Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
506 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 506 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέλεια θέα Ζβουρίδιο!

Μαϊμού φιλάκια σε σένα και τις ζαργανούλες σου! Καλό κουράγιο!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάμε μια εκδρομούλα Βεγορίτιδα, Καϊμακτσαλάν και Λουτράκι Αριδαίας! Σβουρρρρρρρ!

(όταν βγει έξω το χταπόδι, θα με χαστουκίσει)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Πάμε μια εκδρομούλα Βεγορίτιδα, Καϊμακτσαλάν και Λουτράκι Αριδαίας! Σβουρρρρρρρ!

(όταν βγει έξω το χταπόδι, θα με χαστουκίσει)
Ζηλευωωωωωω!!!! Θέλω κι εγω ταξιδι!!
Όχι να ψήνω κοτομπουκιες...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 22 534787 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:
Tsiritri φάε τωρα που μπορείς! Ασε τις τύψεις!
Εξάλλου δεν τρως πολυ έτσι οπως τα λες.
Σκας με ολα ε μη σκας κ με το φαΐ!
Αύριο τελευταία μέρα στη δουλεια;;; Γιουπι!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 22 417472 
Πως και πως την περιμένω!!!
Απίστευτο μου φαίνεται ρε κορίτσια!!!!
Δε με πειράζει που θα δουλεύω από το σπίτι (τουλάχιστον μέχρι να γεννήσω μετά ποιός ξέρει τι θα λέω...) αλλά αυτό το χαμό στη δουλειά δεν τον αντέχω άλλο!!!
Να ηρεμήσει λιγάκι το μυαλουδάκι μου....

Όσο για το φαγητό...όντως πολύ δεν τρώω...δηλ μπορεί να έχω σε καθημερινή βάση το παγωτό αλλά γενικά δεν τρώω πολύ, ίσα ίσα, αν τα έτρωγα αυτά προ εγκυμοσύνης θα έλεγα ότι είμαι σε δίαιτα Laughing Laughing Laughing (καλά δεν αναφέρομαι στα μουστοκούλουρα και στην πίτσα!)

Ιωάννα κάτσε εκεί και απόλαυσε!!!!

Μαιμουδάκι καλή ξεκούραση!!!

Μαράκι τι τα θες κορίτσι μου τα βιντεάκια???
Μόνο κακό μπορεί να σου κάνουν....
Δε χρειάζεται να τα βλέπουμε αυτά τα πράγματα...

Σοφία το αλάτι μου το έχει απαγορεύσει από αρχές Ιουλίου που πρήστηκαν ξαφνικά πάρα πολύ τα πόδια μου....στην αρχή τον άκουγα πιστά και υπέφερα...ένιωθα λες και είμαι σε νοσοκομείο....ότι και να έβαζα μέσα στα φαγητά χωρίς έστω και ελάχιστο αλατάκι ήταν όλα μπλιάχτ!
Δεν έτρωγα και αλμυρά τυριά κλπ, ούτε καν ψωμί δε με άφηνε να φάω...
Σιγά σιγά άρχισα να χαλαρώνω όμως και όσο βλέπω ότι δεν με πειράζει τρώω αλατάκι.
Δεν κάνω υπερβολές, δεν βάζω έξτρα αλάτι πουθενά ούτε έχω ξαναφάει τα αγαπημένα μου δρακουλίνια που μου έκαναν τόσο καλή συντροφιά στην αρχή Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 22 966307 αλλά δεν ακολουθώ αυτό το τόσο αυστηρό της αρχής που τα είδα όλα!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τυχερή Σβουρίτσα!!!Αυτή είναι θέα!!Και θέα και βόλτα μετά!!!!

Εβίνι εσύ καημένο μου πάνω από τα τσικάλια ε?Εμ τα ήθελες και τα έπαθες πουλάκι μου!!!κοιτά να σε βοηθήσει ο άντρας μετά στο μάζεμα και ξαπλάρεν το απόγεμα!!!

Μαιμουδάκι κοιμήσου όταν και όποτε προλαβαίνεις!!!Σε λίγο καιρό όλες το ίδιο θα κάνουμε!!!

Τσιριτρί μου καιρός ήταν να χαλαρώσεις και συ πουλάκι μου!!!!Κοίτα να απολαύσεις όσο μπορείς παραπάνω το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου τώρα!!!

Και εμείς θα φύγουμε σε λίγο...μας έχει καλέσει ο μπαμπάς μου για φαγητό στο χωριό.Με έχει πιάσει πάλι καούρα και νύστα τρελή!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμπέρασμα:
Οταν μαθαίνεις κ αποκωδικοποίεις τα θελω του μωρου αισθάνεσαι τουλαχιστον Αινσταιν!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Συμπέρασμα:
Οταν μαθαίνεις κ αποκωδικοποίεις τα θελω του μωρου αισθάνεσαι τουλαχιστον Αινσταιν!
Τι σου έκαναν και τι τους έκανες;;;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μου δείχνουν ποτε πεινάνε,ποτε κατα τη διάρκεια του γεύματος θελουν να ρεφτουν κ ποτε ειναι έτοιμες να ξαναφανε.αν δεν εχουν ρέφτει κ τις ξαπλωσω μετα κανουν ενα χαρακτηριστικό κλάμα τυπου "σήκωσε με θελω να ρεφτω" κ κανουν ενα αλλο κλάμα "σήκωσε με πονάει η κοιλιτσα μου κ θελω αγκαλια"
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 22 654316 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maimou2009 έγραψε:Μου δείχνουν ποτε πεινάνε,ποτε κατα τη διάρκεια του γεύματος θελουν να ρεφτουν κ ποτε ειναι έτοιμες να ξαναφανε.αν δεν εχουν ρέφτει κ τις ξαπλωσω μετα κανουν ενα χαρακτηριστικό κλάμα τυπου "σήκωσε με θελω να ρεφτω" κ κανουν ενα αλλο κλάμα "σήκωσε με πονάει η κοιλιτσα μου κ θελω αγκαλια"
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 15 - Σελίδα 22 654316 
Θα χρειαστούμε το μυστικό κώδικα! I love you 

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΓΕΝΝΑ?
ΤΟ ΒΙΝΑΚΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ?
ΕΜΕΙΣ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΙΚΤΕΡΟ Κ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ... ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΠΕΦΤΕΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ!!!
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ ΙΚΤΕΡΟΥ...
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ...
ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΑΣ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ...
ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ... Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popisofia έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ ΓΕΝΝΑ?
ΤΟ ΒΙΝΑΚΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ?
ΕΜΕΙΣ ΑΝΕΒΑΣΑΜΕ ΙΚΤΕΡΟ Κ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ... ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΠΕΦΤΕΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ!!!
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ ΙΚΤΕΡΟΥ...
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ...
ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΜΑΣ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ...
ΚΛΑΨ ΚΛΑΨ... Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...
Η Πατσούρου λέει το ακριβώς αντίθετο, όπως και οι μαίες στη Φαιναρέτη!!!

Θα μας τρελάνουν!!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ?
ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...
Ε ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Popisofia έγραψε:ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ?
ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...
Ε ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ...
Δώσε στήθος!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να πω κι εγω τη δική μου εμπειρία απο τον ικτερο που ειμασταν μεσα 5 μερες ( αφού ειχαμε παρει εξητήριο)!κάποιες εκει μεσα λεγανε για το ξενο αλλα κανα δυο μαιες που τυγχανουν και συμβουλοι θηλασμού μου ειπαν ρητά ΟΧΙ!! Οπότε κι εγω εκεί! Νοικιασα νοσοκομειακό θηλαστρο και πηγαινοερχόμουν νοσοκομείο-σπίτι για να θηλαζω κιολας!! Είναι γεγονός πως στα μωρακια που θηλάζουν πεφτει πιο αργα ο ικτερος! Εμείς μαλιστα δεν υπηρχε περιπτωση να τον αποφυγουμε λογω ασυμβατοτητας ΑΒΟ! Ακόμα και τωρα είναι ελαφρώς κιτρινούλης! Εφόσον ομως ο παιδιατρος δεν αγχωνεται( συμβουλος θηλασμού και αυτός!!!) δεν αγχωνομαι κι εγώ!!!

Πόπη θηλασε αποκλειστικά και μόνο!!!!! και να σου ζησει πάλι, ο παιδαρος!!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!!Επιτέλους σπίτι!!!Την ευχαριστήθηκα την βόλτα αλλά είμαι πτώμα τώρα!!!
Και εσείς πολύ ήσυχες ε?

Ποπάκι να σου ζήσει και πάλι!!!Και γω ξέρω και έχω διαβάσει ότι ο θηλασμός στον ίκτερο γίνεται κανονικότατα και βοηθάει μάλιστα!!!

Μαιμουδάκι πήρες το πάνω χέρι στις ζαργάνες ε?

Ιωάννα γυρίσατε εσείς ή ακόμα σβουρίζεις???

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ!

Ευτυχώς τα λέει και μια ήδη μανούλα γιατί αισθάνομαι σαν Ταλιμπάν του θηλασμού. Rolling Eyes 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γυρίσαμε στις 7 αλλά στις 8:30 ξαναβγήκαμε
χαχαχα
Άμα δεν κάνω ήσυχο μωρό θα παραπονιέμαι μετά Razz Razz Razz 

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Pely έγραψε:Να πω κι εγω τη δική μου εμπειρία απο τον ικτερο που ειμασταν μεσα 5 μερες ( αφού ειχαμε παρει εξητήριο)!κάποιες εκει μεσα λεγανε για το ξενο αλλα κανα δυο μαιες που τυγχανουν και συμβουλοι θηλασμού μου ειπαν ρητά ΟΧΙ!! Οπότε κι εγω εκεί! Νοικιασα νοσοκομειακό θηλαστρο και πηγαινοερχόμουν νοσοκομείο-σπίτι για να θηλαζω κιολας!! Είναι γεγονός πως στα μωρακια που θηλάζουν πεφτει πιο αργα ο ικτερος! Εμείς μαλιστα δεν υπηρχε περιπτωση να τον αποφυγουμε λογω ασυμβατοτητας ΑΒΟ! Ακόμα και τωρα είναι ελαφρώς κιτρινούλης! Εφόσον ομως ο παιδιατρος δεν αγχωνεται( συμβουλος θηλασμού και αυτός!!!) δεν αγχωνομαι κι εγώ!!!

Πόπη θηλασε αποκλειστικά και μόνο!!!!! και να σου ζησει πάλι, ο παιδαρος!!!
PELY MOU TA LEW KAI SE ESENA PROSWPIKA "NA SOU ZHSEI TO MWRAKI SOY PANTA GERO KAI DYNATO...KAI SE MIA ZWH ONEIREMENH..."NA ZHSETE NA TO XERESTE SE KATHE TOY STIGMH KAI HTHELA NA SAI RWTHSW KATI..KATARXAS SE POIA EVDOMADA MPHKES NA GENNHSEIS ?GENNHSES ME KT? KAI O HKTEROS EIXE SXESH METO ZAXARO?Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα, τι κάνετε;
Ποπάκι γυρίσατε στο σπιτάκι σας; Καλή προσαρμογή.
Ιοάζον καλές βολτούλες!
Εγώ έλεγα να πάω βόλτα στο παζάρι αλλά προχθες που είχα πάει από το πολύ περπάτημα είχα όλο συσπάσεις και είπα να μην το γεννησω εκεί. Αφήστε που έχω και τρελή καούρα.
Τα υπόλοιπα κορίτσια μας, βολτάρουν;
Φιλάκια!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eva evaki έγραψε:
Pely έγραψε:Να πω κι εγω τη δική μου εμπειρία απο τον ικτερο που ειμασταν μεσα 5 μερες ( αφού ειχαμε παρει εξητήριο)!κάποιες εκει μεσα λεγανε για το ξενο αλλα κανα δυο μαιες που τυγχανουν και συμβουλοι θηλασμού μου ειπαν ρητά ΟΧΙ!! Οπότε κι εγω εκεί! Νοικιασα νοσοκομειακό θηλαστρο και πηγαινοερχόμουν νοσοκομείο-σπίτι για να θηλαζω κιολας!! Είναι γεγονός πως στα μωρακια που θηλάζουν πεφτει πιο αργα ο ικτερος! Εμείς μαλιστα δεν υπηρχε περιπτωση να τον αποφυγουμε λογω ασυμβατοτητας ΑΒΟ! Ακόμα και τωρα είναι ελαφρώς κιτρινούλης! Εφόσον ομως ο παιδιατρος δεν αγχωνεται( συμβουλος θηλασμού και αυτός!!!) δεν αγχωνομαι κι εγώ!!!

Πόπη θηλασε αποκλειστικά και μόνο!!!!! και να σου ζησει πάλι, ο παιδαρος!!!
PELY MOU TA LEW KAI SE ESENA PROSWPIKA "NA SOU ZHSEI TO MWRAKI SOY PANTA GERO KAI DYNATO...KAI SE MIA ZWH ONEIREMENH..."NA ZHSETE NA TO XERESTE SE KATHE TOY STIGMH KAI HTHELA NA SAI RWTHSW KATI..KATARXAS SE POIA EVDOMADA MPHKES NA GENNHSEIS ?GENNHSES ME KT? KAI O HKTEROS EIXE SXESH METO ZAXARO?Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! με το καλό και σε σένα! με καισαρική γεννησα ναι αλλά μπήκα με πρόκληση αρχικά για τους γνωστούς λόγους, και φυσικά όπως ήταν πολύ πιθανό έφαγα ποσες ωρες τους πόνους και τελικά δε γλίτωσα το μαχαίρι... τωρα για το διαβήτη εγω δεν εκανα ινσουλίνη και δε μου ειπαν οτι πρεπει σωνει και ντε να μπω με καισαρική. από την αλλη φιλεναδα μου που εχει διαβητη απο τα 14 γεννησε με καισαρικη απ'ευθειας...


http://webtv.endo.gr/video/32758

δες το ισως σε κατατοπισει, εινα ο ενδοκρινολογος που με παρακολουθουσε.

σιγουρα ο ικτερος δεν εχει να κανει με διαβητη παντως...σε μας ειναι λογο ασυμβατοτητας ομαδας αιματος( εγω εχω Ο , ο μπαμπάς μας ΑΒ και ο μικρος Α)

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσαρες μου...!!!Ολα καλα??Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω...ειχαμε μια βαφτιση και μετα δουλιτσες σπιτι και τωρα εκατσα...!!!Ακομα εγκυος οπως καταλαβαινετε...!!!Αντε να δουμε ποτε θα αποφασισει η πεισματαρα μου να βγει..!!!I love you I love you I love you 


eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Pely έγραψε:
eva evaki έγραψε:
Pely έγραψε:Να πω κι εγω τη δική μου εμπειρία απο τον ικτερο που ειμασταν μεσα 5 μερες ( αφού ειχαμε παρει εξητήριο)!κάποιες εκει μεσα λεγανε για το ξενο αλλα κανα δυο μαιες που τυγχανουν και συμβουλοι θηλασμού μου ειπαν ρητά ΟΧΙ!! Οπότε κι εγω εκεί! Νοικιασα νοσοκομειακό θηλαστρο και πηγαινοερχόμουν νοσοκομείο-σπίτι για να θηλαζω κιολας!! Είναι γεγονός πως στα μωρακια που θηλάζουν πεφτει πιο αργα ο ικτερος! Εμείς μαλιστα δεν υπηρχε περιπτωση να τον αποφυγουμε λογω ασυμβατοτητας ΑΒΟ! Ακόμα και τωρα είναι ελαφρώς κιτρινούλης! Εφόσον ομως ο παιδιατρος δεν αγχωνεται( συμβουλος θηλασμού και αυτός!!!) δεν αγχωνομαι κι εγώ!!!

Πόπη θηλασε αποκλειστικά και μόνο!!!!! και να σου ζησει πάλι, ο παιδαρος!!!
PELY MOU TA LEW KAI SE ESENA PROSWPIKA "NA SOU ZHSEI TO MWRAKI SOY PANTA GERO KAI DYNATO...KAI SE MIA ZWH ONEIREMENH..."NA ZHSETE NA TO XERESTE SE KATHE TOY STIGMH KAI HTHELA NA SAI RWTHSW KATI..KATARXAS SE POIA EVDOMADA MPHKES NA GENNHSEIS ?GENNHSES ME KT? KAI O HKTEROS EIXE SXESH METO ZAXARO?Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 
Σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! με το καλό και σε σένα! με καισαρική γεννησα ναι αλλά μπήκα με πρόκληση αρχικά για τους γνωστούς λόγους, και φυσικά όπως ήταν πολύ πιθανό έφαγα ποσες ωρες τους πόνους και τελικά δε γλίτωσα το μαχαίρι... τωρα για το διαβήτη εγω δεν εκανα ινσουλίνη και δε μου ειπαν οτι πρεπει σωνει και ντε να μπω με καισαρική. από την αλλη φιλεναδα μου που εχει διαβητη απο τα 14 γεννησε με καισαρικη απ'ευθειας...


http://webtv.endo.gr/video/32758

δες το ισως σε κατατοπισει, εινα ο ενδοκρινολογος που με παρακολουθουσε.

σιγουρα ο ικτερος δεν εχει να κανει με διαβητη παντως...σε μας ειναι λογο ασυμβατοτητας ομαδας αιματος( εγω εχω Ο , ο μπαμπάς μας ΑΒ και ο μικρος Α)
PELU MOU SE EYXARISTW POLY GIA THN APANTHSH SOU KAI KAI AYTO POU M ANERTHSES VOHTHISE POLY...! EMENA MOU EIPE O GIATROS OTI SHNYTHOS STIS INSOULINO EXARTOMENES EGKUES TOYS PERNOYN TA MWRA STIS 38 EBDOMADES SYNHTHOS ME KAISARIKH EKTOS KAI AN H MHTERA THELEI KAI LIGO NA RISKAREI GT META TIS 38 EBDOMADES YPARXEI MEGALOS KYNDINOS GIA TA MWRA! KAI EGW EIPA KAISARIKH APO TO NA RISKARO! ANAGKASTHKA THA MPEI KAI MIA MERA STHN MONADA GIA PROLIPTIKOUS LOGOYS MHN TYXON TO MWRAKI KANEI YPOGLUKEMIES..!!!!OI TEXNITOI PONOI PONANE POLY E?

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JuliaG έγραψε:Καλησπερα κοριτσαρες μου...!!!Ολα καλα??Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω...ειχαμε μια βαφτιση και μετα δουλιτσες σπιτι και τωρα εκατσα...!!!Ακομα εγκυος οπως καταλαβαινετε...!!!Αντε να δουμε ποτε θα αποφασισει η πεισματαρα μου να βγει..!!!I love you I love you I love you 


EGW STOIXIMATIZW PANTOS OTI THA VGEI STHN PHT...H MPOUMPOU SOU!Razz Razz Razz Razz Razz 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις