Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
297 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 297 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 39]

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
PW..PW...TI WRAIA POU TA LETE POSO SAS ZHLEYW...(ME THN KALH ENNOIA PANTA E?) THA DEIS BINAKI MOU KAI PARAPANW THA PAREIS!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Paramythenia έγραψε:
Julie85 έγραψε:-Βινακι κοντευουμε και μεις να μπουμε στο μηνα μας!!!!
Μαρή εμένα γιατί με ξεχνάς; Στον 8ο θα μείνω;;;:P
χαχαχαχαχα τρεληηηηηηη
απλα εχω συνδυασει οτι η βινι ειναι μια μερα "πιο εγκυος" απο μενα..!!!
χαχαχαχ εσυ εισαι μικρη εγκυουλα...σου ριχνω ...3 ολοκληρες ημερες!!! Razz

πωπω εγω εχω μαξιμουμ 20 μερες ακομα Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 606100 
αυριο μπαινει ο σεπτεμβρης!!!!ποσες αραγε μεσα σ αυτο το μηνα θα φερουμε στον κοσμο τα παιδακια μας???

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω μπαίνετε στον 9ο σιγά σιγά εε???
Δε σας φαίνεται απίστευτο???
Μόνο εγώ νιώθω λες και θα "μηδενίσει" κάποια στιγμή το κοντέρ και θα αρχίσω να μετράω πάλι από την αρχή??? Laughing Laughing Laughing

Πάντως για το θέμα του ύπνου, το ιδανικό είναι λένε να κοιμάσαι πλάγια αριστερά, όχι ότι δεξιά έχεις πρόβλημα όμως ή δεν κάνει.
Χωρίς έξτρα μαξιλάρια πάντως ούτε εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ.
Τουλάχιστον ένα αγκαλιά μπροστά μου να ακουμπάει πάνω κ η κοιλιά, και μερικές φορές βάζω και ανάμεσα στα πόδια όπως είναι στο πλάι, και αυτό ανακουφίζει πολύ.

Βινάκι μου θα φας πολλά ξενύχτια μετά κορίτσι μου, ας κοιμηθείς λιγάκι όσο προλαβαίνεις τώρα τουλάχιστον. Ρώτα το γιατρό σου μήπως σε βοηθήσει με καμιά ιδέα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την tsiritri στις Σαβ Αυγ 31, 2013 5:17 am, 1 φορά

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:χαχαχαχαχα τρεληηηηηηη
απλα εχω συνδυασει οτι η βινι ειναι μια μερα "πιο εγκυος" απο μενα..!!!
χαχαχαχ εσυ εισαι μικρη εγκυουλα...σου ριχνω ...3 ολοκληρες ημερες!!! Razz

πωπω εγω εχω μαξιμουμ 20 μερες ακομα Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 606100 
αυριο μπαινει ο σεπτεμβρης!!!!ποσες αραγε μεσα σ αυτο το μηνα θα φερουμε στον κοσμο τα παιδακια μας???
Χι χι χι!(γελάκι πονηρό!)
Σας πληροφορώ κυρία μου ότι με βάση την ΠΗΤ που μου έδωσαν στη β' επιπέδου σας τρώω! Βάση αυτής είμαι 35w1d!Razz Razz Razz 

Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου Julaκι μου, γερό!Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 417472

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολλα μωρακια σεπτεμβριου θα εχουμε!
εγω και μαξιλαρια βαζω και ολα τα προσπαθω αλλα θελω να ειμαι λιγο ανασηκωμενη!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Paramythenia έγραψε:
Χι χι χι!(γελάκι πονηρό!)
Σας πληροφορώ κυρία μου ότι με βάση την ΠΗΤ που μου έδωσαν στη β' επιπέδου σας τρώω! Βάση αυτής είμαι 35w1d!Razz Razz Razz 

Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου Julaκι μου, γερό!Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 417472
ενταξει λοιπον....παω πασο Embarassed Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 688264 
χαχαχαχ μακαρι παραμυθενια μου να ρθουν γερά τα παιδάκια μας...

τσιριτρακι μου θα μηδενισει το κοντερ σου....οταν θα κρατησεις στην αγκαλιά το παιδάκι σου....μόνο με αυτη τη προυποθεση!!! εσυ τι νομιζεις???φτου κι απ την αρχη???χαχαχχαα

στα lidl εχει τα pampers 10 ευρω. εγω πηρα δυο πακετα σημερα. επισης πηρα και υγρα μαντηλάκια ντετόλ, κρεμοσάπουνο ντετολ, και μια μικρη συσκευασια χλωρινης (εχω και μεγαλο μπουκαλι με αντισηπτικο τζελ καβαντζα απο τη γεννα του Κων/νου)
επισης ριξτε στη βαλιτσα σας οδοντοκρεμα/οδοντοβουρτσα και σαμπουαν να μη ψαχνεστε τελευταια στιγμη...!!

Ιωαννακι περιμενουμε τη λιστα μας ενημερωμενη με πελυ και mamageorge...

ΓΚΑΛΟΠ:ποιες εχετε ετοιμασει βαλιτσα???

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Χωρίς έξτρα μαξιλάρια πάντως ούτε εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ.
Τουλάχιστον ένα αγκαλιά μπροστά μου να ακουμπάει πάνω κ η κοιλιά, και μερικές φορές βάζω και ανάμεσα στα πόδια όπως είναι στο πλάι, και αυτό ανακουφίζει πολύ.
Έτσι ακριβώς! Κοντεύω να εκτοπίσω τον Παραμυθένιο από το κρεβάτι!Laughing


Julie85 έγραψε:στα lidl εχει τα pampers 10 ευρω. εγω πηρα δυο πακετα σημερα. επισης πηρα και υγρα μαντηλάκια ντετόλ, κρεμοσάπουνο ντετολ, και μια μικρη συσκευασια χλωρινης (εχω και μεγαλο μπουκαλι με αντισηπτικο τζελ καβαντζα απο τη γεννα του Κων/νου)
επισης ριξτε στη βαλιτσα σας οδοντοκρεμα/οδοντοβουρτσα και σαμπουαν να μη ψαχνεστε τελευταια στιγμη...!

ΓΚΑΛΟΠ:ποιες εχετε ετοιμασει βαλιτσα???
10 ευρὠ τα πόσα; dettol πανάκια και σαπούνι έχω σημειώσει κι εγώ να προμηθευτώ.
Βαλίτσα δεν έχω ετοιμάσει, τη Δευτέρα λέω. Θέλω να πάρω ακόμη ένα σουτιέν θηλασμού αλλά δεν ξέρω τι μέγεθος και να σιδερώσω την κουβερτούλα της.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παραμυθένια μου εννοείται! Στην ακρούλα του κρεβατιού και χωρίς παράπονο παρακαλώ! Very Happy Laughing Laughing Laughing 

Julie μου μάλλον κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου, δεν το συνειδητοποιώ με τίποτα ότι θα έρθει ένα μωράκι! Rolling Eyes Rolling Eyes Δεν πα να κλωτσάει, δεν πα να βαράει και να στριφογυρίζει όλη μέρα εγώ δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω!!! Laughing Laughing Laughing 

Χλωρίνη? Rolling Eyes Πω πω....γογλοθάς μου ακούγονται αυτές οι μέρες του μαιευτηρίου Rolling Eyes 

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω εχω ετοιμη τη βαλιτσα!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

Paramythenia έγραψε:10 ευρὠ τα πόσα; dettol πανάκια και σαπούνι έχω σημειώσει κι εγώ να προμηθευτώ.
Βαλίτσα δεν έχω ετοιμάσει, τη Δευτέρα λέω. Θέλω να πάρω ακόμη ένα σουτιέν θηλασμού αλλά δεν ξέρω τι μέγεθος και να σιδερώσω την κουβερτούλα της.



Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 667478
παράλειψή μου!!!10 ευρω η μεγάλη συσκευασια. δεν ειναι στανταρ το ποσα εχουν μεσα.εγω πηρα τα baby-dry Νο5 (απο 11 κιλά+) και εχει μεσα 41 πάνες

εγω παντως ψηφιζω να την φτιαξεις τη βαλιτσα, να βαλεις μεσα αυτο το 1 σουτιεν που εχεις, και (νομιζω οπως ειπε και η Μαιμου) το αλλο να το παρεις αφου γεμισει το στηθος σου για να βρεις το καταλληλο νουμερο...
Τσιριτρακι μη νομιζεις...καμια φορά χαζευω το γιο μου που ειναι 1,5 χρονων και ακομη αναρωτιεμαι...πολυ μεγαλο πραγμα για να το συλλαβει ο ανθρωπινος νους!!!
παντως τις πρωτες μερες που τον φεραμε σπιτι, ενιωθα λες και τον εκλεψα απο καπου και θα ρχοταν οι γονεις του να τον παρουν πισω....οι 9 μηνες της εγκυμοσυνης σβηστηκαν τελειως απο τη μνημη μου...
και μενα οι μερες στο νοσοκομειο γολγοθάς μου φαινονται...ειπε και η Ιωαννα για τα λόχεια που ξεπλενονται στη ντουζιερα...και ανατριχιαζω που το σκεφτομαι...!!!αααααχ τελικά η ρημάδα η κλινική με το μονόκλινο ήταν πολυ καλή πολυτέλεια... Razz

α να σας πω και κατι άλλο???μπαινω you tube και βλεπω μωράκια που γεννιουνται στην εβδομάδα της εγκυμοσυνης που ειμαι , και ειναι απιστευτο το πόσο ολοκληρωμενα μωρά ειναι μεσα στη κοιλιά μας...

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:
Paramythenia έγραψε:10 ευρὠ τα πόσα; dettol πανάκια και σαπούνι έχω σημειώσει κι εγώ να προμηθευτώ.
Βαλίτσα δεν έχω ετοιμάσει, τη Δευτέρα λέω. Θέλω να πάρω ακόμη ένα σουτιέν θηλασμού αλλά δεν ξέρω τι μέγεθος και να σιδερώσω την κουβερτούλα της.



Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 667478
παράλειψή μου!!!10 ευρω η μεγάλη συσκευασια. δεν ειναι στανταρ το ποσα εχουν μεσα.εγω πηρα τα baby-dry Νο5 (απο 11 κιλά+) και εχει μεσα 41 πάνες

εγω παντως ψηφιζω να την φτιαξεις τη βαλιτσα, να βαλεις μεσα αυτο το 1 σουτιεν που εχεις, και (νομιζω οπως ειπε και η Μαιμου) το αλλο να το παρεις αφου γεμισει το στηθος σου για να βρεις το καταλληλο νουμερο...
Τσιριτρακι μη νομιζεις...καμια φορά χαζευω το γιο μου που ειναι 1,5 χρονων και ακομη αναρωτιεμαι...πολυ μεγαλο πραγμα για να το συλλαβει ο ανθρωπινος νους!!!
παντως τις πρωτες μερες που τον φεραμε σπιτι, ενιωθα λες και τον εκλεψα απο καπου και θα ρχοταν οι γονεις του να τον παρουν πισω....οι 9 μηνες της εγκυμοσυνης σβηστηκαν τελειως απο τη μνημη μου...
και μενα οι μερες στο νοσοκομειο γολγοθάς μου φαινονται...ειπε και η Ιωαννα για τα λόχεια που ξεπλενονται στη ντουζιερα...και ανατριχιαζω που το σκεφτομαι...!!!αααααχ τελικά η ρημάδα η κλινική με το μονόκλινο ήταν πολυ καλή πολυτέλεια... Razz

α να σας πω και κατι άλλο???μπαινω you tube  και βλεπω μωράκια που γεννιουνται στην εβδομάδα της εγκυμοσυνης που ειμαι , και ειναι απιστευτο το πόσο ολοκληρωμενα μωρά ειναι μεσα στη κοιλιά μας...
Εδώ οι ζαργανες γεννήθηκαν στις 32+3 ημέρες κ είχαν κ μαλλια παρακαλώ!
Νομίζω το βρήκα το προβλημα μου με το θηλαστρο,είχα λάθος μεγεθος χωανες,πήρα μεγαλύτερες κ βλεπω βελτιωσηΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 654316 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλε γέννησε η Πελυ,που το χω το μυαλό μου;να της ζήσει!γερο κ καλοτυχο!
Λοιπον όσες ακουγατε ή ακούτε ξένο ροκ αν γράψετε στο YouTube rockabye baby θα βρείτε αγαπημένα τραγούδια σε έκδοση νανουρισματος.κ τα υπόλοιπα κορίτσια ας τα ακούσουν εχει πολυ ωραίες μελωδίες.τα βάζουμε στη μονάδα στα μωρα κ ψάξαμε κ τα βρήκαμε!
Bini ξέχασα να σχολιάσω τον καθιστο ύπνο,αφου ετσι σε βολεύει ετσι κανε γιατι μετα εχει πολυ ξενυχτι,εδω εγω ξενυχταω που δεν έχω τα μωρα Σπιτι!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eva evaki έγραψε:32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?
Αν η μαμα εχει κανει τις ενέσεις ια τα πνευμονία τα μωρα δεν εχουν κανένα προβλημα παρα μονο να βάλουν βαρος,ειδικά τα κορίτσια ειναι πιο ανθεκτικα.
Φυσικα η καλύτερη θερμοκοιτιδα ειναι η μήτρα αλλα λέμε αν σου τύχει.

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?
Αν η μαμα εχει κανει τις ενέσεις ια τα πνευμονία τα μωρα δεν εχουν κανένα προβλημα παρα μονο να βάλουν βαρος,ειδικά τα κορίτσια ειναι πιο ανθεκτικα.
Φυσικα η καλύτερη θερμοκοιτιδα ειναι η μήτρα αλλα λέμε αν σου τύχει.
TI ENESEIS EINAI AYTES MHPOS NA TIS KANW KAI EGW?

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eva evaki έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?
Αν η μαμα εχει κανει τις ενέσεις ια τα πνευμονία τα μωρα δεν εχουν κανένα προβλημα παρα μονο να βάλουν βαρος,ειδικά τα κορίτσια ειναι πιο ανθεκτικα.
Φυσικα η καλύτερη θερμοκοιτιδα ειναι η μήτρα αλλα λέμε αν σου τύχει.
 TI ENESEIS EINAI AYTES MHPOS NA TIS KANW KAI EGW?
Κορτιζονη,αν χρειαζοσουν θα στις έδινε ο γιατρός.με αυτες τα μωρα αναπτύσσουν πιο γρήγορα τα πνευμονια.

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?
Αν η μαμα εχει κανει τις ενέσεις ια τα πνευμονία τα μωρα δεν εχουν κανένα προβλημα παρα μονο να βάλουν βαρος,ειδικά τα κορίτσια ειναι πιο ανθεκτικα.
Φυσικα η καλύτερη θερμοκοιτιδα ειναι η μήτρα αλλα λέμε αν σου τύχει.
 TI ENESEIS EINAI AYTES MHPOS NA TIS KANW KAI EGW?
Κορτιζονη,αν χρειαζοσουν θα στις έδινε ο γιατρός.με αυτες τα μωρα αναπτύσσουν πιο γρήγορα τα πνευμονια.
HEXERE O GIATROS OTI THA VGOYN PROWRA TA MWRAKIA SOU?

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eva evaki έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?
Αν η μαμα εχει κανει τις ενέσεις ια τα πνευμονία τα μωρα δεν εχουν κανένα προβλημα παρα μονο να βάλουν βαρος,ειδικά τα κορίτσια ειναι πιο ανθεκτικα.
Φυσικα η καλύτερη θερμοκοιτιδα ειναι η μήτρα αλλα λέμε αν σου τύχει.
 TI ENESEIS EINAI AYTES MHPOS NA TIS KANW KAI EGW?
Κορτιζονη,αν χρειαζοσουν θα στις έδινε ο γιατρός.με αυτες τα μωρα αναπτύσσουν πιο γρήγορα τα πνευμονια.
 HEXERE O GIATROS OTI THA VGOYN PROWRA TA MWRAKIA SOU?
Τα διδυμα εχουν μεγάλες πιθανότητες να βγουν πρόωρα οπότε είμασταν προετοιμασμενοι.

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
eva evaki έγραψε:32+3GENNHSES MAHMOUDAKI?PW.PW...NA EXW ELPIDES DHLADH?
Αν η μαμα εχει κανει τις ενέσεις ια τα πνευμονία τα μωρα δεν εχουν κανένα προβλημα παρα μονο να βάλουν βαρος,ειδικά τα κορίτσια ειναι πιο ανθεκτικα.
Φυσικα η καλύτερη θερμοκοιτιδα ειναι η μήτρα αλλα λέμε αν σου τύχει.
 TI ENESEIS EINAI AYTES MHPOS NA TIS KANW KAI EGW?
Κορτιζονη,αν χρειαζοσουν θα στις έδινε ο γιατρός.με αυτες τα μωρα αναπτύσσουν πιο γρήγορα τα πνευμονια.
 HEXERE O GIATROS OTI THA VGOYN PROWRA TA MWRAKIA SOU?
Τα διδυμα εχουν μεγάλες πιθανότητες να βγουν πρόωρα οπότε είμασταν προετοιμασμενοι.
A...KATALAVA....THA RWTHSW TON GIATRO MOU NA DW TI THA MOU PEI..FOVAMAI! MPOREI NA PAIRNEI EYKOLA KILAKIA ALLA FOVAMAI GIA TA PNEYMONAKIA THS!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα αγάπες!!!

Πέλυ και mamageorge να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!Καλή ανατροφή και να είναι πάντα ευτυχισμένα και γερά!!!

Συμβουλή που με βοήθησε πολύ στο να διαλέξω χρώμα για το δωμάτιο της γοργόνας μου....Καταλήξτε από ένα χρωματολόγιο σε 2 από τα χρώματα που σας αρέσουν και πάρτε από ένα κουτάκι του λίτρου στο κάθε χρώμα...(δεν κοστίζει καθόλου)περάστε ένα κομμάτι τοίχο 2 χέρια από το κάθε χρώμα αφήστε το να στεγνώσει και έτσι θα αποφασίσετε πιο σας ταιριάζει καλύτερα....εμένα μου το έκανε έτσι ο θείος μου που είναι ελαιοχρωματιστής και με βοήθησε πολύ...γιατί αλλιώς δείχνουν στο χαρτί και αλλιώς στον τοίχο!

Χτες περάσαμε πολύ όμορφα με τον πρίγκιπα μου!!!Σβήσαμε μια πάσταΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 12978  και πήγαμε σε ένα τέλειο εστιατόριο στην παραλιακή με θέα τον πανέμορφο Κούλε μας (Ενετικό κάστρο)Φάγαμε ένα σορό καλούδια και μετά μας έφεραν φρούτο πεντανόστιμα λουκουμαδάκια με παγωτό καϊμάκι και γλυκά του κουταλιού!!!


Φιλάκια σε όλες πάω να σας διαβάσω πιο αναλυτικά!!!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερούδια!

Μαϊμού μου το μέγεθος των χοανών παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Μπράβο βρήκες λύση και που το στήθος πλέον αποδίδει περισσότερο! Να φάνε γαλατάκι από τη μαμά οι ζαργανούλες που μεγαλώνουν!

Ευάκι μην αγχώνεσαι βρε! Γιατί να γεννήσεις πρόωρα; Σου έχει εκφράσει κάποιο τέτοιο φόβο ο γιατρός σου; Χαλάρωσε... Αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγε να κάνεις τις ενέσεις.

Η ντουλάπα του παιδικού καθαρίστηκε, τα ρουχαλάκια πλύθηκαν όλα και τοποθετήθηκαν ανά είδος και μέγεθος.Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 328109 
Μόνο την προίκα για την κούνια έχω τώρα να πλύνω, την οποία και θα βάλω αύριο στο πλυντήριο. Την πάντα λέω να την πλύνω στο χέρι, την κουνουπιέρα όμως θα τη βάλω σε ένα κάλυμα μαξιλαριού, απ' αυτά με το φερμουάρ, και θα μπει και αυτή στο πλυντήριο. Δε νομίζω να πάθει κάτι ε;

Αὐριο θα κάνουμε και την εσωτερική μετακόμιση. Ελπίζω δηλ. γιατί ο Παραμυθένιος όλο μου το αναβάλει... Ήταν να ξεκινήσουμε σήμερα και τώρα ροχαλίζει...Laughing Ἀντε να φτιάχνουμε σιγά σιγά το δωμάτιοΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 215994 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Καλησπερούδια!

Μαϊμού μου το μέγεθος των χοανών παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Μπράβο βρήκες λύση και που το στήθος πλέον αποδίδει περισσότερο! Να φάνε γαλατάκι από τη μαμά οι ζαργανούλες που μεγαλώνουν!

Ευάκι μην αγχώνεσαι βρε! Γιατί να γεννήσεις πρόωρα; Σου έχει εκφράσει κάποιο τέτοιο φόβο ο γιατρός σου; Χαλάρωσε... Αν υπήρχε θέμα θα σου έλεγε να κάνεις τις ενέσεις .MOU EXEI EKFRASEI POLLES FORES GIA TO SPASIMO TWN NERWN OYSIASTIKA TO IDIO DEN EINAI?

Η ντουλάπα του παιδικού καθαρίστηκε, τα ρουχαλάκια πλύθηκαν όλα και τοποθετήθηκαν ανά είδος και μέγεθος.Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 328109 
Μόνο την προίκα για την κούνια έχω τώρα να πλύνω, την οποία και θα βάλω αύριο στο πλυντήριο. Την πάντα λέω να την πλύνω στο χέρι, την κουνουπιέρα όμως θα τη βάλω σε ένα κάλυμα μαξιλαριού, απ' αυτά με το φερμουάρ, και θα μπει και αυτή στο πλυντήριο. Δε νομίζω να πάθει κάτι ε;

Αὐριο θα κάνουμε και την εσωτερική μετακόμιση. Ελπίζω δηλ. γιατί ο Παραμυθένιος όλο μου το αναβάλει... Ήταν να ξεκινήσουμε σήμερα και τώρα ροχαλίζει...Laughing Ἀντε να φτιάχνουμε σιγά σιγά το δωμάτιοΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 32 215994 

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!!!

Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας!!!

Εύχομαι σε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες με γερά μωράκια!!!!

Πέλυ να σου ζήσει ο πρίγκιπας!!!

Eva-evaki δεν νομίζω οτι επιτρέπεται να κάνεις ενέσεις κορτιζόνης εφόσον κάνεις ινσουλίνη.Θα πρηστείς πολύ.Συζήτησέ το βέβαια με το γιατρό σου.....

Για την κλινική μην ξεχάσετε τις Tena!!

Το στήθος μου δεν μεγάλωσε άλλο μετά την γέννα.Απλά όταν αργήσω να βγάλω γάλα και πρήζετε με ενοχλεί λίιιιιιιγο το σουτιέν.Δεν χρειάστηκα δηλ.μεγαλύτερο νούμερο

Σήμερα δεν μπορέσαμε να πάμε να δούμε την μικρήCrying or Very sad Crying or Very sad 
Έχει υπηρεσία ο άντρας μου.
Βέβαια πήρα τηλ. και όλα είναι καλά και σταθερά!!
Δεν τους απασχολει τίποτα άλλο πλην το βάρος της.Το καλό είναι οτι τρώει και αυξάνονται τα ml κάθε μέρα!!

Για να την πάρω σπίτι πρέπει ή να φτάσει τα 2 κιλά ή στα 1800 αρκεί να μάθει να τρώει με το μπιμπερό.

Καλά ψώνια σε όσες έχουν να ψωνίσουν!!

Sorry που τα γράφω λίγο ανακατεμένα αλλά έχω και τον μεγάλο που έχει πάθει κόλλημα μαζί μου απο τον ξαφνικό χωρισμό μας και δεν με αφήνει ούτε λεπτό απο το οπτικό του πεδίοRolling Eyes

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eva evaki έγραψε:MOU EXEI EKFRASEI POLLES FORES GIA TO SPASIMO TWN NERWN OYSIASTIKA TO IDIO DEN EINAI?
Να σπάσουν τα νερά λόγω του ότι το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα επίπεδα ε; Ναι, μάλλον το ίδιο είναι... Μήπως όμως βλέπει ότι το μωρό αναπτύσσεται κανονικά; Αν έπρεπε να κάνεις τις ενέσεις δε θα στο έλεγε;

mamageorge


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eva-evaki οχι το σπάσιμο των νερών δεν σημαίνει οτι αυτόματα θα γεννήσεις.
Υπάρχει βέβαια και αυτή η πιθανότητα αλλά συνήθως αν δεν έχεις συσπάσεις ή κάποιο άλλο θέμα σου βάζουν ορό,σε κρατάνε ξάπλα,σου κανουν εξετάσεις αίματος μέρα παρά μέρα και γενικά το τραβάνε αρκετά να μην γεννήσεις αν δεν συντρέχει πάντα κίνδυνος για εσένα ή το μωρό σου.

Στα λέω απο προσωπική εμπειρία.3 εβδομάδες νοσηλεύτικα στο 1ο μου παιδάκι με σπασμένα νερά(μέχρι που άρχισαν οι συσπάσεις και γέννησα) και 2 εβδομάδες στο 2ο παιδάκι μου.

Κάνε μια κουβέντα με το γιατρό σου και θα στα εξηγήσει ακριβώςWink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις