Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 43  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 43]

526Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Πεμ Ιουλ 11, 2013 8:05 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cloudy έγραψε:ρωτα καλυτερα το γιατρο σου για τη χοριακη εμενα πχ μου τη μετρησαν κ στην αυχενικη.
Eκεί μετράνε την β ελεύθερη χοριακή, είναι άλλο πράμα.

527Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Πεμ Ιουλ 11, 2013 9:51 am

cloudy

cloudy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ααα μαλιστα νομιζα οτι ηταν το ιδιο...

528Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Πεμ Ιουλ 11, 2013 11:14 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
konstadinade έγραψε:
δεν ειμαστε 45 λεπτα στον υπερηχο μιλαω σαν συνολο ολη η επισκεψη.αλλα στον υπερηχο π.χ την τελευταια φορα μου εξηγησε για το κεφαλι του για το σχημα του εγκεφαλου του, μου εδειξε τα χερια, τα ποδια,τα δαχτυλα μου εβαλε να ακουσω την καρδια, προσπαθησε να δει τι φυλλο ειναι και π.χ μου ειπε οτι και στα αγορια και στα κοριτσια κρεμεται κατι στην αρχη αναμεσα στα ποδια τους ιδιου μεγεθους γιαυτο και μπερδευονται...αλλα συνηθως η κλειτοριδα κοιταει προς τα κατω και το πεος προς τα πανω.

Αυτό που κάνει ο γιατρός σου, να σου εξηγεί τι ακριβώς βλέπεις και μετά να σου λύνει οποιαδήποτε απορία έχεις είναι πάρα πολύ καλό! Και έτσι θα έπρεπε να κάνουν όλοι. Αυτά που βλέπουν αυτοί στους υπερήχους τις περισσότερες φορές σχεδόν εμείς δεν τα καταλαβαίνουμε. Νομίζουμε ότι βλέπουμε χέρι και είναι κεφάλι Smile 
Όπως είδα όμως ρώτησες και αλλού και σου είπαν το ίδιο που σου είχα πει! Δεν κρατάνε πάντα οι αυχενικές την ίδια ώρα. Όπως έπαθε και η Αναστασία που το μωράκι της ρέμβαζε και δεν ήθελε να κουνηθεί με τίποτα Smile 
Αν όμως ο γιατρός στην αυχενική, παρά την λίγη ώρα που κράτησε, δεν σου έδειξε την καρδιά, τον εγκέφαλο, το πάχος της αυχενικής διαφάνειας, το ρινικό οστό, και κάποια άλλα πραγματάκια (μήκος εμβρύου και περίμετρο κεφαλής για υδροκεφαλισμό) τότε πραγματικά σε ξεπέταξε!!!

ANASTASIA2013 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια. Εγώ έκανα την αυχενική και την papp-a σε ιδιωτικό μαιευήριο και για τις 2 πλήρωσα 200. Ο γιατρός μου δεν μου ζήτησε τίποτα. Πάντως και ο ειδικός γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο και ο γιατρός μου, μου είπανε ότι έχουνε δει το φύλλο του μωρού. Προσωπικά δεν θέλω να το ξέρω ακόμα. Ας είναι γερό και ότι να'ναι

Εγώ όπως και 2 χρόνια πριν, πλήρωσα 125+25=150 ευρώ και για τα δύο. Ο δικός σου γιατρός λογικό είναι να μην σου πάρει τίποτα. Αυτός που έκανε την εξέταση πληρώνεται.

Leda Leda έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια!!Πόσο σας ζηλεύω εσάς που πήγατε για την αυχενική!!Αν και από ότι είδα σχεδόν σε καμία δεν είπαν φύλο...
Αναστασία καλώς ήρθες και μια χαρά απαντάς!!!Και γω ασχετίδου είμαι...
Εμένα μου είπε 180 αυχενική μαζί με papp-a..
Konstadinade και γω Πάτρα στην Παπαιωάννου δεν ξέρω αν θυμασαι που στο χα ξαναπεί...Μου είπε μια φίλη μου που έχει πάει ότι είναι πάρα πολύ καλή, μου την σύστησε και η γιατρός μου και ένας ψυχολόγος φίλος του άντρα μου..Όμως αφού όλα είναι μια χαρά και είναι καλά το μωράκι σου οκ!!!
Kate και εμένα με έχουν πιάσει κάτι πόνοι όπως όταν έχεις πολλές ώρεσ να φας..Κάτι τέτοιο ένιωθες και συ?
Θα συμφωνήσω με την Irenehr που λέει gallida ότι μπορεί να σου δημιουργεί περιτό άγχος αυτό το μηχάνημα...
Εγώ έχω να το δω από τότε που ακούσαμε καρδούλα...Είναι οκ ή με έχει γράψει ο γιατρός μου??Τώρα θα πάω αύριο να δείξω και κάποιες εξετάσεις...Ουφφφ!!!Σας έπρηξα????

Εσύ πότε με το καλό θα κάνεις την αυχενική; Σε όσες είπαν φύλλο, το είπαν χωρίς να είναι 100% σίγουρο. Πάντα στην Β επιπέδου όπου βλέπουν όλα τα όργανα (μαζί με τα γεννητικά) επιβεβαιώνεται.
Όσο για το πόσο συχνά πηγαίνεις στον γιατρό σου, το συνηθισμένο είναι μια φορά τον μήνα. Δεν σε έχει γράψει ο γιατρός σου. Αν υπήρχε κάποιος ιδιαίτερος λόγος θα σου έλεγε να σε ξαναδεί πιο νωρίς. Εκτός αν είχες εσύ ανησυχία για το αν πηγαίνουν όλα καλά.
Τέλος, χοριακή, όπως σου είπαν και άλλες κοπέλες γίνεται πριν πας να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη σου σε γιατρό. Με αυτόν τον τρόπο μετράνε μια συγκεκριμένη ορμόνη η οποία διπλασιάζεται σε νούμερο μέσα σε 48 ώρες και από αυτό βλέπουν κατά πόσο μια εγκυμοσύνη υπάρχει και εξελίσσεται σωστά.

ANASTASIA2013 έγραψε:Ξέχασα να σας πω την εμπειρία μου στην αυχενική. Σε προηγούμενο post είδα κάτι αντίστοιχο. Μπαίνω μέσα που λέτε και ξεκινάει ο υπέρηχοσ. Το μωρό δεν κουνιόταν καθόλου. Ήταν μπρούμυτα και δεν έκανε τίποτα. Σαν νεκρό. Εφτασε σε σημείο ο ειδικός της αυχενικής να χτυπάει ελαφριά την κοιλιά μου με το όργανο μπας και κουνηθεί. Αυτό ατάραχο. όπως καταλαβαίνεται πάγωσα. Ευτυχώς αυτός ήταν πάρα πολύ καλός και με καθησύχασε και μου είπε να μην ανησυχώ. Μου είπε να πάω να φάω ένα γλυκό και να κάνω μία βόλτα. Και για να μην σας ζαλίζω τα έκανα αυτά και όλα ήταν μία χαρά και μάλιστα είδα να πιπιλάει και το χέρι του.!!!!!!!!!

Είδες Αναστασία; Από τώρα κάνουν ότι θέλουν!!! Δεν ήθελε το παιδί να του χαλάσετε την ηρεμία και εσείς εκεί... να το αναστατώσετε Smile  Ήθελε το γλυκάκι του λοιπόν για να σας κουνηθεί! Μπράβο! Όλα καλά να πάνε και με την αμνιο...

cloudy έγραψε:
επισης δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να κρινουμε ποιος απανταει σε τι;;;κανεις δεν ειναι υπιχρςωμενος για τπτ. ας μη γινομαστε κακες....
εγω ας πουμε λογω βλαβης υπολ εχω προσβαση στο ιντερνετ μονο απο το κινητο μου συνεπως δεν μου ειναι οτι πιο ευκολο κ δεν εχω και  χρονο αλλα προσπαθω να σας διαβαζω οποτε μπορω

Όσον αφορά στο δικό μου σχόλιο cloudy, δεν με πειράζει καθόλου αν θα απαντήσει κάποια κοπέλα σε όλα τα post ή όχι. Αυτό που είπα εγώ και αναφέρθηκε και από άλλον, είναι ότι όταν συμμετέχεις σε μια ΟΜΑΔΑ, είναι το λιγότερο αγενές να μπαίνεις κάθε τόσο, να γράφεις μόνο τα νέα σου (χωρίς να έχεις δει τίποτα από αυτά που έχουν ειπωθεί), με αποτέλεσμα να κάνεις συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις, όπου σου απαντάνε σχεδόν όλοι, τους ξαναγράφεις και ρωτάς για 10η φορά τα ίδια! Αν μη τι άλλο είναι και κουραστικό. Δεν υπάρχει καμία κακία, απλά όσες συμμετέχουμε φαντάζομαι θέλουμε μια επικοινωνία και συζήτηση με τις υπόλοιπες και όχι μονολόγους χωρίς απαντήσεις!
Δεν έχω τον σκοπό ούτε τη διάθεση να το συνεχίσω αυτό ή να δημιουργήσω παρατράγουδα, απλά κάποια στιγμή έκανα μια επισήμανση.
Χωρίς καμία παρεξήγηση πάντα γιατί ο γραπτός ο λόγος έχει τα δικά του στραβά Smile 



Και ήρθε η σειρά μου να πω τα δικά μου νέα Smile 
Κάναμε την αυχενική σήμερα και ευτυχώς όλα πήγαν μια χαρά. Είμαστε 6 ολόκληρα εκατοστά, είδαμε μυτούλα μια χαρά, εγκέφαλο πεταλουδίτσα όμορφη, την καρδούλα, την αυχενική διαφάνεια στα 2 εκ. και περιμένουμε τα αποτελέσματα της PAP-A για να είμαστε ήσυχοι από όλες τις απόψεις!
Και ψιθύρισαν και οι 2 -η γιατρός μου και ο πιστοποιημένος- (γιατί ο σύζυγος έχει άγχος για τον διάδοχο) ότι μάλλον θα έχουμε 2ο κοριτσάκι στην παρέα μας! Για να δούμε...[/quote]

http://www.something-special.gr

529Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Πεμ Ιουλ 11, 2013 10:11 pm

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλήμερα κορίτσια ολα καλα με μενα!
Αλλα ειχε πολυ τρεξιμο η χθεσινη μερα.

Εκανα χθες και τους 2 υπερηχους,

στον μαστο το ινοαδενωμα δεν μεγαλωσε κ δεν αλλαξε σχήμα,μονο που ειμαι γεμάτη κυστες λογω της πυκνότητας που εχω κ λογω μεγεθους, αλλα ολα καλα.

Χολή,συκώτι,πάγκρεας,νεφρά ολα καθαρα κ μια χαρα, μου ειπαν οτι οι πονοι ηταν πιθανον απο τον οισοφαγο κ ηταν μαλλον τυχαιο γεγονος...

Aναστασια χαρας το κουραγιο σου εγω θα ειχα βαλει τα κλαματα.

Χαιρομαι που οσες κανατε αυχενικη εχετε τοσο καλα αποτελεσμτα

Αχ περιμενω ποτε θα παω γι αυχενικη.Η γυναικολογος μου ακομα δεν με εχει ειδοποιησει εαν ειναι αρχες Αυγ ή τελη Ιουλιου confused γιατι κ αυτη δεν ξερει ποτε θα κλεισει το ιατρειο της για μια εβδομαδα
κ εχω σκασει!

530Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Αυχενική διαφάνεια Πεμ Ιουλ 11, 2013 10:33 pm

ANASTASIA2013


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χαίρομαι κορίτσια για όλες σας. Περιμένω την επόμενη εβδομάδα να πάω στον γιατρό να μου πει τις επόμενες εξετάσεις και σας ενημερώσω. Μου είχε πει να κάνω και μία εξέταση που δείχνει την βιταμίνη D την λεγόμενη βιταμίνη του ήλιου. διότι ενώ θα έπρεπε εμείς σαν Ελληνες και στην χώρα που ζούμε να έχουμε αυξημένη αυτήν την βιταμίνη τελικώς τον τελευταίο χρόνο μετά από μελέτες έδειξαν ότι το 70% δεν την έχει σε επάρκεια. δεν ξέρω αν από εσας τι ζήτησε κανένας γιατρός.

531Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Πεμ Ιουλ 11, 2013 11:29 pm

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Χαίρομαι που όλα πάνε καλά για όλες! Και για τις αυχενικές σας και για τα αποτελέσματα της Kate! Έτσι να μειώνεται το άγχος σιγά σιγά!! Πάντα τέτοια Smile
Αναστασία εμένα δεν μου ζήτησε η γιατρός μου εξέταση της βιταμίνης D και δεν το έχω ξανακούσει να το ζητάνε σε εγκυμοσύνη αλλά σίγουρα κακό δεν κάνει να το κοιτάξεις!
Επίσης να σας πω ότι ενώ μέχρι προχθές η κοιλιά μου το πρωί σχεδόν δεν υπήρχε και μέχρι το βράδυ είχε φουσκώσει (και αυτό επαναλαμβανόταν κάθε μέρα!), από χθες έχει μείνει εκεί ακλόνητη και δεν μπαίνει πια μέσα! Πραγματικά είναι πάρα πολύ περίεργο! Δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω!
Αυτά και από μένα, άντε και αύριο επιτέλους σ/κ Smile

532Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 12:01 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημέρα κορίτσια!Μπράβο για τις αυχενικές! Εγώ χτες το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα σαν να συσπάται το εντεράκι μου στιγμιαία, χωρίς πόνο κάτω από τον αφαλό. Λέτε να ήταν το μωράκι μου?

533Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 12:16 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:
Επίσης να σας πω ότι ενώ μέχρι προχθές η κοιλιά μου το πρωί σχεδόν δεν υπήρχε και μέχρι το βράδυ είχε φουσκώσει (και αυτό επαναλαμβανόταν κάθε μέρα!), από χθες έχει μείνει εκεί ακλόνητη και δεν μπαίνει πια μέσα! Πραγματικά είναι πάρα πολύ περίεργο!

Αχ μια απο τα ιδια ειχα το περασμενο παρ/σαβ/κυρ!

Αφου την μια μερα ειχε ξεφουσκωσει τοσο που ανησυχησα.. λεω λες να εγινε τπτ κακο αλλα μεχρι το βραδυ ξανα επανερχοταν! τι να πω!
Τωρα ειναι σταθερη δεν εχω παραπονοRazz

gallida έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια!Μπράβο για τις αυχενικές! Εγώ χτες το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα σαν να συσπάται το εντεράκι μου στιγμιαία, χωρίς πόνο κάτω από τον αφαλό. Λέτε να ήταν το μωράκι μου?

Δυσκολα το μωρο θα το καταλαβαινεις 6 με 7 μηνα οπως το εννοεις..

κ εγω εχω πεταρισματα και συσπασεις πολυ ελαφριες επιφανειακα αραια κ που, εχει σχεδη ομως με τους μυς εκει κοντα γιατι οπως κ να χει γινονται αλλαγες!

534Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 12:20 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν το ακούς τόσο αργά το μωρό!Εμένα μου λένε γύρω στην 18η-19η βδομ. Κ πως θα νιώσουμε ότι είναι αυτό?

535Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 12:22 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariameint με ξεαγχωσες λιγάκι!!Η αλήθεια είναι ότι είδε τις εξετάσεις μου ήταν οκ και απλά μου έγραψε και σίδηρο..Αλλά το μωρό μας δεν το είδαμε...Τώρα στις 18 έχω αυχενική άντε πλησιάζω.....Αυτό για τη βιταμίνη D ούτε και γω το έχω ακούσει αλλά καλύτερα να σε τσακίζει στις εξετάσεις και μην έχεις άγχος παρά να αναρωτιέσαι μήπως είναι κάτι που δεν έχεις κάνει...Δείχνει τουλάχιστον ότι είναι πολύ σχολαστικός και τα προσέχει όλα..!!

536Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 1:26 am

stel87

stel87
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μου τι κανετε??
δεν εχω ιντερνετ και οποτε τα καταφερνω μπενω απο το κινητο να διαβασω τα νεα σας...
οπωσ βλεπω ολες ειστε καλα και οι αυχενικες σας μια χαρουλα,εγω την τεταρτη παω για αυχενικη και εχω ανχος...
ελπιζω να περνατε καλα και να φουσκωσουμε ολες σιγα σιγα.................Very Happy Very Happy Very Happy 

537Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 2:06 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πότε θα φουσκώσουμε βρε κορίτσια...θέλω να αρχίσω να νιώθω έγκυος....

538Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 3:54 am

viki1988

viki1988
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα...χααιρομαι που ολα κυλανε καλα για ολες σας.....
kate85 μια χαρα που πηγαν ολα καλα με τις εξετασεις σου.....
και εγω κοριτσια δεν μπαινω πολυ συχνα και ζητω συγγνωμη γι'αυτο αλλα τα νεα σας παντα τα διαβαζω και χαιρομαι που ολα κυλανε καλα για ολες σας......
σας φιλω γλυκα ολες!!!!!!!!!!!!Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 417472 Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 417472 

539Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 5:22 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gallida έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια!Μπράβο για τις αυχενικές! Εγώ χτες το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα σαν να συσπάται το εντεράκι μου στιγμιαία, χωρίς πόνο κάτω από τον αφαλό. Λέτε να ήταν το μωράκι μου?

gallida έγραψε:Δεν το ακούς τόσο αργά το μωρό!Εμένα μου λένε γύρω στην 18η-19η βδομ. Κ πως θα νιώσουμε ότι είναι αυτό?

Όντως το μωρό το νιώθεις από την 18η εβδομάδα και μετά και αυτό γιατί έχει τέτοιο μέγεθος ώστε να μπορεί να ακουμπάει την μήτρα και στη συνέχεια η μήτρα να ακουμπάει την κοιλιά. Η σύσπαση λοιπόν που ένιωσες χθες το βράδυ δεν ήταν το μωρό σου Smile 
Εγώ π.χ. την κόρη μου την κατάλαβα μόλις μπήκα στην 20η εβδομάδα. Αυτό που ένιωσα ήταν ακριβώς αυτό που νιώθεις όταν κάποιος σε ακουμπάει μέσα στη θάλασσα. Βέβαια κάθε γυναίκα το αισθάνεται διαφορετικά!

http://www.something-special.gr

540Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 5:49 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariameint έγραψε:
gallida έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια!Μπράβο για τις αυχενικές! Εγώ χτες το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα σαν να συσπάται το εντεράκι μου στιγμιαία, χωρίς πόνο κάτω από τον αφαλό. Λέτε να ήταν το μωράκι μου?

gallida έγραψε:Δεν το ακούς τόσο αργά το μωρό!Εμένα μου λένε γύρω στην 18η-19η βδομ. Κ πως θα νιώσουμε ότι είναι αυτό?

Όντως το μωρό το νιώθεις από την 18η εβδομάδα και μετά και αυτό γιατί έχει τέτοιο μέγεθος ώστε να μπορεί να ακουμπάει την μήτρα και στη συνέχεια η μήτρα να ακουμπάει την κοιλιά. Η σύσπαση λοιπόν που ένιωσες χθες το βράδυ δεν ήταν το μωρό σου Smile 
Εγώ π.χ. την κόρη μου την κατάλαβα μόλις μπήκα στην 20η εβδομάδα. Αυτό που ένιωσα ήταν ακριβώς αυτό που νιώθεις όταν κάποιος σε ακουμπάει μέσα στη θάλασσα. Βέβαια κάθε γυναίκα το αισθάνεται διαφορετικά!
Αχ ανυπομονώ!Η κουνιάδα μου πάντως επιμένει ότι το μωρό το ακούς μετά την αυχενική (αυτή έχει 2 παρεπιπτόντως).

541Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 6:02 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gallida έγραψε:
mariameint έγραψε:
gallida έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια!Μπράβο για τις αυχενικές! Εγώ χτες το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα σαν να συσπάται το εντεράκι μου στιγμιαία, χωρίς πόνο κάτω από τον αφαλό. Λέτε να ήταν το μωράκι μου?

gallida έγραψε:Δεν το ακούς τόσο αργά το μωρό!Εμένα μου λένε γύρω στην 18η-19η βδομ. Κ πως θα νιώσουμε ότι είναι αυτό?

Όντως το μωρό το νιώθεις από την 18η εβδομάδα και μετά και αυτό γιατί έχει τέτοιο μέγεθος ώστε να μπορεί να ακουμπάει την μήτρα και στη συνέχεια η μήτρα να ακουμπάει την κοιλιά. Η σύσπαση λοιπόν που ένιωσες χθες το βράδυ δεν ήταν το μωρό σου Smile 
Εγώ π.χ. την κόρη μου την κατάλαβα μόλις μπήκα στην 20η εβδομάδα. Αυτό που ένιωσα ήταν ακριβώς αυτό που νιώθεις όταν κάποιος σε ακουμπάει μέσα στη θάλασσα. Βέβαια κάθε γυναίκα το αισθάνεται διαφορετικά!
Αχ ανυπομονώ!Η κουνιάδα μου πάντως επιμένει ότι το μωρό το ακούς μετά την αυχενική (αυτή έχει 2 παρεπιπτόντως).

Αυτό που σου είπα δεν είναι εμπειρικό. Οπότε όσα παιδιά και να έχει η κουνιάδα σου, είναι αδύνατο να νιώσεις ένα έμβρυο 6 εκατοστών που επιπλέει στην μικροσκοπική ακόμα μήτρα σου. Η γιατρός μου μου είπε αυτό που σου έγραψα. Μέχρι να νιώσω πραγματικά την κόρη μου, νόμιζα και εγώ ότι κάτι αισθανόμουνα πιο πριν. Τελικά ήταν συσπάσεις, αέρια του εντέρου και άλλα πολλά Smile  αλλά όχι το μωρό. Θα το καταλάβεις όταν έρθει η ώρα!

http://www.something-special.gr

542Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 9:49 am

soulita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα εγκυούλες μου.Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα όλων των αυχενικών,μπράβο kate για τις εξετάσεις σου!Καλώς ήρθατε νέες εγκυούλες.
Άντε να περάσουν οι μέρες να έρθει αυτή η τετάρτη να πάω κα γω για την αυχενική,έχω πολύ αγωνία για το αποτέλεσμα...φοβάμαι και λίγο δεν μπορώ να πω...!Ας ελπίσουμε ότι όλα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά όπως έχει γινεί μέχρι τώρα.

543Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 9:48 pm

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
soulita έγραψε:Καλησπέρα εγκυούλες μου.Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα όλων των αυχενικών,μπράβο kate για τις εξετάσεις σου!Καλώς ήρθατε νέες εγκυούλες.
Άντε να περάσουν οι μέρες να έρθει αυτή η τετάρτη να πάω κα γω για την αυχενική,έχω πολύ αγωνία για το αποτέλεσμα...φοβάμαι και λίγο δεν μπορώ να πω...!Ας ελπίσουμε ότι όλα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν καλά όπως έχει γινεί μέχρι τώρα.



καλημερα κοριτσακι..φτανει η τεταρτη..4 μερουλες ειναι..εμενα πως θα περασουν οι 10;; μου εχει λειψει το μικρακι μου..εχω να το δω 10 μερες..+αλλες 10 μεχρι να παω..φτανοουμε στις 20..πφφφφφφ...ολα καλα θα μας πανε!!!!!

544Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Παρ Ιουλ 12, 2013 10:51 pm

soulita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
matinaki1990 έγραψε:
καλημερα κοριτσακι..φτανει η τεταρτη..4 μερουλες ειναι..εμενα πως θα περασουν οι 10;; μου εχει λειψει το μικρακι μου..εχω να το δω 10 μερες..+αλλες 10 μεχρι να παω..φτανοουμε στις 20..πφφφφφφ...ολα καλα θα μας πανε!!!!!

Όντως φτάνουν σιγά σιγά και ανυπομονώ τρελά.Εν τω μεταξύ είχα ένα θεματάκι στον προγενετικό με το ζαχαράκο και πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου είπε να τον παρακολουθήσω για μία εβδομά,μετρήσεις πρωι μεσημερι βράδυ.Μέχρι στιγμής βγαίνουν καλές...Η πρωινή νηστείς μου βγήκε πχ σήμερα 105 και το βράδυ είχα φάει 2 κομμάτια πίτσα.Και οι άλλες μεσημέρι και βράδυ βγαίνουν 115 μαξ.Τι ναπω...Καλές δεν είναι?Μακάρι να έστρωσε γιατί με είχε αγχώσει λίγο!Θα συνεχίσω τώρα τις μετρήσεις μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας μήπως και αλλάξει κάτι.

545Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Σαβ Ιουλ 13, 2013 10:39 am

soulita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



κορίτσια για να γελάσουμε λίγο.Δεν είναι απίστευτο!!!Ελπίζω να ανέβει σωστά.

546Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Σαβ Ιουλ 13, 2013 9:20 pm

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέλεια φωτο!!!!χαχαχαχαχα!!!!!!!

547Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Σαβ Ιουλ 13, 2013 11:25 pm

soulita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια μου καλήμέρα.

Σήμερα παρατήρησα μια αχνή κάθετη γραμμή στην κοιλιά μου.Ξεκινάει από τον αφαλό μέχρι κάτω.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί το σποράκι μου να είναι κοριτσάκι ή εμφανίζεται σε όλες τις εγκυμονούσες?(είμαι άσχετη τελείως)Embarassed Embarassed 

548Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Σαβ Ιουλ 13, 2013 11:44 pm

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
soulita έγραψε:Κορίτσια μου καλήμέρα.

Σήμερα παρατήρησα μια αχνή κάθετη γραμμή στην κοιλιά μου.Ξεκινάει από τον αφαλό μέχρι κάτω.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί το σποράκι μου να είναι κοριτσάκι ή εμφανίζεται σε όλες τις εγκυμονούσες?(είμαι άσχετη τελείως)Embarassed Embarassed 

Καλημέρα. Η γραμμή είναι άσχετη με το φύλλο του παιδιού. Επίσης δεν εμφανίζεται σε όλες τις εγκύους. Πάντως μου κάνει εντύπωση που σου εμφανίστηκε από τόσο νωρίς.

Όσο για την φωτό που έβσλες... απλά τέλεια Very Happy 

http://www.something-special.gr

549Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Κυρ Ιουλ 14, 2013 1:22 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
soulita έγραψε:Κορίτσια μου καλήμέρα.

Σήμερα παρατήρησα μια αχνή κάθετη γραμμή στην κοιλιά μου.Ξεκινάει από τον αφαλό μέχρι κάτω.Αυτό σημαίνει ότι μπορεί το σποράκι μου να είναι κοριτσάκι ή εμφανίζεται σε όλες τις εγκυμονούσες?(είμαι άσχετη τελείως)Embarassed Embarassed 


ελα βρε..απο τοσο νωρις γραμμουλα;; περιεργο μου φαινεται..εχω διαβασει οτι δημιουργειται σε προχωρημενη εγκυμοσυνη..κ οχι σε ολες..τεσπα.... αυχενικη εχεις κανει;;

550Μανούλες Ιανουαρίου 2014  - Σελίδα 22 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 Κυρ Ιουλ 14, 2013 3:44 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!!!!!
Θα είμαι και εγω μανούλα Ιανουαρίου αλλα προς το τέλος!!!
Τι κάνετε;;;τωρα είμαι στην 10 εβδομάδα και 5 Αυγούστου ανυπομονω να πάω για αυχενικη!!!!
Πολλές αναγουλες έχω δεν μπορώ να πω αλλα υπομονή!!!!!
Ειναι το δεύτερο παιδάκι μου έχω ήδη μια κορούλα 20 μηνών!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 43]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 43  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις