Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 34]

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυστυχως ουτε αυτον τον μηνα καταφεραμε κατι
μολις ηρθε η ακατανομαστηTwisted Evil Twisted Evil 

και ειχα μια χαρα με τις 3 μερες καθυστερησης....

μα γιατι δεν μπορω να καταλαβω
γιατι?
στον γιο μου επιασα τοσο ευκολα και τοσο γρηγορα στο 2ο γιατι παιδευομαι ετσι?

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε κορίτσι μου γιατί παιδευεσαι έτσι; Δύο μήνες δεν προσπαθείτε; Δεν το λες και πολύ καιρό! Δεν υπάρχει εγγύηση ότι και το δεύτερο παιδί σου θα το επιανες αμέσως. Παίζουν πολλά ρόλο, πχ η ηλικία. .περιμενε λιγο ακομα και θα γίνει!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι ρε κοριτσι μου δεν λεω αλλη ηλικια ειχα τοτε αλλη τωρα αλλαζουν τα πραγματα σιγουρα

απλα απορω...και ισως εχω ενα αγχος παραπανω γιατι το θελω τοσο πολυ

πρεπει ομως να το βγαλω απο το μυαλο μου και να χαλαρωσω να το αφησω ελευθερα και οποτε ερθει
μαλλον το αγχος μου την κανει την ζημια

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε αγαπη μου οι γιατροι σου δινουν συνηθως μεχρι 1 χρονο για να συλλαβεις κι εσυ προβληματιζεσαι στον 2 μηνα;

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια!!!!!! Που ειστε;;;

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια, τι κανετε;; Που εχετε χαθει ολες;; Που ειναι το Ματινακι; Που ειναι η αμαζονα;; Στελλουλα πως παει η εγκυμοσυνη;; Σοφακι εσυ;; μπεμπουλη;; Γιατι χαθηκατε ετσι βρε κοριτσια;; καλη παρεουλα ημασταν...Cool 

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σου τζένη, δεν έχω ξαναγράψει εδώ, κι εγώ στο περίμενε είμαι...
καλά είσαι?? εγώ μια χαρα, δρόσισε κιόλας..
περιμένω (την καθυστέρηση) σε καμιά βδομάδα.........

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω ακομη εχω 10 μερες για την περιοδο οποτε ακομη δεν το σκεφτομαι, ειναι νωρις. Αχ ας μη μας ερθει μια φορα η ακατανομαστη!!!!

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σου εύχομαι να μη σου έρθει!!!!
μακαρί όλα να πάνε κατ ευχην.

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Που ειστε βρε κοριτσακια μου;;;;;;; Γιατι χαθηκατε;; Αχ και ποσο ηθελα να τα πουμε τωρα που περιμενω την ακατανομαστη!! Περιμενω την Παρασκευη και ηδη άρχισαν τα συμπτωματα!! Αμαν δηλαδη, ουτε μιση μερα να μην ελπιζω

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γειά σου τζενακι!χάθηκα αλήθεια...δεν είμαι πολύ καλά....με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά....η στελλούλα που χάθηκε;το ματινακι;ελπίζω να είναι καλά και απασχολημένες με τις κοιλίτσες τους...μην αγχώνεσαι τζενακι!μακάρι να μην σου έρθει!ασε τα συμπτώματα!εμένα σίγουρα γιατί αυγουλάκι γιοκ αυτό το μήνα και ...χαμηλη προγεστερόνη..για να δούμε.ειναι και άλλα μαζεμένα και δεν λέω να σηκώσω κεφάλι!πάνω από ολα να είμαστε καλα΄!Smile 

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αμαν βρε αμαζονα μου, γιατι ετσι;; Δεν χαιρεσαι με το παιδακι σου;; Δεν την καμαρωνεις τωρα που παει και σχολειο;; Εγω προς το παρον δεν δουλευω, δεν με καλεσαν ακομη

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα!τζένη μου την καμαρώνω,φέτος πάει προνήπια αλλά συνέχεια ζητάει αδερφάκι...από όλες τις γνωστές μου μόνο η μάνα μου δεν είναι έγκυος .....!!Laughing Laughing Laughing προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά...μου έχεο κολλήσει ότι κάτι πάει στραβά...Sad 
μην στεναχωριέσαι για τη δουλειά!να είμαστε μόνο καλά!οι εγκυούλες μας μας ξέχασαν!μίλησες με το ματινακι καθόλου;

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
amazona και τις υπόλοιπες σας διαβάζω συχνά άσχετα που δν γραφω για να μην πετάγομαι(όπως τώρα καλή ώρα Embarassed ) στο δικό σας νήμαΠεριμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 28 667478 

άλλα το θέμα την προγεστερόνη είναι ένα κατι που αντιμετωπιζεται..
και ειχα κανει την ίδια εξέταση οπως κ εσυ κ είχα πολύ πιο μεγάλο νουμερο πολυ ικανοποιητικο και παρολαυτα παλι δυσκολεύτηκα να μεινω.

Αλλα μου ειχε πει η γιατρος μου οταν καναμε την εξεταση αυτη οτι και πεσμενη να ειναι φτιαχνεται Wink !!

Παιδακι εχεις κανει ηδη 1, αρα σου εχεις αποδειξει οτι μπορεις, αρα ακομα και μικροπροβηματακια να εχουν προκυψει θα τα λυσετε.

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε ευχαριστώ πολύ kate_85!με το καλό το μωράκι σου!Smile μακάρι να μην μείνει μόνο του το κοριτσάκι μου...κλείνουμε σε λίγο 2 χρόνια που προσπαθούμε και έχουμε κουραστεί πολύ...δεν το βάζουμε κάτω όμως!θέλω τόσο πολύ να ξαναγίνω μανούλα...Sad 

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξερεις, σας διαβαζω και ολα αυτα που γραφετε και ο τιτλος του νηματος με αντιπροσωπευε απολυτα για το πως ενιωθα οταν ερχοταν καθε φορα η "ακατανομαστη"Mad 

Κ επειδη δεν ηρθε το νινι και με το "καλησπερα σας"

ακομα το νιωθω σαν ενα μικρο θαυματακι Very Happy 

Τεσπα, εγω θα ελεγα να δειτε εαν δεν εχετε δει και το σπερμα.. μπορει τοτε να ηταν μια χαρα και τωρα να εχει κατι που με μια θεραπεια να στρωσει ξανα.. αλλα φανταζομαι τα εχετε δει αυτα.

Ολα καλα θα πανε σε ολες σας!!Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 28 417472

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kate μου, δεν πεταγεσαι καθολου και να μας λες οτι θελεις! Ποσο καιρο προσπαθουσες μεχρι να μεινεις εγκυος;; (Ξερεις ρωταω οχι απο περιεργεια αλλα γιατι εχω πειστει οτι το προβλημα το δικο μου ειναι το μυαλο μου και μονο!) Οσο για την αμαζονα πιστευω πως κι εκεινη δεν εχει οργανικο θεμα. Εμενα ο γιατρος μου ειπε το εξης: "Αν ειχατε οργανικο προβλημα, θα το εφτιαχνα αλλα για το κολλημα στο μυαλο δεν μπορω να κανω κατι..."

693Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 28 Empty Σεντονακι... σορυυ :D Τρι Σεπ 17, 2013 4:37 am

kate_85

kate_85
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tzeni σε ευχαριστώ πολύ!

Εμείς προσπαθούσαμε κοντά στον 1,5 χρόνο..

άλλα εγώ στους 9 μηνες (τότε μόλις είχα κλείσει τα 27) είχα ήδη αρχίσει να αγχώνομαι και ήθελα να το ψάξω..

Πήγα στην καλή μου την γιατρό και οταν της είπα οτι : " 9 μήνες δεν...." γέλασε κ μου είπε οτι μετά το χρόνο να πάω να το ψάξουμε άλλα εγώ εκεί επιμονήήή.. και ετσι:

Έκανα εναν προγεννητικό...souper
Έκανα μια παρακολουθηση ωορηξιας... μια χαρά
Μέτρησα και την προγεστερόνη οπως κ η Αμαζονα αλλα εγω στην 21 μερα του κύκλου(28 μερες/κυκλος)... 42 super
και ειχα παρει τα πανω μου...

και κάνω την τελευταία εξέταση υστεροσαλπιγγογραφία...
και μου βρίσκουν την δεξια μου σάλπιγγα κλειστή(θεοκλειστη)  και την αριστερή ανοιχτή αλλά μπορεί να ήταν κλειστή και να άνοιξε με την εξέταση...

Κορίτσια το τι κλαμα και το τι οδυρμος δεν λέγεται.. αφου πέρασε μια βδομάδα κ συνήλθα...πήγε κ ο άντρας μου για εξετάσεις του βρήκαν οτι οσο να'ναι τα σπερματοζωάρια του ηταν ολιγον εως πολυ τεμπελικα..Razz  και ξεκινησε μια θεραπεία... και σπερματοδιαγραμματα... και μετα μια αλλη θεραπεια κ.ο.κ αυτη ιστορία πηγε κανα 3 μηνο.. και τελη Μαρτιου αποφασίσαμε να κάνουμε την 1η σπερματεγχυση χωρίς επιτυχία
μετά 2η η πάλι χωρίς επιτυχία

και στην 3η προσπάθεια τα καταφεραμε ! στις 20 Μαιου!

Θέλω να πιστεύω οτι έφταιγε και το άγχος μου αλλά λίγο πολύ και όλα τα παραπάνω έπαιξαν το ρόλο τους..

(σορρυ για το σεντόνι)

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kate μου δίνεις κουράγιο...σαλπιγγογραφία έχω κάνει μετά την απόξεση, ήταν καλή και χίλιες μύριες εξετάσεις,το σπέρμα σχετικά καλό αλλά με κλεισμένα τα 35 και ενδομητρίωση μερικοί μου μίλησαν στους 4 μήνες για σπερματέχυνση και εξωσωματική...
να φανταστείς ότι την κόρη μου την πιάσαμε με την 1η....ήμουν 30 κάτι και νόμιζα ότι μόλις το αποφασίσουμε σε κάποιους μήνες θα πιάσω και το 2ο...
τρομάρα μου!
σίγουρα και το άγχος παίζει ρόλο αλλά πως να το καταπολεμήσεις;
τζενάκι ο γιατρός σου έγραψε!Laughing Laughing Laughing Laughing 
είμαι για άλλη ειδικότητα πλέον!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι να πει κι αυτος βρε αμαζονα μου, ειμαστε απο το ιδιο χωριο, γνωστος και με πειραζει. Να πω την αληθεια σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει, μου ειπε να την κανουμε αργοτερα. Αλλα βρε κοπελα μου βλεπω οτι σε εχει παρει απο κατω πιο πολυ απο εμενα, το οτι υπαρχει προβλημα μετα την αποξεση ειναι κατι το οποιο δεν ισχυει και μονη σου εχεις πεισει τον εαυτο σου για κατι τετοιο

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μακάρι!με βλέπω αντι για γυναικολόγους να τα δίνω στους ψυχιάτρους!Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 28 215994 Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 28 215994 Περιμένωντας το μικρο μου θαυματάκι! - Σελίδα 28 215994 
τουλάχιστον τώρα που δεν δουλεύεις πατε κανένα ταξιδάκι,χαλαρώστε και σκεφτείτε ...μετά το γάμο!εμείς με την μικρή δεν έχουμε βοήθεια,ούτε για ένα ποτάκι πάμε....για ταξιδάκι ούτε λόγος!πως να ξεφύγουμε;ο τελευταίος γιατρός μου είπε"διακοπές"!έχω και τη σκατούλα να μου το θυμίζει εκεί που πάω να ξεχαστώ!Embarassed Embarassed Embarassed 
υπομονή και θα μας έρθει!το ματινάκι το έψαξα στο facebook αλλά δεν την βρήκα.στείλε μου προσωπικό μην. πως την βρήκες!η στελλούλα άφαντη!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αμαζονα μου σου εστειλα αλλα κοιταξε το γιατι δεν ειμαι και σιγουρη αν το εκανα σωστα. Αν δεν ηρθε, στειλε μου εσυ ενα οποιοδηποτε προσωπικο μηνυμα για να σου απαντησω. κανε και σε εμενα αιτημα!!!

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δεν το πήρα...

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σου έστειλα εγώ!

Tzeni84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατι λαθος κανω, σου απαντησα, το πηρες;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 34]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις