Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 30 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 41]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Είναι άψογα τα κορίτσια σου Μαϊμού μου! Με το θηλασμό πώς πας;
Η μικρη καλα τα παει,πίνει.η μεγαλη δεν το πιάνει καλα,πιάνει μονο τη θηλη προσπαθώ αλλα δεν ανοίγει καλα το στοματακι της
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Καλημέρα!ολες καλα μου είστε ε;μπράβο μπράβο.το binακι ακομα δεν φάνηκε Rolling Eyes 
Σημερα είμασταν μόνες με τα κορίτσια κ τις ταισα μονη μου στις 11,ξεκινησα λίγο πιο νωρις για να μην τις πιάσει λύσσα,κ έφαγαν μια χαρα πρώτα η μικρη που ηταν ξυπνά κ μετα η μεγαλη κ μετα κοιμήθηκαμε παλι,λες κ το ήξεραν οι καρδούλες μου οτι είμαι μονη κ ηταν ησυχες!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 328109 
Ε, μηχανικός είσαι.
Τις έβαλες στο MS Project και πάνε μόνες τους Laughing 
Laughing 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Popisofia έγραψε:ΟΚ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΡΙΞΑΜΕ ΕΝΑ ΚΑΥΓΑ Κ ΗΡΘΑ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΜΟΥ. ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡ
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ ρε κορίτσια είχα 13.5 με 9.5 προχτές που με μέτρησε. Λέω πλάκα κανεις.. ειναι στάνταρ χαλασμένο. Και μου την ξαναπηρε μετα και ήταν 12 με 8. Νομίζω γενικώς ότι μου έχει ανεβει αρκετα σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα. Πάντως στάνταρ το 3 ειναι λάθος..
Είδα που λέγατε πριν για το καρδιοτοκογραφημα και ήθελα να σας πω πως έχω κάνει 3-4 φορές και ουτε μια φορα δεν είχα μια σύσπαση.ειναι νορμαλ άραγε; Τι να πω.. Πολυ ησυχία πέφτει!  Ο Γιατρος μου είπε πάντως ότι δε μας νοιαζουν ακόμη οι συσπασεις



Έχει επεξεργασθεί από τον/την klaramaria στις Τετ Σεπ 18, 2013 6:03 am, 1 φορά

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria-lar έγραψε:
eva evaki έγραψε:kalhspera koritsakia mou ti kanete? tha hthela na sas kanw mia erwthsh eimai sto club ths libero pws mporw omws na mou sthloun dwrean deigma?
Γειά σου Ευάκι,  Στείλε τους email ότι θέλεις δείγμα των προϊόντων τους.
Κορίτσια 3 φορές έχω στείλει και με εχουν γραμμένη ακόμη.. Δε ξέρω τελικα αν στέλνουν..δε το ξαναεπιχειρω..

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
klaramaria έγραψε:
maria-lar έγραψε:
eva evaki έγραψε:kalhspera koritsakia mou ti kanete? tha hthela na sas kanw mia erwthsh eimai sto club ths libero pws mporw omws na mou sthloun dwrean deigma?
Γειά σου Ευάκι,  Στείλε τους email ότι θέλεις δείγμα των προϊόντων τους.
Κορίτσια 3 φορές έχω στείλει και με εχουν γραμμένη ακόμη.. Δε ξέρω τελικα αν στέλνουν..δε το ξαναεπιχειρω..
Η λιμπερο μου έστειλε. Με πήραν πρώτα τηλ να δουν που γεννάω, μήπως και δίναν στην κλινική και μετά μου στείλανε. Η Τενα δεν μου έστειλε παρόλο που έχει λινκ για δείγματα.

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι ουτε η τένα έστειλε. Αλλα δεν είχα ακούσει και απο καμία ότι της στείλανε..τι να πεις..

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουτε εμενα μου εστειλε η τενα!Στις αλλες να ειμαι ειλικρινης δε ζητησα!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρίσαμε κι εμείς απο τη δουλεια!
Λοιπόν Σοφακι για να απαντήσω κι εγω στο ερώτημα σου, έριξα μια ματιά στις φωτο σας.
Καταρχάς μοιαζετε με τον άντρα σου.
Δεύτερον συγνώμη, ειλικρινα συγνώμη αλλα εμένα το λουλούδι σου (σκέτη γλυκα!) μου φαίνεται οτι μοιάζει πολυ στο μπαμπα της.
Μωρε έχουν ίδια φατσουλα!
Έλα, το μικρο λουλούδι δικο σου! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 417472 

Η τενα κορίτσια ούτε εμένα μου έστειλε ενώ είχε απαντήσει θετικά στο email.
Γενικα με πάνες κ λοιπά δείγματα δεν πολυασχοληθηκα. Μόνο με καλλυντικά κρεμες, που μου στείλανε όσες εταιρίες ζήτησα.

Για το ριλαξ, εμένα μου δώσανε αυτο με τη δόνηση. Αλλα νομίζω δεν βάζεις τα νεογεννητα εκει, σωστα;

Ποπακι υπαρχει καλύτερος τρόπος να σου ανεβει η πίεση. Κάντε αγκαλιτσες με τον άντρα κ πες του να μη σου φωνάζει γιατι ακούει κι ο γιος του κ ταραζεται...

Παραμυθένια θα είμαστε συμμαθήτριες στο αυριανό σεμινάριο. Απο iPad μπορω να παρακολουθήσω; Χρειάζεται κάμερα ή κατι τέτοιο;;;


evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 911307 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 911307 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 911307 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 911307 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 911307 

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 654655 

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 311356 

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259
Αχ αχ τσιριτρακι μη το κανείς αυτο στον εαυτό σου κ στο μωρακι σου.
Κανένας κ τίποτα δεν αξίζει αυτο που περνάς.
No No No 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αρχικά Εβινι δεν καταλαβαίνω ειλικρινά τι λες? Χαχχαχαχα πλάκα κάνω ας μοιάζει στο μπαμπα της!!!

Πήρα τα αποτελέσματα όλα οκ ανέβηκε κ ο αιματοκριτης , τα αιμοπεταλία 196 παραμυθένια.

Το ωραίο ...για ακομη μια φορά στα όυρα αρνητικό το λεύκωμα! Ευτυχώς που άκουσα το Λιλικι κ πηγα και έκανα 24ώρου γιατί ακομη θα έτρωγα φουλ αλάτι!!!

Την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ για λεύκωμα λογικα ! Ευχή κορίτσια να μην έχει ανεβεί να μην έχει ανεβεί!!!!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ebinaki αν η πλατη πεφτει τελειως στο ριλαξ κανει και για νεογεννητο..
σοφακι μια χαρα θα ειναι οι εξετασεις...μην αγχωνεσαι...
τσιριτρακι ηρεμια!!!μη χαλιεσαι για κανεναν!!σκεψου μονο το λουλουδι σου!!

ο μικρος ειναι μες στη γκρινια και το κεφαλι μου καζάνι... Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Σοφια! Ολα καλα θα πανε, μη το σκέφτεσαι καν!

Κι εγω μόλις πήρα αποτελέσματα για καλλιέργεια ούρων, αρνητική! Very Happy 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Παραμυθένια θα είμαστε συμμαθήτριες στο αυριανό σεμινάριο. Απο iPad μπορω να παρακολουθήσω; Χρειάζεται κάμερα ή κατι τέτοιο;;;
Συμμαθητριούλα μου όχι, δε χρειάζεται κάμερα. Θα βλέπουμε τη μαία σε ένα παράθυρο, σε ένα άλλο προβάλονται καρτέλες με τις πληροφορίες και υπάρχει και ένα κουτάκι όπου υποβάλλεις ερωτήσεις. Πάντως η μαία που παρακολούθησα ήταν πολύ καλή!

sophia έγραψε:Πήρα τα αποτελέσματα όλα οκ ανέβηκε κ ο αιματοκριτης , τα αιμοπεταλία 196 παραμυθένια.

Το ωραίο ...για ακομη μια φορά στα όυρα αρνητικό το λεύκωμα! Ευτυχώς που άκουσα το Λιλικι κ πηγα και έκανα 24ώρου γιατί ακομη θα έτρωγα φουλ αλάτι!!!

Την άλλη εβδομάδα θα κάνω κ για λεύκωμα λογικα ! Ευχή κορίτσια να μην έχει ανεβεί να μην έχει ανεβεί!!!!
Σου έπεσαν κι εσένα ε; Εμείς κάναμε το πλακάκι, 102 από 105 που ήταν τέλη Αυγούστου. Ευτυχώς όλοι οι αιματολόγοι που ρωτήσαμε κι εγω και ο γιατρός μου είπαν ότι κάτω από 50 είναι ανησυχητικό..

Το Λιλάκι είναι θησαυρός! Μην ανησυχείς Σοφάκι, όλα καλά θα είναι, θα το δεις!

Julie85 έγραψε:ο μικρος ειναι μες στη γκρινια και το κεφαλι μου καζάνι... Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 679259 
Αχ βρε Τζουλάκι... Υπομονή κοριτσάκι μου, είναι μικρούλης ο γλυκός σου!

evini7 έγραψε:Κι εγω μόλις πήρα αποτελέσματα για καλλιέργεια ούρων, αρνητική! Very Happy 
Μπράβοοοο!

Κορίτσια βρήκα τη λύση για τη δυσκοιλιότητα! Πoια ακτινίδια, ποια δαμάσκηνα και ποια activia! Τούρτα με freddo και τρέχεις!!!Laughing



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Τετ Σεπ 18, 2013 10:43 am, 1 φορά

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχαχα! Είδες Παραμυθένια μου; Κατι ξέρει το evini και τρώει συνέχεια τουρτιτσες!
Παραπονέθηκε εγω ποτε για δυσκοιλιοτητα;
Ποτε! Laughing 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ψωνισα ψωνισα ψωνισα Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 215994 πωωωω ρουχαλάκια!!!!Πηγαμε στη sprider που μαλλον κλεινει κ εχουν βαλει bazaar να ψωνισει ο αντρας ρουχα για τη δουλεια που ηθελε. Πανφθηνα ολα, δεν παω λεω κ στα παιδικα να χαζεψω? Καλα...οτι κ να.σας πω ειναι λιγο! Πηρα 21 τεμαχια ρουχαλακια της μπεμπας με 50 ευρω!!! Μεχρι κ 12μηνων της πηρα (βιάζομαι λιγο ε?) αλλα δε μπορεσα να κρατηθω!Ειχαν απο 2 κ 3 ευρω!!!Θα σας βαλω οταν μπορεσω φωτο να δειτε γιατι το κιν μου τα χει παίξει! Μεχρι κ ενα ολοσωμο μπουφανακι της πηρα με ενσωματωμενα γαντακια κ "παπουτσακια" 3 ευρω!Shocked Shocked  κ ωραια!!! Πολυ χαρηκα Very Happy 

Επισης εχω να σας πω οτι ποναω πολυ κ ολη μερα σχεδον Crying or Very sad  τοσο ενοχλητικες ειναι οι συσπασεις??? Δεν ειναι νωρις να ποναω τοσο?Rolling Eyes 

Εβινακι κ Σοφακι συγχαρητηρια για τις εξετασεις σας!!!! Παντα τετοια!!!!

Κ σας ευχαριστω πολυ ολες για τη συμπαρασταση Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 417472



Έχει επεξεργασθεί από τον/την tsiritri στις Τετ Σεπ 18, 2013 11:06 am, 1 φορά

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εvinaki δεν το πίστευα λέμε! Και είχα πάει και το πρωί! Embarassed 

Τσιριτράκι με γεια σας!!! Περιμένουμε φωτό οπωσδήποτε... Τα μωρουδιακά ρουχαλάκια είναι τρέλα!
Τι εννοείς πονάς;;; Κι εγώ έχω συσπάσεις αλλά δεν πονάω, απλά είναι λίγο ενοχλητικές... Πήρες το γιατρό σου;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσιριτρακι δλδ πως ακριβώς πονας;σαν να περιμένεις περίοδο;
Κορίτσια μ εχει πιάσει το παράπονο.εχω κουραστεί με τις αντλησεις,δεν μπορω να ευχαριστηθω τα μωρα μου.κλεινομαι σε ενα δωμάτιο κ αντλω οσο μπορω.οι απαιτήσεις τους αυξάνονται κ εμενα το γάλα μου μειώνεται γιατι έχω κόψει μια άντληση για να κοιμάμαι το βράδυ κ το αφήνω κανα μισάωρο το θηλαστρο κ οχι μεχρι να σταματήσει να στάζει.συν οτι έχω κ τις αποστειρωσεις.
Το απογευμα έδειχνε να πεινουσε η μικρη κ την έβαλα στο στήθος κ μου φάνηκε τόσο απλό κ εύκολο.
Θα καταφέρω να διατηρησω την οποία ροή έχω για οταν θα με αφήσουν να θηλασω ή δεν θα το ζήσω ουτε αυτο.
Δεν έζησα φυσιολογικο τοκετο,δεν τις είδα οταν γεννηθηκαν γιατι έκανα ολική ναρκωση,να μη ζήσω ουτε το θηλασμο;
Crying or Very sad 
Ουφ.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με γεια τα ρουχαλακια!!! Μωρε μήπως να πεταχτω κι εγω αύριο να δώ;;;

Αυτες οι συσπασεις.... Δεν το έχω καταλάβει.
Απλα νιώθω κάποιες φορές την κοιλια μου σκληρή κ μετα επανερχεται! Αλλα δεν ποναω, απλα τη νιώθω...

Εσυ Παραμυθένια πως τις αντιμβανεσαι;;

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:Τσιριτρακι δλδ πως ακριβώς πονας;σαν να περιμένεις περίοδο;
Κορίτσια μ εχει πιάσει το παράπονο.εχω κουραστεί με τις αντλησεις,δεν μπορω να ευχαριστηθω τα μωρα μου.κλεινομαι σε ενα δωμάτιο κ αντλω οσο μπορω.οι απαιτήσεις τους αυξάνονται κ εμενα το γάλα μου μειώνεται γιατι έχω κόψει μια άντληση για να κοιμάμαι το βράδυ κ το αφήνω κανα μισάωρο το θηλαστρο κ οχι μεχρι να σταματήσει να στάζει.συν οτι έχω κ τις αποστειρωσεις.
Το απογευμα έδειχνε να πεινουσε η μικρη κ την έβαλα στο στήθος κ μου φάνηκε τόσο απλό κ εύκολο.
Θα καταφέρω να διατηρησω την οποία ροή έχω για οταν θα με αφήσουν να θηλασω ή δεν θα το ζήσω ουτε αυτο.
Δεν έζησα φυσιολογικο τοκετο,δεν τις είδα οταν γεννηθηκαν γιατι έκανα ολική ναρκωση,να μη ζήσω ουτε το θηλασμο;
Crying or Very sad 
Ουφ.
Μαϊμουδάκι μου μη σε πιάνει το παράπονο... Κάνεις ό,τι καλύτερο για τις μικρές σου, αυτό είναι βέβαιο! Για τη μείωση του γάλακτος ρώτησες σύμβουλο; Ρώτησε κάποιον ειδικό. Στο fb υπάρχουν ομάδες θηλασμού που θα μπορούσαν ενδεχομένως να σε βοηθήσουν...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:Τσιριτρακι δλδ πως ακριβώς πονας;σαν να περιμένεις περίοδο;
Κορίτσια μ εχει πιάσει το παράπονο.εχω κουραστεί με τις αντλησεις,δεν μπορω να ευχαριστηθω τα μωρα μου.κλεινομαι σε ενα δωμάτιο κ αντλω οσο μπορω.οι απαιτήσεις τους αυξάνονται κ εμενα το γάλα μου μειώνεται γιατι έχω κόψει μια άντληση για να κοιμάμαι το βράδυ κ το αφήνω κανα μισάωρο το θηλαστρο κ οχι μεχρι να σταματήσει να στάζει.συν οτι έχω κ τις αποστειρωσεις.
Το απογευμα έδειχνε να πεινουσε η μικρη κ την έβαλα στο στήθος κ μου φάνηκε τόσο απλό κ εύκολο.
Θα καταφέρω να διατηρησω την οποία ροή έχω για οταν θα με αφήσουν να θηλασω ή δεν θα το ζήσω ουτε αυτο.
Δεν έζησα φυσιολογικο τοκετο,δεν τις είδα οταν γεννηθηκαν γιατι έκανα ολική ναρκωση,να μη ζήσω ουτε το θηλασμο;
Crying or Very sad 
Ουφ.
Μαιμουδακι γλυκο, σε πηρε το παράπονο μωρε. Λογικο αλλα ξέρεις κι εσυ οτι δεν ειναι έτσι οπως τα λες. Τι σκέφτεσαι τα αρνητικα;
ΓΕΝΝΗΣΕΣ δυο υγιέστατα κορίτσια, στα θήκες ψύχραιμη, ώριμη και δυνατη ολο αυτο το καιρό κ τωρα δίνεις το γάλα σου δώρο ζωής για τις κορουλες σου. Ζεις την μητρότητα, τι μεγαλύτερο απο αυτο! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 19 417472 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Τσιριτρακι δλδ πως ακριβώς πονας;σαν να περιμένεις περίοδο;
Κορίτσια μ εχει πιάσει το παράπονο.εχω κουραστεί με τις αντλησεις,δεν μπορω να ευχαριστηθω τα μωρα μου.κλεινομαι σε ενα δωμάτιο κ αντλω οσο μπορω.οι απαιτήσεις τους αυξάνονται κ εμενα το γάλα μου μειώνεται γιατι έχω κόψει μια άντληση για να κοιμάμαι το βράδυ κ το αφήνω κανα μισάωρο το θηλαστρο κ οχι μεχρι να σταματήσει να στάζει.συν οτι έχω κ τις αποστειρωσεις.
Το απογευμα έδειχνε να πεινουσε η μικρη κ την έβαλα στο στήθος κ μου φάνηκε τόσο απλό κ εύκολο.
Θα καταφέρω να διατηρησω την οποία ροή έχω για οταν θα με αφήσουν να θηλασω ή δεν θα το ζήσω ουτε αυτο.
Δεν έζησα φυσιολογικο τοκετο,δεν τις είδα οταν γεννηθηκαν γιατι έκανα ολική ναρκωση,να μη ζήσω ουτε το θηλασμο;
Crying or Very sad 
Ουφ.
Μαϊμουδάκι μου μη σε πιάνει το παράπονο... Κάνεις ό,τι καλύτερο για τις μικρές σου, αυτό είναι βέβαιο! Για τη μείωση του γάλακτος ρώτησες σύμβουλο; Ρώτησε κάποιον ειδικό. Στο fb υπάρχουν ομάδες θηλασμού που θα μπορούσαν ενδεχομένως να σε βοηθήσουν...
Ξέρω τι πρεπει να κάνω.αλλα είμαι κουρασμένη κ δεν έχω το κουράγιο.πρεπει να αυξησω τις αντλησεις κ να αφήνω το θηλαστρο μεχρι να σταματήσει το στήθος να τρέχει.
Σκέφτομαι οτι πρεπει να είμαι πιο ξεκούραση για να φρόντιζω τα μωρα μου.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:
Ξέρω τι πρεπει να κάνω.αλλα είμαι κουρασμένη κ δεν έχω το κουράγιο.πρεπει να αυξησω τις αντλησεις κ να αφήνω το θηλαστρο μεχρι να σταματήσει το στήθος να τρέχει.
Σκέφτομαι οτι πρεπει να είμαι πιο ξεκούραση για να φρόντιζω τα μωρα μου.
Μήπως θα μπορούσε να αναλάβει μία μέρα ο άντρας σου ή η μητέρα σου αν είναι εκεί για να ξεκουραστείς λιγάκι και να ανακάμψεις;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε Μαιμουδακι σημασια εχει που ειναι καλα τα κοριτσια σου!!!Με η χωρις μητρικο θα μεγαλωσουν μια χαρα και θα ειναι υγιεστατες!!!

Ασε που εισαι απο τις μονες διδυμομανουλες που προσπαθησαν τοσο πολυ, οι περισσοτερες λογω ΜΕΝΝ δε θηλαζουν καθολου!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαϊμουδάκι μου γλυκό, εσύ πέρασες τόσα και είσαι δυνατή. Εχει δίκιο η παραμυθένια πες να σε βοηθήσουν να ξεκουραστείς μια μέρα και θα πάρεις τα πάνω σου. Τα κάνεις όλα τέλεια, μην σε παίρνει από κάτω.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινάκι πετάξου ασυζητητή!!!

Μαιμουδάκι μου από τη μία είναι απόλυτα λογικό να σε πιάνει για κάποια πράγματα το παράπονο...σκέψου όμως τα θετικά όπως σου λένε και τα κορίτσια!
Έχεις 2 κούκλες που είναι Υγιέστατες, καταφέρνεις και τους δίνεις δικό σου γάλα ακόμη κ αν ελαττώνεται, ακόμη και αν κουράζεσαι και όλα πηγαίνουν καλά!!!
Είναι πολύ σημαντικό να επικεντρωνόμαστε στα θετικά γιατί αρνητικά θα υπάρχουν πάντα σε όλες τις καταστάσεις και δεν αξίζει να τα αφήνουμε να μας καταβάλουν!

Οι πόνοι, εκτός του ότι πονάω χαμηλά στη βουβωνική χώρα, κάτι ανάμεσα σε πολύ έντονο βάρος με σχετικό πόνο, πονάει και η κοιλιά μου, όχι συνεχόμενα, αλλά πολύ συχνά μέσα στη μέρα και ενοχλητικά...
Χτες που τον είδα εκεί που έκανα τις εξετάσεις γιατί ήταν παρών μου είπε ότι θα τα έχω αυτά τώρα και ότι είναι φυσιολογικό...δεν του ανέλυσα βέβαια ιδιαίτερα, του είπα απλά ότι πονάω...Rolling Eyes 
Δεν ξέρω κατά πόσο και αν επιβαρύνει και η κούραση γιατί η αλήθεια είναι ότι τα χω φτύσει....
Δεν μπορώ να το περιγράψω σαν πόνο περιόδου γιατί είναι σε άλλα σε σημεία και δεν μοιάζει ιδιαίτερα...πάντως στη βουβωνική χώρα είναι λες και κάτι με "σφίγγει" και βάρος, πολύ βάρος...


Σας βάζω μερικά δειγματάκια!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αν και χάνουν κατά πολύ στις φώτο...από κοντά έχουν άλλη χάρη και είναι κ πιο μικρούλια από ότι φαίνονται! Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 19 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 30 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις