Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
559 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 559 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 42]

751Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 2:50 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Χρυσό μου κορίτσι ede... ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΚΩΛΟΥ!!!
Θα σε κοπανήσω Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 215994 
Δεν ντρεπομαι για το κορμί μου. να βγαλεις εσυ το βρωμοπουλο και μετα εγω. Razz 

752Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 2:58 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Αχ ede ακριβώς ίδια περίπτωση έχω να θυμηθώ.
Τις καταλαβαίνω κάποιες γυναίκες που θέλουν τόσο ένα παιδάκι αλλά δεν τυχαίνει.
Και είναι φυσικό να νοιώθουμε αμήχανα απέναντι σε κορίτσια που προσπαθούν. Και εκείνες να είναι κάπως απεναντί μας. Και κάπως έτσι απομακρυνθήκαμε και εμείς από ένα φιλικό ζευγάρι.

Δεν κακίζω κανέναν. Έτσι τα φέρνει η ζωή.
Καταλαβαίνω αλλά είναι κρίμα να χάνεις φιλίες για το λόγο αυτό.
το ''αστειο της υποθεσης είναι το εξής. Την γωνρίζω απο μικρή κάποτε διαγωστήκε σε εμένα κάποιο γυναικολογικό προβλημα που χρειαστηκε χειρουργίο και στην συνέχεια με΄γλαη ταλαπωρία. Το ιδιο ακριβω΄ς διάστημα το ίδιο προβλημα παρουσιάστηκε σε εκέινη. απο τον φόβο της με αυτά που περασα εγώ το άφησε στην τυχη του. οταν πήγε για τις εξετασεις της ο γιατρό φρίκαρε με το ποσο πολύ ειχε α΄φησει το θεμα της. Εκει ξεκίνησαν και οι τύψεις και ''ζήλεια'' (λάθος λέξη αλλά δεν ξέρω πως να το πω. Παντως οχι με την εννοια ζήλεια που ξερουμε) γιατί δεν είχε τρεξει και εκείνη οπως εγώ. Θα χαρώ ομως πολύ αν κανει ενα παιδακι. Ισως ξαναβρώ την φίλη μου.

753Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 3:26 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα προσπαθει η κουμπαρα μου να κανει παιδακι 2 χρονια τωρα(το οποιο και θα βαφτησω)λοιπον ακουστε ιστορια.εγω ειχα τα 2 και μετα τον γαμο της μενει και αυτη εγκυος και αποβαλει.μετα απο 2 εβδομαδες μενει εγκυος η αδερφη μου το οποιο το βαφτησε η κουμπαρα μου!οταν της το ειπαμε για την εγκυμοσυνη στην αρχη φοβομασταν αλλα εντελει το ειπαμε.η ιδια μου εχει πει οτι δεν της αρεσει να ακουει για εγκυμοσυνες..παει αυτο και μενει εγκυος η ξαδερφη μου και πως να της το πω???για καλη μου τυχη εκεινη την μερα που ειχα σκοπο να της το πω μου λεει οτι ειδε στον υπνο της την ξαδερφη μου και οτι ειναι εγκυος,και ετσι της ειπα οτι καλα το ειδε στον υπνο της.μετα μενω εγκυος εγω!!εδω και αν τα ειδα δυσκολα!!!τελος παντων θεμα δεν εχουμε!ειναι μια χαρα η κοπελα πολυ νορμαλ!και ευτυχως που ειναι ετσι γιατι την αγαπω πολυ!

754Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 3:48 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυσκολες αυτες οι καταστασεις, και δεν τις εχω ζησει για να κρινω. Σιγουρα ειναι πολυ ασχημο το περιβαλλον σου να κανει παιδια και ενω εσυ θες και προσπαθεις χρονια να μην μπορεις.

755Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 3:54 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιπον η μαμα μου εχει μια ξεδερφη η οπια δεν μπορουσε να κανει παιδια ο αντρας της λογο το οτι ειχε περασει μαγουλαδες σε μεγαλη ηλικια δεν ειχε μηνη στηρος αλλα ειχε λιγοστα σπερματοζοαρια προσπαθουσε να κανει με εξοσοματικη παντρεμενη κοντα στα 18 χρονια η αδερφη τις λιπον μολις παντρεφτηκε μετα απο λιγο εμεινε εγκυος και η κοπελαεπεφτε ψηχολογικα και αρχησε να αφωσιονετε αποκληστικα στην ανυψια τις κανει την πρωτη εξωσοματικη και αποβαλει μετα ξαναμενη εγκυος η αδερφη της και παλι ο αντρας τις ακομα πιο χαλια κανουν τελος παντον κανουν 4 και πηγαν στραφη στην τελευτεα ολα πηγενανε καλα μεχρι τον 6 μηνα ηταν καθηλομενη στο κρεβατι τις λεει λιπον η γιατρος τις μπορεις να συκωθεις πια απο το κρεβατι συκονετε η κοπελα μετα απο ,μια βδομαδα να παει στο περιπτερο και χανι το παιδι δεν ηθελε να ξανα ακουσει για εγκυμοσηνες και μπενουν τα σογια στην μεση και την παρακαλουσαν αποφασιζη λιπον να ξανακανει προσπαθεια τελευτεα και πιανει διδημα σε διαφορετικο σακο αλλαξε και γιατρο 9 μηνες στο κρεβατι γενναει με καισαρικη αι δεν πηγενε κανεις στο σπιτι μεχρι που σαραντησε μετα πηγεναν στο σπιτι οταν χρονισαν τα παιδια καπιο προβλημα ειχε ο γιος τις και τον πηγε στον παιδιατρο και του βρηκαν λευχεμια 3 χρονια στα νοσοκομεια με θεραπιες τωρα διξα το θεο το παιδακι ειναι μια χαρα αλλα δεν μπορει να παιξει οπως τα αλλα παιδια προσεχουν μην χτυπησει και αλλα πολλα τωρα ειναι 7 χρονον κοντα ο μικρος και η μικρη της ηταν μια μεγαλη διαδικασια στην ζωη της αλλα με πολυ θελιμα και πιστη ολα γινονται

756Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 4:08 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω εχω 3 φίλες κολλητες.οι 2 είχανε παιδιά και η μια ηταν έγκυος.εγω ακομα δεν είχα μείνει έγκυος και παρόλο που δεν μου πήρε καιρό ένιωθα να απομακρύνομαι εκείνο το διάστημα.εβλεπα οτι είχαν αλλα ενδιαφέροντα που εγω δεν μπορούσα να συμμετέχω.οταν λοιπον έμεινα έγκυος ξανά εντάχθηκα απο μονη μου.δεν σου φταίει κανείς ο εαυτός σου σου φταίει σε αυτές τις καταστάσεις.απλα καταλαβαίνω εν μέρη την αγωνία που μπορει να σου γυρίσει σε νεύρα η οτι άλλο.

757Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 4:12 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Dori έγραψε:Εγω εχω 3 φίλες κολλητες.οι 2 είχανε παιδιά και η μια ηταν έγκυος.εγω ακομα δεν είχα μείνει έγκυος και παρόλο που δεν μου πήρε καιρό ένιωθα να απομακρύνομαι εκείνο το διάστημα.εβλεπα οτι είχαν αλλα ενδιαφέροντα που εγω δεν μπορούσα να συμμετέχω.οταν λοιπον έμεινα έγκυος ξανά εντάχθηκα απο μονη μου.δεν σου φταίει κανείς ο εαυτός σου σου φταίει σε αυτές τις καταστάσεις.απλα καταλαβαίνω εν μέρη την αγωνία που μπορει να σου γυρίσει σε νεύρα η οτι άλλο.

ναι βεβαια αλλο να μην εχεις απλα παιδι, γιατι δεν εχεις ακομη προσπαθησει η δεν θες, και να απομακρυνεσαι γιατι λογικα οι φιλες σου εχουν αλλα ενδιφεροντα που δεν μπορεις να ακολουθησεις, και αλλο να προσπαθησεις χωρις επιτυχια να γινεις μαμα, και διπλα σου οι κοντινοι σου ανθρωποι να το πετυχαινουν. Σιγουρα δεν φταιει η φιλη σου που εγινε μαμα και εσυ οχι, αλλα το να βρισκεσαι σε αυτο το περιβαλλον μπορει ψυχολογικα να σου κανει κακο. Και παλι υποθεσεις κανω γιατι δεν εχω βιωσει κατι τετοιο.

758Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 4:22 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια δύσκολο θέμα πιάσατε...γιατι μιλάμε όλες εκ του ασφαλούς, αφού έχουμε ή περιμένουμε παιδάκι. Είναι πολύ δύσκολο για μια κοπέλα που παντρευεται με όνειρα για την δημιουργία μια όμορφης οικογένεια και μέλημα την απόκτηση ενός παιδιού , την συνέχιση και την προέκταση του εαυτού της, να βλέπει ότι δεν μπορει!!Ξερετε τι αρνητικό αντικτυπο έχει στην ψυχολογια της, στην εικόνα της ώς γυναικα, στη σχεση της με τον άντρα της, την οικογενεια της, τους γυρω της, στα σχεδια του ζευγαριου....??Δεν ξέρουμε!!Αυτες και η ψυχούλα τους το ξέρουν...οπότε δεν μπορώ να μιλησω περαιτερω....η αλήθεια είναι ότι αποφευγω και εγω όπως ειπώθηκε και πιο πάνω να το ¨τραβαω" με τα της εγκυμοσυνης μαζί τους, διοτι διακρινω πολλές φορες δυσφορια...Very Happy Very Happy 

759Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 6:22 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε μερικές γυναίκες το παιδί είναι αυτοσκοπός και το μοναδικό ζητούμενο στη σχέση. Αν είσαι τέλεια με τον άνθρωπό σου το ξεπερνάς πιο γρήγορα ένα πρόβλημα της απουσίας ενός παιδιού.
Αν θες τότε σώνει και ντε δεν ξέρω... δεν το έχω ζήσει. Τραβηγμένο όμως μου φαίνεται.

760Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 6:27 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dori συμφωνω μαζι ζου στα τελευταια σου λογια

Inka τα ιδια πουλες λεμε..προσωπικα τις καταλαβαινω την ψυχολογια αυτων των γυναικων μιας και πολυ αγαπημενο μου προσωπο προσπαθει και μου λεει ολες την ανησυχειες που εχει.ομως με ενοχλει που δεν καταλαβαινουν καποιεςς οτι και εμεις δεν γεννηθικαμε εγκυες.δεν ξερεις την αγωνια που περασε μεχρι να γινει μανα η καθε γυναικα. την κακια δεν καταλαβαινω!!

761Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 8:19 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Σε μερικές γυναίκες το παιδί είναι αυτοσκοπός και το μοναδικό ζητούμενο στη σχέση. Αν είσαι τέλεια με τον άνθρωπό σου το ξεπερνάς πιο γρήγορα ένα πρόβλημα της απουσίας ενός παιδιού.
Αν θες τότε σώνει και ντε δεν ξέρω... δεν το έχω ζήσει. Τραβηγμένο όμως μου φαίνεται.

Πραγματικα οταν συμβαινει αυτο τρελλαινομαι! Δεν γινεται τωρα ολη η ζωη ενος ανθρωπου να περιστρεφεται γυρω απο αυτο.
Κι εγω αυτο πιστευω margdimitra, με τον συντροφο μας ξεκιναμε 2 ανθρωποι, δεν μας υπογραφει κανεις οτι θα γινουμε 3 ή 4. Αν εισαι καλα μαζι του, ολα τα αλλα ξεπερνιουνται.
Και για να μην πεταχτει κανενα εξυπνοπουλι εδω μεσα να μου πει οτι μιλάω εκ του ασφαλους, να ξεκαθαρισω οτι προσπαθω για μωρο ενα χρονο. Αλλα δεν θα μου γινει κι εμμονή. Θα κανω οτι ειναι να κανω μεσω της επιστημης κι επειτα ας αποφασισει Αυτος.

Αυτο που με ενοχλει πιο πολυ ομως ειναι οι γυναικες που δεν χαιρονται με την εγκυμοσυνη μιας φιλης ή μιας γειτονισσας ή μιας γνωστης, μονο και μονο επειδη οι ιδιες δυσκολευονται να συλλαβουν. Η γνωμη μου ειναι οτι αυτες οι γυναικες ειναι κακοι ανθρωποι και σιγουρα δεν αξιζουν ενα παιδι. Δεν δεχομαι οτι μπορει να ολο αυτο να βγαινει απο την στενοχωρια τους...αυτο ειναι απλα κακος χαρακτηρας που θα βγει κι αλλου σε βαθος χρονου.

762Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 9:57 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώνκορίτσια ήθελα πολύ ενα παιδί. Οχι να γεννήσω ενα παιδί . να μεγαλώσω και να ε΄χω ενα παιδί. Αν δεν μπορούσα να κάνω σίγουρα θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο που μπορούσα εξετάσεις, θεραπείες , εξωσωματικές κλπ. Και πάλι όσο μου επετρεπε η ψυχολογία και ητ ΄σεπη μου γιατί ειναι διαδικάσιες πολυδάπανες. Αν έφτανα λοιπ΄΄ον να έιμαι 10 χρόνια χωρίς παιδί θα σκεφτόμουν σοαβαρότατα την υιοθεσία. και για να σας προλάβω οπως και η νταρσελα πάλι δεν μιλάω εκ του ασφαλούς. Οταν είχα τις αποβολες είχα ήδη ένα παιδί. ηθελα σίγουρα και δευτερο. Σκεφτόμουν την λύση στο να πάρω ένα παιδι. ήμουν πολύ σίγουρη οτι θα μπορούσα να το αγαπήσω όπως και τα δικά μου. Για έναν λόγο . θα ήταν και αυτό δικό μου. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν οταν σου ξεκόβει η επιστήμη να μείνεις έγκυος για΄τι να μην μπεις σε αυτή τη διαδικάσια? Μου ειχε πει κα΄ποτε μια ''και αν μετα τα καταφέρεις τι κάνεις? Το δίνεις πίσω? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked απλά θα εχεις 2 παιδιά. Τώρα υτό που λεει η Νταρσελ οτι κάποιος βγαζει κακία δεν θέλω μωρέ να το βλέπω έτσι. Πικρία ναι κακία όχι. Δεν ΄γινεται να αισθάνεσαι μίσος γιατί κάποιος κάνει παιδιά. με τίποτα. Δεν θέλω να το βλέπω έτσι. Μπορεί να με επιανε και εμένα το παράπονο ,και η πίκρα και πολλά. κακία όμως ...............Χοντρή λέξη.

763Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:09 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτό κορίτσια συμβαίνει πάρα πολύ συχνά και για πάρα πολλούς λόγους πχ οταν καποιος δεν εχει βρει τον συντροφο του, εχει χωρισει, δεν βρηκε δουλεια, δεν περασε σε ΑΕΙ κτλ επιλεγει να απομακρυνει απο κοντα του τους ανθρωπους που του θυμιζουν τι δεν εχει και αισθανεται πιο ανετα κοντα σε ανθρωπους που βιωνουν την ιδια <πικρα>. Θελει πολλες φορες λιγο χρονο ετσι ωστε να μπορεσει να το χωνεψει, να το δουλεψει μεσα του. Τωρα η κακία για μενα ή την εχεις ή δεν την εχεις γενικα , δεν την εμφανιζεις σε συγκεκριμενα θεματα

764Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:10 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:Εγώνκορίτσια ήθελα πολύ ενα παιδί. Οχι να γεννήσω ενα παιδί . να μεγαλώσω και να ε΄χω ενα παιδί. Αν δεν μπορούσα να κάνω σίγουρα θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο που μπορούσα εξετάσεις, θεραπείες , εξωσωματικές κλπ. Και πάλι όσο μου επετρεπε η ψυχολογία και ητ ΄σεπη μου γιατί ειναι διαδικάσιες πολυδάπανες. Αν έφτανα λοιπ΄΄ον να έιμαι 10 χρόνια χωρίς παιδί θα σκεφτόμουν σοαβαρότατα την υιοθεσία. και για να σας προλάβω οπως και η νταρσελα πάλι δεν μιλάω εκ του ασφαλούς. Οταν είχα τις αποβολες είχα ήδη ένα παιδί. ηθελα σίγουρα και δευτερο. Σκεφτόμουν την λύση στο να πάρω ένα παιδι. ήμουν πολύ σίγουρη οτι θα μπορούσα να το αγαπήσω όπως και τα δικά μου. Για έναν λόγο . θα ήταν και αυτό δικό μου. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν οταν σου ξεκόβει η επιστήμη να μείνεις έγκυος για΄τι να μην μπεις σε αυτή τη διαδικάσια? Μου ειχε πει κα΄ποτε μια ''και αν μετα τα καταφέρεις τι κάνεις? Το δίνεις πίσω? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked απλά θα εχεις 2 παιδιά. Τώρα υτό που λεει η Νταρσελ  οτι κάποιος βγαζει κακία δεν θέλω μωρέ να το βλέπω έτσι. Πικρία ναι κακία όχι. Δεν ΄γινεται να αισθάνεσαι μίσος γιατί κάποιος κάνει παιδιά. με τίποτα. Δεν θέλω να το βλέπω έτσι. Μπορεί να με επιανε και εμένα το παράπονο ,και η πίκρα και πολλά. κακία όμως ...............Χοντρή λέξη.
ede συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.και για το θέμα της έξωσωματικης και για την υιοθεσία.κι εγω ετσι έλεγα παντα οτι αν δεν καταφέρω να κάνω παιδι θα προσπαθούσα να υιοθέτησω.και ειμαι σίγουρη οτι θα το λάτρευα.και τωρα ακομα που εχω ενα ποτε δεν αποκλείω το ενδεχόμενο της υιοθεσίας.αλλα δυστυχώς ειναι πολυ χρονοβόρα διαδικασία.λενε οτι μπορει να πάρει και χρόνια για να σου δώσουν παιδι.

765Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:16 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το θεμα της υιοθεσιας ειναι πολυ χρονοβορο και πολυ παρακινδυνευμενο αν απευθυνθεις σε ιδρυματα

766Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:17 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Dori έγραψε:
ede έγραψε:Εγώνκορίτσια ήθελα πολύ ενα παιδί. Οχι να γεννήσω ενα παιδί . να μεγαλώσω και να ε΄χω ενα παιδί. Αν δεν μπορούσα να κάνω σίγουρα θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο που μπορούσα εξετάσεις, θεραπείες , εξωσωματικές κλπ. Και πάλι όσο μου επετρεπε η ψυχολογία και ητ ΄σεπη μου γιατί ειναι διαδικάσιες πολυδάπανες. Αν έφτανα λοιπ΄΄ον να έιμαι 10 χρόνια χωρίς παιδί θα σκεφτόμουν σοαβαρότατα την υιοθεσία. και για να σας προλάβω οπως και η νταρσελα πάλι δεν μιλάω εκ του ασφαλούς. Οταν είχα τις αποβολες είχα ήδη ένα παιδί. ηθελα σίγουρα και δευτερο. Σκεφτόμουν την λύση στο να πάρω ένα παιδι. ήμουν πολύ σίγουρη οτι θα μπορούσα να το αγαπήσω όπως και τα δικά μου. Για έναν λόγο . θα ήταν και αυτό δικό μου. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν οταν σου ξεκόβει η επιστήμη να μείνεις έγκυος για΄τι να μην μπεις σε αυτή τη διαδικάσια? Μου ειχε πει κα΄ποτε μια ''και αν μετα τα καταφέρεις τι κάνεις? Το δίνεις πίσω? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked απλά θα εχεις 2 παιδιά. Τώρα υτό που λεει η Νταρσελ  οτι κάποιος βγαζει κακία δεν θέλω μωρέ να το βλέπω έτσι. Πικρία ναι κακία όχι. Δεν ΄γινεται να αισθάνεσαι μίσος γιατί κάποιος κάνει παιδιά. με τίποτα. Δεν θέλω να το βλέπω έτσι. Μπορεί να με επιανε και εμένα το παράπονο ,και η πίκρα και πολλά. κακία όμως ...............Χοντρή λέξη.
ede συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.και για το θέμα της έξωσωματικης και για την υιοθεσία.κι εγω ετσι έλεγα παντα οτι αν δεν καταφέρω να κάνω παιδι θα προσπαθούσα να υιοθέτησω.και ειμαι σίγουρη οτι θα το λάτρευα.και τωρα ακομα που εχω ενα ποτε δεν αποκλείω το ενδεχόμενο της υιοθεσίας.αλλα δυστυχώς ειναι πολυ χρονοβόρα διαδικασία.λενε οτι μπορει να πάρει και χρόνια για να σου δώσουν παιδι.
Aς παρει χρονια. Αφου δεν κανεις καθολου ας παρει. Για αυτο πολλα ζευγαρια καταφευγουν στο εξωτερικό ή αγοράζουν'' απο διάφορους .....''επιχειρηματίες''.Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ειχα παντως γνωστη που πηρε παιδι απο Ουκρανια γιατι στην ελλαδα δεν της εδιναν. ηταν ,,,,,,,,,,,γρια.................44 χρονων. Το πηρε ,το λατρευει ,το σπουδαζει στα καλυτερα και το φοβερό έιναι το μικρό ....της μοιάζει φοβερά. Τι να πω ίσως έγινε ότι έγινε για να βρεί αυτο το παιδάκι μια μαμά. Ειχαν σκοτωθεί και οι 2 γονεις .

767Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:25 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:εγω βρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομαι και το βλεπω εδω μεσα και με μια κοπελα που μιλουσαμε χθες μεσω πμ το συμφωνουσαμε  ηταν οτι υπαρχουν κοπελες που προσπαθουν για παιδακι και βγαζουν μια κακια για τις ηδη μανουλες!!!το βλεπω και πραγματικα ειναι κριμας!!

για κακια δεν ειμα σιγουρη αλλα μια παντελη ελλειψη χιουμορ την διακρινω!

768Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:28 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω βρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομαι και το βλεπω εδω μεσα και με μια κοπελα που μιλουσαμε χθες μεσω πμ το συμφωνουσαμε  ηταν οτι υπαρχουν κοπελες που προσπαθουν για παιδακι και βγαζουν μια κακια για τις ηδη μανουλες!!!το βλεπω και πραγματικα ειναι κριμας!!

για κακια δεν ειμα σιγουρη αλλα μια παντελη ελλειψη χιουμορ την διακρινω!
την ελειψη χιουμορ απλα την διακρινεις???αχνοφαινεται δηλαδη???η ειναι ολοφανερη??Shocked

769Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:29 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω βρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομαι και το βλεπω εδω μεσα και με μια κοπελα που μιλουσαμε χθες μεσω πμ το συμφωνουσαμε  ηταν οτι υπαρχουν κοπελες που προσπαθουν για παιδακι και βγαζουν μια κακια για τις ηδη μανουλες!!!το βλεπω και πραγματικα ειναι κριμας!!

για κακια δεν ειμα σιγουρη αλλα μια παντελη ελλειψη χιουμορ την διακρινω!
την ελειψη χιουμος απλα την διακρινεις???αχνοφαινεται δηλαδη???η ειναι ολοφανερη??Shocked 

βγαζει ματι!!!!

770Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:40 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε βρε κοριτσια πειτε κανενα νεο!!!!εγω εχω την μεγαλη μου με πυρετο..

771Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:42 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω βρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομαι και το βλεπω εδω μεσα και με μια κοπελα που μιλουσαμε χθες μεσω πμ το συμφωνουσαμε  ηταν οτι υπαρχουν κοπελες που προσπαθουν για παιδακι και βγαζουν μια κακια για τις ηδη μανουλες!!!το βλεπω και πραγματικα ειναι κριμας!!

για κακια δεν ειμα σιγουρη αλλα μια παντελη ελλειψη χιουμορ την διακρινω!
την ελειψη χιουμος απλα την διακρινεις???αχνοφαινεται δηλαδη???η ειναι ολοφανερη??Shocked 

βγαζει ματι!!!!
O kαθένας ε΄χιε διαφορετική αισθηση του χιούμορ. και πολλοι άνθρωποι δενμπορούν να κάνουν χιούμορ με όλα τα θέματα.

772Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:46 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:αντε βρε κοριτσια πειτε κανενα νεο!!!!εγω εχω την μεγαλη μου με πυρετο..
Εγώ εκανα μεγάλη κοτ΄σνα και απλά περιμένω. Η μικρή έχει ξεκινήσει να τρώει απο όλα τα φαγητά. Εκτος αυγό. Σήμρα το ξέχασα τον ζώον και στα γιουρβαλακια έιχε αυγο. Της το έδωσα και όλα καλά. Το απογευμα βλέπω κάτι κοκκινίλες και πρηξίματα που φεύγουν μεν γρηγορα αλλά εμφανίζονται αλλού. φοβάμαι οτι μπορεί να της ε΄κανε αλλεργία. Αρα περιμένω, παρακολουθώ και πέρνω γιατρό τηλέφωνο ή πάω νοσοκομείο. Μπράβο μου!

773Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:46 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:αντε βρε κοριτσια πειτε κανενα νεο!!!!εγω εχω την μεγαλη μου με πυρετο..

κρυωσε η μικρη, τι επαθε?

774Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:50 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:αντε βρε κοριτσια πειτε κανενα νεο!!!!εγω εχω την μεγαλη μου με πυρετο..
Εγώ εκανα μεγάλη κοτ΄σνα και απλά περιμένω. Η μικρή έχει ξεκινήσει να τρώει απο όλα τα φαγητά. Εκτος αυγό. Σήμρα το ξέχασα τον ζώον και στα γιουρβαλακια έιχε αυγο. Της το έδωσα και όλα καλά. Το απογευμα βλέπω κάτι κοκκινίλες και πρηξίματα που φεύγουν μεν γρηγορα αλλά εμφανίζονται αλλού. φοβάμαι οτι μπορεί να της ε΄κανε αλλεργία. Αρα περιμένω, παρακολουθώ και πέρνω γιατρό τηλέφωνο ή πάω νοσοκομείο. Μπράβο μου!
να σου πω,γιατι δεν παιρνεις τηλ τον παιδιατρο ωστε να μην ανησυχεις???

775Το σαλόνι μας. - Σελίδα 31 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 10:52 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:αντε βρε κοριτσια πειτε κανενα νεο!!!!εγω εχω την μεγαλη μου με πυρετο..

κρυωσε  η μικρη, τι επαθε?
προστο παρον μονο πυρετο μου κανει και δεν εχει ουτε βηχα ουτε μυξουλα..ειχα ολη την εβδομαδα εγω αμυγδαλιτιδα και λεω μηπως την κολλησα αλλα δεν ποναει ο λαιμος της!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις