Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

chrissa

chrissa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια με απασχολεί κάτι τις τελευταίες μερες και θα ήθελα τη γνώμη σας. Σαραντησαμε πριν 4 μερες και μεχρι στιγμής αγκαλιά εχουν πάρει υο παιδι μονο οι γιαγιάδες εκτός απο μας. Την Κυρισκη θα πάμε στην πεθερά μου να ψησουμε και θα εχει αρκετό κόσμο, σοι και φίλους. Εγω δε θέλω να παω γιατι θα εχει και μικρα παιδιά. Ολοι θα θέλουν να το πάρουν αγκαλια αλλα νομίζω οτι ειναι μικρός ακόμα. Εσείς αφηνατε να παίρνουν αγκαλια τα μωρακια σας τόσο μικρά; Καλή Ανάσταση σε όλους!!!

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα, καλη ανασταση!!!

σε τοσο μικρη ηλικια, εγω το εδωσα να το παρουν αγκαλια οι 2 θειες μου κ στη συννυφαδα μου, κ η μαμα μου εννοειται.

μονος του καποιος δεν ζητησε να το παρει αγκαλια, εγω γεννουσα καλοκαιρι, οποτε δεν ειχαμε φοβο για ιωσεις κλπ

ουτε κ εγω ζητησα να παρω τοσο μικρο μωρακι αγκαλια, δλδ τα ανιψακια μου.

κανε οπως αισθανεσαι, αν καποιος ζητησει να το παρει αγκαλια κ δεν θελεις, πες ειναι πολυ μικρο ακομη, αλλωστε, σε αυτη την ηλικια κοιμουνται πολυ,

εγω μολις σαραντησε εκανα τα γεννεθλια του μεγαλου...ειχαμε κοσμο κ παιδακια, στο εξοχικο, αλλα το ειδαν, τον ταισα, τον κοιμησα, πηγαινα τον εβλεπα, κ οταν ξαναπεινασε, απομονωθηκα να τον ταισω στο δωματιο...ηταν καλοκαιρακι ομως.

υποθετω κ εσυ αν πας, θα το εχεις σε ενα δωματιο να το ταισεις, να κοιμηθει κλπ δεν θα ειναι ολη την ωρα με τοσο κοσμο.

natasa.

natasa.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!! Να χαίρεσαι το μωρακι σου!! Και γω έχω ένα μπέμπη 3 μηνών και σκέφτομαι τα ίδια με σένα! Ειδικά τα παιδάκια... Μπορείς να πεις ότι ο παιδίατρος σας είπε να μην έρχεται σε άμεση επαφή ( αγκαλιές και φιλιά) με αλλά παιδάκια! Επίσης εσένα ειναι πολύ μικρό και θα κοιμάται συνέχεια! Πάρε μαζι το καροτσάκι ή την καλαθουνα και έχε κοντά σου το μωρό!! Αχ... Πολύ άγχος...αλλά Αξίζουν τα μωρακια μας τα πάντα!!!
Καλα να περάσετε! Καλό Πάσχα!!!

chrissa

chrissa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωρακια σας. Σε μας υπαρχει ενα θέμα. ΔΕΝ κοιμάται εύκολα ο μικρός. Τέλος πάντων θα δω πως θα το χειριστώ γιατι θέλω να είμαι κ ευγενική τρομάρα μου!!

3-mammy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλημέρα. όσον αφορά την αγκαλιά, εμείς την αποφεύγαμε από τρίτους μέχρι να αρχίσουν τα εμβόλια. Λέγαμε ότι ο γιατρός μας το είχε πει. όσον αφορά τον ύπνο, δοκίμασε πρώτα να κουραστεί το μωρό από παιχνίδια & λίγο πριν τον ύπνο κάνε μια συσκότιση (ελάχιστο φως & ησυχία). Αν το μωρό δεν πεινάει θα κοιμηθεί. Αν πεινάει πάλι, ακόμα και 10 ml να θέλει δε θα σου κοιμηθεί με τίποτα. Μια βολική λύση είναι τα ριλάξ. Κούνησέ το λίγο μέσα σε αυτό και δες αν θα δουλέψει.

chrissa

chrissa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
3-mammy έχουμε δοκιμάσει τα παντα. Κοιμάται μια ωρα το μεσημέρι μονο και δείχνει να του φτάνει. Τι να πω!! Η παιδιατρος μου είπε να τον αφήσουμε και θα φτιάξει εκείνος το προγραμμα του οπως τον βολεύει.

dada9

dada9
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μεχρι 2 μηνων το πηρε αγκαλια μονο η αδερφη και η μαμα μου εκτος απο μας.

μετα σιγα σιγα το επαιρναν και αλλοι.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πιστευω εμεις οι μαμαδες γινομαστε λιγο υπερβολικες με αυτο το θεμα. Οταν γεννηθικε η μικρη μου ειχα αυτο το θεμα και εγω, αλλα το ξεπερασα γρηγορα. Δεν παθαινουν κατι τα μωρακια αν τα περνει καποιος αλλος αγκαλια για λιγο, ισα ισα που μαθαινουν και πιο ευκολα αλλες παρουσιες. Δεν λεω να πεφτουν ολοι με τα μουτρα πανω στο μωρο, ουτε να το πλσιαζουν πολυ μικρα παιδια (γιατι μπορει να ειναι αρρωστα) αλλα και παλι, αμα ηταν το δευτερο παιδι μιας οικογενειας τι θα ελεγες στο αδερφακι του, μην το πλησιαζεις μεχρι να μεγαλωσει λιγο;; η δεν θα αφηνουμε δικους μας ανθρωπους, παπουδες και γιαγιαδες να το χαρουν, με μετρο παντα γιατι φοβομαστε;; αληθεια τι ακριβως φοβομαστε;;; νομιζω πως θελει περισσοτερο ψυχραιμια το θεμα. Πιο πολυ αγχος δημιουργουμε και εκνευρισμο εμεις οι μαμαδες σε αυτη τη κατασταση. Κι οσο για την κοπελα που ρωταει, ειναι καλυτερο να κατσεις κλεισμενη μεσα και να μην κανεις πασχα απο το να συνηθισεις και εσυ και το μωρακι σου τη νεα πραγματικοτητα;; δεν ξερω αν το εκφραζω σωστα, αλλα το περιβαλλον ενος μωρου δεν εχει μονο τη μαμα και το μπαμπα, αρα σο πιο πολυ το αφηνουμε να εξικειωνεται και απο μικρο τοσο το καλυτερο.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συμφωνώ μαζί σου ανναμαρια και διαφωνώ (πλέον) δυστυχώς με τα περισσότερα κορίτσια παραπάνω...Αλήθεια σκεφτήκατε τι ακριβώς φοβάστε και δεν αφήνετε κάποιον να πάρει αγκαλιά το μωράκι σας? Ξέρετε πόσες όμορφες και ανέμελες στιγμές χάνετε από τη ζωή σας όταν πχ τόσες μέρες πριν το Πάσχα κάθεστε και απασχολείτε το μυαλόσας ποιος θα το πάρει αγκαλιά και τι θα του συμβεί? Λοιπόν το χειρότερο που ιιιιιιισως του συμβεί είναι να σας κρυώσει...και τότε τι έγινε?Θα περάσει!!! Πόσα αν και αν και αν και αν πρέπει να βάζουμε στο μυαλό μας πια? Βγάλτε το μωρακι σας οπου σας αρέσει, χαρείτε το στο φουλ, δώστε το αγκαλιά σε όποιον θέλει να το πάρει, ευχαριστηθείτε και σεις μαζί του το Πάσχα και οπιαδήποτε αλλη στιγμή...γιατί κάθε στιγμή φεύγει και πίσω δε γυρίζει!! Να είστε όλες καλά και αν κρυολογήσουν και μια φορά τα μωρακια σας να θυμάστε ότι δεν ήρθε η συνέλεια του κόσμου και σε λιγες μερες θα ναι πάλι καλα Very Happy

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αν ηταν το δευτερο παιδι σου.. τι θα εκανες? δεν θα αφηνες να το παρει αγκαλιτσα το αδερφακι του?

ο καιρος ειναι καλος . ετσι κι αλλιως εξω θα εισαι... δεν χρειαζετε τέτοια υπερβολη.... καλη ανασταση και καλο πασχα να εχεις

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνω απολυτα μαζι σας αννα μαρια και love4.Ξερετε ποσες φορες εχασα διαφορες στιγμες οπως Πασχα χριστουγεννα κ.α. μην τυχον αρρωστησει..μην αλλαξει το προγραμμα..μηπως δεν φαει.Και τωρα στο δευτερο ολα τα αφησα πισω μου.Δεν σκεφτηκα στιγμη να μην παω καπου για να μην παθει κατι το μωρο.Αλλωστε κι εσυ κουρασμενη θα εισαι εφοσον μολις σαραντησες...εχεις ακομη ποοοοοολες στιγμες να περασεις μαζι του.Απολαυσε το και ασε να το παρει αγκαλια και κανενας αλλος.Αν δεν κοιμαται και ευκολα οπως λες...Σε περιμενει πολυ κουραση πιστεψε με.Εμενα τωρα που ειναι 11 μηνων αρχισε να στρωνει μιας και δεν κοιμταν καθολου μα καθολου...Ξεπερασε τον φοβο μηπως παθει κατι.Ενταξει δεν ειπαμε να το δινεις σε μικρα παιδια.Εκει πλεον σκεφτεσαι να μην τους πεσει κι ολας...Αλλα σε μεγαλους δεν εγινε και τιποτα.

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα η άποψη μου είναι στην μέση. Να πας, αλλά το μωράκι να το προσέχεις, μην ξεχνάμε πως μόλις σαράντισε. Κράτα το σε απόσταση, στο καροτσάκι όσο μπορείς. Άλλο να το παίρνει αγκαλιά ο παππούς και η γιαγιά και άλλο όλο το σόι, οι φίλοι κτλ.

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω συμφωνω με τις κοπελλες ας το παρουν αγκαλια αλλωστε δεν νομιζω να το κρατησουν και πολυ τοσο μικρουλλη μωρακι με την εννοια οτι ακομα δεν ειναι σε ηλικια που θα του παιξουν.απολαυσε το πασχα σου και ασε το αγχος.με τον παιδιατρο μου που ετυχε πολλες φορες να συζητησουμε το θεμα γιατι εγω δεν ειχα τον τροπο να μενω ουτε τις 40 μερες μετα τις γεννες μ στο σπιτι παντα μου ελεγε οτι το μονο που πρεπει να αποφευγω εκτος τους αρρωστους ηταν ο αερας και τους κλειστους χωρους με πολλα ατομα και οσο πιο γρηγορα ερχοντε σε επαφη τα παιδακια με αλλα ατομα τοσα αντισωματα περνουν αρα μην φοβασε.

Ελευθερια_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
chrissa έγραψε:Κορίτσια με απασχολεί κάτι τις τελευταίες μερες και θα ήθελα τη γνώμη σας. Σαραντησαμε πριν 4 μερες και μεχρι στιγμής αγκαλιά εχουν πάρει υο παιδι μονο οι γιαγιάδες εκτός απο μας. Την Κυρισκη θα πάμε στην πεθερά μου να ψησουμε και θα εχει αρκετό κόσμο, σοι και φίλους. Εγω δε θέλω να παω γιατι θα εχει και μικρα παιδιά. Ολοι θα θέλουν να το πάρουν αγκαλια αλλα νομίζω οτι ειναι μικρός ακόμα. Εσείς αφηνατε να παίρνουν αγκαλια τα μωρακια σας τόσο μικρά; Καλή Ανάσταση σε όλους!!!

Την ίδια ακριβώς απορία είχα και εγω όταν σαράντισα είχαμε να πάμε στον αρραβώνα της αδερφής του άντρα μου όπου θα ήταν μαζεμένα πάνω απο πενήντα άτομα..Άφησα να την πιάσουν μόνο οι παππούδες της και οι αδερφές του.Παιδάκια άλλα όχι και την είχα στο καρότσι της.Η αλήθεια είναι ότι μάλλον ήμουν υπερβολική, αλλά η μικρή ήταν πρόωρη και φοβόμουν τα πάντα...
Καλή Ανάσταση σε όλους μας!

LiaS


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα και από μένα...εμείς δεν σαραντήσαμε ακόμη και μέχρι στιγμής τον έχουν πάρει αγκαλιά οι παππουδογιαγιάδες μας, η αδερφή μου, ξαδέρφια και φίλοι μας και γενικά τους αφήνω όλους να πάρουν αγκαλιά το μωρό αν θέλουν αρκεί το μωρό να είναι ξύπνιο και αυτοί να μην είναι άρρωστοι.Έχουμε πάει βόλτα 2 φορές και 3 φορές έχουμε κάνει ταξίδι.Δεν τον πηγαίνω σε μέρη με άλλα παιδάκια και σε μέρη κλειστά με κόσμο.Δεν λέω οτι εγώ είμαι σωστή απλά λέω τί κάνουμε εμείς σαν ζευγάρι και σαν νέοι γονείς με τον άντρα μου...Καλή ανάσταση και εύχομαι όλοι να περάσουμε καλά και πάνω απ'όλα υγεία.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όταν είμαστε πρωτομαμαδες τρώμε κάτι Άκυρα κολλήματα που αργότερα θα το θυμάσαι κ θα γελάς.εννοείται πως δε θα κλειστεις στο σπίτι σου απομονωμένη με το φόβο της ξένης αγκαλιάς.εντάξει δεν είπαμε να είναι το μωρό μπαλάκι αλλά δε χάθηκε Κ Ο κόσμος αν το αγκαλιάσουν κάποια άτομα, αρκεί να είναι υγιή...
Κατανοώ πάντως αυτό που λες γιατί εμείς οι γυναίκες στην αρχή τα μωρά μας τα νιώθουμε ΔΙΚΑ μας όπως οι γάτες που οποίος πλησιάσει τα γατάκια βγάζει νύχια κ δόντιΑ .εγώ τώρα που περιμένω Το δεύτερο είναι σίγουρο ότι θα είμαι πολύ πιο χαλαρή.

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ πάντως από το μαιευτήριο ακόμη το έδινα σε όποιον ήθελε να το πάρει αγκαλιά... γιαγιάδες, θείες, ξαδέρφια, φίλοι...
Έβλεπα όμως ότι σεβόντουσαν όλοι τους βασικούς κανόνες υγιεινής!
Και φυσικά η μικρή δεν έπαθε τίποτα!

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Και πού ξέρετε ρε παιδιά οτι κάποιος ειναι υγιής, επειδή σας το λεει; Δεν ξέρω εγω στην αρχή δεν το έδινα καθόλου και οι περισσότεροι το καταλάβαιναν . Τώρα οκ που ειναι 3 μηνών και κατι,αλλά υπάρχουν φορές που πάω κάπου και δεν φιλαω κανέναν. Με το που μπαίνω δηλ λέω σορι αλλά δεν θα φίλησω κανέναν σας!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η κάθε μαμά λειτουργεί όπως αισθάνεται...

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρίζα έγραψε:Και πού ξέρετε ρε παιδιά οτι κάποιος ειναι υγιής, επειδή σας το λεει; Δεν ξέρω εγω στην αρχή δεν το έδινα καθόλου και οι περισσότεροι το καταλάβαιναν . Τώρα οκ που ειναι 3 μηνών και κατι,αλλά υπάρχουν φορές που πάω κάπου και δεν φιλαω κανέναν. Με το που μπαίνω δηλ λέω σορι αλλά δεν θα φίλησω κανέναν σας!

Προσωπικά το θεωρώ υπερβολή... όσο φυλάγεσαι, τόσα πιο πολλά συμβαίνουν...

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προσωπικά σιχαίνομαι τις υπερβολές . Δεν με πειράζει και αγκαλιά να τα πάρουν και κόσμος να έρθει στο σπίτι και έξω να βγω. Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι. Καταρχήν είμαι σίγουρη ότι είναι το πρώτο σου ε? Αν κάνει ένα δευτερο παιδάκι και πηγαίνει σχολείο ή νήπιο και τέλος πάντων θα έρχεται σε επαφή με κόσμο τι θα κάνεις? Δεν θα το αφήνεις να μπαίνει στο σπίτι? Γαιτί μην ακούω ΄΄δεν θα έρχεται κοντα΄΄ Τα μικρόβια σε ένα κλειστό χώρο κάνουν ταξίδι. Εσείς δηλαδή έιστε ασφαλείς? Ο άντρας σου που πάει στη δουλειά και συναντάει κόσμο ξέρετε αν έχει ΄ψωνίσει κάτι και το φέρνει στο μωρό? Μην είμαστε υπερβολικές και μην γινόμαστε υποχόνδριες και μίζερες χωρίς λόγο.Χαλαρώστε δεν είναι γυάλινα τα μωράκια.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαμά2011 έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Και πού ξέρετε ρε παιδιά οτι κάποιος ειναι υγιής, επειδή σας το λεει; Δεν ξέρω εγω στην αρχή δεν το έδινα καθόλου και οι περισσότεροι το καταλάβαιναν . Τώρα οκ που ειναι 3 μηνών και κατι,αλλά υπάρχουν φορές που πάω κάπου και δεν φιλαω κανέναν. Με το που μπαίνω δηλ λέω σορι αλλά δεν θα φίλησω κανέναν σας!

Προσωπικά το θεωρώ υπερβολή... όσο φυλάγεσαι, τόσα πιο πολλά συμβαίνουν...

Συμφωνω απολυτα. Καλο ειναι να μην ζουμε σε γυαλα, και για μας αλλα κυριως για τα παιδακια μας.

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
"Συμφωνω απολυτα. Καλο ειναι να μην ζουμε σε γυαλα, και για μας αλλα κυριως για τα παιδακια μας." Να ξεκαθαρίσω, δεν μίλησα για γυάλα, όμως τώρα στην αρχή προτιμώ να μην διακινδυνευσω, ούτε φάρμακα θέλω να δώσω φυσικά απο τόσο νωρίς . Εξάλλου όλα θα τα περάσουμε αργά η γρήγορα , γιατί να φλερτάρω με τις ιώσεις τώρα που ειναι ακόμα around. Γνώμη μου φυσικά .

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίζα έγραψε:"Συμφωνω απολυτα. Καλο ειναι να μην ζουμε σε γυαλα, και για μας αλλα κυριως για τα παιδακια μας." Να ξεκαθαρίσω, δεν μίλησα για γυάλα, όμως τώρα στην αρχή προτιμώ να μην διακινδυνευσω, ούτε φάρμακα θέλω να δώσω φυσικά απο τόσο νωρίς . Εξάλλου όλα θα τα περάσουμε αργά η γρήγορα , γιατί να φλερτάρω με τις ιώσεις τώρα που ειναι ακόμα around. Γνώμη μου φυσικά .

αυτο που περιεγραψες σε προυγουμενο σου σχολιο, κατα την ταπινη μου γνωμη φυσικα παραπεμπει σε γυαλα. και εγω φιβαμαι για τη μικρη μου μην αρρωστησει, αλλα δεν αποφευγω τον κοσμο! εκτος αν καποιος ειναι αρρωστος, αλλα και παλι η υπερβολη δεν εκανε καλο σε κανεναν. η δικη μου αποψη ειναι αυτη και ετσι μεγαλωνω και την κορη μου. χωρις υστεριες και υπερβολες. και να μου αρρωστησει δεν εγινε και κατι. ουτως η αλλος στο δευτερο παιδι τι θα κανουμε; ειδικα αν παει το πρωτο σχολειο, θα το στειλουμε να μεινει αλλου μην τυχον και μεταφερει στο αλλο καποιο μικροβιο. γενικα προσπαθω να ειμαι χαλαρη.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
chrissa έγραψε:Κορίτσια με απασχολεί κάτι τις τελευταίες μερες και θα ήθελα τη γνώμη σας. Σαραντησαμε πριν 4 μερες και μεχρι στιγμής αγκαλιά εχουν πάρει υο παιδι μονο οι γιαγιάδες εκτός απο μας. Την Κυρισκη θα πάμε στην πεθερά μου να ψησουμε και θα εχει αρκετό κόσμο, σοι και φίλους. Εγω δε θέλω να παω γιατι θα εχει και μικρα παιδιά. Ολοι θα θέλουν να το πάρουν αγκαλια αλλα νομίζω οτι ειναι μικρός ακόμα. Εσείς αφηνατε να παίρνουν αγκαλια τα μωρακια σας τόσο μικρά; Καλή Ανάσταση σε όλους!!!
Σε καταλαβαινω απολυτα! Κι εγω τις ιδιες αγωνιες ειχα οσον αφορα τα παιδια μου. Δε μου αρεσει να τα παιρνουν αγκαλια οσο ειναι τοσο μικρα. Να κανεις αυτο που νιωθεις, Εσυ εισαι η μανα του και εσυ θα αποφασισεις. Ειναι τοσο απλο. Οσο για το αν παρεξηγηθει καποιος, μη νοιαζεσαι. Συνηθως αυτοι που παρεξηγουνται ειναι εκεινοι που θελουν να παρεμβαινουν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις