Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

401Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:34 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:καικ= κοριτσια καληνυχτα σας γιατι εχω κατι δουλιτσες να κανω και κουτουλαω απο τη νυστα Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 417472


καληνύχτα

402Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:36 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μιας και ειδα και το τελυταιο να απνητσω! δια αυτο μιλησα για τα παιδια μας και την ευθηνη που εχουμε εμις να τα "εκπαιδευσουμε" αλλιως. το μυαλο του απαιδευοτυ ενηλικα δεν αλλαζει ευκολα.

403Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:38 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια !!

δε διαβασα πολυ προσεκτικα τι λεγατε αλλα αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι η τεχνη με την εννοια που την οριζουμε συνηθως δηλ. μνημεια, ποιηματα κτλ δεν αντικατοπριζει σε καμμια περιπτωση τον πολιτισμο μιας χωρας

404Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:41 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:μιας και ειδα και το τελυταιο να απνητσω! δια αυτο μιλησα για τα παιδια μας και την ευθηνη που εχουμε εμις να τα "εκπαιδευσουμε" αλλιως. το μυαλο του απαιδευοτυ ενηλικα δεν αλλαζει ευκολα.

σ αυτο συμφωνώ απόλυτα, αλλα ισχύει πάντα και άσχετα με τις άσχημες ή όχι συνθήκες. έχει να κάνει με το γονιό και τι αξίες θέλει να περάσει στο παιδί του

405Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:42 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:μιας και ειδα και το τελυταιο να απνητσω! δια αυτο μιλησα για τα παιδια μας και την ευθηνη που εχουμε εμις να τα "εκπαιδευσουμε" αλλιως. το μυαλο του απαιδευοτυ ενηλικα δεν αλλαζει ευκολα.
Έγω δεν νομιζω να άλλαζα τη διαπαιδαγωγηση των παιδιων μου αναλογα με τις συνθηκες. Τις ίδιες αξίες θα τους περνουσα. Το οτι εχω δουλεια και λεφτα δε σημαινει οτι θα μαθω στο παιδι μου να εκμεταλλευεται τους άλλους. Αντιστοιχα, το οτι ειμαι ανεργη δε σημαινει απαραιτητα οτι το παιδι μου θα βγει ενας υπέροχος ανθρωπος επειδη συναντησε δυσκολίες στη ζωή του. Το να ζει καποιος αξιοπρεπως δε σημαινει οτι τρωει μασημενη τροφη. Μην μπερδευεις τις εννοιες.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Παρ Αυγ 02, 2013 2:50 pm, 1 φορά

406Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:43 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και επισης οταν τιθονται θεματα επιβιωσης κανεις δεν εχει ορεξη να αγωνιστει για αλλαγες

407Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:44 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
zini έγραψε:μιας και ειδα και το τελυταιο να απνητσω! δια αυτο μιλησα για τα παιδια μας και την ευθηνη που εχουμε εμις να τα "εκπαιδευσουμε" αλλιως. το μυαλο του απαιδευοτυ ενηλικα δεν αλλαζει ευκολα.
Φλωρεντια, σε σενα παει αυτο, ξεκουνησου από την πισινα και τα ντακιουρι επιτελους!

Εγω παω για μια ακομη μπυρα  drunken

 Ορεστη Μακρη !!!

408Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:46 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
Nena έγραψε:
zini έγραψε:μιας και ειδα και το τελυταιο να απνητσω! δια αυτο μιλησα για τα παιδια μας και την ευθηνη που εχουμε εμις να τα "εκπαιδευσουμε" αλλιως. το μυαλο του απαιδευοτυ ενηλικα δεν αλλαζει ευκολα.
Φλωρεντια, σε σενα παει αυτο, ξεκουνησου από την πισινα και τα ντακιουρι επιτελους!

Εγω παω για μια ακομη μπυρα  drunken

 Ορεστη Μακρη !!!


Νένα σε πήρανε χαμπάρι Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 215994 

409Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:46 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελικα δεν παζει να κανω δουλειες αποψε. βαριεμαι.

410Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:48 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
iouliana έγραψε:
Nena έγραψε:
zini έγραψε:μιας και ειδα και το τελυταιο να απνητσω! δια αυτο μιλησα για τα παιδια μας και την ευθηνη που εχουμε εμις να τα "εκπαιδευσουμε" αλλιως. το μυαλο του απαιδευοτυ ενηλικα δεν αλλαζει ευκολα.
Φλωρεντια, σε σενα παει αυτο, ξεκουνησου από την πισινα και τα ντακιουρι επιτελους!

Εγω παω για μια ακομη μπυρα  drunken

 Ορεστη Μακρη !!!


Νένα σε πήρανε χαμπάρι Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 215994 

 πινει για να ξεχασει τα σκληρα παιδικα χρονια στο σχολειο!!

411Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:50 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:και επισης οταν τιθονται θεματα επιβιωσης κανεις δεν εχει ορεξη να αγωνιστει για αλλαγες

 αμα ηταν ετσι ιουλιανα δεν θα ειχε γιει η γαλλικη επανασταση. ουτε η ρωσσικη (ασχετως που κατελειξε στην συνεχεια) ενας καθηγιτης μου της φιλοσοφιας καποτε μου ειχε πει οτι δυο ταξεις μπορουν να κανουν αλλαγες. ειτε πνευματικες ειτε παραγματικες δομικες επαναστασεις κλπ. ειτε οι πολλοι φτωχοι γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, ειτε οι πολλοι πλουσιοι αν ειναι μορφωμενοι βεβαια γιατι εχουν χρονο να σκεφτουν. οι μονοι που δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι οι μεσαιοι γιατι σε αντιθεση με τους φτωχους ειναι βολεμμενοι, και σε σχεση με τους πλουσιους επιθυμουν να τους μιασουν χωρις να κοπιασουν. τωρα δεν ξερω ποσο βαση εχει αυτο, αλλα η ιστορια αυτο διεχνει.

412Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:55 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:και επισης οταν τιθονται θεματα επιβιωσης κανεις δεν εχει ορεξη να αγωνιστει για αλλαγες

 αμα ηταν ετσι ιουλιανα δεν θα ειχε γιει η γαλλικη επανασταση. ουτε η ρωσσικη (ασχετως που κατελειξε στην συνεχεια) ενας καθηγιτης μου της φιλοσοφιας καποτε μου ειχε πει οτι δυο ταξεις μπορουν να κανουν αλλαγες. ειτε πνευματικες ειτε παραγματικες δομικες επαναστασεις κλπ. ειτε οι πολλοι φτωχοι γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, ειτε οι πολλοι πλουσιοι αν ειναι μορφωμενοι βεβαια γιατι εχουν χρονο να σκεφτουν. οι μονοι που δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι οι μεσαιοι γιατι σε αντιθεση με τους φτωχους ειναι βολεμμενοι, και σε σχεση με τους πλουσιους επιθυμουν να τους μιασουν χωρις να κοπιασουν. τωρα δεν ξερω ποσο βαση εχει αυτο, αλλα η ιστορια αυτο διεχνει.

 κοιταξε η μεσαια ταξη στην Ελλαδα εξαφανιζεται ετσι και αλλιως,
τωρα οι επαναστασεις εμπνεονται συνηθως απο χαρισματικους ηγετες

413Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:57 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε: ειτε οι πολλοι φτωχοι γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, ειτε οι πολλοι πλουσιοι αν ειναι μορφωμενοι βεβαια γιατι εχουν χρονο να σκεφτουν. οι μονοι που δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι οι μεσαιοι γιατι σε αντιθεση με τους φτωχους ειναι βολεμμενοι, και σε σχεση με τους πλουσιους επιθυμουν να τους μιασουν χωρις να κοπιασουν. τωρα δεν ξερω ποσο βαση εχει αυτο, αλλα η ιστορια αυτο διεχνει.

Δηλαδη οι πλουσιοι δεν ειναι βολεμενοι? Και ολο αυτο δεν ειναι λιγο τσουβαλιασμα? Τι θα πει "οι μεσαιοι επιθυμουν να μοιασουν τους πλουσιους??" Shocked 

Καταλαβαινω οτι στη θεωρια ειναι όλα μια χαρα αλλά ειναι άλλο το να το ζεις αυτο κάθε μερα στο πετσι σου και άλλο το να το βλεπεις ως ειδηση.

414Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 2:58 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:και επισης οταν τιθονται θεματα επιβιωσης κανεις δεν εχει ορεξη να αγωνιστει για αλλαγες

 αμα ηταν ετσι ιουλιανα δεν θα ειχε γιει η γαλλικη επανασταση. ουτε η ρωσσικη (ασχετως που κατελειξε στην συνεχεια) ενας καθηγιτης μου της φιλοσοφιας καποτε μου ειχε πει οτι δυο ταξεις μπορουν να κανουν αλλαγες. ειτε πνευματικες ειτε παραγματικες δομικες επαναστασεις κλπ. ειτε οι πολλοι φτωχοι γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, ειτε οι πολλοι πλουσιοι αν ειναι μορφωμενοι βεβαια γιατι εχουν χρονο να σκεφτουν. οι μονοι που δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι οι μεσαιοι γιατι σε αντιθεση με τους φτωχους ειναι βολεμμενοι, και σε σχεση με τους πλουσιους επιθυμουν να τους μιασουν χωρις να κοπιασουν. τωρα δεν ξερω ποσο βαση εχει αυτο, αλλα η ιστορια αυτο διεχνει.

 κοιταξε η μεσαια ταξη στην Ελλαδα εξαφανιζεται ετσι και αλλιως,
τωρα οι επαναστασεις εμπνεονται συνηθως απο χαρισματικους ηγετες

 η απο τον λαο, αν και εμενα αυτο με φοβιζει αλλα ειναι καπως δυσκολο να εξηγεισω τι εννοω γραπτος.

 συμφωνω ομως οτι δεν υπαρχει πραγματικος ηγετης. και οτι αυτο ειναι ενα θεμα.

415Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:02 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
zini έγραψε: ειτε οι πολλοι φτωχοι γιατι δεν εχουν να χασουν τιποτα, ειτε οι πολλοι πλουσιοι αν ειναι μορφωμενοι βεβαια γιατι εχουν χρονο να σκεφτουν. οι μονοι που δεν μπορουν να κανουν κατι ειναι οι μεσαιοι γιατι σε αντιθεση με τους φτωχους ειναι βολεμμενοι, και σε σχεση με τους πλουσιους επιθυμουν να τους μιασουν χωρις να κοπιασουν. τωρα δεν ξερω ποσο βαση εχει αυτο, αλλα η ιστορια αυτο διεχνει.

Δηλαδη οι πλουσιοι δεν ειναι βολεμενοι? Και ολο αυτο δεν ειναι λιγο τσουβαλιασμα? Τι θα πει "οι μεσαιοι επιθυμουν να μοιασουν τους πλουσιους??" Shocked 

Καταλαβαινω οτι στη θεωρια ειναι όλα μια χαρα αλλά ειναι άλλο το να το ζεις αυτο κάθε μερα στο πετσι σου και άλλο το να το βλεπεις ως ειδηση.

 πρωτα απο ολα για θεωρια μιλησα. στην θεωρια μπαινει τσουβαλιασμα αναλυοντας συμεπριφορες βασει ιστορικων δεδομενων δεν ειναι στατιστικη. το οτι οι οι μεσαιοι ειναι βολεμενοι σε σχεση με τους φτωχους εννοουσε, και συνηθως θελουν να πλησιασουν τους πλουσιους (γιατι ειναι πιο κοντα σε αυτους, απο οτι οι φτωχοι στους πλουσιους) και τους απασχολει πιο πολυ αυτο. φυσικα δεν πηρε εναν εναν της μεσαιας ταξης παγκοσμιως για να τον αναλυσει. και ουτε μπορω εγω να κρινω αν στεκει η δεν στεκει η θεωρια. βασει των τοτε δεδομενων που ανελυσε, εστεκε, οι θεωρις ειναι για να αλλαζουν και να αμφισβητουνται αρκει να εχεις εμπρακτα επιχειρηματα. δεν γινεται να γινει συζητηση απο η/υ και να βγαλουμε ακρη.

416Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:09 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σας εγραφα κατι φιλοσοφιες τοση ωρα αλλα καταλαθος σβηστηκε και βαριεμαι να τα ξαναγραφω,


παντως ρε κοριτσια η γενια μας την πατησε για τα καλα....

417Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:17 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
που ειστε καλε??
ξεραθηκατε?? με θελατε και φιλοσοφικες συζητησεις τρομαρα σας τετοια ωρα!

που ειναι η Φραου εδε να σας κραξει??

418Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:25 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μωρε εγω δεν ξεραθηκα. προσπαθω να πιεσω τον εαυτο μου να κανει μια δουλεια που αναβαλω συμεχως. αλλα μαλον αυριο θα την κανω Razz

419Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:26 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απο την αλλη αλλη φιλοσοφια δεν μπορω για σημερα εχω καψει τον εγκεφαλο μου ολη μερα στον υπολογιστη.

420Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:27 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω δε λεμε τιποτε αλλο??

ερωτηση:οι Αγγλοι εινα καθολικοι κυριως?

421Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:36 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γενικα οι αγγλοι ειναι οτι να ναι. η επισημη θρησκεια ειναι η Αγγλικανικη Εκκλησια. Χριστιανικη ειναι και διαχωριστικε το 1500 κατι απο την καθολικη γιατι ο τοτε βασιλειας ο Ερρικος ηθελε να χωρισει απο την γυναικα του και η καθολικη ακκλησια δεν το επετρεπε. οποτε ο μαγκας την διαχωρισε απο την καθολικη και εκανε τη δουλεια του. τωρα απο οτι ξερω δεν εχει και ιδιαιτερες διαφορες απο την καθολικη αλλα δεν το εχω πολυ ψαξει. ομως δεν ειναι παραδοσιακα πιστοι οπως ειμστε εμεις η οι Ιταλοι πχ. επισης ειδικα στο Λονδινο που μενουν ολες οι φυλες του ισραηλ συναντας τα παντα και πολυ ελευθερα ευτυχως. εχει τζαμια εχει ορθοδοξους ναους καθολικους βλεπεις και χαρε κρισνα στο δρομο με κουδουνακια κλπ κλπ.

422Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:39 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:γενικα οι αγγλοι ειναι οτι να ναι. η επισημη θρησκεια ειναι η Αγγλικανικη Εκκλησια. Χριστιανικη ειναι και διαχωριστικε το 1500 κατι απο την καθολικη γιατι ο τοτε βασιλειας ο Ερρικος ηθελε να χωρισει απο την γυναικα του και η καθολικη ακκλησια δεν το επετρεπε. οποτε ο μαγκας την διαχωρισε απο την καθολικη και εκανε τη δουλεια του. τωρα απο οτι ξερω δεν εχει και ιδιαιτερες διαφορες απο την καθολικη αλλα δεν το εχω πολυ ψαξει. ομως δεν ειναι παραδοσιακα πιστοι οπως ειμστε εμεις η οι Ιταλοι πχ. επισης ειδικα στο Λονδινο που μενουν ολες οι φυλες του ισραηλ συναντας τα παντα και πολυ ελευθερα ευτυχως. εχει τζαμια εχει ορθοδοξους ναους καθολικους βλεπεις και χαρε κρισνα στο δρομο με κουδουνακια κλπ κλπ.

 βαφτιζονται ??και επισης γιορταζουν τις ονομαστικες γιορτες τους??

423Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:43 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:γενικα οι αγγλοι ειναι οτι να ναι. η επισημη θρησκεια ειναι η Αγγλικανικη Εκκλησια. Χριστιανικη ειναι και διαχωριστικε το 1500 κατι απο την καθολικη γιατι ο τοτε βασιλειας ο Ερρικος ηθελε να χωρισει απο την γυναικα του και η καθολικη ακκλησια δεν το επετρεπε. οποτε ο μαγκας την διαχωρισε απο την καθολικη και εκανε τη δουλεια του. τωρα απο οτι ξερω δεν εχει και ιδιαιτερες διαφορες απο την καθολικη αλλα δεν το εχω πολυ ψαξει. ομως δεν ειναι παραδοσιακα πιστοι οπως ειμστε εμεις η οι Ιταλοι πχ. επισης ειδικα στο Λονδινο που μενουν ολες οι φυλες του ισραηλ συναντας τα παντα και πολυ ελευθερα ευτυχως. εχει τζαμια εχει ορθοδοξους ναους καθολικους βλεπεις και χαρε κρισνα στο δρομο με κουδουνακια κλπ κλπ.

 βαφτιζονται ??και επισης γιορταζουν τις ονομαστικες γιορτες τους??

 για τις γιορτες νομιζω οχι. τοα χρονια δεν εχω συναντισει ξενο οχι μονο αγγλο που να εχει γιορτασει. τωρα αμα θελουν βαφτιζονται αμα δεν θελουν οχι. δεν ειναι τοσο "υποχρεωτικα" τα θεμματα θρησκειας εδω. γενικα ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση η θρησκεια εδω. ουτε υποχρεωτκο μαθημα προφανως στο σχολειο ουτε σε κοιτανε στραβα αμα ασπαζεσαι αλλη θρησκεια ουτε θεωρουν "υποχρεωτικα" αυτα που κανουμε εμεις γαμους-βαφτησεις.

424Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:44 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλλα να σου πω, το λονδινο ειναι πολυεθνικο. οι πιο πολλοι γνωστοι μου και φιλοι δεν ειναι αγγλοι αγγλοι. οποτε απο αυτα που ξερω γενικα απο τα τοσα χρονια σου λεω. δε υπαρχει κατι στανταρ. παντως πιο πολυ γιορταζουν την βασιλισσα παρα το πασχα τους πχ.

425Το σαλονι μας #5 - Σελίδα 17 Empty Απ: Το σαλονι μας #5 Παρ Αυγ 02, 2013 3:47 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταλαβα, γενικα οι Αγγλοι ειναι καλοι για συνεργασια επαγγελματικη, ειναι πολυ τυπικοι(απο τη δικη μου εμπειρια το λεω)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 29 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις