Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
153 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 153 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Αυτες οι συσπασεις.... Δεν το έχω καταλάβει.
Απλα νιώθω κάποιες φορές την κοιλια μου σκληρή κ μετα επανερχεται! Αλλα δεν ποναω, απλα τη νιώθω...

Εσυ Παραμυθένια πως τις αντιμβανεσαι;;
Σα μυρμήγκιασμα αρχικά χαμηλά που εξαπλώνεται προς τα πάνω και η κοιλιά μου γίνεται πολύ σκληρή για μερικά δευτερόλεπτα, μετά χαλαρώνει πάλι. Ούτε εγώ πονάω, απλά είναι λίγο ενοχλητικό... Αν αποκτήσουν περιοδικότητα π.χ ανά δέκα λεπτά είναι λόγος να επικοινωνήσεις με τη μαία.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Εβινάκι πετάξου ασυζητητή!!!

Μαιμουδάκι μου από τη μία είναι απόλυτα λογικό να σε πιάνει για κάποια πράγματα το παράπονο...σκέψου όμως τα θετικά όπως σου λένε και τα κορίτσια!
Έχεις 2 κούκλες που είναι Υγιέστατες, καταφέρνεις και τους δίνεις δικό σου γάλα ακόμη κ αν ελαττώνεται, ακόμη και αν κουράζεσαι και όλα πηγαίνουν καλά!!!
Είναι πολύ σημαντικό να επικεντρωνόμαστε στα θετικά γιατί αρνητικά θα υπάρχουν πάντα σε όλες τις καταστάσεις και δεν αξίζει να τα αφήνουμε να μας καταβάλουν!

Οι πόνοι, εκτός του ότι πονάω χαμηλά στη βουβωνική χώρα, κάτι ανάμεσα σε πολύ έντονο βάρος με σχετικό πόνο, πονάει και η κοιλιά μου, όχι συνεχόμενα, αλλά πολύ συχνά μέσα στη μέρα και ενοχλητικά...
Χτες που τον είδα εκεί που έκανα τις εξετάσεις γιατί ήταν παρών μου είπε ότι θα τα έχω αυτά τώρα και ότι είναι φυσιολογικό...δεν του ανέλυσα βέβαια ιδιαίτερα, του είπα απλά ότι πονάω...Rolling Eyes 
Δεν ξέρω κατά πόσο και αν επιβαρύνει και η κούραση γιατί η αλήθεια είναι ότι τα χω φτύσει....
Δεν μπορώ να το περιγράψω σαν πόνο περιόδου γιατί είναι σε άλλα σε σημεία και δεν μοιάζει ιδιαίτερα...πάντως στη βουβωνική χώρα είναι λες και κάτι με "σφίγγει" και βάρος, πολύ βάρος...


Σας βάζω μερικά δειγματάκια!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αν και χάνουν κατά πολύ στις φώτο...από κοντά έχουν άλλη χάρη και είναι κ πιο μικρούλια από ότι φαίνονται! Very Happy Very Happy
Καλοφορετα! Βλέπω καλα; Γκρι φορεματακι; Πολυ ωραίο!!! Και σορτσακια για του χρονου! Να που μας πέρασε η Τσιριτρι!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τσιριτρί με γειά! Να τα χαρεί το μπεμπουλίνι σου!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ λάτρεψα το κίτρινο εσωρουχάκι με το φοβερό μηνυματάκι!!!

Τέλεια τα ρουχαλάκια Τσιριτράκι!
Να τα χαρεἰ η μπεμπούλα σου...

Δε θέλω να σε αγχώσω αλλά προσπάθησε να ξεκουράζεσαι...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γύρισα!!!!

Μπράβο στα κοριτσάκια για τις εξετάσεις τους! Είναι γερή η ομάδα μας! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 328109 

paramythenia,
και τούρτα και φρέντο;;; Δεν θα κοιμηθείς αλλά τουλάχιστον θα ξαλαφρώσεις!

tsiritri,
μεγειές!
Να ξεκουραστείς λίγο για να σταματήσουν οι έντονες συσπάσεις. Είναι νωρίς ακόμα! (και το evini πριν παλουκωθεί είχε πονάκια και ταλαιπωριότανε)

maimou,
λογικό να απογοητεύεσαι, ρε κορίτσι. Μήπως να κάνεις πιο συχνές αντλήσεις, μπας και ερεθίσεις το στήθος και κατεβάσει παραπάνω ποσότητα;
Είναι αυτή η κούραση με τα νέα μωρά στο σπίτι, άστα να πάνε. Εδώ με ένα μωρό και τα παίζεις.... Wink 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:paramythenia,
και τούρτα και φρέντο;;; Δεν θα κοιμηθείς αλλά τουλάχιστον θα ξαλαφρώσεις!
Βρε ο freddo ήταν decaf. Και δε νομίζω ότι έχω άλλο βάρος για να ξαλαφρώσω... Σήμερα ο αγώνας έληξε Παραμυθένια - τουαλέτα: 3-0! Δε μου έχει ξανασυμβει λέμε!Laughing Laughing Laughing Laughing

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Very Happy Smile Very Happy  Ευχαριστωωωωω Smile Very Happy 

Ειναι χακι το φορεματακι, της πηρα πολλα πραγματακια για καλοκαιρι πχ και εως ενος ετους...παραπροχωρησα αλλα δεν μπορεσα να κρατηθω!!! Ειδικα λογω τιμης! Μεχρι κ τζιν παντελονακι πηρα Very Happy  . Το οτι για νεογεννητο δεν εχω τιποτα ειναι αλλο θεμα Laughing 'Laughing  Τα καλτσακια μονο Laughing


Πρεπει να δω τι θα γινει τελικα με τη δουλεια.....τωρα που χαλαρωσα καμια ωριτσα καπως ηρεμησα Crying or Very sad
Πως θα τον κανω τον ατιμο να το καταλαβει απορω.αφου οτι κ αν του λεω με αγνοει Crying or Very sad

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με γειά σας Τσιριτρι! Χρειάζεσαι άμεσα ξεκούραση! Μπήκες στον 8ο πρέπει να σταματήσεις!

Κορίτσια στις γειτονιές του Πειραιά γίνεται πόλεμος, σειρήνες, μολωτοφ , χρύσα αυγά, αντιεξουσιαστες , ματ, ελικόπτερα! Πιάνουμε πάτο....

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παραμυθένια 3 φορές; Μήπως πλησιάζει ο τοκετος; Αληθεια έχει εμπεδωθει το παραμυθακι σου;

Σοφια, νομίζω ο,τι και να πούμε για το συμβάν θα ειναι τόσο λίγο...
Ντροπή και αίσχος. Ας ειναι η αρχή του τέλους γι'αυτη τη παράταξη. Όχι βέβαια οτι χρειαζόταν ανθρώπινη θυσία γι αυτο...

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Παραμυθένια 3 φορές; Μήπως πλησιάζει ο τοκετος; Αληθεια έχει εμπεδωθει το παραμυθακι σου;

Σοφια, νομίζω ο,τι και να πούμε για το συμβάν θα ειναι τόσο λίγο...
Ντροπή και αίσχος. Ας ειναι η αρχή του τέλους γι'αυτη τη παράταξη. Όχι βέβαια οτι χρειαζόταν ανθρώπινη θυσία γι αυτο...
Δε νομίζω... Δε θα το έβλεπε χθες ο γιατρός; Απλά είχα να πάω τουαλέτα 2 ημέρες. Crying or Very sad Αφού χθες η μαία με παρακαλούσε πραγματικά να φάω τούρτα μπας και με διευκολύνει...

Είναι με το κεφάλι αρκετά κάτω αλλά δε μου είπε τίποτε για εμπέδωση... Απλά μου είπε ότι την επόμενη φορά που θα πάμε η μαία μου θα μου κάνει δακτυλική εξέταση για να δει αν έχει εμπεδωθεί, σε ποια κατάσταση είναι ο τράχηλος, αν υπάρχει κάποια μεμβράνη που ίσως εμποδίσει την κάθοδο του μωρού...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο με το δάχτυλο....
Κι εμένα έτσι μου είπε θα με δει την Τρίτη, λες να μπορει να προκαλέσει τοκετο έστω κι άθελα ; Με τρομάζει η ιδέα με όσα έχω διαβάσει.

Ιωάννα πες τα στη Τσιριτρι αν κ δεν μας ακούει...
Αληθεια Τσιριτρι ο γιατρός τι σου είπε που εργάζεται ακόμη;
Επίσης ο πατέρας σου γιατι δε μιλάει στον αδερφό του; Rolling Eyes 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Αυτο με το δάχτυλο....
Κι εμένα έτσι μου είπε θα με δει την Τρίτη, λες να μπορει να προκαλέσει τοκετο έστω κι άθελα ; Με τρομάζει η ιδέα με όσα έχω διαβάσει.

Κι εμένα, η αλήθεια είναι...
Αλλά το συζήτησα με τη μαία μου, την οποία την εμπιστεύομαι να σου πω την αλήθεια και μου εξήγησε τι ακριβώς θα ελέγξει... Μπορείς να της εξηγήσεις ότι δε θέλεις σε καμία περίπτωση να σου προκαλέσει κάποιο "τραύμα" που θα οδηγήσει σε έναρξη του τοκετού...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paramythenia στις Τετ Σεπ 18, 2013 12:25 pm, 1 φορά

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου καλό βράδυ! Πάω για ύπνο.
Αύριο έχω μάθημα για περιποίηση μωρού και μετά ραντεβού να δω την μπέμπα μου!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 334590 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria-lar έγραψε:Κοριτσάκια μου καλό βράδυ! Πάω για ύπνο.
Αύριο έχω μάθημα για περιποίηση μωρού και μετά ραντεβού να δω την μπέμπα μου!

Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 334590 
Καληνύχτα κοριτσάκι!
Με το καλό αύριο να δεις την κορούλα σου!
Δε θα μας ξεχάσεις ε;
Φιλάκια!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τσιριτρακι με γειες!!!καλοφορετα να ειναι!!πολυ ομορφα ολα!! προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις, παραμυθενια και εβινακι και εσεις το ιδιο εφοσον νιωθετε συσπασεις!!!

μαιμουδιτσα ολα αυτα που νιωθεις ειναι πολυ πολυ λογικά, εχεις εξαντληθει και σωματικα...ειναι πολυ λογικο!!! προσπαθησε να ζητησεις βοηθεια απο μαμαδοπεθερικα και συζυγο για να ξεκουραστεις λιγο και θα δεις ποσο θα αλλαξει η ψυχολογια σου!!!! θελω επισης σε αυτο το σημειο να καταγγειλω κατι... νομιζω οτι διαβαζοντας τοσα βιβλια και συζητωντας ολη μερα για τοκετους, θηλασμους και μητροτητα, φτιαχνουμε εικονες και δεδομενα στο μυαλο μας και οταν συμβαινει κατι και παρεκκλινουμε απο αυτο, μετα απογοητευομαστε ...και δεν ειναι σωστο!!!
και γω δεν ηθελα καισαρικη...αλλα αναγκάστηκα να κάνω...και τι εγινε?? τωρα μια χαρα, κλεινω το ραντεβουδάκι μου και πάω!!!και θα τελειωσω και σε 10 λεπτα τσακ μπαμ...και δε θα εχω ράμματα στο πιπί και όλα κομπλε... Και γάλα όπως προειπα δεν ειχα και εδινα απο την πρωτη κιόλας μερα ΚΑΙ συμπληρωμα...και τι εγινε???ο μικρουλης μου εγινε 2 μετρα (που λεει ο λογος!!) και ειναι υγιεστατος και ζωηροτατος..!!!ενταξει, σα το θηλασμό δεν εχει, το ξερουμε, αλλα και τι εγινε???και γω δε θηλασα αλλα εγινα ολοκληρη νταρντανα!!! ουτε η δικη μου μαμα ειναι "λιγοτερο" μάνα απο κάποια που θηλασε επειδη η δικη μου δεν τα καταφερε!!!και γάλα απο το βυζι της κατσικας να μου εδινε, η μαμα μου ειναι η καλυτερη μαμα του κοσμου για μενα..!!Με πολλη πολλη...ΑΠΕΡΑΝΤΗ θαελεγα αγάπη σας το λεω...σταματηστε να πλάθετε ιδανικες εικονες στο μυαλο σας που στο τελος περισσοτερο κακό παρά καλό σας κάνουν!!! Η ιδανική εικόνα ειναι μια μανουλα που φερνει στον κόσμο ενα υγιές παιδί (ή δυο στη περιπτωση της Μαιμους) και που κάνει τα πάντα για να μεγαλωσει σωστα το παιδακι της (είτε με μητρικό γάλα,ειτε με ΝΑΝ-frisolac-NOVALAC κτλ...ειτε με ρουχα beneτton, ειτε με ρουχα burberry...)! Στο τελος της ημερας αυτο που μετραει ειναι ΕΝΑ!!! ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sophia έγραψε:Το τρία ειναι λάθος ξανά μέτρα!

Γιούλη δεν περιορίζεται μόνο εκεί!!!

3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η αληθεια ειναι Γιουλη οτι οι περισσότερες στην ομαδα μας το έχουμε παρακανει με το διάβασμα...
Παραενημερωνομαστε αλλα το προτιμω απο την άγνοια.

Στο τελος ομως όλες θα βρούμε την ισορροπία νομίζω!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτό με τα χαρχαλέματα από κάτω δεν μου ακούγεται και πολύ "φυσικό".
Σαν να αρχίζουν να βιάζονται οι γιατροί σας να γεννήσετε.... Γκρρρρρρρ

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Αυτό με τα χαρχαλέματα από κάτω δεν μου ακούγεται και πολύ "φυσικό".
Σαν να αρχίζουν να βιάζονται οι γιατροί σας να γεννήσετε.... Γκρρρρρρρ
Mη με αγχώνεις Ζβουρίτσα. Εγώ ξηγήθηκα με τη μαία μου... Δε θα χαρχαλέψει τίποτε! Μη μου βάζεις ιδέες...Rolling Eyes

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:
ioazon έγραψε:Αυτό με τα χαρχαλέματα από κάτω δεν μου ακούγεται και πολύ "φυσικό".
Σαν να αρχίζουν να βιάζονται οι γιατροί σας να γεννήσετε.... Γκρρρρρρρ
Mη με αγχώνεις Ζβουρίτσα. Εγώ ξηγήθηκα με τη μαία μου... Δε θα χαρχαλέψει τίποτε! Μη μου βάζεις ιδέες...Rolling Eyes
Εγω θα την εμπιστευτω. Την αμφισβητησα για διάφορα αλλα σε ολα είχε δίκιο. Με πήγε καλα, ψύχραιμα και σωστα εώς εδω.
Δεν με φόρτωσε φάρμακα, δεν με τρομοκρατησε, ηταν απλή κι επεξηγηματικη.
Αν αρχίζω πάλι να ψαχνομαι....

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Η αληθεια ειναι Γιουλη οτι οι περισσότερες στην ομαδα μας το έχουμε παρακανει με το διάβασμα...
Παραενημερωνομαστε αλλα το προτιμω απο την άγνοια.

Στο τελος ομως όλες θα βρούμε την ισορροπία νομίζω!
Και γω ετσι ακριβως ειμαι...!!!ειδικα στην εγκυμοσυνη του Κων/νου ημουν με ενα βιβλιο εγκυμοσυνης στο χερι...ουτε πανελληνιες τόσο διάβασμα!!! δε ξερω αν εφταιγε αυτό ή η παλινδρομη που ειχα πιο πριν, αλλα ημουν σε ολη την εγκυμοσυνη μες στο αγχος!!! με το που ενιωθα το παραμικρό κατευθειαν εψαχνα να βρω τι συμπτωμα θα μπορουσε να ειναι!! σ αυτη την εγκυμοσυνη ημουν πιο χαλαρη και το ευχαριστηθηκα πιο πολυ χωρις τόσο αγχος (με περισσοτερη κουραση βεβαια λογω του παιδιου)!!! απλά δε θέλω να στεναχωριεται καμία (στην προκειμενη η Μαιμου) γτ δε προλαβαινει να ξεκουραστει, να κοιμηθει, να θηλασει κτλ...!!!! ξερω, οι κολλημενες με το θηλασμο θα αντιδράσουν, αλλα δε μπορω να μη το πω...Μαιμουδιτσα μου εγω θεωρω οτι αν η κουραση και το αγχος να προλαβεις τα γραμμαρια για Δ Υ Ο παιδια σε καταβάλλουν, σου χαλανε τη ψυχολογια ή σε καταρρακωνουν, για μενα δωσε ενα γευμα συμπληρωμα..!!!το να τρεχεις ολη μερα να προλαβεις ή να εισαι ολη μερα σε ενα δωματιο και να αντλεις σου τρωει τη ψυχη!!! Σκοπός ειναι να απολαμβανεις τη μητροτητα και όχι
 να σε καταρρακωνει...!!! δε θελω καμία μανουλα να στεναχωριεται για τετοια πραγματα!!

ioazon έγραψε:Αυτό με τα χαρχαλέματα από κάτω δεν μου ακούγεται και πολύ "φυσικό".
Σαν να αρχίζουν να βιάζονται οι γιατροί σας να γεννήσετε.... Γκρρρρρρρ
Ιωάννα σσσσσσ μη βγει παρα εξω...αλλα και εμεις βιαζομαστε να γεννησουμε!!!!χαχαχαχαχα tongue 
χωρις πλακα τωρα δε νομιζω οτι θα εκανε καποιος γιατρος (οχι χασαπης) κατι τετοιο μη ελεγχομενα προκαλωντας ζημια.. εμενα πάντως οταν της ειπα οτι ποναω φρικτα απο κατω, μου εβαλε για να δει αν εχω διαστολη ...δεν εγινε καμια ζημιά ουτε προκληθηκε διαστολη.. (απεραντη ενοχληση και δυσανασχετηση απο μερους μου μονο..)

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΣΙΡΙΤΡΑΚΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ Κ ΣΕ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ...
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ!!! ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ!!!

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ...

ΚΑΛΕ ΤΟΣΗ ΗΤΑΝ Η ΠΙΕΣΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΕΠΑΙΞΕ ΤΟ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ... ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΗ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ 4 Κ 4,5 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΕΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΖΑΛΙΖΟΜΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΑ... ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΗ ΛΥΠΟΘΗΜΗΣΩ Κ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ??? Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΜΕ ΤΟ ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ Ποπακι πολυ χαμηλή η πίεση!
Να προσεχείς κ να την παρακολουθείς.
Κορίτσια την καληνύχτα κ τα φιλια μου!
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καληνύχτες κι από εμένα!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 20 850933

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ...
JULAKI ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!! Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΚΙΟΛΑΣ ΘΑ ΞΕΡΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ...

ΠΩ ΝΙΩΘΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΙΕΣΗ ΕΚΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΕΡΙ ΣΕ ΛΙΓΟ...
ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ... ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΠΙΑ...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις