Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
449 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 449 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:
ioazon έγραψε:Πω πωωωω
Σαράντισαν κι αυτά!
Κατα την παιδιατρο δεν σαραντησαν ακόμη!δεν εχουν γεννηθεί καν!θα σαραντησουν μετρώντας απο την ΠΗΤ ,γι αυτο κ δεν δεχόμαστε επισκέψεις.οποιος θελει να τις δει απο μακρυα κ με μάσκα!στην βιτρίνα οι ζαργανες!
Δεκτόν αλλά γενέθλια θα κάνουν την ΠΗΤ? Razz Razz Razz 
Ε οχι ντε!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γενικά σας βλέπω να περνάτε μοναχικό χειμώνα γιατί τα προωράκια δεν κάνει να αρρωστήσουν καθόλου-καθόλου!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ερώτηση:
τώρα που γίνεται σιγά-σιγά φλατ ο αφαλός μου είναι λίγο σκούρο το δέρμα γύρω-γύρω από τον αφαλό (και μόνο, δεν έχω κάνει τη γραμμή αυτή τη σκούρα κάθετα στην κοιλιά μου).
Το έχετε και εσείς αυτό;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Ερώτηση:
τώρα που γίνεται σιγά-σιγά φλατ ο αφαλός μου είναι λίγο σκούρο το δέρμα γύρω-γύρω από τον αφαλό (και μόνο, δεν έχω κάνει τη γραμμή αυτή τη σκούρα κάθετα στην κοιλιά μου).
Το έχετε και εσείς αυτό;
Α,και εγω αυτο εβλεπα πριν λιγο ...εχει αρχισει και γινεται φλατ :Ρ
Γραμμη ουτε εγω εχω βγαλει αν και στην Αλεξια ειχα!

Ποπη πως εισαι;;; Ετοιμη ψυχολογικα και σωματικα ;;;

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερούδιααααααααααααα!!!

Ζβουρίτσα κι εμένα κάπως πιο σκούρο μου φαίνεται το δέρμα γύρω από τον ομφαλό. Νομίζω ότι είναι οι φλέβες που είναι πολλές στο σημείο αυτό...
(Νιόκι μαρή έφαγες σήμερα;;; Σλουρπ... Μου τρέχουν τα σάλια!)

Υποσέντονο ε; Δεν το είχα σκεφτεί... Δεν είναι κακή ιδέα...

Μαϊμουδάκι πώς πάνε τα κοριτσάκια σου; Μεγάλωνουν; Με το θηλασμό τι γίνεται;

Εvaki νομίζω πως πρέπει να αποφασίσεις βάσει αυτού που είναι καλύτερο για το μωράκι σου. Βέβαια το ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ενδείκνυται η καισαρική δεν ξέρω αν σε αποτρέπει εντελώς από το φυσιολογικό τοκετο...

Βρε κορίτσια σας φαίνεται ότι η κοιλιά μου είναι χαμηλα; Όποιος άσχετος με βλέπει, π.χ. σήμερα η ταμίας στο σούπερ μάρκετ μου, τις προάλλες μια ακόμη κυρία, μου λέει ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και θα γεννήσω σύντομα.. Κι έχω αρχίσει να φοβάμαι...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Kαλησπερούδιααααααααααααα!!!

Ζβουρίτσα κι εμένα κάπως πιο σκούρο μου φαίνεται το δέρμα γύρω από τον ομφαλό. Νομίζω ότι είναι οι φλέβες που είναι πολλές στο σημείο αυτό...
(Νιόκι μαρή έφαγες σήμερα;;; Σλουρπ... Μου τρέχουν τα σάλια!)

Υποσέντονο ε; Δεν το είχα σκεφτεί... Δεν είναι κακή ιδέα...

Μαϊμουδάκι πώς πάνε τα κοριτσάκια σου; Μεγάλωνουν; Με το θηλασμό τι γίνεται;

Εvaki νομίζω πως πρέπει να αποφασίσεις βάσει αυτού που είναι καλύτερο για το μωράκι σου. Βέβαια το ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ενδείκνυται η καισαρική δεν ξέρω αν σε αποτρέπει εντελώς από το φυσιολογικό τοκετο...

Βρε κορίτσια σας φαίνεται ότι η κοιλιά μου είναι χαμηλα; Όποιος άσχετος με βλέπει, π.χ. σήμερα η ταμίας στο σούπερ μάρκετ μου, τις προάλλες μια ακόμη κυρία, μου λέει ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και θα γεννήσω σύντομα.. Κι έχω αρχίσει να φοβάμαι...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787
Γιατί να φοβάσαι, ρε κορίτσι;
37 εβδομάδων και βάλε είσαι!
Έχει έρθει η ώρα σου!
Εσύ πώς την αισθάνεσαι την κοιλιά σου;

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όπως την αισθανόμουν και πριν, δε νιώθω να έχει αλλάξει κάτι... Τι να πω...

Ουφ και πάλι ουφ!

Φοβάμαι... Δε θέλω να το σκέφτομαι αλλά φοβάμαι...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά όποτε αποφασίσει να βγει το κοριτσάκι μας! Δε μπορώ να το πιστέψω κιόλας...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν νομίζω να υπάρχει γυναίκα που να μην φοβάται, κοριτσάκι!

Κοίτα μπροστά. Σε λίγες μέρες θα έχεις αγκαλιά το παραμυθάκι σου! I love you 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου, τι κάνετε;
Ιοάζον, παραμυθένια και Μαράκι-Ηρ. πολύ ωραίες οι κοιλίτσες σας! Πόσο έχουν μεγαλώσει!
Ποπάκι με το καλό να πάρεις αύριο αγκαλίτσα τον αντρούλη σου!

Μου φέρανε σήμερα το καρότσι μας! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 215994
Πρέπει να ξεκινήσω το πλύσιμο. 
Αύριο το πρωί έχω μάθημα ανώδυνου και το απόγευμα ραντεβού να δω την κορούλα μου.
Εγώ τα υποσέντονα τα χρησιμοποιώ ήδη από προχθες. Πήραμε καινούριο στρώμα, κρίμα είναι να γίνει χάλια.

Το Βινάκι δεν μπήκε καθόλου ε;
Δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να σχολιάσω.....

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κοριτσάκια μου!!!!

Ένα πτώμα σας χαιρετά!!!
Άργησα στο γραφείο, ήρθα σκοτωμένη να μαγειρέψω μπιφτεκάκια με πατάτες για αύριο και στο καπάκι ένα μπανάκι και μόλις έκατσα τον τροφαντό μου πισινό!

Ακόμα ζώ από το mix των καθαριστικών....ελπίζω το ίδιο και η μικρή κατσαριδούλα μου....Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 

Πονάω αρκετά σήμερα....τραβάει η κοιλιά και το χειρότερο, εδώ και 2-3 μέρες υποφέρω από φαγούρα στο στήθος από κάτω!!!
Μιλάμε νομίζω ότι θα βγάλω το δέρμα από το πολύ ξύσιμο Crying or Very sad Crying or Very sad 

Παραμυθένια μου γιατί φοβάσαι κοριτσάκι μου?
Καλό είναι αυτό!!!
Είσαι μια χαρά στις βδομάδες σου!
Εντάξει η γενικότερη ανησυχία και φοβία λογικό είναι να υπάρχει....
Άλλωστε και φουλ να πας στις 40βδ είναι πολύ κοντά!!!

Ποπάκι με το καλό κοριτσάκι μου!!!!!
Με ένα πόνο και ένα πολύ πολύ γερό μωράκι!!!
Πω πω....εξακολουθεί να μου φαίνεται απίστευτο που έρχονται ένα ένα τα μωράκια!

Ποιά ποιά έφαγε νιόκι ποιά?????
Θέλω κι εγώωωωωωωωωωωωωωωωω Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

Αστεράκι μου υπέροχο το δωματιάκι σας!!!
Με το καλό να έρθει το μωράκι να το γεμίσει!!!
Όσο για τη ζακετούλα?
Δεν έχω λόγια!!!
Λογικό να χεις ξετρελαθεί είναι υπέροχη!!!

Είχαμε και ηχητικό ντοκουμέντο από την κοράκλα της Γιούλης?
Αυταααααααααααααά είναι!!!!!!!!!!! Very Happy 

Μαιμουδάκι μου υπομονή....θα ξεκινήσουν να μαζεύονται τώρα η μανούλες σιγά σιγά !!!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαράκι έχεις αύριο ραντεβού με τη μικρούλα σου ε; Με το καλό να τη δείτε!

Τσιριτράκι μου τώρα μάλιστα... Άρχισε να φουσκώνει η κοιλίτσα σου! Very Happy Φτου φτου!

Δεν κατάλαβα... Υπάρχει κατσαρίδα στο μπάνιο;;;Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 

Φοβάμαι τον πόνο... Δε με έχω ικανή να τον αντιμετωπίσω... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι!

Πάντως βρε Τσιριτρί μου  έχεις τρελές αντοχές!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Paramythenia έγραψε:Μαράκι έχεις αύριο ραντεβού με τη μικρούλα σου ε; Με το καλό να τη δείτε!

Τσιριτράκι μου τώρα μάλιστα... Άρχισε να φουσκώνει η κοιλίτσα σου! Very Happy Φτου φτου!

Δεν κατάλαβα... Υπάρχει κατσαρίδα στο μπάνιο;;;Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 

Φοβάμαι τον πόνο... Δε με έχω ικανή να τον αντιμετωπίσω... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι!

Πάντως βρε Τσιριτρί μου  έχεις τρελές αντοχές!

Παραμυθένια μου κι εγώ μαζί σου. Προχθες το βράδυ που είχα σύσπαση και πόνο χαμηλά οφείλω να ομολογήσω ότι πανικοβλήθηκα. Οχι είναι νωρίς σκέφτηκα, όχι ακόμα. Και θέλω να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο τρομάρα μου.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-lar,
καλοτάξιδο το καρότσι σας!
Οργανωμένη σε βλέπω! Με το που μπήκες στο μήνα σου, τσουπ το υποσέντονο!

tsiritri,
Ώπα το κοιλικοιτσόνι!!!!
Βάλε καμία ήπια κρεμούλα στο στήθος να ηρεμήσει. Μην ξύνεις το δερματάκι εκεί, είναι πολύ λεπτό!

ΝΙΟΚΙ! ΠΑΡΟΥΣΑ!!!! Laughing 

(μήπως πήγαν για τον σελτέ οι μαναδοθείες;;;; )

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria-lar έγραψε:
Paramythenia έγραψε:Μαράκι έχεις αύριο ραντεβού με τη μικρούλα σου ε; Με το καλό να τη δείτε!

Τσιριτράκι μου τώρα μάλιστα... Άρχισε να φουσκώνει η κοιλίτσα σου! Very Happy Φτου φτου!

Δεν κατάλαβα... Υπάρχει κατσαρίδα στο μπάνιο;;;Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 

Φοβάμαι τον πόνο... Δε με έχω ικανή να τον αντιμετωπίσω... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι!

Πάντως βρε Τσιριτρί μου  έχεις τρελές αντοχές!
Παραμυθένια μου κι εγώ μαζί σου. Προχθες το βράδυ που είχα σύσπαση και πόνο χαμηλά οφείλω να ομολογήσω ότι πανικοβλήθηκα. Οχι είναι νωρίς σκέφτηκα, όχι ακόμα. Και θέλω να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο τρομάρα μου.
Πάντως από την 36η εβδομάδα και μετά αν ξεκινήσει αυθόρμητα ο τοκετός, μια χαρά είσαι!
(σε 1 μήνα που θα κλαίγομαι εγώ, να μου λέτε τα ίδια) Razz 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioazon έγραψε:
maria-lar έγραψε:
Paramythenia έγραψε:Μαράκι έχεις αύριο ραντεβού με τη μικρούλα σου ε; Με το καλό να τη δείτε!

Τσιριτράκι μου τώρα μάλιστα... Άρχισε να φουσκώνει η κοιλίτσα σου! Very Happy Φτου φτου!

Δεν κατάλαβα... Υπάρχει κατσαρίδα στο μπάνιο;;;Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787 

Φοβάμαι τον πόνο... Δε με έχω ικανή να τον αντιμετωπίσω... Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι!

Πάντως βρε Τσιριτρί μου  έχεις τρελές αντοχές!
Παραμυθένια μου κι εγώ μαζί σου. Προχθες το βράδυ που είχα σύσπαση και πόνο χαμηλά οφείλω να ομολογήσω ότι πανικοβλήθηκα. Οχι είναι νωρίς σκέφτηκα, όχι ακόμα. Και θέλω να γεννήσω χωρίς επισκληρίδιο τρομάρα μου.
Πάντως από την 36η εβδομάδα και μετά αν ξεκινήσει αυθόρμητα ο τοκετός, μια χαρά είσαι!
(σε 1 μήνα που θα κλαίγομαι εγώ, να μου λέτε τα ίδια) Razz 

χαχαχαχαχαχαχα έτσι παρηγοριά η μία στην άλλη.

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μωρέ με άγχωσε τρελά κι αυτή η παλαβή στο σεμινάριο σήμερα!!! Επισκληρίδιος από εδώ, επισκληρίδιος από εκεί! Κυρά μου υπάρχουν και γυναίκες που γεννούν χωρίς επισκληρίδιο! Αλλά γι΄ αυτήν είναι κάτι το αδιανόητο!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Μωρέ με άγχωσε τρελά κι αυτή η παλαβή στο σεμινάριο σήμερα!!! Επισκληρίδιος από εδώ, επισκληρίδιος από εκεί! Κυρά μου υπάρχουν και γυναίκες που γεννούν χωρίς επισκληρίδιο! Αλλά γι΄ αυτήν είναι κάτι το αδιανόητο!
Άσε μας με την καρακαλτάκα!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Γενικά σας βλέπω να περνάτε μοναχικό χειμώνα γιατί τα προωράκια δεν κάνει να αρρωστήσουν καθόλου-καθόλου!
Μεχρι τα Χριστούγεννα μας ειπε η παιδιατρος ,θα ειναι 4 μηνων πραγματική κ 3 διορθωμενη.

Paramythenia έγραψε:Kαλησπερούδιααααααααααααα!!!

Ζβουρίτσα κι εμένα κάπως πιο σκούρο μου φαίνεται το δέρμα γύρω από τον ομφαλό. Νομίζω ότι είναι οι φλέβες που είναι πολλές στο σημείο αυτό...
(Νιόκι μαρή έφαγες σήμερα;;; Σλουρπ... Μου τρέχουν τα σάλια!)

Υποσέντονο ε; Δεν το είχα σκεφτεί... Δεν είναι κακή ιδέα...

Μαϊμουδάκι πώς πάνε τα κοριτσάκια σου; Μεγάλωνουν; Με το θηλασμό τι γίνεται;

Εvaki νομίζω πως πρέπει να αποφασίσεις βάσει αυτού που είναι καλύτερο για το μωράκι σου. Βέβαια το ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ενδείκνυται η καισαρική δεν ξέρω αν σε αποτρέπει εντελώς από το φυσιολογικό τοκετο...

Βρε κορίτσια σας φαίνεται ότι η κοιλιά μου είναι χαμηλα; Όποιος άσχετος με βλέπει, π.χ. σήμερα η ταμίας στο σούπερ μάρκετ μου, τις προάλλες μια ακόμη κυρία, μου λέει ότι έχει κατέβει η κοιλιά μου και θα γεννήσω σύντομα.. Κι έχω αρχίσει να φοβάμαι...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 534787
Η μικρη τρωει καθημερινά,η μεγαλη δυσκολεύεται,πιάνει τη θηλη κ της δινει φιλακια!
Μια μερα πριν γέννησω ειχα παει σε ενα μαγαζι για σουτιεν θηλασμου κ μου λέει η πωλητρια χαμηλα ειναι η κοιλια σου,θα γεννήσεις,η γκαντεμο!
Μια χαρα εινσι η δική σου,νορμαλ μου φαινεται.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ένα πολύ συγκινητικό κείμενο από έναν μπαμπά:
Η μέρα που έγινα μπαμπάς
και κλάαααμαα η κυρία....

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχαχαχαχαχα παραμυθένια μου το κατσαρίδα πήγαινε στη μπέμπα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Αν είχα κατσαρίδα στο μπάνιο τώρα που είμαι μόνη μου απλά θα την είχα κλείσει μέσα στο μπάνιο και θα είχα εξαφανιστεί από το σπίτι ουρλιάζοντας!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing 
Τρελή ψυχραιμία!

Το κοιλουτσόνι μεγάλωσε όντως Very Happy Very Happy Very Happy 

Ιωάννα σήμερα την ίδια συζήτηση είχα, πότε θα πάνε για τα σελτέδια γιατί ακόμη κλώθουν και μου είπε μια σήμερα στο γραφείο σιγά σιγά όταν μπω στο μήνα μου να αρχίσω να βάζω τίποτα πάνω από το στρώμα στο κρεβάτι μην και σπάσουν τα νερά, αυτό που έλεγες πριν δηλ και σκέφτηκα τους σελτέδες...
Ελπίζω να πάνε άμεσα! Δε σε ξεχνάω!

Παραμυθένια μου και εγώ φοβάμαι πολύ, γιαυτό προσπαθώ να μην το σκέφτομαι....θα μου πεις δεν είναι τόσο κοντά όσο το δικό σου, αλλά και πάλι....όσο το σκέφτοσαι τόσο θα φοβάσαι, είναι που μας και είναι και άγνωστο και όσο να ναι δε ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις και πως θα τα καταφέρεις....
Θα γίνει όμως!
Να μείνει μέσα το μωρό δεν παίζει, να το χωνέψουμε όπως πίστευα μέχρι πρότινος (ίσως κ ακόμα το πιστεύω Laughing ) δεν παίζει, οπότε?
Έχουμε εναλλακτικές?
Ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!

Μαράκι καλές περατζάδες με το όχημα!!!! Very Happy Very Happy Very Happy 

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χταπόδι η μία, κατσαρίδα η άλλη... Πώς αποκαλείτε τα τέκνα σας ωρέ μάνες;;;Razz

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Χταπόδι η μία, κατσαρίδα η άλλη... Πώς αποκαλείτε τα τέκνα σας ωρέ μάνες;;;Razz
Ε πάντα πρέπει να έχεις ένα παρατσούκλι!
Τον αγάπη μου τον φωνάζω ή μπεμπάκι ή κροκοδειλάκι! I love you 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Χταπόδι η μία, κατσαρίδα η άλλη... Πώς αποκαλείτε τα τέκνα σας ωρέ μάνες;;;Razz

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Εγώ πάντως τον "αγάπη" μου που λες κ εσύ Ιωάννα πλέον τον αποκαλώ μελλοθάνατο!!!!

Υποτίθεται ότι έχουμε συμφωνήσει μετά από ομηρικούς καυγάδες και συζητήσεις περί συζητήσεων ότι τώρα πια τέρμα η επαρχία και οι διανυκτερεύσεις εκτός γιατί δε θέλω, δε μπορώ και φοβάμαι να μένω άλλο μόνη μου....
Υποτίθεται ότι θα πήγαινε και αυτή τη βδομάδα ένα μόνο βράδυ και τέλος.
Ξεκινάει η Δευτέρα με αυθημερόν ταξίδι...οκ λέω αυθημερόν ήταν, Τρίτη 4,30 το χάραμα φεύγει για Βόλο και θα επέστρεφε σήμερα απογευματάκι για να πάει αύριο πάλι αυθημερόν αλλού....

Από το πρωί ο χρυσός μου δε μου τα έλεγε καλά....ότι θα ανέβουν τα αφεντικά πάνω να δουν το έργο...κ μετά ότι άργησαν τα αφεντικά κ μετά παρα άργησαν κ.ο.κ....
Οκ λέω θα αργήσει να έρθει....
Τις τελευταίες 3 'ωρες εξαφανισμένος να μη σηκώνει τηλ κ εγώ να ανησυχώ μην έχει γίνει κάτι....
Μέχρι που εμφανίζεται (τηλεφωνικώς) το πουλάκι μου και μου ανακοινώνει ότι κάτι έπαθε το αμάξι κ δε μπορεί να έρθει και θα έρθει αύριο Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 311356 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 654655 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 654655 

ΦΟΝΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ μου μυρίζει ΦΟΝΟΟΟΟΟΣΣΣΣ!!!!!

Γιατί όλοι παίζουν με τα νεύρα και την υπομονή μου???

Όπου να σημειώσω ότι το ότι κάτι έπαθε το αυτοκίνητο το έχω ξαναζήσει πριν λίγες βδομάδες....πρωτοτυπία καμία!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τσιριτράκι υπομονή... έτσι είναι οι άντρες. Σαν μωρά.
Ωραία η κοιλίτσα. Γίναμε όλες φουσκοκοιλίτσες! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 328109 

Σας αφήνω κοριτσάκια μου. Πάω να ξαπλώσω λιγάκι. Καλό βράδυ!
Φιλάκια πολλά!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 9 315810 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι να κάνει κι αυτός ο έρμος, βρε tsiritri!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις