Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

201Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:58 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

Η Ελλαδα θεωρειται η πιο ασφαλης χωρα για να γεννησει καποιος εξαιτιας οσων προειπα. Παροτι που παλιοτερα ειχα αντιθετη αποψη για την καισαρακιη, τον φυσιολογικο τοκετο κτλ, εχω δει για παραδειγμα πως στην Αμερικη αν το παιδι δεν εχει την καταλληλη θεση για φυσιολογικο σου κανουν κατι αεροπλανικα για να το γυρισουν που εδω τα απορριπτουν ολα οι γιατροι γιατι εμπεριεχουν μεγαλο ρισκο για μανα και παιδι. Οποτε, οντας και λιγο ορθολογιστρια, λεω αφου κανουμε που κανουμε με το ζορι δυο-τρια, ας ειναι γερα αυτα και εμεις.

Η Ελλαδα επισεις ειναι μια χωρα που με το παραμικρο σε βαζουν στο χειρουργιο, σου δινουν αντιβιωση, η μοναδικη χωρα που δεν χρειαζεσαι συνταγη γιατρου για να αγορασεις απο το φαρμακειο την αντιβιωση και αλλα πολλα. Επιης η Ελλαδα ειναι μια χωρα που αν γεννησεις και ειναι ολα φυσιολογικα και ομορφα και για σενα και το μωρο, σε κρατανε 3 νυχτες μεσα στο νοσοκομειο ενω στην Ευρωπη και στην Αμερικη (αλλα γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη) την επομενη μερα το πρωι περνεις εξιτηριο. Επιπλεον στην Ελλαδα εσυ η ασφαλεια συ θα πληρωσεις για ολα τα εξτρα που θα σου κανουν (νοσηλεια παραπανω μερες, καισσαρικη κλπ) ενω στο εξωτερικο δεν τους κανει διαφορα. ΚΑι γι αυτο δεν σε βαζουν για καισσαρικη αν δεν υπαρχει αναγη (και αναγκη δεν ειναι η ταλαιπωρια) ουτε σε κρατανε παραπανω απο μια μερα στο νοσοκομειο αν δεν υπαρχει λογος ουτε κατα τη διαρκει της εγκυμοσυνης σου κανουν παραπανω εξετασεις χωρις λογο, γιατι απλα δεν προκειται να εχουν καποιο κερδος οικονομικο σε ολο αυτο. δεν ειμαι κατα της καισσαρκης ουτε των παραπανω εξετασεων, αλλα μονο οταν ειναι απαραιτητο να γινουν. ΚΑι θεωρω ενας σωστος γυναικολογος δεν θα σε βαλει για καισσαρικη αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη.

βεβαια στο εξωτερικο αν δεν εχεις ασφαλεια δεν περνας ουτε απεξω απο το νοσοκομειο,  τωρα για το σωστος γυναικολογος δε νομιζω οτι εχει να κανει με την εθνικοτητα, αλλωστε η ιατρικη ειναι μια επιστημη πιθανοτητων δεν ειναι τιποτα σιγουρο, εγω πιστευω οτι οταν μια γυναικα μενει εγκυος καλο ειναι να ενημερωνεται και λιγο μονη της, οχι να παιζει τον γιατρο, αλλα μπορει να διαβασει και πεντε πραγματα  μονη της

εγω να σου πω την αληθεια δεν ειμαι της νοοτροπιας οτι στο εξωτερικο ειναι καλυτεροι σε ολα πιο εξυπνοι, πιο δουλευταρηδες κτλ εχοντας γνωρισει απειρους ανθρωπους απο διαφορες χωρες

βασικα δεν ειπα οτι οι γιατροι στο εξωτερικο ειναι καλυτεροι απο τους δικους μας. σε καμια περιπτωση δεν πιστευω κατι τετοιο. για την νοωτροπια σε σχεση με καποια πραγματα μιλησα. γιατι δεν θεωρουν οτι η εγκυμοσυνη και ο τοκετος (κατω απο φυσιολογικες συνθηκες παντα) ειναι κατι το αξιοσημειοτο. Με την ενοια οτι προτειμουν να το περνας φυσικα. Και ακριβως επειδη οικονομικα δεν προκειται να κερδισουν κατι περαπανω δεν θα σε υποβαλλουν σε περιτες διαδικασιες. Φυσικα και μια εγκυμονουσα πρεπει να ενημερωνεται και μονη της αλλα αν δεν εχει εμπιστοσυνη και στον γιατρο της κλαφτα χαραλαμπε ολα στραβα θα της φαινονται, ειδικα απο τη στιγμη που καποια (οπως και εγω) δεν εχει και τις απαραιτητες γνωσεις να κρινει αν κατι ειναι σωστο η οχι, και κρινει μονο απο το τι αισθανεται και τι της ακουγεται καλυτερο, Η Γιωτα πχ (και την δανειζομαι απλα γιατι δεν ξερω τι συμβαινει με την περιπτωση της) αν ηταν στο χερι της θα ηθελε ηδη να ειχε γεννησει και δικαιως για να μην ταλαιπωρειται αλλο. Ομως οι γιατροι εκει σιγουρα κατι ξερουν παραπανω και το καθηστερουν και θελου να ερθει το παιδι οσο πιο φυσιολογικα γινεται.

 κοιταξε οι γιατροι εδω οι ιδιωτικοι επαιρναν μιζες απο τις μεγαλες φαρμακευτικες (απο τις συνταγογραφησεις) και γονατισαν και τα δημοσια ταμεια,επισης με τις κλινικες  γινεται μεγαλη δοσοληψια
τωρα μερικες φορες τα θελει και ο πωπουλης μας  να χρυσοπληρωνουμε γιατι εχουμε την  νοοτροπια του νεοελληνα σε πολλα θεματα πχ στο νοσοκομειο που ειναι δωρεαν δεν παει καμμια , δεν παει ουτε για εξεταση πχ για την αυχενικη (δεν ξερω αν ειναι αυτη η ακριβη) παει εξω για να δωσει 200 ευρω και να παρει και dvd
την β επιπεδου λες!!!!αχ και μου ερχεται στις 6 αυγουστου!!!

202Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 6:59 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:ρε γιωτα εμεινα καπου και δεν το καταλαβα!λες οτι επιμενουν να ερθει η γεννα μονη της φυσιολογικα!αφου κοριτσι μου σου ερχοντε πονοι και τους σταματαν με χαπια οπως ειπες τοτε για ποιο φυσιολογικο μιλαμε??αυτο να τους πεις!
Εμενα ξεριες τι με ξενιζει λιγο. Το τοι θεωρουμε καποια πραγματα τα οποια γινονται χροοοοοονια περιττα εξοδα αλλα παμε και σκαμε την 50ρου για να κανουμε νυχι πολυέλαιο τιγκα στο στρας και το σχεδιο. δεν μιλαω φυσικα γι ατην μπουρμπου ληθρα κλπ το λεω γενικα απο αυτα που διαβαζω. παντως εγω στην θεσσαλονικη σε 4 βαφτισεις που πηγα ειχαν μαρτυρικα. Τωρα αλλου σε Β. Ελλαδα δεν ξέρω ρε κορίτσια. Παντως στον δευτερο μου γιο που ειχαμε κανει ασημενια μαρτυρικά, και σε εμας και στην νονα χρυσα δεν ξερω με συγκινει οταν βλεπω με τα απο 2 χρονια καποιες φίλες και συγγενείς να τα φορανε ή να τα εχουν στα παιδάκια τους σαν ματάκι.

ρε κοριτσια αληθεια μονο δυο φορες τα εχω δει, τα μοιραζετε σε ολους??


εγω ξερετε που τρελαινομαι με καποιους γενικα με τα μυστηρια:
ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κανεις θρησκευτικο γαμο ή να βαφτισεις το παιδι σου γιατι προφανως πιστευεις σε ο,τι πρεσβευει η εκκλησια, θελεις να ευλογηθεις κτλ και σε πειραζουν ολοι οι κανονες της δηλ. γιατι δεν μπορεις να βαλεις νυφικο/φορεμα που μοιαζει με φορεμα πιστας, γιατι πρεπει να δωσεις κατι στην εκκλησια (δε συμφωνω με τα υπερβολικα ποσα αλλα για ολα βρηκες γι'αυτο δε βρισκεις πια), γιατι δεν αφηνει ο πατερ να στολιστει η εκκλησια σαν τσιρκο κτλ

ε δεν μπορω αν δεν σου αρεσει μην το κανεις δε σε υποχρεωνει κανεις

203Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:00 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ναι γιατι εδω οταν λενε φυσιολογικα ενοουν στην πητ σου ενα παιδι αν ερθει πριν την πητ ειναι προορο.............αρα σταματανε τους πονους το θεμα ειναι οτι δεν προχοραει και η δυαστολη και αυτο φοβαμε μιπος το κανουν τα φαρμακα..................................τι να πω δεν ξερω τωρα περιμενω να ερθει ο αντρας μου να παμε να περπατησω κανενα 2ωρο

Κουφη ερωτηση, αλλα μηπως ξερεις τι φαρμακα σου βαζουν;;

204Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:00 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιουλιανα εγω τον πρωτο μου γιο τον γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο και τις εξτασει τις εκανα εξω. οχι ομως γιατι εχω την νοοτροπια του νεοελληνα. γαιτι για να κανω τις πρωτες εξτασεις τις εγκυμοσυνης επρεπε να παρω 10 αδειες απο την δουλεια μου. Για την μια εξετασεη στο θριασιο, την αλλη στο ικα, την παρααλλη στο ελενας την μια παρασκευη, την αλλη τριτη κοκ. γιατι την ωρα που πηγα να κανω εναν υπερηχο στο αλεξανδρας απεβαλε μια κοπελα και την εγδυσαν μεσα στην αιθουσα αναμονης μπροστα σε ολλες μας και τα αιματα να τρεχουν κατω, γιατι στο ελενα δεν σου κανουν επισκλρηδιο μεχρι το 2006 τουλαχιστον και σφαδαζες μαζι με αλλες 15 γυναικες με ανοιχτα ποδια ,γιατι οταν απεβαλα ο γιατρος που με ξεγεννησε ειπε ΄΄δεν μπορω να ερθω δεν εφημερευωShocked , γιατι πηγα για ενδοκολπικο υπερηχο και ο ανειδικευτος γιατρος δεν ηξερε πω να βαλει το ματσουκι΄΄ και τοσο βαθια, να το κανω δεξια? Ε ποσο δεξια πολυ?'' και παρολα υτα θελουν κα μια χιλιαρου. Ευχαριστω αλλα να μπορω οικονομικα προτιμω να παω καπου αλλου.

205Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:02 am

Cuba

Cuba
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Iuliana θα συμφωνήσω. Εγώ έκανα ολα τα υπερηχογραφήματα σε δημόσιο νοσοκομείο και η αυχενική που είναι η πιο ακριβή, έκανε 70 Ευρώ. Εντάξει δεν πήρα DVD, αλλά μου έφτανε που τα αποτελέσματα ήταν καλά. Δεν κατακρίνω άλλες μανούλες που πάνε και κάνουν έξω τις εξετάσεις ουτε αυτές που πηγαίνουν σε ιδιωτικές κλινικές. Επέλεξα και τις 2 φορές να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο χωρίς δικό μου γιατρό, όχι γιατί δεν έχω αυτο το μεγάλο ποσό που χρειάζεται, αλλά επειδη προτίμησα να το διαθέσω αλλού.
Και έχω βγει δικαιωμένη καθώς αύριο κλείνω τις 41 βδομάδες και θα με βάλουν για πρόκληση. Νωρίτερα δεν το συζητούσαν καν και χαίρομαι γιατί ξέρω ότι αν είχα δικό μου γιατρό θα το είχε κάνει προ πολλού.

206Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:02 am

adore3

adore3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?[/quote] Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna

207Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:02 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και η αυχενικη εξω γυρω στα 150ε πρεπει να την ειχα κανει.

208Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:05 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:ρε γιωτα εμεινα καπου και δεν το καταλαβα!λες οτι επιμενουν να ερθει η γεννα μονη της φυσιολογικα!αφου κοριτσι μου σου ερχοντε πονοι και τους σταματαν με χαπια οπως ειπες τοτε για ποιο φυσιολογικο μιλαμε??αυτο να τους πεις!
Εμενα ξεριες τι με ξενιζει λιγο. Το τοι θεωρουμε καποια πραγματα τα οποια γινονται χροοοοοονια περιττα εξοδα αλλα παμε και σκαμε την 50ρου για να κανουμε νυχι πολυέλαιο τιγκα στο στρας και το σχεδιο. δεν μιλαω φυσικα γι ατην μπουρμπου ληθρα κλπ το λεω γενικα απο αυτα που διαβαζω. παντως εγω στην θεσσαλονικη σε 4 βαφτισεις που πηγα ειχαν μαρτυρικα. Τωρα αλλου σε Β. Ελλαδα δεν ξέρω ρε κορίτσια. Παντως στον δευτερο μου γιο που ειχαμε κανει ασημενια μαρτυρικά, και σε εμας και στην νονα χρυσα δεν ξερω με συγκινει οταν βλεπω με τα απο 2 χρονια καποιες φίλες και συγγενείς να τα φορανε ή να τα εχουν στα παιδάκια τους σαν ματάκι.

ρε κοριτσια αληθεια μονο δυο φορες τα εχω δει, τα μοιραζετε σε ολους??


εγω ξερετε που τρελαινομαι με καποιους γενικα με τα μυστηρια:
ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κανεις θρησκευτικο γαμο ή να βαφτισεις το παιδι σου γιατι προφανως πιστευεις σε ο,τι πρεσβευει η εκκλησια, θελεις να ευλογηθεις κτλ και σε πειραζουν ολοι οι κανονες της δηλ. γιατι δεν μπορεις να βαλεις νυφικο/φορεμα που μοιαζει με φορεμα πιστας, γιατι πρεπει να δωσεις κατι στην εκκλησια (δε συμφωνω με τα υπερβολικα ποσα αλλα για ολα βρηκες γι'αυτο δε βρισκεις πια), γιατι δεν αφηνει ο πατερ να στολιστει η εκκλησια σαν τσιρκο κτλ

ε δεν μπορω αν δεν σου αρεσει μην το κανεις δε σε υποχρεωνει κανεις

Εγω δεν εχω παει σε βαφτηση χωρις μαρτυρικα ποτε. Και στη δικη μας το θεωρουσα αυτονοητο να εχουμε. Το ιδιο αυτονοητο οπως ειναι η λαμπαδα τα λαδοπανα , το λαδι κλπ. Δεν ειμαι και πολυ της εκκλησιας, αλλα αμα κανεις ενα μυτηριο πρεπει να το ακολουθεις σωστα τα εθιμα του. Οι υπερβολες στα διαφορα συμπραγκαλα γυρω γυρω με βρισκουν αντιθετη. Για το μακιγιαζ πχ, εδω βαφτικα μονη μου στο γαμο μου που οκ αμα εισαι νυφη θες και τον καλοπισμο σου παραπανω, θα βαφτω επαγγελματικα στη βαφτιση που προταγωνιστρια ειναι η κορη μου; Αυτο ειναι περιττο εξοδο. Το να κανεις δεξιωση μετα ειναι περιττο εξοδο, το να εχεις ακριβες μπομπονιερες προσκλητηρια (ειδικα τα προσκλητηρια που σιγουρα πετιουνται μετα) ειναι περιττο εξοδο! αλλα τα 35 ευρω για 50 μαρτυρικα, και πολλα λεω δεν γινεται να θεωρειται περιττο εξοδο.

209Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:06 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
adore3 έγραψε:Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?
      Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna[/quote]

edeeeeeeeeeeeee???? Πες αλευρι...!!!!!!! Με ειπαν μικρηηηηη!!!!

adore3 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 912791 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 884648 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 597524 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 9664 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 525820 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 

210Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:06 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
freskia mama έγραψε:ναι γιατι εδω οταν λενε φυσιολογικα ενοουν στην πητ σου ενα παιδι αν ερθει πριν την πητ ειναι προορο.............αρα σταματανε τους πονους το θεμα ειναι οτι δεν προχοραει και η δυαστολη και αυτο φοβαμε μιπος το κανουν τα φαρμακα..................................τι να πω δεν ξερω τωρα περιμενω να ερθει ο αντρας μου να παμε να περπατησω κανενα 2ωρο

Κουφη ερωτηση, αλλα μηπως ξερεις τι φαρμακα σου βαζουν;;
ναι μπουσκοπαν ενδοφλεβιο και αλλο ενα μαζι που δεν το θυμαμε ειναι λεει για αν σταματανε οι πονοι

211Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:06 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
adore3 έγραψε:Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?
      Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna[/quote]εεεε αν βλεπεις την λιλιμπελ για ''κοριτσι'' παω πασοLaughing Laughing Laughing 

212Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:07 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
adore3 έγραψε:Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?
      Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna

edeeeeeeeeeeeee???? Πες αλευρι...!!!!!!!  Με ειπαν μικρηηηηη!!!!

adore3  Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 912791 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 884648 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 597524 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 9664 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 525820 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 [/quote]σε πηρε η χαρα ε?

213Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:07 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:εδω στην Ελλαδα οι γιατροι ακολουθουν παντα τη πιο ασφαλη επιλογη και δεν εφαρμοζουν ιδιαιτερα μοντερνες μεθοδους
Ε να σου πω το προτιμώ απο το να γεννάω 2 μέρες. η νύφη μου στην Γερμανία γενούσε 36 ώρες και μια φίλη 2 μέρες ακριβώς. Εεεεε 10 φορές καισαρική. Δεν έιναι και κακό. απο το να βασανίζομαι ετσι. Ελεος.

στο εξωτερικο αν δεν υπαρχει λογος δεν σε βαζουν για καισαρικη. εγω συμφωνω με αυτο οσο και αν ειναι επιπονο. γενικα δεν θεωρουν οτι ενας τοκετος (αν ειναι ολα καλα) χρειαζεται καποια ιδιαιτερη προσοχη, γι αυτους ειναι ιδιαιτερα φυσιολογικο.

Η Ελλαδα θεωρειται η πιο ασφαλης χωρα για να γεννησει καποιος εξαιτιας οσων προειπα. Παροτι που παλιοτερα ειχα αντιθετη αποψη για την καισαρακιη, τον φυσιολογικο τοκετο κτλ, εχω δει για παραδειγμα πως στην Αμερικη αν το παιδι δεν εχει την καταλληλη θεση για φυσιολογικο σου κανουν κατι αεροπλανικα για να το γυρισουν που εδω τα απορριπτουν ολα οι γιατροι γιατι εμπεριεχουν μεγαλο ρισκο για μανα και παιδι. Οποτε, οντας και λιγο ορθολογιστρια, λεω αφου κανουμε που κανουμε με το ζορι δυο-τρια, ας ειναι γερα αυτα και εμεις.

Η Ελλαδα επισεις ειναι μια χωρα που με το παραμικρο σε βαζουν στο χειρουργιο, σου δινουν αντιβιωση, η μοναδικη χωρα που δεν χρειαζεσαι συνταγη γιατρου για να αγορασεις απο το φαρμακειο την αντιβιωση και αλλα πολλα. Επιης η Ελλαδα ειναι μια χωρα που αν γεννησεις και ειναι ολα φυσιολογικα και ομορφα και για σενα και το μωρο, σε κρατανε 3 νυχτες μεσα στο νοσοκομειο ενω στην Ευρωπη και στην Αμερικη (αλλα γι αυτο δεν ειμαι σιγουρη) την επομενη μερα το πρωι περνεις εξιτηριο. Επιπλεον στην Ελλαδα εσυ η ασφαλεια συ θα πληρωσεις για ολα τα εξτρα που θα σου κανουν (νοσηλεια παραπανω μερες, καισσαρικη κλπ) ενω στο εξωτερικο δεν τους κανει διαφορα. ΚΑι γι αυτο δεν σε βαζουν για καισσαρικη αν δεν υπαρχει αναγη (και αναγκη δεν ειναι η ταλαιπωρια) ουτε σε κρατανε παραπανω απο μια μερα στο νοσοκομειο αν δεν υπαρχει λογος ουτε κατα τη διαρκει της εγκυμοσυνης σου κανουν παραπανω εξετασεις χωρις λογο, γιατι απλα δεν προκειται να εχουν καποιο κερδος οικονομικο σε ολο αυτο. δεν ειμαι κατα της καισσαρκης ουτε των παραπανω εξετασεων, αλλα μονο οταν ειναι απαραιτητο να γινουν. ΚΑι θεωρω ενας σωστος γυναικολογος δεν θα σε βαλει για καισσαρικη αν δεν υπαρχει πραγματικη αναγκη.

βεβαια στο εξωτερικο αν δεν εχεις ασφαλεια δεν περνας ουτε απεξω απο το νοσοκομειο,  τωρα για το σωστος γυναικολογος δε νομιζω οτι εχει να κανει με την εθνικοτητα, αλλωστε η ιατρικη ειναι μια επιστημη πιθανοτητων δεν ειναι τιποτα σιγουρο, εγω πιστευω οτι οταν μια γυναικα μενει εγκυος καλο ειναι να ενημερωνεται και λιγο μονη της, οχι να παιζει τον γιατρο, αλλα μπορει να διαβασει και πεντε πραγματα  μονη της

εγω να σου πω την αληθεια δεν ειμαι της νοοτροπιας οτι στο εξωτερικο ειναι καλυτεροι σε ολα πιο εξυπνοι, πιο δουλευταρηδες κτλ εχοντας γνωρισει απειρους ανθρωπους απο διαφορες χωρες

βασικα δεν ειπα οτι οι γιατροι στο εξωτερικο ειναι καλυτεροι απο τους δικους μας. σε καμια περιπτωση δεν πιστευω κατι τετοιο. για την νοωτροπια σε σχεση με καποια πραγματα μιλησα. γιατι δεν θεωρουν οτι η εγκυμοσυνη και ο τοκετος (κατω απο φυσιολογικες συνθηκες παντα) ειναι κατι το αξιοσημειοτο. Με την ενοια οτι προτειμουν να το περνας φυσικα. Και ακριβως επειδη οικονομικα δεν προκειται να κερδισουν κατι περαπανω δεν θα σε υποβαλλουν σε περιτες διαδικασιες. Φυσικα και μια εγκυμονουσα πρεπει να ενημερωνεται και μονη της αλλα αν δεν εχει εμπιστοσυνη και στον γιατρο της κλαφτα χαραλαμπε ολα στραβα θα της φαινονται, ειδικα απο τη στιγμη που καποια (οπως και εγω) δεν εχει και τις απαραιτητες γνωσεις να κρινει αν κατι ειναι σωστο η οχι, και κρινει μονο απο το τι αισθανεται και τι της ακουγεται καλυτερο, Η Γιωτα πχ (και την δανειζομαι απλα γιατι δεν ξερω τι συμβαινει με την περιπτωση της) αν ηταν στο χερι της θα ηθελε ηδη να ειχε γεννησει και δικαιως για να μην ταλαιπωρειται αλλο. Ομως οι γιατροι εκει σιγουρα κατι ξερουν παραπανω και το καθηστερουν και θελου να ερθει το παιδι οσο πιο φυσιολογικα γινεται.

 κοιταξε οι γιατροι εδω οι ιδιωτικοι επαιρναν μιζες απο τις μεγαλες φαρμακευτικες (απο τις συνταγογραφησεις) και γονατισαν και τα δημοσια ταμεια,επισης με τις κλινικες  γινεται μεγαλη δοσοληψια
τωρα μερικες φορες τα θελει και ο πωπουλης μας  να χρυσοπληρωνουμε γιατι εχουμε την  νοοτροπια του νεοελληνα σε πολλα θεματα πχ στο νοσοκομειο που ειναι δωρεαν δεν παει καμμια , δεν παει ουτε για εξεταση πχ για την αυχενικη (δεν ξερω αν ειναι αυτη η ακριβη) παει εξω για να δωσει 200 ευρω και να παρει και dvd

Στη Β. Ελλαδα που ξερω ,μονο στο Παπαγεωργιου κανουν αυχενικη, αλλα εκει για να παρεις σειρα, πρεπει να κλεισεις απο πριν μεινεις εγκυος...Απο την προσπαθεια...Οποτε τι να κανουμε;;; Χρυσοπληρωνουμε τους ιδιωτες.

 και στο ιπποκρατειο εχει στη Γ μαιευτικη νομιζω, μονο που τωρα χρεωνεται 70 ευρω
οχι 8 οπως παλια, αλλα μου εχουν πει πως τωρα δεν κλεινεις απο το τηλ. εχει αλλη διαδικασια και πως δεν εχει ραντεβου γιατι τα κλεινουν απο πολυ νωρις αυτοι που παρακολουθουνται απο τους γιατρους του νοσοκομειο στα εξωτερικα

214Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:08 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:ρε γιωτα εμεινα καπου και δεν το καταλαβα!λες οτι επιμενουν να ερθει η γεννα μονη της φυσιολογικα!αφου κοριτσι μου σου ερχοντε πονοι και τους σταματαν με χαπια οπως ειπες τοτε για ποιο φυσιολογικο μιλαμε??αυτο να τους πεις!
Εμενα ξεριες τι με ξενιζει λιγο. Το τοι θεωρουμε καποια πραγματα τα οποια γινονται χροοοοοονια περιττα εξοδα αλλα παμε και σκαμε την 50ρου για να κανουμε νυχι πολυέλαιο τιγκα στο στρας και το σχεδιο. δεν μιλαω φυσικα γι ατην μπουρμπου ληθρα κλπ το λεω γενικα απο αυτα που διαβαζω. παντως εγω στην θεσσαλονικη σε 4 βαφτισεις που πηγα ειχαν μαρτυρικα. Τωρα αλλου σε Β. Ελλαδα δεν ξέρω ρε κορίτσια. Παντως στον δευτερο μου γιο που ειχαμε κανει ασημενια μαρτυρικά, και σε εμας και στην νονα χρυσα δεν ξερω με συγκινει οταν βλεπω με τα απο 2 χρονια καποιες φίλες και συγγενείς να τα φορανε ή να τα εχουν στα παιδάκια τους σαν ματάκι.

ρε κοριτσια αληθεια μονο δυο φορες τα εχω δει, τα μοιραζετε σε ολους??


εγω ξερετε που τρελαινομαι με καποιους γενικα με τα μυστηρια:
ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ να κανεις θρησκευτικο γαμο ή να βαφτισεις το παιδι σου γιατι προφανως πιστευεις σε ο,τι πρεσβευει η εκκλησια, θελεις να ευλογηθεις κτλ και σε πειραζουν ολοι οι κανονες της δηλ. γιατι δεν μπορεις να βαλεις νυφικο/φορεμα που μοιαζει με φορεμα πιστας, γιατι πρεπει να δωσεις κατι στην εκκλησια (δε συμφωνω με τα υπερβολικα ποσα αλλα για ολα βρηκες γι'αυτο δε βρισκεις πια), γιατι δεν αφηνει ο πατερ να στολιστει η εκκλησια σαν τσιρκο κτλ

ε δεν μπορω αν δεν σου αρεσει μην το κανεις δε σε υποχρεωνει κανεις
κοιτα το ενα πακετο εχει 50 μαρτυρικα μεσα!!αν θες μοιραζεις μονο αυτα.οχι σε καποιους συγγεκριμενα,οπου τυχει εκεος απο τα δυο μεγαλα που μπαινουν στους νονους!τωρα αν θες να βαλεις σε ολους παιρνεις και αλλα.
τωρα για τα υπολοιπα που ειπες συμφωνω μαζι σου για το νυφικο και τον στολισμο αλλα οχι για τα λεφτα που πληρωνεις τον παπα!ο παπας παιρνει τον μισθο του και ειναι λαθος που παιρνουν λεφτα απο τον κοσμο!!ο μισθος τους ειναι για να εκτελουν οπλα τα μυστιρια τι θελουν να βγαλουν και αλλα??το αν εγω θελησω να βαλω στο παγκαρι ενα ποσο η να φιλεψω τον παπα ειναι αλλο θεμα,αλλα το να μου τα ζηταν δεν μου αρεσει καθολου.συγγεκριμανα στον γαμο μας ο παπας ειπε τον αντρα μου"μπρος χωσε βαθυα το χερι στην τσεπη και ματα υπογραφεις"Shocked Shocked Shocked 

215Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:08 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
Lillybell έγραψε:
adore3 έγραψε:Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?
      Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna

edeeeeeeeeeeeee???? Πες αλευρι...!!!!!!!  Με ειπαν μικρηηηηη!!!!


Κερναω ολο το μαγαζι!!!!!!!!!!!
adore3  Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 912791 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 884648 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 597524 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 9664 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 525820 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 379767 
σε πηρε η χαρα ε? [/quote]

216Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:09 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:ναι γιατι εδω οταν λενε φυσιολογικα ενοουν στην πητ σου ενα παιδι αν ερθει πριν την πητ ειναι προορο.............αρα σταματανε τους πονους το θεμα ειναι οτι δεν προχοραει και η δυαστολη και αυτο φοβαμε μιπος το κανουν τα φαρμακα..................................τι να πω δεν ξερω τωρα περιμενω να ερθει ο αντρας μου να παμε να περπατησω κανενα 2ωρο

γιωτα μου σε παρακαλω πολυ μη λες πραγματα που δεν ισχυουν στα κοριτσια!!ποιος σου ειπε εσενα οτι εδω θεωρουν το παιδι προωρο πριν την πητ κ οτι αν θελει να ερθει το μωρο θα το εμποδισουν???τι λες τωρα?στο εχω ξανα πει δεν θα συγκρινεις τη δικη σου κατασταση με ολου του κοσμου.δλδ εγω με μια εγκυμοσυνη χωρις προβληματα που εχω αν μου σπασουν τωρα τα νερα η με πιασουν πονοι που ειμαι στην 37η βδομαδα δεν θα με αφησουν να γεννησω?σε παρακαλω μη λες πραγματα που νομιζεις αλλα να εισαι σιγουρη!καλησπερα σεο ολα τα κοριτσια!!Very Happy 

217Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:10 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καπια ηθελε να ρωτηση για την μακαρονοπιτα να ρωτησει

218Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:10 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
adore3 έγραψε:Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?
      Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna
εεεε αν βλεπεις την λιλιμπελ για ''κοριτσι'' παω πασοLaughing Laughing Laughing [/quote]

Κορτσουδ' κορτσουδ'..που λενε και στα μερη μας..Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

219Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:11 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:καπια ηθελε να ρωτηση για την μακαρονοπιτα να ρωτησει
με πυροβολησες.Respect Respect Respect Respect Respect 

220Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:12 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:και η αυχενικη εξω γυρω στα 150ε πρεπει να την ειχα κανει.
τοτε ειμαι τυχερη γιατι και στα 3 κανονικη επισκεψη μου χρεωσε!!

221Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:13 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα αν δουλευεις πολυ δυσκολα να παιρνεις αδειες για εξετασεις κτλ και εννοειται οτι και εγω ηξερα οτι δεν εκαναν επισκληριδιο στον φυσιολογικο στα νοσοκομεια και  με ξινιζε αυτο αν και φυσιολογικα ετσι πρεπει αλλα αλλιως στη θεωρια αλλιως στην πραξη

222Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:13 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Alexandra23 έγραψε:
freskia mama έγραψε:ναι γιατι εδω οταν λενε φυσιολογικα ενοουν στην πητ σου ενα παιδι αν ερθει πριν την πητ ειναι προορο.............αρα σταματανε τους πονους το θεμα ειναι οτι δεν προχοραει και η δυαστολη και αυτο φοβαμε μιπος το κανουν τα φαρμακα..................................τι να πω δεν ξερω τωρα περιμενω να ερθει ο αντρας μου να παμε να περπατησω κανενα 2ωρο

γιωτα μου σε παρακαλω πολυ μη λες πραγματα που δεν ισχυουν στα κοριτσια!!ποιος σου ειπε εσενα οτι εδω θεωρουν το παιδι προωρο πριν την πητ κ οτι αν θελει να ερθει το μωρο θα το εμποδισουν???τι λες τωρα?στο εχω ξανα πει δεν θα συγκρινεις τη δικη σου κατασταση με ολου του κοσμου.δλδ εγω με μια εγκυμοσυνη χωρις προβληματα που εχω αν μου σπασουν τωρα τα νερα η με πιασουν πονοι που ειμαι στην 37η βδομαδα δεν θα με αφησουν να γεννησω?σε παρακαλω μη λες πραγματα που νομιζεις αλλα να εισαι σιγουρη!καλησπερα σεο ολα τα κοριτσια!!Very Happy 
αλεξ μου δεν ειπα οτι αμα σπασουν τα νερα η εχεις η εχεις μεγαλη δυαστολη θα σε σταματησουν εηω μιλαω οτι σταματανε τον πονο μονο αν η δυαστολη δεν προχοραει....................και ναι το λενε αν ενα παιδι ερθει πριν την πητ ειναι προορο ..................δεν παρακουσα μπορει να μην ερθει με προβληματα αλλα ειναι προορο γιατι η κυησει διαρκει 40 βδομαδες......................τωρα το ξαναλεω δεν μου εχουν σπασει τα νερα ουτε εχω αιμα απλα εχω πονους και το μωρο σπροχνη και απλα μου σταματανε τους πονους

223Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:13 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:

ε δεν μπορω αν δεν σου αρεσει μην το κανεις δε σε υποχρεωνει κανεις

Ιουλιάνα ο πελάτης έχει πάντα δίκιο δε λένε?
Κάπως έτσι είναι και με τους παπάδες/
Να μην παίρνουν τα 150άρια και ας ορίζουν όπως θέλουν αυτοί το μυστήριο. Από τη στιγμή που πληρώνεις έχεις απαιτήσεις.
Ελάχιστοι δεν δέχονται χρήματα. Ο κανόνας είναι τα 150 ευρώ.

224Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:14 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ θα σε ρωτησω κατι γιωτα,εσυ εισαι αυτη τη στιγμη μονη σου στο νοσοκομειο κ δεν ξερεις καλα γερμανικα κ ειναι λογικο.εχεις την εντυπωση οτι καταλαβαινεις τι σου λενε οι γιατροι?οκ πανω κατω καταλαβαινεις οπως κ εγω αλλα δεν γινεται να τα καταλαβεις ολα!μπορει κατι να σου λενε κ να καταλαβαινεις κατι αλλο!!!εγω κ στη γυναικολογο που παω παιρνω τον αντρα μου για να μη καταλαβωλαθος πρααγματ που ειχα καταλαβει λαθος μια φορα που ημουν μονη!!!αρα δεν μπορεις να ξερεις τον λογο που τα κανουν ολα!κ ξεκολλα απο τον υπολογιστη,κοιτα να χαλαρωσεις κ αφοσιωσου στην κατασταση σου.

225Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 9 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 7:14 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
ede έγραψε:
adore3 έγραψε:Οχι δεν ειμαι. Μακαρι να ήμουν. Γιατί?
      Έτσι κατάλαβα..όταν βλέπω κορίτσια από τα μέρη μου με πιάνει μια νοσταλγία ένα πράγμα,όπως η μικρή lillybel κ ioulianna
εεεε αν βλεπεις την λιλιμπελ για ''κοριτσι'' παω πασοLaughing Laughing Laughing 

Κορτσουδ' κορτσουδ'..που λενε και στα μερη μας..Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing [/quote]αχαχαχαχαχ μου υμιζεις την κουμπαρα μου. ειχαμε βγει ....τοτε που σου ελεγα οτι ημουν καρυατιδα?Laughing Laughing Laughing ε τοτε λοιπον πενραει ενα μηχανακι με 2 πιτσιρικαδες ''Γειας σας κοριτσιαααα'' μας λενε. ''Γεια σας παιδιαααααα λεει η κουμπρα.
Ρε συ της λεω τι κανεις χαιρετας τον καθε ενα? Μονο που με ειπε κοριτσι οχι μονο τον χαιρεταω πολλα μπορω να κανω.Laughing Laughing Laughing Laughing 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις