Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
10 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 10 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Silvia11

Silvia11
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Με τιποτα οχι γιατι ειναι ανικανη αλλα γιατι δε θελω πολλα πολλα

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Silvia11 έγραψε:Με τιποτα οχι γιατι ειναι ανικανη αλλα γιατι δε θελω πολλα πολλα

μακριά κ αγαπημένοι που λέμε

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν εχω πεθερα ουτε παιθερο τωρα μπορω να πω ειμαι τυχερη η οχι

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όπως το δεί κανείς Very Happy υπάρχουν περιπτώσεις κ περιπτώσεις..

Silvia11

Silvia11
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Lemonaki1 έγραψε:
Silvia11 έγραψε:Με τιποτα οχι γιατι ειναι ανικανη αλλα γιατι δε θελω πολλα πολλα

μακριά κ αγαπημένοι που λέμε




Ακριβως!!!!!!!!!!

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια θα σας πω την γνωμη μου εγω οπως ειπα απο πεθερικα δεν εχω ο αντρας μου εχει μονο την μανα μου τον μπαμπα μου το εχω χασει ...αλα θα σας πω οτι εγω ζω στην γερμανια και ειμαι μονη μου με τον αντρα μου ......αρα να λετε δωξα το θεο που τις εχετε και να ξερετε οτι οπως εσεις εμπιστευεστε τις μαμαδες σας ετσι και οι αντρες σας εμπιστευονται τις δικες τους μαμαδες......οτι και να ειναι ομως οι πεθερες καλες κακιες αυτες ειναι και αυτες παιδια μεγαλωσας και μαλιστα σας στους εδωσαν αρα διξτε λιγο κατανωισει του παιδιου μου το παιδι 2 φορες παιδι μου σκεφτιτε αυριο μεθαυριο που θα ερθει και η δικι σας ωρα να γυναιτε πεθερες θα θελατε ναμην σας εμπιστεβοντε οι νυφες η οι γαμπροι σας τα δικα τους παιδια

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν σου δίνω άδικο αλλά είναι και μερίκες γυναίκες που ούτε τα παιδιά τους δεν ήθελαν να μεγαλώσουν πόσο μάλλον να κοιτάξουν τα εγγόνια..κ σίγουρα δεν θα ήθελα να εμπιστεύτω το παιδί μου σε τέτοιους ανθρώπους..υπάρχουν βέβαια και πεθερές που είναι καλύτερες κ απ τις ίδιες τις μάνες..

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ως αγορομανα ,διαβάζοντας ολα τα παραπάνω σκέφτομαι ότι - αν ζω - κάποτε θα είμαι κ εγώ πεθερά...
Νομίζω ότι είναι νόμος της φύσης εμείς οι νύφες να μην εμπιστευομαστε τις πεθερές μας κ όλα όσα κάνουν να μας ξυνιζουν ...

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:ως αγορομανα ,διαβάζοντας ολα τα παραπάνω σκέφτομαι ότι - αν ζω - κάποτε θα είμαι κ εγώ πεθερά...
Νομίζω ότι είναι νόμος της φύσης εμείς οι νύφες να μην εμπιστευομαστε τις πεθερές μας κ όλα όσα κάνουν να μας ξυνιζουν ...
Kaatrin κι εγω αγορομανα ειμαι αλλα επειδη εχω παθει πολλα εχω αποφασισει οτι εγω τετοια πραγματα δε θα κανω στις δικες μου τις νυφες. Ξερω πως ειναι να εισαι αδικημενη νυφη γι'αυτο και θα προσεξω πολυ πως θα φερθω ως πεθερα για να μην τις προσβαλλω, εκνευρισω, κακοκαρδισω. Αλλωστε, ξερω οτι για να ειναι καλα οι γιοι μου πρεπει να τα εχω καλα και με τις γυναικες τους. Ειναι απλα τα πραγματα.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
επισης, οταν ξεκινας τη σχεση σου με τη νυφη θελοντας "να σκισεις τη γατα", οπως εκανε η δικη μου λατρεμενη πεθερουλα, δεν μπορεις να περιμενεις οτι στο μελλον αυτη η νυφη θα γουσταρει να σε βλεπει, ποσο μαλλον να σου αφηνει και τα παιδια της.

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
wondergirl έγραψε:επισης, οταν ξεκινας τη σχεση σου με τη νυφη θελοντας "να σκισεις τη γατα", οπως εκανε η δικη μου λατρεμενη πεθερουλα, δεν μπορεις να περιμενεις οτι στο μελλον αυτη η νυφη θα γουσταρει να σε βλεπει, ποσο μαλλον να σου αφηνει και τα παιδια της.

Ε όχι τι παιδί να της εμπιστευτείς..εσύ με τον άντρα σου να είσαι καλά όλα τα άλλα είναι περιττά

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Wondergirl,Προφανώς είσαι πεθεροπληκτη κ έχεις κακή εμπειρία.δικαίως λοιπόν λες αυτά...
πάντως θεωρώ ότι οσο καλή κ να είναι μια πεθερά πάντα είναι εκνευριστική.
Εγώ έχω πολύ καλή σχέση μαζί της αλλά σ ότι έχει να κάνει με το παιδί μου μου την σπάνε οι απόψεις της .
Κ από όσο κρίνω από όλες τις φίλες μου κ γενικά το περιβάλλον μου όλες το ίδιο νιώθουν.
Πόσο τυχαίο είναι ότι όλες οι παραπάνω απαντήσεις είναι αρνητικές προς τις πεθερές μας;

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:Wondergirl,Προφανώς είσαι πεθεροπληκτη κ έχεις κακή εμπειρία.δικαίως λοιπόν λες αυτά...
πάντως θεωρώ ότι οσο καλή κ να είναι μια πεθερά πάντα είναι εκνευριστική.
Εγώ έχω πολύ καλή σχέση μαζί της αλλά σ ότι έχει να κάνει με το παιδί μου μου την σπάνε οι απόψεις της .
Κ από όσο κρίνω από όλες τις φίλες μου κ γενικά το περιβάλλον μου όλες το ίδιο νιώθουν.
Πόσο τυχαίο είναι ότι όλες οι παραπάνω απαντήσεις είναι αρνητικές προς τις πεθερές μας;
Λες να μην ειναι τυχαιο? Λες να ειναι γραμμενο στα γονιδια? χαχααχαχχαχα Παντως εγω οταν εγινα νυφη της ειχα ειλικρινα ολη την καλη διαθεση αλλα αυτη ηθελε να δειξει απο την αρχη ποιος εχει το πανω χερι. Ηθελε να μου αλλαξει το νυφικο γιατι δεν της αρεσε, πηγε κρυφα στο μαγαζι να αλλαξει τις μπομπονιερες γιατι δεν της αρεσαν, ηρθε μαζι μας οταν θα διαλεγα δαχτυλιδι αρραβωνων για να πει ποιο της αρεσει, εκανε, εκανε, παρα πολλα... που να στα λεω... τελειωμο δεν εχει. πες μου λοιπον, εγω γιατι να τη γουσταρω?

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά κάνεις κ κρατάς αποστάσεις για να είσαι κ εσύ καλά με τον άντρα σου.μακριά κ αγαπημένοι κ αφού δεν εργάζεσαι κ έχεις την τύχη να είσαι με τα παιδάκια σου μια χαρά ...όπως τα περιγράφεις τα θέλει ο κ...ς της...

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σίγουρα η κάθε οικογένεια έχει τα δικά της, αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν όλες οι πεθερόπληκτες εδώ μέσα έχετε δίκιο ή όχι. Μήπως κάποιες φορές είστε υπερβολικές;
Εκτός από κάποιες εξαιρέσεις, δεν μπορεί όλες οι πεθερές να είναι κακές και όλες οι νύφες σωστές...
Σαφώς υπάρχουν διαφορές απόψεων, το ίδιο αντιμετωπίζω κι εγώ με την πεθερά μου... είναι γυναίκα με παραδοσιακές αντιλήψεις και δε συμφωνούμε πάντα.... δε στέκομαι όμως σε λεπτομέρειες.
Μου αρκεί που φροντίζει πολύ καλά το παιδί, ασχολείται πολύ μαζί του και δεν θα άλλαζα ούτε εκείνη ούτε τη μάνα μου με ξένη γυναίκα! Τώρα αν της χτενίσει της μικρής τα μαλλιά και λίγο παλιομοδίτικα, δε θα σκάσω κιόλας.... της τα φτιάχνω εγώ μετά όπως θέλω.
Και κάτι βασικό για μένα. Οι γιαγιάδες δεν μου κρατάνε στο σπίτι το παιδί, για να μη χώνονται στα του σπιτιού.... τους την πηγαίνω εγώ κάθε μέρα καθώς είμαστε κοντά κι έτσι κάθε νοικοκυρά στο σπίτι της!
Αλλά μην είμαστε προκατειλημμένες... και η μάνα μας είναι πεθερά κάποιας άλλης (για όσες έχουμε αδερφό) και δεν θα θέλαμε να τη βλέπουνε αρνητικά. Κι εμείς αργότερα θα γίνουμε πεθερές....

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαμά2011 έγραψε:Σίγουρα η κάθε οικογένεια έχει τα δικά της, αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν όλες οι πεθερόπληκτες εδώ μέσα έχετε δίκιο ή όχι. Μήπως κάποιες φορές είστε υπερβολικές;
Εκτός από κάποιες εξαιρέσεις, δεν μπορεί όλες οι πεθερές να είναι κακές και όλες οι νύφες σωστές...
Σαφώς υπάρχουν διαφορές απόψεων, το ίδιο αντιμετωπίζω κι εγώ με την πεθερά μου... είναι γυναίκα με παραδοσιακές αντιλήψεις και δε συμφωνούμε πάντα.... δε στέκομαι όμως σε λεπτομέρειες.

Μου αρκεί που φροντίζει πολύ καλά το παιδί, ασχολείται πολύ μαζί του και δεν θα άλλαζα ούτε εκείνη ούτε τη μάνα μου με ξένη γυναίκα! Τώρα αν της χτενίσει της μικρής τα μαλλιά και λίγο παλιομοδίτικα, δε θα σκάσω κιόλας.... της τα φτιάχνω εγώ μετά όπως θέλω.

Και κάτι βασικό για μένα. Οι γιαγιάδες δεν μου κρατάνε στο σπίτι το παιδί, για να μη χώνονται στα του σπιτιού.... τους την πηγαίνω εγώ κάθε μέρα καθώς είμαστε κοντά κι έτσι κάθε νοικοκυρά στο σπίτι της!
Αλλά μην είμαστε προκατειλημμένες... και η μάνα μας είναι πεθερά κάποιας άλλης (για όσες έχουμε αδερφό) και δεν θα θέλαμε να τη βλέπουνε αρνητικά. Κι εμείς αργότερα θα γίνουμε πεθερές....
Σε αυτο καλη μ εχεις δικιο το συνανταμε ολες στην καθημερινοτητα μασς η κ με τους ιδιους τους εαυτους μασς εμενα η δικια μ ανηκει σε αυτες π θελουν τα παιδια της να ειναι ελευθερα οποτε δεν της δινει κανεις σημασια κ καταλαβαινεις τι γινετε

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ την εμπιστεύομαι απόλυτα !!!!!!!!
Τον προσέχει σαν τα ματιά της σίγουρα του κάνει πιο πολλα χατηρια αλλα τι να κάνουμε αυτος ειναι ο ρόλος των παππούδων οτι δεν έζησαν με τα παιδια τους ( λόγο υποχρεώσεων κλπ κλπ ) τα ζουν με τα εγγόνια τους .το παν ειναι να κατανοούν το πως θέλουν οι γονείς να διαπαιδαγωγουν τα παιδιά και να το δέχονται .οσο για μας τις νύφες ας κάνουμε και τα στραβα ματιά σε μια σοκολάτα παραπάνω δεν χάθηκε το σύμπαν !!!!!

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ όχι δεν εμπιστεύομαι την πεθερά μου να κρατήσει τη μπέμπα. Κρατούσε παλιότερα της κουνιάδας μου κι έβλεπα τι έκανε και φρικαρα λίγο. και τώρα στο μωρό πάει να κάνει λίγα κουλά μπροστά μου κι ευτυχώς που της λέω μην το κάνεις αυτό και σταματάει. θυμώνει βέβαια αλλά δεν με νοιάζει. έτσι κι αλλιώς είμαι στη μαύρη λίστα της!!!

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω χαιρμαι που η μητερα μου ποτε της δεν μου εμαθε να ξεχωριζω τη μια μου γιαγια απο την αλλη και ουτε με αφηνε περισσοτερο στη μητερα της απο οτι στη μητερα του πατερα μου. για μενα και οι δυο μου οι γαιγιαδες ειναι το ιδιο και τις αγαπω και το ιδιο και ξερω πως αυτο οφειλεται στη μητερα μου που μου εμεθε πως ειναι το ιδιο. αυτο κανω και εγω με την κορη μου. και οι δυο γιαγιαδες της χουν τα ιδια δικαιωματα σε αυτη. αλλωστε οσοσ μανα ειναι η μητερα μου αλλο τοσο ειναι και η πεθερα μου. ειναι κριμα να τις ξεχωριζετε αι ακομη περισσοτερο να μαθαινετε και στα παιδια σας να κανουν το ιδιο, γιατι οσο και να μην τους λετε κατι μια χαρα μπορουν να καταλαβανουν τη δισαρεσκεια σας.

minimini


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
annamaria συμφωνώ μαζί σου ότι δέν πρέπει να ξεχωρίζουμε τις γιαγιάδες γιατί και οι δύο αγαπούν το παιδί μας.. τώρα όσον αφορά άν μπορούν να το κρατήσουν σίγουρα κάποιες γιαγιάδες κάνουν τα δικά τους αλλά είναι στο χέρι μας να τους δώσουμε τη "γραμμή" που θέλουμε να ακολουθήσουν πχ όταν λείπουμε να μή δίνουν κρυφά γλυκά κτλ άν και αυτό ακόμα δικαιολογήτε και εμάς οι γιαγιάδες μας τα ίδια δέν μας έκαναν? Όσο περισσότερη αγάπη πάρει το παιδί τόσο καλύτερα για το ίδιο και άν υπάρχει κάποια προσωπική αντιπαράθεση πεθεράς-νύφης καλό είναι να παραμεριστεί για καλό του παιδιού και της ίδιας της σχέσης μας φυσικά...

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα εννοειται πως καποιες γιαγιαδες λογω ηλικιας μπορει να μην ειναι ικανες να κρατισουν ενα παιδακι. εμενα και η μητερα μου και η πεθερα μου ειναι αρκετα νεες και εργαζονται ακομα οποτε ουτως η αλλως δεν μπορουν να κρατανε αυτες το κοριτσακι μου και εχω προσλαβει γυναικα γι αυτο το λογο, αλλα οταν ειμαστε αθηνα θελω η μικρη μου να περναει αρκετο χρονο με τη μητερα μου οπως κανει και τα σκ με την αλλη της τη γιαγια που μενει και αυτη στο Λονδινο. εχω παρα πολυ ωραιες αναμνησεις απο τις γιαγιαδες μου που δωξα το Θεο ζουν ακομα που θελω το παιδακι μου να εχει και αυτο. ενταξει, σιγουρα θα της κανουν καποια χατηρια παραπανω! και εμενα μου εκαναν!! δεν επαθα και τιποτα! αμα υπαρχει καλη διαθεση απο ολες της πλευρες τοτε φτιαχνεις και ενα πιο υγειες και ευχαριστο περιβαλλον για το παιδι σου.

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamaria_i έγραψε:εγω χαιρμαι που η μητερα μου ποτε της δεν μου εμαθε να ξεχωριζω τη μια μου γιαγια απο την αλλη και ουτε με αφηνε περισσοτερο στη μητερα της απο οτι στη μητερα του πατερα μου. για μενα και οι δυο μου οι γαιγιαδες ειναι το ιδιο και τις αγαπω και το ιδιο και ξερω πως αυτο οφειλεται στη μητερα μου που μου εμεθε πως ειναι το ιδιο. αυτο κανω και εγω με την κορη μου. και οι δυο γιαγιαδες της χουν τα ιδια δικαιωματα σε αυτη. αλλωστε οσοσ μανα ειναι η μητερα μου αλλο τοσο ειναι και η πεθερα μου. ειναι κριμα να τις ξεχωριζετε αι ακομη περισσοτερο να μαθαινετε και στα παιδια σας να κανουν το ιδιο, γιατι οσο και να μην τους λετε κατι μια χαρα μπορουν να καταλαβανουν τη δισαρεσκεια σας.
Κι όταν μας ξεχωρίζουν αυτές; Τότε τι γίνεται; Γιατί η δική μου αυτό κάνει. Άλλο η κόρη της άλλο ο άντρας μου και φυσικά εγώ δεν υπάρχω καν. Οπότε; Μέχρι και τα εγγόνια ξεχωρίζει. Διαφορετικά συμπεριφέρεται και μιλάει για τα παιδιά της κουνιάδας μου και διαφορετικά συμπεριφέρεται όταν πρόκειται για το δικό μου παιδί. Δεν είναι δηλαδή ότι πάντα φταίμε εμείς οι νύφες. Είναι μη σου τύχει στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον. Αυτό που περιγράφεις εσύ είναι το ιδανικό και μακάρι να μπορούσα να το κάνω κι εγώ.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις, αλλα αυτο τι σημαινει πως θα πρεπει να πεσεις στο επιπεδο της. Οσο και αν πιστευεις οτι την τιμωρεις με αυτο τον τροπο (να μην βλεπει το εγγονι της πχ) ακριβως το ιδιο τιμωρεις και το παιδακι σου.

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamaria_i έγραψε:ναι υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις, αλλα αυτο τι σημαινει πως θα πρεπει να πεσεις στο επιπεδο της. Οσο και αν πιστευεις οτι την τιμωρεις με αυτο τον τροπο (να μην βλεπει το εγγονι της πχ) ακριβως το ιδιο τιμωρεις και το παιδακι σου.
μα δεν την τιμωρώ δεν της εχω απαγορεύσει να βλέπει το μωρό. όποτε θέλει έρχεται και το βλέπει αλλά αυτό συμβαίνει 1 φορα στον 1-1,5 μήνα για 1 ώρα! Απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου. δεν είναι ότι δεν την αφήνω να το δει απλά δεν της το αφήνω να το κρατήσει αλλά ούτε κι αυτή προσφέρθηκε ποτέ για τίποτα. εγώ από την αρχή δεν είχα πρόβλημα αυτή με έκανε να μη θέλω να της το αφήσω και να σκέφτομαι έτσι. απλά μαζί της κρατάω τα πολύ τυπικά μόνο.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα το σχολιο μου ηταν γενικο. γιατι η καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη. απλα το μονο που θα μπορουσα να σου πω ειναι οτι δεν πρεπει (δεν λεω οτι το κανεις) να δειξεις οποιοδιποτε προβλημα εχεις με την πεθερα σου στο παιδι. καταλαβαινουν πολυ περισσοτερα απο οτι εμεις νομιζουμε και ειναι κριμα να μπαινουν σ αυτη τη θεση οποιος και ν φταιει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις