Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
543 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 543 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια μου τι κανετε???ωραια τα νεα σας απο τους γιατρους!!! φτου φτου σκορδα τα μπουμπουκακια!!! εμενα την εβγαλε 2,800. ολα καλα. doppler καρδιας, εγκεφαλου και πλακουντα τελεια.ο πλακουντας ωριμος.η μικρη εμπεδωθηκε(βιδωσε το κεφαλι της στη λεκανη μου δηλαδη-χωρις νοημα βεβαια στη περιπτωση μου εφοσον παω για καισαρικη).καρδιοτοκογραφημα πολυ καλο. θα ξανακανω καρδιοτοκογραφο παρασκευη και δευτερα τις τελευταιες αιματολογικες και τις εξετασεις πηκτικοτητας...!!ημερομηνια μου εδωσε 24/9 οπως και ο αλλος γιατρος στο νοσοκομειο (οποτε Ιωαννακι για να δεις τι καλη που ειμαι ουτε σε αυτο θα χρειαστω αλλαγη στη λιστα!!!)
μου ειπε να προσεξω διατροφη για κιλα και διαβητη.ολα καλα γενικα...η ψυχολογια λιγο πεσμενη...αλλα αυριο ελπιζω να ειμαι λιγο καλυτερα!!! Smile
αυτα τα δικα μου νεα!!!εσεις τι κανετε???μαιμουδιτσα κανενα ζαργανονεο???ειχαμε επιχειρηση-βυζί ξανά ή όχι???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:Κοριτσακια μου τι κανετε???ωραια τα νεα σας απο τους γιατρους!!! φτου φτου σκορδα τα μπουμπουκακια!!! εμενα την εβγαλε 2,800. ολα καλα. doppler καρδιας, εγκεφαλου και πλακουντα τελεια.ο πλακουντας ωριμος.η μικρη εμπεδωθηκε(βιδωσε το κεφαλι της στη λεκανη μου δηλαδη-χωρις νοημα βεβαια στη περιπτωση μου εφοσον παω για καισαρικη).καρδιοτοκογραφημα πολυ καλο. θα ξανακανω καρδιοτοκογραφο παρασκευη και δευτερα τις τελευταιες αιματολογικες και τις εξετασεις πηκτικοτητας...!!ημερομηνια μου εδωσε 24/9 οπως και ο αλλος γιατρος στο νοσοκομειο (οποτε Ιωαννακι για να δεις τι καλη που ειμαι ουτε σε αυτο θα χρειαστω αλλαγη στη λιστα!!!)
μου ειπε να προσεξω διατροφη για κιλα και διαβητη.ολα καλα γενικα...η ψυχολογια λιγο πεσμενη...αλλα αυριο ελπιζω να ειμαι λιγο καλυτερα!!! Smile
αυτα τα δικα μου νεα!!!εσεις τι κανετε???μαιμουδιτσα κανενα ζαργανονεο???ειχαμε επιχειρηση-βυζί ξανά ή όχι???
Αφού είναι όλα καλά, γιατί είσαι πεσμένη, ω ρε;;;

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δε ξερω ρε Ιωαννακι μου...κουραστηκα πολυ με τον Κων/νο τις τελευταιες δυο-τρεις μερες που ολο κανει ζημιες και ειναι πολυ ζωηρος...δε κοιμαμαι και καλα τα βραδυα, οποτε ολη την ημερα που τρεχω απο πισω του νιωθω οτι δε τη παλευω αλλο...πιστευω οτι βαθια μεσα μου (οσο και αν αγχωνομαι και φοβαμαι) ήλπιζα οτι θα μου ελεγε σε καμια βδομαδα να γεννησουμε....δυο βδομαδες ακομη μου φαινονται πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα αν συνεχισει ετσι ο μικρός....!!και το κακο ειναι οτι καθε μερα και αυτός ειναι πιο ζωηρός...και εγω ειμαι πιο "κουλή,κουτσή και αναπηρη"

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οταν λέμε πολλα κακα ειναι ποοολλα κακα!
Πιο πολυ χ3ζουν παρα κατουρανε.θα ρωτήσω την παιδιατρο.

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!
ΑΧ JULAKI ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΠΟΣΟ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ...
Κ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΠΩΣ ΟΙ ΓΙΑΓΑΔΕΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ...
ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΝΤΑΡΤΙΣΑ?
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΘΗΡΙΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΜΕΙΣ...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙ!!!

Κ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΝ ΕΠΛΑΙΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΕΞΩ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ... ΟΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΕΙΩ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ...
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΠΛΥΣΕΙΣ...
ΕΣΥ ΣΟΦΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!!

Πως είστε σήμερα?
Συγχαρητήρια κ απο μένα για τα αποτελέσματα.

Εγώ δν την είδα χθες τελικά, γιατί είχε πολύ κόσμο κ δεν έκανα υπέρηχο. Crying or Very sad 
Βάλτε κ εμένα στη λίστα με τους γκαβούλιακες κ καλά που το είπατε για να κλείσω κανένα ραντεβού στον οφθαλμίατρο.
Σήμερα φευγουμε για Λάρισα κ θα γυρίσουμε σε καμία εβδομάδα.
Όποτε μπορέσω θα μπαίνω να σας διαβάζω.

Popi μου ερώτηση: την έπλενες συνέχεια? ακόμα κ όταν δεν είχε κακάκια?

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα καί γω δεν ξεκινάω καλά μες τα νεύρα είμαι!

Γιούλη ηρεμία ! Δε θέλω να σε στεναχώρησω άλλα μετά θα τρέχουμε πανικόβλητες.

Εγώ κορίτσια όσο φορούσε πάνα την έπλενα κάθε φορά!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια!

Εvaki, Evinaki και Julaki γλυκό πολύ καλά τα νέα σας! Τα μωράκια μεγαλώνουνΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 328109 

Εvaki μου η δική σου είναι μεγάλη κοπέλα πια!  LaughingΘα βγει πολύ μεγάλο μωρό έτσι όπως πάει! Καλή επιτυχία και στις εξετάσεις σου!

Εvini μου η ώρα η καλή κοπέλα μου! Να περάσετε υπέροχααα! Α και να τσακίσετε τα γλυκά!Wink 

Julie μου μην πέφτεις... Όλα πάνε καλά και όλα θα πάνε καλά!

Μάθαινε Μαϊμού, μάθαινε για να ενημερώνεις και εμάς!

Σοφάκι τι έγινε βρε κούκλα;

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Καλημερούδια!

Εvaki, Evinaki και Julaki γλυκό πολύ καλά τα νέα σας! Τα μωράκια μεγαλώνουνΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 328109 

Εvaki μου η δική σου είναι μεγάλη κοπέλα πια!  LaughingΘα βγει πολύ μεγάλο μωρό έτσι όπως πάει! Καλή επιτυχία και στις εξετάσεις σου! SE EYUXARISTW PARAMYTHENIA MOU NA SAI KALA AGAPH MOU SHMERA TIS EKANA KAI PERIMENW THL APO TON DOCTORA OTAN VGOUN EXW AGWNIA! H MIKROYLA MOY EINAI TROFANTH ALLA MOU EIPE O GIATROS OTI DEN THA VGEI STROUMPOULH KATHOLOU ALLA THA EINAI POLU PSULH..STHN ARXH OTAN MOU EIPE EINAI 2.500 KILA EPATHA SOK...GT FOVITHIKA ME TO XAXARO MHN EPATHE KATI ALLA MOU LEEI EINAI POLU KALA KAI OXI DEN EINAI APO TO ZAXARO! EPISEIS ME YPOLOGISE NA GENNHSW 24/10 KAI EPISEIS GYRISAME FYSIOLOGIKA PROS TA KATW TO DOPPLER KALA ELEGE PROVOLH KEFALIKH EIXE GYRISEI APO TOTE H MIKRH KAI THN KATHGOROYSA ADIKA AKARDH MANA!

Εvini μου η ώρα η καλή κοπέλα μου! Να περάσετε υπέροχααα! Α και να τσακίσετε τα γλυκά!Wink 

Julie μου μην πέφτεις... Όλα πάνε καλά και όλα θα πάνε καλά!

Μάθαινε Μαϊμού, μάθαινε για να ενημερώνεις και εμάς!

Σοφάκι τι έγινε βρε κούκλα;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λιγο ο Κωστας, λιγο η μικρη, λιγο η μαμα μου Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 679259 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 311356 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 654655 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XALARWSTE KAI MEINETE HREMES MANES....!!!!!!JULAKI MOU TSOUPOTO TO NINAKI SOY E?BAVOOOOOO...SAS..KANE YPOMONH LIGO AKOMA...! MAIMOUDAKI PWS TIS VLEPEIS TIS ZARGANES? APO KLAMA PWS PATE?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έτοιμη η βαλίτσα! Μία μόνο κουβερτούλα πικεδένια μου μένει να βάλω, που την αγόρασα στην Πάτρα και δεν την έχω σιδερώσει ακόμη. Σε ένα μικρό sac voyage θα βάλω τα νεσεσέρ μας, τις πάνες, τις σερβιέτες και τα επιθέματα στήθους γιατί η βαλίτσα δε χωράει κάτι άλλο, ξεχείλισε! Laughing 
Θα έπαιρνα μαζί μου μια μεγαλύτερη αλλά φοβάμαι μήπως νομίσουν ότι πάω για πολυήμερες διακοπές! Laughing

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα καλημέρα!!! τι κανετε???

Εβακι καλα αποτελέσματα!!!

Σοφακι μου ηρεμία...!!!! αφασία δεν είπαμε???μη δινεις σημασια σε τιποτα!!! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 4872
αντε να δω και γω πως θα εξελιχθει και η σημερινη μερα....Rolling Eyes 

Παραμυθενια ετοιμη η βαλιτσουλα???μπραβο κοριτσακι μου!!!αντε με το καλό να την ανοιξεις Smile εχε ετοιμα σε καμια σακουλα στο αμαξι ό,τι επιπλεον μπορει να χρειαστεις και θα σου το ανεβαζει ο Παραμυθενιος όποτε χρειαζεσαι κατι...!!!
τωρα που το σκεφτομαι και γω πρεπει να ξαναφτιαξω βαλιτσα...ειχα προετοιμαστει για νοσοκομειο που πρεπει να τα παρεις όλα μαζι οποτε εφτιαξα και για τη μπεμπα μια μικρη βαλιτσουλα...τωρα λογικα δε θα χρειαστω σχεδον τιποτα οποτε πρεπει να την αδειασω και να βαλω μονο καναδυο πραγματακια της μπεμπας στη δικη μου βαλιτσα... !!!
εχω πάλι τρελό σιδερο σημερα... Twisted Evil 
και ενα σκουπισμα - σφουγγαρισμα νομιζω επιβαλλεται...
και ενα ξεσκονισμα εδω που τα λεμε...
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Julie θα πέσω μέσα στο στοίχημα δηλαδή??? Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 328109 
Μην πέφτεις κοριτσάκι μου, σκέψου ότι είναι καλά η μπεμπούλα σου και αυτό έχει σημασία!
Θα τους βρεις τους ρυθμούς σου....είναι λογικό να παιδεύεσαι και να κουράζεσαι τώρα περισσότερο αλλά σκέψου το μωρουλίνι!!!

Πάνες πέρνετε μαζί στο μαιευτήριο?
Δεν τα αλλάζουν οι του μαιευτηρίου? Rolling Eyes 

Επίσης απορίας συνέχεια, τα επιθέματα στήθους τι κάνουν? Για να μην τρέχει το γάλα?

Παραμυθένια μου όπως θα κατάλαβες μου δημιούργησες απορίες... Laughing Laughing Laughing 

Evinaki μπράβο κοριτσάκι μου όλα καλά με το γιατρό και το μωράκι σου!!!
Η ώρα η καληηηηηή!!!!!

Evaki πω πω μια μεγάλη μπέμπα!!!! Ολόκληρος κορίτσαρος!!!!

Όταν με το καλό γεννήσουμε όλες θα μπαίνουμε να λέμε τα νέα μας με τα μωράκια εεε????
Δε θα χαθεί η ομαδούλα μας εεε???  
Νέο σημερινό άγχος αυτό! Very Happy 

Άθλια νύχτα χτες....
Κοιμήθηκα μόνη μου επειδή ο άντρας μου κλασσικά ήταν εκτός, δε μπορούσα να κοιμηθώ, η μικρή μάλλον δε βολευόταν και άρχισε την επίθεση...όπως και αν καθόμουν το κλωτσοβολητό να πηγαίνει σύννεφο, σε σημείο να με ενοχλεί και να αλλάζω συνέχεια θέση αλλά πουθενά δε βολευόταν, όοοοταν επιτέλους κοιμήθηκα είδα έναν πολύ άσχημο εφιάλτη με το μωρό που φυσικά με ξύπνησε μέσα στην αναστάτωση και άντε να ξαναηρεμήσω, να είμαι εν τω μεταξύ με αναμένο αρκουδίσιον όλο το βράδυ και παρόλα αυτά όσο κ αν το χαμήλωνα να βράζω από τη ζέστη...τι να σας πω...υπέροχη νύχτα...και φυσικά σήμερα είμαι κοτόπουλο!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:Παραμυθενια ετοιμη η βαλιτσουλα???μπραβο κοριτσακι μου!!!αντε με το καλό να την ανοιξεις Smileεχε ετοιμα σε καμια σακουλα στο αμαξι ό,τι επιπλεον μπορει να χρειαστεις και θα σου το ανεβαζει ο Παραμυθενιος όποτε χρειαζεσαι κατι...!!!
τωρα που το σκεφτομαι και γω πρεπει να ξαναφτιαξω βαλιτσα...ειχα προετοιμαστει για νοσοκομειο που πρεπει να τα παρεις όλα μαζι οποτε εφτιαξα και για τη μπεμπα μια μικρη βαλιτσουλα...τωρα λογικα δε θα χρειαστω σχεδον τιποτα οποτε πρεπει να την αδειασω και να βαλω μονο καναδυο πραγματακια της μπεμπας στη δικη μου βαλιτσα... !!!
εχω πάλι τρελό σιδερο σημερα... Twisted Evil 
και ενα σκουπισμα - σφουγγαρισμα νομιζω επιβαλλεται...
και ενα ξεσκονισμα εδω που τα λεμε...
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 
Ευτυχώς το νοσοκομείο με το σπίτι είναι αρκετά κοντά οπότε αν χρειαστούμε κάτι θα μου το φέρουν. Βέβαια εγώ τα έβαλα όλα μέσα... Δε χωράει βέβαια τίποτε άλλο!!!

Τζουλάκι μου θα κάνεις όλα αυτά;;;Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 Εγώ τη βαλίτσα έφτιαξα -τα είχα όλα συγκεντρωμένα απλά τα τοποθέτησα- και αισθάνομαι κουρέλι! Δε θέλω καν να σκέφτομαι το μαγείρεμα, τη διόρθωση εκθέσεων και το 3ωρο μάθημα που με περιμένουν!!!


tsiritri έγραψε:Πάνες πέρνετε μαζί στο μαιευτήριο?
Δεν τα αλλάζουν οι του μαιευτηρίου? Rolling Eyes 

Επίσης απορίας συνέχεια, τα επιθέματα στήθους τι κάνουν? Για να μην τρέχει το γάλα?

Παραμυθένια μου όπως θα κατάλαβες μου δημιούργησες απορίες... Laughing Laughing Laughing 

Evinaki μπράβο κοριτσάκι μου όλα καλά με το γιατρό και το μωράκι σου!!!
Η ώρα η καληηηηηή!!!!!

Evaki πω πω μια μεγάλη μπέμπα!!!! Ολόκληρος κορίτσαρος!!!!

Όταν με το καλό γεννήσουμε όλες θα μπαίνουμε να λέμε τα νέα μας με τα μωράκια εεε????
Δε θα χαθεί η ομαδούλα μας εεε???  
Νέο σημερινό άγχος αυτό! Very Happy 

Άθλια νύχτα χτες....
Κοιμήθηκα μόνη μου επειδή ο άντρας μου κλασσικά ήταν εκτός, δε μπορούσα να κοιμηθώ, η μικρή μάλλον δε βολευόταν και άρχισε την επίθεση...όπως και αν καθόμουν το κλωτσοβολητό να πηγαίνει σύννεφο, σε σημείο να με ενοχλεί και να αλλάζω συνέχεια θέση αλλά πουθενά δε βολευόταν, όοοοταν επιτέλους κοιμήθηκα είδα έναν πολύ άσχημο εφιάλτη με το μωρό που φυσικά με ξύπνησε μέσα στην αναστάτωση και άντε να ξαναηρεμήσω, να είμαι εν τω μεταξύ με αναμένο αρκουδίσιον όλο το βράδυ και παρόλα αυτά όσο κ αν το χαμήλωνα να βράζω από τη ζέστη...τι να σας πω...υπέροχη νύχτα...και φυσικά σήμερα είμαι κοτόπουλο!
Τσιριτράκι μου εγώ που θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο πρέπει να τα πάρω όλα, μέχρι και πάνες. Εσύ δεν τα χρειάζεσαι όλα αυτά, θα σου τα δώσουν στο Ιασώ.

Τα επιθέματα είναι για να μην τρέχει το γάλα από το στήθος και λερώνει τα ρούχα.

Όσο για μετά τη γέννα, ελπίζω να έχουμε χρόνο να μπαίνουμε έστω να γράφουμε τα βασικά...

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!πως ειστε?

μαιμου μπραβοοο τα πας μια χαρα συνεχισε ετσι αντε γρηγορα να μπουν στο β@ζακι της μανουλας...

παραμυθενια τελεια νεα καιρος να ηρεμησεις τωρα...σε ποιον πηγες?

οι υπολοιπες τι κανουν?

εγω εξαφανιστηκα ειχα μεινει σπιτι με τη μαμα μου να φτιαξουμε τις ντουλαπες(τι κουραστικο ειναι)ο γιοκας μου δυο μερες ηταν πολυ ησυχος και σημερα κουνιεται τοσο πολυ σε σημειο που ποναω..

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τσιριτρακι μου αυτο περιμενω...να βρω τους ρυθμους μου...αλλα κάπου τους καταχωνιασα μαλλον και δυσκολευομαι... Razz πφφφ που θα μου παει ομως....!!!
πάνες εχει στη κλινικη, αλλα εγω επειδη τον ειχα στο δωματιο ολη την ημερα ντρεπομουν να πηγαινω και να ζηταω οποτε πηρα δικες μου πάνες και μωρομαντηλα στο δωματιο (βλακεια...τοσα λεφτα δινουμε..)
τα επιθεματα ναι, ειναι σαν τα demakeup φαντασου και τα βαζεις στο σουτιεν και απορροφουν το γαλα που τρεχει...
Ζοριζεσαι και συ στον υπνο,ε???δε παλευεται ρε γαμωτο...μετα ολη μερα εισαι χάλια αν δε κοιμηθεις καλα το βραδυ...!!ααααχ κατσε να δεις και πιο μετα που η κοιλουμπα ειναι τεραστια...αντε να την βολεψεις..!!!!
Εννοειται οτι δε θα χαθουμε!!!μετά θα συζηταμε για τα κατορθωματα των μωρών μας!!χαχαχχα

Εβινακι μου η ωρα η καληηηηηη!!!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!
Μιλάμε για πολύ νάνι! 1-10.30!!!! Ξεχειλίζει από τα αυτιά!
(αποχαιρετιστήρια νάνι είναι αυτά, ποιος άνθρωπος με παιδί κοιμάται τόσο;;;; )

Κορίτσια που έχετε ήδη ένα κουτσούβελο στα πόδια σας, τι να πω... Σας συμπονώ....

tsiritri,
εμείς που θα γεννήσουμε σε ιδιωτικά μαιευτήρια δεν χρειαζόμαστε πάνες. Μόνο 1-2 για την επιστροφή στο σπίτι (και αυτές αν χρειαστούν).
Επιθέματα στήθους θες επειδή μπορεί να τρέχουν γάλα οι θηλές σου, για να μην λερώνεσαι (έχει το mothercare πολύ καλά και οικονομικά, έχω κάνει έρευνα)

Ρε κορίτσια,
εγώ το βράδυ δεν σηκώνομαι για κατούρημα. Δεν μου έρχεται καθόλου.... Rolling Eyes 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πήγα σε αυτόν που πηγαίνω στην Πάτρα Αστεράκι μου, όχι στο δικό σου...

Κορίτσια, να σας τα πω αλλά όχι για να κλαφτώ γιατί θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά...
Ο γιατρός στην Πάτρα είδε μονή περιτύλιξη σωστά; Ο εδώ γιατί είδε ότι η μονή είχε γίνει διπλή και μου μίλησε για καισαρική; Η μικρούλα ήταν ακριβώς στην ίδια θέση... Τώρα βέβαια δεν παίρνω και όρκο ότι δεν κουνήθηκε γιατί ώρες ώρες κάνει τον πανικό αλλά την απορία μου την έχω...

Και κάτι ακόμη... Ο γιατρός στην Πάτρα όταν του είπαμε για τα αιμοπετάλια μου είπε να αυξήσω το σίδηρο. Όταν του είπα ότι ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλός (41,7) μας είπε να βρούμε καλού κακού 2 φιάλες αίμα...

Φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι άσχημο αλλά δε θέλω να στο σκέφτομαι... Οοοομμμμ.... Φύγετε κακές σκέψεις!
Θα κάνουμε οπωσδήποτε το "πλακάκι" και βλέπουμε...

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιωαννακι ευχαριστησου τον υπνο σου!!!φτου φτου!!! εγω ξυπναω δυο-τρεις φορες γτ κλαιει ο Κων/νος (ναι ακομα..), και αλλες δυο-τρεις για τσισα... αστα να πανε!!!

αστερακι καλημερα...!!!γι αυτο ηταν ησυχος ο μικρουλης σου, γιατί κουντουρντησες εσυ!!!οσο η μαμα κουνιεται το μωρο νανουριζεται!!!καλη ξεκουραση τωρα Smile

paramy8enia μου, το τριωρο μάθημά σου μου φαίνεται πιο βαναυσο απο τις δουλειες μου...!!!

Αντε πάω να ξεκινησω σιγά σιγά...Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 34 534787 
θα σας διαβαζω στα διαλειμματα που θα κάνω για να μαζεψω την αναπνοή μου και τη γλωσσα μου απο τα πατωματα... Razz

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
Κορίτσια, να σας τα πω αλλά όχι για να κλαφτώ γιατί θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά...
Ο γιατρός στην Πάτρα είδε μονή περιτύλιξη σωστά; Ο εδώ γιατί είδε ότι η μονή είχε γίνει διπλή και μου μίλησε για καισαρική; Η μικρούλα ήταν ακριβώς στην ίδια θέση... Τώρα βέβαια δεν παίρνω και όρκο ότι δεν κουνήθηκε γιατί ώρες ώρες κάνει τον πανικό αλλά την απορία μου την έχω...

Και κάτι ακόμη... Ο γιατρός στην Πάτρα όταν του είπαμε για τα αιμοπετάλια μου είπε να αυξήσω το σίδηρο. Όταν του είπα ότι ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλός (41,7) μας είπε να βρούμε καλού κακού 2 φιάλες αίμα...

Φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι άσχημο αλλά δε θέλω να στο σκέφτομαι... Οοοομμμμ.... Φύγετε κακές σκέψεις!
Θα κάνουμε οπωσδήποτε το "πλακάκι" και βλέπουμε...
Ρε συ,
κάθε μέρα στριφογυρίζουν τα μωρά! Για αυτό είναι χαζομάρα να σου λέει από τώρα για την περιτύλιξη!
Για το αίμα δεν τσέρω....

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!
Ήρθε η ώρα να αρχίσω να σημειώνω και εγώ, επιθέματα - mothercare!
Σβουρίτσα να το ξέρεις σε εσένα βασίζομαι που κάνεις καλές έρευνες αγοράς!!! Laughing Laughing
Επίσης έχω να σου πω ότι σε ζηλεύω όσο δεν πάει με το θέμα ύπνου!!!!
Θέλω κι εγώωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

Julie μου τον άλλο μήνα πιστεύω θα είμαι εντελώς νυχτερίδα αν παιδεύομαι από τώρα έτσι.
Δε σε φοβάμαι, θα τους βρεις τους ρυθμούς σου, είναι λογικό να τους χάνουμε που και που, και πόσο μάλλον εσείς που έχετε ήδη ένα παιδάκι...αλλά δε μας φοβάμαι!!! Όλα θα τα καταφέρουμε! (το λέω μπας και το πιστέψω! Laughing Laughing )

Παραμυθένια μου στα δημόσια το έχεις όλη την ώρα μαζί το μωράκι σου να φανταστώ ε?
Μην σκέφτεσαι άσχημα κοριτσάκι μου....δυστυχώς με τους γιατρούς σε οποιοδήποτε θέμα, έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει σχεδόν πάντα μια ασυμφωνία!
Ο καθένας θα πει και κάτι διαφορετικό, το θέμα είναι μάλλον τι μας λέει και το ένστικτο μας καμιά φορά.
Είναι λογικό όσο περνάει ο καιρός θα υπάρχει και φοβία και άγχος, αλλά πρέπει να το παλεύουμε και να έχουμε θετική σκέψη και αισιοδοξία!!!
Την εξέταση με το πλακάκι πότε θα την κάνεις?

Αστεράκι μου το κούρασες το αγοράκι σου και σήμερα που ξεκουράζετε δίνει ρέστα!!!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Paramythenia έγραψε:
Ο γιατρός στην Πάτρα είδε μονή περιτύλιξη σωστά; Ο εδώ γιατί είδε ότι η μονή είχε γίνει διπλή και μου μίλησε για καισαρική; Η μικρούλα ήταν ακριβώς στην ίδια θέση... Τώρα βέβαια δεν παίρνω και όρκο ότι δεν κουνήθηκε γιατί ώρες ώρες κάνει τον πανικό αλλά την απορία μου την έχω...
κοιτα...οτι οι περισσοτεροι γιατροι βρισκουν αφορμες για καισαρική ειναι η αληθεια...!!αφηνω ενα περιθωριο να ηταν αληθεια και απλα να ξετυλιχθηκε...αν και πιστευω οτι απλα ηθελε να σε προετοιμασει για καισαρικη!!!

Και κάτι ακόμη... Ο γιατρός στην Πάτρα όταν του είπαμε για τα αιμοπετάλια μου είπε να αυξήσω το σίδηρο. Όταν του είπα ότι ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλός (41,7) μας είπε να βρούμε καλού κακού 2 φιάλες αίμα...
αυτο νομιζω γινεται σε ολα τα νοσοκομεια....και εμενα ο γιατρος του νοσοκομειου που πηγα μου ειπε οτι ηθελε δυο φιαλες αιμα στο ονομα μου πριν γεννησω. και χθες η γιατρος μου μου ειπε να παει καποιος να δωσει μία φιαλη αιμα στο νοσοκομειο στο ονομά μου σε περιπτωση αναγκης.τη ρωτησα γιατί, γιτι στο γιο μου που πηγαινα για φυσιολογικό τοκετό δε μου ειχε ζητησει κατι τετοιο, και μου ειπε οτι ετσι γίνεται...

Φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι άσχημο αλλά δε θέλω να στο σκέφτομαι... Οοοομμμμ.... Φύγετε κακές σκέψεις!
μην αγχωνεσαι.δε σημαινει κατι...ετσι ειναι το συστημα απλά ..

Θα κάνουμε οπωσδήποτε το "πλακάκι" και βλέπουμε...
τι ειναι το πλακακι???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η φίλη μου που γέννησε την Παρασκευή μου είπε αν έχω λεφτά να παω σε μονόκλινο δαγκωτό. Είχε τη μαμά της άλλης κοπέλας να βάζει το air-condition στους 28 με ανοιχτό το παράθυρο για να μην κρυώσει το μωρό τους (σημειωτέον, δίπλα στο παράθυρο καθόταν η φίλη μου). Η φίλη μου είχε λυώσει από τη ζέστη και δεν γινόταν να τσακωθεί. Πέρασε 2,5 μέρες εφιάλτη, μου είπε.... (από Παρασκευή 11.50 τη νύχτα που γέννησε, Δευτέρα μεσημέρι βγήκε. Ήταν μια χαρούλα)

Θα αφήσω την απόφαση περί δωματίου για αργότερα μου φαίνεται....

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
Ρε συ,
κάθε μέρα στριφογυρίζουν τα μωρά! Για αυτό είναι χαζομάρα να σου λέει από τώρα για την περιτύλιξη!
Για το αίμα δεν τσέρω....
Το ξέρω Ζβουρόνι μου... Απλά περνάει από το μυαλό μου η σκέψη: "Βρε μπας και απλά θέλει να με βάλει για καισαρική;" Και γίνομαι τούρκος!!! Βέβαια το συγκεκριμένο γιατρό τον ξέρει πολύ καλά η οικογένεια του Παραμυθένιου, γι' αυτό άλλωστε είπαμε να γεννήσω εδώ, και δε νομίζω να παίζει να μας κάνει π@@@α.

tsiritri έγραψε:Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!
Ήρθε η ώρα να αρχίσω να σημειώνω και εγώ, επιθέματα - mothercare!
Σβουρίτσα να το ξέρεις σε εσένα βασίζομαι που κάνεις καλές έρευνες αγοράς!!! Laughing Laughing
Επίσης έχω να σου πω ότι σε ζηλεύω όσο δεν πάει με το θέμα ύπνου!!!!
Θέλω κι εγώωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

Julie μου τον άλλο μήνα πιστεύω θα είμαι εντελώς νυχτερίδα αν παιδεύομαι από τώρα έτσι.
Δε σε φοβάμαι, θα τους βρεις τους ρυθμούς σου, είναι λογικό να τους χάνουμε που και που, και πόσο μάλλον εσείς που έχετε ήδη ένα παιδάκι...αλλά δε μας φοβάμαι!!! Όλα θα τα καταφέρουμε! (το λέω μπας και το πιστέψω! Laughing Laughing )

Παραμυθένια μου στα δημόσια το έχεις όλη την ώρα μαζί το μωράκι σου να φανταστώ ε?
Μην σκέφτεσαι άσχημα κοριτσάκι μου....δυστυχώς με τους γιατρούς σε οποιοδήποτε θέμα, έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει σχεδόν πάντα μια ασυμφωνία!
Ο καθένας θα πει και κάτι διαφορετικό, το θέμα είναι μάλλον τι μας λέει και το ένστικτο μας καμιά φορά.
Είναι λογικό όσο περνάει ο καιρός θα υπάρχει και φοβία και άγχος, αλλά πρέπει να το παλεύουμε και να έχουμε θετική σκέψη και αισιοδοξία!!!
Την εξέταση με το πλακάκι πότε θα την κάνεις?

Αστεράκι μου το κούρασες το αγοράκι σου και σήμερα που ξεκουράζετε δίνει ρέστα!!!
Θα είναι δύσκολα ναι, αλλά θα τα καταφέρουμε!!!
Ναι Τσιριτρί μου, θα είναι συνέχεια δίπλα μου το μωράκι. Την εξετάση πιθανότατα θα μας τη γράψει ο γιατρός τη Δεύτέρα που θα πάμε και θα την κάνουμε άμεσα!

Έλα να αλλάζουμε θέμα...
Μήπως ξέρετε τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για το μωρό; Η μαία χτες μας είπε ότι το νοσοκομείο χρειάζεται το ΑΜΚΑ, το ΑΦΜ και τον αριθμό δημοτολογίου των γονιών και στέλνει τα χαρτιά στο δήμο. Μετά πρέπει εντός 10 εργάσιμων ημερών να πάμε να το δηλώσουμε αν κατάλαβα καλά γιατί αν το καθυστερήσεις πληρώνεις πρόστιμο 300 ευρώ! Κάπου είχα διαβάσει για ληξιαρχική πράξη γάμου και κάποια ακόμη. Τα γνωρίζει κάποια;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις