Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
503 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 503 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 41]

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ααααααααα επισης τωρα που το θυμηθηκα...εγω εχω τον babybjorn μαρσιπο
http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=babybjorn%20active&ctid=CT3220468&searchsource=1&CUI=UN64821295912298220&UM=1&start=0&pos=5
και δε με βόλεψε ΚΑΘΟΛΟΥ..ενιωθα οτι και το μωρο δεν ηταν άνετο με τα πόδια κρεμασμένα και ανοιχτά και το βαρος του όλο στη μεσούλα. Νομιζω οτι το ring sling είναι το καλυτερο απο αποψη στασης μωρού..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:ααααααααα επισης τωρα που το θυμηθηκα...εγω εχω τον babybjorn μαρσιπο
http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=babybjorn%20active&ctid=CT3220468&searchsource=1&CUI=UN64821295912298220&UM=1&start=0&pos=5
και δε με βόλεψε ΚΑΘΟΛΟΥ..ενιωθα οτι και το μωρο δεν ηταν άνετο με τα πόδια κρεμασμένα και ανοιχτά και το βαρος του όλο στη μεσούλα. Νομιζω οτι το ring sling είναι το καλυτερο απο αποψη στασης μωρού..
Για αρχή θα παίξω με ring-sling και mei-tai. Μετά μπορεί να πάρω και κανα μάρσιπο

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και τέλος, μόλις έριξα μια ματια στη λίστα μας....και συνειδητοποίησα οτι (λόγω της καισαρικής και όχι των εβδομάδων) απο όλες εμάς που συμμετεχουμε πιο "ενεργά" και συχνά εγω γεννάω πρωτη????????????
εεεεεεεεε ....πέφτω για ύπνο να ξεχάσω το οτι μόλις αγχώθηκα... Razz

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:Και τέλος, μόλις έριξα μια ματια στη λίστα μας....και συνειδητοποίησα οτι (λόγω της καισαρικής και όχι των εβδομάδων) απο όλες εμάς που συμμετεχουμε πιο "ενεργά" και συχνά εγω γεννάω πρωτη????????????
εεεεεεεεε ....πέφτω για ύπνο να ξεχάσω το οτι μόλις αγχώθηκα... Razz
χαχαχα
Καληνύχτα, κορίτσι!
Εγώ είμαι η "ουρά" της παρέας!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:Και τέλος, μόλις έριξα μια ματια στη λίστα μας....και συνειδητοποίησα οτι (λόγω της καισαρικής και όχι των εβδομάδων) απο όλες εμάς που συμμετεχουμε πιο "ενεργά" και συχνά εγω γεννάω πρωτη????????????
εεεεεεεεε ....πέφτω για ύπνο να ξεχάσω το οτι μόλις αγχώθηκα... Razz

Ποτε σου είπε οτι θα την κανεις;κατι μου λέει οτι εγω θα είμαι πρωτη.
Κ για το μπλοκάρισμα κ γω μεσα!τι τρώτε ήθελα να ήξερα.κ δεν ήμουν ποτε εύκολη στο να βάζω κιλα παντα το βαρος μου ίδιο ηταν.
Παραμυθένια τέλεια η κοιλιτσα φτου φτου!
Το πρωι πάω για ψώνια,δεύτερος γύρος!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evinακι μόνο μία σαλάτα;;; Μα τι να σου κάνει μια σαλάτα;;; Από αιματοκρίτη πώς είσαι; Πάντως κορίτσια πρέπει να τρώμε πρωτεΐνες και όσες είμαστε στο 3ο τρίμηνο έχουμε μεγάλη ανάγκη από ω3 λιπαρά να ξέρετε.
Julie μου σε ευχαριστούμε! Δε θα τα πλύνω βέβαια ακόμη τα ρουχαλάκια, αρχές Σεπτέμβρη λέω να τα έχω έτοιμα.


Μαϊμουδάκι καλά ψώνια αύριο!

Καληνύχτες κοριτσάκια!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 417472 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτες! afro 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξύπνησα παλι κ άντε να κοιμηθώ!

Pampers κ εγώ! Μόνο τα πράσινα δεν έπαιρνα πολύ baby dry αν θυμάμαι καλά! Πάνε 15 μήνες από τότε! Στο τέλος πριν κόψει τη βραδυνή έπαιρνα και τα λιμπερο με τις πιτσιλες.

Babylino χοντρα κ με διαρροές!
Lidl μας είχαν φέρει μια φορά στο εξοχικό ...άλλα δεν έψαξα τιμή κτλ γιατί δεν ψωνίζω από εκεί καθόλου!

Παραμυθένια για να μας πληγωσεις την έβαλες τη φωτό?φτου φτου!

Με γειά σας Μαίμου! Περιμένουμε φωτό :-)

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia,
ελπίζω να ξανακοιμήθηκες!

Καλημερούδια, μανούλες!
Εντάξει, έχω σταθεροποιηθεί στον 7ωρο ύπνο.
Πάνε τα 12ωρα!!!!

Μάλλον έχω και έννοιες-δουλειές γιατί τόσο καιρό με τη χαζοαδιαθεσία που είχα "τα είχα γειώσει όλα". Τώρα σκέφτομαι λογιστές- φορολογικές δηλώσεις, κούνιες, ring slings, διακοπές-πακετάρισμα πραγμάτων..... Σοβαρά προβλήματα! Smile 

Ρε κορίτσια,
όταν ξυπνάτε ή σηκώνεστε, αισθάνεστε λίγο να μπουρδουκλώνονται-επανατακτοποιούνται τα άντερά σας;
Εγώ πάντα για 10 δευτερόλεπτα έχω κάτι πονάκια στην κοιλιά, λες και τους χαλάω (των αντέρων μου) την τάξη τους και τη ζαχαρένια τους. Δεν με ανησυχεί, γιατί δίνω καταλαβαίνω πως είναι όλα πιεσμένα εκεί μέσα αλλά το 'χει καμιά άλλη; Rolling Eyes 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια και από εμένα!

Πάνες τσεκ λοιπόν! Όλες συγκλίνετε στα pampers οπότε αυτά και θα δοκιμάσουμε.

Σβουρίτσα κι εγώ κάπως έτσι νιώθω, οπότε μάλλον λογικό θα είναι. Το sling θα το πάρεις πριν τη γέννηση; Εντάξει, περιττό να σας πω τι μου έλεγε χτες ο Παραμυθένιος που του ξαναέθιξα το θέμα. " Θα βάλω 3 μπουκάλια νερό μέσα σε ένα τραπεζομάντιλο, θα σου τα κρεμάσω πάνω σου να δω πόση ώρα μπορείς να τα μεταφέρεις!!! " Ε τι του λες;;; Τόσες άλλες γιατί μπορούν;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Δευ Ιουλ 22, 2013 10:09 pm, 1 φορά

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!
Ιωάννα, δεν θα το λεγα ότι νιώθω και ιδιαίτερο. πέρα από τη μπέμπα κάποιες φορές. χαχα! πλάκα έχει όμως όπως το περιγράφεις!
Παραμυθένια μου τελευταία φορά ο αιματοκρίτης μου ήταν 31, τώρα δεν ξέρω. Λογικά σήμερα θα μου γράψει εξετάσεις και θα δούμε. Πάντως παίρνω όλα τα χάπια μου πια κανονικά. Εκτός από το σιχαμένο μασώμενο ασβέστιο.
Αχ, έχω άγχος για σήμερα...
Ας μου πει όλα καλά!
-" Έύη μπορείς να βγεις, να περπατήσεις να κάνεις ό,τι θες. Η μκρή είναι μια χαρά!"
Αλλά το ένστικτό μου τα περιγράφει αλλιώς. Ίδωμεν...Ας δουλέψω λίγο να ξεχαστώ....

υ.γ1. Ιωάννα ούτε εγώ έχω κάνει ακόμη τη δήλωση. Πως σιχαίνομαι χαρτούρες και γραφειοκρατικά δε λέγεται.

υ.γ2. Εντάξει η Kate, τον έφερε τον διάδοχο!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia κοίτα,
επειδή το μωρό θέλει ΣΥΝΕΧΕΙΑ αγκαλιά, το βάρος θα τα κουράσει απίστευτα τα χέρια σου! Με το sling το βάρος του μοιράζεται τουλάχιστον στην πλάτη σου.
Και αν αρχίσεις να το φοράς από την αρχή που το μωρό θα είναι 2,5-3-4 κιλά και το συνηθίσεις, θα συνηθίζεις και καθώς θα παχαίνει. Αν πας να βάλεις αργότερα κατευθείαν το 8κιλο μωρό, θα σου πέσει μάλλον βαρύ!
Εγώ αυτά έχω διαβάσει για τα sling γενικά από τον Σεπτέμβρη που άρχισα να σκάβω τα ιντερνέτς και εκεί έχω καταλήξει!
Άνθρωπος με ισχυρή προσωπικότητα ο paramythenios, ε;

evini,
λογικά θα σου πει ο άνθρωπος να ακούς και το σώμα σου. Αφού δεν αντέχεις, καλά θα κάνεις να μην είσαι extreme με τις δραστηριότητές σου.
Εγώ χθες (που πήρε ο κώλος μου αέρα και δεν έφαγα την ώρα που ψιλοπείνασα) ζαλίστηκα μέσα στο Mall και ανέβηκα τρέχοντας στον πάνω όροφο να φάω κάτι γιατί μου είχε πέσει το ζάχαρο μάλλον (είχα καθυστερήσει το γεύμα μου, το πάθαινα και προ εγκυμοσύνης) και έτρεμα σαν ψάρι έξω από το νερό!
Συνήθως έχω μαζί μου ταπεράκια (μικρουλια) με ένα φρουτάκι, με ξηρούς καρπούς. Τώρα (που πήρε ο κ μου αέρα) είχα φύγει από το σπίτι σκέτη....... (τσύλο θέλω, γμτ)

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Ιωάννα, δεν θα το λεγα ότι νιώθω και ιδιαίτερο. πέρα από τη μπέμπα κάποιες φορές. χαχα! πλάκα έχει όμως όπως το περιγράφεις!
Παραμυθένια μου τελευταία φορά ο αιματοκρίτης μου ήταν 31, τώρα δεν ξέρω. Λογικά σήμερα θα μου γράψει εξετάσεις και θα δούμε. Πάντως παίρνω όλα τα χάπια μου πια κανονικά. Εκτός από το σιχαμένο μασώμενο ασβέστιο.
Αχ, έχω άγχος για σήμερα...
Ας μου πει όλα καλά!
-" Έύη μπορείς να βγεις, να περπατήσεις να κάνεις ό,τι θες. Η μκρή είναι μια χαρά!"
Αλλά το ένστικτό μου τα περιγράφει αλλιώς. Ίδωμεν...Ας δουλέψω λίγο να ξεχαστώ....

υ.γ1. Ιωάννα ούτε εγώ έχω κάνει ακόμη τη δήλωση. Πως σιχαίνομαι χαρτούρες και γραφειοκρατικά δε λέγεται.

υ.γ2. Εντάξει η Kate, τον έφερε τον διάδοχο!

Ειδική δεν είμαι, το έχω ξαναπει αλλά μία σαλάτα είναι φυσικό να μη σε χορτάσει και μετά να πεινάς. Προσπάθησε να τρως κανονικά, ειδικά το μεσημέρι. Μα δεν ξελιγώνεσαι μόνο με μία σαλάτα;

Όσο για τη γιατρό, καλά θα πάνε όλα. Θα το δεις, μην αγχώνεσαι προκαταβολικά. Το πρωί έχεις ραντεβού;

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ερώτηση:
Το ring sling φοριέται από άνδρα??? Shocked 
Από φωτογραφίες που είδα δεν νομίζω...
χαχα! όσο φαντάζομαι τον δίμετρο μπαμπά της μπέμπας με αυτό με πιάνουν τα γέλια!
Μωρέ τους αποκλείουμε πολύ έτσι.
Μία με το θηλασμό, μία με αυτό.
Οι μπαμπάδες πως να συμμετέχουν??

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:
evini7 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια!
Ιωάννα, δεν θα το λεγα ότι νιώθω και ιδιαίτερο. πέρα από τη μπέμπα κάποιες φορές. χαχα! πλάκα έχει όμως όπως το περιγράφεις!
Παραμυθένια μου τελευταία φορά ο αιματοκρίτης μου ήταν 31, τώρα δεν ξέρω. Λογικά σήμερα θα μου γράψει εξετάσεις και θα δούμε. Πάντως παίρνω όλα τα χάπια μου πια κανονικά. Εκτός από το σιχαμένο μασώμενο ασβέστιο.
Αχ, έχω άγχος για σήμερα...
Ας μου πει όλα καλά!
-" Έύη μπορείς να βγεις, να περπατήσεις να κάνεις ό,τι θες. Η μκρή είναι μια χαρά!"
Αλλά το ένστικτό μου τα περιγράφει αλλιώς. Ίδωμεν...Ας δουλέψω λίγο να ξεχαστώ....

υ.γ1. Ιωάννα ούτε εγώ έχω κάνει ακόμη τη δήλωση. Πως σιχαίνομαι χαρτούρες και γραφειοκρατικά δε λέγεται.

υ.γ2. Εντάξει η Kate, τον έφερε τον διάδοχο!

Ειδική δεν είμαι, το έχω ξαναπει αλλά μία σαλάτα είναι φυσικό να μη σε χορτάσει και μετά να πεινάς. Προσπάθησε να τρως κανονικά, ειδικά το μεσημέρι. Μα δεν ξελιγώνεσαι μόνο με μία σαλάτα;

Όσο για τη γιατρό, καλά θα πάνε όλα. Θα το δεις, μην αγχώνεσαι προκαταβολικά. Το πρωί έχεις ραντεβού;

Αχ ευχαριστώ Παραμυθένια μου!
όχι δεν ξελιγώνομαι, άσε είμαι περίεργη στο φαγητό και δεν τρώω σωστα.
το ραντεβού το έχω το απόγευμα.
Θα σας ενημερώσω το βραδάκι.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Paramythenia κοίτα,
επειδή το μωρό θέλει ΣΥΝΕΧΕΙΑ αγκαλιά, το βάρος θα τα κουράσει απίστευτα τα χέρια σου! Με το sling το βάρος του μοιράζεται τουλάχιστον στην πλάτη σου.
Και αν αρχίσεις να το φοράς από την αρχή που το μωρό θα είναι 2,5-3-4 κιλά και το συνηθίσεις, θα συνηθίζεις και καθώς θα παχαίνει. Αν πας να βάλεις αργότερα κατευθείαν το 8κιλο μωρό, θα σου πέσει μάλλον βαρύ!
Εγώ αυτά έχω διαβάσει για τα sling γενικά από τον Σεπτέμβρη που άρχισα να σκάβω τα ιντερνέτς και εκεί έχω καταλήξει!
Άνθρωπος με ισχυρή προσωπικότητα ο paramythenios, ε;

evini,
λογικά θα σου πει ο άνθρωπος να ακούς και το σώμα σου. Αφού δεν αντέχεις, καλά θα κάνεις να μην είσαι extreme με τις δραστηριότητές σου.
Εγώ χθες (που πήρε ο κώλος μου αέρα και δεν έφαγα την ώρα που ψιλοπείνασα) ζαλίστηκα μέσα στο Mall και ανέβηκα τρέχοντας στον πάνω όροφο να φάω κάτι γιατί μου είχε πέσει το ζάχαρο μάλλον (είχα καθυστερήσει το γεύμα μου, το πάθαινα και προ εγκυμοσύνης) και έτρεμα σαν ψάρι έξω από το νερό!
Συνήθως έχω μαζί μου ταπεράκια (μικρουλια) με ένα φρουτάκι, με ξηρούς καρπούς. Τώρα (που πήρε ο κ μου αέρα) είχα φύγει από το σπίτι σκέτη....... (τσύλο θέλω, γμτ)

Άνθρωπος με ισχυρή προσωπικότητα ε; Μάλλον ξεροκέφαλο θα τον έλεγα!!!Razz 
Εγώ λέω να αγοράσω sling μετά τη γέννηση, να δω και πως θα πάνε τα πράγματα... Έχεις καταλήξει σε εταιρεία; Α ο Παραμυθένιος μου είπε να πάρω ό,τι θέλω εγώ, αυτός θα πάρει αυτόν τον babybjorn που αναφέρατε χθες!

Όσο για το φαγητό, κι εγώ αν καθυστερήσω ή παραλείψω ένα γεύμα μετά σέρνομαι, άσε που με πονάει το στομάχι μου. Θα φάω πάντοτε κάτι ανά 3 ώρες και όπως είπες αν βγω εκτός σπιτιού θα πάρω μαζί μου ένα φρούτο, μία μπάρα, αμύγδαλα ανάλατα οπωσδήποτε.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:ερώτηση:
Το ring sling φοριέται από άνδρα??? Shocked 
Από φωτογραφίες που είδα δεν νομίζω...
χαχα! όσο φαντάζομαι τον δίμετρο μπαμπά της μπέμπας με αυτό με πιάνουν τα γέλια!
Μωρέ τους αποκλείουμε πολύ έτσι.
Μία με το θηλασμό, μία με αυτό.
Οι μπαμπάδες πως να συμμετέχουν??
Ναι, ρε συ!
Απλά εμείς που έχουμε κόρες, ας μην αγοράσουμε ροζ sling γιατί θα μας βάλουμε οι μπαμπάδες να το φάμε, όχι να το φορέσουν κιόλας!

Paramythenia έγραψε:Άνθρωπος με ισχυρή προσωπικότητα ε; Μάλλον ξεροκέφαλο θα τον έλεγα!!!Razz 
Εγώ λέω να αγοράσω sling μετά τη γέννηση, να δω και πως θα πάνε τα πράγματα... Έχεις καταλήξει σε εταιρεία; Α ο Παραμυθένιος μου είπε να πάρω ό,τι θέλω εγώ, αυτός θα πάρει αυτόν τον babybjorn που αναφέρατε χθες!

Όσο για το φαγητό, κι εγώ αν καθυστερήσω ή παραλείψω ένα γεύμα μετά σέρνομαι, άσε που με πονάει το στομάχι μου. Θα φάω πάντοτε κάτι ανά 3 ώρες και όπως είπες αν βγω εκτός σπιτιού θα πάρω μαζί μου ένα φρούτο, μία μπάρα, αμύγδαλα ανάλατα οπωσδήποτε.
Κι αυτός ο babybjorn είναι best-seller στους σκληρους μάρσιπους. Πάρτε κι έναν τέτοιο!
Ένα sling, έναν σκληρό μάρσιπο και είστε κομπλέ!

Δείτε και τις τιμές στο amazon.co.uk
Αν αγοράσετε αρκετά πραγματάκια, σας συμφέρει ακόμα και μαζί με τα μεταφορικά. Wink 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο Παραμυθένιος sling δε θα φόραγε ποτέ, ένα ουδέτερο mei tai όμως μπορεί να το φορέσει.

Σβουρίνι οι συμβατικοί μάρσιποι με αγχώνουν αναφορικά με το κατά πόσο είναι κατάλληλοι για τα ισχία.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Ο Παραμυθένιος sling δε θα φόραγε ποτέ, ένα ουδέτερο mei tai όμως μπορεί να το φορέσει.

Σβουρίνι οι συμβατικοί μάρσιποι με αγχώνουν αναφορικά με το κατά πόσο είναι κατάλληλοι για τα ισχία.
Χθες στο prenatal είδα μία μαμά με μωρό 46 ημερών που φορούσε έναν της inglesina και μια χαρά καθόταν το μωρό. Αραχτό και ξένοιαστο. Και επειδή πρόσεξα τη θέση, καθόταν "κιουρία".
Αν γράφουν οι οδηγίες τους πως κάνουν για νεογέννητο, κάνουν (λες να ρισκάρουν να φάνε καμιά μήνυση; Μην ξεχνάμε πως είναι πολυεθνικές εταιρείες! )

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο δικός μου δεν θα φόραγε κανέναν από τους 2 είμαι σίγουρη. Rolling Eyes 
Μόνο τον συμβατικό μάρσιπο.
Αλλά συμφωνώ με Παραμυθένια στο θέμα των ισχίων...

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 215994 
Πρωινές πρωινές βλέπω.

Μαϊμού καλορίζικες οι κούνιες. Αντε να μας βάλεις φωτο να δούμε το δωμάτιο.
Παραμυθένια φτου φτου. Είσαι μια ζωγραφιά.
Για το ring sling έχω και εγώ μια αμφιβολία για το πόσο ταιριάζει σε άντρες. Βλέπω τον δικό μου να γκρινιάζει. Θέλει μάρσιμο για να έχει την μπέμπα όλη την ώρα αγκαλιά .

Εγώ χθες πήγα στο Ικεα και πήρα τον υπνόσακο (τον έχει 7,99 προσφορά). Είδα και την πολυθρόνα που θέλουν τα κορίτσια με 39 και 59. Δεν ξέρω ποια διαφορά έχουν. Ίδιες μου φάνηκαν.

φιλιά σε όλες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 8 - Σελίδα 22 35468 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
Χθες στο prenatal είδα μία μαμά με μωρό 46 ημερών που φορούσε έναν της inglesina και μια χαρά καθόταν το μωρό. Αραχτό και ξένοιαστο. Και επειδή πρόσεξα τη θέση, καθόταν "κιουρία".
Αν γράφουν οι οδηγίες τους πως κάνουν για νεογέννητο, κάνουν (λες να ρισκάρουν να φάνε καμιά μήνυση; Μην ξεχνάμε πως είναι πολυεθνικές εταιρείες! )

Αυτό μου λέει και ο άντρας μου. Αλλά εμένα μου φαίνεται ότι δε στηρίζουν τα ποδαράκια όπως πρέπει, μέχρι το γόνατο δηλαδή...

Κοριτσάκια, μήπως γνωρίζετε να μου πείτε: Η πεθερά μου πήρε για τη μικρή και μερικά βελουτέ φορμάκια. Δεν είναι 100% βαμβάκι, το ένα δεν έχει καν ετικέτα, το άλλο έχει 25% ακρυλικό. Να τα χρησιμοποιήσω ή όχι;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
ioazon έγραψε:
Χθες στο prenatal είδα μία μαμά με μωρό 46 ημερών που φορούσε έναν της inglesina και μια χαρά καθόταν το μωρό. Αραχτό και ξένοιαστο. Και επειδή πρόσεξα τη θέση, καθόταν "κιουρία".
Αν γράφουν οι οδηγίες τους πως κάνουν για νεογέννητο, κάνουν (λες να ρισκάρουν να φάνε καμιά μήνυση; Μην ξεχνάμε πως είναι πολυεθνικές εταιρείες! )

Αυτό μου λέει και ο άντρας μου. Αλλά εμένα μου φαίνεται ότι δε στηρίζουν τα ποδαράκια όπως πρέπει, μέχρι το γόνατο δηλαδή...

Κοριτσάκια, μήπως γνωρίζετε να μου πείτε: Η πεθερά μου πήρε για τη μικρή και μερικά βελουτέ φορμάκια. Δεν είναι 100% βαμβάκι, το ένα δεν έχει καν ετικέτα, το άλλο έχει 25% ακρυλικό. Να τα χρησιμοποιήσω ή όχι;
Αφού θα φοράει το κορμάκι από μέσα, γιατί όχι;

Δες το βιντεάκι που έχει (ειναι εκεί που είναι και οι φωτογραφίες, κάτω-κάτω)
http://www.amazon.co.uk/BABYBJ%C3%96RN-Carrier-Miracle-Silver-Cotton/dp/B004SGF93A/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_nC?ie=UTF8&colid=JNZRG1AICMCR&coliid=I1KYWFN8M09NI2

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοίτα στο 3.21 τα ποδαράκια του μωρού πως κρέμονται... Δεν είναι σε στάση Μ. Δεν ξέρω, εμένα το ξαναλέω οι συμβατικοί μάρσιποι μου φαίνεται, πιθανότατα είναι δική μου εντύπωση, ότι δε στηρίζουν τα ισχία. Τα ποδαράκια κρέμονται κάτω...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Κοίτα στο 3.21 τα ποδαράκια του μωρού πως κρέμονται... Δεν είναι σε στάση Μ. Δεν ξέρω, εμένα το ξαναλέω οι συμβατικοί μάρσιποι μου φαίνεται, πιθανότατα είναι δική μου εντύπωση, ότι δε στηρίζουν τα ισχία. Τα ποδαράκια κρέμονται κάτω...
Θα ρωτήξω και τον παιδίατρο Smile 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις