-%CE%88%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CF%84%CF%8C.html

http://www.happyparenting.gr/egkymosynh/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/toketos-egkymoshnh/354-%CE%9A%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5.html

http://www.imommy.gr/vrefos/frontida/article/277/odhgos-epibiwshs-gia-tis-prwtes-meres-sto-spiti-me-to-mwro/

http://mammaelpress.blogspot.gr/2011/06/40-40.html

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κοριτσια να μαι και εγω. Γυρισα απο το γιατρο, εφαγα, εφτιαξα ενα καφεδακι και καθομαι να ξεκουραστω στο pc.
Ολα καλα με το μπεμπη, ευτυχως.1,200Kg ειναι σημερα, πως μεγαλουν ετσι! Εμενα χοντρουλης μου φανηκε αλλα ο γιατρος λεει οτι ειναι φυσιολογικο βαρος.
Για τους μηκυτες δεν αγχοθηκε και πολυ ο γιατρος, ενταξυ συμβαινει μου ειπε αλλα χρειαζεται θεραπεια. Μου εγραψε κοπλιπα υποθετα.Του ειπα και για την αλλεργια και μου εδωσε καποια που δεν εχουν την ιδια δραστικη ουσια με αυτα που μου την προκαλεσαν.

E+G=N Περαστηκα. Αν νιωθει η μπεμπα τι περνας δεν ξερω, νωμιζω ομως οτι τα μωρακια μας ειναι καλα προστατευμενα.
Αννα τωρα περιμενουμε τα δικα σου νεα απο το γιατρο. Και φυσικα ευχομαστε να 'ναι ολα καλα.

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσακια!
καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου.Αιμιλια περαστικα
Εμεις χτες πηγαμε στο γιατρο αλλα ο μπεμπακος μας ειχε πολυ περιεργη σταση κ δεν γυρναγε με τιποτα με αποτελεσμα να ξαναπαω την Δευτερα για να τον μετρησει σωστοτερα-χτες ηταν 1760 γραμ,ενω πριν απο δυο εβδομαδες 1720,γι'αυτο κ θα ξαναπαμε.
Δυστυχως το προβληματακι στο νεφρο του παραμενει Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad κ ναι μεν ειναι κατι που αντιμετωπιζεται κ μαλιστα συμβαινει συχνα αλλα εγω στεναχωριεμαι που το μωρακι μου θα πρεπει να μπει σε διαδικασια εξετασεων-υπερηχων κ αντιβιωσεων με το που θα γεννηθει και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε κατι τωρα να το αποτρεψουμε
Το μονο θετικο απο τη χθεσινη μας επισκεψη ειναι οτι ο πλακουντας ανεβηκε ελαχιστα κ αυτο λιγο με ανακουφισε-το μονο που μου ελειπε τωρα ειναι καμια αιμοραγια.

MARAKI1984 KRITI

MARAKI1984 KRITI
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ..........EVELIN ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ........ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ.......ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ???ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΩ....ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ...ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.......ΜΑΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΣΗΤΕΙΑΣ...ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ..ΕΣΥ?ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΩΡΑ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ...ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑΖΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.... Wink

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μπραβο κοριτσια τα μωρακια μεγαλωνουν μια χαρα.
Δωρα υπομονη με το προβληματακι,ας μεγαλωνει σωστα το μπεμπακι,να ερθει με το καλο στην αγκαλια σου και το αλλο αφου ξεπερνιεται,δε πειραζει,θα το ξεπερασετε μαζι.Μη στεναχωριεσαι απο τωρα να του μεταδιδεις και του μωρου το αγχος (το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο,τουλαχιστον προσπαθησε,να σκεφτεσαι θετικα και το μωρακι σου θα παιρνει δυναμη).
Θα σας πω κι εγω τα νεα μου το βραδυ αργα μαλλον μεχρι να ξεμπερδεψουμε απτο γιατρο.

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dorto99 έγραψε:Καλησπερα κοριτσακια!
καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου.Αιμιλια περαστικα
Εμεις χτες πηγαμε στο γιατρο αλλα ο μπεμπακος μας ειχε πολυ περιεργη σταση κ δεν γυρναγε με τιποτα με αποτελεσμα να ξαναπαω την Δευτερα για να τον μετρησει σωστοτερα-χτες ηταν 1760 γραμ,ενω πριν απο δυο εβδομαδες 1720,γι'αυτο κ θα ξαναπαμε.
Δυστυχως το προβληματακι στο νεφρο του παραμενει Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad κ ναι μεν ειναι κατι που αντιμετωπιζεται κ μαλιστα συμβαινει συχνα αλλα εγω στεναχωριεμαι που το μωρακι μου θα πρεπει να μπει σε διαδικασια εξετασεων-υπερηχων κ αντιβιωσεων με το που θα γεννηθει και το χειροτερο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε κατι τωρα να το αποτρεψουμε
Το μονο θετικο απο τη χθεσινη μας επισκεψη ειναι οτι ο πλακουντας ανεβηκε ελαχιστα κ αυτο λιγο με ανακουφισε-το μονο που μου ελειπε τωρα ειναι καμια αιμοραγια.

Δωρα ποσο σε καταλαβαινω που στεναχωριεσαι για το μωρακι σου. Οσο μπορεις να εστιαζεις στα θετικα. Δε λες καλα που αντιμετωπιζεται και συμβαινει συχνα. Θα εχουν δει πολλες περιπτωσεις οι γιατροι και θα ξερουν τι να κανουν.

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MARAKI1984 KRITI έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ..........EVELIN ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ........ΓΙΑΤΙ ΒΡΕ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ?ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ.......ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ???ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΩ....ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ...ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.......ΜΑΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΣΗΤΕΙΑΣ...ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ..ΕΣΥ?ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΩΡΑ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ...ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑΖΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.... Wink

Μαρακι ειμαι στην 28 εβδομαδα. Καθε φορα που πηγαινα στο γιατρο το μωρακι ειχε παρει λιγα γραμμαρια, και σημερα το μισο κιλο μου φανηκε πολυ. Δεν εχω καταλαβει πως μεγαλωνουν τοσο γρηγορα μεσα μας τα μωρακια. Στην κοσμαρα μου ειμαι μαλλον Smile

MARAKI1984 KRITI

MARAKI1984 KRITI
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΑΧΑΧΑ.......ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ 1114ΓΡ...ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ....ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΓΟΡΙΛΑΚΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΕΙ...ΧΑΧΑΧΑ...ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ....ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200-250ΓΡ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΟΡΚΟ ΟΜΩΣ...... tongue rabbit

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αννα, ευχαριστώ για τα link. Η αλήθεια είναι πως την πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει στον υπολογιστή οτιδήποτε σχετικό πάλι να διαβάσω, αλλά δεν πρόλαβα – ώσπου να ετοιμάσω τα πρώτα ρουχαλάκια γέννησα (τέλη 8ου). Τώρα ίσως προλάβω.
Είμαι στην Αρτέμιδα καλέ, Λούτσα κοινώς. 30 χλμ έξω απ’ την Αθήνα.

Evelin Μια χαρά ο μπέμπης!!! Ελπίζω να σου έγραψε και κρεμούλα για τον σύζυγο, έτσι; Το λέω γιατί καμιά φορά ξεχνιούνται οι γιατροί.

Dorto μην ανησυχείς από τώρα και για πράγματα τα οποία διορθώνονται! Κάτσε πρώτα να γεννηθεί ο μικρούλης γιατί ίσως δεν υπάρξει θέμα. Στο λέω γιατί στους υπέρηχους απ’ την κοιλίτσα πολλά παρερμηνεύονται και μπορεί να σκατε άδικα.

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δωρα μου μην στεναχωριεσαι δεν ειναι κατι σοβαρο ετυχε δεν πειραζει αφου το γνωριζετε ηδη αυτο ειναι το θετικο..εβελιν θυμησε μου σε παρακαλω πως φαινονται οι μυκητες με απλη γενικη ουρων ή καλλιεργεια ουρων ή ακομη καλλιεργεια κολπικου υγρου;;;περαστικα αιμιλια μου...αυτο τον καναπε ολες τον ζηλεψαμε Razz Razz σαν τελικο σιγμα ξυπναμε καθε μερα..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 21 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις