Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
60 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 60 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια μου.εχω ενα προβληματακι που θελω να το μοιραστω μαζι σας.
ειμαι αρραβωνιασμενη,και μενουμε στο σπιτι του αντρα μου.στο σπιτι που μεγαλωσε με την οικογενεια του..
πεθερος δεν υπαρχει υπαρχει νεος συζυγος (εδω και χρονια βεβαια)και μενει η πεθερα με το συζυγο σε αλλο σπιτι απο τοτε που ξαναπαντρευτηκε.
το θεμα ειναι οτι το κλειδι απο το σπιτι που μενουμε ο αντρας μου δεν το πηρε πηρε απο τη μανα του και ερχεται σχεδον καθε μερα.ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΗΣ.
ερχεται την ωρα που κοιμομαστε κατα τις 8 το πρωι,ειτε φερνει κανα κουλουρακι για πρωινο και φευγει ειτε απλα ερχεται...(δεν ξερω τι αλλο κανει μιας και κοιμομαστε συνηθως)
εχει μπει στο δωματι με το που ξυπνησαμε και καναμε καφε(χωρις να ρωτησει) γιατι ηθελε να παρει κατι χαρτια που ειχε στο δωματιο.εμεις ομως ειχαμε πεταμενα τα εσωρουχα στο πατωμα απο το προηγουμενο βραδυ Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
τι να κανω?ειπα τον αντρα μου και λεει ε τι να την πω δεν καταλαβαινει?ειναι και νεα.δεν ειναι καμια γρια.εχει κλειδια και ερχεται.αλλωστε δεν καθεται πολυ.

δεν ξερουμε ποτε θα ερθει,οποτε πρεπει να ειμαι παντα στην τσιτα και να εχω τα παντα καθαρα(μη λεει οτι δεν προσεχω το γιο της),οκ ειναι και καποιες μερες που δεν προλαβαινεις να τα κανεις ολα,ειτε δεν εχεις κουραγιο να τα κανεις( 150τ.μ σπιτι...καταλαβαινετε)
ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΠΑΣΧΟΥΣΑ?ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΛΥΣΗ?

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα πας να αλλαξεις την κλειδαρια

και λυθηκε το προβλημα

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamammy έγραψε:θα πας να αλλαξεις την κλειδαρια

και λυθηκε το προβλημα
Διαφωνώ. θα της ζητήσει τα κλειδιά. Ακους εκεί να μπαίνει μέσα. Shocked Shocked Shocked

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να μην της ζητησεις τα κλειδια να τα απαιτησεις. κι εμενα η πεθερα μου εχει κλειδια απο το σπιτι μου αλλα μονο για ωρα αναγκης οταν ερχεται παντα χτηπαει κουδουνι. τι θα πει ανειγει και μπαινει. να απαιτησεις απο τον αρραβονιαστικο σου να της τα ζητησει . πρεπει να καταλαβει οτι δεν ειναι πλεον σπιτι της αλλα σπιτι σας. και μην μαλωσεις με τον αντρα σου θεσ' του επιχειρήματα και στην τελικη μπορει να εχεις μολις κανει μπανιο και να κοικλοφορεις στο σπιτι με το βρακι θα μπει και θα σε δει? βαλε ορια οσο ειναι νωρις.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ωχ ωχ ωχ! Να ζητησεις πισω τα κλειδια!! Ειναι καλο να τα εχουν για ασφαλεια, και εγω εχω δωσει και σε μαμα, και πεθερα, αλλα αμα ειναι να τα χρησιμοποιει οπως νομιζουν και να κανει καταχρηση της εμπστοσυνης σου παρτα πισω! Η θα σου προτεινα να κανεις και τιποτα για να τη σοκαρεις, αλλα μην σου μεινει στα χερια φοβαμα! Razz

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamaria_i έγραψε:ωχ ωχ ωχ! Να ζητησεις πισω τα κλειδια!! Ειναι καλο να τα εχουν για ασφαλεια, και εγω εχω δωσει και σε μαμα, και πεθερα, αλλα αμα ειναι να τα χρησιμοποιει οπως νομιζουν και να κανει καταχρηση της εμπστοσυνης σου παρτα πισω! Η θα σου προτεινα να κανεις και τιποτα για να τη σοκαρεις, αλλα μην σου μεινει στα χερια φοβαμα! Razz
κι εγω σκευτικα να το προτηνω ... αυτο με σοκ εννοω αλλα δεν ξερω ποιος θα ντραπει περισσοτερο το σηγουρο ειναι οτι δεν θα ξαναμπει στο σπιτι ετσι χαχαχαχαχαχα

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο αρραβωνιαστικός σου το βλέπει χαλαρά;;;; Στην τελική μπορεί να κάνατε και τίποτα άλλο εκείνη την ώρα, πέρα από τα πεταμένα εσώρουχα!!!!! Καλό θα ήταν αυτός να πει στη μάνα του αρχικά να ειδοποιεί πριν έρθει ( όχι τίποτα είναι και δικό της το σπίτι...) και αν δε γίνει κάτι και συνεχίσει τα δικά της να της πάρει τα κλειδιά!!! ήμαρτον!!!!!

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και η δικια μου ειχε αλλα μια μερα τησς ειπα ψεματα οτι καπου μου επεσαν και τα πιρα μετα τα ξεχασε ευτιχος με κανενα τροπο παρτα ταχαμου τα εχασες. Very Happy Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ έγραψε:και η δικια μου ειχε αλλα μια μερα τησς ειπα ψεματα οτι καπου μου επεσαν και τα πιρα μετα τα ξεχασε ευτιχος με κανενα τροπο παρτα ταχαμου τα εχασες. Very Happy Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Προσωπικα δεν συμφωνω με το να βρεις ενα τεχνασμα να παρεις τα κλειδια. Πρεπει να της μιλησεις ξεκαθαρα και να τα παρεις! Κανεις δεν μπορει να εισβαλει στο χωρο σου απροσκλητος, και μα το κανει δεν υπαρχει κανενας λογος να του πεις ψεμματα!

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κι εγώ έχω δώσει κλειδιά στους γονείς μας, όπως έχουμε κι εμείς τα δικά τους, καθαρά για ώρα ανάγκης!
Αλλά, παρόλο που μένουμε πολύ κοντά, κανείς ΠΟΤΕ δεν μπήκε έτσι!
Όχι απλά χτυπούν το κουδούνι ακόμη και στην εξώπορτα της πολυκατοικίας, αλλά τηλεφωνούν κιόλας πριν έρθουν!
Νόμος από όταν συγκατοικήσαμε με τον άντρα μου λίγο πριν παντρευτούμε! Τους είπα "μην τυχόν και εμφανιστεί κανείς σας απροειδοποίητα, πήρα τα κλειδιά και τσακωνόμαστε"! Εννοείται το είπα και στη μάνα μου και στην πεθερά μου!
Δεν έχει καμία δικαιολογία η δικιά σου επειδή είναι δικό της το σπίτι! Και αν τα κάνει από τώρα, φαντάσου πώς θα παρεμβαίνει μετά το γάμο και ειδικά όταν κάνετε παιδιά, με το πρόσχημα της βοήθειας!
Μίλησε με τον αρραβωνιαστικό σου και με την πεθερά σου, γιατί μπορεί αυτή (όσο τρελό και να ακούγεται) να μην το κάνει από πονηριά, αλλά από αφέλεια μη συνειδητοποιώντας ότι είναι αδιάκριτη! Ξέρω πολλούς συγγενείς μου αυτής της ηλικίας που δεν έχουν καθόλου τακτ και διακριτικότητα, απλά γιατί μεγάλωσαν αλλιώς, σε σπίτια με πολλά άτομα ή και σε αυλές που έμπαινες απροειδοποίητα ακόμη και στο σπίτι της γειτόνισσας!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια μέρα λες στον αντρουλη σου.αγάπη μου μου έκλεψαν τα κλειδιά κ αν με έχουν παρακολουθήσει θα μας κλέψουν... Αλλάζεις κλειδαριά κ τέλος!

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αρραβωνιασμενη, λιγο πριν τον γαμο και μεχρι να γινει το δικο μας σπιτι μεναμε με τον αντρα μου σε ενα σπιτι που ανηκε
στα πεθερικα μου.Η πεθερουλα ειχε κλειδι χωρις να το ξερουμε κι ενα μεσημερι μπηκε απροσκλητη και με βρηκε με ενα μπλουζακι και με το κιλοτακι. Εγω επαθα σοκ απο την τρομαρα μου αλλα κυριως απο το θρασσος της. Μου την ειπε επειδη κυκλοφορουσα με το εσωρουχο. Η ΠΕΘΕΡΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ 534787
Ο αντρας μου την μαλωσε που μπηκε ετσι στο σπιτι αλλα ακομα και να την βριζαμε δεν θα αλλαζε κατι γιατι η γυναικα ζει στον κοσμο της.Απο τοτε και μεχρι να φυγουμε, οταν ειμασταν στο σπιτι εβαζα παντα το κλειδι στην πορτα γυρισμενο και τον συρτη οποτε οσο και να χτυπιοταν μεσα δεν θα εμπαινε.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Nα εισαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι αν μπαινει απο τωρα με το ετσι θελω στο σπιτι, στο μελλον θα εχεις πολυ σοβαροτερα προβληματα!!! Φαντασου να κανεις και κανενα μωρο και να σου ερχεται οποτε της καπνισει και να σου κανει και κουμαντο στο τι κανεις με το μωρο, ποτε τον ταισες, αν το εκανες μπανιο, πως θα το θηλασεις, αν το αλλαξες, κτλ κτλ κτλ. Απο τωρα πρεπει να αλλαξει η κατασταση, για να μην πω απο χθες... Μιλα με το συντροφο σου και πες του πως νιωθεις με αυτη την κατασταση. Αν σας επιανε πανω στο σεξ, τοτε πως θα ενιωθε ο αρραβωνιαστικος σου? Παρτε πισω τα κλειδια!!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bourboulithra έγραψε:γεια σας κοριτσια μου.εχω ενα προβληματακι που θελω να το μοιραστω μαζι σας.
ειμαι αρραβωνιασμενη,και μενουμε στο σπιτι του αντρα μου.στο σπιτι που μεγαλωσε με την οικογενεια του..
πεθερος δεν υπαρχει υπαρχει νεος συζυγος (εδω και χρονια βεβαια)και μενει η πεθερα με το συζυγο σε αλλο σπιτι απο τοτε που ξαναπαντρευτηκε.
το θεμα ειναι οτι το κλειδι απο το σπιτι που μενουμε ο αντρας μου δεν το πηρε πηρε απο τη μανα του και ερχεται σχεδον καθε μερα.ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΗΣ.
ερχεται την ωρα που κοιμομαστε κατα τις 8 το πρωι,ειτε φερνει κανα κουλουρακι για πρωινο και φευγει ειτε απλα ερχεται...(δεν ξερω τι αλλο κανει μιας και κοιμομαστε συνηθως)
εχει μπει στο δωματι με το που ξυπνησαμε και καναμε καφε(χωρις να ρωτησει) γιατι ηθελε να παρει κατι χαρτια που ειχε στο δωματιο.εμεις ομως ειχαμε πεταμενα τα εσωρουχα στο πατωμα απο το προηγουμενο βραδυ Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
τι να κανω?ειπα τον αντρα μου και λεει ε τι να την πω δεν καταλαβαινει?ειναι και νεα.δεν ειναι καμια γρια.εχει κλειδια και ερχεται.αλλωστε δεν καθεται πολυ.

δεν ξερουμε ποτε θα ερθει,οποτε πρεπει να ειμαι παντα στην τσιτα και να εχω τα παντα καθαρα(μη λεει οτι δεν προσεχω το γιο της),οκ ειναι και καποιες μερες που δεν προλαβαινεις να τα κανεις ολα,ειτε δεν εχεις κουραγιο να τα κανεις( 150τ.μ σπιτι...καταλαβαινετε)
ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΠΑΣΧΟΥΣΑ?ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΛΥΣΗ?
ειμαι συμπασχουσα....και ομολογω πως αν και εχχω πολυ καλη σχεση με την πεθερα μου αυτο μου την δεινει απιστευτα.εντεκα το βραδυ να ειναι κνα της την δωσει να εριθει δεν χαμπαριαζει κ θα ερθει.το ιδιο και η κουνιαδα μου και ο πεθερος μου.ασε αλλα εγω θα τους το ετοιμασω το χουνερι να δω αν θα εχουν τα μουτρα να ξαναμπουκαρουν.μα δεν κονταω να κανω συζητηση μυστικη μεσα στο σπιτι μου ουτεμε την αδερφη μοτ γιατι μπορει ναερθουν.εγω παντα χτυπαω πορτα οταν παω στο σπιτι της κ οταν μου λεει καλε μην χτυπας της τονιζω οτι αν δεν το εκανα θα ημουν αγενεις μπας καικαταλαβει οτι την λεω αγενη.βεβαια σιγουρα το καταλαβαινει αλλα τι την νοιαζει;;

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mania_a έγραψε:να μην της ζητησεις τα κλειδια να τα απαιτησεις. κι εμενα η πεθερα μου εχει κλειδια απο το σπιτι μου αλλα μονο για ωρα αναγκης οταν ερχεται παντα χτηπαει κουδουνι. τι θα πει ανειγει και μπαινει. να απαιτησεις απο τον αρραβονιαστικο σου να της τα ζητησει . πρεπει να καταλαβει οτι δεν ειναι πλεον σπιτι της αλλα σπιτι σας. και μην μαλωσεις με τον αντρα σου θεσ' του επιχειρήματα και στην τελικη μπορει να εχεις μολις κανει μπανιο και να κοικλοφορεις στο σπιτι με το βρακι θα μπει και θα σε δει? βαλε ορια οσο ειναι νωρις.
εγω αυτο σκεφτομαι να κανω να την σοκαρω κ μετα να της πω ε τα θελες και τα παθες κ τωρα που ειδες και τσοντα φερε και τα κλειδια εκτως αν σου αρεσε κ θες επαναληψη..

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και το κλειδι της το εχω ζητησει γιατι ο αντρας μου δεν εχει κλειδια απο το σπιτι κ θελω να τα παρει απο την μαμα του.αλλα δενν το δεινει.μωρε θελει να αλλαξω κλειδαριες(εχω και 3 πορτες)και τοτε να περιμενω την ασχημη αντιδραση τους.αλλα εχω και κοτα αντρα.

vivianna

vivianna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αν κατάλαβα καλά το κάνει με καλή πρόθεση...να φέρει κουλούρια ,να σας μαζέψει κτλ και το κάνει οταν κοιμάστε για να μην σας ενοχλεί νομίζει,οπότε το πρώτο βήμα θεωρώ ότι είναι να της μιλήσει ο άνδρας σου έτσι δεν θα παρεξηγηθεί,ότι είναι άβολο να μπαινοβγαίνει στο σπιτι τώρα που μένετε μαζί,γιατι οταν εμενε μονος του ο ανδρας σου μπορει και να τον βολευε να βρίσκει πχ φαγητό οταν ξυπνουσε το πρωί...

Ασχετο τα πράγματα της δεν τα εχει πάρει από το σπιτι σας?
Νομίζω ότι εάν κανείς και μια ριζική αναδιαμόρφωση (πχ βάψεις τα ντουλάπια στην κουζίνα,) σπιτι θα την βοηθήσει να δει την αλλαγή...και ότι πλέον δεν είναι το σπιτι της η του γιου της αλλά δικό σας.

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κόψτα από τώρα αυτά! Στο λέω από προσωπική εμπειρία! Αν δεν ανοίξεις και λίγο το στόμα σου,δε γίνεται δουλειά! Μίλα με τον αρραβωνιαστικό σου, εξήγησε του τους προβληματισμούς σου και πως δεν αντέχεις αυτή την κατάσταση( με ωραίο τρόπο και όχι σαν να προσβάλεις τη μητέρα του. Πες του να της μιλήσει εκείνος και να πάρει τα κλειδιά. Όπως και να χει τα παιδιά τους τα ακούνε διαφορετικά από ότι τις νύφες! Τώρα αν δεν πιάσει πάρε εσύ στα χέρια σου το θέμα και λύστο είτε από την καλή είτε από την ανάποδη Cool Cool Twisted Evil

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamakoulamou έγραψε:Κόψτα από τώρα αυτά! Στο λέω από προσωπική εμπειρία! Αν δεν ανοίξεις και λίγο το στόμα σου,δε γίνεται δουλειά! Μίλα με τον αρραβωνιαστικό σου, εξήγησε του τους προβληματισμούς σου και πως δεν αντέχεις αυτή την κατάσταση( με ωραίο τρόπο και όχι σαν να προσβάλεις τη μητέρα του. Πες του να της μιλήσει εκείνος και να πάρει τα κλειδιά. Όπως και να χει τα παιδιά τους τα ακούνε διαφορετικά από ότι τις νύφες! Τώρα αν δεν πιάσει πάρε εσύ στα χέρια σου το θέμα και λύστο είτε από την καλή είτε από την ανάποδη Cool Cool Twisted Evil
συμφονω κι εγω καποια θεματα που ειχα με την πεθερα μου ελεγα στον αντρα μου να της μηλισει και δεν το εκανε τον προηδοποιησα οτι θα το κανω εγω και οτι θα υπαρχουν συνεπειες (γιατι αλλιως το παιρνουν απο τα καμαρια τους κι αλλιως απο εμας)το αποτελεσμα ... μαλλωσα με την πεθερα μου και δεν μηλουσαμε κανενα δυμινο αλλα τα πραγματα εφιαξαν... αν δεν κανει τιποτε ο αρραβωνιαστικος σου παρε την κατασταση στα χερια σου στην τελικη αυτον δεν θα τον ενοχλουσε να ηταν στο σπιτι με το βρακι και να ανοιγε η μανα σου την πορτα και να τον εβλεπε? τι δηλαδή επειδι ειναι η δικια του η μανουλα ολα καλα?

sorry για τα ορθπγραφηκα κοριτσια αλλα δεν τα παω καλα με το πληκτρολογιο Smile

Sofaki32

Sofaki32
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αυτό με το σοκ πιάνει πάντως και θα εξηγήσω αμέσως. Εγώ είμαι τυχερή, ο άντρας μου είναι ερωτικός μετανάστης στην πόλη που μένω και έτσι όλοι οι άλλοι είναι μακριά. Το πρόβλημα το είχε η μαμά μου από την πεθερά της και γιαγιά μου!!!! Τα ΣΚ έμενε στο σπίτι του μέλλοντα τότε συζύγου μαζί με τη πεθερά και τον πεθερό της. Κοιμόντουσαν σε ένα δωμάτιο με διπλό κρεβάτι στο οποίο όμως η γιαγιά μου είχε μια ντουλάπα για τα καλά της ρούχα. Κάθε Κυριακή πρωί λοιπόν και καθότι η γιαγιά της εκκλησίας άνοιγε στις 6 την πόρτα έμπαινε να πάρει τα ρούχα της για να ετοιμαστεί για εκκλησία. Κάποια στιγμή της ζήτησε ο πατέρας μου να τα παίρνει από βραδύς για να μην τους "ξυπνάει" αλλά εκείνος το είπε εκέινος το άκουσε. Οπότε η μαμά μου έλαβε δράση!!!!!! Εβγαλε όλα της τα ρούχα και ξάπλωσε μπρόυμητα στο κρεβάτι και προσποιήθηκε ότι κοιμάται. Ανοίγει η γιαγιά Κυριακή πρωί, παθαίνει σοκ και αυτό ήταν... Εκείνη τη μέρα δεν πήγε εκκλησία και τη επομένη μετέφρε όλα της τα ρούχα σε άλλη ντουλάπα....

twins 2

twins 2
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sofaki32 έγραψε:Αυτό με το σοκ πιάνει πάντως και θα εξηγήσω αμέσως. Εγώ είμαι τυχερή, ο άντρας μου είναι ερωτικός μετανάστης στην πόλη που μένω και έτσι όλοι οι άλλοι είναι μακριά. Το πρόβλημα το είχε η μαμά μου από την πεθερά της και γιαγιά μου!!!! Τα ΣΚ έμενε στο σπίτι του μέλλοντα τότε συζύγου μαζί με τη πεθερά και τον πεθερό της. Κοιμόντουσαν σε ένα δωμάτιο με διπλό κρεβάτι στο οποίο όμως η γιαγιά μου είχε μια ντουλάπα για τα καλά της ρούχα. Κάθε Κυριακή πρωί λοιπόν και καθότι η γιαγιά της εκκλησίας άνοιγε στις 6 την πόρτα έμπαινε να πάρει τα ρούχα της για να ετοιμαστεί για εκκλησία. Κάποια στιγμή της ζήτησε ο πατέρας μου να τα παίρνει από βραδύς για να μην τους "ξυπνάει" αλλά εκείνος το είπε εκέινος το άκουσε. Οπότε η μαμά μου έλαβε δράση!!!!!! Εβγαλε όλα της τα ρούχα και ξάπλωσε μπρόυμητα στο κρεβάτι και προσποιήθηκε ότι κοιμάται. Ανοίγει η γιαγιά Κυριακή πρωί, παθαίνει σοκ και αυτό ήταν... Εκείνη τη μέρα δεν πήγε εκκλησία και τη επομένη μετέφρε όλα της τα ρούχα σε άλλη ντουλάπα....

ε, μα δεν γίνεται διαφιρετικά, καλά έκανε,
αν κάποιος κάνει ότι δεν καταλαβαινει την αδιακρισία του, πρέπει να του το δώσεις αλλιώς να το καταλάβει.

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sofaki32 έγραψε:Αυτό με το σοκ πιάνει πάντως και θα εξηγήσω αμέσως. Εγώ είμαι τυχερή, ο άντρας μου είναι ερωτικός μετανάστης στην πόλη που μένω και έτσι όλοι οι άλλοι είναι μακριά. Το πρόβλημα το είχε η μαμά μου από την πεθερά της και γιαγιά μου!!!! Τα ΣΚ έμενε στο σπίτι του μέλλοντα τότε συζύγου μαζί με τη πεθερά και τον πεθερό της. Κοιμόντουσαν σε ένα δωμάτιο με διπλό κρεβάτι στο οποίο όμως η γιαγιά μου είχε μια ντουλάπα για τα καλά της ρούχα. Κάθε Κυριακή πρωί λοιπόν και καθότι η γιαγιά της εκκλησίας άνοιγε στις 6 την πόρτα έμπαινε να πάρει τα ρούχα της για να ετοιμαστεί για εκκλησία. Κάποια στιγμή της ζήτησε ο πατέρας μου να τα παίρνει από βραδύς για να μην τους "ξυπνάει" αλλά εκείνος το είπε εκέινος το άκουσε. Οπότε η μαμά μου έλαβε δράση!!!!!! Εβγαλε όλα της τα ρούχα και ξάπλωσε μπρόυμητα στο κρεβάτι και προσποιήθηκε ότι κοιμάται. Ανοίγει η γιαγιά Κυριακή πρωί, παθαίνει σοκ και αυτό ήταν... Εκείνη τη μέρα δεν πήγε εκκλησία και τη επομένη μετέφρε όλα της τα ρούχα σε άλλη ντουλάπα....
θεα η μαμα Respect Respect Respect Respect Respect ελιωσα στο γελιο... χαρα στο κουραγιο της παντως γιατι απο τα λογια στην πραξη απεχει πολυ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mania_a στις Παρ Μάης 17, 2013 10:25 am, 1 φορά

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γιατι δεν αφηνεις το κλειδι απο πισω να μην μπορει να ανοιξει μια δυο θα το καταλαβει κ αν οχι συζητησε το κ αν παλι τιποτα αλλαγμα την κλειδαρια κ τελος..ουτε η μανα μου δεν θα ηθελα να μπαινει στα καλα καθουμενα ποσο μαλλον η πεθερα..

Tinkerbell10


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από τη στιγμή που σας έχει παραχωρήσει το σπίτι αυτό θεωρείται ΔΙΚΟ ΣΑΣ και όχι δικό της! Είναι απαράδεκτο το ότι μπαινοβγαίνει στο σπίτι σας ανενόχλητη.
Διαφωνώ κάθετα με το να χρησιμοποιήσεις πλάγιους τρόπους και πιστεύω ότι θα πρέπει ο άντρας σου να της το εξηγήσει κι αν χρειαστεί να της πάρει και τα κλειδιά. Αν πάλι εξακολουθεί να μην καταλαβαίνει, τότε θα πρέπει να πάρεις δραστικά μέτρα! Άλλαγή κλειδαριάς και να της το πείτε ευθέως ότι δε μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση! Έλεος! Δε μπορεί να μην ησυχάζεις ούτε στο σπίτι σου!!!!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dina kardoyla έγραψε:γιατι δεν αφηνεις το κλειδι απο πισω να μην μπορει να ανοιξει μια δυο θα το καταλαβει κ αν οχι συζητησε το κ αν παλι τιποτα αλλαγμα την κλειδαρια κ τελος..ουτε η μανα μου δεν θα ηθελα να μπαινει στα καλα καθουμενα ποσο μαλλον η πεθερα..
εγω τα αφηνα για καποιο διαστημα (για λιγες μερες.εχουμε απο τον οκτωμβρη που ηρθαμε στο ΠΡΩΙΝ σπιτι της)αλλα τα μικρα ξεκληδωσαν και βγηκαν εξω.οποτε απλα κλειδδωνω και βαζω τα κλειδια καπουπουδεν τα φτανουν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις