Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
90 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 90 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

901Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:00 am

katerina1983

katerina1983
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
katerina1983 έγραψε:
demaki88 έγραψε:κατερινιωωωωωω!!!!τι κανεις κοριτσι????
καλα κοριτσακι μου πριν λιγο γυρισα σπιτι και μπηκα να σας δω λιγουλακι!!!!!ολα καλα ολα ανθηρα στο σαλονι ε?!!!!!
εεεε???δεν ακουσα!!!
δεν σε πιανω καλη μου!!!!!!ειπα κατι φαουλ?!!!

902Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:03 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μη βροντοχτυπας τις χάντρες
Η δουλειά κάνει τους άντρες
Το γιαπί το πηλοφορι το μυστρι

903Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:05 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Μη βροντοχτυπας τις χάντρες
Η δουλειά κάνει τους άντρες
Το γιαπί το πηλοφορι το μυστρι
τι????κουραζεται ο οικοδομος??????οχι δεν το δεχομαι!!!Razz Razz Razz 

904Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:10 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχαχαχαχα ξέρεις τι μου θύμισες τώρα; Το "πονάνε ωρέ τα παλικάρια"; Γιατί έγινε τέτοια βαβούρα, δεν το κατάλαβα πάντως, όλοι δουλεύουν και κουράζονται, αν είναι τυχεροί κάνουν αυτό που αγαπούν και μπορεί να τους συντηρήσει

905Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:10 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελα μωρε, και αυτος που δουλευει στα ορυχεια, σιγα, αφου ο καθένας μπορει να το κάνει...

906Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:13 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Ελα μωρε, και αυτος που δουλευει στα ορυχεια, σιγα, αφου ο καθένας μπορει να το κάνει...
Α, όσο για αυτό, συμφωνώ. Ξέρεις πόσα χρόνια ένσημα έχω κολλήσει σαν μεταλλωρυχα;

907Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:13 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω σκαβω λακους άλλων, μετραει??? Razz 

908Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:16 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χμμμ, νομίζω όχι, είσαι σε άλλο ΚΑΔ, κατάλαβες; :-P

909Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:22 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Χμμμ, νομίζω όχι, είσαι σε άλλο ΚΑΔ, κατάλαβες; :-P
Ναι αλλα κι εγω κουραζομαι. Κι εκτος απο σωματική εργασια κανω και πνευματικη. ψαχνω το ποιον του ατομου του οποιου το λακο σκαβω. Ψαχνω το σωστο σημειο ωστε να πεσει μεσα. Τη σωστη μερα και ωρα. ειδες? Μια φαινομενικα ηρεμη δουλεια εχει τόσες πολλές ευθυνες... Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 4872 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 4872 

910Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:32 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Χαχαχαχαχα ξέρεις τι μου θύμισες τώρα; Το "πονάνε ωρέ τα παλικάρια"; Γιατί έγινε τέτοια βαβούρα, δεν το κατάλαβα πάντως, όλοι δουλεύουν και κουράζονται, αν είναι τυχεροί κάνουν αυτό που αγαπούν και μπορεί να τους συντηρήσει
και περα απο αυτο ο καθενας εχει διαφορετικο μετρο κουρασης και αντοχης!!!Wink 

911Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:35 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Χμμμ, νομίζω όχι, είσαι σε άλλο ΚΑΔ, κατάλαβες; :-P
Ναι αλλα κι εγω κουραζομαι. Κι εκτος απο σωματική εργασια κανω και πνευματικη. ψαχνω το ποιον του ατομου του οποιου το λακο σκαβω. Ψαχνω το σωστο σημειο ωστε να πεσει μεσα. Τη σωστη μερα και ωρα. ειδες? Μια φαινομενικα ηρεμη δουλεια εχει τόσες πολλές ευθυνες... Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 4872 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 4872 
και ομως εγω καταλαβαινω απολυτα την κουραση σου!!!Razz Razz 

912Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:37 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
darsel έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
darsel έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:
darsel έγραψε:
ede έγραψε:Κατι μου μυριζει ...............μυριζει και σε εσας?

η περκα που αφησα εκτος ψυγειου απο χτες.....αστα δραμα....

σημερα λοιπον που γυρισα απο την δουλεια στις 7 το απογευμα ενω ειχα παει στις 630 το πρωι (ευτυχως δεν φτιαχνω καφεδες παλι καλα) ααααα κι επειδη δουλευα το σαββατο απο τις 6 το πρωι μεχρι τις 10 το βραδυ..... αααα και την κυριακη απο τις 9 μεχρι τις 5 το απογευμα..... τι να κανω η αχρηστη το ξεχασα το ψαρι, εεεεε δεν φανταζεσαι πως μυριζε το σπιτι με το κ@λοψαρο...... τωρα λεω να παω για καφε στην φιλεναδα μου που ειναι δασκαλα και καθεται απο τις 15 ιουνιου να μου δωσει καμια συμβουλη πώς θα ξεμυρισει το σπιτι!!!!!!!!
edeeeeeeeeeeeee μου καλο το σαλονακι σου και πολυ ενδιαφερον Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 4872 

τι δουλεια κανεις κοριτσαρα?

σε ναυτιλιακη εταιρια δουλευω[/quote

εγω θα ρωτησω το αλλο πιστευετε οτι υπαρχει κανενας που να του αρεσει πραματικα αυτο που κανει και να μην γκρινιαζει?? ειτε καθετε ειτε δουλευει... εννοειτε για μενα περισσοτερο ''δικαιωμα'' γκρινιας το εχει η σωματικη εργασια και οχι η πνευματικη η γνωμη μου παντα τωρα θα με πειτε οτι ομως για να καθοντε τοσο οι καθηγητριες π.χ. ριξαν διαβασμα και κουραστηκαν εκει.. εκεινες ομως κουραστηκαν 4? 5? 6? χρονια ολοι οι υπολοιποι κουραζοντε επανηλλημενα... δεν ειναι τυχαιο παντως που ακους απο αλλους
τι θα σπουδασεις?
δε ξερω ακομα
για δασκαλα πανε και αδεια και διακοπες και 5νθημερο...
και μη με πειτε πως δε το χετε ακουσει...

αλλα υπαρχουν κ οι κατηγοριες του καθομαι πληρωνομαι και παλι κλαψουριζω και τι εννοω? ειχαμε συναντησει ενα γνωστο του μπαμπα μου με τον μπαμπα μου μια μερα αυτος προισταμενος νομιζω σε μια εταιρια μεγαλο κεφαλι.. τον ελεει ο μπαμπας μου πως παει η δουελια? ασεεε πολυ κουραση ρε συ ολη μερα χτυπανε την πορτα ρωτανε διαφορα με πριζουν τα συκωτια και να τον βλεπετε με μια πουρακλα στο χερι και συνεχιζει λεγοντας αργησα και να παω σπιτι σχολασα στις 3 απο τις 8.. πολυ κουραση ο τυπος ασε...
αλλα ετσι ειναι οτι εχεις θελεις παραπανω


Νανακο μου θα σου τι πιστευω πραγματικα!
Αυτος που γουσταρει αυτο που κανει δεν γκρινιαζει και δεν παραπονιεται. Δεν σου κρυβω εχτες που ο καλος μου πηγε για μπανιο κι εγω δουλευα πικραθηκα πολυ. Ομως σε καμια περιπτωση δεν θα βαρυγκομησω γιατι την δουλεια μου την επελεξα κι αν με ξαναρωταγαν παλι την ιδια θα διαλεγα.

Αλλα δεν μπορω να διαβαζω και κατι ασυναρτησιες που ειπωθηκαν παραπανω.
Κι οπως ειπα και πριν ΝΑΙ πιστευω οτι κουραζομαι πολυ περισσοτερο και απο την δασκαλα και απο την κομμωτρια και απο την καθηγητρια πανεπιστημιου. Κι αυτο γιατι δεν ξερω τι σημαινει σαββατοκυριακο, δεν ξερω τι σημαινει αργια δεν ξερω τι σημαινει μεσημεριανος υπνος κτλ. Μεγαλη Παρασκευη και Κυριακη του Πασχα δουλεψα 14ωρα. Οταν καποιες μαθουν να δουλευουν 68 μερες σερι χωρις κενη ημερα ας ερθουν να μου πουν ποιος/ποια κουραζεται περισσοτερο.

Αααααα and for the record η δικια μου συμβαση δεν επιτρεπει να παιρνεις το 6μηνο του ΟΑΕΔ! Ωωωωωω το εκπληξη, ναι συμβαινουν κι αυτα!!!!!!

Ουφ τα ειπα!!!!

φιλακιααααα Νανακακο μου!!!!!!!!Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 215994 
Βρε αντε απο εκει τσολι και εσυ. Εισαι καθηγητρια μαρη να εισαι πανω απο τα βιβλια? οχι. Δουλευεις 68 μερες σερι? Το ιδιο μας κανει. Μια χαρα φραπαδουρα εισαι.

913Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:40 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α, δεν το είχα δει από αυτή την οπτική γωνία που αποδεικνύεις! Έχεις δίκιο ... So many (ass)holes, so little time ...

914Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:48 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ας χαλαρωσουμε λιγο...ολοι κουραζομαστε..αλλοι μονο με χειρονακτικες δουλειες, αλλοι μονο με πνευματικες και αλλοι και με τις δυο..!!!
εγω παντως με το διαδρομο που εκανα ανανεωθηκαSmile 

915Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:51 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mhtsaina έγραψε:Α, δεν το είχα δει από αυτή την οπτική γωνία που αποδεικνύεις! Έχεις δίκιο ... So many (ass)holes, so little time ...

You're damn right. So many f**king assholes, and no bloody time.

Εμένα προσωπικά δε με νοιαζει αν ο άλλος σκεφτεται κατα πόσο κουραζομαι ή όχι στη δουλεια μου. Αν δούλευα απο τα 16 μου ή αν σπούδαζα 12 χρονια. Αν δουλευα 3 μηνες σερι ορθια, ξαπλωτη και σε σταση αναποδου σταυρού, ή αν καθομουν και διαβαζα 24ωρα συνεχομενα. Αυτο το "εγω κουραζομαι περισσοτερο από εσένα" μου υποδηλώνει κάτι που δεν θελω να το αναλύσω, ουτε να ασχοληθω. Εγώ κάνω τη δική μου δουλειά όσο καλύτερα μπορώ, δε με νοιαζει τι κάνεις εσυ με τη δική σου. Οκ, κουραζεσαι περισσοτερο από εμένα. Εχεις μια πιο υπευθυνη δουλεια από εμένα. Εχεις μια πιο επικινδυνη δουλεια από εμένα. I am fine with it. ΟΚ????
Rolling Eyes Rolling Eyes 

916Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:51 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια τι κανετε κοιμηθηκε ο μικρος και ειπα να μπω για λιγο................

917Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:53 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε κοριτσια δεν υπαρχει μετρο συγκρισης σε αυτα. ολες τα επαγγελματα (αν τα κανεις σωστα) εχουν την αναλογη κουραση, καποια χειρονακτικα μπορει να εχουν πιο σωματικη κουραση, καποια αλλα πιο πνευματικη, οι επιχειρηματιες (που γενικα κατακρινονται) εχουν και την "κουραση" της ευθυνης της επιχειρησης, να ανταπεξελιεο, συνεπως και την ευθυνη των υπαλληλων του κλπ κλπ. δεν εχει νοημα να μετραμε ποιος κουραζεται πιο πολυ γιατι ειναι κατι που για μενα δεν μετριεται. οποως επισεις το ιδιο υσχυει και για τις μαμαδες, εργαζομενες και μη. για μενα ειναι εντελως ανουσια αυτη η μετρηση γιατι δεν οδηγει καπου. σημασια για μενα εχει να σου αρεσει η δουλεια σου και ετσι μονο θα την κανεις καλα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την zini στις Δευ Ιουλ 29, 2013 12:00 pm, 1 φορά

918Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:53 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Α, δεν το είχα δει από αυτή την οπτική γωνία που αποδεικνύεις! Έχεις δίκιο ... So many (ass)holes, so little time ...

You're damn right. So many f**king assholes, and no bloody time.

Εμένα προσωπικά δε με νοιαζει αν ο άλλος σκεφτεται κατα πόσο κουραζομαι ή όχι στη δουλεια μου. Αν δούλευα απο τα 16 μου ή αν σπούδαζα 12 χρονια. Αν δουλευα 3 μηνες σερι ορθια, ξαπλωτη και σε σταση αναποδου σταυρού, ή αν καθομουν και διαβαζα 24ωρα συνεχομενα. Αυτο το "εγω κουραζομαι περισσοτερο από εσένα" μου υποδηλώνει κάτι που δεν θελω να το αναλύσω, ουτε να ασχοληθω. Εγώ κάνω τη δική μου δουλειά όσο καλύτερα μπορώ, δε με νοιαζει τι κάνεις εσυ με τη δική σου. Οκ, κουραζεσαι περισσοτερο από εμένα. Εχεις μια πιο υπευθυνη δουλεια από εμένα. Εχεις μια πιο επικινδυνη δουλεια από εμένα. I am fine with it. ΟΚ????
Rolling Eyes Rolling Eyes 

 και μαζι σου συμφωνω

919Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 11:59 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
freskia mama έγραψε:κοριτσια τι κανετε κοιμηθηκε ο μικρος και ειπα να μπω για λιγο................
ολα καλα με το νεο μελος της οικογενειας?

920Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 12:13 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:ρε κοριτσια δεν υπαρχει μετρο συγκρισης σε αυτα. ολες τα επαγγελματα (αν τα κανεις σωστα) εχουν την αναλογη κουραση, καποια χειρονακτικα μπορει να εχουν πιο σωματικη κουραση, καποια αλλα πιο πνευματικη, οι επιχειρηματιες (που γενικα κατακρινονται) εχουν και την "κουραση" της ευθυνης της επιχειρησης, να ανταπεξελιεο, συνεπως και την ευθυνη των υπαλληλων του κλπ κλπ. δεν εχει νοημα να μετραμε ποιος κουραζεται πιο πολυ γιατι ειναι κατι που για μενα δεν μετριεται. οποως επισεις το ιδιο υσχυει και για τις μαμαδες, εργαζομενες και μη. για μενα ειναι εντελως ανουσια αυτη η μετρηση γιατι δεν οδηγει καπου. σημασια για μενα εχει να σου αρεσει η δουλεια σου και ετσι μονο θα την κανεις καλα.

 συμφωνω μαζι σου zini, και επειδη εχω κανει απο ολου τους ειδους τις δουλειες κουραζομουν το ιδιο μονο που οταν κανω αυτο που  μ'άρεσει αισθανομαι πιο γεματη

921Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 12:14 pm

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι μια χαρα απλα προσπαθουμε να φαμε

922Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 12:17 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:ρε κοριτσια δεν υπαρχει μετρο συγκρισης σε αυτα. ολες τα επαγγελματα (αν τα κανεις σωστα) εχουν την αναλογη κουραση, καποια χειρονακτικα μπορει να εχουν πιο σωματικη κουραση, καποια αλλα πιο πνευματικη, οι επιχειρηματιες (που γενικα κατακρινονται) εχουν και την "κουραση" της ευθυνης της επιχειρησης, να ανταπεξελιεο, συνεπως και την ευθυνη των υπαλληλων του κλπ κλπ. δεν εχει νοημα να μετραμε ποιος κουραζεται πιο πολυ γιατι ειναι κατι που για μενα δεν μετριεται. οποως επισεις το ιδιο υσχυει και για τις μαμαδες, εργαζομενες και μη. για μενα ειναι εντελως ανουσια αυτη η μετρηση γιατι δεν οδηγει καπου. σημασια για μενα εχει να σου αρεσει η δουλεια σου και ετσι μονο θα την κανεις καλα.

 συμφωνω μαζι σου zini, και επειδη εχω κανει απο ολου τους ειδους τις δουλειες κουραζομουν το ιδιο μονο που οταν κανω αυτο που  μ'άρεσει αισθανομαι πιο γεματη

ε ναι. και στην τελικη το αν καποιος κουραζεται λιγοτερο απο εσενα δεν σημαινει οτι αν αυτος κουραζοταν περισσοτρεο τοτε εσυ θα κουραζοσουν λιγοτερο. θελω να πω οτι δεν εχει καμια επιπτωση στην δικη μας την κουραση το ποσο κουραζεται ο αλλος. 


βασικα αυτος ειναι γενικοτερος κανονες και ισχυει παντου. το αν δηλαδη καποοις εχει κατι  παραπανω απο εσενα, δεν σημαινει οτι αν δεν το ειχε αυτος θα το ειχες εσυ, κλπ κλπ. οποτε ας σπαταλαμαι την ενεργεια μας στο τι κανουμε εμεις για εμας και ολα τα αλλα ειναι χασημο χρονου.

923Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 12:22 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καληνυχτα κοριτσια!!!με καλει το κρεβατι μου!!!!!Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 215994 Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 215994 

924Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 12:35 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τι τροπο γνωριζει ο αλλος οτι το ενα ειναι κουραστικοτερο απο κατι αλλο. Εχεις κανει ολες τις δουλειες ας πουμε? πως μπορουμε να το ξερουμε? Εγω ειπα και το ξαναλεω. Ολες οι δουλειες εχουν αρνητικα και θετικα. αλλες εχουν σωματικη κουραση και δν εχουν κατια αλλο ,αλλες εχουν πνευματικη αλλα εχουν επισης κατι αλλο. Ο παρανομαστης ειναι ενας.Η δουλεια εχει κκουραση και καμια δεν ειναι πιο κουραστικη απο καποια αλλη. Η καθε μια για τα δικα της. αυτο το μετάλλιο της κουρασης ποιος το θα το παρει τελικα. Και ειχα μια σκασιλα αν πιστευει ο καθενας οτι κουραζομαι ή οχι. Τώρα γιατι καποια εγινε καθηγητρια δηλαδη σπουδασε και μια αλλη οχι. Ειναι απλα τα πραγματα. παιζουν και συνθηκες, παιζει το μυαλο, τα φραγκα του πατερα, του αντροςLaughing  πολλα.............

925Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 37 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Δευ Ιουλ 29, 2013 12:39 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Με τι τροπο γνωριζει ο αλλος οτι το ενα ειναι κουραστικοτερο απο κατι αλλο. Εχεις κανει ολες τις δουλειες ας πουμε? πως μπορουμε να το ξερουμε? Εγω ειπα και το ξαναλεω. Ολες οι δουλειες εχουν αρνητικα και θετικα. αλλες εχουν σωματικη κουραση και δν εχουν κατια αλλο ,αλλες εχουν πνευματικη αλλα εχουν επισης κατι αλλο. Ο παρανομαστης ειναι ενας.Η δουλεια εχει κκουραση και καμια δεν ειναι πιο κουραστικη απο καποια αλλη. Η καθε μια για τα δικα της. αυτο το μετάλλιο της κουρασης ποιος το θα το παρει τελικα. Και ειχα μια σκασιλα αν πιστευει ο καθενας οτι κουραζομαι ή οχι. Τώρα γιατι καποια εγινε καθηγητρια δηλαδη σπουδασε και μια αλλη οχι. Ειναι απλα τα πραγματα. παιζουν και συνθηκες, παιζει το μυαλο, τα φραγκα του πατερα, του αντροςLaughing   πολλα.............

και με εσενα συμφωνω Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις