Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 41]

176Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:33 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ρε κοριτσια και εμενα που καποια παιδια στα ιδιαιτερα μου μιλανε στον ενικο και με φωναζουν με το μικρο?αν με ακουγε η μαμα μου  οταν ημουν παιδι να μιλαω ετσι ακομη θα με παντοφλιαζε


μανταμ σκεφτηκες τη λυση της υιοθεσιας??

177Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:34 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:ρε κοριτσια και εμενα που καποια παιδια στα ιδιαιτερα μου μιλανε στον ενικο και με φωναζουν με το μικρο?αν με ακουγε η μαμα μου  οταν ημουν παιδι να μιλαω ετσι ακομη θα με παντοφλιαζε


μανταμ σκεφτηκες τη λυση της υιοθεσιας??
μπα τιποτα. Εχω πει οτι δινω και αλλο ενα δωρο . Τιποτα κανεις δεν θελει.

178Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:35 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Λοιπον ποια με ρωτησε περι στρωσιματος παιδιού? Ε σε αυτην απαντω. Αν μπορεις να γινεςι μεγαιρα οσο και να πονας και να στενοχβριεσαι κάτι γίνεται. Σήεμρα εκανα το απιστευτο για εμενα. Πηγα σε εμπορικο κεντρο με τα παιδια. Ειχα μιλησει στον μεγαλο οτι δεν θα ανεχτω την παραμικρη βλακεια. Μολις φτανουμε αρχιζει να ζηταει παιχνιδι. Του λεω οχι ηραμε. Αρχιζει να ουρλιαζει. Τον περνω, τνν παω στο αυτοκινητο ,φευγω ενω κλαει απαρηγορητος. Τον παω στην μανα μου, περνω τα αλλα 2 γιατι εμεις δεν φταιμε να χασουμε την βολτα μας. παμε ξανα πισω ,πινουμε το καφεδακι μας και ο μικρος που ηταν και φρονιμος πηρε και παιχνιδακι. αποτελεσμα? Του εφυγε η μαγκια. Εχει αρχισει να καταλαβαινει οτι τα παιχνιδακια τελος. 3 ημερες ετσι τον παω. Βαση αυτων που μου ειπατε κινουμε αλλα επειδη ξέρω το αγορακι μου καλυτερα με το να του εδινα παραπανω χρονο δεν θα επιανε. Στερω ακομα και αυτον που εχει. Συν πολλα προνομια ακομα. Αυριο ας πουμε θα παμε σινεμα μονο με τον μικρο. Του μεγαλου δεν του αρεσει ο σινεμας αλλα αρεσει στους υπολοιπους. Οπως κανουμε εμις υποχωρησεις για αυτον θα πρεπει να κανει και αυτος. Αν οχι..................δεν πειραζει σπιτι. .................Ρακος ειμαι ετσι?

 καταλαβαινω οτι εισαι ρακος, αλλα υποθετω οτι ακολουθησες και την καλτερη τακτικη. υποθετω γιατι ακομη δεν ξερω. αλλα και η μαμα μου που ειχε ντιστοιχο προβλημα με τον αδερφο μου αυτο εκανε, αρχισε να του "κοβει" προνομοια.

179Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:35 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζini δεν θα μου απαντήσεις να φανταστώ ε? Με την απορία θα μείνω Rolling Eyes 

180Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:36 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:και εγω μιλαω παντα στον πληθυντικο, εκτος αν καποιος μου ειναι οικειος, γιατι ετσι εξασφαλιζεις και την αποσταση που απαιτειται


σε πολλα μαγαζια παντως το επιβαλλουν στους υπαλληλους

τι επιβαλλουν; τον ενικο η τον πληθυντικο;; 

ε στους οικειους και εγω στον ενικο μιλαω, και στις πωλητριες στα μαγαζια που ψωνιζω και με ξερουν, και στον κομμωτη μου, αλλα π.χ ενω στο κομμωτηριο μου πηγαινω απο παιδακι τον ιδιοκτητη που τον ξερω απο μικρη του μιλαω στον πληθυντικο, οπως επησεις στον πληθυντικο μιλαω και σε ολες τις κοπελες που λουζουν κλπ γιατι δεν τις ξερω, και ας ειναι 10 χρονια μικροτερες μου.

 τον πληθυντικο εννουσα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και απο τις δυο πλευρες, ξερεις ετσι εξασφαλιζεται και ο υπαλληλος γιατι υπαρχουν και πελατες που δεν ειναι να παιρνουν αερα

181Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:38 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XaroulaTs έγραψε:Ζini δεν θα μου απαντήσεις να φανταστώ ε? Με την απορία θα μείνω Rolling Eyes 

 εεε;;;Shocked

182Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:40 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πάμε πάλι.....


zini έγραψε:
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil εντωμεταξυ εγω μιλαω σε ολους στον πληθυντικο. εννοειται και σε αυτους που ειναι μικροτεροι σε ηλικια. δεν τους ξερω, δεν με ξερουν και αυτη η οικειοτητα του ενικου οταν δεν γνωριζεις τον αλλο μονο αγενεια ειναι.

Πώς τα καταφέρνεις βρε Zini?? Αφού με το YOU (στην αγγλικήν), δεν ξέρεις εάν μιλάει ο άλλος στον ενικό ή στον πληθυντικό... Αλήθεια, πώς καταφέρνεις να υποδεικνύεις πληθυντικό ευγένειας προς τους αγνώστους?? Για όταν είσαι London μιλάω, όχι για όταν έρχεσαι Ελλάδα..

183Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:41 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:ρε κοριτσια και εμενα που καποια παιδια στα ιδιαιτερα μου μιλανε στον ενικο και με φωναζουν με το μικρο?αν με ακουγε η μαμα μου  οταν ημουν παιδι να μιλαω ετσι ακομη θα με παντοφλιαζε


μανταμ σκεφτηκες τη λυση της υιοθεσιας??
μπα τιποτα. Εχω πει οτι δινω και αλλο ενα δωρο . Τιποτα κανεις δεν θελει.

 εχω λυση:ειπες ο μικρος ειναι γυρω στα 7 ,αν θυμαμαι καλα,για να μην περιμενεις μεχρι την εφηβεια να ασχολειται με κοριτσια κτλ
κανεις υπομονη κανα 1-2 χρονια ακομα, τον παντρευεις με καμμια γιουφτσαρα και τον στελνεις να μεινει στα συμπεθερια!

184Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:46 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

185Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:47 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:
iouliana έγραψε:ρε κοριτσια και εμενα που καποια παιδια στα ιδιαιτερα μου μιλανε στον ενικο και με φωναζουν με το μικρο?αν με ακουγε η μαμα μου  οταν ημουν παιδι να μιλαω ετσι ακομη θα με παντοφλιαζε


μανταμ σκεφτηκες τη λυση της υιοθεσιας??
μπα τιποτα. Εχω πει οτι δινω και αλλο ενα δωρο . Τιποτα κανεις δεν θελει.

 εχω λυση:ειπες ο μικρος ειναι γυρω στα 7 ,αν θυμαμαι καλα,για να μην περιμενεις μεχρι την εφηβεια να ασχολειται με κοριτσια κτλ
κανεις υπομονη κανα 1-2 χρονια ακομα, τον παντρευεις με καμμια γιουφτσαρα και τον στελνεις να μεινει στα συμπεθερια!
Να σου πω δεν ειναι κακη ιδεα. Κατσε τωρα θα εχουμε εργο. να φτιαξω μοχιτακι ή θα το λύξουμε νωρίς?Laughing 

186Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:48 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

και στο Λονδίνο πώς τα καταφέρνεις να δείχνεις πληθυντικό??

187Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:50 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XaroulaTs έγραψε:
zini έγραψε:Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

και στο Λονδίνο πώς τα καταφέρνεις να δείχνεις πληθυντικό??

στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;

188Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:50 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχω ωρα μπροστα μου...


τωρα φτασαμε στο αλλο ακρο απο το κλιμα το που επικρατουσε παλιοτερα, να φανταστεις η μαμα μου μιλουσε στον πληθντικο στους γονεις της

189Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:52 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
XaroulaTs έγραψε:
zini έγραψε:Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

και στο Λονδίνο πώς τα καταφέρνεις να δείχνεις πληθυντικό??

στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;
Να σε πω βρε ζινι τωρα που ειπες Λονδινο τα μπερμπερι τα εχουν σε καλες τιμες ή μπα??????? μη σου κανω παραγγελια ε??

190Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:52 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
zini έγραψε:
XaroulaTs έγραψε:
zini έγραψε:Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

και στο Λονδίνο πώς τα καταφέρνεις να δείχνεις πληθυντικό??

στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;
Να σε πω βρε ζινι τωρα που ειπες Λονδινο τα μπερμπερι τα εχουν σε καλες τιμες ή μπα??????? μη σου κανω παραγγελια ε??

 μπα οι πολυεθνικες εχουν ιδιες τιμες παντου. μονο σε κανα ντουμπαι θα τα βρεις φθηνοτερα που ειναι αφορολογιτα

191Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:53 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;

Ε, αυτό σε ρώτησα εξ'αρχής μα δεν μου απάντησες!!
Στο Λονδίνο, όταν εσύ λες YOU απευθυνόμενη σε κάποιον, ΠΩΣ υποδεικνύεις πληθυντικό, αφού είναι το ίδιο??? Αυτό ρωτάω...

192Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:53 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:εχω ωρα μπροστα μου...


τωρα φτασαμε στο αλλο ακρο απο το κλιμα το που επικρατουσε παλιοτερα, να φανταστεις η μαμα μου μιλουσε στον πληθντικο στους γονεις της

 και εμενα ο μπαμπας μου στον πατερα του στον πληθυντικο μιλουσε, και το αστειο ειναι οτι η μαμα μου στον πεθερο της μιλουσε στον ενικο, εκεινος της το ειχε επιβαλει..

193Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:55 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
ede έγραψε:
zini έγραψε:
XaroulaTs έγραψε:
zini έγραψε:Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

και στο Λονδίνο πώς τα καταφέρνεις να δείχνεις πληθυντικό??

στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;
Να σε πω βρε ζινι τωρα που ειπες Λονδινο τα μπερμπερι τα εχουν σε καλες τιμες ή μπα??????? μη σου κανω παραγγελια ε??

 μπα οι πολυεθνικες εχουν ιδιες τιμες παντου. μονο σε κανα ντουμπαι θα τα βρεις φθηνοτερα που ειναι αφορολογιτα
Δεν πετιεσαι που εισαι και ταξιδιαρα να μου φερεις μια ομπρελα?

194Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:55 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XaroulaTs έγραψε:
zini έγραψε:στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;

Ε, αυτό σε ρώτησα εξ'αρχής μα δεν μου απάντησες!!
Στο Λονδίνο, όταν εσύ λες YOU απευθυνόμενη σε κάποιον, ΠΩΣ υποδεικνύεις πληθυντικό, αφού είναι το ίδιο??? Αυτό ρωτάω...

 ε και εγω σου απαντησα, οταν ειδα τι με ρωτησες, μεσα σε αυτα που γραφαμε την εχασα την ερωτηση σου.

195Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 12:56 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
zini έγραψε:
ede έγραψε:
zini έγραψε:
XaroulaTs έγραψε:
zini έγραψε:Ναι για την ελλαδα μιλαω. η αγενεια ειναι χαρακτιριστικο γνωρισμα των ελληνων. οι Γαλλοι δε, απευθυνονται σε ολους στον πληθυντικο ευγενειας.

και στο Λονδίνο πώς τα καταφέρνεις να δείχνεις πληθυντικό??

στο λονδινο μιλανε αγγλικα απ οσο θα γνωριζεις και εσυ, και στα αγγλικα ο δευτερος πληθυντικος ειναι ιδιος με τον δευτερο ενικο. καμια αλλη ερωτηση;
Να σε πω βρε ζινι τωρα που ειπες Λονδινο τα μπερμπερι τα εχουν σε καλες τιμες ή μπα??????? μη σου κανω παραγγελια ε??

 μπα οι πολυεθνικες εχουν ιδιες τιμες παντου. μονο σε κανα ντουμπαι θα τα βρεις φθηνοτερα που ειναι αφορολογιτα
Δεν πετιεσαι που εισαι και ταξιδιαρα να μου φερεις μια ομπρελα?

 δεν μπορω για μια ομπρελα δεν εξιζει. εχω να βαλω πληντυρια σημερα. απο δευτερα αμα θες.

196Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 1:07 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εσύ θα βάλεις πλυντήρια??? Shocked 
... το υπηρετικόν προσωπικόν τι κάνει??? Κάθεται??? τς τς τς.....

197Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 1:09 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μωρε μιλανε κατι ....αναμεσα ας το πουμε. κατι σαν :καμ γουιθ μι για να την βρεις να γλεντησουμε τουγκεδερ η αναμνηση απο γκρισ να σου μεινει για φορεβερ. Καταλαβες?Laughing 

198Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 1:12 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχω δωσει αδεια. ειμαι φιλεσπλαχνο αφεντικο εγω.

199Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 1:16 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
XaroulaTs έγραψε:Εσύ θα βάλεις πλυντήρια??? Shocked 
... το υπηρετικόν προσωπικόν τι κάνει??? Κάθεται??? τς τς τς.....
Χαρουλα γιατι το κανεις αυτό? Χαιρω πολυ . ξερουμε οτι ειναι η αννα μαρια αλλα αφου δεν μας αρεσε οταν ελεγε τον τροπο που ζουσε και τωρα πια δεν το κανει(αφου ενοχλει κιολας) γιατι προσπαθεις με νυχια και δοντια να μας δειξεις οτι ειναι αυτη και να γυρισουμε επανω της? Παντως ενημερωτικα σου λεω αλλη μια πηγε να κανει το δικο σου κολπο και τελικα πηγε για μαλλι και βγηκε κουρεμενη. Ετσι οπως συμπεριφερεται τωρα και με τον τροπο που επικονωνει εδω μεσα  (η ανα Μαρια) δεν βλεπω καμια να ενοχλειται. Γιατι προσπαθεις τοσο να το γυρισεις? Τοσο ενοχλει οταν καποις ζει διαφορετικα απο εμας ε? Ενδιαφερον.

200Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 8 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Πεμ Αυγ 01, 2013 1:21 pm

XaroulaTs

XaroulaTs
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποια πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη?? θα ήθελα ένα κουρεματάκι κι εγώ...!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις