Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
106 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 106 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

301Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:02 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:και επισης ολα αυτα γινοντε οταν ο ανδρας μου θα παει να δει τους φιλους του.. οταν τον ειχα πει αυτο με το γαλα με λεει αποκλειετε μην γινεσαι κακια δεν με πιστευε κιολας αλλα τον εβαλα να παρει τηλ να ρωτησει και με ειπε απο δω και περα εσυ να κανεις το γαλα.. εμ να το κανω εγω.. αλλα οταν παμε εκει και ειναι ωρα να φαει και λειπουμε τι θα γινει?
ε να το παρετε μαζι σας βρε νανα το παιδι.γιατι πρεπει να το αφησετε??Shocked 

302Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:03 am

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νανα κι εγω θα σου έλεγα να πας.κι εγω παλια είχα θέμα και δεν ήθελα να αφήνω πουθενά το παιδι και μου φαινόταν υπερβολική η πεθερα μου που ζητάγε να τον κρατάει για να βγαίνουμε η γενικα να της τον αφήνω στο σπιτι της.δεν ήθελα ουτε να το σκέφτομαι να μείνει το παιδι εκτός σπιτιού.και τωρα που ο μικρός ειναι 3,5 και δεν θέλει να κοιμάται αλλού εχω φάει πακέτο.γιατι υπαρχουν στιγμές που θελουμε να πάμε κάπου η να κάτσουμε μόνοι μας και δεν μπορούμε γιατι χαλάει τον κοσμο.ασε που θα είσαι κι εσυ εκει να επίβλεπεις και επισης θα τους κλείσεις και το στόμα.

303Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:03 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα αμπελοφυλλα εβαλε η αλλη!!!!

304Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:07 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:κοιτα να δεις νανακα τι γινεται!!εγω αν θελω καπου να παω δεν σκεφτομαι ωωχχ τι διαδικασια να μαζευω πραγματα και μπογαλακια!!συνηθως οταν αποφασιζω να κατεβω αθηνα με τον αντρα μου το αποφασιζω και μεσα σε μιση ωρα πρεπει να ειμαι ετοιμη με ρουχα παμπερς καλλυντικα καταλαβες τα παντα!!τωρα αν ειναι να πας και να χαλαστεις ολα βουνο σου φαινοντε!!μετα βρε συ νανα το μωρο μαζι σου θα ειναι!!ξερεις τι δεν καταλαβαινω??λες οτι οταν πηγαινετε  εκει ειναι μεσα στην γκρινια!γιατι??δεν καταλαβαινω γιατι ενα μωρο να γκρινιαζει αφου κοντα του εχει την μαμα του!ε κανε και εσυ το χατηρι του αντρα σου χωρις γκρινια να δει και αυτος οτι δεν τον απαπαιρνεις συνεχεια!!δεν σου τα λεω με αποτομο τροπο,να μην παρεξηγηθω!!!

ειλικρινα δεν ξερω γιατι ειναι ετσι πουθενα αλλου δεν το κανει αυτο μονο εκει.. αλλα το θεωρω και λιγο φυσιολογικο γυρναει απο την μια αγκαλια στην αλλη εχει μεγαλο θεμα μ τον πεθερο μου μολις τον βλεπει κλαιει ουτε αυτο ξερω γιατι.. αμα την μιλησει δε?? απαπα εκει να δεις.. χανει ολοτ προγραμμα της δεν κοιμαται καλα δεν ξερω που να το καταληξω.. και ειλικρινα σου μιλαω δεν ειμαι καμια σκυλα και ας φενομαι ετσι με αυτα που γραφω γιαυτην αμα ηταν ησυχη και καλα οταν πηγαιναμε θα πηγαινα και γβ ανθρωπος ειμαι θελω να βγω και με τον ανδρα μου αλλα αισθανομαι οτι θα παω και θα μαι μεσα στο αγχος και τωρα τ κανει και αν κοιμαται και τετοια και με κουραζουν αυτα ψυχολογικα..
οσο για να πατησω ποδι μονο δεν την εχω βρισει.. τι αλλο να κανω... το σαββατο που πηγαμε εκει και εγινε παλι αυτο με την μουσικη και αυτη εκλεγε την εβλεπες να γυρναει το κεφαλι της απο δω απο κει για την μουσικη τα χε παιει.. την πηρα παραμασχαλα λεω καλα δεν ντρεπεστε σας αρεσει που την ακουτε να κλαει ? λεει ο πεθερος μου μπλεξαμε ε τι να κανω να τους δειρω πια? πηρα μετα τηλ τον ανδρα μου ηρθε μας πηρε του το ειπε.. πηγε μεσα δεν ξερω τι ειπανε με ειπε οταν ηρθε ολα καλα μην ανησυχεις... εε τωρα η τιποτα δεν ειπανε η με δουλευει

305Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:09 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:και αυτα που λες να μην γινοντουσαν τα παιδια μου δεν τα αφήνω ποτε σε κανεναν. Μονο για πραγματικα σοβαρους λογους. Εγω δεν ειπα να αφήσεις το μωρο. Εγω ειμαι υπερ οταν καποιος γινεται μαμα να παει παντου μετ ο παιδι της. Ακομα και σε πανηγυρι. Εγω παω σε μπαρακι αμρη νανα. Λοιπον δεν χρειαζεται να παριες της Παναγιας τα ματια. παρε 3 μπιμπερο ,πανες κουβερτακια, τα ρουχαλακια της και εκει που θα την κοιμησεις. το γαλα και οι πανες εννοειται. Ουτε αποστειρωτες ουτε τιποτα. Για 2 ημερες πλυνε με καυτο νερο τα μπιμπερο της ή βαλτα σε μια καταρολα να βρασουν . Παρε και 2 αποστειρωμενες γαζουλες ,σε ενα ταπερακι και μαζι οπου πας. Γιατι να την αφησεις στην πεθερα. Θα σου πω ειλικρινα την αποψη μου στο θεμα αυτο και θα καταλαβεις γιατι ειμαι ισως πιο ελαστικη με τα θεματα των πεθερων. οχι τωρα. Κλαιει το κοριτσι μου. παω να το ηρεμισω και θα σου πω. Πιστευω οτι θα το καταλαβεις.
σε αυτα και εγω υπερ ειμαι!!!βγαινω συνεχεια για ποτο και τα παιρνω..θα τα αφησω και στις γιαγιαδες αλλα τα παιρνω συνεχεια και μαζι μου!!ασε που με το μπαπαμπουπα οταν ηταν μωρα κοιμοντουσαν!!!για να μην πω για τα μπαρ που μου τις ανεβαζουν οι γνωστοι και τα σφηνακια βισσυναδας και "γεια μας"!!!

306Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:10 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εφοσον λες οτι την τελευταια φορα τους μιλησε ο αντρας σου, δεν θες να δεις μηπως αλλαξε κατι. και για το ποδι που λεω, εννοω πηγαινε και κλεισε τη μουσικη αμα καλαιει το μωρο, η χαμηλωσε την τελοσπαντων, αμα παει και το ξυπναει παρτης το και ξαναβαλτο για υπνο και πες της αυστηρα οτι θα το χαρει αφου ξυπνισει, και γενικα οτι θεωρεις οτι κανουν και ενοχλει το μωρο αλλαξε το, μην τους ζητας να μην το κανουν γιατι απο οτι καταλαβα δεν παιρνουν απο λογια, αλλαξε το μονη σου.

307Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:14 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:
demaki88 έγραψε:κοιτα να δεις νανακα τι γινεται!!εγω αν θελω καπου να παω δεν σκεφτομαι ωωχχ τι διαδικασια να μαζευω πραγματα και μπογαλακια!!συνηθως οταν αποφασιζω να κατεβω αθηνα με τον αντρα μου το αποφασιζω και μεσα σε μιση ωρα πρεπει να ειμαι ετοιμη με ρουχα παμπερς καλλυντικα καταλαβες τα παντα!!τωρα αν ειναι να πας και να χαλαστεις ολα βουνο σου φαινοντε!!μετα βρε συ νανα το μωρο μαζι σου θα ειναι!!ξερεις τι δεν καταλαβαινω??λες οτι οταν πηγαινετε  εκει ειναι μεσα στην γκρινια!γιατι??δεν καταλαβαινω γιατι ενα μωρο να γκρινιαζει αφου κοντα του εχει την μαμα του!ε κανε και εσυ το χατηρι του αντρα σου χωρις γκρινια να δει και αυτος οτι δεν τον απαπαιρνεις συνεχεια!!δεν σου τα λεω με αποτομο τροπο,να μην παρεξηγηθω!!!

ειλικρινα δεν ξερω γιατι ειναι ετσι πουθενα αλλου δεν το κανει αυτο μονο εκει.. αλλα το θεωρω και λιγο φυσιολογικο γυρναει απο την μια αγκαλια στην αλλη εχει μεγαλο θεμα μ τον πεθερο μου μολις τον βλεπει κλαιει ουτε αυτο ξερω γιατι.. αμα την μιλησει δε?? απαπα εκει να δεις.. χανει ολοτ προγραμμα της δεν κοιμαται καλα δεν ξερω που να το καταληξω.. και ειλικρινα σου μιλαω δεν ειμαι καμια σκυλα και ας φενομαι ετσι με αυτα που γραφω γιαυτην αμα ηταν ησυχη και καλα οταν πηγαιναμε θα πηγαινα και γβ ανθρωπος ειμαι θελω να βγω και με τον ανδρα μου αλλα αισθανομαι οτι θα παω και θα μαι μεσα στο αγχος και τωρα τ κανει και αν κοιμαται και τετοια και με κουραζουν αυτα ψυχολογικα..
οσο για να πατησω ποδι μονο δεν την εχω βρισει.. τι αλλο να κανω... το σαββατο που πηγαμε εκει και εγινε παλι αυτο με την μουσικη και αυτη εκλεγε την εβλεπες να γυρναει το κεφαλι της απο δω απο κει για την μουσικη τα χε παιει.. την πηρα παραμασχαλα λεω καλα δεν ντρεπεστε σας αρεσει που την ακουτε να κλαει ? λεει ο πεθερος μου μπλεξαμε ε τι να κανω να τους δειρω πια? πηρα μετα τηλ τον ανδρα μου ηρθε μας πηρε του το ειπε.. πηγε μεσα δεν ξερω τι ειπανε με ειπε οταν ηρθε ολα καλα μην ανησυχεις... εε τωρα η τιποτα δεν ειπανε η με δουλευει
νανακα εσυ τα ξερεις καλυτερα τι συμβαινει!!εγω στην θεση σου θα πηγαινα!και για το πανηγυρι θα το επαιρνα μαζι μου!!βλεπεις οτι κανουν φασαρια και δεν την αφηνουν να κοιμηθει?παρτην και καντην μια βολτα με το καροτσι!!τωρα τι να σου πω?εγω ειμαι ανθρωπος της βολτας και τα βλεπω ετσι..

308Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:17 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ουφ σα να εχετε δικαιο.. αλλα το θεμα ειναι πως αυτη οποτε λεει να μεινουμε μου λειει ασε το μωρο και πατε για ενα ποτο.. εννοειτε πως δεν θα το αφησω αλλα και παλι αν παω εκει και κοιμηθουμε εγω θα πρεπει να ειμαι σπιτι 22.30 το πολυ για να φαει και να κοιμηθει.. οποτε ουσιαστικα το ναηγυρι ξεκινα 9 η ωρα με οοοοοοοοοοοολα τα κλαπατσιμπαλα ποντιακων που εχετε ακουσει και ουσιαστικα δε θα χαρουμε και τιποτα.. ασε που πολυ φοβαμαι πως θα θελει ο δικος μου να κατσει και αλλο εξω και θα με πριξει βαλτην να κοιμηθει και παμε και τετοια
εσεις εννοειτε να την εχω εξω εως οτου γυρισουμε σπιτι?

309Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:19 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanakaboubou έγραψε:ουφ σα να εχετε δικαιο.. αλλα το θεμα ειναι πως αυτη οποτε λεει να μεινουμε μου λειει ασε το μωρο και πατε για ενα ποτο.. εννοειτε πως δεν θα το αφησω αλλα και παλι αν παω εκει και κοιμηθουμε εγω θα πρεπει να ειμαι σπιτι 22.30 το πολυ για να φαει και να κοιμηθει.. οποτε ουσιαστικα το ναηγυρι ξεκινα 9 η ωρα με οοοοοοοοοοοολα τα κλαπατσιμπαλα ποντιακων που εχετε ακουσει και ουσιαστικα δε θα χαρουμε και τιποτα.. ασε που πολυ φοβαμαι πως θα θελει ο δικος μου να κατσει και αλλο εξω και θα με πριξει βαλτην να κοιμηθει και παμε και τετοια
εσεις εννοειτε να την εχω εξω εως οτου γυρισουμε σπιτι?

 ναι γιατι τι θα παθει; μια χαρα την ταιζεις και εξω. και ισως και να μην εχεις προβλημα και με τον υπνο. δοκιμασε το τουλαχιστον και αμα δεις οτι δεν βγενει γυρνατε. δεν πιστευω οτι εχεις να χασεις κατι.

310Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:20 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:ουφ σα να εχετε δικαιο.. αλλα το θεμα ειναι πως αυτη οποτε λεει να μεινουμε μου λειει ασε το μωρο και πατε για ενα ποτο.. εννοειτε πως δεν θα το αφησω αλλα και παλι αν παω εκει και κοιμηθουμε εγω θα πρεπει να ειμαι σπιτι 22.30 το πολυ για να φαει και να κοιμηθει.. οποτε ουσιαστικα το ναηγυρι ξεκινα 9 η ωρα με οοοοοοοοοοοολα τα κλαπατσιμπαλα ποντιακων που εχετε ακουσει και ουσιαστικα δε θα χαρουμε και τιποτα.. ασε που πολυ φοβαμαι πως θα θελει ο δικος μου να κατσει και αλλο εξω και θα με πριξει βαλτην να κοιμηθει και παμε και τετοια
εσεις εννοειτε να την εχω εξω εως οτου γυρισουμε σπιτι?
εγω αυτο εννοω νανα να την παρεις μαζι σου και να κατσεις να ευχαριστιθεις το πανηγυρι!!η που θα κοιμηθει η που θα θελει να βλεπει η θα γκρινιαξει και τοτε γυρνατε για υπνο..παρε το φαι της μαζι σου!!

311Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:21 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νανα δωσε βαση σε αυτο που σου λεω.

Ακου να δεις μαναρι μ ου. Εχω τρια παιδια τα οποια ειναι η ζωη μου ολοκληρη. Εχω αδυναμια στο καθε ενα ξεχωριστα. Τα μεγαλωνω φτυνοντας αιμα. Τα μεγαλώνω με μεγαλες προσωπικες θυσίες, παραχωρησεις, αγαπη, κουραση κλπ. Τα παιδια αυτα αυριο μεθαυριο θα με κανουν πεθερα. Στην καλυτερη περιπτωση θα εχω μετις νυφες και τον γαμπρο μου γυρω στα 25-30 χρονια και βαλε διαφορα.Θα ειμαι πισω νανα. Θα ειμαι πισω σε θεματα μητροτητας, τεχνολογιας, αποψεων, μορφωσης κλπ. Θα λεω μαλακιες. Λιγο η ηλικια που θα αρχισω να τα χανω λίγο το χασμα των γεννεων. θα ειμαι πισω. Θα πρεπει λοιπον να με κραταει σε αποσταση, η να με κοροιδευει ή να με κταηγορει στα ιδια μου τα παιδια η νύφη ή ογαμπρος μου? Θα πρεπει να βαζει λογια στο παιδι μου η νυφη μου επειδη ειπα ή εκνα μια χαζομαρα ,να τον πιεχζει να μου βαλει χερι να με πικρανει και να χαιρεται για αυτο? Το μωρακι μου εκανε μωρακι ρε νανα και θελω να το δω. Που ειναι το κακο? Το ξερω οτι θα λεω βλακειες. Μπορει τα πραγματα στην παιδιατρικη να εχουν αλλαξει και να θεωρουν πολυ καλυτερο απο το να θηλαζεις το μωρο σου να του δινεςι δελτα γαλα. αν πω εγω οτι ειναι καλυτερο το μητρικο γιατι ετσι εμαθα ρε αδερφε στην εποχη μου πρεπει να μου κολλησει την ταμπελα της επικινδυνης? Θα πρεπει να αλλαξω ολη μου την ζωη. τον τροπο που μιλαω, που σκεφτομαι, την νοοτροπια μου για να δω το μωρο του μωρου μου μου? Δεν ειπα να γινουμε φιλες αλλα να με ανεχει με τα οποια στραβα μου για 2-3 φορες. Για εναν λογο . Γιατι μανουλα θα γινει και αυτη και θα δει πως ειναι να εχεις παιδακι. Εσυ που το εχεις δει δεν μπορεις να το καταλαβεις? Δεν μιλαω για περιπτωσεις φυσικα τραβηγμενες κλπ. Αλλα η δικη σου περιπτωση μου φαινεται τραβηγμενη. Εγω αν σε ειχα νυφη θα σε ελεγα η πορδη που βαζει λογια στο παιδι μου και δεν με αφηνει να δω το εγγονι μου.. Οσα εχεις περιγραψει δεν ειναι αξια για να ασχολεισαι. Φυσικα δεν σου αρεσουν αλλα μπορεις να τα προσεπρασεις. Για 1 μερα ειναι. νανα ...............πεθερα θα γινεις...........γιαγια θα γινεις και θα εισαι πισω..............................

312Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:23 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξανα εχει δικιο η ξινη. απολυτο δικιο.

313Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:25 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:νανα δωσε βαση σε αυτο που σου λεω.

Ακου να δεις μαναρι μ ου. Εχω τρια παιδια τα οποια ειναι η ζωη μου ολοκληρη. Εχω αδυναμια στο καθε ενα ξεχωριστα. Τα μεγαλωνω φτυνοντας αιμα. Τα μεγαλώνω με μεγαλες προσωπικες θυσίες, παραχωρησεις, αγαπη, κουραση κλπ. Τα παιδια αυτα αυριο μεθαυριο θα με κανουν πεθερα. Στην καλυτερη περιπτωση θα εχω μετις νυφες και τον γαμπρο μου γυρω στα 25-30 χρονια και βαλε διαφορα.Θα ειμαι πισω νανα. Θα ειμαι πισω σε θεματα μητροτητας, τεχνολογιας, αποψεων, μορφωσης κλπ. Θα λεω μαλακιες. Λιγο η ηλικια που θα αρχισω να τα χανω λίγο το χασμα των γεννεων. θα ειμαι πισω. Θα πρεπει λοιπον να με κραταει σε αποσταση, η να με κοροιδευει ή να με κταηγορει στα ιδια μου τα παιδια η νύφη ή ογαμπρος μου?  Θα πρεπει να βαζει λογια στο παιδι μου η νυφη μου επειδη ειπα ή εκνα μια χαζομαρα ,να τον πιεχζει να μου βαλει χερι να με πικρανει και να χαιρεται για αυτο? Το μωρακι μου εκανε μωρακι ρε νανα και θελω να το δω. Που ειναι το κακο? Το ξερω οτι θα λεω βλακειες. Μπορει τα πραγματα στην παιδιατρικη να εχουν αλλαξει και να θεωρουν πολυ καλυτερο απο το να θηλαζεις το μωρο σου να του δινεςι δελτα γαλα. αν πω εγω οτι ειναι καλυτερο το μητρικο γιατι ετσι εμαθα ρε αδερφε στην εποχη μου πρεπει να μου κολλησει την ταμπελα της επικινδυνης? Θα πρεπει να αλλαξω ολη μου την ζωη. τον τροπο που μιλαω, που σκεφτομαι, την νοοτροπια μου για να δω το μωρο του μωρου μου μου? Δεν ειπα να γινουμε φιλες αλλα να με ανεχει με τα οποια στραβα μου για 2-3 φορες. Για εναν λογο . Γιατι μανουλα θα γινει και αυτη και θα δει πως ειναι να εχεις παιδακι. Εσυ που το εχεις δει δεν μπορεις να το καταλαβεις? Δεν μιλαω για περιπτωσεις φυσικα τραβηγμενες κλπ. Αλλα η δικη σου περιπτωση μου φαινεται τραβηγμενη. Εγω αν σε ειχα νυφη θα σε ελεγα η πορδη που βαζει λογια στο παιδι μου και δεν με αφηνει να δω το εγγονι μου.. Οσα εχεις περιγραψει δεν ειναι αξια για να ασχολεισαι. Φυσικα δεν σου αρεσουν αλλα μπορεις να τα προσεπρασεις. Για 1 μερα ειναι. νανα ...............πεθερα θα γινεις...........γιαγια θα γινεις και θα εισαι πισω..............................
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect υποκλεινομαι γιαγια εντε!!!!!!

314Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:26 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα το προτεινω αμα ειναι στον ανδρα μου να δει πωςκανω και εγω κινηση και οτι δεν γκρινιαζω συνεχεια θα τους βαλω και τους ''ορους'' μου για ολα αυτα και βλεπουμε...
οπως επισης τι κακο σθνηθειο εχουνε μερικοι ρε γαμωτο να πηγαινουν να σηκωουν το παιδι.. ασχετοι μιλαμε ετσι? εμεις ετσι το χουμε στο χωριο λενε.. αντε πειτε μου τωρα ευγενικα πως το κοβεις.. με λενε που με λενε η πρωτευουσιανα που καμπαροσε το παιδι το καλο του χωριου ... οπως επισης θα ειναισα να μπω στο στομα του λυκου.. οπως ειναι φυσικο εκει ο ανδρας μου εχει πρωην εεεεε δε φανταζεστε τι εχω ακουσει... πως με κοιτανε.. φυσικα εγω γελαω και ολο γλυκα ειμα μαζι του οταν ειναι μπροστα... με το μωρο του κιολας εκει θα λυσαξουνεShocked Shocked 

315Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:30 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπορω να πω πως δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι... μα καθολου και εχεις απολυτο δικαιο... αχχχχχχ μαλλον ειμαι υπερβολικη και εγω.. και σιγουρα με επιρεαζουν ολες οι καταστασεις που εχεουν προηγηθει και ειμαι τοσο απομακρη.. θα σκεφτομαι πως το κανω για να χαρει η μανα του ανδρα μου που μαζι του εχω αυτο το αγγελουδι...
μεγαλη ανασα...
θα το κανω!?!?!
αναλογα τι θα με πει και ο δικος μου.. αν με αρχισει του τυπου οχι το παιδι να ναι στο πανηγυρι με τοση φασαρια(γιατι τα λεει αυτα παντα) και θα το αφησουμε σπιτι.. εκει τι λεμε?

316Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:30 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:θα το προτεινω αμα ειναι στον ανδρα μου να δει πωςκανω και εγω κινηση και οτι δεν γκρινιαζω συνεχεια θα τους βαλω και τους ''ορους'' μου για ολα αυτα και βλεπουμε...
οπως επισης τι κακο σθνηθειο εχουνε μερικοι ρε γαμωτο να πηγαινουν να σηκωουν το παιδι.. ασχετοι μιλαμε ετσι? εμεις ετσι το χουμε στο χωριο λενε.. αντε πειτε μου τωρα ευγενικα πως το κοβεις.. με λενε που με λενε η πρωτευουσιανα που καμπαροσε το παιδι το καλο του χωριου ... οπως επισης θα ειναισα να μπω στο στομα του λυκου.. οπως ειναι φυσικο εκει ο ανδρας μου εχει πρωην εεεεε δε φανταζεστε τι εχω ακουσει... πως με κοιτανε.. φυσικα εγω γελαω και ολο γλυκα ειμα μαζι του οταν ειναι μπροστα... με το μωρο του κιολας εκει θα λυσαξουνεShocked Shocked 
εε αστες να λυσανε!γιατι και για εμας τι κανανε νομιζεις??το πρωτο γκομενακι τοοοοτε ο αντρας μου,το πρωτο και εγω(ψωωωωνιο)μας ματιαζαν!!!αλλα ξερεις πως το χαιρομουν που μας ζηλευαν???Twisted Evil 

317Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:31 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:μπορω να πω πως δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι... μα καθολου και εχεις απολυτο δικαιο... αχχχχχχ μαλλον ειμαι υπερβολικη και εγω.. και σιγουρα με επιρεαζουν ολες οι καταστασεις που εχεουν προηγηθει και ειμαι τοσο απομακρη.. θα σκεφτομαι πως το κανω για να χαρει η μανα του ανδρα μου που μαζι του εχω αυτο το αγγελουδι...
μεγαλη ανασα...
θα το κανω!?!?!
αναλογα τι θα με πει και ο δικος μου.. αν με αρχισει του τυπου οχι το παιδι να ναι στο πανηγυρι με τοση φασαρια(γιατι τα λεει αυτα παντα) και θα το αφησουμε σπιτι.. εκει τι λεμε?
εκει εισαι καθετη!!θα του πεις οτι εσυ θα το προσεχεις και αστον να πεινει τα κρασακια του!

318Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:32 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanakaboubou έγραψε:μπορω να πω πως δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι... μα καθολου και εχεις απολυτο δικαιο... αχχχχχχ μαλλον ειμαι υπερβολικη και εγω.. και σιγουρα με επιρεαζουν ολες οι καταστασεις που εχεουν προηγηθει και ειμαι τοσο απομακρη.. θα σκεφτομαι πως το κανω για να χαρει η μανα του ανδρα μου που μαζι του εχω αυτο το αγγελουδι...
μεγαλη ανασα...
θα το κανω!?!?!
αναλογα τι θα με πει και ο δικος μου.. αν με αρχισει του τυπου οχι το παιδι να ναι στο πανηγυρι με τοση φασαρια(γιατι τα λεει αυτα παντα) και θα το αφησουμε σπιτι.. εκει τι λεμε?

 οτι οχι θα το παρουμε μαζι μας! και αν κουραστει γυρναμε!

319Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:35 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας αφηνω να μπουμε να μπανιαριστουμε με τις κορες!!!μην περασετε 10 σελιδες μεχρι να ξαναμπω και διαβαζω καμια ωρα για να σας προλαβω!!!!!cyclops cyclops cyclops 

320Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:38 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα τον πω οατν γυρισει να κοψω τι θα με πει και θας σας πω!! ναδουμε πως θα παει...

321Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:39 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:μπορω να πω πως δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι... μα καθολου και εχεις απολυτο δικαιο... αχχχχχχ μαλλον ειμαι υπερβολικη και εγω.. και σιγουρα με επιρεαζουν ολες οι καταστασεις που εχεουν προηγηθει και ειμαι τοσο απομακρη.. θα σκεφτομαι πως το κανω για να χαρει η μανα του ανδρα μου που μαζι του εχω αυτο το αγγελουδι...
μεγαλη ανασα...
θα το κανω!?!?!
αναλογα τι θα με πει και ο δικος μου.. αν με αρχισει του τυπου οχι το παιδι να ναι στο πανηγυρι με τοση φασαρια(γιατι τα λεει αυτα παντα) και θα το αφησουμε σπιτι.. εκει τι λεμε?
Εκει κοριτσι μου πρεπει να δικαιωσεις την επιλογη του. Αν εισαι μεσα στην μιρλα και στην γρουσουζια δινεις δικιο στα λογια τους. Το παιδι μαζι σου. να διεξεις και ποσο αξια, περιποιητικη και καλη μαμα εισαι. Η πεθερα σου δεν θα πει απο κακο να το αφησεις το παιδι. Θα σου πει για να ξεσκασετε και να περασεις καλα με τον αντρα σου γιατι μπορει να καταλαβαινει οτι κουραζεσαι. Εκει δεν θα βαλεις ορους και βλακεις. Μολις πας θα αρχισεις το δασκαλισιτικο θα γινεται αυτο ,θα γινεται το αλλο. Θα πεις οτι τα παδια σε αυτη την ηλικια ειναι μονο με την μαμα τους . Αν θελετα ελατε και εσεις μαζι μας. Ετσι και δεν δειχνεις οτι δεν τους θες και δειχνεις οτι αγαπας το παιδι σου και δεν δειχνεις οτι δεν τους εμπιστευεσαι. Πιθανον να μην ερθουν αλλα τα λογια μενουν και κερδιζεις ποντους.

322Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:45 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:μπορω να πω πως δεν το ειχα σκεφτει καθολου ετσι... μα καθολου και εχεις απολυτο δικαιο... αχχχχχχ μαλλον ειμαι υπερβολικη και εγω.. και σιγουρα με επιρεαζουν ολες οι καταστασεις που εχεουν προηγηθει και ειμαι τοσο απομακρη.. θα σκεφτομαι πως το κανω για να χαρει η μανα του ανδρα μου που μαζι του εχω αυτο το αγγελουδι...
μεγαλη ανασα...
θα το κανω!?!?!
αναλογα τι θα με πει και ο δικος μου.. αν με αρχισει του τυπου οχι το παιδι να ναι στο πανηγυρι με τοση φασαρια(γιατι τα λεει αυτα παντα) και θα το αφησουμε σπιτι.. εκει τι λεμε?
Εκει κοριτσι μου πρεπει να δικαιωσεις την επιλογη του. Αν εισαι μεσα στην μιρλα και στην γρουσουζια δινεις δικιο στα λογια τους. Το παιδι μαζι σου. να διεξεις και ποσο αξια, περιποιητικη  και καλη μαμα εισαι. Η πεθερα σου δεν θα πει απο κακο να το αφησεις το παιδι. Θα σου πει για να ξεσκασετε και να περασεις καλα με τον αντρα σου γιατι μπορει να καταλαβαινει οτι κουραζεσαι. Εκει δεν θα βαλεις ορους και βλακεις. Μολις πας θα αρχισεις το δασκαλισιτικο θα γινεται αυτο ,θα γινεται το αλλο. Θα πεις οτι τα παδια σε αυτη την ηλικια ειναι μονο με την μαμα τους . Αν θελετα ελατε και εσεις μαζι μας. Ετσι και δεν δειχνεις οτι δεν τους θες και δειχνεις οτι αγαπας το παιδι σου και δεν δειχνεις οτι δεν τους εμπιστευεσαι. Πιθανον να μην ερθουν αλλα τα λογια μενουν και κερδιζεις ποντους.

την παροιμια οπου γαμος και χαρα η βασιλω πρωτη την ξερεις? ετσι ειναι τα πεθερικα μου δεν χανουν event για event
αφου και πριν μεινω εγκυος 3 γυρνουσαμε πχ εμεις 5 αυτοι.. και τωρα που θα εχει και το καμαρι να δειχνει σιγα μη κατσει σπιτι.. οκ δε με πειραζει αυτο ας ειναι και αυτη μαζι μας.. εγω στο σπιτι μονοι τους δεν θελω να μεινουμε...απλα ρε συ εντε με στεναχωρει πολυ που με περνενε στο ντουκου ολοι εκει επειδη ειμαι μικρη τον ανδρα μου στην ηλικια μου τον εκανα.. δεν με ρωτανε για τιποτα μα για τιποτα ολα τα βλεπω ξαφνικα μπροστα μου και επειδη δεν ειμαι ατομο που θα μιλησω εκεινη την ωρα τα κρταω τα κραταω και μαζευοντε και ωρες ωρες θλεω να κανω μπαμ.. αυτο λεω και στον ανδρα μου τους αγαπαω ειναι γονεις σου αλλα γιατι ε εχουν τοσο γραμμενη σε ολα ?? δε μπορω να το αλλαξω ξερω ετσι ειναι.. αλλα με στεναχωρει και θυμωνει πολυ και μετα γινομαι γκρινιαρα.. αυτο ειναι το λαθος μου.. οτι δε μπορω να τα περασω ντουκου και ολα με επιρεαζουνε

323Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:53 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι γιατι δεν θεωρουν οτι κανουν κατι κακο. Και δεν κανουν ρε νανα. Αν το μωρο ξυπνησε θα σε ρωτησει για να το σηκωσει? Δεν μενετε μαζι για να βαλεις τους ορους σου. Για μια δυο μερες ειναι ολο αυτο. τι θα παθει και τι θα παθεις και εσυ. Γιαγια ειναι ρε νανα .Χαιρονται οι ανθρωποι με το ωρακι του αγοριου τους. Δεν θα το πνιξουν. Ξεκολα λίγο για να περνας και εσυ καλα και να μην εχεις προβληματα σο σπιτι σου και στην ζωη σου. θα εισαι διπλα και αν δεις καμια χοντραδα την διορθωνεις με τροπο. Ασε τους ανθρωπους να χαρουν. Χαλαρωσε βρε λιγο.

324Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 10:57 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:Ναι γιατι δεν θεωρουν οτι κανουν κατι κακο. Και δεν κανουν ρε νανα. Αν το μωρο ξυπνησε θα σε ρωτησει για να το σηκωσει? Δεν μενετε μαζι για να βαλεις τους ορους σου. Για μια δυο μερες ειναι ολο αυτο. τι θα παθει και τι θα παθεις και εσυ. Γιαγια ειναι ρε νανα .Χαιρονται οι ανθρωποι με το ωρακι του αγοριου τους. Δεν θα το πνιξουν. Ξεκολα λίγο για να περνας και εσυ καλα και να μην εχεις προβληματα σο σπιτι σου και στην ζωη σου. θα εισαι διπλα και αν δεις καμια χοντραδα την διορθωνεις με τροπο. Ασε τους ανθρωπους να χαρουν. Χαλαρωσε βρε λιγο.

πρεπει να χαλαρωσω το ξερω πως ειμαι μαζι τους στη τσιτα συνεχεια... τ καταλαβαινω... αλλα ειλικρινα βγενει μονο του οποτε λεω χαλαρωσε νανα οκ δε θα γινει τιπτοα λες και δε ξερω τι γινετε και το μυαλο μου γεμιζει σκεψεις και αν αυτο και αν εκεινο.. μονη μου προκαλω καταστασεις το καταλαβαινω αλλα ακομα δεν εχ βρει το τροπο να το διαχειριστω..
παντως ευχραιστω εντε μου και τα αλλα κοριστια.. με ηρεμησατε και δεν ειχα σκετει τα πραματα ετσι!!!

325Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 13 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 11:08 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δες το οπως σου λεω. Δες ποσο πολυ αγαπας το κοριτσακι σου. Θα το μεγαλωσεις και αυτο το μωρακι θα κανει ενα μωρακι. Θελεις ο γαμπρος να σε θεωρει επικυνδηνη ,ηλιθια, να σου κανει συνεχως παρατησρησεις και να βαζει λογια στο μωρο σου για εσενα και με καποιον τροπο να επιλεξει ανα μεσα σε αυτον και σε εσενα? Σκεψου το λιγο. Δεν μιλαω να εισαι σαν τον αλλον που ελεγε μαλακισμενη την νυφη αλλα να λες την γνωμη σου ή να θελεις το παρεις το μωρακι του παιδιου σου αγκαλιτσα. Ετσι ειναι ρε νανα και στο θεμα της βαφτισης παλι αδικο σου ριχνω. Σε πολλα σου ριχνω αδικο. Σε πολλα. Φερεσαι σαν μωρο για αυτο και σου φερονται σαν μωρο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις