Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια! Επειδη το συγκεκριμενο θεμα το εχω συζητησει με αρκετες φιλες κι εχω παρει διαφορες γνωμες, θα ηθελα και τη δικη σας. Εσεις εμπιστευεστε ευκολα την πεθερα σας για να σας κρατησει το μωρο οσο ειστε στη δουλεια ή καπου αλλου? Εγω το βρισκω αρκετα δυσκολο...

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω τα αφηνω μια στο τοσο για να βγουμε με τον αντρα μου πιο πολυ τα κραταει εκεινη παρα η μαμα μου που δουλευει σε δυο δουλειες η αληθεια ειναι οτι οταν τα κραταει για λιγο η μαμα μου ειμαι πιο ξεγνοιαστη αλλα θεωρω οτι ειναι κολλημα δικο μου αυτο και οι δυο τα προσεχουν και τα φροντιζουν το ιδιο καλα

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις δεν την αφηνουμε ποτε μονο για 1 ωρα κανα απογευμα αν τυχη γιατι δεν μπορει ν τ βγαλει περα μ τν μικρη ουτε πανα δεν ξερει να την αλλαζει κ ο αντρας μ δεν εμπιστευετε,τν αφηνει στν μαμα μ.αφου να φανταστειτε η δικια μ τρωει τα παντα εκει δν τρωει τπτ και της δινει μερεντα μ αποτελεσμα να σφαχτουνε μια μερα

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλη ερώτηση! Εγω προσωπικά δεν εμπιστεύομαι ούτε πεθερα ούτε μάνα να μου κρατήσει τα παιδια γιατι ειναι μεγάλες και δεν εμπιστεύομαι τα αντανακλαστικά τους αναφορικά με την ασφάλεια (μπαλκόνια πόρτες παράθυρα απορρυπαντικά κτλ κτλ). Εγω όμως εκανα παιδι στα 30 και ο αντρας μου ειναι 40 όποτε ειναι λογικό να έχουμε μεγάλους γονείς μπορει αν ήμασταν όλοι νεώτεροι να σκεφτόμουν αλλιώς.
Επίσης έχω την πολυτέλεια να μην εργάζομαι τώρα αλλα αν δούλευα θα εμπιστευομουν περισσότερο έναν παιδικο σταθμο με λίγα παιδάκια η μια νταντα απολυτου εμπιστοσύνης. Καταλαβαίνω βέβαια ότι απαιτούνται χρήματα και οι εποχές ειναι δύσκολες
Γενικά δεν νιώθω ασφάλεια με τις γιαγιάδες-ντανταδες αλλα ίσως αυτο να ειναι επειδη είμαι συγκεντρωτικο άτομο

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας! Εγω δεν την εμπιστευομαι για πολλους και διαφορους λογους. Πρωτον, ειναι καπως δυσκινητη και μεχρι να σηκωθει απο τον καναπε το μικρο θα εχει ηδη κανει τη ζημια. Δευτερον, οταν κρατουσε τον πρωτο μου γιο ανακαλυψα οτι τις ωρες που ελειπα στη δουλεια του εδινε κρυφα σοκολατες που εφερνε στη τσαντα της, παρολο που της το ειχαμεκανει σαφες (ή ετσι νομιζαμε) οτι δεν θελουμε να του δινει γλυκα. Τριτον, θα το πω ρε κοριτσια κι ας παρεξηγηθω, νιωθω οτι με ανταγωνιζεται! Ελεγε ο γιος μου "μαμα" κι απαντουσε εκεινη "ναι παιδι μου?" Ελπιζω να με καταλαβαινετε... Ολα αυτα αλλα και αλλα πολλα με εχουν κανει να μη την βλέπω και με την καλυτερη διαθεση...

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι ξέχασα να πω ότι το παίζουν και παιδαγωγοί και οι μάνες όχι μόνο οι πεθερες και επειδη η ψυχική υγεία της μανας ειναι πολύτιμη παίρνω την ευθύνη και λέω "γιαγιάδες μόνο για λίγο και όχι για babysitters"!!!!!

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σωστο! Μονο για λιγο, και καλυτερα να μην χρειαστει ουτε κι αυτο το λιγο. Τα παιδια τα βλεπουν και οι μεν και οι δε μονο οταν ειμαστε εμεις παροντες.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κακα τα ψεμματα ειτε μανα ειτε πεθερα αν δουλευεις και σου κρατανε το παιδι και λογο θα εκφερουν και του κεφαλιου τους θα κανουν καποιες φορες οταν μου κραταγε η μανα μου τον πρωτο μου γιο οταν δουλευα ολο τσακωνομασταν για αυτα τα θεματα οποτε καλυτερα παιδικο σταθμο παρα τετοια θεματα

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
souzan έγραψε:κακα τα ψεμματα ειτε μανα ειτε πεθερα αν δουλευεις και σου κρατανε το παιδι και λογο θα εκφερουν και του κεφαλιου τους θα κανουν καποιες φορες οταν μου κραταγε η μανα μου τον πρωτο μου γιο οταν δουλευα ολο τσακωνομασταν για αυτα τα θεματα οποτε καλυτερα παιδικο σταθμο παρα τετοια θεματα
Ναι Susan μου, ομως στη μανα σου μπορεις να πεις και μια κουβεντα παραπανω και να της τα χωσεις, ενω η πεθερα θα παρεξηγηθει και θα σε κοιταει με μισο ματι. αυτη ειναι η αληθεια.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι αν η πεθερα ειναι και κομπλεξικη οπως η δικη μου, ακομα χειροτερα...

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειδικα φετος που εμεινα ανεργη κι εχω την πολυτελεια να ειμαι ολη μερα με τα παιδια, ολο πεταει σποντες οτι δεν της αφηνουμε τα παιδια κτλ κτλ. Γιατι να σου τα αφησω χρυση μου? Το φυσαει και δεν κρυωνει...

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοιτα εγω οτι εχω να της πω της πεθερας μου της τα λεω μπροστα και ας παρεξηγηθει αλλωστε τοσα χρονια νυφη της ξερει τι στραβοξυλο ειμαι με την μανα μου ομως συγκρουομαστε πολυ γιατι ειμαστε και οι δυο ισχυρογνωμων οποτε αστα να πανε παντως με στραβο ματι δεν με κοιταει απο πισω μπορει να λεει αλλα δεν με νοιαζει

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν εχεις πεσει σε στραβοξυλο αστα να πανε καλυτερα να τα μεγαλωνεις εσυ στο σπιτι σου και να εισ;αι ησυχη

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πολυ καλα κανεις και της τα λες, ετσι πρεπει για να μπαινουν ορια. Εγω παλιοτερα ντρεπομουν και ανεχομουν καταστασεις αλλα επειδη δε μπορω πλεον να τα κραταω μεσα μου, οσο μπορω εκφραζω αποψη οταν θεωρω οτι μπαινει στα χωραφια μου. Ειμαι σε καλο δρομο μπορω να πω!

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και αυτο να συνεχισεις να κανεις να θετεις τα ορια σου

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
souzan έγραψε:και αυτο να συνεχισεις να κανεις να θετεις τα ορια σου
Ναι Suzan μου, αυτο θα κανω! Και σε οποιον αρεσουμε! χαχαχαχαχα Ευτυχως εχω τον αντρα μου στο πλευρο μου και με στηριζει παντα!

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα... εργάζομαι και μου κρατάνε το παιδί εναλλάξ η μάνα μου και η πεθερά μου και το φροντίζουν εξίσου καλά....

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά2011 έγραψε:Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα... εργάζομαι και μου κρατάνε το παιδί εναλλάξ η μάνα μου και η πεθερά μου και το φροντίζουν εξίσου καλά....
Ενα εχω να σου πω. Εισαι πολυ τυχερη!

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω κοριτσια εχω ενα γιο 15 μηνων!εννοειτε οταν τον αφηνω στη μανα μου θα ειναι καλυτερα απο το να ειμαι κ εγω εκει..τοσο καλα περναει και πανω απο ολα δεν με ζηταει!η μανα μου εχει και 2 σκυλακια μεσα στο σπιτι που τα υπερλατρευει...κ επισης του κανει οοολα τα χατηρια αν ειμαι κ εγω μαζι με την μανα μου δεν προκειτε απο μενα να ζητησει αγκαλια αλλα τρεχει στη γιαγια...τα παιδια αντιλαμβανονται και ξερουν που περνανε καλα ειναι πανεξυπνα...
απο την αλλη εχω την πεθερα μουυυ...μια χαρα ειναι η γυναικα αλλα....πολλες φορες τον αφηνα και πηγαινα ενα καφεδακι με τον ανδρα μου αλλα καποιες φορες...αντιληφθηκα πως το παιδι δεν ειναι τοσο καλα με αυτη τη γιαγια...ειδικα μετα το τελευταιο σκηνικο...που θα σας γραψω!
καθε φορα που της τον αφηνα της ελεγα αν με ζητησει θα με ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΟΟΟ!!!! και δεν ηρεμει ο μικρος...νιωθω πιο ασφαλεις οταν ξερω οτι θα με παρεις ναι ναι η πεθερα μου την τελευταια φορα πλανταξε ο μικρος και με ζηταγε...απο οτι μου ειπε και τον πηρε με τις πιτζαμες ετσι οπως ηταν ο μικρος χωρις μπουφανακι(εκανε ψυχρα) και χωρις να με ενημερωσει και τον πηγε στον πατερα της...εν τω μεταξυ και μαζι οταν παμε δυσανασχετει ο μικρος στον παππου και ειναι μονο αγκαλια μου...και οταν γυρισα τελος παντων μου το ειπε κατοοοπην εορτης!φρικαρα!!!!!!το αποτελεσμα δεν την πλησιαζε για τις επομενες φορες.....και δεν τον αφησα ξανα εννοειτε..ελπιζω να το καταλαβε!εσεις πως θα αντιδρουσατε>?????συγνωμη για το σεντονι αλλα εχω σκασει!!!κατα τα αλλα παραπονο δεν εχω κανενα...

LKAV

LKAV
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για μένα το καλύτερο είναι να βλέπουν τις γιαγιάδες σαν επίσκεψη για τα πρώτα χρόνια της ζωής τους που διαμορφώνουν χαρακτήρα, μπορείς να αφησεις και για λίγο να πας για ένα καφέ αλλά ανάλογα με την ηλικία και την ωριμότητα να κρατήσει ένα παιδί.
Εμένα π.χ. η δική μου πεθερά ούτε να το αλλάξει δεν μπορεί, δεν έχει το νου της μη χτυπήσει, το έχω προλάβει τρεις φορές μη πέσει από τις σκάλες της αυλής γιατί η δικιά σου κοίταζε τα δέντρα της. Αλλά και η μαμά μου που η δουλειά της ήταν αυτή έχει μεγαλώσει τέσσερα παιδιά ξένα που τη λατρεύουν, δεν την εμπιστεύομαι πια λόγω ηλικίας.
βλέπω πραγματικά και τρομάζω στο δρόμο γιαγιάδες που δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους πολυ γερασμένες και μεγάλες σε ηλικία να πηγαίνουν με καρότσια. Πραγματικά δεν θα το έκανα με τίποτα. Προτιμότερο μια κοπέλα στο σπίτι να το φροντίζει παρά μια γιαγιά που αν συμβεί κάτι δεν θα ξέρει να το αντιμετωπίσει.
Και αυτά μέχρι μια ηλικία. Αν δεν είναι πολύ μεγάλες οι γιαγιάδες το να μείνει και μια μέρα μαζί τους στην ηλικία των 8 χρόνων δεν νομίζω ότι είναι κακο.
Το καλύτερο απ΄όλα αν μπορείς, κάθεσαι στο σπίτι σου και το μεγαλώνεις όπως θες εσυ μεχρι την ηλικια των 5 χρόνων.
Ομως απ΄όλες τις απόψεις και να το δεις αν δεν υπάρχουν προσωπικά προβλήματα με τις γιαγιάδες νομίζω ότι και η δική σου μαμά και η πεθερα σου αγαπανε τα παιδιά σου σαν να ήταν δικά τους.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια πονάει το θέμα αλλα όταν δεν υπάρχει άλλη λύση βάζουμε νερό στο κρασί μας. Κατ'εμέ μακάρι να μπορούσα να κάνω τα πάντα ταυτόχρονα αλλά η πραγματικότητα είναι ότι κρέμομαι απ' τη μαμά μου. Και ενώ στην αρχή κι εγώ έλεγα ότι δεν το ταϊζει σωστά, ή μου ξινοφαινοταν το ένα και το άλλο, έχω καταλήξει τώρα κυρίως που είμαι έγκυος στο δεύτερο, να λέω δόξα το θεό που την έχω κι αυτήν.

Ετσι λοιπόν δεν μιλάω πια αν φάει και μια σοκολάτα, αν την τσακώσω να μην την έχει αλλάξει έγκαιρα, αν έχει φάει ψωμιά, αν την βρω να παίζει με τον σκύλο... το έχουμε πάρει απόφαση και εφόσον πάντα δεν τίθεται θέμα ασφάλειας για το παιδί, δεν μιλάω πια.
Γιατί δεν πρόκειται να στρώσει ποτέ και σίγουρα θα κάνει το δικό της. Κι εγώ δεν έχω άλλη επιλογή.

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω την εμπιστευομαι απολυτα γιατι ξερω οτι θα ειναι απο πανω τους καθε δευτερολεπτο...με την αποπνικτικη εννοια!περισσοτερο την λυπαμαι γιατι ξερω οτι απο το αγχος της θα τα παιξει

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
crazymama27 έγραψε:εγω κοριτσια εχω ενα γιο 15 μηνων!εννοειτε οταν τον αφηνω στη μανα μου θα ειναι καλυτερα απο το να ειμαι κ εγω εκει..τοσο καλα περναει και πανω απο ολα δεν με ζηταει!η μανα μου εχει και 2 σκυλακια μεσα στο σπιτι που τα υπερλατρευει...κ επισης του κανει οοολα τα χατηρια αν ειμαι κ εγω μαζι με την μανα μου δεν προκειτε απο μενα να ζητησει αγκαλια αλλα τρεχει στη γιαγια...τα παιδια αντιλαμβανονται και ξερουν που περνανε καλα ειναι πανεξυπνα...
απο την αλλη εχω την πεθερα μουυυ...μια χαρα ειναι η γυναικα αλλα....πολλες φορες τον αφηνα και πηγαινα ενα καφεδακι με τον ανδρα μου αλλα καποιες φορες...αντιληφθηκα πως το παιδι δεν ειναι τοσο καλα με αυτη τη γιαγια...ειδικα μετα το τελευταιο σκηνικο...που θα σας γραψω!
καθε φορα που της τον αφηνα της ελεγα αν με ζητησει θα με ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΟΟΟ!!!! και δεν ηρεμει ο μικρος...νιωθω πιο ασφαλεις οταν ξερω οτι θα με παρεις ναι ναι η πεθερα μου την τελευταια φορα πλανταξε ο μικρος και με ζηταγε...απο οτι μου ειπε και τον πηρε με τις πιτζαμες ετσι οπως ηταν ο μικρος χωρις μπουφανακι(εκανε ψυχρα) και χωρις να με ενημερωσει και τον πηγε στον πατερα της...εν τω μεταξυ και μαζι οταν παμε δυσανασχετει ο μικρος στον παππου και ειναι μονο αγκαλια μου...και οταν γυρισα τελος παντων μου το ειπε κατοοοπην εορτης!φρικαρα!!!!!!το αποτελεσμα δεν την πλησιαζε για τις επομενες φορες.....και δεν τον αφησα ξανα εννοειτε..ελπιζω να το καταλαβε!εσεις πως θα αντιδρουσατε>?????συγνωμη για το σεντονι αλλα εχω σκασει!!!κατα τα αλλα παραπονο δεν εχω κανενα...
Crazymama σε καταλαβαινω. εχεις δικιο, τι να πω? Νομιζω οτι οι πεθερες γενικα το εχουν αυτο το κακο, να αδιαφορουν για τις οδηγιες που δινει η μαμα. Κι εγω στη θεση σου δε θα την ξαναφωναζα.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμενα μου αρκει να μην εχουμε πολλα πολλα. Εχω καταληξει οτι αυτη ειναι η καλυτερη οδος. Οποτε μπλεχτηκε στα ποδια μας, στο σπιτι μας και στις αποφασεις μας μονο κακο μας εκανε. Εχει γνωμη για τα παντα, και να σκεφτειτε οτι δεν ειναι καμια μορφωμενη γυναικα, ουτε καμια που να στροφαρει. Ανακατωστρα ειναι και κουτσομπολα. Μακρια απο μενα κι ας ειναι καλα.

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμάς πρώτα ο θεός να ρθεί η μπέμπα μας στην πεθερά μου δεν πρόκειτε να την αφήνω..δεν έχουμε κ πολλές σχέσεις μόνο τα τυπικά κ αυτα αμα,αλλά και δεν νομίζω να ειναι ανθρωπος να θελει να κρατησει ενα μωρο. Ενω η μαμά μου ξέρω οτι αν χρειαστει να την κοιταξει θα ειμαι και υσηχη γιατι ξερω οτι θα ειναι ασφαλης.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις