Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

101ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:28 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρπαπ περαστικά στο μικρούλι σου και με το καλό και ο δεύτερος ο Αγόραρος που μας έκανε την έκπληξη!!!!

Λέτε να πάρω ε???
Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω τίποτα ιδιαίτερο απλά φοβήθηκα λιγάκι.
Πρέπει να αποκτήσω μεγαλύτερη άνεση μου φαίνεται στο να παίρνω τον γιατρό τηλ.
Τώρα ας πούμε ψιλοκολίομαι να τον πάρω για αυτό Rolling Eyes Rolling Eyes θα τον βρω μόνο στο κινητό κιόλας τέτοια ώρα και ζορίζομαι λιγάκι....
Πφφφ..... Sad

Μαιμουδάκι τον πόνο που περιγράφεις τον ξέρω καλά λόγω του θέματος με το έντερο...σε πιάνει πάντα ή όταν τρως συγκεκριμένα πράγματα?
Σαλάτες όσπρια κλπ?

102ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:32 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τσιριτρι εγω προσωπικα θα πηγαινα νοσοκομειο γιατι εκει ειναι ο γιατρος μου και οποιον πετυχαινα ακομα και ειδικευομενο να μου κανει ενα υπερηχο για πιο σιγουρα

103ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:35 am

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσιριτρι εγω επιμένω να πάρεις ,πες του εφαγα τούμπα ,δεν νιώθω κατι,αλλα σας πήρα μήπως πρεπει να με δείτε.το εντερο μπορε ειναι το ξέρω πρεπει να δώ αν με πειράζει κατι.

104ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:45 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
Τι θα έκανα αν δεν είχα κ εσάς???

Πήρα τελικά. Το κινητό για τα επείγοντα το εχει η μαία και το σηκώνει αυτή και αν χρειάζεται σε φέρνει σε επαφή με το γιατρό (έχω βέβαια κ το τηλ του σπιτιού του αλλά δεν ήθελα να πάρω εκεί).
Μου είπε να πιώ 2buscopan και ξεκούραση λιγάκι.

Από τη στιγμή λέει που δεν ένιωσα ή είδα κάτι είμαι οκ και να μην κάνω τίποτα άλλο.
Στις τούμπες λέει αυτό που φοβόμαστε είναι να μην σπάσουν τα νερά που γίνεται αν είναι εκείνη την ώρα. Αν δε γίνει αυτό είμαστε οκ.

Τι λέτε?
Ησυχάζω ή πάω και στη βιοατρική που είναι κοντά μου για έναν υπέρηχο αν δεν χρειάζεται ραντεβού???
(αν και μεταξύ μας δεν πιστεύω ότι τον χρειάζομαι, αλλά είναι μια καλή ευκαιρία να δω το μπεμπέ! Very Happy )
Μήπως είναι υπερβολή όμως?

105ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:45 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
bini έγραψε:δεν εισαι η μονη!και εγω οταν φοραω παντελονι και εχω κλειστα τα ποδια ιδρωνω.επισης επειδη οταν μου εσπασαν τα νερα ημουν τουαλετα και οπως νομιζεις εγω το επαθα!εκει που ουρουσα ενω τελειωσα συνεχιζε ποταμι ετσι μου εσπασαν τα νερα αλλα μιλαμε για ποταμαρα!μη φοβασαι δεν ειναι τοσο ευκολο και θα το καταλαβεις!

και εγώ στο 1ο παιδι, επαθα ρήξη, αλλα στην αρχή ηταν μικρή και μετα αυξηθηκε (φαντασου έχανα ενα 24ωρο) ...το παραλογο ήταν ότι όταν πήγα στο νοσοκ. τα αμνιακα ήταν τελεια! Αλλα γεννησα στην 36 λόγω φόβου λοιμωξεως.

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

106ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:50 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tsiritri έγραψε:Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
Τι θα έκανα αν δεν είχα κ εσάς???

Πήρα τελικά. Το κινητό για τα επείγοντα το εχει η μαία και το σηκώνει αυτή και αν χρειάζεται σε φέρνει σε επαφή με το γιατρό (έχω βέβαια κ το τηλ του σπιτιού του αλλά δεν ήθελα να πάρω εκεί).
Μου είπε να πιώ 2buscopan και ξεκούραση λιγάκι.

Από τη στιγμή λέει που δεν ένιωσα ή είδα κάτι είμαι οκ και να μην κάνω τίποτα άλλο.
Στις τούμπες λέει αυτό που φοβόμαστε είναι να μην σπάσουν τα νερά που γίνεται αν είναι εκείνη την ώρα. Αν δε γίνει αυτό είμαστε οκ.

Τι λέτε?
Ησυχάζω ή πάω και στη βιοατρική που είναι κοντά μου για έναν υπέρηχο αν δεν χρειάζεται ραντεβού???
(αν και μεταξύ μας δεν πιστεύω ότι τον χρειάζομαι, αλλά είναι μια καλή ευκαιρία να δω το μπεμπέ! Very Happy )
Μήπως είναι υπερβολή όμως?

Αν δεν νοιωθεις κάτι, κάτσε ξεκουρασου όπως είπε η μαία. Αν αύριο εξακολουθείς να θες να πάς, πήγαινε, αλλα σημερα καλύτερα ξεκουραση. Αμαν αυτα τα αμνιακα υγρα!!! Εφιαλτης στο δρομο με τις εγκυες ειναι!!!! Laughing

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

107ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:52 am

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας!
Τι θα έκανα αν δεν είχα κ εσάς???

Πήρα τελικά. Το κινητό για τα επείγοντα το εχει η μαία και το σηκώνει αυτή και αν χρειάζεται σε φέρνει σε επαφή με το γιατρό (έχω βέβαια κ το τηλ του σπιτιού του αλλά δεν ήθελα να πάρω εκεί).
Μου είπε να πιώ 2buscopan και ξεκούραση λιγάκι.

Από τη στιγμή λέει που δεν ένιωσα ή είδα κάτι είμαι οκ και να μην κάνω τίποτα άλλο.
Στις τούμπες λέει αυτό που φοβόμαστε είναι να μην σπάσουν τα νερά που γίνεται αν είναι εκείνη την ώρα. Αν δε γίνει αυτό είμαστε οκ.

Τι λέτε?
Ησυχάζω ή πάω και στη βιοατρική που είναι κοντά μου για έναν υπέρηχο αν δεν χρειάζεται ραντεβού???
(αν και μεταξύ μας δεν πιστεύω ότι τον χρειάζομαι, αλλά είναι μια καλή ευκαιρία να δω το μπεμπέ! Very Happy )
Μήπως είναι υπερβολή όμως?

Μπράβο Τσιριτρι !αν δεν ανησυχείς μην πας.

108ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 8:58 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι μωρέ δε θα πάω, υπερβολή...

Πραγματικά σας ευχαριστώ κορίτσια!!! ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 417472

Το συμπέρασμα?
Πρέπει να κόψω τα γλυκά!!!!
Αν δεν ήθελα να φάω γλυκό δε θα είχα φάει την τούμπα!!!!
Very Happy

109ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 9:05 am

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Ναι μωρέ δε θα πάω, υπερβολή...

Πραγματικά σας ευχαριστώ κορίτσια!!! ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 417472

Το συμπέρασμα?
Πρέπει να κόψω τα γλυκά!!!!
Αν δεν ήθελα να φάω γλυκό δε θα είχα φάει την τούμπα!!!!
Very Happy

Laughing Laughing

110ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 9:42 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς ήρθες νέα εγκυούλα! Καλά αποτελέσματα στην άμνιο.
Βρε κοριτσάκια μου πάλι άσχημες σκέψεις κάνετε; Αααα θα σας μαλώσω! Σκεφτόμαστε μόνο θετικά! Οοοοοοοοοομμμμμ Laughing
Καλό μου Tsiritrακι τι σου έτυχε... Ξεκουράσου όπως σου είπε η μαία και μην ανησυχείς, μια χαρά θα είναι το μικρούλι σου.
Εγώ πάντως έτσι κι αλλιώς δε φορούσα τακούνι καθημερινά αλλά πλεον τα έχω ξεχάσει και στις εξόδους μας. Μπαλαρινούλες και πάλι μπαλαρινούλες!

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου!

111ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:08 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:εγω εχω ξετρελαθει με αυτο τ μαγιω το πρωτο το κοραλιhttp://www.infokids.gr/2012/07/%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%8C-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84/

Τέλειο!!!!

eva evaki έγραψε:EVALA KAI EGW TO MAIEYTHRIAKH MOY...SYGNWMH POY ANAKATEUTIKA STH LISTA SOY LEIXIARXE...! Razz Razz Razz Razz ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 667478 ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 875502 ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 875502 ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 875502 ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 875502

χαχαχα
Μη λες χαζομάρες. Πειράχτε την όσο θέτε!

tsiritri έγραψε:Εβάκι χτύπησες με το αυτοκίνητο?Κατάλαβα καλά?
Πότε?
Είσαι καλά?
Ήταν μεγάλο χτύπημα?
Πήγες σε γιατρό? Το μωράκι καλά???

Ρε κορίτσια εγώ μόλις έφαγα την πρώτη μου τούμπα ως εγκυμονούσα Sad Sad έχω γενικά μια έφεση στις τούμπες αλλά είχα καιρό να πέσω και σήμερα φεύγοντας από τη δουλειά έκανα στάση σε ένα σούπερ γιατί ήθελα γλυκάκι και τι το θελα?
Γύρισα το πόδι μου και έπεσα φαρδιά πλατιά κάτω...
Δεν χτύπησα στην κοιλιά αλλά φοβάμαι μήπως πειράζει το τράνταγμα, φόραγα και πλατφόρμες η χαζή ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 679259 και έπεσα από τα ψηλά.
Πφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ
Πρόσεχε, λε!

Εγώ που φορούσα τα 10ποντά μου το καλοκαίρι (επειδή δεν μου φτάνει το 1,78 και ήθελα να μου δίνει λίγο αέρα Razz ), φέτος θα τα κόψω. Έχω την αίσθηση πως θα κουράζονται τα πόδια μου και δεν θα έχω τόση σταθερότητα. Έχω ήδη ψιλοκάνει τη λορδωσούλα της εγκύου και χάνω τα κέντρα βάρους μου χαχαχα

marpap έγραψε:
mariathess έγραψε:
asteraki1989 έγραψε:
mariathess έγραψε:
asteraki1989 έγραψε:καλως ηρθες μαρακι και βεβαια να μπεις,πως νιωθεις που θ γινεις μανουλα?το πρωτο ειναι?
ωραια μπηκα κ γω..δε νιωθω ακομα οπωσ πρεπει γτ εκανα αμνιοπαρακεντηση κ περιμενω τα αποτελεσματα....οποτε ειμαι λιγο συγκρατημενη καταλαβαινετε γενναω πρωτα ο θεοσ 12-10...κ ειναι το πρωτο μου

ολα καλα θα πανε κοριτσι μου απολυτη ηρεμια χρειαζεται,υπηρχε λογος που την εκανες?
ναι υψηλη αυχενικη αλλα με παρηγορει το οτι εχω μα8ει οτι συνηθωσ η αμνιοπ...βγαινει νορμαλ οσο υψηλη κ αν ειναι η αυχενικη παιζει πολο η θεση του μωρου η γωνια που τραβηχτηκε η φωτο κ πολλα αλλα οποτε ειμαι λιγο αισιοδοξη

και εγώ στην αναμονή είμαι! Αλλά δεν θέλω να το σκεφτομαι συνέχεια. Να πάνε όλα καλά! Smile

Εγώ σήμερα έπαθα μεγάλο πατατρακ!! (μα που την θυμηθηκα αυτη τη λέξη??) Εχθές έιχα την εντυπωση ότι έχανα υγρά απο τον κόλπο...ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!?

Πηγα έκανα υπέρηχο και επισήμως θα με ανακυρήξουν την σχιζοφρενη μάνα 2013. Τα αμνιακά μια χαρά, καμια ρήξη. Μια χαρά είναι το μπεμπε...Η εκλπληξη ήταν ότι τελικά είναι ΑΓΟΡΑΚΙ!!! Ληξιαρχος! Laughing παρακαλώ αλλάξτε τα στοιχεία σας!! Very Happy Very Happy Very Happy

Ο γιός μου απο την άλλη απο εμετό σε εμετό πάει ο καημένος μου!!! Crying or Very sad Crying or Very sad
Θα πήξεις στην κΛάτσα και το σώβρακο! tongue
Γερό να 'ναι!
Περαστικά στον μεγάλο!

Maimou2009 έγραψε:Τσιριτρι πάρε τον γιατρο να του το πεις καλύτερα.κοριτσια εγω έχω έναν πόνο χαμηλα στη κοιλια κ ανακουφιζομαι μονο οταν αεριζομαι Embarassed οταν ποναω δεν μπορω να σηκώσω ουτε το πόδι μου.νομιζω οτι οι μύες που βοηθάνε το εντερο σαν να εχουν χαλαρώσει γιατι δυσκολευομαι.δυσκοιλια παντος δεν είμαι.θα του το πω αυριο μήπως υπάρχει καμία λύση.
Πες και σε μας τι θα σου πει, γιατί όλες έχουμε κάτι περίεργα.... φαινόμενα στην κοιλιά μας.....

Maimou2009 έγραψε:
tsiritri έγραψε:Ναι μωρέ δε θα πάω, υπερβολή...

Πραγματικά σας ευχαριστώ κορίτσια!!! ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 417472

Το συμπέρασμα?
Πρέπει να κόψω τα γλυκά!!!!
Αν δεν ήθελα να φάω γλυκό δε θα είχα φάει την τούμπα!!!!
Very Happy

Laughing Laughing

Το σύμπαν σου λέει να κόψεις τα γλυκά ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 679259

112ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:10 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΙ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ!
pely 11/9 αγοράκι
klaramaria 26/9 αγοράκι (μάλλον)
popisofia 28/9 αγοράκι Γ.Ν.Μυτιλήνης
Maimou2009 4/10 δίδυμα κοριτσάκια Ιασώ (Λάρισας)
maraki85 5/10 αγοράκι
bini 7/10 αγοράκι Γ.Ν. Τρικάλων
paramythenia 11/10 κοριτσάκι Γ.Ν. Ζακύνθου
mariathess 12/10
evini 7 18/10 κοριτσάκι ΛΗΤΩ
marpap 20/10 αγοράκι Έλενα
asteraki1989 30/10 αγοράκι Ρίο (Πάτρα)
evaevaki 6/11 κοριτσάκι ΡΕΑ
triritri 8/11 αγοράκι (μάλλον) ΙΑΣΩ
maroula 11/11 κοριτσάκι Γενική (Θεσ/νικη)
sophia 11/11 αγοράκι (μάλλον) ΡΕΑ
ioazon 23/11 δεν μας έδειξε τα προσόντα του/της Μητέρα

Δώκετε στοιχεία ή διορθώστε με Laughing
(Η ληξίαρχος των φθινοπωρινών γεννήσεων)

113ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:12 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέρμα τα τακούνια τέρμα όλα εννοείται!!!

Κοριτσάκια νομίζω θα σφάξω τη μαμά μου!
Λείπει ο αντρούλης μου μερικές μέρες και ήρθε σήμερα να κοιμηθεί το βράδυ μαζί μου.

Από τότε που έμαθε για την εγκυμοσύνη εννοείται πως έχει κωλοχαρεί ΑΛΛΑ με έχει τρελάνει κιόλας....
Και σιγά μη σου αφήσω εσένα το μωρό, εγώ θα έχω, είσαι εσύ ικανή να μεγαλώσεις μωρό και τέτοια....
Εμένα θα αγαπάει το μωρό και εγώ ξέρω πως να τα φροντίσω τα μωράκια κλπ κλπ κλπ....
Και δεν το λέει με κακία, ούτε το εννοεί συνήθως το λέει για πλάκα αλλά σήμερα ήμουν που ήμουν λίγο φορτωμένη, μου λέει πάλι σε κάποια φάση εγώ θα το έχω το μωρό κατά αποκλειστικότητα.
Και της λέω δεν θα το έχεις κατά αποκλειστικότητα, η αποκλειστικότητα είναι δικιά μου΄.
Και παρεξηγήθηκε!!!

Γενικά μου το κάνει αυτό.....
Της λέω τόσο καιρό που μου λες εσύ το ένα και το άλλο δε σου έχω πει τίποτα, τώρα που σου λέω μια κουβέντα παρεξηγιέσαι?
Εγώ λέει? Εγώ παρεξηγήθηκα? Εγώ απλά δε θα ξαναπώ τίποτα για το μωρό και στο ορκίζομαι στη ψυχή των γονιών μου και τέτοια....
Και δεν καταλαβαίνει ρε κορίτσια....δεν καταλαβαίνει παρεξηγιέται και δεν ακούει τίποτα.
Και μου τη δίνει αυτό.
Τι να της πω?

Εννοείται ότι με αγαπάει και με φροντίζει πολύ αλλά έχουμε που και που τις κόντρες μας, είναι και αγύριστο κεφάλι και δεν ξέρω πως να την αντιμετωπίσω.
Η΄θα πρέπει να κάνω το μαλάκα και να μη λέω τίποτα, ή θα πρέπει μονίμως να είμαστε τσακωμένες αφού ότι πάω να της εξηγήσω με όποιο τρόπο και αν το κάνω παρεξηγιέται!!!

Έχουμε κανένα ανάδρομο?

Ιοαζον παιδί μου 1,78 και 10ποντο??? Shocked Shocked Shocked
Έφτανες αισίως το 1.90 κοντά???!!!!!
Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ρε ύψη!!!!!!

114ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:22 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri μου,
δε φταίω εγώ για το ύψος!!! Το γονίδιο είναι ΤΕΡΑΑΑΣΤΙΟΟΟ (να δω το 5κιλο μωρό από πού θα βγει! Shocked )

Εγώ την είχα αραιώσει τη μάνα μου από τα 12 μου. Δεν ήθελα να μπλέκεται στις υποθέσεις μου καθόλου.
Δεν ξέρω καθόλου πώς θα το χειριζόμουνα (με δεδομένο πως την έχω χάσει και εδώ και 10 χρόνια)

Μάλλον παίρνει αέρα επειδή την πήρες και στο γιατρό μαζί σου κλπ. Μήπως να ξεκινήσεις γενικά να της βάζεις όριο;
Ξέρεις μετά με το μωρό θα είναι δύσκολο να τσακώνεσαι όλη την ώρα και θα πρέπει να σου δίνει το περιθώριο να αποφασίζεις εσύ (και ο πατήρ βεβαίως-βεβαίως) το πώς θα το μεγαλώσεις.

115ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:32 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπα δε φταίει ο γιατρός, από πριν τα είχε ξεκινήσει αυτά...
Δε ξέρω ... είμαι πολύ προβληματισμένη.

Ποτέ μου δεν ήθελα τρελή βοήθεια σε τίποτα και έχω μάθει από μικρή να στηρίζομαι στα δικά μου πόδια, μάλιστα κάθε τρεις και λίγο με λέει ακαταδέχτη.
Όλο το χειμώνα τον έχω περάσει σχεδόν μόνη μου γιατί ο άντρας μου δούλευε κυρίως επαρχία και περάσαμε αρκετό καιρό χώρια. Ενώ μένουμε 3 λεπτά απόσταση με τα πόδια φαντάσου είναι πρώτη φορά που έρχεται να κοιμηθεί εδώ. Δεν θέλω ούτε εγώ πολλά πολλά.
Την αγαπάω τη λατρεύω αλλά μαρέσει να στηρίζομαι στα πόδια μου.

Επειδή την ξέρω τι παρεξηγησιάρα είναι και βαριέμαι να τσακώνομαι δεν της έλεγα τίποτα τόσο καιρό αλλά πόσο να αντέξω...είχα και εγώ τα ντουζένια μου, μίλησα, και τι το ήθελα? Λες και δεν την ήξερα την κατάσταση.
Και το χειρότερο είναι ότι με κάνει και νιώθω και χάλια στο τέλος λες και είμαι η κακιά ή η στρίγκλα της υπόθεσης. Sad

116ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:40 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το κάνουν πολλοί γονείς αυτό. Σε κάνουν να αισθάνεσαι άσχημα ή και τύψεις.
Βάλτη λίγο στη θέση της γιατί μπορεί αργότερα να ενοχληθεί και ο άντρας σου (φαντάζεσαι να έκανε τα ίδια η πεθερά σου;;;;;; )

117ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:46 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω έχεις απόλυτο δίκιο!
Και πολλές φορές τα λέει και μπροστά του και ο κακομοιρούλης μου δε μιλάει.
Αλλά για πόσο?
Κ αυτός την έχει χάσει τη μαμά του...δεν είναι άσχημο να ακούει τη δικιά μου να λέει τέτοια?

Γιατί ρε παιδί μου δεν μπορεί να το καταλάβει μόνη της αυτό?
Να μην χαλάμε και τις καρδιές μας?
Πόσο δύσκολο είναι πια???

Τέσπα...πάω να κάνω ένα μπανάκι μπας και χαλαρώσω λιγάκι....αν δεν ξαναμπώ εύχομαι ένα πολύ όμορφο βράδυ σε όλες τις εγκυούλες μας!!

118ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:50 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τσιριτρι αυτο ειναι ενα θεμα με τις μαμαδες πο να ηταν ομως και πεθερα!απο κει δεν τα δεχομαστε!γινονται πιο κτητικες με τα εγγονια και το βασικο σπανια ερχονται να σου κρατησουν το παιδι σπιτι σου θελουν στο δικο τους!τελος παντων υπομονη εμενα μερικες φορες με νευριαζουν και δεν καταλαβαινουν οτι εμεις ειμαστε σε περιεργη φαση ειναι και οι ορμονες

119ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:55 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια σας στελνω την καληνυχτα μου και τα φιλια μου τα λεμε αυριο το πρωι θα παω να δω τον μπεμπη μου!

120ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:59 am

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ioazon κανει κρύο στο 1,90;;εγω για να το φτάσω πρεπει να ανέβω σε ξυλοποδαρα... Very Happy
Tsiritri μου οι μανουλες μας γίνονται λίγο περίεργες κ παρεξηγιαρες καμία φορά.εγω λέω καλα έκανες κ της είπες ,θα της περάσει μωρε.
Bini καλη αντάμωση να έχουμε αυριο με τα μωρα μας.
Οσο για τον πόνο θα του το πω κ θα επανέλθω!

121ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 11:00 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το καλό οι εξετάσεις σας αύριο!

122ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 10:53 pm

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου πολύ πολύ καλημέρα σας!!!!!

Πως είστε σήμερα?

Εγώ άυπνη!
Είχε τόσο αέρα χτες βράδυ, κοπανούσαν τα πάντα, είχα και τα νευρίδια με τη μαμά μου που όσο συνεχίσαμε και συζητάγαμε τόσο με νευρίαζε γιατί άλλα της έλεγα και αλλιώς τα έπαιρνε κ αλλιώς τα καταλάβαινε εεε δεν ήθελα και πολύ.
Κουτουλάω σήμερα! ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 850933

Θέλω να πάω σπιτάκι μου το απόγευμα κ να πέσω σα Ντούβλο! ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 850933

Μαιμουδάκι και Βινάκι καλή σας συνάντηση σήμερα με τα μωράκια σας!!!!!!!

123ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 11:09 pm

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα γλυκές συνεγκυούλες!
Κλαραμαρια καλή επιτυχία στη β' επιπέδου! Bini και Maimou με το καλό να δείτε τα μωράκια σας σήμερα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Τσιριτρι μου σα να διαβάζω την περιγραφή της μητέρας μου!!! Μόνο που ευτυχώς αυτή δεν αναφέρει τα περί μωρού, το κάνει όμως η πεθερά μου! Ευτυχώς ή δυστυχώς τις έχω και τις δύο μακριά! Μη συνεχίζεις τη συζήτηση όταν έχεις την αίσθηση οτι ξεστρατίζει από το θέμα γιατί θα χαλαστείς. Προσπάθησε να μη συγχύζεσαι-ξέρω είναι πολύυυυυυ δύσκολο. Κάντο για το μωράκι σου που πρέπει να είναι ήρεμο...
Ελπίζω να ξεκουραστείς τουλάχιστον το απόγευμα. Δεν πονάς από το πέσιμό ε; Δόξα τω Θεώ.

Σας φιλώ γλυκά!

124ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 11:47 pm

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!μολις γυρισα απο το γιατρο ολα τελεια ευτυχως!ο τραχηλος δεν εχει μειωθει βεβαια καποια στιγμη θα μειωθει μου ειπε φυσιολογικα αλλα εκανε πολυ καλα το ραμμα και κραταει καλα ειναι πλεον σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα!οση ωρα περιμενα πρηστηκαν τα χερια και τα ποδια μου λιγο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο μονο να προσεχω τα κιλα!εγω ακομα χειροτερα εχω το θυροειδη αλλα δεν κανει να εχω βαρος για τον τραχηλο.τελος παντων αφου μεχρι τωρα ολα καλα βλεπουμε.εσεις πως πατε?περιμενουμε νεα απο μαιμου και κλαραμαρια!

125ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 - Σελίδα 5 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v3 Τετ Μάης 22, 2013 11:48 pm

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσάκια μου!Πως τα πατε?βλέ
πω με την ζέστη να τα παίζουμε..φέτος.το καλοκαίρι!
Με το καλό σήμερα όσες δείτε τα μωρακια σας!
Τι ωραία που φτιάξετε λίστα για να βλέπουμε πότε γενναμε .Εγώ γενναω στο Αλεξάνδρας αυτα τη φορά για οποία ξέρει να το βάλει στη λίστα.

Όσο για τις μαμάδες είναι λίγο πονεμένη ιστορία.Εγώ με 2 παιδιά και ένα στην κοιλία χωρίς βοήθεια δεν θα.μπορούσα με τίποτα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις