Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
429 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 429 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 35]

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
margie εσενα ποιο ειναι το ονομα σ?

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
E+G=N έγραψε:Αθηνα εμενα με λενε Αιμιλια..!οχι δεν με ξαναρωτησες..
Οσο για ηπατιτιδα εμενα με ειχαν εξετασει στην αρχη της εγκυμοσυνης μαζι με αλλες πολλες εξετασεις..!

Μargie ωραιο το Ιλιαδα!!

Χάρηκααα Very Happy
Μάλλον αλλιώς κάνουν τις εξετάσεις εκεί..σημασία έχει να πάνε όλα καλά Smile <3

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 21 990599 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 21 990599 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 21 990599 τι κανετε?Εχω καιρο να μπω...

Happy Mama καλο κουραγιο στη μαχη με τη διατροφη,ολες λιγο πολυ κατι κοψαμε τελικα Sad Sad ..Εμεις τη μπεμπουλα θα τη πουμε Ελενη απο τη μαμα μου!!!

Margie και Ισμηνη καλως ηλθατε με υγιη μωρακια Wink Margie κι εσυ Κρητικια ε?

Ευα εχεις απορια πως χανουν κιλα τα κοριτσια κι εσυ παιρνεις ε?? Θελεις να σου λυσω την απορια μηπως??? Razz Razz Razz

Σιδηρο πινω κι εγω απτον 3ο μηνα με αιματοκριτη 35..

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
margie_margie έγραψε:dorto σε ευχαριστώ και σένα! Η μπέμπα είναι 2170! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 21 215994
εμείς θα τη βγάλουμε Ιωάννα-Ιλιάδα (το αντίστοιχο Ηλιάννα στην Κύπρο, όπως το έπος του Ομήρου!γράφεται και με "η" μπροστά)
(Ιωάννα από τον πεθερό καιΙλιάδα από θεία μου που σκοτώθηκε μικρή στον πόλεμο του 74 και μου έμοιζε)

πηγαινε στο προφιλ σου και εκει που λεει υπογραφη βαλε την πητ σου και το φιλο του μωρου για να μην σε ρωταμε συνεχεια Very Happy

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα τι κανετε;

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα Γιάννα μια χαρά εσεις;

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μια χαρα σου εστειλα στο φβ

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα σε ολες!Τι κανετε?
Γιαννα με αφορμη τα ρουχαλακια εξοδου της μπεμπας σου θελω να ρωτησω κ τις υπολοιπες πως εχετε σκοπο να βγαλετε τα μωρακια σας απο το μαιευτηριο?
Εγω σκεφτομουν να του βαλω ενα φορμακι κ την κουβερτουλα του αλλα θα μου αρεσε πολυ να του βαλω ρουχαλακια

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα μανουλες!!!
εμενα μου ζητησε ο αντρας μου να τον εχει εκεινος με μαρσιπο....λογικα κ εγω φορμακι θα του βαλω κ θα δωσω την χαρα στον μπαμπα!!! Laughing
dorto99 με το καλο το μωρακι σου!!! στο αγρινιο μενεις?? εμενα η καταγωγη μου ειναι απο την Αρτα!!

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
samimas έγραψε:καλησπερα μανουλες!!!
εμενα μου ζητησε ο αντρας μου να τον εχει εκεινος με μαρσιπο....λογικα κ εγω φορμακι θα του βαλω κ θα δωσω την χαρα στον μπαμπα!!! Laughing
dorto99 με το καλο το μωρακι σου!!! στο αγρινιο μενεις?? εμενα η καταγωγη μου ειναι απο την Αρτα!!


Ευχαριστω κ εσυ με το καλο το δικο σου μωρακι.Το πρωτο σου ειναι?
Απο Αγρινιο ειμαι κ εδω μενουμε-εσεις που μενετε?

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorto99 έγραψε:
samimas έγραψε:καλησπερα μανουλες!!!
εμενα μου ζητησε ο αντρας μου να τον εχει εκεινος με μαρσιπο....λογικα κ εγω φορμακι θα του βαλω κ θα δωσω την χαρα στον μπαμπα!!! Laughing
dorto99 με το καλο το μωρακι σου!!! στο αγρινιο μενεις?? εμενα η καταγωγη μου ειναι απο την Αρτα!!


Ευχαριστω κ εσυ με το καλο το δικο σου μωρακι.Το πρωτο σου ειναι?
Απο Αγρινιο ειμαι κ εδω μενουμε-εσεις που μενετε?

να εισαι καλα!! αθηνα μενω με τον αντρα μου αλλα οι γονεις μου ειναι Αρτα,δυστυχως (μηδεν βοηθεια)!! το πρωτο μου ειναι ναι!!! εσενα???

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μετα το ειδα οτι γραφεις οτι μενετε Αθηνα.Το πρωτο μας κι εμας αλλα ευτυχως τους εχουμε ολους εδω κοντα οποτε στην αρχη τουλαχιστον θα βοηθησουν-αν κ εχουν ξεκινησει απο τωρα,γιατι ειχα καποια θεματα κ επρεπε να προσεχω.Που θα γεννησεις?

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorto99 έγραψε:Καλησπερα σε ολες!Τι κανετε?
Γιαννα με αφορμη τα ρουχαλακια εξοδου της μπεμπας σου θελω να ρωτησω κ τις υπολοιπες πως εχετε σκοπο να βγαλετε τα μωρακια σας απο το μαιευτηριο?
Εγω σκεφτομουν να του βαλω ενα φορμακι κ την κουβερτουλα του αλλα θα μου αρεσε πολυ να του βαλω ρουχαλακια

εγω και αγορι να ειχα σετ ρουχα θα του επερνα μαρεσει ποιο πολυ παρα τα φορμακια

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dorto99 έγραψε:Μετα το ειδα οτι γραφεις οτι μενετε Αθηνα.Το πρωτο μας κι εμας αλλα ευτυχως τους εχουμε ολους εδω κοντα οποτε στην αρχη τουλαχιστον θα βοηθησουν-αν κ εχουν ξεκινησει απο τωρα,γιατι ειχα καποια θεματα κ επρεπε να προσεχω.Που θα γεννησεις?

μεγαλο θεμααααααα!!!
ο γιατρος που με παρακολουθουσε μεχρι τωρα ειναι στο Ιασω..εκει εχω κανει κ ολες τισ εξετασεις(οπου ειμαι παρα πολυ ευχαριμενη απο γιατρους κ προσωπικο) αλλα λογο οικονομικων θα αλλαξω κ λεω να παω στο Ελενα!! δοξα το Θεο καποια κοπελα απο εδω μου προτεινε τον γιατρο της κ θα κλεισω ραντεβου αυτες τις μερες!! εσυ που θα γεννησεις??

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ουουουυο κοριτσια μου τι κανετε;χαθηκα το ξερω αμ σορυ...χαπι μαμα βοηθησε με ποσο ειναι το μωρο σου στα κιλα;πηγα την πεμπτη κ μου λεει ο γιατρος οτι ειναι μονο 1 κιλο κ αγχωθηκα εκεινος βεβαια δεν ειπε τιποτα αλλα απο οτι εψαξα ειναι λιγο οχι πολυ αλλα ειναι χαμηλοτερο

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
samimas έγραψε:καλησπερα μανουλες!!!
εμενα μου ζητησε ο αντρας μου να τον εχει εκεινος με μαρσιπο....λογικα κ εγω φορμακι θα του βαλω κ θα δωσω την χαρα στον μπαμπα!!! Laughing
dorto99 με το καλο το μωρακι σου!!! στο αγρινιο μενεις?? εμενα η καταγωγη μου ειναι απο την Αρτα!!

samimas και εγω απο Αρτα ειμαι αλλα μενω Γιαννενα χρονια, και ο αντρας μου. Τα πεθερικα μου μενουν Αρτα οποτε παμε καμια φορα.Ασε και εμεις που ειμαστε κοντα με τους γονεις του αντρα μου δεν εχουμε καμια βοηθεια.

Οσο για τα ρουχαλακια εξοδου εμας μας δωσανε μια λιστα με τι θα φοραει το μωρο. Μια φορμα, ενα ολοσωμο κορμακι, ενα ζευγαρι καλτσακια, σκουφακι υπνου, μια πανα τετραγωνη, κουβερτα.

samimas

samimas
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evelin έγραψε:
samimas έγραψε:καλησπερα μανουλες!!!
εμενα μου ζητησε ο αντρας μου να τον εχει εκεινος με μαρσιπο....λογικα κ εγω φορμακι θα του βαλω κ θα δωσω την χαρα στον μπαμπα!!! Laughing
dorto99 με το καλο το μωρακι σου!!! στο αγρινιο μενεις?? εμενα η καταγωγη μου ειναι απο την Αρτα!!

samimas και εγω απο Αρτα ειμαι αλλα μενω Γιαννενα χρονια, και ο αντρας μου. Τα πεθερικα μου μενουν Αρτα οποτε παμε καμια φορα.Ασε και εμεις που ειμαστε κοντα με τους γονεις του αντρα μου δεν εχουμε καμια βοηθεια.

Οσο για τα ρουχαλακια εξοδου εμας μας δωσανε μια λιστα με τι θα φοραει το μωρο. Μια φορμα, ενα ολοσωμο κορμακι, ενα ζευγαρι καλτσακια, σκουφακι υπνου, μια πανα τετραγωνη, κουβερτα.

ωχ καταλαβα!! δεν πειραζει!! θα τα καταφερουμε!!! αχ τι ωραια..κοριτσια απο τα μερη μου... με το καλο κ εσενα το μωρακι σοθ!! το πρωτο ειναι??

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια κι από εμένα! και καλή εβδομάδα!
Είστε όλες καλά;;
Εμείς πήραμε κρεβατάκι της μικρής μου το Σάββατο και λύσαμε την κούνια και την κρύψαμε. Θα την δέσουμε πάλι 1 εβδομάδα πριν γεννήσω. Το καημένο είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να ανέβει ή να κατέβει, παρόλα αυτά μια χαρά κοιμάται.
Αρχισα να ξεχωρίζω κι όλας σεντονάκια, πανάκια, σελτεδάκια και τετράγωνες πάνες για το νέο μωρό για να τα πλύνω το Πάσχα στην άδεια.

Στρώνει κι όλας ο καιρός και φυτέψαμε λουλουδάκια εποχιακά στα παρτέρια και έχω αναπτερωθεί πολύ!

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια πως ηταν το Σαββατοκυριακο?
Samimas και εμενα το πρωτο παιδακι ειναι. Και ναι οπως τα λες τι θα κανουμε θα τα καταφερουμε...

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yianna76 έγραψε:
dorto99 έγραψε:Καλησπερα σε ολες!Τι κανετε?
Γιαννα με αφορμη τα ρουχαλακια εξοδου της μπεμπας σου θελω να ρωτησω κ τις υπολοιπες πως εχετε σκοπο να βγαλετε τα μωρακια σας απο το μαιευτηριο?
Εγω σκεφτομουν να του βαλω ενα φορμακι κ την κουβερτουλα του αλλα θα μου αρεσε πολυ να του βαλω ρουχαλακια

εγω και αγορι να ειχα σετ ρουχα θα του επερνα μαρεσει ποιο πολυ παρα τα φορμακια

Εγώ πιστεύετε ότι έχω αφόρετα τουλάχιστον 20 σετάκια από 0 έως 1 ετών; Πλυμμένα, σιδερωμένα, κρεμασμένα. Από φουστες, φορεματάκια, καλσόν, γουνακι, παλτό, καπαρντίνα... όλα τόσο χαριτωμένα αλλά αφόρετα και επώνυμα. Τα μικρά ειναι τόσο εύθραυστα και τόσο μωρούλια (εμένα ήταν και μια σταλιά) που δεν σου πάει να τα σφίξεις με λάστιχα ή σκληρά υφάσματα κλπ. Προτιμάς ένα άνετο φορμάκι πολλές φορές. Ισως λόγω εποχής κι όλας μιας και ήταν χειμώνας στο 1ο. Τώρα μακάρι να μην πάνε στράφι όλα αυτά και να τα βάλει.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα evelin, τώρα σε είδα. Στραβομάρα έχω πάθει βρε παιδιά. Νόμιζα πως είμαι μόνη μου εδώ μέσα.
Φυσικά και θα τα καταφέρετε, όλες μπορούμε. Εκ των υστέρων τα βλέπεις αστεία υπόθεση!
ΣΚ δικό μου καλό αν εξαιρέσεις αρκετή πείνα... έχασα κι άλλο μισό κιλό. Σήμερα η μικρή μου όλο "πεταρίζει" στην κοιλίτσα μου.

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Καλημέρα evelin, τώρα σε είδα. Στραβομάρα έχω πάθει βρε παιδιά. Νόμιζα πως είμαι μόνη μου εδώ μέσα.
Φυσικά και θα τα καταφέρετε, όλες μπορούμε. Εκ των υστέρων τα βλέπεις αστεία υπόθεση!
ΣΚ δικό μου καλό αν εξαιρέσεις αρκετή πείνα... έχασα κι άλλο μισό κιλό. Σήμερα η μικρή μου όλο "πεταρίζει" στην κοιλίτσα μου.

Γεια σου HappyMama, θα τελειωσεις την εγκυμοσυνη και θα εισαι κορμαρα ε! Καλο αυτο αν εξαιρεσεις την πεινα...Τι ωραια αισθηση να γυρναει το μωρακι στην κοιλιτσα!!! Εγω τρελαινομαι οταν συκωνω την μπλουζα μου και βλεπω τα κυματα που δημιουργει στην κοιλια μου. Βεβαια επειδη ειμαι αγχωδης χαρακτηρας γενικα με πιανει και μια ανασφαλεια μη τυλιχτει στον ομφαλιο λωρο.(Αυτα ειναι δικες μου ανασφαλειες μη τα παιρνεται και πολυ στα σοβαρα και φοβισω καμια ε! Embarassed )
Θα σας αφησω τωρα γιατι σε λιγο θα παω στο μαθημα ψυχοπροφυλακτικης, ισως ξαναμπω το βραδακι.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην έχεις τέτοιες φοβίες! το είχα πει κάποτε κι εγώ στον γιατρό και γελούσε.
Ψυχοπροφυλακτική, ε; τέλεια!!! καλό μάθημα!!

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Μην έχεις τέτοιες φοβίες! το είχα πει κάποτε κι εγώ στον γιατρό και γελούσε.
Ψυχοπροφυλακτική, ε; τέλεια!!! καλό μάθημα!!

Ευχαριστω που με καθησυχαζεις...

margie_margie


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
E+G=N έγραψε:margie εσενα ποιο ειναι το ονομα σ?
Ευχαριστώ!Μαργαρίτα με λένε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις