Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
135 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 135 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 41]

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maimou2009 έγραψε:Κοριτσια προσοχη με τα μπιμπερο.πηραμε της τσικο που μας σύστησε η παιδιατρος κ τελικα τα ζαργανουλια έδειξαν την προτίμηση τους σε δυο nuk που ειχα που μου στειλαν δειγματα,γι αυτο μην παίρνετε πολλά.ειδικά εσεις που θα θηλασετε.
Η μεγαλη μου κανει το εξής κουφό.τρωει δεν ρεύεται κ μετα απο μια ωρα βάζει τα κλάματα κ μολις την σηκωσω ρεύεται. Rolling Eyes 
Maimouditsa δε ξερω αν θα σε βοηθησει καθολου η δικη μου εμπειρια...το ελπιζω..!! κ εμενα δε ρευόταν καθόλου ευκολα...αυτο που βοηθουσε ήταν να τον κραταω κατω απο τις μασχαλες στα πλευρα και να τον σηκωνω στον αερα...με το που τεντωνοταν το σωματακι του τότε ρευόταν.επισης κατα τη διαρκεια της ημερας που εισαι ξυπνια, βαλτην λίγο μπρουμυτα αν δεν εχει ρευτει.κι αυτο βοηθαει πολυ.συνηθως ρευονται κατευθειαν έτσι...
 
ioazon έγραψε:
Ναι-ναι. Θέλει δοκιμές. Ποτέ δεν ξέρεις ποιο θα προτιμήσουν!
Εγώ δεν θα αγοράσω καθόλου. Άμα χρειαστεί, στέλνω τον άντρα....
Ιωαννάκι μου καλό θα ειναι να εχεις τουλαχιστον ένα μικρό γυαλινο στο σπίτι καλού κακου...στο λεω ως παθουσα που ημουν σιγουρη οτι θα θηλαζα και τελικα δεν ειχα γαλα και μολις φτασαμε σπιτι με το μωρό τρεχαμε να αποστειρωσουμε το μπιμπερο (που ευτυχως ειχα) και να προλαβουμε να τον ταισουμε...μία στο εκατομμυριο να μην καταφερεις για οποιονδηποτε λόγο να θηλασεις, καλυτερα να εχεις ενα στο σπιτι για οταν θα ερθεις απο το μαιευτηριο... (γνωμη μου πάντα,ετσι??).

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie σωστό αλλα δεν θα ξέρουμε απο το μαιευτήριο να μπορούμε αν θηλαζουμε ή όχι;
Επίσης εννοείς να έχουμε μπιμπερο κ γάλα σκόνη;
Αχ μωρε δε θέλω να δώσω σκόνη στο μωρακι μου αλλα με αγχωνει η ιδέα οτι μπορει να μην του φτάνει το γάλα μου κ να κλαίει....

Αποτριχωση τι εννοείτε κορίτσια; Κερί;
Εγω έκανα ψες με ξυράφι κ θα προσπαθώ εφεξής να το συντηρω μέχρι τη μεγάλη μέρα!
Έριξα κι ένα ξυράφι στη βαλίτσα καλού κακου.

Μαρακι μαγνήσιο κ εγω, 3 την ημέρα, τα ξεκίνησα για τις κραμπες στα πόδια αλλα βοήθησαν κ στις συσπασεις. Μου είπε να το κόψω στις 37...
Πάντως ρε παιδι μου φοβερό συμπλήρωμα, μόλις ένιωθα ενόχληση κ το επινα ένιωθα αμέσως καλύτερα!
Ιωάννα πως είσαι που ποναγες; Μαγνήσιο παίρνεις εσυ;

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Julie σωστό αλλα δεν θα ξέρουμε απο το μαιευτήριο να μπορούμε αν θηλαζουμε ή όχι;
Επίσης εννοείς να έχουμε μπιμπερο κ γάλα σκόνη;
Αχ μωρε δε θέλω να δώσω σκόνη στο μωρακι μου αλλα με αγχωνει η ιδέα οτι μπορει να μην του φτάνει το γάλα μου κ να κλαίει....
γαλα οχι..δεν υπαρχει λογος. στην αναγκη εχουν ολα τα φαρμακεια!!!μπιμπερο ομως καλυτερα να εχετε εστω ενα....αλλωστε αργοτερα που θα πινει νερακι θα το χρειαστειτε ετσι κι αλλιως...δε θα πεταχτει!!

Αποτριχωση τι εννοείτε κορίτσια; Κερί;
Εγω έκανα ψες με ξυράφι κ θα προσπαθώ εφεξής να το συντηρω μέχρι τη μεγάλη μέρα!
Έριξα κι ένα ξυράφι στη βαλίτσα καλού κακου.
με μηχανη εννοουσα εγω!!!το κερι δε τ αντεχω με τιποτα...σα μικρα καρδιακα επεισοδια!!χαχαχα

Μαρακι μαγνήσιο κ εγω, 3 την ημέρα, τα ξεκίνησα για τις κραμπες στα πόδια αλλα βοήθησαν κ στις συσπασεις. Μου είπε να το κόψω στις 37...
Πάντως ρε παιδι μου φοβερό συμπλήρωμα, μόλις ένιωθα ενόχληση κ το επινα ένιωθα αμέσως καλύτερα!
Ιωάννα πως είσαι που ποναγες; Μαγνήσιο παίρνεις εσυ;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν παίρνω μπιμπερό και δεν παίρνω ούτε φόρμουλα.
Αν χρειαστούν, θα αγοραστούν και τα δυο μαζί από το εφημερεύον φαρμακείο. (και άμα κλαίει το μωρό θα το 'χω πάνω στο βυζί μέχρι να ετοιμαστεί η φόρμουλα)

evini,
Αν το γάλα δεν φτάνει τις πρώτες μέρες, αφήνεις το μωρό πάνω στο βυζί απεριόριστο χρόνο για να αυξηθεί η παραγωγή σου Wink (τα λέει και η Πατσούρου, ντε)

Ποιο μαγνήσιο; Δεν παίρνω τίποτα!
Φαντάζομαι πως μεγαλώνει το χταπόδι και αλλάζει η αίσθηση που έχω....

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η Πατσουρου καλα τα λέει, εμείς τι κάνουμε;
Κι η Μαϊμού μας, το παλεύει, το θελει, το πιστεύει αλλα να που χρειάστηκαν συμπλήρωμα τα κορίτσια της.
Αγχωνομαι στην ιδέα του θηλασμου, θέλω παρα παρα πολυ να τα καταφέρω!!!!

Απο μπιμπερο πάντως είμαι ΟΚ, έχω ήδη 6!
Ευγενική χορηγία και αυτα φυσικα.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Η Πατσουρου καλα τα λέει, εμείς τι κάνουμε;
Κι η Μαϊμού μας, το παλεύει, το θελει, το πιστεύει αλλα να που χρειάστηκαν συμπλήρωμα τα κορίτσια της.
Αγχωνομαι στην ιδέα του θηλασμου, θέλω παρα παρα πολυ να τα καταφέρω!!!!

Απο μπιμπερο πάντως είμαι ΟΚ, έχω ήδη 6!
Ευγενική χορηγία και αυτα φυσικα.

Με το μπαρδόνε αλλά η maimou μας γέννησε πρόωρα Wink 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
evini7 έγραψε:Η Πατσουρου καλα τα λέει, εμείς τι κάνουμε;
Κι η Μαϊμού μας, το παλεύει, το θελει, το πιστεύει αλλα να που χρειάστηκαν συμπλήρωμα τα κορίτσια της.
Αγχωνομαι στην ιδέα του θηλασμου, θέλω παρα παρα πολυ να τα καταφέρω!!!!

Απο μπιμπερο πάντως είμαι ΟΚ, έχω ήδη 6!
Ευγενική χορηγία και αυτα φυσικα.

Με το μπαρδόνε αλλά η maimou μας γέννησε πρόωρα Wink 
Κι η Πατσουρου λέει πως οπότε κι αν γεννήσεις το στήθος ετοιμάζει γάλα. Ακόμη και στα πρόωρα το γάλα εχει άλλη συσταση απο οτι αυτο για τα τελειομηνα.
Γι αυτο απορώ....

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:
ioazon έγραψε:
evini7 έγραψε:Η Πατσουρου καλα τα λέει, εμείς τι κάνουμε;
Κι η Μαϊμού μας, το παλεύει, το θελει, το πιστεύει αλλα να που χρειάστηκαν συμπλήρωμα τα κορίτσια της.
Αγχωνομαι στην ιδέα του θηλασμου, θέλω παρα παρα πολυ να τα καταφέρω!!!!

Απο μπιμπερο πάντως είμαι ΟΚ, έχω ήδη 6!
Ευγενική χορηγία και αυτα φυσικα.

Με το μπαρδόνε αλλά η maimou μας γέννησε πρόωρα Wink 
Κι η Πατσουρου λέει πως οπότε κι αν γεννήσεις το στήθος ετοιμάζει γάλα. Ακόμη και στα πρόωρα το γάλα εχει άλλη συσταση απο οτι αυτο για τα τελειομηνα.
Γι αυτο απορώ....
Επειδή ήταν πρόωρα έμειναν μακρυά της, μπρε. Εμείς λογικά θα τα έχουμε κοντά μας από την αρχή.
Επίσης, τα προωράκια δεν είναι τόσο δυνατά για να θηλάσουν. Το τελειόμηνο μωρό κάνει σωστή θηλαστική κίνηση και έχει τη δύναμη από την αρχή.
Μη φοβάσαι, ω ρε! Ξέρουν αυτά. Είναι προγραμματισμένα!
Ακόμα και οι ζαργάνες όταν μπήκαν στο στήθος θηλαστική κίνηση έκαναν! Δεν σβήνεται το ένστικτο!

Να ΄ξηγηθώ: δεν λέω πως δεν θα δώσω φόρμουλα ότι και να γίνει. Λέω πως οφείλω να αφοσιωθώ στο θηλασμό και να αντιμετωπίσω τις δυσκολίες που μπορεί να είναι και πολλές γιατί είμαι πεπεισμένη πως είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
evini7 έγραψε:
ioazon έγραψε:
evini7 έγραψε:Η Πατσουρου καλα τα λέει, εμείς τι κάνουμε;
Κι η Μαϊμού μας, το παλεύει, το θελει, το πιστεύει αλλα να που χρειάστηκαν συμπλήρωμα τα κορίτσια της.
Αγχωνομαι στην ιδέα του θηλασμου, θέλω παρα παρα πολυ να τα καταφέρω!!!!

Απο μπιμπερο πάντως είμαι ΟΚ, έχω ήδη 6!
Ευγενική χορηγία και αυτα φυσικα.

Με το μπαρδόνε αλλά η maimou μας γέννησε πρόωρα Wink 
Κι η Πατσουρου λέει πως οπότε κι αν γεννήσεις το στήθος ετοιμάζει γάλα. Ακόμη και στα πρόωρα το γάλα εχει άλλη συσταση απο οτι αυτο για τα τελειομηνα.
Γι αυτο απορώ....
Επειδή ήταν πρόωρα έμειναν μακρυά της, μπρε. Εμείς λογικά θα τα έχουμε κοντά μας από την αρχή.
Επίσης, τα προωράκια δεν είναι τόσο δυνατά για να θηλάσουν. Το τελειόμηνο μωρό κάνει σωστή θηλαστική κίνηση και έχει τη δύναμη από την αρχή.
Μη φοβάσαι, ω ρε! Ξέρουν αυτά. Είναι προγραμματισμένα!
Ακόμα και οι ζαργάνες όταν μπήκαν στο στήθος θηλαστική κίνηση έκαναν! Δεν σβήνεται το ένστικτο!

Να ΄ξηγηθώ: δεν λέω πως δεν θα δώσω φόρμουλα ότι και να γίνει. Λέω πως οφείλω να αφοσιωθώ στο θηλασμό και να αντιμετωπίσω τις δυσκολίες που μπορεί να είναι και πολλές γιατί είμαι πεπεισμένη πως είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.
Σωστο κι αυτο! Μωρε τι καλη μανούλα που θα γίνεις εσυ!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 125586 

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές σας! Να στε καλά και σεις και τα μωρακια σας :-) θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά για νέα! Φιλιά σε όλες!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini,
απλά επειδή με θήλασε η μάνα μου 2 χρόνια, είμαι πεπεισμένη πως έκανε το σωστό (κι ας μην την έχω εδώ να μου τα πει).

Έχω πει όμως πως αν φρικάρω επειδή πχ είμαι πολλές μέρες ξάγρυπνη και φτάσω στα όριά μου, θα καταφύγω στο συμπλήρωμα. Αλλά όχι με την πρώτη.
Και δεν είναι όλες οι περιπτώσεις δύσκολες. Μία φίλη μου κατάφερε σε 10-12 μέρες να εδραιώσει θηλασμό. Άλλη σε 25-30 μέρες. Με υπομονή και θέληση.
Δεν θέλω να προσφύγω στο έτοιμο γάλα για 100 λόγους: αλλεργίες, τάση για παχυσαρκία, παλινδρομήσεις. Και πέρα από αυτό είναι και ο δεσμός που αναπτύσσεις με τα σκασμένα όταν τα θηλάζεις.
Ε, είπα να κάνω παιδί, ας το κάνω στο φουλ! Laughing 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eua9 έγραψε:Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές σας! Να στε καλά και σεις και τα μωρακια σας :-) θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά για νέα! Φιλιά σε όλες!
Πες μας πως είσαι; Καλά αισθάνεσαι;
Πώς σου φαίνεται η μπέμπα; Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 215994 

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιωαννα ειμαι μαζι σου 100%!!!
ουτε εγω θελω να δωσω φορμουλα
ουτε θελω να χρειαστω μπιμπερο, ουτε αποστειρωτη, ουτε τίποτα...
παρολαυτα επειδη όλα ειναι στη ζωή, και επειδη εδω μοιραζομαστε τις γνωσεις και τις εμπειριες μας, εγω ετρεχα πανικόβλητη τελευταια στιγμη για να ταισω το μωρο.και πιστεψε με, το ειχα άαααααααααααπειρη ωρα στο στηθος και μόλις το εβγαζα ουρλιαζε πάλι.... γάλα σκόνη δεν ειχα στο σπιτι φυσικα, απο φαρμακειο πηραμε στο δρομο...απλα εδω τα φαρμακεια δεν εχουν όλα τα μπιμπερο, και όλες τις μαρκες. γι αυτο και προτεινα να εχετε στο σπιτι αυτο που εσεις επιλεγετε ως μπιμπερο και όχι αναγκαστικά όποιο βρηκες στο φαρμακειο...
τελοσπαντων, επιβραβευω στο έπακρο την αποφασιστικότητα σου και ελπίζω να μη χρειαστει να δωσει καμιά μας φόρμουλα στα παιδάκια μας και να εχουμε όλες γάλα και να μπορουμε να θηλασουμε...!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 328109 
τελος, να επισημάνω οτι στα χθεσινα βιντεακια της Πατσουρου (που εβλεπα ως τις 2,30-ο,τι ναναι ειμαι) αυτο που έλεγε και τονιζε η ίδια είναι οτι δεν ειναι το μητρικό γάλα αυτο που εχει σημασια. ουτε ο θηλασμος. ουτε πρεπει να το βάλουμε σκοπό της ζωης μας να θηλασουμε. πρεπει απλα να πεισουμε τον εαυτο μας οτι μπορουμε να το κανουμε και να αφεθουμε και να το απολαυσουμε...
επισης ειπε οτι δε τρεχει και τίποτα αν δωσουμε το μωρό και ένα βραδυ στις μαιες να του δωσουν φορμουλα προκειμενου εμεις να ξεκουραστουμε και να κοιμηθουμε. τουναντιον, μπορει αυτή η κίνηση να σώσει έναν θηλασμό ετών, αν σκεφτεις οτι απο την υπερβολική εξαντληση αν δεν δωσεις στον εαυτο σου μια ανασα ξεκουρασης μπορει να αγανακτησεις και να τα παρατησεις εντελως. αυτο που εννοω δεν ειναι "δωστε φορμουλα και κλάιν μάιν". είναι οτι ακομα και η Πατσουρου (που την αναφερουμε λες και ειναι ευαγγέλιο χιχιχιχιχι) τονιζει οτι πρεπει να ειμαστε χαλαρες.

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioazon έγραψε:evini,
απλά επειδή με θήλασε η μάνα μου 2 χρόνια, είμαι πεπεισμένη πως έκανε το σωστό (κι ας μην την έχω εδώ να μου τα πει).

Έχω πει όμως πως αν φρικάρω επειδή πχ είμαι πολλές μέρες ξάγρυπνη και φτάσω στα όριά μου, θα καταφύγω στο συμπλήρωμα. Αλλά όχι με την πρώτη.
Και δεν είναι όλες οι περιπτώσεις δύσκολες. Μία φίλη μου κατάφερε σε 10-12 μέρες να εδραιώσει θηλασμό. Άλλη σε 25-30 μέρες. Με υπομονή και θέληση.
Δεν θέλω να προσφύγω στο έτοιμο γάλα για 100 λόγους: αλλεργίες, τάση για παχυσαρκία, παλινδρομήσεις. Και πέρα από αυτό είναι και ο δεσμός που αναπτύσσεις με τα σκασμένα όταν τα θηλάζεις.

Ε, είπα να κάνω παιδί, ας το κάνω στο φουλ! Laughing 
εεεεεεεεεεεε δε το στρεω..... γραφεις πολυ γρηγορα (η εγω πολυ αργα) και προλαβαινεις τα ποστ μου πριν τα κοινοποιησωωωωω Laughing 
σωστη σε βρισκω!!! Very Happy 
 
εφαγα δυο μικρούυυυυυυυυυυλες φετουλες με ψωμι-βουτυρο και μερεεεεεεεεντα!!!Embarassed 
 
βαριεμαι να αποτριχωθω....μαλλον θα καταφυγω στο ξυραφι τελικά...!!!
 
η ποπη μπηκε σημερα το πρωι,ε?? η κλαραμαρια και η σοφια που χαθηκανε??

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:εεεεεεεεεεεε δε το στρεω..... γραφεις πολυ γρηγορα (η εγω πολυ αργα) και προλαβαινεις τα ποστ μου πριν τα κοινοποιησωωωωω Laughing 
σωστη σε βρισκω!!! Very Happy 
 
εφαγα δυο μικρούυυυυυυυυυυλες φετουλες με ψωμι-βουτυρο και μερεεεεεεεεντα!!!Embarassed 
 
βαριεμαι να αποτριχωθω....μαλλον θα καταφυγω στο ξυραφι τελικά...!!!
 
η ποπη μπηκε σημερα το πρωι,ε?? η κλαραμαρια και η σοφια που χαθηκανε??
Φυσικά και γράφω γρήγορα. Αφού ξέρω γκαβό σύστημα!

Εγώ έφαγα μερέντα με το κουτάλι για να πάνε τα φαρμάκια κάτω Razz και το χταπόδι έχει χορέψει 100 καρσιλαμάδες!

Εγώ να σου πω την αλήθεια κάνω ξυράφι και για το μέρος ακριβώς κάτω από την κοιλιά χρησιμοποιώ κουρευτική μηχανή γιατί αν το ξυρίσω με την τριβή από το εσώρουχο γεμίζω σπυράκια (ναι, έχω μία κουρευτική μηχανή μόνο για το κούκου μου Laughing Laughing Laughing )

Η popi μπήκε νωρίτερα! Και η Sophia μας έκανε μία επισκεψούλα το μεσημέρι. Η klaramaria κενόν!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν είμαι ληξίαρχος, εγώ είμαι πορτιέρισσα του θέματός μας Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
χαχαχαχαχα

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioazon έγραψε:Εγώ δεν είμαι ληξίαρχος, εγώ είμαι πορτιέρισσα του θέματός μας  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
χαχαχαχαχα
Razz Laughing  χαχαχχαχαχα

την συγκεκριμενη μηχανη την εχεις ονομασει ΚΟΥΚΟΥρευτική?????
(μπρρρρρρρρρ κρυο,ε??)χαχαχαχχα

να με σχωράτε...εχω κάψει εγκέφαλο....δύο και σημερα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:
ioazon έγραψε:Εγώ δεν είμαι ληξίαρχος, εγώ είμαι πορτιέρισσα του θέματός μας  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
χαχαχαχαχα
Razz Laughing  χαχαχχαχαχα

την συγκεκριμενη μηχανη την εχεις ονομασει ΚΟΥΚΟΥρευτική?????
(μπρρρρρρρρρ κρυο,ε??)χαχαχαχχα

να με σχωράτε...εχω κάψει εγκέφαλο....δύο και σημερα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Δηλαδής την Τρίτη θα 'χεις και κόρη;;;!!!!! (εκτός κοιλιάς εννοώ) Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 328109 

Κουκου-κουρευτική! Έτσι! (ρόμπα έχουμε γίνει δω μέσα με αυτά που αποκαλύπτουμε για τους εαυτοί μας) Embarassed 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην ανησυχείτε εδω ειμαι!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 654316 
Το έριξα στην ξαπλα!! Ευακι να σου ζήσει το μωρακι!! Τζουλακι με το καλο σε 2 μερουλες να κρατάς την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
klaramaria έγραψε:Μην ανησυχείτε εδω ειμαι!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 654316 
Το έριξα στην ξαπλα!! Ευακι να σου ζήσει το μωρακι!! Τζουλακι με το καλο σε 2 μερουλες να κρατάς την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα!!
Εδώ είσαι αλλά ήσυχο-ήσυχο Very Happy 

Θα πάμε στο πεθερικόν να μας ταΐσει σε λίγο!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
Julie85 έγραψε:
ioazon έγραψε:Εγώ δεν είμαι ληξίαρχος, εγώ είμαι πορτιέρισσα του θέματός μας  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
χαχαχαχαχα
Razz Laughing  χαχαχχαχαχα

την συγκεκριμενη μηχανη την εχεις ονομασει ΚΟΥΚΟΥρευτική?????
(μπρρρρρρρρρ κρυο,ε??)χαχαχαχχα

να με σχωράτε...εχω κάψει εγκέφαλο....δύο και σημερα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Δηλαδής την Τρίτη θα 'χεις και κόρη;;;!!!!! (εκτός κοιλιάς εννοώ) Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 328109 

Κουκου-κουρευτική! Έτσι! (ρόμπα έχουμε γίνει δω μέσα με αυτά που αποκαλύπτουμε για τους εαυτοί μας) Embarassed 
Χαχαχαχα!!! Very Happy 

Εννοείς αυτη τη μηχανή που κουρευονται οι άντρες; Κ τις παίρνει συριζα;;;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:
ioazon έγραψε:
Julie85 έγραψε:
ioazon έγραψε:Εγώ δεν είμαι ληξίαρχος, εγώ είμαι πορτιέρισσα του θέματός μας  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
χαχαχαχαχα
Razz Laughing  χαχαχχαχαχα

την συγκεκριμενη μηχανη την εχεις ονομασει ΚΟΥΚΟΥρευτική?????
(μπρρρρρρρρρ κρυο,ε??)χαχαχαχχα

να με σχωράτε...εχω κάψει εγκέφαλο....δύο και σημερα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Δηλαδής την Τρίτη θα 'χεις και κόρη;;;!!!!! (εκτός κοιλιάς εννοώ) Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 328109 

Κουκου-κουρευτική! Έτσι! (ρόμπα έχουμε γίνει δω μέσα με αυτά που αποκαλύπτουμε για τους εαυτοί μας) Embarassed 
Χαχαχαχα!!! Very Happy 

Εννοείς αυτη τη μηχανή που κουρευονται οι άντρες; Κ τις παίρνει συριζα;;;
Ναι, είχα βρει προσφορά στο Media Markt μία και την αγόρασα για τα απόκρυφα Razz Razz Razz 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
klaramaria έγραψε:Μην ανησυχείτε εδω ειμαι!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 654316 
Το έριξα στην ξαπλα!! Ευακι να σου ζήσει το μωρακι!! Τζουλακι με το καλο σε 2 μερουλες να κρατάς την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα!!
Εδώ είσαι αλλά ήσυχο-ήσυχο Very Happy 

Θα πάμε στο πεθερικόν να μας ταΐσει σε λίγο!
Α μια χαρα σας βρίσκω! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 13/14 - Σελίδα 29 654316 
Καλη όρεξη!
Παω κι εγώ ενα περπατηματακι μπας Κ ξεκουνησω λίγο. Αν Κ με εχει πιάσει το ποδι μου στην κλείδωση Κ με πονάει όταν περπατάω Κ παω σα κότα Smile

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Η Πατσουρου καλα τα λέει, εμείς τι κάνουμε;
Κι η Μαϊμού μας, το παλεύει, το θελει, το πιστεύει αλλα να που χρειάστηκαν συμπλήρωμα τα κορίτσια της.
Αγχωνομαι στην ιδέα του θηλασμου, θέλω παρα παρα πολυ να τα καταφέρω!!!!

Απο μπιμπερο πάντως είμαι ΟΚ, έχω ήδη 6!
Ευγενική χορηγία και αυτα φυσικα.

Εγω κοριτσια ειμαι ειδική περίπτωση .καταρχας δεν τρώνε απο το στηθος αν έτρωγαν θα ηταν αλλιώς .οταν ερχεται η ωρα να φάνε κ ανοίγω το ψυγείο κ ζυγίζω το γαλα μου κ δεν φτάνει η λυση ειναι μια.εσεις ομως θα τα βάζετε στο στηθος κ οσο θελουν θα τρώνε.εμεις ξεκινήσαμε περίεργα αποτη αρχη,τωρα πως θα εξελιχθεί θα δούμε.
Παντος το σκονογαλα βρωμάει απορώ πως το πινουν .τ δικό μου παντος ειναι γ@μ@το!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σπέραααααααααααααα!!!

Για να μην κοροϊδεύετε τη Ζβουρίτσα να αποκαλύψω ότι κι εγώ έχω αντίστοιχη μηχανή... Όχι ανδρική, είναι γνωστής εταιρείας αποτριχωτικών μηχανών και έχει και τέτοια κεφαλή! Γιατί πρέπει να είμαστε περιποιημένες, αμ πώς;;;

(Τζουλάκι εννοείς να κάνεις με αποτριχωτική μηχανή το μπικίνι; Το μπικίνι με την κυριολεκτική σημασία της λέξης το κάνω κι εγώ με αποτριχωτική, πιο μέσα όμως απαπα! Μόνο με κερί!)Embarassed Embarassed Embarassed 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις