Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
110 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 110 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

301Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:22 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
margdimitra έγραψε:Τελικα ποιος είναι ο τρόπος να σε ακούσουν δεν έχω καταλάβει.
Με το καλο να μιλάς...σε γράφουν...άσε που δε σε ακούν κιόλας και σου λένε στο τέλος ένα τι είπες? και εκει είναι που σε στέλνουν...
Με φωνή πάλι δεν ακούν...
Φάπα δεν έχω δώσει δεν ξέρω...
Αν βρει κάνεις τον τρόπο ας με ενημερώσει γιατι έχει μαλιασει η γλώσσα μου πια
Εγω πλεον βρηκα. Αργησα αλλα τον βρηκα. Τουλαχιστον στον μεγαλο. Κανω παντα οτι υποσχομαι. οταν θελει κατι πολυ ξερει πως αν πω στο υποσχομαι θα γινει στα σιγουρα. αν ομως δεν ακουσει σε κατι που το λεω απειρες φορες. του κανω το τραγικο....τον αφήνω στον πατέρα του αν ειναι εδω, Στην γιαγια αν ειναι εδω και παω μονη μου με του αλλους 2. 2-3 φορες το εκανα και εχει μια χαρα αποτέλεσμα. και παιχνιδια μαζευει, και μολις παω κατι 1-2 φορες δεν εχει αλλη.

 εγω παιδια δεν εχω αλλα εχω πειρα με παιδια δημοτικο, γυμνασιου και λυκειου και νομιζω οτι το  βασικοτερο ειναι να ξερουν ποιος κανει κουμαντο (με την καλη εννοια), σταθεροτητα στην τιμωρια και διαχωρισμος ρολων, δεν εισαι το φιλαρακι για να συζητησουν αλλα η μαμα και δινεις επιλογες, θετεις τα ορια, εισαι αυστηρη αλλα δικαιη,

302Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:23 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω μεταξύ μας ειμαι σιγουρη οτι απο τις 10 μαμάδες που λένε οτι δεν έχουν σηκώσει ποτεεεεεεεεεεεεεεε χερι στο παιδί τους πιστεύω την μια και με το ζόρι. Εχω σηκώσει και χέρι και κωλιες εχω τραβήξει και χαστούκι επίσης. Μερικές φορες καποια πραγματα ειναι κατι παραπανω απο επικινδυνα για την σωματική τους ακεραιότητα . Κοινως ειχαμε Αγιο. Εκει το κανω απο τον φοβο μου και επειδή δεν διακινυνεύω να χάσω τα λόγια μου. θέλω δραστική μέθοδο. Laughing Laughing Laughing Ολα τα υπολοιπα εχω φοβερη υπομονη και χιουμορ.

303Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:23 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
margdimitra έγραψε:Τελικα ποιος είναι ο τρόπος να σε ακούσουν δεν έχω καταλάβει.
Με το καλο να μιλάς...σε γράφουν...άσε που δε σε ακούν κιόλας και σου λένε στο τέλος ένα τι είπες? και εκει είναι που σε στέλνουν...
Με φωνή πάλι δεν ακούν...
Φάπα δεν έχω δώσει δεν ξέρω...
Αν βρει κάνεις τον τρόπο ας με ενημερώσει γιατι έχει μαλιασει η γλώσσα μου πια
Εγω πλεον βρηκα. Αργησα αλλα τον βρηκα. Τουλαχιστον στον μεγαλο. Κανω παντα οτι υποσχομαι. οταν θελει κατι πολυ ξερει πως αν πω στο υποσχομαι θα γινει στα σιγουρα. αν ομως δεν ακουσει σε κατι που το λεω απειρες φορες. του κανω το τραγικο....τον αφήνω στον πατέρα του αν ειναι εδω, Στην γιαγια αν ειναι εδω και παω μονη μου με του αλλους 2. 2-3 φορες το εκανα και εχει μια χαρα αποτέλεσμα. και παιχνιδια μαζευει, και μολις παω κατι 1-2 φορες δεν εχει αλλη.
αχ εδε και εγω προσπαθησα να το κανω αλλα δεν επιασε δεν τους ενδιαφερει.τωρα θεωρουν τιμωρια το οτι ερχοντε σπιτι απο τη γιαγια και με ταλαιπωρουν για να ξαναπανε..... ο μεσαιος μου το λεει τους οργανωνει ο μεγαλος....... μεγαλες μαφιες

304Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:27 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Εγω μεταξύ μας ειμαι σιγουρη οτι απο τις 10 μαμάδες που λένε οτι δεν έχουν σηκώσει ποτεεεεεεεεεεεεεεε χερι στο παιδί τους πιστεύω την μια και με το ζόρι. Εχω σηκώσει και χέρι και κωλιες εχω τραβήξει και χαστούκι επίσης. Μερικές φορες καποια πραγματα ειναι κατι παραπανω απο επικινδυνα για την σωματική τους ακεραιότητα . Κοινως ειχαμε Αγιο. Εκει το  κανω απο τον φοβο μου και επειδή δεν διακινυνεύω να χάσω τα λόγια μου. θέλω δραστική μέθοδο. Laughing Laughing Laughing Ολα τα υπολοιπα εχω φοβερη υπομονη και χιουμορ.

 οι ξυλιες στον πωπω δεν εβλαψαν ποτε κανεναν!

305Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:28 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχω τόσο παράπονο.
Απλα ρε παιδι μου ώρες ώρες μιλάω και τα λέω 10 φορές σα να μιλάω στον τοίχο. Παντελης αδιαφορία. Και εγω κάνω το κόλπο με την ανταπόδοση και πιάνει... Και πολ´υ συζήτηση ρε παιδι μου. Έχω πάθει τόσες φαρυγγιτιδες το χειμώνα απ´ο το μπούρου μπούρου.

306Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:32 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

307Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:33 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεωργία καλόπερνας βλέπω και εσυ.
Χέρι δεν έχω σηκωσει πότε μόνο μία φορα που με πονέσε την έφαγε στο χέρι του.
Εγω πάλι ede στον πανικό στιγλιζω. Δεν είμαι καθόλου ψύχραιμη. Όντως είναι πολύ επικίνδυνα τα μικρα να χτυπήσουν απ´ο βλακεία τους.

308Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:38 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις όμως κάτι μικρα κατάπιεσμένα απ´ο τους γονείς και κάθονται σούζα. Η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο και αυτα Παναγίες. Όχι ότι το επικροτώ απλα απορω πως εμείς που τους προσφέρουμε επιλογές και πάλι δε μένουν ευχάριστημένα.

309Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:44 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους
Εγώ δεν το πιστεύω αυτό τοσο πλέον. ο μεγάλος με τον μικρό εχουν φοβερή διαφορά ως προς τον τροπο τους, στον χαρακτήρα τους, στα θέλω τους σε ολα. Σαν να τα μεγαλώνει διαφορετική μανα.

310Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:46 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Γεωργία καλόπερνας βλέπω και εσυ.
Χέρι δεν έχω σηκωσει πότε μόνο μία φορα που με πονέσε την έφαγε στο χέρι του.
Εγω πάλι ede στον πανικό στιγλιζω. Δεν είμαι καθόλου ψύχραιμη. Όντως είναι πολύ επικίνδυνα τα μικρα να χτυπήσουν απ´ο βλακεία τους.
εαν προχθες με το κερμα που κόλλησε στο λαιμό του μικρού δεν ηταν ο αντρας μου θα τον ειχα ξεμαλιάσει και ας με πάτε και στο χαμόγελο. Τον εσωσε ο πατερας του και απο το κερμα και απο εμενα.Twisted Evil 

311Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:47 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
margdimitra έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις όμως κάτι μικρα κατάπιεσμένα απ´ο τους γονείς και κάθονται σούζα. Η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο και αυτα Παναγίες. Όχι ότι το επικροτώ απλα απορω πως εμείς που τους προσφέρουμε επιλογές και πάλι δε μένουν ευχάριστημένα.

 καλα δε μιλαμε γι αυτες τις υπερβολες αλλα και πολυ πολυ χαιδεμα δε θελει,να μπορεις να βγεις εξω χωρις να γινεσαι ρεζιλι

312Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:49 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις όμως κάτι μικρα κατάπιεσμένα απ´ο τους γονείς και κάθονται σούζα. Η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο και αυτα Παναγίες. Όχι ότι το επικροτώ απλα απορω πως εμείς που τους προσφέρουμε επιλογές και πάλι δε μένουν ευχάριστημένα.
Ναι και εγω έτσι ήμουν. και μόλις πήγα 18-20 δεν μπορούσαν να με κάνουν καλά.

313Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:52 pm

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια!!!!!!

314Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:53 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
margdimitra έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις όμως κάτι μικρα κατάπιεσμένα απ´ο τους γονείς και κάθονται σούζα. Η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο και αυτα Παναγίες. Όχι ότι το επικροτώ απλα απορω πως εμείς που τους προσφέρουμε επιλογές και πάλι δε μένουν ευχάριστημένα.

 καλα δε μιλαμε γι αυτες τις υπερβολες αλλα και πολυ πολυ χαιδεμα δε θελει,να μπορεις να βγεις εξω χωρις να γινεσαι ρεζιλι
ιουλιανα σου ορκιζομαι οτι η πραξη με την θεωρια απεχει απο εδω μεχρι το φαγγαρι. Δεν πιανουν ολα σε ολα τα παιδια. να σου πω παραδειγμε? ελεγα στον μεγαλο μου γιο οταν εκανε καμια κοτσανα οτι θα φυγω. Κλάμα, παρακάλια , φιλια κλπ. Το ειπα και στον μικρό. Μου εδωσε την τσνατα, το κλειδι του αυτοκινητου και μου αναψε το φως της εισόδου. Shocked Σε καποια παιδάκια λοιπον πιάνει το μπιρι μπιρι ,η απειλλη και δεν ξέρω τι άλλο. Σε καποια άλλα που ειναι πολυ ατίθασα και δυναμικά δεν πιάνει. και μερικές φορες δεν γίνεσαι ρεζίλι γιατι έχεις ενα παιδί ζωηρό αλλα τις περισσοτερες φορες κάνουμε εμέις σαν υστερικές.

315Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:55 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
margdimitra έγραψε:Γεωργία καλόπερνας βλέπω και εσυ.
Χέρι δεν έχω σηκωσει πότε μόνο μία φορα που με πονέσε την έφαγε στο χέρι του.
Εγω πάλι ede στον πανικό στιγλιζω. Δεν είμαι καθόλου ψύχραιμη. Όντως είναι πολύ επικίνδυνα τα μικρα να χτυπήσουν απ´ο βλακεία τους.
εαν προχθες με το κερμα που κόλλησε στο λαιμό του μικρού δεν ηταν ο αντρας μου θα τον ειχα ξεμαλιάσει και ας με πάτε και στο χαμόγελο. Τον εσωσε ο πατερας του και απο το κερμα και απο εμενα.Twisted Evil 
και γω οταν γινετε επικινδυνο γυρνω χερι οπως οταν ετρεξε ο μεσαιος στο δρομο ποιος ειδε το θεο και δεν το φοβιθηκε εφαγε σφαλιαρα απο τον πανικο μου και πριν λιγο που πηδηξε πανω στο μικρο και τρεχαν αιμα τα χειλη του εφαγε μια στο ποπο θα το ξανακανει ομως .α και αυτο το καταλαθος το εχουν στην ακρη του στοματος τους.καταντησαμε τα πρωτα δοντια που κουνιουνταν να τα βγαλει μετα απο "καταλαθος" χτυπημα απο τον μικρο ναι ακομα και το 3χρονο ξερει το "καταλαθος"

316Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:57 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους
Εγώ δεν το πιστεύω αυτό τοσο πλέον. ο μεγάλος με τον μικρό εχουν φοβερή διαφορά ως προς τον τροπο τους, στον χαρακτήρα τους, στα θέλω τους σε ολα. Σαν να τα μεγαλώνει διαφορετική μανα.

 εγω το πιστευω ακραδαντα, απο το παιδι καταλαβαινεις τι γονιος θα σου ερθει,δεν το εθεσα πολυ σωστα μαλλον, ενα παιδι ισορροπημενο, πειθαρχημενο, ευγενικο προερχεται απο γονεις ευγενικους, περιποιητικους, λογικους, γονεις με φυσιολογικες προσδοκιες, γονεις που θετουν ορια και κανονες συμπεριφορας

317Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:58 pm

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θελω βοηθεια αν ξερετε...οταν λεμε παγια εντολη σε εναν λογαριασμο τραπεζης πρεπει να ενημερωσουμε την τραπεζα η απλα να παμε να καταθεσουμε τα χρηματα και θα τα τραβηξουν απο εκει....πρεπει να ενημερωσουμε την τραπεζα για παγια εντολη?οποια γνωριζει κατι ας μου πει γιατι δεν γνωριζω τιποτα !!!ευχαριστω!!!!

318Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:00 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:
margdimitra έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις όμως κάτι μικρα κατάπιεσμένα απ´ο τους γονείς και κάθονται σούζα. Η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο και αυτα Παναγίες. Όχι ότι το επικροτώ απλα απορω πως εμείς που τους προσφέρουμε επιλογές και πάλι δε μένουν ευχάριστημένα.

 καλα δε μιλαμε γι αυτες τις υπερβολες αλλα και πολυ πολυ χαιδεμα δε θελει,να μπορεις να βγεις εξω χωρις να γινεσαι ρεζιλι
ιουλιανα σου ορκιζομαι οτι η πραξη με την θεωρια απεχει απο εδω μεχρι το φαγγαρι. Δεν πιανουν ολα σε ολα τα παιδια. να σου πω παραδειγμε? ελεγα στον μεγαλο μου γιο οταν εκανε καμια κοτσανα οτι θα φυγω. Κλάμα, παρακάλια , φιλια κλπ. Το ειπα και στον μικρό. Μου εδωσε την τσνατα, το κλειδι του αυτοκινητου και μου αναψε το φως της εισόδου. Shocked Σε καποια παιδάκια λοιπον πιάνει το μπιρι μπιρι ,η απειλλη και δεν ξέρω τι άλλο. Σε καποια άλλα που ειναι πολυ ατίθασα και δυναμικά δεν πιάνει. και μερικές φορες δεν γίνεσαι ρεζίλι γιατι έχεις ενα παιδί ζωηρό αλλα τις περισσοτερες φορες κάνουμε εμέις σαν υστερικές.

 εννοειται οτι συμφωνω και πιστευω οτι και εγω μπορει να μην εχω την ιδια υπομονη με τα παιδια μου με την υπομονη που εχω οταν διδασκω γιατι εκει ειναι η δουλεια μου, αλλα προσεξε δε μιλαω για ζωηραδα αλλα για κακη συμπεριφορα

319Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:02 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:
margdimitra έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους

Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις όμως κάτι μικρα κατάπιεσμένα απ´ο τους γονείς και κάθονται σούζα. Η σφαλιάρα πέφτει σύννεφο και αυτα Παναγίες. Όχι ότι το επικροτώ απλα απορω πως εμείς που τους προσφέρουμε επιλογές και πάλι δε μένουν ευχάριστημένα.

 καλα δε μιλαμε γι αυτες τις υπερβολες αλλα και πολυ πολυ χαιδεμα δε θελει,να μπορεις να βγεις εξω χωρις να γινεσαι ρεζιλι
ιουλιανα σου ορκιζομαι οτι η πραξη με την θεωρια απεχει απο εδω μεχρι το φαγγαρι. Δεν πιανουν ολα σε ολα τα παιδια. να σου πω παραδειγμε? ελεγα στον μεγαλο μου γιο οταν εκανε καμια κοτσανα οτι θα φυγω. Κλάμα, παρακάλια , φιλια κλπ. Το ειπα και στον μικρό. Μου εδωσε την τσνατα, το κλειδι του αυτοκινητου και μου αναψε το φως της εισόδου. Shocked Σε καποια παιδάκια λοιπον πιάνει το μπιρι μπιρι ,η απειλλη και δεν ξέρω τι άλλο. Σε καποια άλλα που ειναι πολυ ατίθασα και δυναμικά δεν πιάνει. και μερικές φορες δεν γίνεσαι ρεζίλι γιατι έχεις ενα παιδί ζωηρό αλλα τις περισσοτερες φορες κάνουμε εμέις σαν υστερικές.

χαχα θεος ο μικρος Cool 

320Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:06 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους
Εγώ δεν το πιστεύω αυτό τοσο πλέον. ο μεγάλος με τον μικρό εχουν φοβερή διαφορά ως προς τον τροπο τους, στον χαρακτήρα τους, στα θέλω τους σε ολα. Σαν να τα μεγαλώνει διαφορετική μανα.

 εγω το πιστευω ακραδαντα, απο το παιδι καταλαβαινεις τι γονιος θα σου ερθει,δεν το εθεσα πολυ σωστα μαλλον, ενα παιδι ισορροπημενο, πειθαρχημενο, ευγενικο προερχεται απο γονεις ευγενικους, περιποιητικους, λογικους, γονεις με φυσιολογικες προσδοκιες, γονεις που θετουν ορια και κανονες συμπεριφορας
ιουλιανα μου μην το λες εμενα ο μεγαλος ειναι ευγενικος ντρεπετε να μιλησει και τα αλλα δυο αναισθητα .του μεγαλου οταν ηταν μικρος του εδιναν κουλουρακι η μπισκοτο και δεν το επερνε ο μεσαιος το περνει και σου λεει και την ιστορια της ζωης του μεχρι και οτι εχει φεις μπουκ τους λεει [ψεματα] και να τον κανουν φιλο και ο μικρος οποτε ξαναδει καποιον που του εδωσε κατι το ξαναζητα τι και αν τους λεω οτι δεν ζηταμε δεν δινουμε πληροφοριες και δεν περνουμε τιποτα που μας δινουν μιλω σε τοιχους τιποτα.

321Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:10 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους
Εγώ δεν το πιστεύω αυτό τοσο πλέον. ο μεγάλος με τον μικρό εχουν φοβερή διαφορά ως προς τον τροπο τους, στον χαρακτήρα τους, στα θέλω τους σε ολα. Σαν να τα μεγαλώνει διαφορετική μανα.

 εγω το πιστευω ακραδαντα, απο το παιδι καταλαβαινεις τι γονιος θα σου ερθει,δεν το εθεσα πολυ σωστα μαλλον, ενα παιδι ισορροπημενο, πειθαρχημενο, ευγενικο προερχεται απο γονεις ευγενικους, περιποιητικους, λογικους, γονεις με φυσιολογικες προσδοκιες, γονεις που θετουν ορια και κανονες συμπεριφορας
αααα υατο ναι. Μολις δω και εγω το παιδι εχω κανω εικονα τον γονιο. Εγω νόμιζα σε αλλα πραγματα. Φαινονται τα παιδια απο ''καλες οικογενειες'' παιδια. Τα βλεπω καισ το σχολείο πλέον. Αλλο το ζωηρό κωλοπαιδάκι και αλλο το αλητακι.

322Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:15 pm

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:αλλο ειναι η ζωηραδα (να κανεις τις παιδιαστικες βλακειες) και αλλο ειναι ενας κακος χαρακτηρας, παντως το 99% των παιδιων ειναι αντιγραφη των γονιων τους
Εγώ δεν το πιστεύω αυτό τοσο πλέον. ο μεγάλος με τον μικρό εχουν φοβερή διαφορά ως προς τον τροπο τους, στον χαρακτήρα τους, στα θέλω τους σε ολα. Σαν να τα μεγαλώνει διαφορετική μανα.

 εγω το πιστευω ακραδαντα, απο το παιδι καταλαβαινεις τι γονιος θα σου ερθει,δεν το εθεσα πολυ σωστα μαλλον, ενα παιδι ισορροπημενο, πειθαρχημενο, ευγενικο προερχεται απο γονεις ευγενικους, περιποιητικους, λογικους, γονεις με φυσιολογικες προσδοκιες, γονεις που θετουν ορια και κανονες συμπεριφορας
αααα υατο ναι. Μολις δω και εγω το παιδι εχω κανω εικονα τον γονιο. Εγω νόμιζα σε αλλα πραγματα. Φαινονται τα παιδια απο ''καλες οικογενειες'' παιδια. Τα βλεπω καισ το σχολείο πλέον. Αλλο το ζωηρό κωλοπαιδάκι και αλλο το αλητακι.
τωρα καταλαβα και εγω αρα σχετο το πιο πανω που εγραψα.ως συνηθως καταλαβενεις τα κακομαθημενα οταν δουλευα σε σχολειο ως συνηθως απο το παιδι καταλαβενες πως ειναι η μητερα

323Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:16 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο εννοω δεν λεω οτι δε θα κανει τις βλακειες του το παιδι ή δε θα ειναι ζωηρο,



εσυ μαρη γεωργια λεει ο εξαχρονος οτι εχει φεισμπουκ και ο τριχρονος θελει μπισκοτακι σιγα μη τα κλεισεις σε αναμορφωτηριο

324Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:19 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε βλεπεις στις πλατειες κατι παιδάκια στην ηλικία του γιού μου και μιλάνε με ενα στομα που ντρεπομαι να τα πω. Αγενεια στο φουλ ....ψαχνεις την μανα με την ακρη του ματιού σου ,αφαντη. εμφανίζεται μετα απο λίγο με το τσιγαρο στο στομα και τα νυχια ξεβαμενα να μιλαει στο κινητο'' Τι λες ρε μ@λακα...θα τον γ@@@@@σω πες του. Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked και στενοχωριεμαι ............γιατι ειπα το παιδαάκι απο μεσα μου βρωμοπαιδο.

325Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Πεμ Ιουλ 25, 2013 1:20 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:αυτο εννοω δεν λεω οτι δε θα κανει τις βλακειες του το παιδι ή δε θα ειναι ζωηρο,



εσυ μαρη γεωργια λεει ο εξαχρονος οτι εχει φεισμπουκ και ο τριχρονος θελει μπισκοτακι σιγα μη τα κλεισεις σε αναμορφωτηριο
τι εχει ο εξαχρονος?Shocked Shocked Shocked Shocked 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις