Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

151Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 2:20 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε ρουντι θα θα χ@@@@ στα ευρο μιλαμε πολυ ζορε αν ειμαι εξαντλημενη δεν λες τιποτα

152Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 2:32 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
bourboulithra έγραψε:
iouliana έγραψε:Kαλημέρα!!


καλα γκαφα εκανα παλι ειπα στην Νανα να μην παρει μαρτυρικα στο θεμα της κοπελας που τα πουλαει..

Νανα απαντα εδω!

ΣΟΡΥ που πεταγομαι!
εχω να δω μαρτυρικα σε βαφτιση πολλλλλλαααα χρονια!! περιττα εξοδα!!

 εγω μονο δυο φορες εχω δει και τις υπολοιπες ή τιποτα ή μεσα στην μπουμπουνιερα ενα μικρο σταυρουδακι.Ειδικα αυτο που ειπες ντεμη οτι το βαζουν μετα την κολυμπηθρα δεν το εχω δει ποτε αλλα τα κοριτσια ειναι απο αλλα μερη οποτε εκει μαλλον το διατηρουν το εθιμο
τα μαρτυρικα δεν ειναι εθιμο!ειναι μερος του μυστιριου.απλα πλεον οι βαφτησεις οπως και οι γαμοι γινοντε απλα να γινουν οπως οπως!!σε λιγο δεν θα υπαρχουν ουτε οι λαμπαδες ουτε ο σταυρος να με θυμιθεις και στους γαμους ουτε βερες ουτε στεφανα!!

 δεν ηξερα οτι ειναι μερος του μυστηριου, απλα φανταζομαι οτι μερος του μυστηριου ειναι ενα απλο σταυρουδακι οχι ολοκληρη κατασκευη

153Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 3:35 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bourboulithra έγραψε:
iouliana έγραψε:Kαλημέρα!!


καλα γκαφα εκανα παλι ειπα στην Νανα να μην παρει μαρτυρικα στο θεμα της κοπελας που τα πουλαει..

Νανα απαντα εδω!

ΣΟΡΥ που πεταγομαι!
εχω να δω μαρτυρικα σε βαφτιση πολλλλλλαααα χρονια!! περιττα εξοδα!!
Ε καλα δεν ειναι και κανενα φοβερο εξοδο. 35 ευρω το κουτι των 50 εχει και ακομα χαμηλοτερα. Ποιο περιττο ειναι το γλυκό, τα μπαλόνια , η μακιγιερ της μανας κλπ. Εγω παντως δεν εχω παω σε βαφτιση και δεν εχουν μοιράσει μαρτυρικό. Ποτε ομως.

154Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 3:40 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

155Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 4:30 am

adore3

adore3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γιώτα μου κουράγιο κ καλή δύναμη ... Με το καλό να κρατήσεις το αντρακι σου αγκαλιά

156Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 4:37 am

adore3

adore3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ede να σε ρωτήσω αν θέλεις απαντάς βέβαια.είσαι από την πατρίδα μου την Μακεδονία?

157Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 4:39 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

158Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 5:38 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα Ζινι ανοίγεις μεγάλη συζήτηση.
Εγώ είμαι υπέρ της καισαρικής έχοντας κάνει έναν φυσιολογικό τοκετό. Τόσο επέμενε ο γιατρός για φυσιολογικό που το παιδί παιδεύτηκε πολύ για να βγει μετά από 14 ώρες.
Αποτέλεσμα?
Μου το κράτησαν 7 μέρες νταηλίκι στην μονάδα δήθεν για οξυγόνο και ίκτερο μετά, απλά για να εισπράξουν τα λεφτά από το ΙΚΑ.
Αν είχα κάνει καισαρική το παιδάκι μου θα το είχα από την πρώτη στιγμή δίπλα μου.

159Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 5:41 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:Τώρα Ζινι ανοίγεις μεγάλη συζήτηση.
Εγώ είμαι υπέρ της καισαρικής έχοντας κάνει έναν φυσιολογικό τοκετό. Τόσο επέμενε ο γιατρός για φυσιολογικό που το παιδί παιδεύτηκε πολύ για να βγει μετά από 14 ώρες.
Αποτέλεσμα?
Μου το κράτησαν 7 μέρες νταηλίκι στην μονάδα δήθεν για οξυγόνο και ίκτερο μετά, απλά για να εισπράξουν τα λεφτά από το ΙΚΑ.
Αν είχα κάνει καισαρική το παιδάκι μου θα το είχα από την πρώτη στιγμή δίπλα μου.

κοιτα ουτε εγω ειμαι κατα της καισαρικης. το αντιθετο. ομως θα ηθελα να χρησιμοπιειται ως λυση αναγκης και οχι ευκολιας μονο εκει που πραγματικα χρειαζεται, οπως δηλαδη συμβαινει και στο εξωτερικο.

160Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 5:58 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια δεν παιζει να με αφησουν να γεννησω μεχρι να μπω στην πητ μου παλι με επιασαν πονοι και παλι με σταματησαν ...................βρηκα και την αλλη γιατρο που μου μιλισε το πρωι και μου ειπε οτι το μωρο πρεπει να ερθει μονο του παλι φαρμακο και ο πονος σταματησε ...................ποναω σαν να ποριμενω περιμενω παιριοδο αλλα δεν τους λεει κατι αυτο μου εχουν παιξει τα νευρα και την ψυχολογια μου

161Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:03 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

Η Ελλαδα θεωρειται η πιο ασφαλης χωρα για να γεννησει καποιος εξαιτιας οσων προειπα. Παροτι που παλιοτερα ειχα αντιθετη αποψη για την καισαρακιη, τον φυσιολογικο τοκετο κτλ, εχω δει για παραδειγμα πως στην Αμερικη αν το παιδι δεν εχει την καταλληλη θεση για φυσιολογικο σου κανουν κατι αεροπλανικα για να το γυρισουν που εδω τα απορριπτουν ολα οι γιατροι γιατι εμπεριεχουν μεγαλο ρισκο για μανα και παιδι. Οποτε, οντας και λιγο ορθολογιστρια, λεω αφου κανουμε που κανουμε με το ζορι δυο-τρια, ας ειναι γερα αυτα και εμεις.

162Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:06 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:κοριτσια δεν παιζει να με αφησουν να γεννησω μεχρι να μπω στην πητ μου παλι με επιασαν πονοι και παλι με σταματησαν ...................βρηκα και την αλλη γιατρο που μου μιλισε το πρωι και μου ειπε οτι το μωρο πρεπει να ερθει μονο του παλι φαρμακο και ο πονος σταματησε ...................ποναω σαν να ποριμενω περιμενω παιριοδο αλλα δεν τους λεει κατι αυτο μου εχουν παιξει τα νευρα και την ψυχολογια μου

Γιωτα μου, πρεπει να προσπαθησεις να ηρεμησεις..Και να παψεις να βλεπεις τους γιατρους εκει σαν...εχθρους..Αλοιμονο αν ηθελαν το κακο σου! Το καλο το δικο σου θελουν, καθως και του μωρου..Αν εκεινοι που σε παρακολουθουν θεωρουν οτι το μωρο πρεπει να μεινει κι αλλο στη μητρα, πρεπει να το δεχτεις..Πιστευω βεβαια οτι κανουν συχνα καρδιοτοκογραφηματα και βλεπουν την κατασταση του μωρου, ετσι;;
Εγω δε μπορω να σου πω τιποτε αλλο, παρα να συμφιλιωθεις με την κατασταση και να μην γκρινιαζεις παρα να εχεις τα ματια σου και τις αισθησεις σου ανοιχτες για τις αντιδρασεις του παιδιου σου..Μολις δεις κατι που δεν σου αρεσει, τοτε να το λες...Αυτο δεν το συζηταμε καν! Στα υπολοιπα, δειξε υπομονη και μην δημιουργεις αρνητικο κλιμα γυρω σου....

163Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:12 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
freskia mama έγραψε:κοριτσια δεν παιζει να με αφησουν να γεννησω μεχρι να μπω στην πητ μου παλι με επιασαν πονοι και παλι με σταματησαν ...................βρηκα και την αλλη γιατρο που μου μιλισε το πρωι και μου ειπε οτι το μωρο πρεπει να ερθει μονο του παλι φαρμακο και ο πονος σταματησε ...................ποναω σαν να ποριμενω περιμενω παιριοδο αλλα δεν τους λεει κατι αυτο μου εχουν παιξει τα νευρα και την ψυχολογια μου

Γιωτα μου, πρεπει να προσπαθησεις να ηρεμησεις..Και να παψεις να βλεπεις τους γιατρους εκει σαν...εχθρους..Αλοιμονο αν ηθελαν το κακο σου! Το καλο το δικο σου θελουν, καθως και του μωρου..Αν εκεινοι που σε παρακολουθουν θεωρουν οτι το μωρο πρεπει να μεινει κι αλλο στη μητρα, πρεπει να το δεχτεις..Πιστευω βεβαια οτι κανουν συχνα καρδιοτοκογραφηματα και βλεπουν την κατασταση του μωρου, ετσι;;
Εγω δε μπορω να σου πω τιποτε αλλο, παρα να συμφιλιωθεις με την κατασταση και να μην γκρινιαζεις παρα να εχεις τα ματια σου και τις αισθησεις σου ανοιχτες για τις αντιδρασεις του παιδιου σου..Μολις δεις κατι που δεν σου αρεσει, τοτε να το λες...Αυτο δεν το συζηταμε καν!  Στα υπολοιπα, δειξε υπομονη και μην δημιουργεις αρνητικο κλιμα γυρω σου....
2 φορες την μερα μονο κανουν και ακουμε την καρδουλατου αλλα μονο μια φορα κουνιετε ολη την μερα καθολου

164Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:14 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

Η Ελλαδα θεωρειται η πιο ασφαλης χωρα για να γεννησει καποιος εξαιτιας οσων προειπα. Παροτι που παλιοτερα ειχα αντιθετη αποψη για την καισαρακιη, τον φυσιολογικο τοκετο κτλ, εχω δει για παραδειγμα πως στην Αμερικη αν το παιδι δεν εχει την καταλληλη θεση για φυσιολογικο σου κανουν κατι αεροπλανικα για να το γυρισουν που εδω τα απορριπτουν ολα οι γιατροι γιατι εμπεριεχουν μεγαλο ρισκο για μανα και παιδι. Οποτε, οντας και λιγο ορθολογιστρια, λεω αφου κανουμε που κανουμε με το ζορι δυο-τρια, ας ειναι γερα αυτα και εμεις.

Η Ελλαδα επισεις ειναι μια χωρα που με το παραμικρο σε βαζουν στο χειρουργιο, σου δινουν αντιβιωση, η μοναδικη χωρα που δεν χρειαζεσαι συνταγη γιατρου για να αγορασεις απο το φαρμακειο την αντιβιωση και αλλα πολλα. Επιης η Ελλαδα ειναι μια χωρα που αν γεννησεις και ειναι ολα φυσιολογικα και ομορφα και για σενα και το μωρο, σε κρατανε 3 νυχτες μεσα στο νοσοκομειο ενω στην Ευρωπη και στην Αμερικη (αλλα γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη) την επομενη μερα το πρωι περνεις εξιτηριο. Επιπλεον στην Ελλαδα εσυ η ασφαλεια συ θα πληρωσεις για ολα τα εξτρα που θα σου κανουν (νοσηλεια παραπανω μερες, καισσαρικη κλπ) ενω στο εξωτερικο δεν τους κανει διαφορα. ΚΑι γι αυτο δεν σε βαζουν για καισσαρικη αν δεν υπαρχει αναγη (και αναγκη δεν ειναι η ταλαιπωρια) ουτε σε κρατανε παραπανω απο μια μερα στο νοσοκομειο αν δεν υπαρχει λογος ουτε κατα τη διαρκει της εγκυμοσυνης σου κανουν παραπανω εξετασεις χωρις λογο, γιατι απλα δεν προκειται να εχουν καποιο κερδος οικονομικο σε ολο αυτο. δεν ειμαι κατα της καισσαρκης ουτε των παραπανω εξετασεων, αλλα μονο οταν ειναι απαραιτητο να γινουν. ΚΑι θεωρω ενας σωστος γυναικολογος δεν θα σε βαλει για καισσαρικη αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη.

165Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:15 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:
2 φορες την μερα μονο κανουν και ακουμε την καρδουλατου αλλα μονο μια φορα κουνιετε ολη την μερα καθολου

Τωρα, αυτο ετσι οπως το γραφεις ειναι αρκετα σοβαρο!!!Σ'αυτο να επιμεινεις.....Και να το ξαναλες....

166Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:18 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι τους το λεω και μ,οπυ λενε ειναι φυσιολογικο να μην ανχονομαι................εγω τι να κανω πες μου που εχω τον διαβιτη εγκυμοσηνης και ειναι τωρα 1 βδομαδα που δεν ειναι κινητικο..............και αυτο στην αρχη τους ανυσηχησε..............αλλα αφου μετε κουνιετε λεει εστο και λιγο ειναι καλα

167Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:20 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.
ζινι μου δεν μιλαμε για καισαρικη..........................

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

Η Ελλαδα θεωρειται η πιο ασφαλης χωρα για να γεννησει καποιος εξαιτιας οσων προειπα. Παροτι που παλιοτερα ειχα αντιθετη αποψη για την καισαρακιη, τον φυσιολογικο τοκετο κτλ, εχω δει για παραδειγμα πως στην Αμερικη αν το παιδι δεν εχει την καταλληλη θεση για φυσιολογικο σου κανουν κατι αεροπλανικα για να το γυρισουν που εδω τα απορριπτουν ολα οι γιατροι γιατι εμπεριεχουν μεγαλο ρισκο για μανα και παιδι. Οποτε, οντας και λιγο ορθολογιστρια, λεω αφου κανουμε που κανουμε με το ζορι δυο-τρια, ας ειναι γερα αυτα και εμεις.

Η Ελλαδα επισεις ειναι μια χωρα που με το παραμικρο σε βαζουν στο χειρουργιο, σου δινουν αντιβιωση, η μοναδικη χωρα που δεν χρειαζεσαι συνταγη γιατρου για να αγορασεις απο το φαρμακειο την αντιβιωση και αλλα πολλα. Επιης η Ελλαδα ειναι μια χωρα που αν γεννησεις και ειναι ολα φυσιολογικα και ομορφα και για σενα και το μωρο, σε κρατανε 3 νυχτες μεσα στο νοσοκομειο ενω στην Ευρωπη και στην Αμερικη (αλλα γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη) την επομενη μερα το πρωι περνεις εξιτηριο. Επιπλεον στην Ελλαδα εσυ η ασφαλεια συ θα πληρωσεις για ολα τα εξτρα που θα σου κανουν (νοσηλεια παραπανω μερες, καισσαρικη κλπ) ενω στο εξωτερικο δεν τους κανει διαφορα. ΚΑι γι αυτο δεν σε βαζουν για καισσαρικη αν δεν υπαρχει αναγη (και αναγκη δεν ειναι η ταλαιπωρια) ουτε σε κρατανε παραπανω απο μια μερα στο νοσοκομειο αν δεν υπαρχει λογος ουτε κατα τη διαρκει της εγκυμοσυνης σου κανουν παραπανω εξετασεις χωρις λογο, γιατι απλα δεν προκειται να εχουν καποιο κερδος οικονομικο σε ολο αυτο. δεν ειμαι κατα της καισσαρκης ουτε των παραπανω εξετασεων, αλλα μονο οταν ειναι απαραιτητο να γινουν. ΚΑι θεωρω ενας σωστος γυναικολογος δεν θα σε βαλει για καισσαρικη αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη.

168Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:22 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
adore3 έγραψε:Ede να σε ρωτήσω αν θέλεις απαντάς βέβαια.είσαι από την πατρίδα μου την Μακεδονία?
Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?

169Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:24 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φρεσκια Μαμα δεν αναφερομαι σε εσενα. Δεν μπορω να ξερω τι συμβαινει με την περιπτωση σου. Ουτε ειμαι παρουσα, ουτε ειμαι γιατρος. Το μονο που πιστευω ειναι οτι εχουν τον λογο τους. Υπομονη σου ευχομαι και ολα θα τελειωσουν γρηγορα.

170Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:24 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ναι τους το λεω και μ,οπυ λενε ειναι φυσιολογικο να μην ανχονομαι................εγω τι να κανω πες μου που εχω τον διαβιτη εγκυμοσηνης και ειναι τωρα 1 βδομαδα που δεν ειναι κινητικο..............και αυτο στην αρχη τους ανυσηχησε..............αλλα αφου μετε κουνιετε λεει εστο και λιγο ειναι καλα

Να εισαι ηρεμη και να μετρας τις κινησεις του μικρου...Ειναι φυσιολογικο να μην ειναι εντονες οι κινησεις του τωρα που πια μεγαλωσε πολυ...Αλλα μπορεις να μετρησεις σε 2 ωρες περιπου ποσες ειναι;;

171Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:25 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

Η Ελλαδα θεωρειται η πιο ασφαλης χωρα για να γεννησει καποιος εξαιτιας οσων προειπα. Παροτι που παλιοτερα ειχα αντιθετη αποψη για την καισαρακιη, τον φυσιολογικο τοκετο κτλ, εχω δει για παραδειγμα πως στην Αμερικη αν το παιδι δεν εχει την καταλληλη θεση για φυσιολογικο σου κανουν κατι αεροπλανικα για να το γυρισουν που εδω τα απορριπτουν ολα οι γιατροι γιατι εμπεριεχουν μεγαλο ρισκο για μανα και παιδι. Οποτε, οντας και λιγο ορθολογιστρια, λεω αφου κανουμε που κανουμε με το ζορι δυο-τρια, ας ειναι γερα αυτα και εμεις.

Η Ελλαδα επισεις ειναι μια χωρα που με το παραμικρο σε βαζουν στο χειρουργιο, σου δινουν αντιβιωση, η μοναδικη χωρα που δεν χρειαζεσαι συνταγη γιατρου για να αγορασεις απο το φαρμακειο την αντιβιωση και αλλα πολλα. Επιης η Ελλαδα ειναι μια χωρα που αν γεννησεις και ειναι ολα φυσιολογικα και ομορφα και για σενα και το μωρο, σε κρατανε 3 νυχτες μεσα στο νοσοκομειο ενω στην Ευρωπη και στην Αμερικη (αλλα γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη) την επομενη μερα το πρωι περνεις εξιτηριο. Επιπλεον στην Ελλαδα εσυ η ασφαλεια συ θα πληρωσεις για ολα τα εξτρα που θα σου κανουν (νοσηλεια παραπανω μερες, καισσαρικη κλπ) ενω στο εξωτερικο δεν τους κανει διαφορα. ΚΑι γι αυτο δεν σε βαζουν για καισσαρικη αν δεν υπαρχει αναγη (και αναγκη δεν ειναι η ταλαιπωρια) ουτε σε κρατανε παραπανω απο μια μερα στο νοσοκομειο αν δεν υπαρχει λογος ουτε κατα τη διαρκει της εγκυμοσυνης σου κανουν παραπανω εξετασεις χωρις λογο, γιατι απλα δεν προκειται να εχουν καποιο κερδος οικονομικο σε ολο αυτο. δεν ειμαι κατα της καισσαρκης ουτε των παραπανω εξετασεων, αλλα μονο οταν ειναι απαραιτητο να γινουν. ΚΑι θεωρω ενας σωστος γυναικολογος δεν θα σε βαλει για καισσαρικη αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη.

βεβαια στο εξωτερικο αν δεν εχεις ασφαλεια δεν περνας ουτε απεξω απο το νοσοκομειο,  τωρα για το σωστος γυναικολογος δε νομιζω οτι εχει να κανει με την εθνικοτητα, αλλωστε η ιατρικη ειναι μια επιστημη πιθανοτητων δεν ειναι τιποτα σιγουρο, εγω πιστευω οτι οταν μια γυναικα μενει εγκυος καλο ειναι να ενημερωνεται και λιγο μονη της, οχι να παιζει τον γιατρο, αλλα μπορει να διαβασει και πεντε πραγματα  μονη της

εγω να σου πω την αληθεια δεν ειμαι της νοοτροπιας οτι στο εξωτερικο ειναι καλυτεροι σε ολα πιο εξυπνοι, πιο δουλευταρηδες κτλ εχοντας γνωρισει απειρους ανθρωπους απο διαφορες χωρες

172Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:27 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
bourboulithra έγραψε:
iouliana έγραψε:Kαλημέρα!!


καλα γκαφα εκανα παλι ειπα στην Νανα να μην παρει μαρτυρικα στο θεμα της κοπελας που τα πουλαει..

Νανα απαντα εδω!

ΣΟΡΥ που πεταγομαι!
εχω να δω μαρτυρικα σε βαφτιση πολλλλλλαααα χρονια!! περιττα εξοδα!!

 εγω μονο δυο φορες εχω δει και τις υπολοιπες ή τιποτα ή μεσα στην μπουμπουνιερα ενα μικρο σταυρουδακι.Ειδικα αυτο που ειπες ντεμη οτι το βαζουν μετα την κολυμπηθρα δεν το εχω δει ποτε αλλα τα κοριτσια ειναι απο αλλα μερη οποτε εκει μαλλον το διατηρουν το εθιμο
τα μαρτυρικα δεν ειναι εθιμο!ειναι μερος του μυστιριου.απλα πλεον οι βαφτησεις οπως και οι γαμοι γινοντε απλα να γινουν οπως οπως!!σε λιγο δεν θα υπαρχουν ουτε οι λαμπαδες ουτε ο σταυρος να με θυμιθεις και στους γαμους ουτε βερες ουτε στεφανα!!

 δεν ηξερα οτι ειναι μερος του μυστηριου, απλα φανταζομαι οτι μερος του μυστηριου ειναι ενα απλο σταυρουδακι οχι ολοκληρη κατασκευη
ε κοιτα τα βραχιολακια δεν εχουν πολλα χρονια που εκαναν την εμφανιση τους.μαρτυρικο ειναι τελος παντων ειτε υπερπαραγωγη ειτε απλο!εξαρταται απο την τσεπη και τα γουστα του καθενος!

173Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:27 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωτα ευχομαι να πανε ολα καλα. Δεν σου μιλαω γιατι δεν εχω γνωσεις στο θεμα και αφηνω την λιλι που γνωριζει 2 παραγματα περσσοτερο χρησιμα. ηρεμισε παντως και θα πανε ολα καλα. Φιλια.

174Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:27 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:

εγω να σου πω την αληθεια δεν ειμαι της νοοτροπιας οτι στο εξωτερικο ειναι καλυτεροι σε ολα πιο εξυπνοι, πιο δουλευταρηδες κτλ εχοντας γνωρισει απειρους ανθρωπους απο διαφορες χωρες


Συμφωνω...!

175Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 7 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:28 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
freskia mama έγραψε:ναι τους το λεω και μ,οπυ λενε ειναι φυσιολογικο να μην ανχονομαι................εγω τι να κανω πες μου που εχω τον διαβιτη εγκυμοσηνης και ειναι τωρα 1 βδομαδα που δεν ειναι κινητικο..............και αυτο στην αρχη τους ανυσηχησε..............αλλα αφου μετε κουνιετε λεει εστο και λιγο ειναι καλα

Να εισαι ηρεμη και να μετρας τις κινησεις του μικρου...Ειναι φυσιολογικο να μην ειναι εντονες οι κινησεις του τωρα που πια μεγαλωσε πολυ...Αλλα μπορεις να μετρησεις σε 2 ωρες περιπου ποσες ειναι;;
ναι θα μετραω και θα σου πω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις